Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
985 postów 516 komentarzy

Pro-banderowska kastracja ustawy o IPN

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polska legislacja od dawna jest chora, nadmiernie kazuistyczna i niewolniczo przywiązana do literalnej tylko interpretacji przepisów.

 

Nazywam to roboczo „prawem czerwonego samochodu”. Kiedy bowiem gdzieś w Polsce obowiązuje „zakaz skrętu samochodów w prawo” – to zawsze znajdzie się ktoś, kto zapyta: „ale zaraz, co to znaczy samochodów?! przecież nie uchwalono, czy czerwonych też!”. I Sejm bierze się za uchwalanie poprawki, że „zakaz obowiązuje też czerwone samochody”. A potem ktoś zwraca uwagę, że nie wspomniano o żółtych…

 

Dyskusja o rzekomej niemożliwości ustalenia co to są „ukraińscy nacjonaliści” i „Małopolska Wschodnia” - to praktyczne zastosowanie słynnego paradoksu  Gongsun Longa, zgodnie z którym „biały koń nie jest koniem”. Wszyscy wiedzą co to jest ukraiński nacjonalizm i kto jest ukraińskim nacjonalistą – tylko nie prezydent  Andrzej Duda  i Trybunał Konstytucyjny! Przecież to śmieszne…

 

Oczywiście jednak, naprawdę nikomu nie jest to śmiechu. Jest oczywistością, że  zmiana ustawy o IPN została dokonana przez TK na polecenie amerykańskie, podobnie jak i wcześniejsze skreślenie z niej zapisów penalizujących kłamliwe oskarżanie Polaków o udział w holocauście.  Upokarzające Polskę wymuszenie nowelizacji polskiego prawa rozłożono w czasie, jakby wierząc, że lepiej ofierze obcinać po jednym palcu raz na kilka miesięcy, zamiast od razy uciąć całą rękę. Można więc powiedzieć, że rozkazujący polskiej legislatywie dobrze odrobili lekcję Rzezi Wołyńskiej – dręczą powoli i patrzą na bolesne miotanie się władz III RP.

 

Pozostaję przy zdaniu, że Prawo i Sprawiedliwość, działając tylko we własnym, partyjnym interesie, niepotrzebnie władowało Polskę na minę przepisów zupełnie zbędnych – bo takie same efekty, w tym tępienie ukraińskiego nacjonalizmu, można by uzyskać po prostu konsekwentnym stosowaniem przepisów już (jeszcze…) w Polsce obowiązujących. Skoro tak się jednak stało – ponoszone przez Polskę upokorzenia są tylko smutną konsekwencją. Błędne było dłubanie w ustawie o IPN, skrajnie szkodliwe jest jej obecne kastrowanie. Takie są fakty.

 

Faktem też więc pozostaje, że  jeśli chcemy skutecznie bronić się przed ukraińskim (i żydowskim…) nacjonalizmem – nie możemy zadania tego powierzać w tak niesuwerenne ręce, jak te PiS-owskie.  Żeby zaś dzieła tego dokonać, by zdławić banderyzm całkowicie – musi się to to stać także na terenie Małopolski Wschodniej. Kiedy więc dawne województwa lwowskie, tarnopolskie i stanisławowskie znów się będą tak nazywać - nikomu nie trzeba będzie tłumaczyć czym Małopolska Wschodnia jest. Bo jest i będzie po prostu częścią Polski. I żaden wyrok tego nie zmieni.

