Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
987 postów 516 komentarzy

To nie są wybory, ale…

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Do wyborów europejskich mam stosunek ambiwalentny, bo to… nie są właściwie wybory, tylko rodzaj sondażu z nagrodami.

 

Po prostu, na podstawie ich wyników system polityczny sprawdza uczestnicząco dominujące tendencje elektoratu i dzięki temu może odpowiednio przygotować do wyborów parlamentarnych. Paradoksalnie więc im lepszy wynik do PE sił pozycjonujących się jako nie-systemowe – tym skuteczniej system broni się w Sejmie i Senacie RP.

 

O ile więc co do zasady staram się głosować – o tyle akurat do PE presja ta jest jeszcze mniejsza niż zwykle. Zwłaszcza, że – w przeciwieństwie do wielu kolegów – jakoś nie mogę w sobie wykrzesać entuzjazmu do projektu Konfederacji. Nie ze względów stricte programowych, bynajmniej, bo akurat w tych wyborach programy (zwłaszcza te krajowe) mają znaczenie jeszcze mniejsze niż zwykle, a zresztą przecież nawet dostając się do polskiego Sejmu tacy libertarianie też nie byliby w stanie narobić większych szkód. Także prawdopodobna afiliacja ewentualnych eurodeputowanych Konfederacji nie budzi większych zastrzeżeń.

 

Nie, problem jest czysto praktyczny – startuje masa przyzwoitych ludzi, ale wybrany (jeśli w ogóle) zostanie przecież ktoś inny, kogo już nie widzę powodów umieszczać na dobrze płatnym stołku, z którego nie zrobi nic pożytecznego. Rzecz jasna dotyczy to wszystkich list – jednak przecież mniej oczekuje się od formacji establishmentowych, nieprawdaż?

 

Stąd np. dostrzegając  Piotra IKONOWICZA  na łódzkiej liście Lewicy Razem – nie zagłosuję przecież na jakieś dziwne towarzystwo demoliberalnych NATO-fili, umiejących robić tylko bałagan w mieście. Będąc wielkim fanem  Olgierda ŁUKASZEWICZA   (zwłaszcza jako prezesa ZASP-u) startującego z Wiosny – nie poprę tak wielkiego szkodnika, jak liderujący w Lublinie  Bujak, itd. Podobnie jest też z Konfederacją. Z zamkniętymi oczami głosowałbym np. na  Andrzeja Zapałowskiego, wiem też, że w okręgu lubelskim jest co najmniej dwóch dobrych kandydatów – prof.  Włodzimierz OSADCZY  i  Bartłomiej PEJO. Już jednak lider lubelskiej listy nr 1 nie powala mnie w najmniejszym nawet stopniu, a zresztą do PE dzięki głosom na nich i tak dostanie się ktoś inny, już niekoniecznie tak fajny.

 

Nie ukrywam też, że żałuję porażki już na etapie rejestracji list inicjatyw takich jak PolEXIT i Jedność Narodu. W przypadku tej ostatniej razi mnie wprawdzie, gdy chodząc za polskich patriotów skupiają się na tłumaczeniu czemu UE i NATO są najważniejsze dla bezpieczeństwa Polski – znowu jednak, nie ma się co czepiać czegoś tak nieważnego, jak program. Co do PolEXITU z kolei – mimo swojej nieudolności organizacyjnej ci ludzie się po prostu sprawdzili w wielu kwestiach merytorycznych, a zatem szkoda, że zabraknie ich w Brukseli.

 

Wreszcie poza prof. Osadczym i kol. Pejo – przyzwoici kandydaci są przecież także w innych komitetach. Doskonale rozumiem na przykład oddanie głosu na  Elżbietę GRĄDZIEL  z Ruchu Prawdziwa Europa czy  Jarka SACHAJKO, szefa komisji rolnictwa z KUKIZ’15 (zwłaszcza, że chyba tylko ten ostatni ma jakiekolwiek szanse choćby otrzeć się o mandat), bo powtórzę – to jest rodzaj sondażu z nagrodami, połączonego z funduszem emerytalnym dla wybranych. Głosy na Konfederację, PolEXIT, RPE, KUKIZ’15 czy Lewicę Razem mają w nim takie samo znaczenie, o ile – rzecz jasna – głosuje się na ludzi przyzwoitych i znajomych.

