Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
988 postów 516 komentarzy

Ukraińcy do domu?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wypadałoby westchnąć: a nie mówiliśmy?

 

Media głównonurtowe z wyraźnym upodobaniem uwypuklają przypadki zdarzeń z udziałem ukraińskich gastarbajterów w Polsce, a to komuś nawymyślano, a to w bójce padły sugestie, żeby wracał do siebie, a to po prostu kogoś oświeciło, że jest na emigracji i czuje się obco i niemiło. Niesamowite, no to kto by mógł to przewidzieć!? Hej, ale zaraz… No właśnie.

 

Środowiska niezależne od establishmentu wyraźnie ostrzegały przed oczywistymi następstwami przybycia do Polski na stałe blisko 1,5 miliona ukraińskich pracowników. To się po prostu nie mogło skończyć dobrze – w zderzeniu z Polakami, którzy przez 70 lat żyli w środowisku monoetnicznym, niemal bez żadnych mniejszości – narodowych, językowych czy religijnych. Uprzedzaliśmy, że  jeśli chcemy uniknąć konfliktów – należy Polaków przygotować, a Ukraińców wychować do życia razem.  Tego wymagał czysty pragmatyzm!

 

Pogodynka zapowiada burzę

 

Niestety, ostrzeżenia z premedytacją przedstawiano jako groźby, a prognozy niekorzystnego rozwoju sytuacji pomijano lub zakrzykiwano jako „czarnowidztwo” i prowokowanie problemów. Cóż, to trochę tak, jakby pogodynka odpowiadała za burzę, którą zapowiada…

 

A przecież wystarczy przyjąć do wiadomości, że  oba narody – polski i ukraiński są ogromnie sfrustrowane, funkcjonują pod stałą presją, przede wszystkim socjal-ekonomiczną, ale w głębi uderzającą w samą istotę narodowej tożsamości. Nikt nam nie powiedział co to właściwie znaczy być Polakami i Ukraińcami w XXI wieku, w żaden sposób nie możemy być pewni naszej przyszłości, nic więc dziwnego, że w połączeniu z nieprzepracowanymi wciąż zaszłościami historycznymi – tworzy to mieszankę wybuchową. 1,5 miliona Ukraińców w Polsce to po prostu strzelba, która musi wystrzelić.

 

Tym bardziej, że coraz trudniej uwierzyć, że mamy tylko do czynienia z głupotą i ślepotą rządzących Polską. Przeciwnie, coraz bardziej polityka wobec Ukraińców wydaje się mieć znamiona prowokacji.  Polacy są ogromnie przeczuleni na wszelkie objawy tego, co mogłoby zostać za uprzywilejowanie  – bo sami nie mogli nigdy liczyć na żadne życzliwe gesty czy to ze strony własnych (?) władz, czy samemu występując w roli imigrantów zarobkowych na Zachodzie. Dość powiedzieć, że tam nikt się nie rozczula nad polskim gastarbajterem nie rozumiejącym po holendersku czy farersku. Namawianie Polaków by uczyli się ukraińskiego, zamiast Ukraińcy polskiego – to jest po prostu drażnienie najbardziej podstawowych polskich instynktów. Nasi rodacy nie czują więzi z miejscową władzą, to zawsze byli i są „Oni”, szerokie kręgi społeczne czują się wyalienowane w stosunku do aparatu państwa – a teraz jeszcze dowiadują się, że już zupełnie nic im nie zostaje, bo i praca, i sąsiedztwo zajęte są przez „Obcego” – Ukraińca. A to już prosta droga do agresji i konfrontacji.

