Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
985 postów 516 komentarzy

Rusofobiczna nieszczerość PiS-u

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie chodzi ani o prawdę, ani o prawo, ani o bezpieczeństwo Polski.

 

Rozpaczliwa próba obrony skandalicznej decyzji sprzed dwóch lat w sprawie zniszczenia Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich w Trzciance, w wyniku której doszło do barbarzyńskiej profanacji mogiły 56 czerwonoarmistów – dowodzi tyleż determinacji, co zakłamania Prawa i Sprawiedliwości. Rusfobiczna linia propagandowa tej partii doszła bowiem do ściany, znajdując się w pułapce bez odwrotu.

  Armia Czerwona i dziury w budżecie

 Proces w sprawie rozkopania mogiły krasnoarmiejców wciąż się toczy przed sądem administracyjnym, jednak w równoległym postępowaniu, na wniosek Stowarzyszenia KURSK wojewoda wielkopolski zmuszony był przyznać, że władze miejskie, nakazujące dewastację Mauzoleum nie miały pełnego i prawdziwego oglądu stanu prawnego i rzeczywistego, a zatem istnieje podstawa, by starostwo czarnkowsko-trzcianeckie ponownie rozpatrzyło monity KURSKA o wstrzymanie obecnych prac i przywrócenie stanu poprzedniego.

 

 Oczywiście, o odtworzeniu dawnych grobowców w obecnej sytuacji politycznej trudno nawet myśleć, jednak okazywana przy tej ok determinacja wskazuje na nieszczerość intencji, motywów i celów politycznych PiS. Partia ta lubi wszak uzasadniać swoje rusofobiczne działania na dwa sposoby: po pierwsze jako „zadośćuczynienie za historyczne krzywdy” (nieważne, prawdziwe czy urojone), jakie Polacy mieli wycierpieć ze strony dość ogólnie i abstrakcyjnie wskazywanych Rosjan, a po drugie jako wymóg bieżącego „bezpieczeństwa państwa”. Oczywiście, oba te pseudo-argumenty nie wytrzymują bliższej analizy, bo przecież ani żołnierze Armii Czerwonej wyzwalający Polskę spod ludobójczej okupacji niemieckiej za żadnych krzywdzicieli uznani być nie mogą, ani też nijak nie można wskazać jak te kilka pomników i tysiące grobów miałoby zmniejszać poziom polskiego bezpieczeństwa. Wręcz przeciwnie nawet – przecież skrajnie nieodpowiedzialne jest raczej drażnienie wielkiego rosyjskiego sąsiada przez jątrzenie jego historycznej pamięci.

 

 Ani aktyw, ani wyborcy PiS-u dotąd jednak przecież w takie detale nie wchodzili, kontentując się stwierdzeniem, że w końcu demokratycznie przyjęto nowe przepisy dekomunizacyjne i desowietyzacyjne – więc teraz zostaje jest tylko wykonywać. Przykład Trzcianki (gdzie udawano niewiedzę na temat pochówku w Mauzoleum poległych żołnierzy byle tylko przeprowadzić wyburzenie) udowadnia jednak, że PiS potrafi naruszać nawet prawo wymyślone przez siebie, a to już jest kompromitacja, ujawniająca wewnętrzne zakłamanie rządzących w Polsce. Nie chodzi im bowiem ani o prawo, ani o prawdę historyczną, ale tylko o propagandę wskazywania wroga, kogoś – na kim można by skupiać społeczne niezadowolenie, nieuchronne wobec zbierających się nad Polską czarnych chmur ekonomicznych. Polegli czerwonoarmiści mieliby więc dziś odpowiadać za to, że w polskim budżecie nie ma pieniędzy…

 

 Zawsze w takich sytuacjach warto przypominać, że Polska nie jest samodzielnym podmiotem geopolitycznym i przy całej pseudo-mocarstwowej frazeologii obecnego rządu wykonuje tylko polecenia przychodzące z Zachodu. A konkretnie z tej części zachodniego establishmentu, który chce kontynuować politykę bezpośredniej konfrontacji z Rosją, nawet (zwłaszcza) gdyby miała doprowadzić do eskalacji i pełnowymiarowego konfliktu. Jako Polak zawsze powtarzam cudzoziemcom, zwłaszcza Rosjanom: nie dajcie się zwieść, nie wierzcie, że w Polsce rządzą polscy patrioci, dbający o samodzielność kraju i narodową godność. Nic bardziej błędnego. To wciąż te same elity, wyszkolone, wychowane i finansowane przez zachodnie fundacje i ośrodki wpływu – które tylko nauczyły się wykorzystywać łechczące polską dumę hasła. Polską rządzi amerykańska ambasada i stacjonujące na naszym terytorium amerykańskie wojska.Skoro wciąż dochodzi do antyrosyjskich manifestacji czy niszczenia grobów – to dlatego, że tak kazali Amerykanie, a ich polscy słudzy tylko posłusznie wykonali polecenia NATO-wskich jastrzębi wojny.

