Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1169 postów 575 komentarzy

Dlaczego Polska jest słaba?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czytamy, że Polska staje przed wyborem na miarę antycznej tragedii: albo spełnienie żądań syjonistycznych – albo Amerykanie wycofają swoją zbrojną opiekę nad naszym krajem.

 

Hmm, po pierwsze warto zauważyć, że w 2019 roku jednym realnym zewnętrznym zagrożeniem dla Polski – są właśnie roszczenia izraelskie, wspierane przez Waszyngton. Po drugie zaś – zastanówmy się co by zmieniło, gdyby od ulegnięcia żydowskiemu szantażowi USA uzależniały np. osłonięcie nas przed uderzeniem meteorytu, na którym przylecą dinozaury?

 

Zawsze należy wziąć pod uwagę realność zagrożenia i ekwiwalentność wymiany. W rzeczywistości bowiem jest tak, że współpraca wojskowa III RP – USA korzystna jest przede wszystkim, jeśli nie wyłącznie dla Ameryki, a zatem to Polska miałaby podstawę by szantażować Amerykanów, a nie odwrotnie.

 

Idąc dalej ­­– "groźba rozbiorów ". Kanclerz  Merkel  (i każdy jej następca) znajduje się dziś w położeniu raczej  Katarzyny II  niż  Fryderyka Wielkiego. Niemcy nie potrzebują rozbiorów Polski – bo kontrolują ją w całości, gospodarczo. To po co miałyby się i z kim dzielić?

 

Z kolei rzekoma groźba rosyjska od kilku lat służy tylko nadawaniu pozorów racjonaliści "opiece amerykańskiej". To, że czyjś mózg nie reaguje pukaniem się w czoło na wizję ustanawiania przez  Putina[i] swojego rządu powiedzmy w Lublinie – dowodzi tylko niezrozumienia faktycznej sytuacji międzynarodowej i równa się mniej więcej wierze w dinozaury lecące na Polskę w meteorycie.

 

Realniejsza więc nieco oferta amerykańska (właśnie OFERTA, a nie groźba) mogłaby więc np brzmieć: "pomożemy wam wyzwolić się od Niemiec poprzez wspieranie odbudowy waszej gospodarki, własnej siły przemysłowej, udzielając wsparcia na wasz własny rozwój". Tego jednak, oczywiście, Amerykanie nie zrobią. Nie tylko dlatego, że Polska w roli wasala II kategorii, z hegemonią realizowaną TAKŻE za pośrednictwem niemieckim – zupełnie im odpowiada, ale przede wszystkim ponieważ  w interesie amerykańskim jest POLSKA SŁABA. Gospodarczo, społecznie, cywilizacyjnie – a zatem i pozbawiona wiary w siebie, więc podatna na nacisk, szantaż i dyktat.

Nie bójmy się Żydów i Amerykanów

 

Powiedzmy jasno: „Izrael” nie miałby żadnych niemal środków nacisku na Polskę – gdyby nie używał do tego Amerykanów. Ich dominacja ma jednak przede wszystkim charakter… psychologiczny. Polsko-amerykańska wymiana handlowa ma wartość zaledwie ok. 13 mld dolarów rocznie. To pięć razy mniej niż sam tylko nasz import z… Rosji. Właściwie co roku słyszymy, że wymiana (i inwestycje) będą rosły, padają zapowiedzi rzędu nawet $130 mld rocznie w zeszłym roku (sic!), ostatnio chciano osiągnąć przynajmniej ok. $40 mld, realnie to jednak wciąż ok. $10-13 mld rocznie, przy czym jeśli chodzi o wartość wymiany - kwota ta faktycznie może rosnąć, ale tylko dlatego, że Polska jest zmuszana do coraz droższych ZAKUPÓW, między innymi amerykańskiego gazu i uzbrojenia, a więc towarów, których my wcale nie potrzebujemy - a Amerykanie muszą sprzedać. To kto właściwie powinien komu dyktować warunki, przy całym zrozumieniu proporcji? Również amerykańskie inwestycje w Polsce wg różnych szacunków wynoszą najwyżej tyle samo. Amerykanie mogą więc nas zastraszać, pokazywać się w całej swej światowej potędze – ale w istocie mogą zrobić nam niewiele więcej niż choćby całkowicie od nich niezależnej Białorusi.  Słuchamy więc wulgarnej, rudej amerykańskiej baby i jej szefa-hipokryty tylko dlatego, że chcemy, nie dlatego bynajmniej, że musimy!