 

Komu służy konflikt polsko-ukraiński

 

I być może właśnie o to chodzi.  Obecność ukraińskich pracowników w Polsce ma bezpośrednie, negatywne skutki dla polskiej gospodarki, utrzymując nas w pułapce niskich zarobków i rynku z przewagą pracodawców, co trzyma naszą ekonomię w pułapce średniego wzrostu. Prowokowany konflikt, którego pierwsze gwałtowne przejawy są tak eksponowane w mediach – wydaje się też tworzyć alibi dla  stale Polakom narzucanej psychologii winy, ahistoryczne przedstawiania nas jako agresorów, zaś Ukraińców jako wyłącznie niewinnych ofiar. Współgra to z propagandą Kijowa, który właśnie na taki fałszywy wizerunek biednych pokrzywdzonych łapie międzynarodowe poparcie i widzi szansę swojego przetrwania. Konflikt z Polakami jest na rękę kijowskiemu reżimowi, który trzyma go w rękawie do ewentualnego podkręcenia nacjonalistycznych emocji na Ukrainie. W dodatku zaś straszenie Ukraińców nieprzyjazną Polską dziwnie współgra za zmianami na europejskim rynku pracy. Czy już wkrótce nie dowiemy się więc, że skoro Ukraińcom tak źle w Polsce – to niemiecka gospodarka przyjmie ich bezpośrednio? I choć Polacy raczej nie będą w takiej sytuacji za nieproszonymi gośćmi płakać – sytuacji Ukrainy bynajmniej to nie poprawi.

 

Nie chodzi bowiem o to, by Ukraińców z Polski wyrzucić – ale by nauczyć ich współistnienia tak, by chcieli i umieli zrobić porządek we własnym domu. W dobrze pojmowanym interesie obu naszych, bratnich (niegdyś…) narodów.

 

Konrad Rękas

Artykuł pierwotnie opublikowany w Sputnik Polska

KOMENTARZE

 • To wszystko jest chazarski plan
  Można by rzec: misternie utkany, gdyby nie był tkany grubymi nićmi. Plan ten na końcu przewiduje wojnę.

  Chazar Frotman, występujący pod nazwiskiem Tiahnybok wykłada Ukraińcom że Warszawa, Kraków oraz Moskwa to odwieczne ukraińskie ziemie. I naturalnie będą je odbierać.

  https://www.youtube.com/watch?v=3Vp-Z39KAcw

  Te stwierdzenia padają pod koniec.

  A tu inny Chazar, ukrywający swoje pochodzenie pod polsko brzmiącym nazwiskiem Kaczyński, stoi obok Frotmana i wykrzykuje banderowskie pozdrowienie, na które otrzymuje banderowski odzew.

  https://www.youtube.com/watch?v=iKQJdQichRU

  W normalnym kraju i suwerennym, służby wzięły by pod ręce takiego zucha i wrzuciły na taśmociąg.
  Pomarzmy sobie teraz o normalnym kraju. I suwerennym.

  I jeszcze coś Polacy. Wcale nie jesteście obywatelami II kategorii. Jesteście obywatelami III kategorii. Przed wami są teraz Ukraińcy, których zatrudnienie jest stymulowane comiesięczną dopłatą 800zł, z budżetu, tj z waszych podatków. Ale to nie koniec. Ukraińcy mają na granicy zwrot podatku VAT, oraz nie muszą obligatoryjnie płacić OC za pojazdy, gdy pojazdy nie są w ruchu drogowym.

  Nie zapomnijcie też o tzw piątej kolumnie, tj ukraińskiej diasporze w Polsce, obecnej od ,,przedwojny", a dodatkowo zasilonej po Akcji Wisła Ukraińcami z terenów Bieszczad.
 • moim zdaniem
  Nie wydaje mi się aby za tym się krył jakiś mistyczny plan zaszkodzenia Polakom. Po prostu, do rządów dorwała się "elita" a na rynku giełdy i ekonomicznym grasują "popegeerowskie" polskie biznesmeny i Dyzmy.
  Nikt w kontekście dobra Polski i jej przyszłości nie myśli. Przy tak biernej postawie polskiego Narodu, gdyby nie było Ukraińców te debile ściągnęli by nam na głowę 1.5 miliona Filipińczyków. Taka to cała prawda.
 • @
  Jak się powinna rozwijać sprawa Ukraińców?

  Na pewno poprawili sytuację na rynku pracy i rozwoju infrastruktury w Polsce. To dzięki nim wybudowanych jest tak dużo dróg i autostrad.
  Można mniemać, że UE łaskawym okiem zgodziła się , w ramach "pomocy" Ukrainie, aby dano pracę Ukraińcom u nas.
  W efekcie - udało się przygotować modernizację transportową, a via Carpatia daje perspektywy rozwojowe.
  Z racji wymuszonej emigracji Polaków na Zachód - u nas nie miałby kto tego zrobić.

