Gorące tematy: Powstanie Warszawskie Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
947 postów 496 komentarzy

Archetyp pijaka

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ciekawe, ile czasu zajmie tym wszystkim, którzy się dziś tak publicznie odżegnują od nienawiści - przejście do nakurwiania z tymi, którzy np. się odżegnali inaczej albo nie z tej strony?

 

Można chyba założyć, że tym głównym, tym, co to im nie wypada i którzy muszą najpierw wyłapać nastroje suflowane przez sondażownie i przyjść na gotowe – zajmie to przynajmniej kilka dni, może nawet tydzień. Jak bywało poprzednio, szury zaczną wcześniej, reszta zaś - chcąc nie chcąc - dołączy.

 

Zresztą - przecież już to mamy. Oczywiście strategicznym winnym jest "nienawiść rozpętana przez PiS", bardziej bezpośrednim - Młodzież Wszechpolska ze swoją ulotką i „aktem zgonu politycznego” śp. prezydenta Gdańska, ponadto WOŚP ze słabymi zabezpieczeniami i  Tusk  mordujący świadka w swojej sprawie. Wszystko już wyjaśnione. O dziwo, tym razem niewinne są chyba tylko dziki i  Putin.

 

Zapomniałem chyba uprzedzić, że jak zwykle, zajmuję się analizą polityczną zjawisk, nie zmuszam nikogo do lektury. Jeśli zaś ktoś chce oddawać się refleksjom, wyrazić swoje emocje itd. – to przecież również nie ma powodów, by robił to akurat pod tym tekstem. Przeżywać można też po cichu – albo dyskutować, jeśli ktoś woli, ale dyskutować poważnie.

 

Na przykład o tym, że zupełnie na marginesie, ale warto też pamiętać, że  od pchnięcia nożem zły prezydent miasta nie staje się nagle dobrym, tak jak marny prezydent kraju nie zamienia się w męża stanu wraz z udziałem w katastrofie lotniczej ze skutkiem śmiertelnym.  Co ponadto trzeba przyznać - jak się okazuje, nie potrzebujemy ani imigrantów, ani terrorystów. Sami się wyrzynamy... No chyba, że w dyskusji pojawią się głosy, że gdyby prezydent  Adamowicz  miał broń, to by mógł odpowiedzieć ogniem itd. Że co, żeby nie przesadzać? No przecież to ciągłe brzęczenie medialno-społecznościowe nieuchronnie doprowadzi nie tylko do przesytu, ale i do wyklucia, i upowszechnienia coraz bardziej nonsensownych wizji, teorii i komentarzy. I, z ręku na sercu, czy pomysł, że teraz „będzie już inaczej” – nie jest równie bajkowa?

 

Czy katastrofa smoleńska, bardziej ewidentnie realny skutek durnych przepychanek politycznych niż gdańskie morderstwo - w jakikolwiek sposób "uleczyła polską politykę"? Nie łudźmy się,  napaść czy nawet śmierć - pozostają zjawiskami marginalnymi politycznie, nie niosą bowiem za sobą zmiany systemowej, odbudowy więzi społecznych, zmniejszenia presji socjal-ekonomicznej, redukcji wyobcowania wobec instytucji państwa, powiązania polityki z realnymi warunkami życia itd.

 

Bez usunięcia tych przyczyn – nie zmieni się też ogólny poziom narodowej frustracji i agresji. Zwłaszcza, że rozlała się już ona na niemal wszystkie grupy społeczne. Niestety, ale p…c jest obustronny. Jakoś się wcześniej przyzwyczailiśmy, że normalsi (czy przynajmniej aspirujący do bycia takowymi) zachowują się... normalnie, a świry to ci drudzy. Od paru lat jednak, zwłaszcza przy okazjach takich jak WOŚP - widać jednak, że to zaraźliwe i agresywna szuria występuje po obu stronach. Chociaż u normalsów to jakoś wciąż bardziej razi... Nie mniej już dawno nie jest tak, że okrzyczana „mowa nienawiści” jest specjalnością PR-owców jednej tylko partii establishmentowej. To są sztuczki wszystkich biorących udział w cyrku zwanym III RP, które teraz, pod wygodnym pretekstem jeśli kogokolwiek ocenzurują – to przecież nie siebie i swoje żałosne, konfrontacyjne występy – tylko tych, którzy dotąd wobec tych udawanych (a jednak potencjalnie krwawych) wojenek zachowują zdrowy dystans.