 

Innych mogą szantażować politycznie: majdanami, wiosnami, kolorowymi rewolucjami. Ale przecież nie nas! Myśmy swój przewrót mieli jeszcze w latach 80-tych, od tamtej pory u władzy są delegaci Ameryki, własnego rządu by przecież nie obalili. Co im więc zostaje, inwazja? Ha, czyli mówimy o tym, że Amerykanie chronią nas przed atakiem… Amerykanów? To może, na dobry początek – należałoby POZBYĆ się tych oddziałów USArmy, które już znajdują się na terytorium Polski, zaś następnie politycznie, dyplomatycznie, militarnie i budowaniem siły własnej zabezpieczyć się przed ich przybyciem tutaj w większych ilościach?

 

W rzeczywistości bowiem to właśnie "amerykańska opieka" – jest gwarancją trwania słabości Polski.

 

Konrad Rękas

Xportal.pl[i] Trzymając się więc analogii rozbiorowych – Putin to raczej Abdülhamid I...

KOMENTARZE

 • Dlaczego Polska jest słaba?
  Bo Polacy są słabi.
  Świadomościowo, mentalnie i merytorycznie.

  Siła państwa wyrasta z siły ludzi.

  Wnioski nasuwają się same.

  Zostawmy na chwilę narzekania na siłę Izraela lub innego tworu anglosaskiej polityki.

  Czy znacie jakiegoś polskiego milionera, podobnego do Sorosa, który miałby ambicje stworzenia solnego państwa polskiego dla swoich wnuków
 • I druga możliwość .
  Polacy mają różne rozumienie pojęcia silne lub słabe państwo.
  W praktyce tylko siły zewnetrzne sa w stanie , zresztą na krótko, zmobilizować naszych rodakow do współdziałania .

  Pamętajmy, że rozbiory I Rzeczpospolitej były rezultatem działań polskich szlacheckich klik szukających dla siebie wynagrodzenia w skarbcach zagranicznych władców.

  Tak jak dzisiaj.

