Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
996 postów 541 komentarzy

Pełen rachunek, czyli czemu milczą Wyklęci?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jest jedna, niezawodna metoda osłabiania wpływów amerykańskich w Polsce i wybudzania Polaków z zaczadzenia USA: Wystarczy pozwolić Amerykanom MÓWIĆ.

 

Zawsze, kiedy PiS usiłuje pocieszyć Polaków, że to już cała cena za "przyjaźń z USA" - Amerykanie podbijają stawkę. Dotychczasowy rachunek obejmuje, przypomnijmy:

 

·      obowiązek kupowania drogiego amerykańskiego gazu oraz uzbrojenia, którym i tak nie wolno się nam samodzielnie posługiwać,

 

·      zrzeczenie się prawa do obrony dobrego imienia Polski, dyktowanie ustaw przez amerykańską ambasadę,

 

·      przywileje i wyłączenie amerykańskich firm działających w Polsce spod polskiego prawa,

 

·      rosnące koszty utrzymywania USArmy w Polsce,

 

·      konflikt z Rosją, Iranem, Chinami.

 

Teraz sekretarz  Pompeo dołożył jeszcze dwie pozycje:

 

·      zaspokojenie wielomiliardowych majątkowych roszczeń żydowskich wobec Polski,

 

·      dopisanie do listy "polsko-amerykańskich bohaterów narodowych" zbrodniarzy stalinowskich żydowskiego pochodzenia.

 

Koszta "przyjaźni" rosną już z dnia na dzień. A nawet nie skończyła się ta nieszczęsna, żydowska konferencja…

 

Upokarzają nas, bo wiedzą, że mogą

 

Jak mogło dojść do takiego upodlenia Polski, w dodatku nadal postępującego? Po prostu, przez lata tak zwanym "zwykłym Polakom" oszczędzano publicznych cyrków od lat wyprawianych przez amerykańskich namiestników w Rumunii, na Litwie czy w Albanii. O tym jak to wygląda - wiedzieli politycy, nawet nie najwyższego szczebla, ale choćby otarci o zarządzanie jakimś kawałkiem polskiego namiestnictwa. Wiedzieli - ale ze zrozumiałych powodów nie chwalili się szerzej co znoszą. Teraz z jakichś powodów (stylu  Trumpa, poczucia braku czasu - albo po prostu: bo czują, że mogą) Amerykanie Polaków oszczędzać przestali. Mamy poczuć na czym polega technika określana jako „Humiliation - i jeszcze grzecznie podziękować.

 

Albo i nie. Nikogo to już nie obchodzi.

 

Niektórym nasuwa się też – faktycznie oczywiste – pytanie co jeszcze musiałoby się stać, jak wielkie musiałoby być publiczne upokorzenie Polski, by sami Polacy przejrzeli na oczy i zareagowali? Cóż, właściwie dowolne, do przebudzenia mogłoby dojść w dowolnej chwili - byleby tylko ktoś był zainteresowany i zwrócił uwagę. Tymczasem na razie to wszystko jest "polityka, na której polskie ja się nie zna". I która nikogo nie obchodzi. Oczywiście, mówimy o normalnych. Politycznych nic nie ruszy…

 

Fałszywy realizm i pseudo-romantyzm

 

Pod tym względem mamy zresztą do czynienia tyleż z analogią, co z paradoksem. Oto po '56 PZPR przestała zmuszać Polaków, by ograniczyli swój panteon narodowy do  Szeli Kostki Napierskiego, za to ochoczo podłączyła się pod tradycję insurekcyjną, pchając na banknoty, tabliczki ulic i pomniki co bardziej stukniętych powstańców, byle odpowiednio narwanych i postępowych. Oczywiście, w ten sposób komuna kopała sobie grób, w czym zorientowała się dopiero w stanie wojennym, kiedy nagle w mediach partyjnych i koalicyjnych zaroiło się od analiz o wyższości postawy... realistycznej, wyciągnięto okrągłą 120-tą rocznicę powstania styczniowego, by wspominać głównie...  Wielopolskiego, a nawet odwoływano się do aktualności niektórych myśli  Romana Dmowskiego!

 

Obecna władza jeszcze cofa się przed tak pełną woltą, jednak pierwsze sygnały Dobrej Zmiany się pojawiają. Oto Prawo i Sprawiedliwość wprawdzie nie przestaje być jedynym prawym dziedzicem tradycji powstań polskich - ale zarazem okazuje się być "najpełniejszą emanacją REALIZMU politycznego" (który, oczywiście, myli z  godzeniem się na publiczne opluwanie, kopanie i okradanie). Dowcip polega na tym, że kiedy komuna nawrócić się chciała na realizm - miała już naród wychowany na księdzu  ŚciegiennymKościuszce  i innych takich, wyszło jej więc jeszcze gorzej.