  Dlatego nie ma sensu tylko psioczyć na Ukraińców. Ale jest problem z asymilacją. Można sądzić, że znaczna część już nie będzie chciała wrócić; ci muszą przyjąć polskie normy zachowań - czyli spolonizować się.

  Reszta - powinna być usuwana naturalnie - brakiem, bądź utrudnieniami w pracy. Część - niech jedzie do Niemiec itd., a reszta wraca.
  Powinien to być naturalny proces.
 • @Oracz 22:06:08
  Zapomniałem o ,,drobiazgu". Błyskawicznym nabyciu pełni praw do emerytury z ZUS, z uwzględnieniem okresu przepracowanego, albo ostęplowanego za ,,wziatkę", na Ukrainie.
 • To plan zniszczenia narodu Polskiego
  Plan wymyślony oczywiście przez wrogów państwa narodowego czyli przez globalną mafię żydowską a realizowany przez solidaruchów.

  To plan wynarodowienia mieszkańców Polski.
  Najpierw z Polski usunięto kilka milionów Polaków wysyłając ich na zmywaki.
  a potem sprowadzono do Polski miliony Ukraińców.
  To gigantyczna zbrodnia przeciw Narodowi Polskiemu.

  Mafia żydowska boi się Narodu Polskiego a jak się boi to i nienawidzi Narodu Polskiego...a ponieważ od 89r za sprawą solidaruchów rządzi w Polsce to realizuje swój zbrodniczy plan zniszczenia narodu Polskiego tak jak zniszczyła narody na zachodzie gdzie praktycznie nie ma już państw narodowych a są tylko terytoria zamieszkiwane przez zlepek wszelkiej maści imigrantów. Tam już mafia zamordowała tożsamość narodową.

  "Francuz" już nie znaczy biały katolik ..francuz może znaczyć wszystko
  od żyda poprzez araba, murzyna, chińczyka....no jeszcze trochę białego francuza.
  "Niemiec" to albo Turek albo inny arab i jeszcze trochę białych Niemców.
  "Anglik" to samo, Szwed, Norweg...Holender, Belg .. to samo.

  Zachód po rządami globalnej mafii żydowskiej przegrał swoją tożsamość Narodową. Polska też przegrywa.

  Temu procederowi trzeba się sprzeciwiać.
 • @Oracz 07:12:44
  Z tym ZUSem i innym socjalem chodzi wyraźnie o to by ich zainstalować na stałe w Polsce.
  To polityka wroga wobec Narodu Polskiego.
  Każdy kto podejmował wrogie Narodowi Polskiemu decyzje powinien za to osobiście odpowiadać on sam oraz jego otoczenie które taką decyzję wspierało. Kara za zdradę Narodową może być tylko jedna.
 • @Oscar 07:15:56
  To wszystko to jest element budowy NWO. Tylko, żeby stworzyć ów ,,porządek", tworzy się pierw chaos. Na zasadzie: stwórz problem i zaproponuj jego rozwiązanie. Czyli strategia masowej manipulacji opissana przez Noama Chomsky'ego, punkt drugi.
 • @Oracz 22:06:08
  Właśnie zauważyłem, że ktoś, część mojego wpisu umieścił na Interii.

  BARDZO JESTEM TEJ OSOBIE WDZIĘCZNY.

  To jest bardzo miłe zobaczyć, że praca nie idzie na marne i ktoś pomaga w kolportażu informacji.
 • @Oracz 07:55:32
  Internet to potęga wolności słowa...i dlatego chcą nam tę wolność internetową odebrać.. i wiadomo kto.
 • Mleko się już rozlało.
  Sprawa jest na tyle poważna, że obecne wskrzeszenie Banderlandu przez grandziarzy zza wielkiej wody - na odwiecznych ziemiach polskich - jest tego samego kalibru - co niegdysiejsze oddanie Polaków po II WŚ w bolszewickie objęcia.
  Wniosek?
  Polskę - czarci pomiot zamordował w ubiegłym wieku - więc teraz wskrzeszając Banderland - pomiot postanowił ostatecznie rozwiązać sprawę Polaków - mieszkających w zamordowanej Polsce.
 • @Oracz 07:55:32
  "Właśnie zauważyłem, że ktoś, część mojego wpisu umieścił na Interii."

