Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1169 postów 575 komentarzy

„Biedni zwykli Amerykanie”?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czemu nie załamuję rąk nad losem "zwykłych Amerykanów" poszkodowanych w zamieszkach, których sklepy splądrowano itd.?

Bo im za utracone dobra zostaną wypłacone pieniądze z ubezpieczenia, a nikt, niestety, na świecie nie ubezpiecza od amerykańskiego nalotu i inwazji.

 

Nie sposób współczuć narodowi, w którego imieniu spalono nie setki, ale setki tysięcy sklepów, mordując ich właścicieli i klientów, a miliony istnień pozbawiając środków podstawowej egzystencji. Przyznam Amerykanom prawo do budzenia współczucia, gdy wypłacą odszkodowania za zniszczenie Syrii, Libii, Somalii i innych. Gdy odbudują domy tych, których próbowali zepchnąć do epoki kamiennej i gdy zajmą się wreszcie rozwiązywaniem własnych problemów zamiast być chorobą tego globu. Dopóki to nie nastąpi - niech Ameryka płonie. I nieważne kto podkłada ogień. Bo co naprawdę można by powiedzieć tym "biednym Amerykanom w demolowanych sklepach"? Że Niemcy też byli bardzo biedni - Sowieci ich gwałcili, Brytyjczycy bombardowali, Czesi wypędzali... Cholera, to może nie trzeba było wcześniej głosować na NSDAP?

 

Nowa wojna o prawdziwe zasoby

 

A prawdę mówiąc powinni się raczej martwić jacy straszni terroryści już za chwilę napadną na USA, żeby się naród mógł znów zjednoczyć wokół swego Prezydenta...! Bo że jakąś kolejną operację Waszyngton postara się jak najszybciej wyciąć, byle tylko zwyczajowo odwrócić uwagę od problemów wewnętrznych – to można być zupełnie pewnym. Pytanie tylko na kogo wypadnie, bo na tego BUM! Niestety bowiem, dopóki system amerykański nie załamie się na poważnie i ostatecznie – dopóty zawsze będzie zdolny przerzucać swoje problemy na resztę świata, tak na pokornych wasali, jak i częściowo nawet na państwa niezależne, które nieodmienne będzie starał się destabilizować. 

 

Ciekawostką natomiast ostatniej fali zamieszek i konfliktu wewnętrznego w USA – jest to, że mamy do czynienia z ewidentnym starciem dwóch ośrodków na pewnych płaszczyznach rywalizujących o pozycję centrum kierowniczego świata zachodniego. Po raz kolejny blok nazywany umownie sektorem wojenno-przemysłowym (tym bardziej zachowawczym w treściach, tradycyjnie anty-chińskim) z twarzą Donalda Trumpa – znalazł się w defensywie w partii  rozgrywanej pionkami na ulicach, a także szumem dezinformacyjnym w mediach i na platformach społecznościowych przeciw blokowi finansowemu (orientowanemu na pogłębienie i przyspieszenie dotychczasowej ścieżki globalizacji, postępowe hasła ideologiczne i anty-rosyjskość), za którego uosobienie uchodzi umownie George Soros.

 

Że nie chodzi ani o George’a Floyda, ani o tę parę telewizorów – to już właściwie przyznają niemal wszyscy, z obu stron rozgrywki. Obok kryterium ulicznego jesteśmy wszak także świadkami zaognienia nowej wojny o zasoby – te dziś najważniejsze: (dez)informację, rząd nad internetem, prawo do jego cenzurowania i dostęp do największego rynku na świecie, w którym towarem są sami odbiorcy/uczestnicy sieci. Ta walka toczy się w Stanach, których Trump podpisując nowy Executive Order on Preventing Online Censorship, ale i w Europie i na całym świecie, gdzie własną formę cenzury (między innymi dla rosyjskiego SPUTNIKA, chińskiej XINHUA i irańskiej PRESS TV) wprowadza właśnie Mark Zuckerberg, którego imperium FB kojarzone jest z szeroko rozumianym kręgiem globalizacyjnym. I żebyśmy to jasno i dokładnie widzieli – nie mamy do czynienia z konfrontacją czy sieć ma wolna czy cenzurowana, tylko KTO MA TO ROBIĆ. Który ośrodek zdobędzie przewagę. 

 

Czarne strachy na Lachy

 

Stąd właśnie nie ma sensu naiwne dywagowanie „czy lepszy Trump niż Soros” – czy odwrotnie. Tymczasem właśnie tak tłumaczą swoje oburzenie zamieszkami w Stanach zwolennicy amerykańskiej zależności Warszawy. Obok więc prób budzenia współczucia do „zwykłych Amerykanów” – mamy do czynienia także ze straszeniem Polaków w duchu opowieści jak to amerykańska policja dusi murzynów także w naszym interesie. Szczególnie kuriozalny jest pochodzący właśnie z tej kuchni niby-argument, że "nie można popierać zamieszek w Stanach, BO MOGĄ SIĘ ROZLAĆ NA POLSKĘ!". Ciekawe czy argumentujący mogliby przybliżyć zakładany przebieg protestów w jakże licznych w naszym kraju murzyńskich gettach?

 

Zaprawdę, też - czy straszący "lewactwem" w Polsce - faktycznie mają wizję wtargnięcia redakcji Krytyki Politycznej do MediaMarktu celem wyniesienia telewizorów? Przecież w rzeczywistości i "totalna opozycja", i lewica kulturowa - to w naszych realiach parodia i mikroskala. Gdy bowiem się nas straszy, że np. Czarne Marsze zamienią się w protesty czarnych w Polsce - to pamiętajmy jak to dotąd wyglądało w realu. A wyglądało tak m.in., że moja koleżanka KODziarka wrzucała posty w stylu "Wprawdzie leżę na basenie na Cejlonie, lecz jakże bym chciała bronić wolnych sądów!", a kolega z korpo w Australii wzywał "Pod Sejm, kochani, pod Sejm!". Doświadczenie historyczne jest nieubłagane - bogaci nie robią rewolucji (najwyżej na niej korzystają). Problem Polski polega zaś na tym, że niestety biedni też jej nie dokonają. Zresztą, kto miałby robić rewoltę dla polskich klas pożal się Boże posiadających, ci których uważają oni za "hołotę od 500+"?

 

Stany Zjednoczone są wrogiem Polski

 

Nie, Polsce nie grozi bynajmniej powtórzenia scenariusza z Minneapolis (choć i naszej policji przydałaby się lekcja praworządności, patrząc chociażby na występy funkcjonariuszy przeciw protestom Strajku Przedsiębiorców). Nie ma też wbrew pozorom aż takiego znaczenia dla Polaków który konkretnie ośrodek globalizacyjny akurat znajduje się w przewadze – ten kojarzony umownie z Trumpem czy ten od Sorosa, skoro skutki cywilizacyjne, świadomościowe, a zwłaszcza społeczno-ekonomiczne pozostają dla nas te same.

 

Niezależnie więc od tego kto i czy w ogóle wygra, czy też raczej spór ten będzie sobie nadal trwałej w permanencji na niektórych płaszczyznach (na innych zaś grupy te i tak będzie wszak współpracować) – najważniejsze byśmy sobie uświadomili, że przede wszystkim jasne sytuacje czynią przyjaciół. I pozwalają nazwać nieprzyjaciół. A zatem jasno, jako Polacy - winniśmy sobie powtarzać:

 

Stany Zjednoczone są wrogiem Polski.

 

Stany Zjednoczone są wrogiem, okupantem Europy.

 

Nic osobistego więc, bez emocji. Po prostu: YANKEE GO HOME. Idźcie do siebie, posprzątać burdel, który tam macie. A resztę świata, w tym i Polaków – zostawcie w spokoju. I jeśli krokiem do tego, choćby niewielkim, miałyby być pożary na ulicach amerykańskich miast – to niech one płoną. W końcu zwykli Niemcy patrząc na ruiny Berlina też zapewne uważali się za biednych. Ale wina jest winą, a amerykański interes i dobre samopoczucie – nie są polskimi.