 Ukraina nas pokłóciła – Ukraina nas pogodzi?

 Czy to jednak oznacza, że nasze kraje skazane są na wieczną wrogość dyktowaną i podsuwaną przez obcych dla cudzych interesów? Niekoniecznie. Po pierwsze rusofobia trochę się już w Polsce zużyła. Minęło 5 lat od kijowskiego Majdanu, a III wojna światowa nie wybuchła, Rosja nie tylko nie najechała Polski, ale nawet nie przeprowadziła inwazji na Ukrainę. W oczach zwykłych ludzi podważyło to same podstawy straszenia Rosją, na zasadzie: „OK, wierzyliśmy, daliśmy się nastraszyć, ale nic złego się nie stało, więc przestańcie ciągle to powtarzać”.

 

  Po drugie – wśród Polaków coraz bardziej wzrasta świadomość realnej sytuacji na Ukrainie, która nie może już być prezentowana jako „niewinna ofiara rosyjskiej agresji”. Przeciwnie, obok bulwersujących Polaków wyskoków ukraińskich nazistów – Ukraina jest postrzegana jako coraz bardziej uciążliwy sąsiad, w którym polski rząd topi miliardy pochodzące z kieszeni polskich podatników. To wspólne zniecierpliwienie pozycją Kijowa – chorego człowieka Europy – buduje zrozumienie między Polakami i Rosjanami.

 

  Po trzecie wreszcie – spore uznanie zwłaszcza wśród młodych Polaków budzą rosyjskie sukcesy międzynarodowe, jak zwłaszcza uspokojenie sytuacji w Syrii oraz samo silne przywództwo Władymira Putina. Mówiąc prościej – coraz więcej Polaków rozumie, że to właśnie rosyjskiemu prezydentowi zawdzięczamy szansę na uspokojenie kryzysu imigracyjnego w Europie.


 Zauważalny spadek rusofobii, wręcz opór przez jej oficjalnymi, państwowymi przejawami, jak i coraz częstsze podnoszenie kwestii porozumienia polsko-rosyjskiego poza i ponad głowami polityków – każą mi przypuszczać, że tylko kwestią czasu jest znacznie wyraźniejsze i mocniejsze postawienie w polskiej polityce postulatu zmian w naszej polityce wschodniej. Krótko: ten ruch polityczny, który przedstawi Polakom realny program ułożenia wreszcie relacji polsko-rosyjskich na lata, w oparciu o wspólne wartości i interesy – może okazać się największą pozytywną zmianą na polskiej scenie politycznej już w perspektywie najbliższej dekady. I jako polski narodowiec, dziennikarz, publicysta – staram się zrobić wszystko, by taki nurt zaistniał.

 

 Konrad Rękas

Sputnik Polska

 

KOMENTARZE

 • Zawsze uważałem
  wyborców PiS za idiotów i to się niestety potwierdza.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:21:40
  Dziękuję za pochlebstwo, bez względu na wszystko, prawdę i konsekwencje, deklaruję się jako wyborca PiSu, przeciwny wyborowi różnych gnid.

  https://m.neon24.pl/4e85e35c5612bccee7597eb0a2fb1de6,14,0.jpg

  Do autora,

  wypraszam sobie, jest dla mnie obrazą, iż rzekomo nie wchodzę w "detale" omawiane przez autora, że stwierdzam, że w końcu demokratycznie przyjęto nowe przepisy dekomunizacyjne i desowietyzacyjne – więc teraz zostaje jest tylko wykonywać.

  Dla mnie owe przepisy są jawnie zbrodnicze i haniebne, a mimo to pozostaję wyborcą PiSu.

  Trzeba zauważyć, że każdy polaczek pragnie zostać amerykańcem, i popiera taką politykę. Nie ma to nic wspólnego z wyborcami PiSu.
 • Ja od dawna już tak uważam.
  Z dekadę temu mogłem ich uważać za naiwniaków, ze 4 lata temu za frajerów. Ale teraz? Kretyni albo zdrajcy. Na pewno szkodnicy.
 • @interesariusz z PL 18:57:09
  Uznajesz te przepisy za "jawnie zbrodnicze i haniebne" i dalej głosujesz na PiS.
  Jak to nazwać?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:08:21
  Tak, jakbyś nie znał życia. Pomyśl, ile żonie się wybacza.

  PiS jest nie tylko populistyczny, co jest dobre, ale i demagogiczny. Dla nich to z jednej strony gra pod publiczkę, z drugiej leczenie fobii smoleńskiej. Nie jest to jedyna z ich strony zbrodnia.

  Porównaj haniebne niszczenie grobów i pamięci o zwycięzcach w 2WŚ, z programem eutanazji emerytów.