  To ruskie boty umieszczają takie wpisy na różnych portalach, wszystko po to, aby namieszać Polakom w głowach.
 • @Talbot 08:42:44
  A banderoza ma swoje boty? Co one umieszczają?
 • Wszystkie te mity o "korzyściach" jakie Polska ma z ukrainizacji Polski są bzdurą!
  Na około 3 mln Ukraińców w Polsce składki ZUS oraz podatki płaci ok. 440 tysięcy.
  https://tvn24bis.pl/z-kraju,74/ilu-cudzoziemcow-pracuje-w-polsce-dane-zus,890812.html
  Z czego żyje reszta, kto płaci za ew. leczenie???? w Polsce.... pracują na czarno, kombinują, może z danin otrzymywanych w Polsce typu 500+ bo dostają, emerytur włączywszy okres pracy na Ukrainie/ kuriozum/.
  W 2018 roku natomiast na Ukrainę wysłano z Polski 14 mld złotych.Co jest oczywiście zrozumiałe że wysyłają, po to ich tutaj przysłano!
  https://www.pulshr.pl/wynagrodzenia/ukraincy-przyjezdzaja-do-polski-pracowac-i-wysylaja-pieniadze-za-bug-wiemy-ile,62958.html

  Następne pytanie to takie, GDZIE pracują Ukraińcy czyli w jakich firmach i czy te firmy/ niekoniecznie polskie bo takich coraz mniej/płacą podatki w Polsce, czy transferują zyski za granicę?

  I ogólnie czy ilość danin dla Ukraińców, na które musi zapracować polski podatnik,jest w jakimś stopniu porównywalna z "korzyściami" z pracy Ukraińców w Polsce???

  Są też głosy ,że przez masowy napływ Ukraińców, Polacy mają zaniżone płace!
  Jeśli zaś chodzi o asymilację, to raczej niewypał, trzymają się z dala, tworzą własne grupy, we Wrocławiu gdzie co 9 mieszkanie to Ukrainiec, maja swoje kawiarnie gdzie niechętnie widza Polaków/jak przed wojna w Krakowie/.
  Nie wiadomo jaki naprawdę stosunek do Polaków mają ci przyjeżdżający,jakie poglądy wywieźli od siebie, i próbują nam przeszczepić,tam panuje wszechobecna korupcja, bójki i napady to codzienność.
  Ogólnie, jest to sytuacja wymuszona przez chore umysły zaoceaniczne wspólnie z ich panem.
  Polska ponosi kosztem zadłużania się OGROMNE koszty pomocy Ukrainie, w wielu dziedzinach od kultury przez rolnictwo po bezpieczeństwo i wojsko.
  Po to, aby ludzie tam nie wyszli już całkiem na ulice, a elyta tamtejsza mogła dalej grabić!!
  Zadłużanie Polski zresztą /celowe i dalsze/również na cichą spłatę JUST 447, spowoduje całkowite przejęcie kraju za długi!!
  Rozcieńczenie i wymieszanie Polaków Ukraińcami, ułatwi okiełznanie niepokornego /czasem/ narodu tubylczego.Zainstalowanie hegemona po całości.
  Ps. poza nieduża grupą, Ukraińcy moim zdaniem nie lubią Polaków jako narodu.

  Nasze wymuszone relacje, kiedy ich władze maja nas za nic, depczą równo polskie próby unormowania relacji historycznych , pasą i hodują neobanderyzm bo jest potrzebny ich mocodawcom....
  Teraz się łaszą bo ciągną od nas pieniądze i mają Eldorado z Polski.