 

Oczywiście, obecnie mamy do czynienia z napadem rozczulenia, zresztą przemieszanego z agresją. Ci wzywający do miłości - zwyzywają każdego, kto kocha nie dość. To przejdzie, jak po Smoleńsku, po papieżu, po zamachach na Zachodzie. Człowiek nie jest stworzony do takiego ciągłego roztkliwiania się, dlatego ulega impulsom. Znośniejsze byłoby, rzecz jasna, ściągnięcie nożyc -  mniej histerii i egzaltacji w momentach trudnych, mniej depresji na co dzień.  No, ale mówmy realnie, tak się nie stanie.

 

Będziemy więc nadal skazani na archetyp pijaka - który chce się czulić i przytulać na fleku, robi się marudny i skwaśniały, gdy wróci kac.

 

Konrad Rękas

 

KOMENTARZE

 • autorze - hola hola...
  "od pchnięcia nożem zły prezydent miasta nie staje się nagle dobrym, tak jak marny prezydent kraju nie zamienia się w męża stanu wraz z udziałem w katastrofie lotniczej ze skutkiem śmiertelnym"


  Hola - czemu Go o ewentualne nieprawidłowości posądzasz? Amber Gold?

  nie teraz...
 • Prezydent żydów i ukraińców Andrzej Duda zwany Juda powiedział !
  prezydent Duda przeszedł samego siebie wczoraj mówiąc że !!!! prezydent Adamowicz był Wielkim człowiekiem był Wielkim politykiem koniec cytatu .

  Słowianie ! prezydent Gdańska to tylko był wielkim cwaniakiem i dobrym złodziejem który miał ochronę w żydowskich sądach w Polsce i ochronę żydowskiej mafii w EU ! i dlatego czuł że jest praktycznie BEZKARNY !
  i to go zgubiło bo przestał być ostrożny ! to tyle o tym wielkim cwaniaku żydowskim.

  Słowianie ! od wczoraj Polacy nie mogą sie swobodnie wypowiedzieć bo
  okupanci żydowscy w Polsce wbrew prawu ZABLOKOWALI wypowiedzi
  Polaków ! w tym okupowanym kraju swobodnie mogą sie wypowiadać TYLKO ŻYDZI !!!!

  No to katują Naród Polski od rana do nocy żydowską bufonadą ! kłamliwą nadętą teatralną formą wypowiedzi na temat żyda Adamowicza

  mówię wam MDŁO SIĘ ROBI o tej prymitywnej żydowskiej nadętej propagandy !!! i jak to mawiają rosyjscy bracia i ŚMIESZNO i STRASZNO !


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.  Polska Krajem Neutralnym ! przyjazna sąsiadom Precz z żydo-NATO
 • @Autor
  Ci sam, którzy wczoraj chcieli go wsadzić i słusznie zresztą, za przekręty to pierdla, dzisiaj go beatyfikują.
  To cyrk jest, a nie państwo z klaunami najniższego karatu, a publika do debile.
 • @Jan Twardowski 08:31:11
  Zaiste, cudacznie wyszlo- zamiast wyroku dostanie facet pogrzeb panstwowy, bo to mu pewnie zapewni prezydent RP.
 • Bardzo ważne zdanie w Pańskim tekście:
  "Bez usunięcia tych przyczyn – nie zmieni się też ogólny poziom narodowej frustracji i agresji. Zwłaszcza, że rozlała się już ona na niemal wszystkie grupy społeczne. "
  Więc jakie m.in są te przyczyny??
  Uważam, że politycy powinni zacząć od siebie naprawę tej sytuacji i to natychmiast!.
  Co wylewa się bezustannie z TV , gazet ? Żrą się jak psy o kość!
  Podać cytaty, jakimi słowami się do siebie zwracają ze wszystkich opcji???chyba nie trzeba większość z Polaków je zna!!

