Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
985 postów 516 komentarzy

PSL i PiS, czyli między biegunką a wymiotami

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Całe tokowanie jak to “PSL zdradza swój elektorat!” dowodzi, że tokujący nie mają pojęcia skąd peezelowcy biorą obecnie wyborców. Otóż z tego samego miejsca, co aktyw – bo też i obie te grupy są właściwie tożsame i przenikające.

 

Stronnictwo kupy

 

PSL od dawna nie jest już „tradycyjnym stronnictwem wsi polskiej, reprezentującym interesy osób czynnych zawodowo w rolnictwie”, tylko  partią BIUROKRACJI w Polsce[i]. Formacją urzędników, aspirujących do bycia urzędnikami, ich rodzin – i tych, którzy chcą robić interesy na znajomości z właściwymi urzędnikami[ii]. Stąd właśnie nie może ani dziwić, ani oburzać akces peezelu do tzw. Koalicji Europejskiej. Ludzie głosują na PSL i zapisują się doń – bo chcą wrócić na posady w urzędach, a do tego potrzebny jest układ rządzący, który zastąpi tych obecnie u koryta.  To jest ważne – kupa, nie jakieś wyimaginowane tradycje i wartości!  Takiego elektoratu nie przestraszy się memami o LBGT, oni te całe to gie-te mają w d… Ich strach budzi tylko trwałe oderwanie od stanowisk, tak jak perz boi się glebogryzarki. Na te chwasty tęczowe mogą być tylko herbicydy, a nie obrazki.

 

Choć, warto pamiętać: kiedy się nawet przelękną – to co najwyżej się przepiszą. Np. do Porozumienia… Proces taki zachodzi już w tych samorządach, w których od władzy odsunięto aparat Stronnictwa. Niemal z rozwiniętymi sztandarami całe struktury – to jest wydziały i departamenty utraconych urzędów - przemalowują tradycyjną zieleń na gowinowy fiolecik (przed laty pod poprzednimi rządami PiS-u – taką tratwą dla peezelowskiej biurokracji było Stronnictwo Piast  Zdzisława Podkańskiego, teraz już zwiędnięte). Ruch odbywa się więc w obie strony – skoro bowiem obrotowa jest cała partia, to czemu nie jej poszczególni członkowie? Im naprawdę jest wszystko jedno czy to Koalicja Europejska, czy Zjednoczona Prawica – ich prawdziwą partią jest bowiem III RP. Nie, nie Polska, tylko właśnie III RP – pokraczna forma dezorganizacji państwowej i gospodarczej naszego kraju.

 

Liberałowie wracają do swoich

 

Personifikacją tak rozumianego „ruchu ludowego” – może być choćby jego lubelski lider, wiceprezes NKW PSL, europoseł  Krzysztof Hetman. Przed przeszło 20 laty trafił on do pracy w biurze poselskim ludowców (nb. - Podkańskiego…) mając ze wsią wspólnego co najwyżej ojca, fachowca od uprawy… róż na lubelskiej Akademii Rolniczej i  tylko dlatego, że akurat w Unii Wolności nie było wolnych etatów. Tacy zawodowi urzędnicy, mentalnie będący przede wszystkim biurokratami, a naturalną skłonnością liberałami, w głębi dusz wstydzącymi się wiochy – stali się dziś ślicznymi buziami i pustymi, choć cwanymi móżdżkami Stronnictwa pseudo-Ludowego. Dlatego właśnie w KE czują się wreszcie u siebie, bo przecież zawsze instynktownie chcieli zapisać się do którejś z partii anty-rolniczych (UW, PO), tylko w PSL szybciej się awansowało.

