Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1169 postów 575 komentarzy

Holocaust dzików!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jeden z moich synów, wówczas coś może 4-letni - zapytał niegdyś skąd się bierze mięsko.

 

Postarałem się wytłumaczyć, jak umiałem. A umiałem widać średnio, bo widziałem stopniowo unoszącą się sceptycznie brew dziecka (manieryzm odziedziczony po obydwojgu rodzicach), a wreszcie usłyszałem rozbawione pytanie: "Ta..., no dobzie tato... polowanie, hodowle, zeźnie... A jakiś twój kolega cłowiek to kiedyś w ogóle zabił jakiś zwieząć?!". I - zadowolony, że udowodnił ojcu opowiadanie bajek - Klukier poszedł na kotlecika. Czasem mam wrażenie, że świat polityczny w Polsce też składa się wyłącznie z 4-latków...

 

Na FB trwa akcja: "Wszyscy jesteśmy dzikami!"[i]. Nb. ciekawe, że porównania depopulacji dzików do aborcji już się pojawiły, odstrzał nazywa się "rzezią", "maskarą", "hekatombą". Aż dziw, że żaden nowonarodzony ekspert rolno-łowiecko-sanitarny nie sięgnął po jeszcze zgrabniejszy termin, podpowiadam: może "holokaust dzików"?

 

Niestety, ale wszystkie "argumenty" przeciw depopulacji dzików sprowadzają się do:

 

1. "To wymyślili ci straszni, podli myśliwi!" - co nie jest prawdą, bo to postulat rolniczy, napotykający raczej łowiecką obstrukcję.

 

2. "To wymyślił ten okropny rząd!" - co nie jest prawdą, bo rolnicy musieli wstępną deklarację ministerstwa w tej sprawie wymuszać na drodze... No, po prostu drodze. Blokując ją.

 

3. "To takie straszne, zabijać zwierzątka!" - co jest infantylne.

 

Tymczasem prosty rachunek ekonomiczny polskiego rolnictwa każe jednak zająć postawę przeciwną, również opartą na triadzie:

 

1. należy nie tyle "przyłączyć się do nagonki na myśliwych", ale wytykać Polskiemu Związkowi Łowieckiemu niewywiązywanie się z ustawowych i statutowych zadań, jednocześnie jednak wskazując konstruktywne wyjścia z sytuacji epidemiologicznej poprzez m.in.

 

2. depopulację dzików w Polsce.

 

A także, co nie mniej ważne:

 

3. domagać się zablokowania do Polski skażonych płodów rolnych, przede wszystkim z Ukrainy i z Litwy.

 

Rolnik wie co robi

 

Fakty są proste -  istnieje kilka głównych grup społecznych z samej swej istoty żyjących w harmonii i stałym kontakcie z przyrodą: rolnicy, leśnicy, rybacy i część myśliwych.  I to właśnie te środowiska są najmocniej atakowane przez różnej maści niedzielnych "ekologów". Zrównoważony rozwój ma być bowiem nie sposobem funkcjonowania społeczeństwa w jego naturalnym środowisku - tylko albo środkiem uzyskania celów finansowych i politycznych, albo rozrywką zblazowanych elit i ulegających im naiwnie kręgów oderwanych od prawdziwego życia w zgodzie z naturą. A przecież to właśnie głos bezpośrednio zainteresowanych – niekoniecznie dzików, ale ludzi czynnie zaangażowanych w cały proces ochrony przyrody, również poprzez jej regulację – winien być najważniejszy[ii].

 

Pojawiają się też trochę obłudne, a bardzo dyletanckie „rachunki ekonomiczne”, odnoszące się do kosztów całej operacji depopulacyjnej. Ale opłaty za znalezienie i zgłoszenie truchła padłego dzika na terenach objętych epidemią wprowadzono w czerwcu 2017 roku, dokonywana jest także utylizacja padłych i odstrzelonych chorych sztuk... Ten system istnieje – ale jest dalece niewystarczający, bo został wprowadzony zbyt późno i nie odpowiada rosnącej skali zjawiska. Równocześnie zaś państwo, czyli my, płacimy nie tylko za szkody łowieckie wyrządzone przez dziki, ale i koszty wybicia hodowli świń zarażonych w efekcie 5-letniego ignorowania epidemii przez kolejne władze. Efektów brak - bo w porę nie przeprowadzano koniecznych działań[iii]. Kiedy w 2014 r. trzeba było zlikwidować pierwsze ogniska choroby na Podlasiu - zamiast strzelać do pojedynczych sztuk wprowadzono zakaz polowań. W 2015 r. wystarczyłoby wybić parę stad. W 2017 r. konieczna była depopulacja w 5 województwach. Dziś nie ma innego wyjścia niż pełna depopulacja – obok, oczywiście dalszej kontroli i blokady granic przed zarażonymi zwierzętami i skażoną paszą, jak również efektywną bioregulacją. Z czasem zresztą pogłowie dzików się odtworzy, ten system jest przecież ręcznie sterowany, to nie puszcze z czasów króla  Jagiełły...[iv]

 

Po gospodarsku

 

Nie mamy również do czynienia z kolejnym wydumanym problemem, w rodzaju „ptasiej grypy”, „choroby wściekłych krów”, „e.Coli[v]. Tym razem nikt tych cholernych dzików nie chce szczepić (poza może ekologami). Ale dopóki polska produkcja żywca jest zablokowana - do Polski wlewa się coraz szerzej mięso z Zachodu. Jeśli nie podejmie się radykalnym działań przeciw ASF - nasi producenci nie będą mogli ani eksportować, ani nawet sprzedawać na rynku lokalnym, a wówczas zostanie od przejęty przez podmioty zewnętrzne. Czy ktoś w ogóle bierze to pod uwagę? Rolnictwo to naprawdę już ostatnie, co Polsce zostało z gospodarki i to - zwłaszcza jeśli chodzi o hodowlę – w nowoczesnym i potencjalnie bardzo wydajnym wydaniu. A czy ktoś z nagle zabierających głos w dyskusji ma w ogóle podstawową wiedzę? Czy wie jaki jest miesięczny przyrost słoniny na tuczniku? Którego musisz przetrzymać, chociaż jest zdrowy, ale twoja chlewnia jest z strefie zagrożenia? Albo co się dzieje z producentem, który przez rok ponosił nakłady, żeby otrzymać w końcu ich jednorazowy zwrot przy sprzedaży żywca, a musi wybić stado i znowu czekać kilka miesięcy na wypłatę odszkodowania? To nie są żarty, to jest postępująca destrukcja całego sektora polskiej gospodarki, podobna do tych, które zastosowano na nas w latach 90-tych – z opłakanym do dziś skutkiem.

 

Nie pora więc na pewność 4-latków, że mięsko jest ze sklepu. Być może mnóstwo dzików ma swoje konta na Facebooku. Ale to naprawdę nie jest moment ani na infantylność, ani na zdziczenie. Trzeba wystrzelać tyle dzików, ile będzie to konieczne, trzeba zamknąć granice dla żywca z Litwy, dla kukurydzy z Ukrainy. Trzeba wreszcie myśleć i działać po gospodarsku!

 

Konrad Rękas[i] Zainteresowanych faktami na temat epidemii ASF, chronologią wydarzeń i skalą problemu odsyłam do wcześniejszego tekstu na ten temat: http://chart.neon24.pl/post/147079,dzik-jest-zly

 

[ii] Tak, jestem ze wsi. Co więcej, kiedy niektórzy koledzy zrobili sobie przerwę na bycie prawicą narodowo-katolicką - ja zajmowałem się pracą na wsi. Stąd ja coś tam wiem o świniach, a koledzy lepiej klepią zdrowaśki...

 

Wiem też, że „chłop żywemu nie przepuści”. Nie chodzi jednak o to, żeby jakoś szczególnie kochać krowę-żywicielkę, tylko by rozumieć współzależność funkcjonowania z nią.Jak niedawno komuś opowiadałem, kiedy w Polsce były jeszcze zimy, głodne sarny wchodziły do sadów i korowały mlode drzewka na śmierć. I co, rolnicy je wystrzelali? Nie, dokarmiali, rozumiejąc problem. Chłop jest stworzeniem rozumnym. Teraz jednak mówimy o epidemii i środkach walki z nią.