 

Konrad Rękas

Myśl Konserwatywna

KOMENTARZE

 • No i co?ponarzekaliśmy sobie tutaj, na forach, poskuczeliśmy ,porzucaliśmy delikatne gromy.w obawie przed aresztowaniem lub
  rozstrzelaniem.
  "WENTYL" do spuszczenia złych emocji spełnił swoją rolę!
  Pan Duda i TK NIC sobie z tego nie robią,może nawet mówiąc językiem młodzieżowym maja niezłą bekę!Jako,że mają w jednym miejscu, to co tubylczy lud czuje i myśli!
  Pokrzyczą trochę prostaczki, emocje opadną i WSZYSTKO będzie jak dawniej!
  Budowanie "wspólnej" przyszłości z żydowską Ukrainą... zgodnie z dyrektywą braci z plemienia chanukowego.Kolejna "dowózka" gotówki z polskiego budżetu, żeby miliarder Poroszenko i reszta mogli spokojnie dalej się bogacić . W zeszłym roku jak podaje portal segodnia.ua zarobił 54mln hrywien ..

  https://www.segodnya.ua/politics/za-2018-god-poroshenko-zarabotal-bolee-54-mln-grn-dannye-reestra-1164441.html


  Choćby powołali Lucyfera na bohatera narodowego, to i tak będzie POLUKR wspólny przyczółek jankeski w Jewropie!!
  Pan zwany prezydentem na razie Polski, przycupnie na brzegu pola z wianuszkiem ,w MAŁOPOLSCE WSCHODNIEJ,i coś tam uczci ....bo NIE wie KTO to byli ukraińscy nacjonaliści w najgorszym nazistowskim wydaniu!!!!!!
  co tam sobie będzie myślał w tym momencie...nie wie nikt!Może układał kolejne płomienne przemówienie o patriotyźmie , 100 leciu n i e p o d l e g ł o ś c i , lub kombinuje JAK uwalić koleją ustawę która nie spodoba się jego mentorom!
  https://pbs.twimg.com/media/DxNvxCKWoAYur_N.jpg

  Tutaj zrobił majstersztyk z Trybunałem Konstytucyjnym, wicie , rozumicie , "czeba " to zakwestionować....Panie Petro sprawa załatwiona, buzia , rąsia.....idziemy łeb w łeb ...razem na wsiegda!!

  https://pbs.twimg.com/media/DxLJUubXgAAROR8.jpg:large

  Tubylcy się burzą trochę, no to co ,niech się burzą, jeszcze odnowimy pomniki UPA i powolutku małymi kroczkami ,w końcu zaakceptują Banderę, Szuchewycza Dmytro Klaczkiwskiego ps. Kłym Sawur i kto wie/ jak już zejdą wreszcie ci sfrustrowani Kresowianie/.....może młodsze pokolenie Polaków nawet ich pokocha jako swoich bohaterów!


  W końcu wykonawcy zaleceń Bandery na Wołyniu jednak nawiązywali do polskiej historii.Robili tzw , "orła" z dzieci.Czy" Polskę od morza do morza....."
  Nazywali się "ukraińscy nacjonaliści" jako że pan i TK ma wątpliwości KTO to był.....panie Duda!

  za:https://wmeritum.pl/362-sposoby-upa-mordowanie-polakow/33331

  Rozdeptanie główki dziecka oraz rozdarcie nóżek i rączek, pozostawia­jąc duży napis w języku ukraińskim: „Polski orzeł”.
  Tak że tylko tak dalej, nasz duma rośnie, patriotyzm i poczucie przynależności do wielkiego narodu, który kiedyś trząsł Europą.... też rośnie.Nareszcie wstaliśmy z kolan.

  A tak przy okazji drodzy Rodacy!!

  Zrzutka!!nawet nieduże kwoty mile widziane, wszystko jawne i poparte fakturami i zdjęciami!

  https://t.co/owFiN6a3m8
 • @trojanka 21:05:14
  https://pbs.twimg.com/media/DxLJUubXgAAROR8.jpg

  Dwaj przyjaciele!
 • A to ,Jej Ekscelencja Prezes Trybunału Konstytucyjnego w godnym towarzystwie.
  To towarzystwo jest wszędzie, gdzie tylko coś ważnego dla Polaków się dzieje!
  Ponoć "doradca polskiego rządu" jak głosi gazeta Wall Street Journal !