  Kto płaci więcej, ten ma entuzjazm polskiej "bez-klasy"politycznej.
 • @Autor
  Polska jest słaba , bo ma takich "intelektualistów" jak chart.
 • Robimy
  Sobie wrogów w najbliższym sąsiedztwie, a ,, przyjaciół,, szukamy za oceanem. I to tych przyjaciół, którzy nas sprzedali naszym wrogom 75 lat temu. Tak postępują albo idioci(czego niestety wykluczyć nie można) albo, co jest znacznie bardziej prawdopodobne , agentura owych ,, przyjaciół,,. A tubylcy? Większość z nich jest w stanie nirwany, cieszą się błyskotkami, jakie mogą zdobyć, zadłużając się u naszych prawdziwych wrogów.
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:46:00
  Panie Wojtas, nie kompromituj się Pan. Robi Pan jakieś osobiste przytyki w stosunku do autora, zamiast odnieść się merytorycznie do tego co napisał. Podobne zabiegi wykonuje Pan w stosunku do Nikandera. Z tego co Pan wypisuje na Neonie wynika, że innych autorów uważa za głupców. Idąc tokiem Pańskiego rozumowania należy się zastanowić, dlaczego Polska jest słaba mając takich "geniuszy" jak Pan.
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:46:00
  No i odezwał się portalowy geniusz (epokowy?).
  To chyba Pan, Panie Wojtas kreuje się na intelektualistę, wypisując swoje ramoty. Pan Rękas to niezły publicysta, tworzący artykuły w tonacji informacyjnej, okraszone dygresją autora, który nie podaje nam recepty na polskie dolegliwości.
  Pan natomiast tworzy jakieś baśniowe banialuki z instrukcją obsługi, tylko że nikt nie chce zastosować pańskiego instruktażu. Wiesz Pan dlaczego?
  Dlatego, drogi Panie, ża takimi jak Pan naszpikowany jest zarówno sejm jak i rząd i to bez różnicy, czy obecny, czy poprzedni. Oni do wszystkiego podchodza w tak merytoryczny sposób, jak Pan to zrobił powyżej, ale u siebie, to oczekuje On merytorycznych odpowiedzi pod groźbą uznania kogoś za...Wyleciało mi ze łba, jak to mnie był Pan łaskaw nazwać podczas mojej ostatniej wizyty u Pana; zaiste ostatniej.
  O! Chyba sobie przypomniałem.
  Głąb z Pana, Panie Wojtas!
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:46:00
  A za dużo takich jak Wojtas.
 • @Autor
  Jaki naród, taki kraj, co już zauważył pierwszy z komentatorów.
 • Zgadzam się w pełni z Autorem
  i dodam najistotniejszy fakt w tym temacie. Otóż niedawno grandziarze zza wielkiej wody wskrzesili na odwiecznych ziemiach polskich - Banderland. Jest to sku*wysyństwo najwyższego kalibru porównywalne tylko z niegdysiejszym oddaniem w pacht Polaków - bolszewikom po II WŚ.
  Wniosek?
  Grandziarze zza wielkiej wody są wrogami całej ludzkości stworzonej przez Boga - w tym Polaków - szczególnie. Szczególnie Polaków i musi być jakiś powód tej nienawiści - o którym dzisiejsi Polacy nie maja już pojęcia.
 • @wieszczę
  Polska jest słaba bo wychowano pokolenie PRL+ czyli pokolenie z PRL wychowało parobków do pracy na zachodzie za michę ryżu a sami sprzedali się za dotacje unijne czy inną "trzynastkę dla emeryta przed wyborami".

  Dopóki pokolenie PRL+ czyli obecni emeryci nie zrozumieją, że trzeba przestać wybierać tych samych złodziejów od 30 lat i głosować na nowych niezależnych, to Polska będzie nadal słaba.

  Mimo, że Polacy tak ogólnie to mądry naród.
 • @Chart
  Polin u bram . Salute .
 • @kowalskijan584 22:09:56
  Polska jest słaba bo wpływ na nasz kraj mają czynniki zewnętrzne. Wystarczy przykład ambasador USA. Mówi to możecie , to z kolei musicie, a tego wam nie wolno. Ponoć Waszczykowski jak wychodził po spotkaniu z ambasadorem Jonesem, a spotkanie dotyczyło min kanału śląskiego, to łapy mu się trzęsły, jakby miał ostrą delirkę. Może ktoś przystawia pistolet do głowy naszym elitom?
 • moim zdaniem
  Dlaczego Polska jest słaba? Bo poprzez zabory a także i losowe, niezależne od nas zawieruchy, wojny i okupacje uzależniające nas od
  obcych i ich ideologii. Poprzez sztuczne wymuszanie pokazowego patriotyzmu do PAŃSTWA i defraudację patriotyzmu innego jakim jest przywiązanie do miejsca i ziemi, tak naprawdę zapomnieliśmy o najważniejszym. Zapomnieliśmy po co jako indywidualne osoby żyjemy. Żyjemy bez celu lub wyolbrzymiając wyimaginowany przez nas lub medialną propagandę cel co zaślepia naszą prawdziwą rolę na tej ziemi.
  Nie pozwala to nam być i działać w tym miejscu gdzie się urodziliśmy,
  gdzie żyjemy. Wrogowie byli i będą ale nasz problem siedzi w nas samych.
  Nie pozwala to nam być KIMŚ a kto nie czuje gdzie specyficznie są jego korzenie KIMŚ być nie będzie chociażby pozjadał wszystkie rozumy.
 • @Jabo 19:37:23, Twardowski, Casey
  Tak się składa, że chart na merytoryczne uwagi nie odpowiada.