[iii] Dla porównania – Czechy w 2018 r. zamknęły chorobę na kontrolowanym obszarze mniej niż 100 km. kw., bez idiotycznych sentymentów wybiły kilkaset dzików – i w parę miesięcy uwolniły się od ASF.

[iv] Czy ktoś z dyskutujących staje sobie sprawę, że od ponad 10 lat samorządy województw finansują program odtworzenia i zabezpieczenia populacji zajęcy, które tysiącami wypuszczane są co roku do lasów ze sztucznie utrzymywanych hodowli?

[v] O aferze e.Coli, rzucającej także światło na nasze stosunki rolno-handlowo-polityczne z UE – i Wschodem czytaj więcej: http://geopolityka.org/komentarze/konrad-rekas-embargo-krok-do-autarkii

 

KOMENTARZE

 • @Autor
  Ja jestem zdania, że czas najwyższy na odstrzał ekoterrorystów.
  Może być w trakcie polowania z nagonką. Za wszelką cenę , wszelkimi sposobami i we wszystkich miejscach - nawet spotykając takiego na ulicy.
  Znak rozpoznawczy - musi taki pokazać język; czarny - do odstrzału.
  Tą drogą zlikwidowano wrogów buddyzmu w Tybecie.
 • @Autor
  "Jeśli nie podejmie się radykalnym działań przeciw ASF"
  Tak, zdecydowanie należy zwalczać ASF, a najlepiej przyczyny. Tylko kogo najpierw? Latające dziki czy tych, co je nauczyli latać?

  https://www.lublin112.pl/wp-content/uploads/2018/07/59-45.jpg
 • Autor.
  W związku z tą całą medialną sieczką na temat ASF, jako, że podejmujesz ten temat, mam pytanie: czy świnie wybijane są tylko u gospodarzy w strefie tzw. zagrożenia, w gospodarstwach indywidualnych czy małych spółdzielniach czy także w fermach hodowlanych trzody chlewnej o pogłowiu sięgającym tysięcy sztuk na tym zagrożonym obszarze i które są własnością niepolskiego kapitału?
 • @lorenco 20:22:13
  Na szczęście udało się w Polsce zablokować przemysłowy chów świń. Ale obecnie restrykcje do wybicia całości hodowanego żywca dotyczą głównie niewielkich, paro-paronasto sztukowych hodowli, które więksi producenci chcą wyeliminować z rynku pod zarzutem niedostatecznej bioregulacji. I właśnie ochronie mniejszych gospodarstw i hodowli służyć ma depopulacja dzików.
 • @chart 20:29:43
  Urywek: Nie mniej jednak, jak zauważa wielu mniejszych hodowców powstawanie wielkich ferm świńskich zagraża istnieniu mniejszych gospodarstw rolnych hodujących świnie. Wielkie fermy mają już teraz znacznie większe szanse na rynku niż mali producenci.

  Zakłady mięsne płacą im znacznie więcej za tucznik niż rolnikom, co powoduje, że wielu z nich porzuca hodowlę. Rolnicy z natury rzeczy mniej odporni na wszelkie „świńskie kryzysy”, hodujący kilkaset tuczników praktycznie nie są w stanie rywalizować z wielkimi fermami nawet jeśli organizują się w grupy producenckie.

  Zdaniem wielu z nich tradycyjna hodowla trzody chlewnej w Polsce bez wsparcia naszego rządu oraz instytucji unijnych zostanie stłamszona przez wielkie fermy, a Polska stanie się drugą Danią, w której 3,5 tysiąca wielkich ferm produkuje tyle wieprzowiny co kilkaset tysięcy polskich rolników."
  Całość:
  https://www.okiemrolnika.pl/prawo-i-finanse/item/2739-wielkie-fermy-trzody-chlewnej-zdominowaly-rynek-miesa-w-polsce

  O co mnie tak konkretnie chodzi:
  Jakość np. karkówki, którą kupuję w mieście a którą kupuję pojechawszy w Bieszczady.
  Ta, co kupię w sklepie w moim mieście jest paskudna: trzeba ją wpierw dobrze przyprawić i zamarynować aby miała jakiś smak i podczas grillowania czy duszenia w ogóle była na tyle miękka aby ją pogryźć.
  Z kolei karkówkę, którą kupuję będąc w Bieszczadach, wystarczy pokroić, lekko rozbić, posypać solą i pieprzem i czy z grilla czy duszona jest mięciutka, rozpływa się w ustach i pyszna.
  My sobie nie zdajemy sprawy, że zwierzęta zjedzą prawie wszystko jak są głodne. Widziałem hodowlę pstrągów, gdzie ryby te jadły kukurydzę, bo tylko tym były karmione a przecież to drapieżniki.
 • Autor
  Ja jestem przeciwny rzezi szczególnie gdy unika się podawania przyczyn zakażenia. Pan także na ten temat się nie zajaknął. A słyszę głosy które mnie osobiście przekonują, że dziki bezpośrednio świń nie zarażają gdyż nie mają z nimi kontaktu. Epidemię zatem rozszerzają ludzie a nie dziki...
 • @Slav 21:37:05
  Dziki mają kontakt z paszą, jak i ze świniami hodowanymi przydomowo. Jeśli nie wystrzela się dzików - trzeba będzie wybić wszystkie sztuki należące do indywidualnych polskich hodowców, na czym zarobią tylko importerzy z krajów zachodnich, z Ukrainy i wielcy producenci.
 • WPS
  Z ocalałego archiwum Andrzeja Leppera


  https://www.facebook.com/KRtelewizja/videos/2066839083633100/?t=662
 • @chart 22:17:51
  Tym problemem powinni zająć się tylko i wyłączni leśnicy. Reszta nie powinna się wcinać, od polityków, przez myśliwych po ekologów.
  Leśniczy najlepiej wie co w borze huczy. A jak będzie potrzebna pomoc, leśnik po nią się zwróci.
 • @stanislav 23:29:31
  Należy kliknąć na facebook i włączyć odtwarzanie. Tylko dla ludzi o silnych nerwach !
 • @stanislav 23:29:31
  5*
 • @lorenco 21:00:39
  W marketach straszny syf wtryniają ludziom.
 • @lorenco 21:00:39
  Jak pisałem gdzie indziej:

  Od kilku lat wielkie zakłady bynajmniej nie popierają postulatu depopulacji dzików. Mają... kompromisowy pomysł. Zakaz hodowli przydomowej jako bardziej podanej na ASF. Bo to ciemny polski chłop nie umie zachować porządku w zagrodzie. A porządny niemiecki czy chiński przedsiębiorca - a jusci. I nie będzie mordowal biednych dziczkow, bo mięsko przywiezie z wlasnych, przemysłowych tuczarni.

  Teraz bardziej widać o co toczy się gra i czemu świry kochają dziki?
 • @chart 00:40:23
  Ja to kocham przyrodę i dziki też. To są bardzo pożyteczne zwierzęta w lasach czy w porębach przyleśnych. Dzik jest czyścicielem lasu albowiem zjada wiele szkodników lasu a także padlinę.
  Czy dzik zawinił, że jest chory? Kto jest winien?
  Tak jak napisałem wcześniej: każdy gajowy, leśniczy ma swój rewir i to oni powinni sprawę dzików śledzić, są w tych sprawach najbardziej kompetentni. Czy stado trzeba odstrzelić czy nie. I będzie porządek.
  A nie, żeby wplątywać do tego politykę i pozbawiać rolników trzody chlewnej i bezczelnie wybijać zdrowe zwierzęta w celu "zapobiegania".
 • Kinga Rusin broni warchlaków. A sama męczy konie. Internauci zarzucają celebrytce grubą hipokryzję!
  https://nczas.com/wp-content/uploads/2019/01/rusin_warchlak.jpg


  Najnowsza histeria medialna jaka wybuchła w Polsce dotyczy sanitarnego odstrzału dzików. Oczywiście zaprotestowała, w wyjątkowo dramatycznym tonie, Kinga Rusin. Jednak internauci wypomnieli jej hipokryzję. Dlaczego? Bo sama Kinga Rusin sama też męczy zwierzęta jeżdżąc na koniach, a w dodatku ponadnormatywnie emituje CO2 latając samolotami po całym świecie. W dodatku kompletnie nie zna się na rolnictwie. [ Internauci tym razem byli całkowicie bezlitośni:

  Michał Nowacki: Kobieto!!! Wstydu sobie oszczędź! Nie ma Pani pojęcia o tematach, na które się Pani wypowiada. Zero wiedzy, tylko i wyłącznie chęć wybicia się i wypromowania na tematach społecznych. Czy pokryje Pani straty rolników, hodujących trzodę chlewną ze swoich dochodów firmy kosmetycznej?! Myślę, że nie! A widzi Pani, żaden rolnik nie wtyka swojego nosa i nie wypowiada się na tematy związane z przemysłem kosmetycznym, bo nie ma na ten temat wiedzy. To samo zalecam Pani, ponieważ powtarzanie ekobełkotu jest żenujące. Dziki są odpowiedzialne za rozprzestrzenianie się ASF w Polsce. One są nosicielami, nie gospodarze czy zwierzęta. Ludzie mogą przenieść wirusa, ale nigdy nie będą nimi zarażeni. 100% procentowa obrona przed wniknięciem choroby do stada świń nie istnieje… jednak co może Pani wiedzieć na temat bioasekuracji siedząc i krzycząc w Warszawie (ewentualnie w swojej stadninie…. dziwne, że ujeżdżanie koni i ich tresura, która również jest wpisana na listę PETA, odnośnie złego traktowania zwierząt jest według Pani w porządku). Jeśli jest Pani tak zanagażowana i tak obyta ze sprawami rolniczymi, proszę rzucić pracę dziennikarki i zacząć gospodarzyć! Nikt nie mówi tutaj o wybiciu całej populacji dzików, tylko o większym jego ograniczeniu, a pragnę przypomnieć, że odstrzał prowadzony jest co roku. Pozdrawiam i życzę spokojnej nocy… snów o słodkich dziczkach!!! Inny autor przypomniał, że dla nienarodzonych dzieci Kinga Rusin nie ma aż tyle litości:
  Łukasz Marzec: Zwolenniczka aborcji przejmuje się dzikami, myślałem, że nikt nie przebije karpia Ostaszewskiej.]

  https://nczas.com/2019/01/09/kinga-rusin-broni-warchlakow-a-sama-meczy-konie-internauci-zarzucaja-celebrytce-gruba-hipokryzje/

  Ps..Po co w ogóle istnieją takie osoby? Niech się ta lewaczka i ekoterrorystka podda eutanazji. Ani to aktorka, ani kucharka, ani astronomka. Żadnego pożytku z tego czegoś nie ma. A morderczy C02 emituje.
 • Celebryci broniący dzików – napijcie się melisy! Niemcy podali, ile zwierząt odstrzelili
  https://niezaleznacdn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15470407191d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b37272d50b0b185c7541af8fb6aec69c568d.jpg

  Celebryci w mediach społecznościowych dzielili się swoimi przemyśleniami na temat odstrzału dzików. Były nawiązania do Państwa Islamskiego, czy historia o sympatycznych, pijanych od spirytusu dzikach plądrujących dom. W obronie tych zwierząt nie mogło zabraknąć oczywiście głosu Kingi Rusin. Celebryci będą jednak zaskoczeni, gdy zobaczą, na jaką skalę w 2018 roku odstrzeliwali dziki nasi zachodni sąsiedzi Niemcy. Czołowa "profesorka" i "etyczka" III RP Magdalena Środa postanowiła skrytykować plan odstrzału dzików na terenach objętych afrykańskim pomorem świń. Przy tej okazji Maria Nurowska wyskoczyła z historią o sympatycznych, pijanych od spirytusu dzikach plądrujących jej rodzinny dom. Sprawę w swoje ręce wzięła również Kinga Rusin. „Zalejmy naszym veto skrzynkę mailową premiera Morawieckiego!” dramatyzowała celebrytka na Instagramie. Celebryci będą zaskoczeni, gdy zobaczą podane przez Niemiecki Związek Łowiecki dane dotyczące odstrzału dzików. Niemieccy myśliwi w sezonie 2017/2018 odstrzelili bowiem 836 865 dzików. To o 42 proc. więcej niż w poprzednim okresie łowieckim. Odstrzał - jak podano - był środkiem zabezpieczającym przed afrykańskim pomorem świń (ASF). "Myśliwi przyczynili się w znacznym stopniu do prewencji przed afrykańskim pomorem świń" powiedział wiceprezes Niemieckiego Związku Łowieckiego (DJV) Wolfgang Bethe. Jeszcze nigdy w historii tamtejsi myśliwi nie odstrzelili takiej liczby dzików. Z wyliczeń DJV wynika, że poświęcili oni 16,7 mln roboczogodzin na prewencję przed zarazą. W przeliczeniu na pieniądze (przy uwzględnieniu płacy minimalnej) daje to około 148 mln euro. DJV zauważa na swojej stronie internetowej, że im mniej dzików mieszka na danej powierzchni tym wolniej rozprzestrzenia się wirus ASF. Zastrzega jednak, że odstrzał nie jest jedynym środkiem prewencyjnym. Ludzie mogą przyczynić się do znacznie szybszego rozprzestrzenienia się wirusa przez np. transport artykułów żywnościowych zawierających zarazki, które następnie są zjadane przez dziki. Związek apeluje o implementację specjalnych środków bezpieczeństwa na dworcach, parkingach i przejściach granicznych. Wymienia wśród nich zamykane pojemniki na śmieci, płoty uniemożliwiające dzikom migracje oraz kampanie informacyjne wśród turystów i kierowców. Warto zaznaczyć, że na terenie Niemiec nie wykryto dotychczas ognisk ASF. Ich działania są więc wyłącznie prewencyjne.

  https://niezalezna.pl/253632-celebryci-broniacy-dzikow-napijcie-sie-melisy-niemcy-podali-ile-zwierzat-odstrzelili
 • Ostaszewska, Rusin, Woźniak-Starak – lewackie gwiazdeczki bronią dzików.
  https://nczas.com/wp-content/uploads/2019/01/ostaszewska_rusin_wozniak_starak_dziki_ostrzal_dzikow_nczas.jpg
  Wcześniej popierały mordowanie ludzi i czarny protest. Lewactwo przeżera umysł i przestawia zupełnie hierarchię wartości. Trio gwiazdeczek lewackich mediów w szaleńczych wpisach broni dzików, które mają być odstrzelone. Nie poruszając tematu, czy odstrzał jest dobry czy nie, należy zwrócić uwagę, że wszystkie „obrończynie zwierząt” są jednocześnie zwolenniczkami mordowania dzieci i brały udział w tzw. czarnym proteście. To, że czołowa feminazistka i zwolenniczka mordowania nienarodzonych dzieci, Magdalena Środa staje w obronie zwierząt już nikogo nie zdziwi. „Profesorka” napisała, że „pragnienie zabijania (nadmiar testosteronu? jakiś rodzaj upośledzenia płatów czołowych?) mąci im mózgi więc zabierają się za katowanie dzików”. Mają wybić całą populację!! Może wysłać ich do walki z państwem islamskim?? Może gdzieś jest jakiś fajny front walki z równymi sobie? Niech chłopaki postrzelają sobie do przeciwników ale dlaczego do bezbronnych dzików!?!? przekonywała Środa. Ale to jeszcze nic. Lewackie celebrytki na swoich oficjalnych kontach również apelują o sprzeciw wobec odstrzału dzików. Niektóre wpisy są w formie podobnej do prowadzonych przez niedawnych gimnazjalistów profili, na których szkaluje się papieża Jana Pawła II czy żołnierzy niezłomnych. Całość pod linkiem
  https://nczas.com/2019/01/09/ostaszewska-rusin-wozniak-starak-lewackie-gwiazdeczki-bronia-dzikow-wczesniej-popieraly-mordowanie-ludzi-i-czarny-protest/


