Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
996 postów 541 komentarzy

"Izrael", V4 i polska samotność

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Propagandyści PiS-u, zwłaszcza operujący na polu upiększania skutków polityki zagranicznej tej partii – nie przyswoili widać zasady, którą (często nader boleśnie) wpaja się już kilkuletnim dzieciom.

A mianowicie: Nie kłam, jeśli wiesz, że twoje kłamstwo może wyjść na jaw już za chwilę.

Podliczmy bowiem ostatni bilans świata wg PiS:

 ·      odbyta pod dyktando "Izraela" konferencja bliskowschodnia była sukcesem Polski,

·       a natychmiastowy konflikt z tymże "Izraelem" i formalnie nieodbyty szczyt V-4 też są sukcesem Polski?

Cholera, zawrót głowy od sukcesów...!

W dodatku „nasi sojusznicy” na znak solidarności z Polską udali się do Tel Awiwu zapewniać, że z Polakami nie mają nic wspólnego… Tak, tak, jasne – to nie był żaden szczyt -  Bibi Netanyahu  z każdym z solidaryzujących się z Polską premierów V3z4 – stuknął się przecież wódeczką bilateralnie... Bądźmy jednak poważni - skoro czołowi politycy Węgier, Czech i Słowacji rozmawiają w obecnej sytuacji mimo to z „Izraelem”, a nie z Polską, nieważne w jakim "formacie" - to znaczy, że  to Polska, a nie „Izrael” jest międzynarodowo osamotniona.

Od początku zresztą licznie na ową mityczną solidarność – było dowodem nie tylko na chciejstwo, ale i na  kompletną amatorszczyznę PiS-u w sprawach międzynarodowych.  Wszak taki  Andrej Babiš  cały czas wyrażał co najwyżej niechęć swojej macierzystej międzynarodówki liberalnej personalnie wobec premiera „Izraela”, a jego kraj nieodmiennie prowadzi intensywną politykę zwalczania importu z Polski żywności i wyrobów spożywczych.  Victor Orban  z kolei kontynuując swoją krucjatę przeciw  Sorosowi  – zabezpiecza się przed oskarżeniami o antysemityzm utrzymując bliskie relacje z konkurencyjnymi frakcjami syjonistycznymi, zaś od władz w Warszawie odróżnia go też umiejętne lawirowanie między USA, Europą, Rosją, Turcją i innymi. Nawet malutka Słowacja wydaje się mieć większe pojęcie co się naprawdę na świecie dzieje, a przede wszystkim wyższe poczucie własnej wartości – niż neo-mocarstwowa III RP pod rządami PiS.

Niestety, tak zwana  Grupa Wyszehradzka to zawsze był tylko produkt zastępczy, geopolityczno-podobny, mający na potrzeby wewnętrzne pozorować, że Polska w ogóle prowadzi jakąś politykę zagraniczną. Teraz nagle wszyscy płaczą, że „V4 umarło – Polska zdradzona!”, a przecież wystarczy odpowiedzieć na proste pytanie: jak mogło umrzeć coś, co nigdy nie żyło? Jak mogły „zdradzić Polskę” państwa, które do niczego się Polsce nie zobowiązywały, niczego nie były nam winne i niczego nie obiecywały? Premierzy Orban, Babiš i  Peter Pellegrini to przecież nie wyborcy PiS-u, wiedzę o świecie nie czerpią z polskiej telewizji i nie mylą płytkiej propagandy z realną polityką. A takiej III RP na arenie międzynarodowej już od dekad nie prowadzi. W dodatku przecież V4 tak, jakby istniało… Tylko tym czwartym, czy może nawet pierwszym – jest teraz „Izrael”…

Siła , a nie „racja

Gorszych wiadomości jest oczywiście jeszcze więcej. Tak, jak oficjalna Warszawa nie umiała reagować na bicie podczas szczytu bliskowschodniego – tak i dziś bita jest bez gardy. Świadczy o tym tak najpierw nakłamanie, że „szczytu nie będzie”, potem opowiadanie o żydowskiej policji w gettach, a następnie histeryzowanie nad „zdradą sojuszników”. Po raz kolejny dowodzi to, że  PiS-u w istocie nie interesuje co się dzieje zagranicą – bo przecież w tej sprawie i tak zadzwonią Amerykanie,  cała para idzie więc tylko w krótkoterminowe PR-owe geściki na potrzeby krajowej polityki wyborczej.