 

Konrad Rękas

Skrócona wersja tekstu ukazała się na Sputnik Polska 

KOMENTARZE

 • Autor
  5*****
 • Jankesi do domu!!!!
  No, dobra. Orientacyjnie wiemy gdzie ów "dom" się znajduje.
  Ale dzielny wierszówkowiec- sputnikowiec "zabył" na śmierć.
  Że domem sowieckiego sołdata do niedawna było pół świata.
  Ot częstochowski rym ale prawdziwy, niestety.
  Czerwone carstwo nie patrzyło na logikę, strategię, zdobycie zasobów, hegemonii.
  Liczyły się "pryncypia i linia". Można językiem młodszych powiedzieć- mieli kompletnie zryte berety.
  Uzasadniające największe piekła na ziemi, gułagi, syberię, kacety, skrytobójstwo, niespotykaną dotąd(nawet teraz) skalę strachu i donosicielstwa. Choćby między członkami najbliższej rodziny.
  Wuj Sam nie przywiązuje aż takiej wagi do pozorów.
  Instaluje swoich kacyków, posłuszne rządy a "demokracje" wyją.
  Tymczasem jeszcze dziś mam do czynienia z ludźmi którzy dosłownie boją się pamiętać. Rozglądają się czy aby nikogo nie widać. Dopiero wtedy mogę dowiedzieć się coś o konkretnych np. miejscowych cynglach władzy ludowej.
  Dziś szanowani dziadziusiowie, czasem docenieni przyjęciem do MO, koniecznie co niedzielę w kościele(znów rym częstochowski:(
  Niektórzy wskazywani: ot, tamten grób, wyjątkowy ch... był. Dobrze że go robaki zeżarły, tylu dobrych ludzi wykończył.
  Teraz, gdy środowisko wiejskie mnie powoli akceptuje i widzi moją wytrwałość, powoli otwiera przede mną skrywane fakty.
  Ale przecież lepiej nie pamiętać.
  Jak szanowny Autorze piszesz?
  Myśleć, trzeba myśleć.
  A za tekst 4* bo takie propagandirovki trzeba przytaczać i podawać dalej.
  Ku pamięci.
 • @brian 07:58:39
  Może warto byłoby dodać w tym miejscu kto stworzył to "czerwone carstwo" i czyje pieniądze za tym stały?
 • "Stany Zjednoczone są wrogiem Polski"
  ----------------
  V kolumna dzieci Złego żrąca na co dzień amerykański chleb a wywijająca tymi Stanami Zjednoczonymi jak pies flakiem - jest tak samo wroga Atrapie Polski jak V kolumna dzieci Złego wywijająca tą atrapą Polski a żrąca z kolei na co dzień - polski chleb.
  Wniosek?
  Na Ziemi wszystkich ludzi, których ojcem nie jest diabeł - nienawidzą ci - co to ich ojcem jest właśnie - ów diabeł! Nienawidzą bez względu na paszport czy kolor skóry tych ludzi. Jednak priorytetem - na dziś - na teraz dla dzieci Złego jest likwidacja białej rasy równolegle na wszystkich kontynentach z wykorzystaniem pośrednio lub bezpośrednio - innych ras. Potraktowanie białych budowniczych RPA w ostatnim czasie w tejże RPA powinno rozwiać wszelkie złudzenia. Wcześniejsze wyprowadzenie przemysłu z USA do Chin czy powszechne udekorowanie tam męskiego odbytu wieńcem laurowym - nikomu w tejże Ameryce nie zapaliło czerwonej lampki w głowie - bo pewnie już tam tej lampki nikt nie ma. Miejsce po czerwonej lampce wypełniono im szatańskimi odchodami.
  =========
  Na koniec - dlaczego Autor rżnie głupa!
 • @Robik 08:15:43
  Pieniądze na początek były od wiadomych sponsorów.
  Wykonawstwo- Żyd Lenin, niemiecki agent plus jego kamaryla.
  Potem już tylko z terrorystycznej grabieży na wzór Piotra "Wielkiego".
  Coś jak organizm alkoholika zastraszającego sąsiedztwo.
  Funkcjonuje, byle mieć na wódę.
  Zero zasad, zero wątpliwości.
  Same pryncypia.
  I powolne konanie w męczarniach.
 • @demonkracja 08:43:05
  Autor bloga, mam nadzieję daje przestrogę za pomocą cytatu ze "Sputnika".
  Jeśli ktoś rżnie, to ten, cytowany.
  Licząc że wokół tylko "oblivion generation".
  Otworzyć Archiwa IPN!!!
  Dopóki jest co ujawniać.
  Szczęść Boże.
 • @brian 07:58:39
  A Amerykanie za to bardzo się liczą z kosztami sowjego narodu? Widzę, że dla współczesnych "partyjniaków" PiSIackich prawdziwą ojczyzną są Stany Zjednoczone, a nie Polska. Taka sama swołocz, jak ci, którzy wchodzili Sowietom bezwarunkowo w tyłki. Z tym, że to włażenie Jankesom, dużo więcej nas kosztuje i jest po prostu głupie z geopolitycznego punktu widzenia. Ale kto powiedział, że współczesne" partyjniaki" PiSiackie posiadają rozumki?
 • @Wican 08:59:25
  Oj wiżu szto u was ljudjej mnoga.
  A Hamerykany tak się wypinają że jakby co do czego, przysyłają marines żeby wydostać swoich z ew. zagrożenia.
  Ale my, gupki pisiackie nic nie wiemy, nic nie pamiętamy.
  Tylko mamy przed oczami 500+ do przepicia.
  Ale przynajmniej ów "paskudny pis" przypomniał nam że jako Naród nie wypadliśmy byle sroce.
  I że choćby w warunkach " piso- żydowskiego terroru" potrafimy coś zbudować i nie zostaje to rozkradzione na etapie planów.
  We can!!!
 • @brian 08:58:02
  -------------
  "Autor bloga, mam nadzieję daje przestrogę za pomocą cytatu ze "Sputnika".
  Jeśli ktoś rżnie, to ten, cytowany."
  -------------
  Autor nie napisali - co o tym myśli - więc w domyśle czytelnika - może się z tym - co przedrukował - zgadzać.
 • @brian 09:08:17
  Co otraficie zbudować? Sprzedawać ojczyzne potraficie. Nic więcej. Do tego tanio. A geografii to się poucz. Może zrozumiesz rzeczywistość taką jaka ona jest naprawdę. Sowieci wysłali nasze wojska na Czechosłowację i tylko tam. A Jankesi? Jakiś lizodup musiał wymyślić nazwę Fort Trump? Toż niczym Stalinogród. Taki poizom reprezentują PiSIory. Prezes drąc japę o "zdradzieckich mordach" po prostu przedstawiał publicznie siebie i swoją ferajnę.
 • Dobra notka, chociaż z błędami
  jeden z nich to "Ciekawe czy argumentujący mogliby przybliżyć zakładany przebieg protestów w jakże licznych w naszym kraju murzyńskich gettach?"

  Ukraińców w Polsce jest mniej więcej tyle, co Murzynów w USA, i nikt nie wie, do jakiego stopnia przyświecają im banderowskie idee i przyzwyczajenia.

  Po drugie, Polacy to całkiem inna nacja niż wszystkie inne. Wolą np. sądy okupacycjne od własnych, bo własne są polskie, a to oznacza, że gdzie trzech sędziów (sąd apelacyjny), tam pięć zdań, czyli wynik jest całkiem losowy i bezprawny.

  Co usiłowałem wytłumaczyć duszkowi, który w pierwszej uwadze przyznaje 5*. Dlaczego nikt nie dostrzega, iż bez niwelacji nienawiści, zawiści, wrogości między Polakami, żadna propańtwowa propaganda nie ma sensu? A to wymaga pracy od podstaw - nad itelektem i moralnością. Trzeba wyplenić oszołomstwo negujące fakty.
 • @Wican 08:59:25
  Tak, tak, Amerykanie nie są nam potrzebni, bo Bundeswehra stacjonuje już na Litwie.
 • Bez komentarza, za niego wystarczą te filmy!
  https://youtu.be/x5bdtXI-TuM

  https://youtu.be/88gmcOeRDdY
 • @Robik 08:15:43
  I za ISIS i przytulenie nazioli oraz banderowskich psycholi!!