  Ps...Niby człowiekopodobne, a zdziczałe. Niech każda z tych klementyn ocali tyle dzików ile uważa za stosowne zabierając je do domu. Nie bronią – jak zawsze te garko-tłuki nie znające się na czymkolwiek działają na szkodę przyrody i Polski. Polska gospodarka , czyli kilkaset tysięcy rodzin żyjacych z rolnictwa ,ponosi wielomiliardowe straty z powodu zakazu hodowli w Polsce świń i zakazu eksportu polskiej wieprzowiny. Powodem jest zaraza roznoszona przez dziki. W Niemczech w zeszłym zrobiono dokładnie to samo. Właściwie polski rząd powinien odpowiadać za zaniedbanie sprawy. Tymi podstarzałymi świruskami powinna zająć ABW, ponieważ ich działanie jest atakiem na bezpieczeństwo państwa. Osobniki chore i potencjalnie chore trzeba wybić by ocalić populację. Wstrzymanie odstrzału może doprowadzić do prawdziwej epidemii, której skutki można będzie pokazywać w mediach, a potem pod pozorem "ochrony przyrody" Polska straciła kontrole nad swoimi zasobami naturalnymi, a zwłaszcza lasami, które dzięki wielowiekowej pracy leśników i myśliwych stanowią nasz skarb narodowy, a obszarem obejmują prawie 30 % terytorium kraju i o to chodzi.. Co jest pod lasami to osobny temat…przykład lasu Hambach niech naiwnych skłoni da do myślenia. ..
 • logika
  Drodzy przyjaciele członkowie homo sapiens „to tych co chodzą i sapią”nadmiar innych gatunków musimy ograniczać a jeśli to daje korzyści konsumpcyjne to jest to wskazane .Oczywiście humanitaryzm jest podstawą działania
 • @kula Lis 68 15:24:32
  Niemcy: Rekordowy odstrzał dzików w sezonie 2017/2018. "To zabezpieczenie przed ASF"
  Jak podał Niemiecki Związek Łowiecki (Deutsche Jegdverband - DJV), w sezonie 2017/2018 odstrzelono na terenie Niemiec ponad 800 tysięcy dzików. Masowy odstrzał tych zwierząt miał być zabezpieczeniem przed rozwojem ASF (afrykańskiego pomoru świń).
 • Ten odstrzał moim zdaniem jest pomysłem podobnym do tego
  by odstrzelić każdego u którego stwierdzono albo nawet stwierdza się możliwość iż może być nosicielem choroby zakaźnej, np. takiego AIDS, czyż nie?

  Faktem jest, że nie dzik wchodzi do chlewni, a człowiek. Jednak należy stwierdzić, że dziś populacja dzików jest zbyt duża w stosunku do terenów jakie możemy im zapewnić, człowiek z budownictwem wchodzi coraz mocniej w lasy. Ale dotyczy to nie tylko dzików, przykładowo w lasach biebrzańsko-narwiańskich którymi się interesuję nie znajdziesz w pełni rozwiniętego byka łosia, po prostu ekosystem jest przesycony. Też mamy wybijać? Bo w tym przypadku byłaby to rzeźnia niczego wspólnego z myślistwem nie mająca. Do łosia podchodzi się na kilka metrów, ślepy by go upolował. Czy na tym mają polegać polowania?
  Dziki mają tę cechę iż szybko odbudowują populację. Tego typu odstrzały są zupełnie nieskuteczne, służą tylko uciesze grupki ludzi, którym zabijanie sprawia przyjemność. Dziś te grupki mają zielone światło. Pamiętamy barbarzyńskie polowania za Szyszki, gdy urządzali sobie strzelnice np. wybijając wypuszczane z klatki bażanty hodowlane. To jest czyste barbarzyństwo z myślistwem nie mające nic wspólnego. Mogli w klatkach do nich strzelać. Bażant hodowlany wypuszczony w obcym mu terenie nie ucieka, jest całkowicie niezorientowany. Zaś gdyby nawet uciekł nie przeżyje pierwszej zimy.
 • @Husky 18:20:31
  Niemcy to naród specyficzny, oni również "w celach profilaktycznych" wymordowali kilka ładnych milionów ludzi, czy na nich mamy się wzorować?
 • @Husky 18:20:31 a tu masz idiotę, ćpuna i alkoholika Kukiza "wypowiedź"...
  https://niezaleznacdn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15471066231d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372cd41efbf16f1e7c8b06a20d2b6519223.jpg
  Szczyt absurdu przekroczony. Nie uwierzysz, do czego Kukiz porównał odstrzał prośnych loch. To nie jest niesmaczny żart. - Strzelanie do prośnych loch to bandytka. To jest tak jak robił Bandera i UPA z Polakami - ocenił w Polsat News Paweł Kukiz.
  https://niezalezna.pl/253727-szczyt-absurdu-przekroczony-nie-uwierzysz-do-czego-kukiz-porownal-odstrzal-prosnych-loch


  Ps. Jak zdecydowana większość tzw. artystów Kukiz ma tzw. syndrom nieomylności. A prostactwo aż bije z jego słów. Konflikt polityczny w Polsce ujawnił jak wielu artystów ma pustkę w głowie i prezentuje zerowy poziom intelektualny. Przykre ale prawdziwe. No i jakie IQ ma ten śpiewak? 10? może 20? słabo śpiewa a raczej ryczy i żaden z niego polityk.
 • @Zawisza Niebieski 09:01:58
  Krul Europy Donald XXVII Tusk ma inne zdanie o swoich rodakach
 • @Zawisza Niebieski 09:00:16
  //barbarzyńskie polowania za Szyszki //

  Uzupełniam listę zbrodni PIS-u

  TK
  Seicento
  10 sierot
  Ciamajdan
  Diduszko
  art. 7
  Caracale
  czarny marsz
  wiewiórka
  rezydenci
  protest studentów
  puszcza
  konie
  Le Pen
  szary człowiek
  Izrael
  sankcje USA
  niepełnosprawni
  wafelki
  KRS
  Gersdorf
  premie
  billboardy
  KNF
  11.11.
  policjanci
  Andruszkiewicz
  NBP
  nauczyciele

  dziki
 • Szaleństwo przed Sejmem - nie zabrakło celebrytów.
  https://niezaleznacdn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15470669661d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b37203375c6f05bef54198c5c70c45d1c863.jpg
  "PiS jest zły. Dzik jest dziki", "Ministrowie do odstrzału...Absurdalne zachowanie "obrońców" dzików (przed odstrzałem na terenach objętych afrykańskim pomorem świń) przybiera na sile... I dotarło przed gmach Sejmu. To, co się działo dzisiaj wieczorem, zaskakuje chyba nawet obrońców zwierząt. Ramię w ramię stanęli politycy lewicowych SLD, Razem, a także PO i.... Kukiz'15. Ich sympatycy pokrzykują "PiS jest zły. Dzik jest dziki!". Całość pod linkiem


  https://niezalezna.pl/253702-szalenstwo-przed-sejmem-nie-zabraklo-celebrytow-pis-jest-zly-dzik-jest-dziki-ministrowie-do-odstrzalu

  Ps..Warszawa to jednak siedlisko debili. Protestujący to V kolumna w Polsce. Polska słaba to i myszy rajcują. To bydło szuka tylko powodu do skomlenia i zadymy! Niech pogadają z rolnikami, którym dziki szkodzą, a sam pomór tej choroby jest niebezpieczny dla innych zwierząt domowych! Działania opozycji są przewidywalne. Im gorzej dla Polski i Polaków tym lepiej dla PO. Niemcy wybili dziki i nikt nie protestował bo jest to jedyne wyjście z sytuacji aby powstrzymać afrykański pomór świń. Dla PO sprawa jest jasna. Jak wstrzymają eliminacje dzików to pomór będzie się rozprzestrzeniał i stracą na tym rolnicy a ceny wieprzowiny pójdą w górę. Zapłacą za to Polacy a PO zyska. PO gotowa sprzedać własną matkę aby tylko PiS stracił poparcie. To chorzy z nienawiści ludzie. POstkomuchy i komuchy ostatnie POdrygi. TyPOwy zlot współczesnych czarownic hahaha.. co oni ćpają? Patrząc na niektóre twarze można odnieść wrażenie, że zostali zainfekowani ASF i w czołówce przed dzikami dotarli pod Sejm. Całe szemrane towarzystwo zagorzałych przeciwników rządzących, zwolenników by było jak dawniej należałoby zapakować i skierować w siedliska występującego pomoru świń. ”Lekcja przyrodnicza” nauczyłaby ich szacunku i pokory jak żyć przyjaźnie w zgodzie z naturą i czynami zaniechania nie doprowadzać do katastrofy środowiskowej. To co czynią przypomina działania człowieka siedzącego na konarze wysokiego drzewa i z mozołem odcinającego ten konar. Kto te spektakle organizuje? Jaki jest cel ich organizowania? Kto jest dziki? Kto jest zły?
 • @kula Lis 68 09:37:39
  W ramach solidarności z dzikami Cimoszewicz zlicytuje 10 wypchanych samców i poroże jelenia na WOŚP.
  W tym jedno unikatowe - poroże Tuska.
  ps.
  Diduszko przebierze się za dzika i będzie chciał umrzeć po raz 14.
 • @Zawisza Niebieski 09:00:16
  Te pojeby które protestują nie mają zielonego pojęcia o ekosystemie i gospodarce zasobami leśnymi....myślą, że jak na 100ha. będzie 500 dzików, 200 jeleni, 300 saren, 30 wilków,100 lisów to będzie dobrze świadczyło o ich umyśle ...te zwierzęta zniszczą ten las i same siebie zdechną w męczarniach z głodu lub zmienią obiekt żerowania robiąc szkody. Ingerencja tych pojebów doprowadziła do w terenach zurbanizowanych lub rolniczych. Ingerencja tych pojebów doprowadziła do plag bobrów i lisów które wytępiły drobną zwierzynę i ptaki gnieżdżące się na ziemi, bobry zniszczyły nadrzeczne siedliska gniazdowania ptaków nadrzewnych. Branie przez tych pojebów w ochronę gryzoni i różnych myszy doprowadziło do plagi pajęczaków-kleszczy które na nich żerują.... dziesiątki tysięcy zarażonych odkleszczową chorobą boleriozą i zapaleniem opon to efekt działań tych pojebusów. Do grona tej hołoty dołączają pseudo naukowcy z tytułami ....wygnać tych ignorantów z uczelni i uniwersytetów gdyż działają z pobudek politycznych ....po prostu idą na pasku antypolskiej hołoty.
 • @kula Lis 68 09:41:49
  Uwaga !!!!!!!!!!!!!!
  Akcja totalnej opozycji .
  Jeśli chcesz dołożyć się na zakup kamizelek kuloodpornych dla dzików wyślij SMS na numer 0 800 987 543 z hasłem POMOC.
  Nie czekaj