  Pamiętam, jak wróciła córka znajomych po roku pobytu na Islandii.
  Powiedziała do mnie, " ciociu, już po dwóch dniach byłam zmęczona, co włączyłam telewizor to były każdego dnia , "ekshumacje smoleńskie, nawet bez zgody rodzin,dyskusja nad wysokością odszkodowań i ustawiczne naparzanie się przeciwników politycznych, wzajemne wyciąganie brudów,bezustanne pyskówki i skakanie sobie do oczu".
  Oświadczyła / bardzo zdolna studentka/, ze raczej w Polsce nie zostanie m.in z tego powodu.

  Ponadto ustawiczna troska i pochylanie się "polskie klasy politycznej",nad sąsiednimi narodami, podczas kiedy ilość problemów do rozwiązania w kraju wciąż jest ogromna.
  Ludzie tego nie widzą i nie przeżywają??wolne żarty!

  I ogromna pycha klasy politycznej się kłania.Jeśli spracowany naród , utrzymujący tychże polityków ,ciągle słyszy że politycy "ciężko pracują" i dlatego mają kwotę od podatku większą 10 krotnie od "zwykłego Polaka",że politykom się "należą" bezustanne beneficja,że u Sowy mówili to co mówili, poniżając Polskę i naród, określając stan do którego doprowadzili / ....... i kamieni kupa/ zapier.. za miskę ryżu i kopać rowy potem zasypywać".
  Natomiast każdy z nich ,gołodupiec po przyjściu do "polityki" staje się za niedługo milionerem. I krzyczy że ma mało i powinien dostać podwyżkę i nagrody.
  To jakie hasła dostaje przeciętny Kowalski???że ma szanować i podziwiać polityków?że sowite pensje i nagrody jakie im wypłaca ze swoich podatków , nie muszą być powiązane z efektami tejże pracy??
  Np. z dobrze uchwalanymi ustawami, uczciwymi sądami , opieką lekarska,właściwym działaniem komorników itp.

  https://serwisy.gazetaprawna.pl/samorzad/artykuly/1269001,wybory-samorzadowe-2018-jaka-bedzie-frekwencja-wyborcza.html

  Do tego mimo ostatnich "gestów" w kierunku społeczeństwa/ w postaci np. 500+,czy mieszkanie plus/ludzie wciąż zasypywania są podwyżkami cen podstawowych mediów i produktów, co obniża znacznie poziom życia .Wiele osób musiało wyjechać szukać pracy za granicą , zostawiając rodzinę w kraju.I frustracja rośnie.

  Ponadto,rosnąca ilość przypadków zabójstw lub samobójstw/ w tym dzieci i młodzieży/, jako sposobem pozbycia się problemu lub rozwiązywania konfliktów życiowych i rodzinnych, powinna spowodować działania w tym kierunku. Polegające na zdecydowanej poprawę opieki psychologiczno psychiatrycznej narodu.
  Tymczasem, ponoć likwiduje się telefon kryzysowy dla dzieci i młodzieży.
  W tym czasie minister zawozi pieniądze z polskiego budżetu na szpitale psychiatryczne na Ukrainie.

  Więc kryminalista , który jak się okazuje wykazywał widoczne symptomy choroby psychicznej/ ponoć schizofrenik/ po wypuszczeniu z więzienia hasał sobie swobodnie, nikt nie wie czy zażywał leki i co robił!
  Równie dobrze, mógł zamiast Adamowicza zadźgać parę dzieci czy kogoś kto mu się z wyglądu nie spodobał na ulicy, lub wysadzić supermarket pełen ludzi.
  Ponieważ był najarany politycznie i znalazł sobie winnego, zadźgał Adamowicza.Oczywiście, to "większa" strata niż zwykłego Polaka/ wg klasy politycznej/.
  Dzisiaj rano, Kidawa w TV zapowiedziała intensywna "walkę " z przejawami nienawiści Polaków do innych ludzi, szczególnie do klasy politycznej/ o politykach tez napomknęła/.
  Bo okazuje się, że to zły naród był, ciągle czegoś chce i niezadowolony jest np. z podwyżek cen czy małej płacy!!Może dlatego wybierają sobie "nasi politycy",inny naród , lepszy do opieki / oprócz kategorycznych dyrektyw Żorżety w tej sprawie/???
  Tak ze proponuje politykom z każdej opcji, przyjrzeć się sobie , jak się do siebie odnoszą , CO pokazują Polakom,i Jak traktują naród polski, z którego oni i ich rodziny oraz znajomi dostatnio żyją!!Patrz króliczki Glapińskiego!!
 • @trojanka 09:38:37
  http://m.neon24.pl/75dde5467a92153666497306f86b9c54,13,0.jpg

  Niech się naparzają, byle w realnych sporach na argumenty, które trzeba odeprzeć, aby udowodnić swoją rację.

