Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1012 postów 542 komentarze

Wahabicki weganin na welocypedzie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Miarą współczesnego pomieszania i zagubienia, jest m.in. entuzjastyczne poparcie niektórych kręgów przedstawiających się jako "lewicowe" czy wręcz "lewackie" - dla rządowego planu podniesienia akcyzy na alkohol i tytoń.

 

Podstawową świadomością ekonomiczną jest, że chodzi o podatek najdotkliwiej odczuwany przez uboższych i gorzej zarabiających, dla których podstawowa konsumpcja stanowi większy procentowy udział codziennych wydatków. Mamy więc do czynienia z podatkiem o skutkach w praktyce degresywnych, służącym ściąganiu nawisu inflacyjnego od biedniejszych. Jest to zatem podstawowa sprzeczność z jakimkolwiek lewicowym spojrzeniem na zasady redystrybucji dochodów.

 Charakterystyczne zresztą, że pomysł od razu spodobał się też tej części blogosfery, która z upodobaniem zamieszcza memy o "hołocie za 500+". O dziwo to właśnie ta samozwańcza elitka zrozumiała lepiej sens całej operacji, świętując "odbieranie nierobom co dostali". Ta banda pseudo-liberałów to rozumie, a wielcy towarzysze socjaliści jakoś nie potrafią!

 

  Bo furda tam równość ekonomiczna i wyrównywanie poziomu życia! Nagle okazuje się, że nasza "lewica", tyle dotąd mająca do powiedzenia jaka to jest prawdziwa (w przeciwieństwie do tej sejmowej) zapomina o progresji podatkowej, nie wraca już do pomysłu podatku od konsumpcji naprawdę luksusowej, słowem - ma w dupie cały socjal! Najważniejsze okazuje się bowiem ogłoszenie świeckiej krucjaty antyalkoholowej, czyli wyparcie jakichś osobistych traum i instytucjonalizacja prywatnych fobii i obsesji. Że ze szkodą dla socjalnej sytuacji naturalnej bazy lewicy? A ch... z nią, doktryna ponad wszystko, najważniejszy suchy zakon!

 

 Podobnie jest zresztą na innych polach zasianych stracami i obsesyjkami. Istnieje wszak "lewica" zachwycająca się pomysłami prawnej i fiskalnej eliminacji diesli, starych aut czy motoryzacji w ogóle - znowu ignorując, że uderza to w uboższych, których na inne: nowocześniejsze, bardziej eko- itd. auta zwyczajnie nie stać. Znowu - nieważne, ludziom ma się żyć trudniej, byle czyjś lęk i fobia znalazły zaspokojenie.

 

 Oczywiście, niekiedy takie antyspołeczne pomysły otorbiane bywają makaronem na uszy, że przecież "w dłuższej perspektywie... w socjalistycznym raju... wszystkim się poprawi...". I świat będzie pełen szczęśliwych trzeźwych wegan na welocypedach. Tylko, że to są bajki i halucynacje, a podwyżka podatków wydarzy się tu i teraz, zostawiając Polakom mniej w portfelach. Niestety, zamiast temu przeciwdziałać - część politycznego internetu zamienia się w kółka antyalkoholowe czy antymotoryzacyjne. A to nie jest ani lewicowość, ani wrażliwość społeczna - tylko szurostwo polskie powszednie.

 

  Konrad Rękas

KOMENTARZE

 • Czas szybko biegnie.
  Niedługo, bo już za dwa lata najdalej dostaną wszyscy nowy podatek, a ta niehołota, właściciele większych nieruchomości -największy. Wynika to zapisów Traktatu podpisanego przez LK. Internetowa niehołota, yntelektualiści inaczej o tym nie wiedzą, bo im rząd póki co nie powiedział.
 • @
  Wniosek?
  Każdego takiego jak w tytule, po złapaniu, trzeba pozbawić wielocypedu i jaj.
  Wielocypedu, jeśli do jego wytworzenia był użyty produkt techniczny, a nie naturalny.
  Że jak - chyba nie trzeba wyjaśniać.
 • Za tamtej komuny to był
  ustalony rytuał - podnoszenia cyklicznie cen na gorzałę i papierochy. Doszło do tego, że nagminnie pędzono swojską - jak tam kto potrafił. Dzisiaj już prawie nie ma polskiego cukru - więc Niemiec może zacierać rączki.
  Wniosek?
  Żydokomuna przebrana w demonkraturowy kubraczek - to jakaś gigantyczna aberracja - skutkująca nie tylko rzeczonymi podwyżkami - ale i np. utworzeniem tzw. ministerstwa klimatu.
 • @demonkracja 18:34:13
  Produkcja nie jest trudna. Problem z dystrybucją.
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:55:36
  Na allegro wymyślnej aparatury do produkcji % w bród.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930