 

Szlakiem bojowym z gulaszem wieprzowym”, czyli PiS zapomniało o rolnikach

 

Par excellence,  zlanie się PSL z Koalicją Europejską – mogłoby więc dla polskiej wsi być uwolnieniem, ludowcy od dłuższego już czasu kojarzą się tam bowiem nie tyle z dobrymi gospodarzami, co z wyzyskującymi chłopów arendarzami. Szansa ta wydaje się zaś tym większa, że na razie zadyszkę złapali też inni fałszywi obrońcy rolnictwa – delegowani na kierunek wiejscy politycy PiS, w tym działacze koncesjonowanych związków zawodowych, na czele z kadłubowym NSZZ RI „Solidarność” i Krajową Radą Izb Rolniczych. Ci ostatni to kolejni obrotowi, wolący oddać partyjne znaczki – niż dotacje, stąd przemalowani z PSL na PiS.

 

Faktycznie,  w "Nowej 5-tce PiS-u" – szczególnie zwraca uwagę całkowite pominięcie rolnictwa i problemów obszarów wiejskich  (poza enigmatycznym "odtworzeniem PKS-ów", zapewne żeby szybciej można było ze wsi uciec). Jak na formację pewną swego ponownego sukcesu m.in. dzięki głosom i osób czynnych zawodowo w rolnictwie, a ponadto partię czującą się w prawie, by pouczać innych jak należy politykować na wsi – kolejny to  przykład wyjątkowej wprost arogancji i zadufania, czyli cech zupełnie wspólnych dla obu partii okłamywania rolników. Ponadto wydaje się, że szykowana jest bolesna odpowiedź na pisowskie podśmiechujki z tęczowej koniczny – wystarczy bowiem, że opublikowane zostaną choćby informacje jak rząd i Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wydają środki publiczne, np. te przeznaczone na promocję polskiej żywności zagranicą. Ujawnienie  milionów płynących via kadłubowe związki do zaprzyjaźnionych spółeczek PiS-owskiej nomenklatury rolnej, pod pretekstem projektów w rodzaju „Szlakiem bojowym z gulaszem wieprzowym  – łatwo udowodni skalę zakłamania i niekompetencji nie mniejszej, niż w przypadku łże-ludowców.

 

Kosami fałszywców!

 

PiS porzuciło więc polską wieś, dzięki której wygrało wybory – PSL zaś idzie jawnie pod sztandarami anty-rolniczej koalicji liberalnej,  by dalej wspólnie z PO zasiadał w ławach euro-partii chadeckiej, tej samej, która przegłosowała wpuszczenie na rynek europejski i polski podejrzanej jakości żywności z Ukrainy i która odpowiada za skrajnie niekorzystne dla polskich producentów zapisy Wspólnej Polityki Rolnej (warto zawsze przypominać, że co najmniej odkąd obecny europoseł, a niegdyś wicepremier  Jarosław Kalinowski  negocjował traktat kopenhaski – PSL  dzielnie służy sprawie rolnictwa... europejskiego, przeciw polskiemu). Funta kłaków nie jest też warty pseudo-argumentczego to się  PSL nie domaga..., czego nie żąda...! itd.  Oni zawsze wiedzą co robić i głośno o tym krzyczą, gdy... są w opozycji. Tylko gdy rządzą jakoś nie wiedzą, nie mówią, nie chcą i nie domagają...Tak było ze wszystkimi sprawami unijnymi, tak z ASF, z handlem ze Wschodem. Ze wszystkim, czego się nie tknęli – poza swoimi dietami i pensjami.

 

Nie tylko dla wyborcy wiejskiego (w tym zwłaszcza czynnego zawodowo rolnika) –  wybierać między PSL, a PiS to jak między wahać się między biegunką a wymiotami.  Tak czy siak organizm jest chory, tak czy inaczej będzie coraz słabszy – a syf i smród pozostaną. Tylko zrozumienie fałszywości, pozorności takiego wyboru – może polską wieś uwolnić od oszustów i złodziei, a polskim rolnikom pozwoli na oddolną, niezależną samoorganizację. A pamiętajmy: bez silnego rodzimego rolnictwa - Polska jest skazana na bycie tylko kolonią obcych i żerowiskiem dla partyjnych kanalii. I tylko chłopską kosą da się ten dławiący węzeł przeciąć.