  Ukraiński nazilo J. Stećko/ aktywista w zabójstwie ministra Pierackiego/ i Busha z wizytą u Reagana w Białym Domu!!

  https://twitter.com/mossrobeson__/status/1090703551372935168
 • @demonkracja 09:08:53 dałem autorowi 1 bo nie można dać zera.
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15918993331d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b37207d9ae26eca73f992b4fc1009e2c72e5.jpg                                                                                                  
                                                                                                                         Antifa terroryzuje dzielnicę Seattle. Uzbrojeni bandyci wymuszają haracze od mieszkańców. Lewicowi bojówkarze utworzyli strefę no-go w jednej z dzielnic Seattle. Pojawiły się doniesienia, że wymuszają haracze od mieszkańców i właścicieli lokalnych firm. Bezradni ludzie zostali bez ochrony policjantów, bo bandyci spod znaku Antify grozili spaleniem posterunku razem z przebywającymi w środku funkcjonariuszami. Zamieszki w Seattle miały wyjątkowo ostry przebieg. Najgorsza sytuacja była w znanej z lewicowych sympatii dzielnicy Capitoll Hill. W poniedziałek władze miasta postanowiły, że w ramach deeskalacji wycofają z niej wszystkich policjantów i żołnierzy Gwardii Narodowej. Tamtejszy posterunek policji został zabity deskami i opuszczony. Nieoficjalnie wiadomo, że stało się tak po tym, gdy uczestnicy protestów zaczęli grozić, że spalą go razem z zabarykadowanymi w środku policjantami. Po opuszczeniu dzielnicy przez policję Antifa, anarchiści i przedstawiciele innych odłamów lewicy utworzyli w części tej dzielnicy, zajmującej ok. 6 przecznic, Strefę Autonomiczną Capitol Hill (CHAZ). Na jej rogatkach ustawiono barykady, na których członkowie Antify kontrolują kto wchodzi na jej teren. Znany z opisywania tej organizacji dziennikarz Andy Ngo donosił też, że w mediach społecznościowych Antifa zaczęła zachęcać, aby jej członkowie pojawili się na miejscu z bronią palną. Wielu posłuchało tego wezwania. Na miejscu bowiem zauważono patrolujących ulice uzbrojonych lewicowców. Część z nich lokalna prasa zidentyfikowała jako członków sympatyzującej z Antifą lewicowej bojówki Redneck Revolt. Okupujący CHAZ przekazali również władzom miasta listę żądań, z których już w pierwszym domagają się całkowitej likwidacji policji w Seattle. Niewiele wiadomo o tym, co dzieje się wewnątrz CHAZ. Dziennikarze stali się już obiektem wielu ataków ze strony uczestników zamieszek, niezależnie od sympatii politycznych ich redakcji, więc mało który chce się teraz zapuszczać do środka okupowanej strefy. Sami lewicowcy przedstawiają w mediach społecznościowych CHAZ jako pokojowy protest lub wręcz utopijną socjalistyczną komunę. Zastępca szefa policji w Seattle Deanna Nollette ujawniła jednak na konferencji prasowej, że sytuacja nie jest tak różowa. Poinformowała, że według docierających do nich informacji uzbrojeni członkowie lewicowych bojówek zatrzymują na barykadach mieszkańców dzielnicy, legitymują ich i kradną ich pieniądze i inne kosztowności. Mają również wymuszać haracze od właścicieli lokalnych firm. Po opuszczeniu przez policjantów posterunku, władze miasta zapewniały, że mieszkańcy Capitoll Hill nie zostaną bez pomocy, ale coraz częściej słychać, że policjanci boją się wchodzić na teren CHAZ i telefony na numer alarmowy wykonywane przez jej mieszkańców są ignorowane. Nollette powiedziała, że policjanci próbują się skontaktować z liderami CHAZ i pokojowymi uczestnikami protestów aby wynegocjować prawo do powrotu na posterunek. Nie będzie to jednak łatwe gdyż sami uczestnicy zamieszek przyznają, że za CHAZ nie stoi żadna zorganizowana grupa i nie mają żadnych przywódców. Sytuację w Seattle skomentował w ostrych słowach na Twitterze prezydent Trump.

  „Radykalnie lewicowy gubernator Jay Inslee i burmistrz Seattle pozwalają sobą pomiatać i się rozgrywać na poziomie, którego w naszym wspaniałym kraju jeszcze nie widziano” napisał. „Odzyskajcie kontrolę nad swoim miastem TERAZ. Jeśli tego nie zrobicie, to ja to zrobię. To nie jest gra”.                                                                                                        
                                                                                                   
                                                                                                          Ps...Tak to jest, jak negocjuje się z terrorystami. Już w tej chwili wiele firm planuje kompletne wycofanie się z Seattle, i ja im się wcale nie dziwię. To jest bardzo poważne ostrzeżenie nie tylko dla Seattle, całych Stanów Zjednoczonych ale także dla naszego Kraju. Do czego doprowadziło pobłażanie lewactwu. Za głupotę trzeba płacić. To rezultat idiotycznego rozumienia "tolerancji" i "postępu" lansowanego przez starą-nową lewicę. Czarni by się tak sami nie zorganizowali. Są na to zbyt prymitywni - obrobili by sklepy, każdy weźmie, ile uniesie i schowa albo sprzeda paserowi. Tu mamy do czynienia ze zorganizowaną, podsycaną wciąż rewoltą. Ameryka nie z takimi rzeczami sobie radziła. Chłopaki z Teksasu sami by to uspokoili. W Teksasie takich problemów nie ma. Najgorzej jest w lewackich stanach w USA i u Brytoli. Przypadek? Jedyny znany z historii sposób lewaków na zdobywanie kasy to kradzież. Bandyci z Antify w ten sposób właśnie zarabiają kasę na całym świecie, nie tylko w USA, trzeba tępić to jak wszy i gnidy bo to zaraza gorsza od korowirusa. Strzelać i fizycznie likwidować lewactwo bo to jedyna metoda o czym to bydło za kilka dni się przekona! Wystrzelać bydło do nogi! Nie brać jeńców. Foki już dawno powinny zdjąć każdego pajaca z bronią. Tylko ołów nauczy tych lewackich bandytów szacunku do prawa! A stan Washington to siedziba amerykańskiej masonerii i okultyzmu! Wypuścili to bydło i pozwalają brykać w pewnej intencji, zgodnie z tzw planem Pike'a "Wypuścimy Nihilistów oraz ateistów oraz sprowokujemy niezwykły socjalny kataklizm, który w całym tym horrorze wykaże jasno i dobitnie narodom efekty absolutnego ateizmu, pochodzenie zdziczenia i najbardziej krwawe orgie. Wtedy na każdym miejscu, wszędzie, obywatele, zmuszeni do własnej obrony przed mniejszością rewolucjonistów, będą eksterminować owych niszczycieli cywilizacji a masy pozbawione iluzji wobec chrześcijaństwa, którego boskie duchy, formujące chrześcijaństwo bez kompasu oraz kierunku, pożądających ideałów ale bez wiedzy, gdzie umieścić swoje oddanie i adorację, otrzymają rzeczywiste światło poprzez uniwersalną manifestację czystej doktryny Lucypera, wystawionej w końcu na publiczny widok." Jakby Unia Europejska powołała wspólną armię na miejsce państwowych. Wiecie kto by był wciśnięty do tej armii? Ludzie z Antify. O to im chodzi. Chcą mieć nie tylko władzę, ale też siłę czyli wojsko w swoich rękach. W tym artykule znajdziecie informacje o zaangażowaniu Antify w protestach:
                                                                 https://www.nytimes.com/2020/06/11/us/antifa-protests-george-floyd.html                                                                                        
                                                                                                 
  Antifa to nie tylko organizacja terrorystyczna "Transseksualiści z Antify organizują satanistyczny rytuał w centrum Portland."
   
  http://www.prisonplanet.pl/kultura/transseksualisci_z_antify,p2100430923                                                                                            
                                                                                                        Antifa planuje "wojnę domową” w USA.
   