  Wy podobnie. Nie macie żadnych pomysłów poza krytykanctwem i to jeszcze o wyraźnie ograniczonym charakterze.

  A ja nikogo nie mam zamiaru przekonywać: mądry - sam zrozumie.
  Durnia - nie ma sensu przekonywać. Można mu tylko wykazać ignorancję.
 • @Krzysztof J. Wojtas 23:37:13
  Nie zgłasza Pan żadnych merytorycznych uwag.
 • @chart 00:08:20
  Pod poprzednia były - i jaka była odpowiedź?

  Wcześniej również.

  Wniosek - ograniczony, niekompetentny, nie umiejący wyciągać logicznych wniosków. Czy jest sens silić się na polemikę z kimś takim?
 • @Krzysztof J. Wojtas 23:37:13
  Zatem jedynym mądrym jest Wojtas, a reszta to durnie i nie mam pojęcia skąd u mnie wrażenie, że jest zupelnie na odwrót.
 • @Jan Twardowski 07:50:23
  Wypowiedź na poziomie debila.
  Jak czegoś taki nie rozumie - to od razu uznaje autora wypowiedzi za durnia.
  To taka "merytoryczna" wypowiedź .... kretyna.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:10:35
  Rzecz w tym, że to Wojtas ma demencję, a wszystkich wokół traktuje jak wyżej.
  Ogarnij się pomidorku.
 • @zbig71 18:08:23
  //A tubylcy? Większość z nich jest w stanie nirwany, cieszą się błyskotkami, jakie mogą zdobyć, zadłużając się u naszych prawdziwych wrogów.//

  Tak mądralo? A Dlaczego są w "stanie nirwany"?
  Bo tak jak Ty są ignorantami (w sprawach wiary - bo i jakich jeśli wiara jest wszystkim) a przez to mają niewłaściwe lub brak (no, co najwyżej narzucone) pragnienia - cele do osiągnięcia.
  To samo w całych społecznościach, w tym w Państwie - brak zamiarów.

  Czemu? Bo barany są...
  Mały rozumek (intelekt wygaszony, ukierunkowany na zapchanie kieszeni) - nochale niestety przerośnięte (od węszenia co u sąsiada, czy aby na pewno nie jest przypadkiem szczęśliwszy, zamożniejszy itp., i od kłamania, czyli szkodzenia plotkowaniem ...
  Zawiść, zazdrość, małostkowość, zaściankowość, poziom intelektualno - moralny stada wieprzy w wielkiej a ciasnej zagrodzie przy korycie lub stada szympansów polujących na małego makaka... Buractwo i skurwysyństwo...
  Sorry, ale co oni... się kurwa mszczą na tych swoich bękartach srając im na świat, w którym mają one żyć a sami niby tak mają go dość a srają centralnie w majty na samą myśl o śmierci? Czy co kurwa, pytam się? Boją się by ich bachory czasem nie były mądrzejsze od nich (o ile można te autystyczne głupawki w hipnozie nazwać mądrością).

  Za siebie się weźcie wszyscy nawzajem to będzie dobrze... Lepiej się skonfrontować teraz niż po dalszych świństwach sobie robionych potajemnie i podstępnie.
  Albo krakać jak inne świnie i nie marudzić.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:10:35
  A Ty Wojtasowy wyskakuj z argumów i nie pierdziel jak dziad.
 • Nie bójmy się Żydów i Amerykanów
  Bójmy się. I to bardzo....
  "Powiedzmy jasno: „Izrael” nie miałby żadnych niemal środków nacisku na Polskę – gdyby nie używał do tego Amerykanów."
  Powiedzmy jasno: Właściwy Izrael znajduje się za oceanem, a to co leży nad Morzem Śródziemnym, to są terytoria zależne.
  Paradoksalnie, amerykanie są w identycznej jak my sytuacji. I podobnie jak my, większość nie ma o tym pojęcia...
 • @Franek Ganek 10:05:23
  Wykazał się "katolik" kultura "katolicką".