Jaki bowiem przekaz wychodzi z Polski zagranicę? Brakowi realnego przeciwdziałania „izraelskiej” agresji – towarzyszą zachowania co najmniej infantylne. Czy bowiem najlepszą metodą zbudowania realnego partnerstwa środkowo-europejskiego, przy jednoczesnym przekonywaniu „Izraela”, że to my jesteśmy ci fajni – naprawdę jest przypominanie, że Węgry i Słowacy kolaborowali podczas wojny z Niemcami, a Czesi im się poddali? Czy oburzając się (słusznie!) na młotkowanie Polski zarzutem antysemityzmu – naprawdę obronimy się samemu uczestnicząc w takich samych nagonkach na inne narody?

Dorośnijmy wreszcie! Polityka międzynarodowa nie opiera się na racji, tylko na sile.  Syjoniści i Amerykanie mogą z nami robić co chcą nie, bo nie wiedzą o głębokiej słuszności naszych poglądów i historii – tylko dlatego, że jesteśmy słabi. Słabi – bo osamotnieni.  I to na własne życzenie… Skoro bowiem straciliśmy nawet wyimaginowanych sojuszników – może już czas rozejrzeć się za prawdziwymi, to jest takimi, z którymi mogłyby nas połączyć interesy, a nie propaganda?

Tusk wart Kaczyńskiego

Charakterystyczne, że z kompromitacji PiS-u postanowiła skorzystać establishmentowa opozycja, zawsze przecież kokietująca swoim rzekomym obyciem międzynarodowym, brylowaniem na światowych salonach i dyplomatycznym sznytem. I tak jak przed wojną Poalej Syjon – Lewica naparzał się niekiedy z Poalej Syjon – Prawica – tak nagle przed złym Netanyahu zaczęła osłaniać nawet dobra GW. Jakby to była aż taka różnica, którą kieszeń opróżnią nam najpierw…

W istocie zresztą lider tych środowisk,  Donald Tusk  od razu niemal pokazał jak naprawdę wygląda „lepsza alternatywa” dla PiS-owskiej nieudolności i służalczości międzynarodowej. Swoim multijęzycznym płaszczeniem się przed Ukraińcami – „prezydent Europy” niemal pomógł schować kaczyńskie płaszczenie się przez "Izraelem" i Waszyngtonem...  Widać dawni towarzysze z PC-KLD zawsze będą trzymać się razem!

 

"Ukraińcy są inspiracją dla nas wszystkich. Kiedy potrzeba, są bohaterscy. Kiedy indziej - są pragmatyczni i twardo stąpający po ziemi" – ogłosił Tusk, a miliony potomków polskich Kresowian mogłyby dodać: Tak, zwłaszcza po Ziemi Wołyńskiej... Znany ze swej uczuciowości Tusk rzucił się też na kolana przed pomnikiem tak zwanej „Niebiańskiej Sotni”, czyli mitu założycielskiego kijowskiego Euromajdanu – choć nigdy mu się piłkarskie krzywe nóżki nawet nie zgięły w pobliżu któregoś z monumentów upamiętniających Polaków pomordowanych na Kresach przez ukraińskich nazistów. Nota bene można przy tym przypomnieć, to właśnie  tuskowe władze były podrzędnym podwykonawcą prowokacji na Euromajdanie,  miałby więc Donek podstawy, by przepraszać za własne grzechy wobec Ukrainy, nie wrabiając w to jednak jeszcze głębiej Polski i Polaków.

PiS bez jarłyku?

Wystąpienia te potwierdzają po pierwsze  oczywistą komplementarność kadr i zadań PO i PiS.  Mogą też jednak stanowić pewien sygnał: skoro Ukraińcy nagle stawiają na „Europejczyków” (choć PiS by im pewnie oddało nawet i co najmniej jeden wieżowiec na Srebrnej) – to przecież sami tego nie wymyślili.  Ktoś im musiał kazać, a przynajmniej pozwolić na kolejne podrażnienie władz w Warszawie.  Czyżby więc czas namiestnikowania PiS-u dobiegał końca?

Nie jest to zresztą jedyny powód do zastanowienia dla Polaków. Coraz bardziej oczywista samotność Polski niesie za sobą wprawdzie rosnące koszty i realne zagrożenia – może też jednak stanowić unikalną (bo może ostatnią…) okazję do refleksji na kilka podstawowych tematów:

Co zrobiliśmy ze swoją niepodległością?

Jak realnie możemy zabezpieczyć nasze interesy i bezpieczeństwo Polski?

Jaką przyszłość budujemy (?) i zostawimy następnym pokoleniom?

 

I najważniejsze: Co dalej?