  Polska za wszystko płaci ,nawet za robienie jej krzywdy.... tak jak kiedyś za "prywatyzację" przeprowadzaną przez zachodnie firmy, którym Polska płaciła za zaniżanie wycen polskich firm i sprzedaż za bezcen...tak teraz za ukrainizację Polski, również płaci polski zaharowany niewolnik!!
  Osobną sprawą jest wzrost przestępczości i zachorowań na choroby zakaźne przenoszone do Polski!!!
  Takie dzielne mamy "elyty".
  Postaw czerwonego sukna, każdy ciągnie by urwać jak najwięcej!
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:02:11
  Panie Wojtas, proszę nie kolportować kłamstw, albo delikatniej mówiąc stwierdzeń daleko odbiegających od prawdy.

  1. " To dzięki nim wybudowanych jest tak dużo dróg i autostrad." Absurd. Pracownicy z Ukrainy stanowią jedynie uzupełnienie najprostszej, niewykwalifikowanej często siły roboczej.

  2. "...udało się przygotować modernizację transportową, a via Carpatia daje perspektywy rozwojowe." Modernizację zapoczątkowano znacznie wcześniej niż notujemy obecność w Polsce pracowników z Ukrainy. Do tego należy dodać to co napisałem w pkt.1.

  Via Carpatia nie ma charakteru pro rozwojowego ( dokładnie ma go w małym procencie). Jej budowa powodowana jest względami 1) logistyki wojskowej z punktu widzenia militarnych planów USA w Europie Śr.-Wsch., 2) osłabienia dominującej roli transportu wschód-zachód i skomplikowania kontaktów Niemcy ( UE) - Rosja( szerzej także Chiny).
  Znacznie bardziej pro rozwojowy charakter miałoby zrealizowanie nakreślonej już przez E.Kwiatkowskiego w latch 30-tych XX wieku i proponowanych przez niego zaraz po zakończeniu II WŚ planu infrastrukturalnego połączenia drogą wodną via Dunaj-Odra M.Czarnego z Bałtykiem , ale z kluczową rola kompleksu Szczecin -Świnoujście ( a tym samym oprócz aktywizacji Polski przez samą obsługę transportu i handlu i wymierne korzyści finansowe z tego powodu, także rozbudową w Polsce przemysłu stoczniowego i przemysłów powiązanych z nim. Chodziłoby także o zmniejszenie znaczenia i niemal monopolistycznej roli portów niemieckich przy ujściu Renu i Łaby.
 • @Jwu 09:32:42
  Przyznałbym rację panu Rękasowi, że cywilizacyjnie nie ma sprzeczności między Polakami a Ukraińcami pod warunkiem oczywiście respektowania przez Ukraińców miejscowych wartości i wkomponowania się w polskie priorytety społeczno-gospodarcze. Aktywna polityka asymilacyjna i wymagalność od Ukraińców dostosowania się do potrzeb Polaków ( a nie na odwrót jak to robią obecne władze w Polsce) - taka powinna być polityka polska wobec Ukraińców, także ze względów naprawiania relacji historycznych. Przemilczanie zbrodni szowinistów ukraińskich oraz akceptacja polityki ich następców na współczesnej Ukrainie jest nie do przyjęcia i nie tylko wymaga potępienia, co aktywnej polityki zwalczania tego typu postaw. Politycy w Polsce, którzy to lekceważ, a nawet wspierają szowinizm banderowski ( czyli wykorzystywanie nacjonalizmu ukraińskiego przez syjonistycznych liderów).
 • @stanislav 10:50:43
  Ci właśnie politycy w Polsce, którzy wspierają obecne władze na Ukrainie winni być postawieni pod sąd co najmniej w oparciu o art. 129 kk, ale także w oparciu o wspieranie ludobójstwa.
 • Trzeba wrócić to Polskich Narodowych władz.
  Polskie Narodowe władze powinny rządzić w interesie Narodu Polskiego a nie jakiejś zagranicy albo mniejszości co to ukrywa swoją tożsamość.

  Wtedy decyzje władzy i wola narodu staną się zbieżne a to jest fundament demokracji. Władza tylko zarządza majątkiem Narodowym w interesie Narodu... a nie jak teraz rządzi Narodem wbrew woli Narodu... podejmuje decyzje z którymi naród się nie zgadza i które są skrajnie niekorzystne dla Narodu... taka władza to dyktatura.
  Solidaruchy od samego początku nie reprezentowały woli Narodu Polskiego... a wręcz przeciwnie robiły wszystko by Naród upokorzyć, ograbić, osłabić, okłamać...
 • Półtora miliona Ukraińców w Polsce?
  Czy to oficjalne dane?