  Metodyka typowa dla żydów - wskazuje na doktrynalne powiązania KK z judaizmem.
 • @Jan Twardowski 08:30:23
  Szanowny to już nie ma nic, nawet miejsca na demencję.
  Zero, null, katolicyzm.
 • @SZS 10:05:39
  I jeszcze tak na marginesie.
  Są dwa sposoby zniewolenia narodów : miecz albo dług.
  Zaiste, mało jest państw na świecie nie spełniających powyższych warunków.
  Wniosek : Żydzi łączą jedno i drugie. I co najgorsze z powodzeniem, przez co można wysnuć twierdzenie, że Świat należy do nich....
  Przykre to, ale niestety realne...
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:15:02
  Na cztery krótkie zdania cztery słowa z pojęciem "katolicyzm"?
  No, nieźle... Tylko czy Ci się te nalepki nie skończą? A, to nic - pójdziesz do swego kościoła to Ci dadzą nowe etykietki... Fakt.

  Tylko czy aby na pewno nie chcesz o czymś porozmawiać?
 • @Franek Ganek 10:21:44
  Z żydami o sposobach mordowania niewygodnych ?

  Tę samą metodę, najpierw szczucia, a później i dalszych czynów, proponuje Szanowny.
  Czym się różnicie?
 • @Jan Twardowski 07:50:23
  O wypraszam sobie!
  Ja nie jestem durniem tylko idiota, wielbiciel PO :)
 • Dla Autora
  jak zwykle 5*
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:25:21
  Nie bardzo rozumiem Twój wpis... Jeśliś tak bardzo inteligentny to czemu nie rozpoznajesz braków inteligencji u innych i nie dostosujesz swojego sposobu formułowania myśli?

  //A ja nikogo nie mam zamiaru przekonywać: mądry - sam zrozumie.
  Durnia - nie ma sensu przekonywać. Można mu tylko wykazać ignorancję.//

  A to "wykazywanie ignorancji", (które to należy raczej a nie tylko można czynić) nie jest czasem tym "przekonywaniem bez zamiaru przekonywania"?

  Czy co, "eliminacja" "niemądrych"? Bo nie wiem jaką ma wymowę to pragnienie: //Z żydami o sposobach mordowania niewygodnych ?//

  Wspólny temat, zainteresowania, umiejętności?

  Ale dobrze bo zapomniałem o sztandarowej Waszej metodzie czyli odwracanie kota ogonem jako przymiot tej lemingozy zadżumionej mułem po uszy... Sorry - "śpiące rycerze" to som chyba... ;-))
 • @Franek Ganek 10:04:31
  Weź sobie strzel zimne piwko, albo napijj się melisy, to może ci przejdzie. Jak nie pomoże, to spal skręta. I nie klnij, jak do mnie już musisz napisać.
 • Autor.
  Witam. Nie ma słowa w pańskim artykule o przyczynach naszej słabości!!!
  Najpierw ruscy wymordowali nam w Katyniu i po wojnie ludzi, którzy stanowili naszą inteligencję a potem wielu z tej nich zginęło na wojnie! Po wojnie , okupanci ruscy też niszczyli ludzi i ich kabacili na swoją modłę!!! Jeżeli naród nie ma wystarczającej liczby ludzi wykształconych, to dlatego jest słaby!Nasze państwo leży między "młotem i kowadłem", dlatego od 3lat
  obecna władza odbudowuje pozycję Polski i to się nie podoba wielu w Polsce a także na zewnątrz!!! Gdy PIS wygra wybory na jesieni, to powinien zdecydować, jaka Polska ma być i co trzeba zrobić! W ciągu 3 lat okazało się, kto jest kim , bo maski opadły!!!Nasze aspiracje na niepodległość i suwerenność zostały mocno nadszarpnięte, gdy nam zamordowano w tzw.
  wycieczce do Katynia w 2010r i autor Jurgen Roth, który napisał o tym książkę, wydaną także w Polsce, napisał, że:"polecenie zamachu wydał wysoki, polski urzędnik"!!! Do dzisiaj nikt nie zaprzeczył tej informacji i nie ma reakcji władzy!!! Teren i ochronę dali ruscy i mam nadzieję, że ta tragedia zostanie kiedyś wyjasniona!!!Do p.Wojtasa:jest takie powiedzenie:"nie dyskutuj z głupim, bo możesz podzielić jego poglądy"!!!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:31:00
  Nie spodziewałem sie, że taka szczerość z ciebie wyjdzie!!!
 • @zbig71 11:07:10
  Dzięki za uwagi - częściowo wykorzystam w pełni.
  Co do Ciebie to... ok., postaram się nie kląć pisząc do Ciebie albo... właściwie to może uzgodnijmy, że nawet jak będzie zaadresowane do Ciebie ode mnie to nie czytaj byś się nie zgorszył a ja nie stracił odpowiednich (bo niezbędnych czasami) środków wyrazu w formułowaniu myśli do wszystkich, którzy zechcą przeczytać - nawet jeśli to nie bezpośrednio do nich skierowane.