  Jak można się zajmować grobami, skoro trwa ludobójstwo na niespotykaną za PRLu skalę ?

  Za to ostatnie, rzeczywiście można nienawidzić PiS, ale przecież banderowcy, niemiaszki, pojeby, i inni są jeszcze gorsi, bardziej krwiożerczy.
 • @interesariusz z PL 19:18:38
  W wypadku zony, haniebna byłaby zdrada. I jednak bym nie wybaczył chyba.
  I to "ludobójstwo na niespotykaną skalę to też m.in. za rządów PiS.
 • @interesariusz z PL 18:57:09
  "deklaruję się jako wyborca PiSu, przeciwny wyborowi różnych gnid"

  Proszę więc wybrać jedno z tych dwóch - bo razem wzajemnie się zaprzeczają i wykluczają
 • @Wican 19:28:51
  ludobójstwo popierają prawie wszyscy Polacy, eutanazję własnych "ojców" również.

  ludobójstwo, między innymi poprzez eutanazję starych i niepełnosprawnych wprowadziły solidaruchy, otwierając granice i nie zabezpieczając interesu narodu.
 • @Hades 19:50:00
  Gnida gnidzie nie równa.
 • @interesariusz z PL 19:55:35
  Bzdura z tym "prawie wszyscy". Bzdura.
  Ogłupić się prawie wszyscy dali, a że tworzy się system zasiłkowy, to ludzie stają się klientami władz. I ciebie to dziwi? Wszak jesteś zwolennikiem systemu zasiłkowego? Myślenie przyczynowo-skutkowe by się przydało. Skoro władza daje zasiłki, to władza ma prawo rozporządzać swoimi niewolnikami. Zwłaszcza, ze ci "niewolnicy" sami owe władze wybierają
 • PiS z toczył Polskę na dno cywilizacji dewastujac pomniki i groby Żołnierzy Radzieckich którzy polegli za naszą wolność.
  PiS z toczył Polskę na dno cywilizacji dewastujac pomniki i groby Żołnierzy Radzieckich którzy polegli za naszą wolność. Oni nie byli stalinami czy politykami, to byli młodzi ludzie pragnący wyzwolić zniewolone przez barbarzyńców niemieckich i uchronić od bilologicznej zagłady różne podbite narody przez barbarzyńców niemieckich z pod znaku łamanego krzyża ! .

  PiS to kolaborant z banderowską Ukrainą jest dla normalnie myślących Polaków partią antyPOLSKĄ , bezwstydną we wspieraniu rezimów takich jak USA, Izraela państw kreujących terorystów i finansujących tych bandytów.

  Nasze miliardy na wsparcie junty banderowskiej która dokonała terrorystycznego krwawego zamachu na legalną demokratycznie wybraną tam władzę to zdrada Polski.
 • Ja mam z koli takie przeświadczenie, że
  likwidowanie tego mauzoleum czy pomników poświęconych - czerwonej, niezwyciężonej - nie ma na celu tylko szarpanie ruskich nogawek - ale także przygotowywanie tutaj gruntu pod nowe fałszowanie historii.
  Wniosek?
  Jedno jest pewne - istnienie atrapy Polski - koli w zady czarci pomiot - więc robi się taką atmosferę wokół sierot po Polsce, że kiedy im się będzie likwidować atrapę Polski - opinia światowa odetchnie ze szczerą ulgą.
 • @ Autor - 5*
  DK
 • @interesariusz z PL 18:57:09
  "Trzeba zauważyć, że każdy polaczek pragnie zostać amerykańcem, i popiera taką politykę. Nie ma to nic wspólnego z wyborcami PiSu."

  Nie, no wcale... ;-(
  W dooopie mam bycie amerykańcem.
  A kim jest Interesariusz, że się wypowiada w stylu "każdy polaczek"?
  Kto się przezywa, sam się tak nazywa :-P
 • @ Autor
  5*

  Pozdro!
 • @Jasiek 01:36:37
  Nie przejmuj się; interesariusz jest bardzo zgorzkniałym "polaczkiem".
  Pozdrawiam
  Naprawdę w dooopie masz bycie amerykańcem?
  Przecież to wspaniała wielo-tysiącletnia kultura!
  „Stany Zjednoczone i Włochy są związane wspólnym dziedzictwem kulturowym i politycznym, sięgającym tysięcy lat, od starożytnego Rzymu” - stwierdził Trump na konferencji z prezydentem Włoch.
 • @Robik 03:42:39
  No i poza tym zawsze należy pamiętać, że rzymskie legiony pomagały robić siłom aliantów pod przewodem USA desant w Normandii ;-DDD

  Pozdro!
 • @Wican 20:02:56
  Tak twiedzisz? Co zrobiłeś, aby szpitale nie były zabijalniami starców ? Co zrobiłeś, aby starcy mieli dostęp do leków, albo jedzenia?