  Jakiś czas temu spytałam znajomego Ukraińca, czy wie, że wielu Ukraińców przybyło do Polski. A on mi odparł, bez zastanowienia: „Tak, cztery miliony”.
  4 miliony! Ciekawe, kto liczy tych Ukraińców w Polsce, skoro takie dane mają Ukraińcy przebywający w Kanadzie.
 • @stanislav 10:37:36
  1. Oczywiście - i tych najbardziej brakowało.

  2. Nie ten etap myślenia. Drogi wodne - to w Średniowieczu; teraz jako uzupełnienie dla transportu towarów masowych.
  Natomiast więzi kooperacyjne - muszą mieć dobre zaplecze logistyczno-transportowe.

  Naszą racją stanu jest stworzenie więzi między krajami o słowiańskim rodowodzie i utworzenie Trójmorza - także w wymiarze gospodarczych powiązań.

  Nie ma Pan sponsoratu berlińskiego, że pisze takie uwagi? Bo jest Pan na tyle inteligentny, że trudno sądzić, że to tak z własnego intelektu...
 • Kto utrzymuje ukraińską gospodarkę?
  "W 2018 r. Ukraińcy pracujący w Polsce przekazali na Ukrainę 3,6 mld dolarów (niemal 14 mld zł) – wynika z najnowszych danych Narodowego Banku Ukrainy. To ponad jedna trzecia wszystkich pieniędzy, które zostały przesłane na Ukrainę przez jej mieszkańców przebywających za granicą".

  Nb. "Drugą, pod względem wielkości kwotę, przesłano z Rosji – równowartość 948 mln dolarów - o prawie jedną czwartą mniej, niż przed rokiem. Trzecie miejsce na podium zajęły Stany Zjednoczone, z których przekazano na Ukrainę 870 mln dolarów".
 • @Jwu 09:21:29
  To nie retoryka usprawiedliwiająca lecz zarzut w stronę tych właśnie ludzi o których Pan wspomniał. Oni by to zrobili bez wahania.
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:06:07
  Zadziwia mnie łatwość z jaką przekracza pan próg swoich kompetencji i się ośmiesza. Z tym zdezaktualizowaniem się dróg wodnych , to mnie pan setnie rozśmieszył.
 • @Jwu 13:17:45
  Ja nie nienawidzę i nie tępię. Przeciwnie uznaję Ich ducha i inteligencję, zdolność kierowania się interesem wspólnym, a nie jedynie prywatą. Stosowanie się do rojeń syjonistycznych psychopatów i ich miejscowych giermków nie uważam za obowiązujące mnie , ani innych Polaków.
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:06:07
  Trójmorze, to żydowska koncepcja, a nie słowiańska panie Wojtas. Via Carpatia ma służyć do sprawnego transportu wojsk oraz m.in. do skolonizowania i " sprywatyzowania" naszych strategicznych zasobów na Suwalszczyźnie.
 • @chart 14:11:09
  Trochę dziwne te dane, zważywszy, że w Rosji przebywa aktualnie ok 5 mln Ukraińców. Na skróty licząc ( tzn. każdy pracujący w Polsce oszczędza miesięcznie ok 1000 zł), to wywóz z Polski dolarów może być o 1/3 większy, nie licząc dopłat z polskiego budżetu ( w postaci świadczeń socjalnych, stypendiów itp.) , do tego dochodzi "protekcjonistyczna" polityka polskiego rządu wobec... ukraińskiego eksportu do Polski i niszczenie głównie polskiego rolnictwa, ale nie tylko.
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:06:07
  Panie Wojtas, droga transportowa M.Czarne - Dunaj-Odra- Bałtyk, to właśnie antyniemiecka odpowiedź. Zatem z tym sponsoringiem, to coś panu nie wyszło. Jako wzór pańskiej Cywilizacji Polskiej jest pan jej prawdziwą, intelektualną antyreklamą.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031