  Polacy tym się różnią od innych narodowości, iż nie uznają faktów. Dyskusja z Polakiem to jak kopanie się z koniem. Zupełnie bez sensu.

  Zacząć więc musimy od siebie. Od swojej mentalności. Nie ratować przysłowiowych róż. Nasz kraj to dla jednych europejskie eldorado, dla innych obóz koncentracyjny. Jeśli nad tym się nie pochylimy, to będzie coraz gorzej żyć, wszystkim, również bogaczom za zasiekami.

  ------------------------------------------------
  Niestety, autor notki tu nie odpowiada, w związku z tym nie można go zrugać.
 • Do @interesariusz z PL 10:07:45
  Słowianie ! interesariusz z PL pisze [ Polacy tym się różnią od innych narodowości, iż nie uznają faktów. Dyskusja z Polakiem to jak kopanie się z koniem. Zupełnie bez sensu. ] koniec cytatu .

  Słowianie ! ja się spytam interesariusza z PL o jakich polakach myśli ? tych swoich żydowskiego pochodzenia ? czy o Polakach Słowiańskiego pochodzenia ? interesariusz pl piszesz zbyt abstrakcyjnie !!!! tak
  klasycznie po żydowsku czyli zwalić winę na inną nacje by ochronić swoją żydowską !

  POLSKA KRAJEM NEUTRALNYM ! precz z żydo-NATO !!!!!!  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @trojanka 09:38:37
  Wyobraźmy sobie tak: wychodzi Stefan z więzienia, czyta, że Adamowicz jest złodziejem, ma 8 czy 12 mieszkań, sądy go chronią, do tego znów zostaje prezydentem miasta a on Stefek za 15 tys. zł dostał odsiadkę 5 lat a tu największy złodziej co nakradł miliony, zadowolony, uśmiechnięty, nadal bezkarny. No to Stefek podjudzony do ostateczności poszedł złodziejowi wymierzyć sam sprawiedliwość, skoro sądy nie mogą.
 • @ele 10:40:47
  No, rzeczywiście wypowiedź Interesariusza jakby obcego jakiegoś.
 • @lorenco 15:05:48
  Nie znamy motywu ale jakby nie patrzył winę ponosi skorumpowany system polityczny i sądowniczy bo dlaczego ktoś kto w jakiś sposób łamie prawo może startować w wyborach lub pełnić funkcję w administracji samorządowej lub państwowej?
  Dlaczego ktoś kto wkopywał w ziemię słup graniczny z napisem,,Wolne Miasto Gdańsk'' i zwracał się do obcych instytucji o większą niezależność dla miast w celu przyjmowania uchodźców nie został oskarżony przez prokuraturę o zdradę państwa?
  Dlaczego nie polskie władze nie zrobiły nic kiedy zamordowany odmówił uczestnictwa wojska polskiego w defiladzie na Westerplatte?
  Dlaczego sądy i prokuratura nie działały gdy zamordowany zatajał dane o posiadanym majątku?
  Naród jest coraz bardziej zirytowany nie tylko kwotą wolną od podatku dla posłów i senatorów,zarobkami sekretarki prezesa NBP,10 mld złotych wydanymi na nieistniejącą elektrownie atomową,systemem wyborczym,upolitycznionymi mediami,kłamstwami o polskim górnictwie ale i coraz gorszą sytuacją rolników,niskimi zarobkami,rosnącymi cenami i uległością wobec wszystkich dookoła.
  Czy ludzie nie mają prawa być w tej sytuacji zirytowani i sfrustrowani?
 • @maro 19:07:37
  Oczywiście masz 100% racji!
  W mojej wypowiedzi przytoczyłem możliwy dla mnie scenariusz, czym powodował się zabójca, który jakby nie spojrzeć stracił ponad pięć lat swego życia, w sumie najfajniejszą młodość spędził w więzieniu a skąd my możemy wiedzieć czy na przykład słusznie? Nie znamy jego życia oprócz oficjalnych komunikatów.
  Żeby posunąć się do takiego zabójstwa, trzeba być naprawdę sfrustrowanym i przekonanym, że osoba zaatakowana zasługuje na śmierć.
  Piszesz: Naród jest coraz bardziej zirytowany - gniew może nieraz osiągnąć takie apogeum, że jak znamy z historii narody jak dopadły swoich władców, rządy, rozprawiały się z niegodziwcami w okrutny nieraz sposób.
  (Narastający gniew widzę też tu, na Neonie lecz martwi mnie to, że ten gniew niektórzy chcą skumulować tylko na jedną stronę.)

