Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
985 postów 516 komentarzy

Chamski szacunek i trwożliwa farsa

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„Wiedzą jeszcze, że "forsy" nie ruszy. To cenią; Więc chamską czują trwogę i dumny szacunek”.

 

Zabawne, że fani  Kaczyńskiego  reagują na wypominanie mu jego biznesów równie histerycznie, jak w analogicznych dyskusjach... wielbiciele  Owsiaka.

Zawiedziona potrzeba świętości...

 

No dobra, ale z tym Kaczyńskim - to było coś, czy nie było?

 

Sam fakt, że zadaje się takie pytania świadczy, że cios nie był tak mocny, jak planowano - co jednak nie znaczy też, że nie będzie miał następstw. Po prostu, z ręką na sercu - a na czym polegał skandal/nieprawidłowość, owo COŚ w tzw. Aferze  Rywina?

 

Niemal nigdy nie ma znaczenia co faktycznie zostało powiedziane - tylko jakie wrażenie podpowie się słuchaczom/czytelnikom.  Przecież przeciętny odbiorca nie rozumie przekazywanych wiadomości, ważne są zatem gotowe interpretacje. Czy – jak po poprzednich taśmach przeważy, że "nic się w sumie nie stało, nie wiadomo o co chodzi" - czy równie nieumotywowane "CUŚ jest na rzeczy! nie som tacy święci...!".

 

Ot i wszystko. Polityka jest wszak sztuką iluzji...

 

Archetyp dyktatora, może i twardego ponad miarę, który jednak forsy nie tknie! – wpisany jest nie tylko w polską tradycję. Pasuje do niego wszak i  Robespierre, i  Lenin, i nawet  Hitler. W Polsce dwa najbardziej znane przypadki podejście „aby tylko nie kradli!” – to oczywiście  Gomułka  i…  Piłsudski.

 

I nie jest chyba przypadkiem, że to właśnie marszałek, do którego przecież PiS tak chętnie nawiązuje, przy faktycznie skromnych wymaganiach osobistych – funkcjonował w istocie w dziwacznym miszmaszu choćby mieszkaniowo-własnościowym, w którym mieszało się co prywatne, a co państwowe. I to także Piłsudski, sam tak brzydzący się pieniądzem – bez zmrużenia okiem nakazał ministrowi skarbu,  Gabrielowi Czechowiczowi  przekazać zawrotną kwotę 8 milionów złotych na swój fundusz dyspozycyjny celem sfinansowania kampanii wyborczej partii Piłsudskiego – BBWR. Za tę sumę można by w realiach przedwojennych postawić jak raz w Warszawie DWA WIEŻOWCE w typie i wielkości słynnego Prudentiala.

 

Czy broniąc Kaczyńskiego – czy zżymając się na jego zmysł biznesowy i mieszanie interesów partyjnych i państwowych pamiętajmy więc: HISTORIA POWTARZA SIĘ JAKO FARSA.

 

Konrad Rękas

KOMENTARZE

 • Co tu się dziwić
  PiS to grupa rekonstrukcyjna sanacji.
 • #
  marszalek i kasztanka to fajna bajka dla przedszkolakow...w rzeczywistosci do bandyta i dyktator...
 • żydostwo w Polsce zaciekle walczy o koryto !
  Słowianie ! dalej u żydów w Polsce obowiązuje zasada wy nie ruszacie naszego gówna ! a my nie ruszamy waszego gówna !!! ale ale ta zasada nie obowiązuje w walce o koryto czyli kto będzie Polaków okradał na ful . Tu już jest wolno-żydowska amerykanka !

  Uwaga ! Nie ma wojny polsko-polskiej jest tylko wojną żydo z żydami !

  Apel do żydostwa ! wy nas Słowian nie mieszajcie w wasze wszawe brudne złodziejskie interesy !!!

  Polka Krajem NEUTRALNYM ! precz z żydo-NATOwską okupacją Polski


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @siwekperu 02:27:55
  Nie obrażaj , głupku Św.p. Marszałka Piłsudzkiego, który z polskim wojskiem pokonał ruską hołotę, która chciała zalać Europę!!!Potem zbudował polskie państwo!!!Lewacy i liberały są głównie po to, aby mącić ludziom w głowach!!!
 • @AgnieszkaS 07:41:57
  Szanowna Pani Agnieszko!
  Co za elokwencja....
 • @zibi 08:55:33
  Wiedzę historyczną masz na poziomie przedszkola. Żaden Marszałek nie pokonał ,,ruskiej hołoty". Raz, że napadli na Polskę bolszewicy w której armii była cala zbieranina różnych narodowości (tak jak obecnie w UE), bolszewikami dowodzili żydzi, gruzini, ukraińcy z tylnego siedzenia, dwa Pilsdskiego miał tyle wspólnego z wojną z bolszewikami co Ty z ruchem narodowym. Strategię wojny z bolszewikami opracował śp. General Tadeusz Rozwadowski i on dowodził wojskiem polskim, a Piłsudski w tym czasie szlajał się z licznymi swoimi kochankami. Zresztą Piłsudski Generała T. Rozwadowskiego podstępnie kazał uwięzić i otruć. Państwo polskie zbudowali; Dmowski, Paderewski, Witos i inni a sanacja i lewak, socjalista, internacjonalista Piłsudski rozwalał Państwo, ba kazał strzelać i mordować polaków, którzy chcieli zbudować niepodległe Państwo Polskie.
  W głowach polaków mącili lewacy, liberalowie z tzw. sanacji z kliki sprzedajnych kryminalistów od Piłsudskiego.
 • @Wrzodak Z. 11:10:14
  Po takim komentarzu zastanawiam sie, czy uważać Pana za durnia czy sk...syna.
  Kwestia wyboru.
 • Kaczyński jest według niektórych komentatorów nieskazitelnie czysty.
  Lider PiS , który współtworzy ustawodawstwo RP, twierdzi w rozmowie
  z m.in. osobami z kancelarii prawniczej, że państwo prawa to bajka.
  Fakt, to czysta , nieskazitelna prawda.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:11:10
  Sądzę że Pana wypowiedz jest tak prostacka, że zrobienie na nią "dużej nieprzyzwoitości " jest ze wszech miar wskazane , moralne i chwalebne....
 • @ZBYSZEK49 15:22:07
  Kolejny palant przesiąknięty jadem nienawiści.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:11:10
  A podejrzewam, że jesteś chory, rano nie brałeś leków i ci się mózg gotuje, dlatego poziom twej wiedzy jest taki skromniutki.
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:37:05
  "Kolejny palant przesiąknięty jadem nienawiści."
  - dureń
  - sk...syn
  - palant
  - przesiąknięty jadem nienawiści

  Achhh ta Polska, szlachecka, katolicka, PISdzielska,... piękna Polszczyzna przepełniona szacunkiem i miłością do bliźniego swego - szanowanego jak siebie samego (czy coś w tym stylu z tych watykańskich bredni)
 • 5*
  DK
 • @Hades 18:29:21
  Na dodatek w wykonaniu osobnika, który chce nas wszystkich cywilizować. Żenada.
 • @Lotna 04:46:32
  A może skrót CP ma dwa znaczenia w zależności od sytuacji/zapotrzebowania:
  - raz jest to: Cywilizacja Polska ?
  - a innym razem: Cepy Polskie ?
  ;))
 • @Hades 18:29:21
  Znowu łyknąłeś z rynsztoka?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031