 

Konrad Rękas

KOMENTARZE

 • Żyd Netaniachu nie może olać KGBisty Putina.
  Pół Izraela to agentura KGBisty Putina.
  a w Rosji agentura Izraela jest skutecznie i troskliwie izolowana od tajemnic Rosji.
  KGBista Putin widzi wszystko w Izraelu a żyd Netaniachu jest ślepy w Rosji.

  Co Netaniachu pomyśli t Putin wie ONLINE
  A o czym Putin knuje ze swoimi doradcami.. tego nie wie nikt.

  To większa siła niż atomy, cyrkony i inne narzędzia do zabijania.
 • @Arjanek 13:33:05
  Pan Netanyahu nie może w tym momencie, bo jest niezręcznie. Ale się nie martwcie, pojedzie później.
 • Pyta Pan, co dalej?
  Panie Chart, odpowiedz jest prosta. Wystarczy przyjrzeć się naszej historii. Kto nie wyciąga wniosków z przeszłości skazany jest na powtarzanie błędów. Obecna sytuacja Polski przypomina tę z drugiej połowy XVIII wieku. Wówczas szlachta też sobie sejmikowała, wybierała królów, miała liberum veto, ale i tak o wszystkim decydował ambasador rosyjski. Ta atrapa państwa trwałaby być może dłużej, gdyby Fryderyk Wielki nie uznał, że korzystniej dla Prus będzie zlikwidowanie tej fikcji i wymusił na Rosji, żeby podzieliła Polską także z nim. Tak będzie i teraz. Fikcja będzie trwała, dopóki któryś z decydujących graczy nie uzna, że korzystniejsze będzie jej zlikwidowanie.
 • @Jabo 13:56:43
  Dobra ocena..
  Polska to wydmuszka a w istocie kolonia żydowsko-niemiecka.
  Niemcy chcą swoich byłych landów wschodnich ...to nie ulega wątpliwości.
  Mafia żydowska w Polsce Pollin nie stworzy bo by musiała wypędzić Polaków.. za dużo nas .. i nie ma dokąd wypędzić.
  Rosja nie jest zainteresowana Polską za zachodnią stroną Buga.
  Jak Niemcy z Rosją się dogadają (a grunt gospodarczy jest ku temu) to Polska zostanie okrojona o "niemieckie" i zostanie ogryzek już całkiem bez znaczenia dla nikogo.
  Takie są perspektywy Polski prowadzonej przez Solidaruchów.
  PO przemianuje się na partię Niemiecką a PIS będzie wierzgać i krzyczeć.. ale nie ma już żadnych przyjaciół.., którzy by pomogli.
 • " to Polska, a nie „Izrael” jest międzynarodowo osamotniona"
  Albowiem gdy idzie o "polski temat" tam zanikają tradycyjne podziały na:żydów amerykańskich i izraelskich,świeckich i laickich,lewicowych i prawicowych, itp Do tego tym razem wyraźnie widać że się skrzyknęli.
  Tylko PIS-owska propaganda może głosić ciemnemu ludowi że napięcia na linii Polska-Izrael są wywołane wyłącznie na potrzeby zbliżających się wyborów w Izraelu.

  //Grupa Wyszehradzka to zawsze był tylko produkt zastępczy, geopolityczno-podobny //

  Jak wczoraj (a może przedwczoraj ) powiedział były szef Nativ-u "żale po Imperium Austro-Węgierskim bez jakiegokolwiek politycznego znaczenia ".
  https://www.youtube.com/watch?v=FPn0e2qmwIE
 • @ikulalibal 14:32:28
  Machina propagandowa ruszyła.
  https://pl.sputniknews.com/polska/201902219886714-paryz-konferencja-nowa-polska-szkola-historii-holokaustu-sputnik/

  Mam jednak takie wewnętrzne przeczucie że ta żydowska machina propagandowa skierowana przeciw Polsce, będzie katalizatorem oporu przeciw dominacji globalnej mafii żydowskiej na terenie innych Narodów.
  Jak tak się stanie to bezczelne warczenie zmieni się szybko w skowyt.

  pożyjemy zobaczymy.
 • @Oscar 15:16:14
  // Mam (..) przeczucie że ta żydowska machina propagandowa skierowana przeciw Polsce, będzie katalizatorem oporu przeciw dominacji globalnej mafii żydowskiej //