  http://www.prisonplanet.pl/polityka/antifa_planuje_quotwojne,p1453684156                                                                                        
                                                                                                 
  Proszę zwrócić uwagę na daty publikacji! Temat znany służbą specjalnym. Trump wyznaczy Antifę jako organizację terrorystyczną.
   
  http://www.prisonplanet.pl/polityka/trump_wyznaczy_antife,p495335231         
 • @trojanka 09:31:58
  No więc by się przydał, komentarz,
  kto ma czas oglądać filmy ?
 • @demonkracja 08:43:05
  Wie pan, że my, normalni, cywilizowani biali , heteroseksualni ludzie, już przegraliśmy tę wojnę? Za takie (ze wszech miar słuszne) porównanie BLM-dziczy do talibów jakie uczynił, dziś N.Farage wyleciał z radia LBC , a do tego żądają głowy red. naczelnego oraz oświadczenia właściciela stacji, że na ich miejsce zatrudnieni zostaną kolorowi. (Tak, otwarte żądanie zaaplikowania czarnego rasizmu i kwot rasowych!). W tym samym czasie kolejne miasta, szpitale, parki w UK, chowają ze strachu same albo mają niszczone posągi, płaskorzeźby , popiersia - najróżniejszych osób, o których byle kolorowy gówniarz wrzaśnie, że mu się nie podoba bo jego zdaniem powiedział lub zrobił za życia „coś homofobicznego albo rasistowskiego”. Aktualnie zasadzają się na W.Churchilla. To koniec świata jaki znamy. Zalew bydła które wszystko zawdzięcza białej cywilizacji, żądnego zemsty i własności innych, znaczy koniec naszego świata. Nic już nie poradzisz takimi artykułami. Ginący świat jest nawet zbyt tchórzliwy aby stanąć do walki z tym bydłem i strzelać do nich broniąc swoich 4000 tysięcy lat cywilizacji grecko-łacińskiej. Czego nie zrobili oszalali jakobini i krwawi bolszewicy, podpali na wszystkich kontynentach kolorowa tłuszcza z rasistowskimi, pedalskimi i antyfaszystowskimi pochodniami. Krytykują i atakują nas lewacy w kraju i z zagranicy za to tylko, że chcemy nadal żyć według uświęconej od wieków tradycji i zasad moralnych. U nas homoseksualiści byli zawsze tolerowani i nikt do łóżek nie zaglądał, ale na prowokacje i agresją z ich strony nie ma zgody, bo widzimy, jak każdy kraj który wyzbywa się podstaw europejskiej cywilizacji, czyli chrześcijańskiej moralności, greckiej kultury i rzymskiego prawa staje się krajem konsumpcyjnego społeczeństwa, złożonym z ludzi bez właściwości, dewiantów itp. żyjących jedynie dla prymitywnych uciech. Władza w takim kraju z łatwością przejdzie z czasem w obce kulturowo ręce, a aktualnie proces przebiega w stronę islamizacji. Muzułmańscy imigranci już z powodzeniem „ubogacili” kulturowo naród Niemiecki, Francuski i inne, to i stopniowo „ubogacą” poszczególne instytucje państwa i ważne służby, aż kiedyś wygrają wybory… Mamy rodzaj zaplanowanej „pełzającej” inwazji, gdyż islamscy imigranci raz zdobywszy przyczółki nigdy nie będą się asymilować. To są fanatycy, którzy brzydzą się zachodnioeuropejskim liberalizmem i dewiacjami, jako amoralnym rozpasaniem. W szczególności dla dewiantów LGBT nie będzie żadnej szansy ani cienia litości. To dawno przyjęta strategia, a finansowani są poufnie przez Iran, Arabię Saudyjską itp. zwolenników ogólnoświatowego Kalifatu. Oni stopniowo zrealizują swój plan odwrotny do asymilacji, czyli po osiągnięciu ilościowo masy krytycznej i przejęciu władzy, zmuszą tych, którzy ich naiwnie do siebie wpuścili, do przyjęcia swoich reguł, a może nawet i szariatu pod groźbą ciężkich szykan, a nawet i śmierci. Za jakiś czas pojawią się prośby rdzennej ludności z tych krajów o azyl i oby nasz kraj jeszcze zachował tożsamość, bo nie będą mieli gdzie się podziać… Niestety, nawet pomimo najszczerszych chęci w Polsce i kilku innych krajach Europy Środkowo Wschodniej nie pomieścimy w przyszłości wszystkich rdzennych Europejczyków, chcących się ratować i ujść przed tragicznym losem u siebie…
 • @brian 07:58:39
  /wiemy gdzie ów "dom" się znajduje.//

  Wiemy? chyba raczej nie.
  Zwłaszcza teraz kiedy już nawet ślepi widzą że i w przypadku USA ośrodek zarządzania znajduje się poza Waszyngtonem.Kiedyś ludzie prości wierzyli że kto jak kto ale USA jest strukturą państwową co się zowie.Co się okazało? prezydent jest bezsilny i jeśli tylko opozycja zechce może jego działania blokować przez okres całej kadencji.
  Generałowie odmawiają wykonywania rozkazów "głównego dowódcy" a gubernatorzy zupełnie nie przejmują się poleceniami prezydenta.Chaos.
  Ale przecież wiadomo że kontrolowany.Tylko gdzie jest siedziba kontrolerów? gdzie leży stolica "głębokiego państwa".
  Jak wiadomo jakiś czas temu pan prezydent Władimir Władimirowicz Putin że w razie groźby użycia przeciw Rosji amerykańskiej broni jądrowej Rosja musi zaatakować "ośrodki podejmowania decyzji".
  https://ee.sputniknews.ru/news/20190224/15211900/Rossia-glavnye-tsentry-upravleniya-USA-tseli-Tsirkon.html
  Władimir Władimirowicz Putin dał w ten sposób do zrozumienia iż wie że centrum podejmowania decyzji nie jest Waszyngton.Nam zaś dał okazję do łamania głowy gdzie owo decyzyjne centrum się znajduje.
  Na wyspie położonej na Pacyfiku? w apartamencie jakiegoś szwajcarskiego hotelu? gdzie?
 • @brian 09:08:17
  "Ale przynajmniej ów "paskudny pis" przypomniał nam że jako Naród nie wypadliśmy byle sroce."

  PiS miał 8 lat (jako opozycja w latach rządów PO-PSL) na przygotowanie reform i 5 lat na ich wprowadzenie. Dalej uważasz za patriotyczną partię, która w jeden dzień (lub noc) jest w stanie przepchnąć dowolną ustawę jednocześnie nie potrafi wprowadzić reform przez bite 5 lat?

  Bogowie! Chrońcie nas od PiS-owców, z PO-wcami sobie poradzę.
 • @kowalskijan584 10:07:28
  "Dalej uważasz za normalne, że partia, która w jeden dzień (lub noc) jest w stanie przepchnąć dowolną ustawę jednocześnie nie potrafi wprowadzić reform przez bite 5 lat?
  Z myśleniem u PiS-owców nietęgo."

  Albo są zainteresowani reformami tylko jako hasłami wyborczymi.
 • @interesariusz z PL 09:50:16
  No faktycznie 1 minuta 32 sek. to straszny kawał czasu!
  Chyba przy zawale!!
 • @trojanka 09:49:19
  https://fpif.org/seven-decades-nazi-collaboration-americas-dirty-little-ukraine-secret/
  uzupełnienie.
 • @demonkracja 09:08:53
  Oby nie.
 • Jak to sie skonczy?
  Gwardia Narodowa z US army zrobia spokoj.
  Parlament w miedzyczasie wobec stanu wyzszej koniecznosci wszystkich schwytanych na rabunku, podpaleniach i np.strzelaniu do policji pozbawi obywatelstwa= ochrony prawnej. Diadia Putin tylko pochwali stanowczosc.
 • @interesariusz z PL 09:27:08
  Bundeswehra to wasale Amerykanów. I niech sobie tam stacjonują. Oni nie każą nam napadać jakiś Arabów. Są tak samo zależni, jak i my.
 • @brian 11:09:18
  Pozbawi obywtaelstwa? Birianowi, jako mentalnemu bolszewikowi, marzą się takie bezprawne metody?
 • @brian 11:09:18
  "Gwardia Narodowa z US army zrobia spokoj.
  Parlament w miedzyczasie wobec stanu wyzszej koniecznosci wszystkich schwytanych na rabunku, podpaleniach i np.strzelaniu do policji pozbawi obywatelstwa= ochrony prawnej."