  Sam widzisz, że kwalifikujesz się na "prawie wszyscy".
 • @Monaco 21:23:46
  Trafne słowa, z wyjątkiem jednego, nie dotyczą wyłącznie PiSu.
 • @demonkracja 21:51:30
  Pierwsze fałszowanie histrorii nastąpiło z woli angolskiej. Zaraz po wojnie, myślę o tym, że nie znaleźliśmy się na pardzie zwycięzców 2WŚ. A mimo tego, cały czas robimy anglosasom laskę. Wstydu nie mamy. Z parady w Moskwie sami zrezygnowaliśmy.

  Wniosek? Uważamy, że przegraliśmy 2WŚ, i domagamy się jako przegrani jakiś reparacji od Niemiec.
 • @Jasiek 01:36:37
  To jest język potoczny, i "każdy" może oznaczać zarówno kwantyfikator ogólny, jak i "większość", czyli charakterystykę większościową ludu zamieszkującego nad Wisłą.

  Jak dotąd, jesteś jedynym, który twierdzi, że nie chce być amerykańcem. Tylko, czy ta twoja deklaracja jest prawdziwa?
 • @Robik 03:42:39
  A dlaczego nie mam być zgorzkniały, jak widzę postawy młodych, a często i starych, wszystkich gotowych do robienia laski, wiadomo komu.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:08:21
  Jak to nazwać ? Sądzę ,że określenie "masochizm" jest odpowiedzią na to pytanie ?
 • @interesariusz z PL 08:11:52
  "Jak dotąd, jesteś jedynym, który twierdzi, że nie chce być amerykańcem. Tylko, czy ta twoja deklaracja jest prawdziwa?"

  1. Dla mnie to jest to samo co bycie bandytą jeśli idzie o aspekt polityczny.
  Jeśli chodzi o aspekt społeczny i edukacyjny to sam wiesz jak jest.

  2. Niestety dla zbyt wielu USA kojarzą się tylko z filmami i muzyką. I w tym tkwi cała tajemnica chęci bycia amerykańcem. Bo że operacje kinetyczne, kolorowe rewolucje, demokratyczne przemiany to ściema dla idiotów już wie stanowczo za mało ludzi.

  3m się
 • @interesariusz z PL 18:57:09
  „Trzeba zauważyć, że każdy polaczek pragnie zostać amerykańcem, i popiera taką politykę. Nie ma to nic wspólnego z wyborcami PiSu.”

  Kto to jest „polaczek”? Ty nim jesteś? Bo ja jestem Polką i nigdy nie marzyłam o zostaniu Amerykanką. Mieszkam w Kanadzie i jestem nadal Polką, a to jest dość blisko USA. Tym bardziej nie popieram „takiej polityki”.

  Chcesz naprawiać Polskę zaczynając od obrażania Polaków czy po prostu rozlewasz swoje gorzkie żale nad własnym życiem na wszystkich dookoła? Zacznij może od naprawiania siebie, bo tak niestety jest, że nasze spojrzenie na otoczenie jest odbiciem spojrzenia na samych siebie. Wolę nie wiedzieć, co Ty widzisz, kiedy patrzysz w lustro.
 • @Lotna 16:05:37
  Jesteś jednym z powodów, dla których nie wnioskuję, żeby odebrać prawa wyborcze mieszkającym poza granicami Polski.
  Mimo tego, że jesteś paskuda...
 • Autor - dajmy spokój przeciętnym ludziom
  „Skoro wciąż dochodzi do antyrosyjskich manifestacji czy niszczenia grobów – to dlatego, że tak kazali Amerykanie, a ich polscy słudzy tylko posłusznie wykonali polecenia NATO-wskich jastrzębi wojny.”

  Jacy Amerykanie, konkretnie? Ludność Ameryki ma mniej więcej tyle do gadania, ile mieli do gadania czerwonoarmiści w czasie wojny.

  Czy Autor wie, że co najmniej połowa parlamentarzystów amerykańskich ma w kieszeni drugie obywatelstwo - Izraela? Że w gabinecie prezydenta trudno uświadczyć Amerykanina, za to żydów-amerykańskich-syjonistów jest cała masa, od zięcia począwszy?

  Tak samo prowadzą politykę zagraniczną Amerykanie, jak robią to Polacy. Jedni i drudzy znajdują się pod syjonistyczną okupacją, choć większość obywateli nie ma o tym zielonego pojęcia. Wypadałoby jednak, aby publicysta wyrażał się trochę bardziej precyzyjnie.

  „Myśleć trzeba. Myśleć!”
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:13:02
  Dziękuję, obejdzie się. :) Ja nigdy nie głosuję, bo uważam, że nie mam prawa, bo w Polsce nie mieszkam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031