  A coś na poruszony przeze mnie do Ciebie wątek byś nie miał?
  Jak nie to żadne prośby z Twej mańki nie pomogą jeśli po prostu nie przestaniesz religijno - szowinistycznie mieszać tak pięknych i szlachetnych pojęć jak słowo "nirwana". Kapiszi?
  Większość Polaków czy ludzi osiągnęła nirwanę? A nie rozpędziłbyś się nieco? Daję gwarancję w ciemno, że ściana się sama znajdzie. Niemal tak samoistnie jak to wojtasowe zrozumienie mądrego...
  Wojtas - mądry dlatego bo już zrozumiał człowiek jest... Dureń to ten, któremu też wykładamy argumenty w procesie przekonywania ale co jeszcze nie zrozumiał (a my uważamy, że powinien już).
  Totalne niezrozumienie pojęć.
 • @Krzysztof J. Wojtas
  //A ja nikogo nie mam zamiaru przekonywać: mądry - sam zrozumie.
  Durnia - nie ma sensu przekonywać. Można mu tylko wykazać ignorancję.//

  Czy mógłby Pan Szanowny z łaski swojej objaśnić ten swój "nieprzekonywujący" wywód rozkładając w miarę możliwości na czynniki pierwsze?
  Może tak, bo próbuję z różnych stron i nie mogę ugryźć? To mądrego jest sens przekonywać jak i tak sam zrozumie? Gdzie analogia?
 • @zbig71 11:07:10
  Dobra, idę... na działkę.
 • Polska jest słaba bo pasożyty są silne.
  A pasożyty Polaków uczą od najmłodszych lat że należy szanować a wręcz kochać nasze Polskie pasożyty... że trzeba je wspierać, wzmacniać na wszystkie sposoby.
  Kto nie "kocha " w Polsce pasożytów ten jest prześladowany, wyklęty, antysemita...

  To pierwszy powód słabości Polaków w Polsce.
  Drugi równie ważny powiązany z pierwszym to Polska naiwność, prostolinijność ... wręcz wiara w zatrute "prawdy" sączone przez pasożyty Polakom do głów od najmłodszych lat... przez całe życie.