  ps.

  Kierwiński napisał do Marszałka o przydzielenie ochrony na czas ostrzału.
 • @Husky 09:35:53
  Co taka wyrywkowa ta lista. Jakby tak wyliczyć wszystkie, to taką listę dla Przekręty i Szmal można by stworzyć z tygodnie, no maks 2 tygodnie. Przykład jedna z ministrów jeździ do pracy komunikacją miejską, bo jej samochód służbowy używa jej mąż dla spraw rodzinnych. A człowiek od przekrętów Kaczyńskiego, Glapiński i jego "uzdolnione aniołki", którym się należało ok. 65 tys miesięcznie. Oni w przy korycie potracili wszelkie poczucie przyzwoitości, zapomnieli, że świnie, które dużo żrą i dobrze przybierają na wadzie wcześniej do rzeźni się zawozi.

  Teraz mam mało czasu, bo dużo roboty, ale może w weekend znajdę czas, to znowu opiszę pierwsze dwa tygodnie dokonań PiS "Przekręty i Szmal", bo jak widzę twoja lista dziurawa jak sito, coś się dostawcy twych danych lenią, jeszcze liczą, że się coś pod dywan uda zamieść? Pogonić batem.
 • @Husky 18:20:31
  Z tego co się nieoficjalnie dowiedziałem już jakiś czas temu populacja dzików została celowo znacznie zwiększona ponieważ było zapotrzebowanie na dziczyznę na stole ... u Niemców. W Polsce na polach uprawnych np. z ziemniakami miały się podtuczyć kosztem polskiego rolnika, a potem po odstrzale do bogatego szwaba na ucztę. Z tym że w międzyczasie moda na dzika z jabłkiem w ryju znacznie opadła i watahy grasują po polach uprawnych siejąc zniszczenie a i często pod dom mieszkalny podchodzą terroryzując mieszkańców .... A o ASF już nawet nie wspomnę. A lewackość to stan umysłu. Lewackość to choroba psychiczna. To są ilustracje i dowody, że straszliwa ideologia może na człowieka z teoretycznie normalnym mózgiem wpływać tak, że jego zachowanie nie jest odróżnialne od psychicznej choroby. Tylko człowiek może sobie zrobić coś takiego. Ci ludzie najpewniej nie mają nic przeciwko depopulacji człowieka. To się wyraźnie manifestuje przez: "V. Nie zabijaj", "Ministrowie do odstrzału", "Odczepcie się od dzików". Nienawiść do człowieka, nienawiść do samego siebie - to najwyraźniej jeden z podstawowych aksjomatów nurtu lewicowego, który wzmacnia się wraz z ewolucją nurtu. W czasach Heglizmów i Nietzschego to był nihilizm, teraz mamy neo-marksistowską nienawiść do "zacofanej" większości, a myślę, że będzie jeszcze gorzej, bo są tacy, którzy wprost nawołują do jak najszybszej depopulacji. Rząd powinien przygotować ustawę która wprowadza porządek w tym względzie czyli za straty gospodarstw hodowlanych z powodu ASF, straty innych gospodarstw które prowadzą inne uprawy a zostały one zniszczone przez stada dzików oraz straty powodowane przez dziki na wszystkich innych terenach odpowiadają bezpośrednio wszystkie organizacje tych wszystkich oszołomów zidiociałych i ugrupowania polityczne ich popierające, wszelakie stowarzyszenia i fundacje związane z tymi idiotami czy ich finansujące i jednocześnie mają obowiązek pokrywania wszystkich strat wyrządzanych przez dziki i odszkodowania nie powinny być po prę złotych a realne adekwatne do skali zniszczeń. Przecież hodowca trzody chlewnej nie musi tego robić w ogóle wystarczy jak patria jedna czy druga tych obrońców dzików czy stowarzyszenie lub fundacja pokryje pełne koszty utrzymania takiego hodowcy czemu nie...? jak najbardziej, niech płaca odszkodowania, pensje utrzymują rolników. Dlaczego niby gminy mają wypłacać odszkodowania, które to powinny płacić organizacje tych zidiociałych kretynów. A nawet i poszczególni idioci obrońcy powinni zostać ustawowo opodatkowani na cel odszkodowań wówczas zapewne zmienią zdanie i przestaną kłapać pięć po pięć swoimi pyskami. Nic tak nie uczy jak płacenie komuś za coś i takie coś jest bardzo sprawiedliwe społecznie.
 • @kula Lis 68 09:41:49
  Solidarni z dzikami.
  Popieram.

  https://pbs.twimg.com/media/DwiNz2fXQAEL-Uv.jpg
 • @Zawisza Niebieski 09:49:36
  Czekamy na ten wielkopomny wpis.
  Tylko nie pisz nic o PO

  ps.
  Gdyby PiS postanowił rozpocząć akcje odszczurzania to ta zidiociała opozycja wyszła by na ulicę w obronie szczurów.
  To są umysłowe POjeby.
 • @Husky 18:20:31
  Wg bardzo rozbieżnych szacunków w Polsce żyje 60 000 do kilkuset tysięcy zdziczałych psów, które mogą być kłopotliwsze od wilków. Niektóre podobne do Rozenka, Kacprzaka, Jońskiego. Co z nimi zrobić?
 • @Husky 18:20:31
  Podobno jutro Prezydent chce spotkania w sprawie dzików. Niech Prezydent zajmie się ludźmi i nie naraża majestatu na pośmiewisko tej POkomunistycznej hołoty ...od tego są służby co mają to na uwadze, a ten problem jest wrzutką bolszewii aby siać w Polsce ferment! Lewactwo tak kompletuje swój pokraczny dekalog, a raczej jego wypaczenie- nie będziesz strzelał dzika, nie będziesz tępił kornika, będziesz służył sorosowej mamonie i sodomitom wszelkiej maści itp, itd. A może podrzucić im temat rzezi milionów karaluchów jaka dokonuje się rok w rok w blokowiskach polskich miast ? ... W końcu jak szaleć to szaleć! Zakłamane czerwone bydło, czyli "czciciele zwierząt", zachowaniem i intelektem niewiele się od tego dzikiego zwierza różniące, pragnie zaistnieć i wznieść się ponad człowieczeństwo. Tej bandzie to Bóg już dawno rozum odebrał. Że takie durnoty mają jeszcze poparcie w społeczeństwie, to tym gorzej dla społeczeństwa. Niby kraj ludzi wierzących w Boga, a tu jak na dłoni widać, że to prymitywy z afrykańskiego buszu. Tam stoi nie tylko lewactwo, ale cała banda niby katolików, przyjmujących gromadnie w każdą niedzielę komunię. Ale każdy bałwan, znajdzie swojego bałwana, aby go czcić. A PiS boi się idiotów, zamiast realizować swój plan i nie zwracać uwagi nich, odstrzelić chore zwierzęta, tak jak to robią Niemcy. Może protestującym właśnie o to chodzi, aby zniszczyć polskich hodowców, abyśmy musieli w przyszłości kupować żywiec u sąsiadów. Przecież TW SB "Carex" już wypowiedział się na ten temat. Zaproponował, by zostawić dziki, a na kilka lat zlikwidować hodowlę trzody chlewnej i to rozwiąże problem ASF. Podsumowując, szukają bydlaki sposobu, by rozwalić budżet, by posypały się programy społeczne, bo z takiej wieprzowinki w Polsce wpada do Skarbu Państwa ze 30 miliardów złotych.
 • @kula Lis 68 10:03:47
  Celebrytka z Dzikiem.
  Olej na dzbanie,
  autor nieznany.