  Nie wiem jakie skutki w przyszłości przyniesie kampania przeciwko Polsce ale jedno wiem na pewno:już teraz daje okazję do doświadczenia tego unikalnego uczucia kiedy wszyscy są przeciwko tobie.
  Polska od trzydziestu paru lat z okładem ochoczo uczestniczy we wszystkich ohydnych kampaniach propagandowych:przeciw Jugosławii (Serom),przeciw Irakowi,przeciw Libii i Kadafiemu,przeciw Syrii i Asadowi ostatnio przyłączyła się i to w podskokach do rzygania w kierunku Wenezueli i jej prezydenta.
  Poniósł wilk razy kilka poniosą i wilka.
 • @ikulalibal 15:41:23
  zgoda.... "elyty" najjaśniejszej nie mają powodów do radości.
  Mam nadzieję że Świat odróżnia "elyty" od narodu... świat jest w podobnej co my sytuacji..(też rządzą wiadome marionetki).
 • @Oscar 14:26:55 A kimżesz zasiedlą ci Niemcy, Ziemie na Wschodzie Odzyskane?
  Oskar napisał:
  //Jak Niemcy z Rosją się dogadają (a grunt gospodarczy jest ku temu) to Polska zostanie okrojona o "niemieckie"//

  No dobrze, ale przecież już zaraz za polską granicą na Odrze zaczynają się PUSTOSTANY po ludności z b. NRD, która wyemigrowała, za pracą, na Zachód. I Polacy ze Szczecina kupują sobie domki w Brandenburgii. Ewentualny Anschluss to by tylko POLONIZACJĘ Wschodnich Niemiec przyspieszył, liczba AUTOCHTONICZNEJ ludności w Niemczech przecież b. wyraźnie się zmniejsza - co dotyczy zresztą CAŁEJ AUTOCHTONICZNEJ POPULACJI (Cyganów wyłączywszy) zarówno Zachodniej jak i Wschodniej Europy.

  Bo i Niemcy świetnie wiedzą, że są tylko marionetką USraela, armię mają zdaje się nawet mniej liczną niż Polska dzisiaj.

  Boję się tutaj przypominać, ale (zamordowana przez niemieckich nacjonalistów bezpośrednio po I WŚ) Róża Luksemburg marzyła o stworzeniu TRÓJPAŃSTWA Niemiecko-Polsko-Rosyjskiego od Atlantyku aż po Pacyfik. I coś mi się zdaje, że w tym celu zatrudniony jest w UE nasz, pochodzący z Kaszub, Donek który miał dziadka w Wermachcie.
 • @Berkeley72 15:55:04
  Kom zasiedlą ? to żaden problem...
  Volksdojczami...za pomocą niemieckiego socjalu...
  Kto się zapisze na volksdojcza ten dostanie reszta nie...
  kto się nie zapisze ?
 • @Berkeley72 15:55:04
  //Boję się tutaj przypominać, ale (zamordowana przez niemieckich nacjonalistów bezpośrednio po I WŚ) Róża Luksemburg marzyła..//

  Już mniejsza o Róże,ale daje się zauważyć proces trzeźwienia Wschodnich Niemców.Trochę to trwało ale nareszcie zaczynają się orientować w swojej sytuacji.Po pierwsze w tym że wcale ich nie "zjednoczono" a zlikwidowano poprzez przyłączenie do NRF.Po drugie nie tylko nie dali się wpędzić w kompleksy ale zrozumieli że to oni- NRD-owcy a nie "zachodni bracia" reprezentują tradycyjne Niemcy.Bez kolorowych mniejszości,bez gejowskich parad i bez pozostałego badziewia.
  NRD zaczyna być marką.
  http://1.bp.blogspot.com/-YmiaGrrWOyY/UUYAbv7YF7I/AAAAAAAAK8Q/PPK0wERid5Q/s1600/alemania+ostalgie.jpg

  "Zwróćcie nam berliński mur ale o 2 metry wyższy"
  https://newsland.com/community/7904/content/vernite-nam-berlinskuiu-stenu-i-sdelaite-eio-na-2-metra-vyshe/6467673
 • @Oscar 16:04:43
  Kurde teraz mi przyszło do głowy.
  Przecież oni już zasiedlają na wielką skalę swoimi sojusznikami z czasów Hitlera czyli Banderowcami..