  Fantazjuje Pan.

  Który parlament? Jeden ze stanowych czy federalny? Gwardia Narodowa podlega władzom stanowym, zaś większość Amerykanów (ponad 70%) popiera protestujących (nie mylić protestujących z mętami i prowokatorami co niszczą i grabią).

  https://www.forbes.com/sites/lisettevoytko/2020/06/09/74-of-americans-support-george-floyd-protests-majority-disapprove-of-trumps-handling/

  https://www.youtube.com/watch?v=PoWVX3ZhLvg
 • @Wican 11:21:59
  "Pozbawi obywtaelstwa? Birianowi, jako mentalnemu bolszewikowi, marzą się takie bezprawne metody?"

  Bolszewików bym nie obrażał. To raczej krwiożercze fantazje rodem z dyktatur latynoskich XX wieku.
 • @brian 11:09:18
  "Gwardia Narodowa z US army zrobia spokoj."

  A jak już zrobią spokój to będą mieli wreszcie czas, żeby na Polakach wymusić ustawę 447. Tak, że Polacy popierajcie USA. To bardzo "mondre i postempowe" i ładnie wygląda na fejs-zbuku.
 • @kowalskijan584 11:34:29
  Oraz wicany,pedanty i inne madre pany.
  Jesli jest stan wyzszej koniecznosci to nie bedzie patyczkowania sie.
  To tak jakby czekali na wubuch jadrowy brudnej bomby wczesniej z halasem przywiezionej w eskorcie ludzi z Antify.
  No chyba ze chcecie by USA i Rosja stanely w ogniu.
  Dlaczego Rosja- bo obecny stan to wzgledny spokoj.
 • Autorku może coś o tym, czy popierasz.
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19jNmIzNy9wLzIwMjAvMDYvMTIvODI1LzUwNy80YWY4M2E3ZmIyMTA0MDI2YWUwNjY4MWYwZTFiZmE0ZS5wbmc=.png
  Kolejne akty wandalizmu BLM. Tym razem w czeskiej Pradze zniszczono pomnik Churchilla. Na cokole wymalowano napis: "Był rasistą". Na cokole pomnika Winstona Churchilla w Pradze nieznany sprawca napisał w czwartek sprayem: „Był rasistą”. Policja wdrożyła śledztwo.

  https://wpolityce.pl/swiat/504383-w-czeskiej-pradze-aktywisci-blm-zniszczyli-pomnik-churchilla


  Ps...czy wy lewackie kurwy obalicie pomniki Lenina, Stalina, Hitlera, waszych ideolo-ojców? nie było gorszych rasistów i poganiaczy niewolników, „białych murzynów” stanęliście wtedy w naszej obronie czarnuchy?
 • @Wican 11:19:54
  od rzemyczka, do koniczka,

  na razie bez użycia Bundeswehry rozbili Jugosławię,
  po 1 WŚ też nic nie mieli, a potem okazało się, jak się potrafią uzbroić,
  bombę A mają w szufladach, i nie tylko, plany podbojów również.
 • @brian 11:46:53
  "Jesli jest stan wyzszej koniecznosci to nie bedzie patyczkowania sie."

  Nie ma Pan pojęcia o Stanach Zjednoczonych. Takie pomysły pasowały do niektórych latynoskich dyktatur, kilkadziesiąt lat temu.

  "No chyba ze chcecie by USA i Rosja stanely w ogniu."

  Co do tego ma Rosja? U nich Niegrów nietu.
 • @brian 09:08:17
  //Ale przynajmniej ów "paskudny pis" przypomniał nam że jako Naród nie wypadliśmy byle sroce.//

  Co ty zażywasz? To musi być mocny towar.
 • Kolejny dzień protestów w Nowym Jorku. Setki funkcjonariuszy rannych. Podpalane były też samochody policyjne
  Deszczowa pogoda nie powstrzymała w czwartek tysięcy nowojorczyków przed udziałem w manifestacji przeciwko brutalności policji. To już piętnasty dzień protestów; w ocenie niektórych uczestników „nic nie wskazuje, by miały się one rychło zakończyć”. Mieszkamy w Nowym Jorku, płacimy trzy różne podatki (miejski, stanowy i federalny) i musimy dziś pilnować policji. Okazuje się bowiem, że opłacamy (policjantów), żeby nas bili. To nie fair powiedział telewizji CBS jeden z demonstrantów. Mieszkańcy Nowego Jorku niezadowoleni
  Inni uczestnicy manifestacji podkreślali w swych wypowiedziach, że to, iż lokalna władza ustawodawcza zaczęła w końcu reagować i zajęła się reformą policji (NYPD), „wygląda zachęcająco, ale sprawa się przeciąga i wciąż nie przynosi spodziewanych rezultatów”.

  Na Manhattanie protestujący gromadzili się i maszerowali m.in. reprezentacyjną arterią miasta Piątą Aleją, przez Washington Square, West Side Highway i Wall Street. Na kilka minut zablokowali wjazd do Holland Tunnel.

  Myślę, że ten protest się rozwija i rozprzestrzenia po całym świecie. To dobrze, bo musimy utrzymywać presję ocenił jeden uczestników, który podkreślił uniwersalny charakter demonstracji, w których biorą udział „wszyscy, a nie tylko biali czy czarnoskórzy, bo są tu też Latynosi czy Azjaci”.

  Czerwona farba na ulicach
  Uczestnicy demonstracji z Harlemu podczas swego marszu w stronę centrum wylewali wprost na jezdnię czerwoną farbę zgodnie z hasłem „Krew na ulicach”, jakie zaproponowali organizatorzy dla napiętnowania ocenianej jako brutalna rozprawy policji z uczestnikami zajść w ostatnich dniach.

  W czwartek z przedstawicielami mediów spotkała się Daisy Acevedo - matka 16-letniego Jahmela Leacha. Podczas protestu policja użyła wobec niego zaś paralizatora, powodując liczne rany twarzy. Zakrwawiony nastolatek został następnie przewieziony do komisariatu na Bronksie. Kobieta i jej bliscy zarzucają policji, że chłopiec został potraktowany przez nią jak dorosły, choć w pierwszej kolejności - w związku z jego niepełnoletnością - funkcjonariusze powinni byli powiadomić o sprawie rodziców chłopca.

  Nie wypowiadam się wyłącznie w imieniu syna. Mówię w imieniu całej młodzieży w Ameryce. To musi się skończyć powiedziała Acevedo.

  Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio, który rozmawiał z rodziną Leacha, powiedział w czwartek, że „jest bardzo zaniepokojony tym, co usłyszał”. Według nowojorskiej policji sprawa potraktowania nastolatka przez funkcjonariuszy jest obecnie przedmiotem wewnętrznego dochodzenia.

  W czwartek tysiące ludzi maszerowały też m.in. przez dzielnicę Crown Heights na Brooklynie. Szli w kierunku hali sportowo-widowiskowej Barclays Center, wznosząc okrzyki „dołączcie do nas”. Lokalna telewizja NY1 pokazała materiał z wiecu, jaki odbył się przed halą.

  Setki funkcjonariuszy rannych
  Według nowojorskiej policji od początku protestów, wywołanych w tym mieście zabójstwem Afroamerykanina George’a Floyda w Minneapolis, rannych zostało ponad 350 funkcjonariuszy. Raport opublikowany przez policję wskazuje na wzrost przestępczości w pierwszych dniach protestów.

  Informację o liczbie rannych policjantów przekazał podczas sesji Rady Miasta w czwartek pierwszy zastępca komisarza Nowojorskiego Wydziału Policji (NYPD) Ben Tucker. Telewizja NBC, która zacytowała jego wypowiedź w swym programie informacyjnym, wyszczególniła, że policjanci doznali obrażeń głowy od uderzeń cegłami lub butelek.