 

Konrad Rękas

 

 [i] O tej transformacji PSL patrz szerzej: https://konserwatyzm.pl/partia-dyzmow/

 

[ii] PSL jako byt szczególnie dopasowany do fatalnych realiów III RP: https://chart.neon24.pl/post/115407,aby-gorzej-nie-bylo

 

KOMENTARZE

 • Idę o zakład, że
  kolejna Konwencja PiS-u będzie o wsi i rolnictwie. Pan to sufler, czy co?
  Pozdrawiam - dobry tekst.
 • ...
  Do koryta na katolika Kaczyński wszystko katolickie prawicowe
  http://wolnyswiat.pl/11h5_pliki/image038.gif

  Tusk komiks zwiększanie wszystko kulturalnie
  Oczywiście, jeśli ktoś ma +fobię, to można powrócić do zwiększania...
  http://wolnyswiat.pl/11h5_pliki/image034.gif

  Kaczyński PiS daje Programy PiS+
  https://images89.fotosik.pl/121/39a1bb221972eb64gen.png

  Program 500+ PiS+
  http://m.neon24.pl/f824ce9e738c6ef16f24e0db3cb53e9d,12,0.jpg

  Budżet zaoszczędzi 450 mln zł na waloryzacji rent i emerytur
  https://forsal.pl/artykuly/1397341,budzet-zaoszczedzi-450-mln-zl-na-waloryzacji-rent-i-emerytur.html | 12 lutego 2019

  Kaczyński - wykład, szkolenie 2019 r.
  https://images90.fotosik.pl/138/146285b5545f784egen.png

  Gdzie lądują pieniądze
  http://wolnyswiat.pl/11h5_pliki/image004.gif

  Demokracja=kontynuacja
  http://wolnyswiat.pl/11h5_pliki/image042.gif

  M.in. polskie drogi
  http://wolnyswiat.pl/11h5_pliki/image073.gif

  Co to jest demokracja...
  https://racjonalizm.neon24.pl/post/147363,co-to-jest-demokracja
  ______________________
  Co to jest system racjonalny
  https://racjonalizm.neon24.pl/post/147366,co-to-jest-system-racjonalny

  Społeczny ruch polityczny 2019
  http://wolnyswiat.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=245

  Społeczny ruch polityczny 2019
  http://racjonalizm.neon24.pl/post/147345,spoleczny-ruch-polityczny-2019

  WPROWADZENIE RACJONALNEGO USTROJU (3 x 0...)
  http://www.wolnyswiat.pl/18h5.html

  Racjonalne zarządzenia
  http://wolnyswiat.pl/24.html

  Komiks Nic nie widzę, nic nie słyszę, nic nie komentuję…
  http://wolnyswiat.pl/11h5_pliki/image045.jpg
 • Rolnik wyszedł z pana Rękasa ...
  Pewnie narażę się, że nie komentuję merytorycznej części tekstu, ale nie mogę tego zignorować:
  //tak jak perz boi się glebogryzarki//

  Panie redaktorze Rękas, niech Pan porozmawia z jakimś rolnikiem, który kiedyś miał perz na polu, czy da się zwalczyć perz glebogryzarką.

  PSL ma jedną wyższość nad PiS z punktu widzenia Polaków. Nie jest zainteresowany wspieraniem sojusznika naszego sojusznika bez względu na koszty. Owszem, lepiej by było mieć pronarodową partię chłopską. Ale jest jak jest. Mając wybór między tubylczymi kombinatorami a bezczelną agenturą - czy też EKSPOZYTURĄ(?) - okupanta co Pan poleca? Zostać w domu i oddać stołki lokalnych kombinatorów przyjezdnym NAMIESTNIKOM? Co lepsze - amputacja nogi, czy grzybica i platfus? Bo to jest właściwa analogia dla wyboru między PiS a PSL.
 • @Światowid 01:00:01
  Więc proszę nie wybierać tylko między PiS a PSL.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031