  Dlatego wszyscy oficjele, rządzący, prezydenci a nawet Kaczyński mają obstawę.

  Wyjątkiem współcześnie jest José Mujica, były prezydent Urugwaju (210 - 2015).
  Prezydent Jose Mujica stał się słynny na całym świecie po tym jak po wyborze na urząd zdecydował się zamieszkać we własnym domu, jeździć Volkswagenem Garbusem oraz oddawać większą część pensji na cele dobroczynne. Jego sukcesor prawdopodobnie również nie będzie mieszkał w Pałacu Prezydenckim.

  Prezydent Mujica w przeszłości był członkiem guerilli, a 13 lat swojego życia spędził w więzieniach. – Nie mam wątpliwości, że jeśli nie przeszedłbym tego co przeszedłem, nie byłbym tym kim jestem. Więzienie, samotność, ograniczenia miały wielki wpływ na mnie. Musiałem być silny. Przez osiem czy siedem lat nie mogłem przeczytać żadnej książki – powiedział Mujica o swojej przeszłości.


  Były prezydent zdecydował się także przekazywać co miesiąc 90 proc. swojej pensji na cele charytatywne, gdyż jak wytłumaczył, jemu te pieniądze nie są potrzebne.

  Pytany o swój styl prezydentury zaznaczał, że "ten świat jest szalony”. – Ludzie są zaskoczeni normalnymi rzeczami i to mnie martwi – powiedział.
  - Nie jestem adwokatem ubóstwa. Jestem propagandzistą trzeźwego myślenia - mówi. Choć żyje bardzo skromnie, nie uważa się za człowieka biednego. - Stworzyliśmy sobie potężną górę zbędnych potrzeb (...) i płacimy za nie bezcennymi godzinami naszego życia - dodaje.
  Prezydenta po zakończeniu kadencji, w Montevideo stolicy państwa, żegnano ze wzruszeniem i wdzięcznością. Cieszył się w Urugwaju niezwykłą popularnością.
  Więcej na temat tego super człowieka - prezydenta tutaj:
  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1576689,1,najskromniejszy-prezydent-swiata-ustapil-ze-stanowiska.read
 • @lorenco 20:39:28
  Ma być (2010-2015):)
 • @Jan Twardowski 08:31:11
  Drogi Panie - Zeby wiecej było takich komentarzy to ja nic bym pisać nie musiał.. W końcu.

  Co wiecej i sam Pan by nie musiał, a Kraj i Naród byłby zdrowy, a jak organizm zdrowy to po co go leczyć , trzeba tylko dbać o zdrowie..
 • @trojanka 09:38:37
  Droga trojo!

  To jest niemozliwe, pewnie kwestia to dlugosci zycia pewnych formacji,osob, psychopatow/politykow/hazardzistow - wszyscy oni gdy sie opanuja w czas sie uratuja a jesli nie to sie zatracą. Jaki łeb mozna miec od toniecia w szambie dziesiatki lat niewiadomo po co. Taki jak McCain przezarty nienawiscia i z rakiem tego co u niego najslabsze.

  Wmowili im ze to ma sens, wmowili ze polityka jest potrzebna, ze pieniadze istnieja na prawde i muszą tyczyć sie wszystkich , wmowili im ze Oni mają sens i cel.


  Gdy dojdzie do przetasowania czyli jakiegos przykrego spektaklu , po tym na jakis czas moze dojdzie do chwili spokoju natomiast tu w Polsce ta wrzawa ma dopiero swoj poczatek

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031