  Kilku funkcjonariuszy hospitalizowano. Chodzi m.in. o policjanta, w którego wjechał samochód, a także funkcjonariusza, który doznał urazu głowy z powodu uderzenia gaśnicą podczas próby zatrzymania agresywnego uczestnika zajść i policjanta, który otrzymał tak silny cios cegłą w głowę, że pękł mu hełm ochronny. Większość rannych uniknęła poważniejszych obrażeń, mimo że wielu z nich krwawiło - podała NBC. Podpalane były też samochody policyjne.

  Powołując się na opinię komisarza Dermota Shea z NYPD, stacja NBC podkreśliła w komentarzu, że zważywszy na częste wykorzystywanie przez protestujących koktajli Mołotowa i obrzucanie nimi wozów policyjnych, „można uznać za szczęśliwy zbieg okoliczności, że żaden z policjantów bardziej nie ucierpiał lub nie stracił życia”.

  Dane dot. przestępczości
  Policja w czwartek opublikowała też dane dotyczące przestępczości w pierwszym tygodniu czerwca. W okresie tym dochodziło do licznych grabieży i włamań do sklepów. Raport wskazuje na ponad 400-procentowy wzrost liczby włamań w mieście w porównaniu do tego samego okresu w ubiegłym roku. Liczba aresztowanych z tego powodu wzrosła o ponad 700 proc.

  Jak wynika z przedstawionych w czwartek danych, popełniono 13 morderstw, w zestawieniu z pięcioma w tym samym tygodniu 2019 roku. Kradzież samochodów zwiększyła się o 66 proc.

  Niezależnie od tych wskaźników - jak podkreślili autorzy raportu - w porównaniu z rokiem ubiegłym nastąpił spadek ogólnej liczby wszystkich zatrzymań. Było ich mniej o 40 proc., co należy tłumaczyć faktem, że w związku z obostrzeniami wynikającymi z epidemii koronawirusa mieszkańcy Nowego Jorku musieli pozostawać w domach.

  Kwestia koronawirusa
  Nowojorska policja odniosła się też w czwartek do licznych zarzutów o nieprzestrzeganie rygorów dystansowania społecznego i nieużywaniu masek ochronnych, choć ciąży na niej obowiązek egzekwowania przepisów. Media zauważają, że lekceważąc je policja zamiast chronić, narażała ludzi na zakażenie wirusem.

  Powodów jest zapewne wiele - próbowała bagatelizować problem rzeczniczka policji, sierżant Jessica McRorie. Jej wypowiedź cytuje czwartkowy „New York Times”. „Być może wynikało to z upałów. Być może spowodowała to konieczność odbywania 15-godzinnych patroli w kamizelkach kuloodpornych i hełmach w pełnym słońcu” – powiedziała. „Po tym wszystkim przez co musieliśmy przejść w Nowym Jorku, byłoby lepiej, gdybyśmy tracili dziś energię na rozwiązywanie poważniejszych problemów niż roztrząsanie tej kwestii” - dodała.

  O tym, że policjanci muszą obowiązkowo nosić maski mówił w poniedziałek gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo. „NYT” pisze, że także burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio był wielokrotnie indagowany przez mieszkańców, dlaczego policjanci chodzą bez masek.

  Ze statystyk nowojorskiej policji wynika, że z powodu zakażenia koronawirusem zmarło dotąd ponad 40 policjantów. Według danych udostępnionych pod koniec maja 901 funkcjonariuszy nowojorskiej policji (ok. 2,5 proc. wszystkich) było zakażonych SARS-CoV-2. W kwietniu - w szczytowym okresie pandemii - odsetek zakażeń w policji w Nowym Jorku sięgał 19,8 proc. „Od tego czasu - pisze „NYT” - 5627 powróciło do służby po odbyciu obowiązkowej kwarantanny”. Od rozpoczęcia protestów w Nowym Jorku przed dwoma tygodniami komisja obywatelska ds. rozpatrywania skarg (Civilian Complaint Review Board) przyjęła 633 zażalenia na policję. Dla porównania przez cały kwiecień takich skarg było 533.
  PAP

  https://wpolityce.pl/swiat/504375-kolejny-dzien-protestow-w-nowym-jorku
 • Francuska policja i ... cała cywilizacja europejska oskarżane o rasizm
  https://media.wplm.pl/thumbs/NzIweDQ0Mi9jX2MvdV8xL2NjX2M1ZWU4L3AvMjAyMC8wNi8xMS85MDIvNTkwLzBhMWNhOGFkNDE0ODRmNjJiZjdkMWQxOGQxMjQ0MDY4LmpwZWc=.jpeg Od początku tygodnia przez francuskie media przelewa się fala oskarżeń pod adresem francuskiej policji. Służbom mundurowym przypisywany jest rasizm, a krytyka nierzadko obejmuje niemal całą cywilizację europejską.

  W środę odezwały się głosy w obronie policji, a ważne osobistości życia politycznego i kulturalnego zaprotestowały przeciw „potępianiu w czambuł wszystkiego, co jest białe”.

  Przed wtorkową manifestacją przeciw „rasizmowi i brutalności policyjnej”, minister spraw wewnętrznych Christophe Castaner zapowiedział, że manifestacje, zakazane z powodu stanu pogotowia sanitarnego, będą jednak tolerowane. „Światowe wzruszenie góruje nad zasadami prawa” - powiedział minister.

  „Innymi słowy manifestacje, choć zakazane, nie będą sankcjonowane” - tłumaczyła jego wypowiedź redakcja dziennika regionalnego „Ouest-France”.

  Minister zapowiedział sankcje wobec wszelkich podejrzeń o wypowiedzi i postępowanie rasistowskie w szeregach policji.

  Prasa wcześniej ujawniła istnienie grupy policyjnej na Facebooku, której uczestnicy wymieniali się uwagami „rasistowskimi, seksistowskimi i homofobicznymi”.

  Dopiero w środę Francja dowiedziała się z rzadkich notatek i krótkich wiadomości w radiu i tv, że w Ivry, na przedmieściu Paryża, „odkryto” liczne napisy „wzywające do zabijania policjantów”, jak je określiła redakcja dziennika „Le Monde”. „Odkrycia” dokonano „na początku tygodnia”, sprecyzowało radio „France Infos”.

  Do środy jednak francuskie media skupiały się na potępianiu rasizmu europejskiego, piętnując to, że „część krajów europejskich dumna jest z tego, że są białe i chrześcijańskie”. Portal „Euractive” głosił, że „praca komisarz Margaritis Schinas polega na promowaniu europejskiego sposobu życia, co jest słabo zawoalowanym ukłonem w stronę rasistów”.

  Przeciwko oskarżeniom i postępowaniu swego ministra wystąpiły związki zawodowe policjantów. W środę dołączyła do nich była socjalistyczna kandydatka na urząd prezydenta Segolene Royal.

  Według niej „siły porządkowe cierpią z powodu antysocjalnej polityki rządu”. Policjanci i żandarmi wyczerpani są ponad rok trwającymi, często gwałtownymi, demonstracjami „żółtych kamizelek” - tłumaczyła.

  W środę wieczorem w debacie radia „France Infos”, szefowa przedsiębiorstwa i polemistka Sophie de Menthon zwróciła uwagę, że wśród „żółtych kamizelek” bardzo mało było „przedstawicieli różnorodności”, jak określa się Francuzów pochodzenia pozaeuropejskiego.

  Inni uczestnicy debaty skupili się jednak na braniu pod obstrzał objawów rasizmu w społeczeństwie francuskim i wzywali do „wykorzenienia wszelkich jego śladów”. Uznali też za „zrozumiałe” postulaty stowarzyszeń „kolorowych Francuzów”, wzywające do usunięcia pomników Colberta (Jean-Baptiste - 1619-1683), jednego z najważniejszych ministrów Ludwika XIV, autora „Czarnego Kodeksu”, regulującego życie w koloniach”.