  https://gazetawarszawska.com/images/DuYfrX7W0AAmMQM.jpg
 • A w tak zwanym międzyczasie , przyjaciele polskich elit nie tylko rządowych ,obrobili kolejny bank we Wrocławiu tym razem!
  https://t.co/5MVva89Wy5

  Więc tak czy siak, pieniądze Polaków rożnymi jak widać kanałami płyną do rąk braci naszych elit rządzących !!Mogą działać bo broń już od kilku lat przemycają!li!!
 • Tomasz Rzymkowski: Trybunał Konstytucyjny wydał polityczny wyrok.
  https://www.polskieradio.pl/9/299/Artykul/2248041,Tomasz-Rzymkowski-Trybunal-Konstytucyjny-wydal-polityczny-wyrok
 • Wojewoda podkarpacki chce usunąć z Birczy pomnik jej obrońców przez mordercami z UPA!
  https://kresy.pl/wydarzenia/wszczeto-postepowanie-ws-usuniecia-z-birczy-pomnika-jej-obroncow-poleglych-w-walkach-z-upa/

  Podkarpacki Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego, na mocy porozumienia z Wojewodą Podkarpackim, wszczął postępowanie ws. usunięcia z rynku w Birczy pomnika poświęconego poległym w walkach z UPA w latach 1944-1947, szczególnie obrońcom tej miejscowości.
 • @trojanka 21:08:36
  zdjęcie dobre aby wywołać wymioty....
 • @trojanka 11:35:12
  Skandal! Sikorski porównuje bohaterów z Narodowych Sił Zbrojnych do Bandery: Są czczeni nie za to, że mordowali żydów. https://wpolityce.pl/polityka/430192-skandal-sikorski-porownuje-polskich-bohaterow-do-bandery


  Ps..Kolejny po J.Karskim renegat atakujący Polskę i Polaków! Żydówki wpadły w oko i podziurawiły mózgi? NSZ walczył z okupantami Polski i ZDRAJCAMI. Żydzi Polaków mieli gdzieś mimo, że tu korzystali z gościny a do Sowietów i Niemców pałali miłością i donosili na Polaków to spotykała ich kara. Poniał? No i wymień jaką to heroiczną bitwę stoczyła UPA, poza zarzynaniem bezbronnych kobiet, dzieci i starców?

  Nasuwa się pytanie dlaczego Sikorski chodzi sobie jeszcze wolno, szkaluje, pluje, publicznie kłamie krzycząc rasistowskie obelgi i nic. Gdzie prokuratorzy, gdzie Ziobro, gdzie taki ostry i odgrażający się Brudziński? Po dziś dzień żaden żyd nie został ukarany za wydanie na śmierć żydów, jeżeli twierdził, że zrobił to, by ratować siebie. (Prawo to również zostało usankcjonowane przez państwo Izrael w 1950 r.) Ignorancie i stalinowska propagando, oddaj dom który zajumałeś Polakom, szmalcowniku ...A manipulowanie historią to klucz lewactwa z jakiego się wywodzisz!

  https://www.wsensie.pl/polska/29290-haniebne-slowa-sikorskiego-upa-to-ekwiwalent-zolnierzy-wykletych-zebrowski-to-przykre-ze-byly-minister-tak-prostacko-wpisuje-sie-w-argumentacje-ludobojcow
 • Ile jeszcze trzeba dowowdów by przyznać że solidaruchy to zdrajcy ?
  Przecież od samego początku od przejęcia władzy w Polsce solidaruchy nie robią niczego poza zdradzaniem Narodu Polskiego w interesie różnej najczęściej żydowskiej zagranicy (globalnej mafii żydowskiej).

  Masowe prywatyzacje, udział w zbrodniczych wojnach globalnej mafii żydowskiej, sprowadzanie milionów banderowców do polski, oddanie zagranicy całego systemu bankowości, ubezpieczeń, tynku wewnętrznego, przetwórstwa żywności, rynku energetycznego, dostaw wody...