  https://pbs.twimg.com/media/DwiaPXzXcAAng3h.jpg
 • @kula Lis 68 10:03:47
  Brakuje wiewiórki w prasłowianskim konarze

  https://pbs.twimg.com/media/DwiaFd4WkAAmpaG.jpg
 • @Husky 09:50:30
  https://nczas.com/wp-content/uploads/2018/03/Dzik.jpg
  Dziki w mieście
  Czym różnią się dzik, księżna Katarzyna i polska Grażyna? Mocne podsumowanie obrońców dzika i lewackiej logiki. Od kilku dni lewica oszalała na punkcie dzika przekonując, że planowane działanie to istne ludobójstwo. Tymczasem internauci coraz ostrzej punktują hipokryzję „obrońców dzika”. Lewaccy politycy oraz celebryci masowo biorą w obronę dzika. Co zabawne, wśród osób przejmujących się losem zwierzaka jest mnóstwo zwolenników mordowania nienarodzonych dzieci.

  https://nczas.com/2019/01/10/czym-rozni-sie-dzik-ksiezna-katarzyna-i-polska-grazyna-mocne-podsumowanie-obroncow-dzika-i-lewackiej-logiki/

  Ps..Problem dotyczy również Niemiec i Czech. Dziki poza stratami wynikającymi z zakazów hodowli i eksportu powodują wielomiliardowe straty w uprawach. Niemcy oceniają swoje straty na ok 10 miliardów euro. Myśliwi biorący udział w skrajnie lewackiej nagonce udowadniają nam, że są kompletnie zbędni. W tym przypadku widzimy , że oddanie przez państwo jakiejś dziedziny w ręce prywatne nie sprawdza się. Człowiek opowiadający się za mordowaniem ludzi jest zwykłym bydlęciem. Jeśli na dodatek rozpłakuje się nad losem zwierzątek , to mamy ultarlewicowego ludobójcę w pełnej okazałości. WSI stara się maksymalnie rozbujać polskie społeczeństwo emocjonalnie przed zbliżającymi się wyborami. Zajmowanie się kolejnymi fikcyjnymi problemami jest realizowaniem scenariusza żydokomuny, czyli WSI i Departamentu Stanu. Zajmowanie się rzeczywistymi problemami Polaków jest najlepszym antidotum na kolejne ubeckie zagrywki.
 • @Husky 09:53:53
  Kukiz to olejny psychopata, dla którego interes zwierzęcia jest ważniejszy od interesu człowieka. Dodatkowo próbuje kretyn wykreować nową świętość. A może tym wszystkim skurwysynom płacą niemieccy hodowcy świń, którzy chcą wyciąć polską konkurencję z polskiego rynku? Nie dziwię się, że jest desant z jego ugrupowania, jak on publicznie takie kocopoły mówi, to co dopiero na zamkniętych spotkaniach.
 • @Husky 09:50:30 podobne? to to do dzikich świń, tylko tym brakuje szczeciny.
  https://nczas.com/wp-content/uploads/2019/01/kobieta_z_broda_nczas.jpg

  Nova Galaxia zachęca wyzwolone kobiety do noszenia bujnych zarostów.
  W odmętach lewackiego szaleństwa. Kobieto, zapuść brodę! Nadchodzi nowy trend – „Januhairy” . Myśleliście, że kobieta z brodą to coś niezwykłego? Według lewactwa oczywiście nie! Jak przekonuje Nova Galaxia, feministka, lesbijka i obrończyni praw kobiet, noszenie brody to naturalne i pożądane prawo kobiet. Dodatkowo wpisuje się to w lewacką akcja „Januhairy”, która polega na tym, aby kobiety nie goliły się. 26-latnia Nova Galaxia, znana jest ze swojego bujnego owłosienia, przez co łatwo pomylić ją z mężczyzną. Feministka i wielka przeciwniczka Donalda Trumpa powiedziała na antenie programu „ThisMorning”, że noszenie brody pozwoliło jej na znacznie szczęśliwsze życie. Jak się okazuje kobieta cierpi na zespół policystycznych jajników. Jednym z objawów tej bardzo poważnej choroby jest hirsutyzm, czyli nadmierne owłosienie typu męskiego (a więc m.in. na twarzy) u kobiet. Oczywiście opowiada w programie jak to nietolerancyjni ludzie żyją wokół nas i jej broda zamiast zachwycać, to budziła zainteresowanie i zdziwienie. W telewizyjnym programie Nova Galaxia powiedziała, że przez wiele lat walczyła z owłosieniem na twarzy, jednak w październiku ubiegłego roku postanowiła odpuścić i zapuścić brodę. Żeby ten lewacki związek był kompletny, dodajmy, że zarost Galaxy podoba się jej partnerce, Ash, która, choć oficjalnie jest kobietą, to jak sama twierdzi nie identyfikuje się z żadną płcią. Pomysłodawczynią całej akcji „Januhairy” jest 21-letnia Laura Jackson, która chce przekonać kobiety, że nie warto walczyć z owłosieniem w miejscach „niepożądanych”, jak pachy czy nogi czy miejsca intymne, gdyż jest to coś, co wpisuje się w naszą naturę. Cóż takie są problemy zachodniego, upadłego świata.

  https://www.facebook.com/KamieniKupa1/videos/368123710618936/

  Ps..Na twarzy jest broda, na dole się golą. Po prostu słów szkoda. W islamie się szkolą! Podobno samice krasnoludów miały brody i ciężko je było rozróżnić od samców. Jak widać, ta kobieta nie "cierpi" na zespół policystycznych jajników, tylko się tym chełpi. W normalnej sytuacji nie miałaby żadnych szans u mężczyzn, ale skoro ma kuku na muniu i taką samą partnerkę to nie dziwi już nic. Przynajmniej zwiększa się prawdopodobieństwo, że to to się nie rozmnoży.
 • @Husky 09:53:53
  Ja bym tak za ten odstrzał w miejscu watahy PiS nie brał, watahę dzików, czy PiSowców przy korycie ciężko odróżnić. Im się należy i już. Ciekawe co z mięsem zrobią? Zrobią sobie kolejną balangę w namiocie za 1 mln/dzień?

  Chciał Szyszko wyrżnąć lasy, nie dali mu, teraz PIS chce wyrżnąć zwierzynę w lesie. Już się na łosie porywali, teraz na dziki.
 • @Husky Jedna idiotka więcej, nie robi wielkiej różnicy.
  https://niezaleznacdn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/1547119320c6e7708bc4b8f61ac485dd4e037293341283502379c54b85cbadff9da12bcda3.jpg

  Ale cyrk! Nosowska "ratuje dziki" śpiewająco. WIDEO...Katarzyna Nosowska nagrała krótkie wideo, na którym śpiewa piosenkę o... ratowaniu dzików. Wokalistka wymyśliła słowa do melodii piosenki "Małomiasteczkowy" Dawida Podsiadły. Jak Wam się podoba taka wersja? Przekonuje Was tak sformułowany apel?