  Georges Fenech, były deputowany prawicowej partii Republikanie, wspomniał w debacie telewizji „CNews”, że pojawiły się też propozycje usunięcia pomników Winstona Churchilla. „A kiedy przyjdzie kolej na generała de Gaulle’a?” - pytał retorycznie.

  Przywódca „wolnych Francuzów”, powiedział o Francji: „jesteśmy narodem europejskim, białej rasy, kultury grecko-łacińskiej i religii chrześcijańskiej”.

  Zdaniem Fenecha, obecna „kampania antyrasistowska” oskarża „właściwie całą cywilizację europejską” i „potępia w czambuł wszystko, co jest białe”.

  Współzałożyciel powstałego w 1984 r. stowarzyszenia „SOS Rasizm”, były socjalistyczny minister Julien Dray, powiedział: „40 lat temu walczyliśmy z podziałem na rasy. Obecnie pod hasłem antyrasizmu znów przywraca się ten podział. Jeśli tak dalej pójdzie, to wszystkiemu będziemy winni” - przewidywał.

  Czwartkowy numer dziennika „Le Figaro” zamieścił wywiad z filozofem Alainem Finkielkrautem, który ubolewa nad tym, że „zrozumiałe wzburzenie” (spowodowane śmiercią George’a Floyda) zamienia się we Francji w „naśladowczy szał, rzucający w kąt rzeczywistość”.

  Ci, którzy wypowiadają się przeciw „systemowemu rasizmowi i rasistowskiej przemocy policyjnej”, zapominają, że na tzw. „trudnych przedmieściach” (jak określa się dzielnice zamieszkane głównie przez imigrantów i ich potomków) to policjanci odczuwają lęk”.

  Policjanci, ale również strażacy, a nawet karetki pogotowia, często zwabiani są tam fałszywymi alarmami, a następnie obrzucani petardami i koktajlami Mołotowa przypomina filozof.

  Jego zdaniem „nowy antyrasizm” nie walczy o „równą godność ludzi”, niezależnie od koloru skóry czy wyznania, ale zwalcza „przewodnią rolę cywilizacji zachodniej w samych krajach zachodnich”.

  Czytaj też:Tłumy burzą kolejne pomniki, po USA czas na Wlk. Brytanię

  PAP


  Ps..Niech wam będzie - jesteśmy niedobrzy. Więc prosimy do nas czarnuchy nie przyjeżdżać. Dla własnego dobra. No to jak się tak im nie podoba Europa to wypierdalać z powrotem do Afryki i na Bliski Wschód Jak przyjechali to niech szanują nasze prawa. Nie są u siebie.
 • @interesariusz z PL 11:55:36
  Niestety tak. Niby Bundeswehra taka niepozorna, niby jest w opłakanym stanie ale Niemcy mają przemysł więc w kilka latek mogą ją przekształcić w dużą armię. W przeciwieństwie do Polski.
 • Zamieszki w Szwecji, na ulicach płoną samochody
  https://media.wplm.pl/thumbs/NzIweDQ0Mi9jX2MvdV8xL2NjX2ZmYzdiL3AvMjAyMC8wNi8wOC82MTIvMzcxL2EzOGQyNTZlZmE1YzQxYjc5Y2NkYTM5MmMzZDUzZTUyLmpwZWc=.jpeg

  Trzydzieści samochodów podpalono w Goeteborgu, na zachodzie Szwecji, w nocy z niedzieli na poniedziałek po manifestacji przeciw rasizmowi zorganizowanej w związku ze śmiercią 25 maja w Minneapolis Afroamerykanina George’a Floyda, który zmarł w wyniku policyjnej interwencji.

  Niespokojnie było też w niedzielę podczas samego protestu w Goeteborgu. Zatrzymano co najmniej 10 osób.

  Według policji grupy młodych ludzi na skuterach wybijały szyby w autach zaparkowanych w dzielnicy Hisingen oraz podpalały je. „W ciągu pół godziny otrzymaliśmy zgłoszenia o pożarach samochodu i kontenera na śmieci w sześciu różnych miejsc. Naszym celem była ochrona straży pożarnej” - oświadczył Magnus Nordqvist z lokalnej policji.

  W niedzielę w centrum Goeteborga w wyniku manifestacji, w której uczestniczyło kilka tysięcy osób zamiast dozwolonych w związku z epidemią 50 osób, doszło do zamieszek. Demonstranci w kierunku policji rzucali kamieniami oraz butelkami. Zniszczeniu uległy witryny kilku sklepów.

  Podobna demonstracja odbyła się w środę w Sztokholmie, ale nie spowodowała większych szkód.

  W Szwecji trwa debata na temat działań policji, która oskarżana jest o zbyt liberalne podejście, zezwalając na wymykające się spod kontroli zgromadzenia. W mediach społecznościowych dyskutowany jest film, na którym widać jak w Sztokholmie jedna z policjantek klęka przed demonstrantami oraz ich obejmuje.

  Czytaj też: Antyrządowe wiece we Włoszech, tłumy wyszły na ulice

  PAP
  Ps...Ubogacacze zaczynają rozgrzewać się. Międzynarodowe lewactwo inspiruje uciemiężonych na socjalu. Umieść lewactwo na pustyni, to za jakiś czas zabraknie na niej piasku. Lewactwo podobnie jak komunizm powinno być z urzędu zakazane i ścigane pod odpowiedzialnością karną. Głosuj na żyda i ubecki miot Trzaskowskiego, to będzie w Polsce podobnie, za tym protestami stoi mocodawca Rafała Soros i banda Bilderberga. No i po co ja się białym urodziłem i musiałem pracować… byłbym jak oni to bym mógł spokojnie na socjalu żyć + rabować i gwałcić… its not okay to be white.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:57:52
  " //Ale przynajmniej ów "paskudny pis" przypomniał nam że jako Naród nie wypadliśmy byle sroce.//

  Co ty zażywasz? To musi być mocny towar."

  Pewnie nasz PiS-owski adwersarz o bardzo słowiańsko brzmiącym przezwisku "brian", bierze same najlepsze towary made in USA tj. maryche z Afganistanu.
 • @kula Lis 69 12:10:22
  Szwedzi. Stworzyli sobie problem to niech teraz go rozwiązują, głupki.
  Szwed i przed szkodą i po szkodzie głupi (jak but chce się dodać).
 • Autor
  Piękny artykuł. Też 5* ale nie wiem, czy technicznie robię to właściwie. Wystarczy napisać w poście, czy trzeba gdzieś kliknąć?
 • niestety ale zenada
  Taki z Kolegi konserwatysta jak z koziej d mandolina
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:44:01
  serio?
 • @MacGregor 12:18:22
  A cóż tak pana zabolało? głębokie przekonanie że tylko Europa, osobliwe środkowa, jest miejscem jak w sam raz na rewolucje,insurekcje,powstania i inne zawieruchy? a kiedy te pukają do drzwi anglosasów to dzieje się coś nienaturalnego i wszyscy jesteśmy zobowiązani im współczuć?
  Nic z tego mój panie.Żeby mieć choć 1 grosik od każdego mieszkańca Ziemi którego cieszą informacje o tym że wasz (anglosaski) świat się sypie,uzbierałaby się pewnie niezgorsza fortunka.
 • Miasto zniszczone przez wojnę? Nie! To Minneapolis po zamieszkach. Widok poruszył Donalda Trumpa
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19hZWViOS9wLzIwMjAvMDYvMDkvODI1LzQ5NS8zM2EwYjEzZmQ5NTU0MjAyYmE5YTQyNTZjZWZmNGIxNC5qcGVn.jpeg

  Zamieszki w Stanach Zjednoczonych, które wybuchły po śmierci George’a Floyda, przybierają coraz poważniejsze rozmiary. Do sprawy odniósł się nawet prezydent Trump. Prezydent odniósł się do filmu na Twitterze, na którym widać jak zniszczono Minneapolis. Zdaniem Trumpa policji nie pozwolono odpowiednio zareagować, a Gwardia Narodowa została zbyt późno wezwana. Na filmie widzimy całe kwartały miasta zniszczone przez demonstrantów, którzy rzekomo walczyli z rasizmem. Should have let police do their job and brought in National Guard on Day One, not Day Four!