  To przecież jedna gigantyczna zdrada Narodu Polskiego.

  W PRLu władze budowały (nieudolnie to prawda) ale budowały a za solidaruchów tylko rozgrabiały i wyprzedawały majątek Narodowy stworzony za PRLu.

  I to jest fundament do wszystkich ocen solidarchów (tych rządzących i tych pożytecznych idiotów którzy na własnych barkach wywindowali solidaruchów do władzy w Polsce)
  Zapomniał bym o udziale KK z JPII na czele w tej zdradzie Narodowej...

  Dzisiaj tę zdradę widać dużo wyraźniej niż kiedyś.
  Solidaruchy powiedzą że to mowa nienawiści .. a to tylko prawda obiektywna.
 • @trojanka 11:35:12
  Wojewoda chce usunąć ? Pewnie tak ale warto po drążyć kto stoi za wojewodą w tej kwestii .. czy aby nie KK albo inny PIS.
  Wojewoda to tylko figurant... decydenci chowają się w cieniu...

  Proszę o snop światła na tych co z cienia sterują figurantami..
  Prawda zwykle jest ukryta pod różnymi fałszywymi flagami, figurantami, strojami, czapeczkami, spódniczkami..
 • @trojanka 11:35:12
  Prawda to, że wuj Anne Jabłonce był policjantem w getcie .Bo widzisz czasami tak jest, że gówno wypływa na wierzch. Major (Szmul) Stanisław Ostwind-Zuzga ps. "Kropidło", "Bolesław", najwyższej rangi dowódca pochodzenia żydowskiego w polskiej konspiracji (NSZ) w czasie II WŚ, zasłużony patriota, zamordowany przez komunistów, Porucznik Jerzy Karwowski szef PAS Okręgu Bałtyk NZW, uratował w swoim gospodarstwie około 40 żydówek. Brygada Świętokrzyska NSZ wyzwoliła w 1945 roku obóz koncentracyjny w Holiszowie a tam setki Polek i żydówek. Aleksander (Eliasz ) Szander ps."Dzik"dzielny żołnierz NSZ w oddziale mjr. Leonarda Zub-Zdanowicza ps"Ząb". Doktor Juda (Juliusz) Kamiński "Skorek", "Migoń" ciężko ranny w rękę w 1944 roku w walce z Niemcami, itd. itd. - więc się pytam Sikorskiego, jeżeli tylu żydów walczyło w NSZ, to jak to możliwe, że jednocześnie ich mordowano?
 • @Oscar 13:27:05
  Też tak myślę, że te szumowiny ukryte w cieniu są najgorsze!!
  NIE można pojąc, jak w kraju tak bestialsko doświadczonych ludzi jak Polacy Na Wołyniu, Małopolsce Wschodniej, Bieszczadach, w ogóle może być JAKAKOLWIEK dyskusja nad tym KTO bronił polskie dzieciaki , ich Matki czy dziadków.
  Polacy, nawet w rozpaczy w obronie przed tymi zwyrolami z UPA, szli nawet rosyjską partyzantkę błagać o obronę!bo dostawali od nich broń do walki.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Obrona_Przebra%C5%BCa
  za wiki:
  Trzeci atak UPA

  Szturm na Przebraże, 30 sierpnia 1943 r.
  W drugiej połowie sierpnia 1943 r. dowództwo UPA przygotowało plan ostatecznego rozbicia Przebraża. Atak został poprzedzony mobilizacją i ćwiczeniami mężczyzn w wieku od 16 do 50 lat z okolicznych wsi ukraińskich. Ściągnięto także sotnie z dalszych rejonów, włącznie około 3 tys. ludzi z Małopolski Wschodniej. Władysław Filar ocenia siły UPA zaangażowane w atak na 6 tys. uzbrojonych ludzi oraz drugie tyle tzw. siekierników i rabusiów[11].