 

A najlepiej jednych i drugich jednocześnie.

 

Konrad Rękas

KOMENTARZE

 • Rozmowa z wyznawcami Jarosława Kaczyńskiego jest po prostu... niemożliwa! - Stanisław Michalkiewicz
  https://youtu.be/fP42RMoaPac
 • w tyranii nie ma żadnych wyborów do parlamentu
  .
  europejskiego, bo nie ma żadnego parlamentu w UE

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#PEU

  Jeżeli PE jest parlamentem, to także KGB jest organem demokratycznycm podobmnie zresztą jak WSI w Polsce i inne podobne organizacje przestępcze. Zarówno tzw. PE jak też Komiscja w Brukseli są organami do obsługi lobbystów, tzn. do organizacji korupcji w UE i realizacji zadań stawianych tym organom przez MWF

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#MWF

  Już nie potrafię słuchać więcej tego paplania o jakiejjś demokracji, UE nawet nie udaje za bardzo, że jest demokracją, niektórzy znawcy prawa międzynarodowego kwalifikują ją jako tyrnię.
 • Obserwuje sobie takie oto zjawisko, które
  zresztą pierwsze zaistniało za wielka wodą, że oto trzęsącym światem osobnikom - lewactwo, które sami wyhodowali - zaczyna ciążyć. Obserwując polską scenę polityczną można odnieść takie oto wrażenie, że opozycja staje na głowie i składa dziennie takie deklaracje - aby tylko pomóc PiS-owi wygrać wysoko wybory.
  Wniosek?
  Być może oczyszczenie PE z lewactwa jest zaplanowane - co wcale nie zwiastuje jakiejś istotnej zmiany w podejściu dzieci diabła - do spedalania Europy Wschodniej. Taki taktyczny krok w tył aby potem zrobić dwa, szybkie kroki do przodu - ponieważ lewactwo stało się balastem dla naprawdę rządzących tym szatańskim światem.
 • @trojanka 18:25:16
  Kawa na ławę o oprotestowanej przez Konfederacje ustawie 447 JUST!
  z netu:
  https://pbs.twimg.com/media/D5Li4YlWwAAsFEK.jpg
 • @trojanka 18:59:39
  https://gloria.tv/video/kRntoVZFrNGh34moowMQVPJEp


  Czy w przypadku zwycięstwa Konfederacji, PiS zagrozi rozbiorem Polski? - Grzegorz Braun
 • Nieprawdopodobne liczby imigrantów w Polsce - O tym nikt nie mówi...
  https://youtu.be/JeR4AfsBSQE
 • Jakaś polityczna ślepota panuje w Polsce
  Nikt nie zauważa takiego systemowego zjawiska...
  Jak ktoś coś chce zrobić dla Polski to natychmiast rzucają się na niego wszyscy pozostali.
  Tak było z SLD Oleksego i Millera
  Tak było z Samoobroną
  i tak jest z PIS.

  Jedynie gdy rządzili zdrajcy z PO wcześniej z UW, AWS to takich ataków nie było .. oni jak grabili Polskę to było cicho a media klaskały za "sukcesy reform" .

  Dzisiaj wszyscy chcą zniszczyć PIS nawet Michałkiewicz i Braun
  ... przecież obiektywnie oni bronią "nadzwyczajnej kasty", przeszkadzają jak mogą w uszczelnianiu VATu, szydzą i sabotują socjal dla Polskich dzieci by podnieść przyrost naturalny... sabotują reformę oświaty konieczną po skandalicznym skrajni niskim poziomie oświaty wprowadzonej przez oklaskiwanego kiedyś Handkego.

  Oni wszyscy szkodzą Polsce.
  bo dzisiaj jak nie PIS to kto ?
  to PO ... i pozamiatane...