  https://www.facebook.com/nosowskamusic/videos/2216341008684630/
 • O kurła!
  Ale cyrk! I to taki piętrowy! U mnie na wsi nikt już nie hoduje świń w chlewiku. Kurna, trzeba jakaś pracę u podstaw zrobić, czy co? No, bo wszystko zmierza ku temu, że będzie jak za okupacji - tajna świnia, tajny tucz, tajny ubój.
  Natomiast po szaleństwie szczepienia lisów na wściekliznę... zająca widziałam. Jednego. CAŁEGO JEDNEGO. Po KILKUNASTU latach! Kuropatw i przepiórek już nie widuję. Lisa natomiast spotkałam w centrum miasta przed świtem. W SAMIUŚKIM centrum. Bobry regularnie nam do niedawna wypadały pod koła na moście. Chyba strażnicy ujęcia wody je trochę wytentegowali, bo śliczne zwierzątka robiły szkody ujęciu i teraz jest ich (zwierzątek, a zatem i szkód) nieco mniej.
  Żeby te cielębrytki mór wydusił. Ale taki ekologiczny i biodegradowalny, oczywiście;)!
 • @Zawisza Niebieski 11:57:57
  Wiem że ciężko ci,musisz nawet pracować
  I komu tp przeszkadzało
  daj adres wyślemy ci zaproszenie na wyżerkę
  i to za free
  masz paść z głodu
 • @Husky 09:45:34
  Husky, co zrobić, żeby tam podstawić własny nr. tel (i niech mi doładowują)?!?
 • Szaleństwo wokół odstrzału dzików trwa w najlepsze. Minister odpowiada – „histeria”
  https://niezaleznacdn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15471240601d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b37265abef2a932317e7b139f395a5b8a4e3.jpg

  To powinno zamknąć usta krytykom i protestującym w obronie dzików. Minister rolnictwa wyjaśnił, że "chory dzik (...) zanieczyszcza ściółkę". - Wirus ASF z tego dzika może być przenoszony przez ptaki, szczury, jak i myszy, ponoć również przez owady - mówił w radiowej Trójce Jan Krzysztof Ardanowski. Wzmożone polowania na dziki mają odbyć się 12, 19 i 26 stycznia. W Polsce od połowy lutego 2014 roku wykryto 3317 przypadków ASF u dzików i 213 ognisk choroby u świń. Od końca września 2018 roku nie wykryto żadnego nowego ogniska choroby u trzody chlewnej. WWF Polska informowało, że Polski Związek Łowiecki (PZŁ), na polecenie ministra środowiska Henryka Kowalczyka, nałożył na swoje koła obowiązek zorganizowania skoordynowanych, wielkoobszarowych polowań na dziki w terminach 12-13, 19-20 i 26-27 stycznia. Zdaniem aktywistów, działania mają w drastyczny sposób ograniczyć populację dzików. Aktywiści zapomnieli "tylko", że w poprzednich latach odstrzelono jeszcze większą liczbę dzików. W tym sezonie planowany odstrzał dzika to 210 tys. sztuk. W sezonie 2015/16 odstrzelono o ponad 100 tys. sztuk więcej i nikt nie krzyczał tak jak teraz. Faktycznie chodzi o dzika czy o ideologię? dlaczego wtedy nie reagowaliście?

  https://pbs.twimg.com/media/DwjBOVHXcAEBH1e.jpg

  Zdaniem ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego decyzja ministra środowiska Henryka Kowalczyka jest "bardzo racjonalna i odpowiada oczekiwaniom". W reakcji na decyzji o odstrzale, ok. 300 naukowców zajmujących się m.in. ochroną środowiska zaapelowało do premiera o cofnięcie decyzji o odstrzale dzików. W wielu miastach zaplanowano demonstracje pod hasłem "Solidarni z dzikami". Jakaś histeria zapanowała. Nie widzę obiektywnych danych dotyczących odstrzału dzików ocenił minister.


  https://niezalezna.pl/253777-szalenstwo-wokol-odstrzalu-dzikow-trwa-w-najlepsze-minister-odpowiada-histeria


  Ps...Czy KODziarze przebiorą się w skóry dzików?
 • Były karpie, teraz dziki a na Wielkanoc nasi lewicowi politycy pewnie zajmą się kurzymi jajami
  Nagle nic nie wart zlepek komórek w brzuchu lochy urósł do rangi świętości wszystkich postępowych i oświeconych humanistów(?)! Widmo krąży nad Europą! Widmo OBŁĘDU! W RFN "Zieloni" idioci zatęsknili za wilkami w lasach, a teraz płaczą, że takie stadko wilków potrafi zagryźć 60 owiec, z czego zjedzą piec sztuk, a reszta zostawiają na łące. Będąc w Gdyni u kuzynki wyszliśmy z jej wnuczką na spacer przed blok. Jakie było nasze przerażenie, gdy zobaczyliśmy na placu zabaw z 15 dzikich świń z warchlakami. Tam ciągle przychodzą po jedzenie i straszą nie tylko dorosłych ale głównie dzieci. Więc obrońcy powiedzcie jak z nimi walczyć.
 • @Zawisza Niebieski 09:00:16
  "PiS jest groźny, PiS jest zły PiS ma bardzo wielkie kły",' mimo że: "kto napotka w lesie dzika ten na drzewo szybko zmyka". Niemcy odstrzelili swoje dziki i żadne pawiany im nie podskakiwały a gdyby ktoś się wychylił dostałby pałą po głowie i tyle. Tak samo w Austrii kornika się trzebi i nikt nie próbuje przeszkadzać bo też zebrałby manto i tyle by było z ekologii! U nas tylko z palantami się bawi - to słabość państwa polskiego!
 • @Husky
  Marek Sawicki w 2015 roku: Będę wnioskował o wybicie wszystkich dzików na Podlasiu. Dlaczego wtedy nie było protestów? WIDEO..Politycy opozycji zdecydowanie atakują PiS za decyzję o odstrzale dzików w celu walki z ASF. Część z nich zapomniała najwyraźniej jednak, że za czasu koalicji PO-PSL walka z ASF wyglądała w ten sam sposób. TVN wówczas przygotował nawet materiał, na którym zdesperowani rolnicy krytykują rząd za zbyt mały odstrzał dzików. Warto przypomnieć, że w lutym 2015 roku ówczesny minister rolnictwa w rządzie PO-PSL Marek Sawicki zapowiedział odstrzał WSZYSTKICH dzików w województwie podlaskim. To decyzja trudna, ale konieczna ze względu na zagrożenie afrykańskim pomorem świń mówił wówczas minister Sawicki. Przy okazji tej sytuacji TVN przygotował materiał, w którym zaprezentował burzliwy przebieg konferencji ministra rolnictwa Marka Sawickiego ze zdesperowanymi rolnikami, domagającymi się zwiększenia odstrzałów dzika, aby skutecznie walczyć z ASF. Ciekawe, czy obecnie ta stacja również zaprezentuje rolników, czekających na większy odstrzał dzików? To bardzo ciekawe, że w 2015 roku nie było masowych protestów obrońców dzików pod Sejmem. Internauci przestawiają swoje hipotezy, dlaczego tak było.

  https://wpolityce.pl/polityka/428978-sawicki-wnioskowal-o-wybicie-wszystkich-dzikow-na-podlasiu

  Ps..Kali zabijać dziki to wszystko jest w porządku, ale jak ktoś inny zabijać dziki to bardzo nie w porządku. Etyka Kalego jest podstawą działań i reakcji obecnej oPOzycji. Chciałbym by ci wszyscy którzy chronią dzikie świnie ( może te podobne geny) zobowiązali się do przekazywania do 75 procent swoich dochodów na odszkodowania dla rolników którzy będą mieli straty z powodu afrykańskiego pomoru świń. Bardzo proszę by stworzyć listę tych "ekologów" i obrońców a najlepiej by oni sami się zadeklarowali, że są odpowiedzialni za rekompensaty dla polskich rolników do 75 procent swoich dochodów. Stąd też bardzo proszę tych protestujących by utworzyli dobrowolną listę i poprosili sejm o uchwalenie specjalnej ustawy zobowiązującej tych "zatroskanych o dzikie świnie które chorują i zarażają" by mieli potrącane trzy czwarte ze swych dochodów w tym niebieski oraz reszta tu na Neonie broniąca tych świń. Czekam na deklarację niebieskiego jako pierwszego..
 • We Francji czy Niemczech w tym wieku odstrzeliwano nawet 600 tys. dzików rocznie! Co na to opozycja? WYKRESY
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19kYWI3NS9wLzIwMTkvMDEvMTAvODI1LzQ0OS80MzJmZGM2NGM5NDA0ZjExYWYyYTBjMjcxNmQyODhmOS5qcGVn.jpeg
  Polska opozycja nagle zaangażowała się w obronę dzików, które mają zostać odstrzelone w ramach walki z wirusem ASF. Dobrze byłoby jednak, aby najpierw sprawdzili, jak dużo dzików odstrzeliwano w innych krajach UE w ostatnich latach. Te dane mogłyby ich mocno zaskoczyć.