  Po stronie polskiej do walki stanęły:

  4 kompanie samoobrony Przebraża w sile 600-800 ludzi oraz oddział odwodowy liczący ponad 200 ludzi,
  samoobrona w Rafałówce (170 ludzi),

  placówka samoobrony w Komarówce (30 ludzi),

  oddział partyzancki AK ppor. Jana Rerutki „Drzazgi” (107 ludzi),

  oddział sowieckiej partyzantki płka Nikołaja Prokopiuka (150 piechurów i 60 kawalerzystów).


  Jak w ogóle można otwierać fałszywą gębę i mieć JAKIEKOLWIEK uwagi do obrońców Birczy..obrony Polaków przez Polaków!!!
  Przerażeni, zastraszeni ludzie w Birczy żyjący w ciągłym przerażającym strachu przed zwyrolami z UPA,mieli może odmówić obrony nawet Milicji????wielu z nich było w AK też!
  Były 3 ataki UPA na Birczę!!
  To jest chore tak jak chorzy są ludzie którzy mają jakieś uwagi w tej sprawie.
  Rozumiem, że gdyby tym co tak walczą z polskimi pomnikami , polskich obrońców przed zwyrolami z UPA czy prymitywnego ukr.chłopstwa, atakowali rodziny to szukali by "właściwych" obrońców po linii IPN-u

  Wg mnie to jest lizusostwo i chęć "przypodobania " się władzom warszawskim, i ich mocodawcom z faszingtonu!!
  Może życie ich kiedyś nauczy i pokaże na własnym przykładzie, CO czuli ludzie w Birczy czy innych miejscowościach atakowanych przez zwyroli z UPA!!
  A tak to bohaterskie chłopaki w Birczy spuścili w...ol psychopatom!!Chwała Obrońcom Birczy!!

  https://www.tygodnikprzeglad.pl/czwarty-atak-bircze/
 • @trojanka 14:09:15
  I niebywałe wręcz!
  POMNIKI UPA W POLSCE!!!!!!!!!!!!!!!
  http://isakowicz.pl/nielegalne-pomniki-upa-niestety-wciaz-w-polsce-powstaja/

  https://gazetalubuska.pl/pomniki-upa-wciaz-sa-czczone-w-polsce-polegli-za-wolna-ukraine/ar/12099776#polska-i-swiat

  szczególnie po 89 roku powstawały pomniki UPA W POLSCE!!!

  Pomniki UPA zaczęły powstawać na pograniczu z Ukrainą po 1989 roku. W większości przypadków było to działanie nielegalne, ale dbano o to, by takie pomniki stawiać na grobach. Wtedy bardzo trudno je usunąć - powiedział w rozmowie z „Polską” jeden z mieszkańców powiatu przemyskiego, interesujący się tą kwestią.

  Czytaj więcej: https://gazetalubuska.pl/pomniki-upa-wciaz-sa-czczone-w-polsce-polegli-za-wolna-ukraine/ar/12099776#polska-i-swiat


  https://niezlomni.com/pomniki-upa-wyrastaja-w-polsce-jak-grzyby-po-deszczu-polka-za-postawienie-krzyza-trafila-do-prokuratury/

  Polakom odbiera się polskośc!!

  http://dziennik.artystyczny-margines.pl/nielegalne-pomniki-upa-na-podkarpaciu/
 • Ksiądz Tadeusz Isakowicz Zaleski."Nigdy nie oddam głosu na PiS
  https://youtu.be/h0y-fu3sQ6E
 • @trojanka 16:47:56
  hehehe dojrzal...
  a na którego solidarucha warto oddać głos ? na PO , na PIS ...a może na ich przystawki z Nowoczesnej, PSLu, KODu .. albo na ludzi Rydzyka ?

  Ja to wiem od 1980 roku.
  a dzisiaj jeszcze są niedowiarki..wyjątkowo twarde głowy...zatrute od dzieciństwa..
 • zdrada
  A pan hasky się teraz nie wypowie?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031