  A PIS które samo ma łapy ubabrane w "Polskiej krwi" uwalając reformy SLD Oleksego i Millera, niszcząc w brutalny sposób Samoobronę... dzisiaj samo znalazło się w sytuacji w której wcześniej było SLD Millera czy Samoobrona.

  Jakoś tak się dzieje w Polsce Solidaruchów że gdy tylko ktoś zechce trochę Polsce poluzować kajdany, odbudować gospodarkę t natychmiast cała reszta rzuca się na niego z kłami.

  I to nie jest Polska przywara to dowód na politykę okupanta dziel i rządź.
  Okupant żydowski ma w garści wszystkich na scenie politycznej..
  I jak ktoś się usiłuje choć trochę zerwać z postronka to okupant wcale nie musi osobiście interweniować..wystarczy że poleci "opozycji" przeprowadzenie masowych ataków...
  a jak te nie pomagają .. to wejdzie zagranica (UE) a jak tego mało... to ambasada kolonizatora da głos... jak to nie wystarczy .. to są groźby miliardowych kar ..pod byle fałszywym pretekstem...
  dalej nie doszliśmy ... ale dalej są już piątkowi samobójcy i inne siłowe alternatywy" może być wariant "współpracy z Moskwą,", może być wariant "seksualny", może być wariant "finansowy"...ale może być "atak serca", "wypadek samochodowy"...albo "katastrofa lotnicza" (tu bez skojarzeń ze Smoleńskiem).

  Jednym słowem wszyscy siedzą u "żyda" na widelcu...
  Prawdziwych wolnych Plaków już nie ma.
 • @Oscar 07:53:06
  "Jak ktoś coś chce zrobić dla Polski to natychmiast rzucają się na niego wszyscy pozostali."
  -----------
  To jest taktyka czarciego pomiotu. Wieszamy psy na PiS-ie - ponieważ trzeba go uwiarygodnić w oczach jego wyborców - nawet tych potencjalnych - bo PiS ów też właśnie wyrządza tubylcom jakieś nowe sk*rwysyństwo
  Wniosek?
  Magdalenkowa sitwa to jeden, piekielny organizm. Ponadto na Reaganie w USA też kiedyś wieszano psy w tym samym celu.
  Na koniec - bez skłócania tubylców - tzw. demonkratura traci rację bytu.
 • Optymista??
  https://youtu.be/Sw6PiUEI8ic
 • taaa....
  https://twitter.com/EwaLTylkoPytam/status/1122768361316859905

  https://t.co/F9aYcrPCJS

  Komu obywatelstwo komu??
  Państwo chroniło sutenerów na Podkarpaciu
 • @trojanka 13:28:37
  Więcej
  Dwóch Ukraińców13 lat prowadziło agencje towarzyskie na Podkarpaciu. W czasie, kiedy handlowali kobietami, dostali obywatelstwo RP z rąk prezydenta.
  Taśmy,na których nagrali prominentów państwowych i kościelnych są na Ukrainie, a ich chronią służby.
 • Oto treść "ustawy Michalkiewicza" w sprawie roszczeń żydowskich organizacji Przem. Holokaustu
  https://youtu.be/bGqEYvSPT24
 • Profesor Włodzimierz Osadczy konferencja prasowa.
  https://www.facebook.com/jkm.wolnosc/videos/2295814087411941/
 • @trojanka 13:40:47
  Z tym że kościelni ciupciacze grzechu nie mają, w myśl przepisów przytłoczonych przez Jana Pawła (nie Pontifex Maximus'a, a tutejszego katolika w wersji turbo), do kąpieli w jeziorze siarki i ognia idą ich uwodziciele.
 • Nie ma innego wyboru
  Jedynie Konfederacja jest alternatywą dla PO-PiS. Osoby z Konfederacji, o których pisze autor, mają i będą miały duży wpływ na to, o co Konfederacja będzie walczyła i realizowała. Obecne wybory do PE są przygrywką przed wyborami do sejmu i senatu planowanymi na jesień. Musimy się po prostu policzyć.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031