  Polska jest jak zżerana żywcem przez pasożyty dojna krowa.
 • @Franek Ganek 11:29:20
  Postaram się
 • @Franek Ganek 11:40:17
  To masz fajnie, ja się na 22 do roboty. Wolałbym na działkę, browara sobie strzelić
 • @Oscar 12:44:17
  A gdzie solidaruchy , kk, i jp2? Rozumiem, że teraz użyłeś podtekstów, ale Oscar!!! Ty bez solidaruchów , jp2 ikk to jak Paździoch bez beretu!!!!!
 • @SZS 10:18:57
  Panem świata jest szatan.
  Problem polega na tym, że pod zmodyfikowanymi formami jest czczony przez tych, którzy zupełnie się tego niespodziewają.
  Niby można poczynić starania by się z tego wygrzebać, ale wtedy się okazuje, że nikt nie jest tym zainteresowany.
  Oczywiście przesadzam, bo nie jest tak, że nikt zupełnie. Garstka.
 • @zibi 11:10:23
  Przyczyny naszej słabości to przewrót majowy dokonany przez bandytę Piłsudskiego i sanację, co doprowadziło do zmasakrowania Polski we Wrześniu 39 roku. Teraz to samo kontynuuje mały nędzny kurdupel z Żoliborza(jestem z Mokotowa, nigdy nie lubiłem Żoliborza;-)) płaszczy się przed anglosyjonem, który jest naszym największym wrogiem!!!
 • @zbig71 13:31:39
  Solidaruchy oraz KK z JPII na czele są w kontekście.
  KK to jeden z takich pasożytów... drugiego też znamy..

  A solidaruchy to pożyteczni idioci na służbie u tych pasożytów.
  czy to w trybie etatowym czy to w trybie "wiary" w "prawdy" głoszone przez te pasożyty.
 • @Oscar 14:47:30
  Inaczej odpowiem. Swoje wypowiedzi konstruuje zazwyczaj tak .. że opisuję jakieś "dzieło", "dokonanie", "reformę", "zmianę" względem Polski
  i pod spodem definiuje autora , autorów tego "dzieła".

  To chyba dobra koncepcja.

  Opis skutków bez podania autorów tych "skutków" jest niepełny bo nie wiadomo komu dziękować a komu dać kopa, komu zaufać a komu dać kopa..

  To dwie ważne prawdy jedna to ocena jakiegoś mechanizmu a druga to wskazanie autorów tego "mechanizmu"

  A ponieważ najczęściej mówimy o okradaniu Narodu Polskiego to autorzy są zawsze ci sami.
  Nie ja ich wybieram .. to oni dokonują takich zmian, reform...
  Ja ich tylko "oświetlam", wskazuje, by byli wyraźniej widoczni jako "autorzy".

  Ja człowiek wie co jest "sp..dolone" i dlaczego i kto to "sp..dolił"... to już wie na tyle duże żeby to naprawić...(zmienić mechanizmy) i wie też którego "fachowca" do tych rzeczy nie dopuszczać... i od którego "fachowca" domagać się odszkodowania...(kary za zdradę gdy "fachowiec" pracował na zlecenie naszych wrogów).
 • Przd "żydami" mógł nas obronić mały historyk Morawiecki gdyby nie zapomnial, że w Izraelu język polski był dyskryminowany jak id
  jak o żargon idisz przez teokratyczny rząd sjonistów Piłsudskiego i Żabotyńskiego unaradawiających fale aliji z Polski i ZSRR przez Polskę w języku hebrajskim.
 • "Kiedy przyjdą podpalić dom,
  .
  ten, w którym mieszkasz - Polskę,"

  No i przyszli, i miliony Polaków pomogały im ten dom podpalić.

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  Także dziś obowiązuje stara prawda:

  "Są w ojczyźnie rachunki krzywd,
  obca dłoń ich też nie przekreśli,"

  ale wielu pielęgnuje swe animozje a i nienawiść, podsycane przez gadzinówki okupanta

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/gadz/

  i w tym celu ustanowiony IPN. jak też bandy zaprzańców nazywane partiami politycznymi.

  I żreją się wzajenie Polacy między sobą, a okupant jedynie zaciera ręca i się śmieje
  - https://www.youtube.com/watch?v=2JlqE5UYsa8

  Cały proces podbiju Polski trwa już przeszło trzy wieki, w takich okresach czasowych są planowane operacje przez okupantów, przykład z wieku XVIII.

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/usmiech-sw-jana-pawla/#Efrai

  Cytaty z wiersza W.Broniewskiego "Bagent na broń"

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031