  Jest gorzej ni źle.
  Bo kto będzie rządził w imieniu Niemców w tych landach wschodnich ?
  wiadomo przyjaciele Niemców albo PO albo Banderowcy albo ich sojusz.
  We Wrocławiu podobno już tak jest.
  Włos się jeży na głowie.
 • @Jabo 13:56:43
  sytuacja zupełnie nie adekwatna
 • @ikulalibal 16:27:45
  Ojej...
  Enerde !
  Aż mi oczy zwilgotniały...
 • Coś się ruszyło ?
  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/szczecin-dziwne-afisze-nieruchomosc-moze-zostac-przekazana/wc91etr
 • "Polska kontra Izrael"
  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2095560407196940&set=a.766213886798272&type=3&theater&ifg=1
 • Pan sie boi sama spac?????:_
  Ujjjj..wajjjjj- panie Konrad...takis pan bez cycka smutny i samotny...I chcialby sie przytulic?????:-)))))
  Pamietaj pan, ze Marusia- tak samo- jak Mary .... ma tylko dwa cycki....a jak ja Iwan zastapi to bedziesz ssaal...i sssal......:-)))) dokladnie- jak Billy,ego w zastepstwie Mary:-))))
  Pisze pan slusznie: Cyt;"
  Dorośnijmy wreszcie! Polityka międzynarodowa nie opiera się na racji, tylko na sile. Syjoniści i Amerykanie mogą z nami robić co chcą nie, bo nie wiedzą o głębokiej słuszności naszych poglądów i historii – tylko dlatego, że jesteśmy słabi. ...koniec cytaty.....i dotad wszystko zgodne z prawda......
  ale tu....sruuuuuuu:

  Słabi – bo osamotnieni.
  Panie...nie. Slabi bo slabi! TO tak jak sie pan posra to jest pan osrany ...bez wzgledu na to czy pan sie osral sam, czy w towarzystwie:-)))) I tak pana beda traktowac sojusznicy....jak zasranca!!!!
  No, bo inaczej nie moga.....:-))))
  Zatem to nie osamotnienie , ale niedorosniecie...niedorozwoj....i sam pan na to wpadl:-))))))

  Jak pan dorosnie to nie tylko bedzie pan im trzymal marynarke i czapke...ale i czasmi dadza panu podmuchac:-::: jakas bzydulke:-)
  No to co??? Rosniemy...rosniemy...a jak juz uorsniemy...to im pokazemy…..co Polakowi w zimie pod pierzyna potrafi urosnac:-)))))
 • @RomanKa 21:11:08
  Piłeś to odpuść sobie klawiaturę , no chyba że dobrze płacą ? . Ciekawe czy w hrywnach , czy też może w szeklach . Tylko pytam ?. :)))))))))
 • @Repsol 21:30:40
  Podzielam poglądy Pana @RomanKa . Napisał prawdę. Bolesną, ale prawdę.
  Jesteśmy słabi.
  Samotni.
  Otoczeni wrogami.
  Ale nie posrani. Obsrani - tak...
  A w ogóle cieszmy się, że jeszcze jesteśmy...
 • @SZS 21:55:30
  Chyba tylko Polin ?. Salut . :)))
 • @Repsol 22:18:42
  hmm..
  https://pbs.twimg.com/media/Dz8cFnjXcAAFFvi.png
 • Amerykański historyk /Polak z pochodzenia/odważył się napisać książkę o cierpieniu Polaków ,,Zapomniany Holokaust”.
  https://t.co/ZpMHXCbij4

  W życiu nie spodziewałbym się, że po jej opublikowaniu rozpęta się taka burza!

  – wspominał, mówiąc, że stosowano wobec niego ciosy poniżej pasa, anulowano zaproszenia na konferencje naukowe i wykłady. Jak wspomina, ataki pochodziły z grona historyków Holokaustu, którzy są niemal wyłącznie pochodzenia żydowskiego.
 • @RomanKa 21:11:08
  Rapsol.... jako prawdziwy Chrzescijanin wybaczam ci glupote i przyciemnosc zapiekla...pomowienia i i samonienawidzacy sie rezunizm- a na znak pokoju- mimo obzydzenia - pozwalm ci sie pocalowac w ...d..pe.
 • jako naiwny, też uważam
  że właściwą reakcją jest wypomnienie Żydom ich kolaboracji zarówno z nazistami, jak i sowietami.
 • @Oscar 16:04:43
  5*,

  ojcowie w grobach się przewracają, jak widzą synów ochoczo jadących na roboty za Odrę.
 • @RomanKa 04:20:01
  To było zupełnie niepotrzebne.
  Nie dosyć, że srają na nas inni, to jeszcze sramy na siebie...
 • @SZS 21:55:30
  a jakież to poglądy wyraził RomanKa ?
 • @interesariusz z PL 09:26:47
  Poglądów żadnych.
  Ale tą uwagą:
  "Rapsol.... jako prawdziwy Chrzescijanin wybaczam ci glupote i przyciemnosc zapiekla...pomowienia i i samonienawidzacy sie rezunizm- a na znak pokoju- mimo obzydzenia - pozwalm ci sie pocalowac w ...d..pe."
  jako prawdziwy Chrześcijanin zionął miłością bliźniego....
 • @SZS 13:37:40
  Przesrywam ci znak pogladu:-)))))

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829