  https://wpolityce.pl/polityka/428964-masowy-odstrzal-dzikow-w-niemczech-i-we-francji-wykresy
  Ps...Mnie dziwi ich logika, że dziecko z podejrzeniem choroby się "abortuje", a w przypadku dzików to "rzeźnia"...Bo to są ludzie normalni inaczej, bardzo inaczej...opozycja to w większości półgłówki i przygłupy, czepiają się wszystkiego, dzików, koni, wiewiórek, korników, nie mają ŻADNEGO SENSOWNEGO PROGRAMU, jadą tylko na emocjach palanty..Robić swoje i nie oglądać się na przeciwników odstrzału dzików które są zagrożeniem dla ludzi i zwierząt hodowlanych. Wchodzą na osiedla miejskie.Ci co się spotkali z takim stadem zakosztowali aż nazbyt wiele adrenaliny i wiedzą jakie to zagrożenie. Do tego roznoszą chorobę.
 • @kula Lis 68 15:15:37
  Czy siostry Godlewskie już nagrały clip w obronie dzików?
 • @kula Lis 68 15:15:37
  Nowy sondaż IBRIS
  * 63,4 % boi się, że opozycja podwyższy ceny prądu
  * 56,2 % boi sie, że opozycja podwyższy wiek emerytalny
  * 56,2 % boi sie, że opozycja zlikwiduje 500 plus
  Czy ten "poczciwy człowiek" zdolny jest do tego ?


  https://pbs.twimg.com/media/DwfHgrEXgAAaVoA.jpg
 • @kula Lis 68 15:15:37
  Z facebooka taką fotkę tu wklejam bo teraz taka akcja.

  https://pbs.twimg.com/media/DwgEzqTWwAE49sx.jpg
 • @Husky 15:27:14
  Do odstrzału bo na wściekliznę chory, a może i na ASF?
 • @Husky 15:27:14
  Dziś rano w radyju słyszałem lewacką akcję, żeby nie wywalać lecz … oddawać do ogrodu botanicznego jeszcze żyjące poświąteczne choinki!
 • @kula Lis 68 15:15:37
  Mnie dziwi ich logika wedle której odmawiają lochom prawa do aborcji oraz eutanazji!
  (ironia pod adresem lewaków)
 • @bez kropki 18:03:37
  Mnie zaś dziwi iż ci walczący o każdy dowolnie zdeformowany płód, byle tylko za chrzest i pochówek wziątkę wziąć, nagle chcą strzelać do ciężarnych loch. To też matki. Żaden cywilizowany człowiek do ciężarnej lochy, łoszy, sarny nie będzie strzelał, na czasy wyprowadzania miotów cywilizowani ludzie ogłaszają się czas ochronny. No ale dziś prawacka szarańcza, co się do koryta w naszym kraju dorwała będzie mordowała, nie ważne czy to ciężarna, czy też rodzice karmiący, byle trochę szmalu za mięso dorwać, bo im się należy, za malo doją, za mało "dworkom" płacą z naszych pieniędzy. No cóż, takich Bóg karze, gdy do własnego dziecka strzelą, jak to ostatnio w Rosji się zdarzyło. Jeszcze takiej watachy u koryta jak Polska Polską nie widzieliśmy.

  Miał rację najdroższy podatnikowi, ofiarom przestępstw, ochronie przyrody, skąd PiS pieniądze podbiera by mu zanieść, miłośnik babcinych rent Tadeusz R. , "szambo , nie perfumeria". Nic dodać, nic ująć.
 • @Zawisza Niebieski 21:51:43
  Tyle kaczek zjadała rodzina Komorowskich na obiad...

  https://pbs.twimg.com/media/Dwe4m0uXgAIU8zR.jpg
 • @
  A to jednak prawda..
  Sama Komorowska dla reszty nie starczyło

  https://pbs.twimg.com/media/DwfLhQPXgAA5fe-.jpg
 • @Husky
  Wreszcie coś pozytywnego - oszołomy będą zawiedzeni! No to szok! Ekobarany chyba się pochlastają? Opozycja i ekolodzy będą zawiedzeni! RMF FM: Bruksela nie tylko popiera plan odstrzału dzików, ale również chwali polski rząd. Opozycja i środowiska ekologiczne będą zawiedzione. Jak donosi RMF FM, Komisja Europejska nie tylko popiera odstrzał dzików, ale również chwali polskie władze za podjęte działania! „Polska realizuje te zalecenia wzorowo” - powiedział korespondentce radia jeden z unijnych urzędników. Przeciwko odstrzałowi dzików protestują opozycyjne partie polityczne, środowiska ekologiczne, czy wielu celebrytów. Pojawiło się wiele fałszywych informacji, jakoby miało dojść do depopulacji dzików, czy wydano zgodę na zabijanie nawet prośnych loch. Paweł Kukiz porównał to do banderowskich zbrodni na Polakach! Wygląda na to, że tym razem na nic zdały się takie akcje, jak wysłany przez europosła PO Dariusza Rosatiego do Brukseli donos, pytającego czy KE zamierza „powstrzymać” polski rząd. Opozycja i środowiska ekologiczne będą zawiedzione. Jak donosi RMF FM, Komisja Europejska nie tylko popiera odstrzał dzików, ale również chwali polskie władze za podjęte działania! „Polska realizuje te zalecenia wzorowo” - powiedział korespondentce radia jeden z unijnych urzędników. Przeciwko odstrzałowi dzików protestują opozycyjne partie polityczne, środowiska ekologiczne, czy wielu celebrytów. Pojawiło się wiele fałszywych informacji, jakoby miało dojść do depopulacji dzików, czy wydano zgodę na zabijanie nawet prośnych loch. Paweł Kukiz porównał to do banderowskich zbrodni na Polakach! Wygląda na to, że tym razem na nic zdały się takie akcje, jak wysłany przez europosła PO Dariusza Rosategio do Brukseli donos, pytającego czy KE zamierza „powstrzymać” polski rząd. To niezbędny krok w celu ograniczenia bardzo agresywnego rozprzestrzeniania się w ostatnich miesiącach afrykańskiego pomoru świń (ASF) w Polsce i krajach UE oraz w celu ochrony unijnych rolników i konsumentów powiedział RMF FM przedstawiciel Komisji Europejskiej. Urzędnicy unijni alarmują, że jeśli nie uda powstrzymać rozwoju ASF w Polsce, to całej UE może grozić blokada handlu wieprzowiną ze strony zagranicznych partnerów. W informacji czytamy też, że działania polskich władz zdaniem Brukseli są zgodne z przepisami i zaleceniami podjętymi przez kraje UE. Polska realizuje te zalecenia wzorowo stwierdził jeden z unijnych urzędników w rozmowie z korespondentką RMF FM. Okazuje się, że polski rząd jest w stałym kontakcie ws. realizacji planu odstrzału dzików i kontroli ASF z Komisją Europejską, która chwali też polskie władze za koordynację działań między resortami środowiska, rolnictwa i związkami łowieckimi, rolnikami, lekarzami weterynarii oraz hodowcami trzody chlewnej. Określono ją mianem „bardzo obiecującej współpracy”. Jako pozytywny sygnał odebrano również fakt, że Polska nie zasłania się Brukselą i rozumie, że „polski problem jest problemem unijnym”.

  kpc/RMF FM

  Ps..Rosati ma donosy we krwiobiegu. Tak to jest Rosati ja się ma "wściekliznę" i nie ocenia się trzeźwo swoich działań tylko idzie na "żywioł". No to polskie lewactwo ma moralnego kaca (jeśli oczywiście u nich coś takiego jak moralność istnieje). Można było się tego spodziewać ale tylko z tej przyczyny, że graniczymy z Niemcami a dzik nie potrzebuje paszportu! Ile wrogów Polski mieszka w Polsce! Coś koszmarnego! Żadne państwo nie ma tylu zdrajców. Uwaga na ukrożyda, pomiot ubeka Halickiego w Sejmie ... może pójść jak rozjuszony dzik i zrobić szkodę .. "dzik jest dziki". Tym bardziej Halicki dzik.
 • @bez kropki 18:03:37
  Obrońcom dzików została już tylko "ulica" !

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031