 

Teraz rządzący znowu coś pieprzą o swym rzekomym realizmie -  czemu jednak milczą następcy Wyklętych...?

 

Bo to jest albo – albo. Albo (jak podnoszą zwolennicy) ŻW reprezentowali nieograniczone umiłowanie wolności, suwerenności Polski i jej niezależności od obcych potęg - zatem da capo, czemu uważający się za ich następców milczą dziś, gdy  Polska jawnie nie jest suwerenna i niewątpliwie zależy od potęgi zewnętrznej?

 

Albo rzeczony krąg wielbicieli milczy świadomie, a zatem pośrednio potwierdza, że ŻW nie chodziło bynajmniej o niepodległość Polski, tylko o jej geopolityczną PODLEGLOSC, tyle że wobec kogoś innego. Pierwsza możliwość wystawia złe świadectwo kreatorom kultu ŻW, druga -... też. Aż można by współczuć tamtym nieszczęśnikom, że podpisują się pod nich tchórze, asekuranci i hipokryci…

 

Proste konsekwencje

 

Zostawmy jednak historię. Obserwując nawet najbliższą przyszłość widać doskonale. Że to jeszcze nie koniec upokorzeń, teraz będą nas kopać mniejsi i najmniejsi. Oto znani przyjaciele Polski i Polaków - prezydent Ukrainy,  Petro Poroszenko  i prezydent Litwy,  Dalia Grybauskaite w najbliższych tygodniach przyjadą do Lublina, wizytować LitPolUkrBrig, a przy okazji upomnieć się – pierwszy o więcej pieniędzy i upamiętnianie UPA w Polsce, druga po więcej pieniędzy (Możejki...) i dalszą osłonę polskiego lotnictwa dla swojego kraiku. W zamian Poroszenko postawi jeszcze 100 pomników  Bandery, a Grybauskaitė zamknie kilka polskich szkół...

 

Dzieje się tak nie pomimo, ale właśnie w wyniku naszej „strategicznej przyjaźni z USA” i w efekcie „wchodzenia Polski do pierwszej ligi dyplomacji światowej”.To, że  Polską pomiatają już nie tylko Amerykanie i Żydzi, ale także Ukraińcy i Litwini  – to właśnie pełen (jak dotąd) koszt błędnej i tylko błędnej, szkodliwej polityki tworu znanego jako III RP. Czy komuś uda się rachunek ten zamknąć i przerwać spiralę upadku? Na razie się na to nie zanosi.

 

Szczęśliwie, Amerykanie mówić i działać będą dalej…

 

Konrad Rękas

 

KOMENTARZE

 • Jeszcze nigdy tak nie było żeby jakoś nie było
  //niezawodna metoda (..) wybudzania Polaków z zaczadzenia USA: Wystarczy pozwolić Amerykanom MÓWIĆ.//

  Nie sądzę.Gorzej;sądzę że owo zaczadzenie jest nieodwracalne (zmiany z mózgu wywołane niedotlenieniem)
  Nigdy nie było podstaw do tego aby traktować USA jako państwo przyjazne Polakom a mimo to właśnie tak przez tychże było postrzegane.
  To podobne jest chorobie sierocej której jednym z objawów jest uwielbienie dla rodzica pomimo jego karygodnych zachowań antyspołecznych.
  I tak jak społecznie osierocone dziecko jest w stanie złe wspomnienia rodzinnego domu wyprzeć konfabulacją tak i Polacy stan rzeczywistych relacji z USA zawsze zastępowali fantasmagoriami "na temat".
  Tym razem też tak będzie.Jakoś sobie wytłumaczymy te "niezręczności",wymyślimy coś co przykryje nasze zażenowanie,znajdziemy jakiś winnych.Przełkniemy.
 • Gdzie są ci "PATRIOCI" z obrazkami w klapie,
  gdzie te bogoojczyźniane partyjki, gdzie są brudzińskie, kaczyńskie, schetyny, blaszczaki, dudy, kukizy, profesory, doktory, sędziowie "polski" kler i inni wycierający doopami tzw. ławy sejmowe, czy lud kazał zamknąć wam japy jak na nas srają i szczają, dlaczego nie odpowiadacie IM jak Polacy ?
  Gdzie wasza podstawowa człowiecza godność, czy szekle już całkowicie zlasowały wam mózgi ?
 • @ikulalibal 20:01:05
  Witaj , obawiam się że decyzja o wojnie z Iranem już zapadła . Alternatywy nie widzę , albo się poddadzą , albo muszą zablokować cieśninę Ormuz . W każdej z tych sytuacji cena ropy poszybuje bardzo wysoko . No , a kto ma interes w drogiej ropie wiemy . Salut .
 • @Repsol 20:55:37
  Kto ma interes w drogiej ropie? Wg. mnie każdy producent tego surowca...
 • Nie tylko trzeba myśleć ale i też dobrze przemyśleć !!!
  Polecam pod intelektualną, percepcyjną rozwagę:
  1. "Pradawne" - Psy szczekają a karawana idzie dalej !
  2. "Dawne" - Opowiastkę z czasów głębokiej komuny o robotniku z pustą taczką, biegającym po budowie i przed wizytującym partyjnym notablem !
  3. "Bieżące" - "NIE DLA IDIOTÓW"
 • @zadziwiony 21:13:13
  Kadafiemu te bzdury opowiadaj . Ps . Tu w ramach rozumienia otoczenia . https://www.energetyka24.com/w-usa-ubywa-wiertni-ropy-z-lupkow Salut .
 • Przepraszam,
  że nie w temacie, ale co dzieje się z Panem Piskorskim ? Wyszedł, czy nadal siedzi ?
 • @SZS 21:33:54
  Siedzi dalej . Tu jest o tym więcej . Salut . https://lorenco.neon24.pl/post/147698,konferencja-w-s-polska-bliski-wschod
 • Konferencja w Warszawie to sukces Putina.
  Reakcję w sieci oraz mediach wskazują że konferencja była niezwykle pożyteczna.
  Agentura Putina dobrze wykonała swoje zadanie.
  Amerykanie i żydzi tyle razy pięknie i dosadnie obrazili Polaków
  że musi to się przełożyć jakoś na "sojusz" Polsko żydowski i Polsko amerykański.

  Tak się robi politykę... nie wprost ..
  Teraz najwierniejsze sługusy żydowskie i amerykańskie muszą się wić przed Narodem Polskim i tłumaczyć ze swojego milczenia.
  .. a Naród Polski po raz kolejny mógł zobaczyć kogo solidaruchy wybierają Narodowi na "serdecznych przyjaciół" (była taka bajka o Wilku i kozie .. i o serdecznych przyjaciołach...bardziej pasuje tytuł o Wilki i owcy albo wręcz baranie... Ten baran to wódz by nie powiedzieć prezes owieczek .. spod ambony..
 • PODPISUJE SIĘ POD TYM CO AUTOR PRZEDSTAWIŁ !
  Głowna narracja propagandowa syjonistów w mediach wczoraj to !

  niefortunna wypowiedz ! [ akurat ]
  i sukces Polski na arenie międzynarodowej !

  a czego się dowiedzieliśmy ? że jesteśmy antysemitami zbrodniarzami i że mamy szykować olbrzymie odszkodowanie dla żydów !

  Słowianie ! widać i czuć że skończyły sie pieniądze od Niemiec to żydostwo upatrzyło sobie Polskę i Polaków by doić nas maksymalnie !

  Słowianie żydostwo z czegoś musi żyć to przyszła kolej na Polskę i Polaków ! a w tym żydowskim dziele pomocni sa syjoniści z PISu !

  APEL ! nie głosujemy na żydo-syjonistyczny PIS !!!!!!

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • Oto co jeszcze może nam "dać" Ameryka.
  "W sumie to wiele piszemy o USA. W tamtym roku był tutaj link o facecie zaaresztowanym za zbieranie deszczówki (zabronione w USA) Ale że od 2010r. zabronili ludziom w swoich przydomowych ogródkach uprawiać jakiekolwiek warzywa to dopiero dziś dowiedziałem się od Alexa Breżniewa.
  . Nie jest wcale nudny Adamie
 • @Oscar 12:30:44
  https://youtu.be/G_JYQ0_ZnOM
  https://youtu.be/0hewX7RMgV0 lub to .
  https://youtu.be/yzq5XHbnbZw

  Zagubione linki..
 • Wygrać wybory i przekierunkować politykę.
  Żeby prze kierunkować obecną anty Polską politykę ukierunkowaną na parcie w kierunku tworzenia konfliktów po to aby otworzyć rynki które nie są jeszcze pod wpływem Eskimoskich biznesów musimy dorwać się do władzy.Otworzy się wtedy rynek rosyjski dla rolników i przemysłu.Z Niemcami musimy i tak kooperować bo Eskimosi zniszczyli gospodarkę.Traktat Lizboński do likwidacji i kult tego którego pochowali na Wawelu oraz stawiają pomniki do likwidacji.
 • @ele 08:39:46
  Miejmy nadzieję że te środowiska które otworzyły swoje telewizje i cechuje je pro polska postawa dogadają się i stworzą prawdziwą polską partię.Jest problem z liderem -trochę brakuje im jaj.Michał Kolodziejczak jest pozytywnym przykładem lidera.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829