  https://twitter.com/i/status/1269301655658512384
  Na innych nagraniach widać młodych Amerykanów niszczących cudze mienie.

  blob:https://www.facebook.com/69244723-e911-4f13-9da6-14efd5ba3c61

  Ps...PODPUSZCZONA DZICZ..Wandale, bandyci niszczą cudze i własność społeczną podpalając budynki, a przedtem je okradając. Typowa tłuszcza i do tego okazująca swoją marność i nicość. Czarnych na statki i do Afryki. Przecież tych ”hord” nie można nawet do barbarzyńców porównać. Barbarzyńcy byli najeźdźcami a oni niszczą” swój dom” budowany przez rodziców i dziadków. Nie tylko Kolorowi dokonują zniszczeń, także Biali. Zadymiarze różnych kolorów w sojuszu ze sobą. Białasy podlizujące się do Kolorowych. A wobec Polaków wszyscy rasistowscy. Oto dziś USA, Brytania itp.Takie tolerancyjne czasy proponuje nam lewactwo. Bandyta, ćpun, kryminalista i gwiazda porno bohaterem i Męczennikiem dla lewactwa. I osły lewackie chowają go w ZŁOTEJ TRUMNIE! Tak zaczynała się rewolucja w Rosji w 1917. Nie pozwolić lewactwu rządzić. Obalić ogniem i mieczem. Tolerancja to ostatnie hasło ginących społeczeństw. Popatrzcie na tych (?), będących produktem „demokracji liberalnej” - upadku rodziny, szkoły, wychowania i kultury. Tak upada cywilizacja zachodu. Obawiam się, że to dopiero początek. Tylko ostra amunicja i sznur dla lewaka zrobi porządek, w Polsce też. Pamięta ktoś jeszcze, jak ciężko było zdobyć maskę N95 3 miesiące temu? Teraz w USA tak jest z amunicją. Wszystko wykupione. Na szczęście dzięki PiS, nie ma u nas takiej kolorowej dziczy jak w USA i Zach. EU. Ale jeśliby lewacy z „Razem”, „Dziwuch”, „KOD”, „UBywateli RP” itp. sprowadzić tu mieli Antifę, negrów i BLM-bandytów, to ŻĄDAM aby polski rząd wysłał na ulicę Wojsko Polskie z przydziałem ostrej amunicji. Bez wahania strzelać do rodzimych i importowanych lewackich bandytów.
 • @kowalskijan584 12:15:38
  No i tu się zgadzamy. Szwecji już nie ma. To Kalifat Pónocny.
 • @kula Lis 69 12:32:41
  // Na filmie widzimy całe kwartały miasta zniszczone //

  A takie były ładne.Amerykańskie.Wielka szkoda.
 • W końcu
  Amerykańce mają to, co ich rządy robiły w innych krajach już od dawna. A i tak, z tego co czytam, to jeszcze nie ma tragedii, firmy ubezpieczeniowe trochę wypłacą odszkodowań i zarobią goście od remontów, budowlańcy po prostu.
  Autor 5*
 • @MacGregor 12:18:22
  100/100. Pzdr.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:57:52
  Brian ciągle swoje. A Kaczelnik tyle razy przedstawiał swoją ferajnę:
  "Zdradzieckie mordy"
  "Chamska hołota"
  Ja bym odpowiedział. Dzień dobry. ja jestem niezależny Wican. A mordy to nazwisko Wasze? Hołota to panieńskie?
 • @zbig71 12:45:48
  A potem wszyscy podatnicy zrzucą się na ratowanie firm ubezpieczeniowych pewnie? Banki tak ratowali
 • @kula Lis 69 12:32:41
  -------------
  "Tolerancja to ostatnie hasło ginących społeczeństw."
  -------------
  Szkopuł w tym Panie @kula Lis, że to gnicie odbywa się zgodnie z planem - więc aby proces gnilny nie tyle podtrzymywać - co go wręcz ciągle rozszerzać - czarci pomiot wybula mnóstwo forsy - wcześniej zabranych ludziom.
  Wniosek?
  Cóż z tego, że wyeliminuje się jakimś cudem - tych gnijących osobników ze społeczeństwa - skoro czarci pomiot nie zostanie pozbawiony możliwości swojego - niecnego działania wśród ludzi - na tychże ludzi?
  Jak wiadomo - beczka dziegciu bekę miodu popsuje. Mało tego - czarci pomiot może sam nawoływać ludzi i tworzyć warunki do usuwania gnijących ze społeczeństwa - ale tylko po to - aby za jakiś czas - uruchomić gnicie społeczeństwa w jeszcze większym zakresie - w jeszcze większym dla siebie komforcie.
 • @Wican 13:12:14
  I wszystko wróci do....Macierzy.
  ;)
 • @brian 07:58:39
  //Że domem sowieckiego sołdata do niedawna było pół świata.//

  Weź mi przypomnij ile baz ma Rosja poza swoimi granicami?
  A ile mają ropokrady z USA? Możesz się pomylić o 200.
 • @kula Lis 69 11:54:25
  W Polsce nie ma pomników Lenina, Stalina ani Hitlera.
  Jest za to bandyty Reagana.
 • @MacGregor 12:18:34
  Serio.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:25:11
  I ulica FDR. Przynajmniej jedna-w Zabrzu
 • @zbig71 13:44:19
  Dokładnie. Dobrze pomyślane.
  A na te prawie 200 baniek, która skasowała rodzina Szumowskich z naszych podatków, to powinni się zrzucić wszyscy zwolennicy PiSiactwa.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:25:11
  Coraz bardziej się kompromitujecie Ruszkiewicz.
 • @demonkracja 13:28:10
  Powinno być łyżka dziegdziu nie beczka.
 • @kula Lis 69 12:32:41
  "Ps...PODPUSZCZONA DZICZ..Wandale, bandyci niszczą cudze i własność społeczną podpalając budynki, a przedtem je okradając. Typowa tłuszcza i do tego okazująca swoją marność i nicość. Czarnych na statki i do Afryki. Przecież tych ”hord” nie można nawet do barbarzyńców porównać. Barbarzyńcy byli najeźdźcami a oni niszczą” swój dom” budowany przez rodziców i dziadków. Nie tylko Kolorowi dokonują zniszczeń, także Biali. "

  Kogo to interesje co się dzieje w jakimś zadupiu Minneapolis ? Mało kto potrafi na mapie wskazać gdzie ten zaścianek lezy.
  A robi się z tego jakiś środek świata. Żałosne.

  Jestem biały (co za kretyńskie rozróżnienie) ale jak dowalają białasom z zachodu to tylko tym czarnym kibicuję. Białasy z Zachodu dostają na co zapracowali przez stulecia.

  Dziwne, że karma wraca?
 • @kowalskijan584 12:13:47
  Nie ukrywam sie pod nickiem.
  W przeciwienstwie do wiekszosci "szanownych" Gallow Anonimow.
  Mam swoje dane.
  Jak niewielu tutaj.
  Latwo pluc zza plota i po profilu?
  A moze niejeden musialby sie przedstawic: Iwan, Sasza, Ismael, Baruch???
  Mam nick ale i imie oraz nazwisko.
  A moze po prostu wielu tu ma pietra przed staniem sie osoba publiczna...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:17:34
  Taa? A wszystkie "niezalezne" demokracje ludowe Amer. Lacinskiej, Afryki bedace de facto wielkimi nieformalnymi bazami?
  Z Kuba na czele?
  Nawiasem- jakby ktos czytal, wyglada to jak rozmowa dwoch skleroznikow.
  A kazdy liczy ze drugi ma bardziej zaawansowana demencje.
 • @kula Lis 69 14:55:00
  Ja wole pisac na "pan" w ostatecznosci "ty".
  Forma " wy" jeszcze niektorym przypomni stare "dobre" czasy.
  A to se ne wrati Pane Havranek:(((
 • @brian 15:35:51
  "Ja wole pisac na "pan" w ostatecznosci "ty".
  Forma " wy" jeszcze niektorym przypomni stare "dobre" czasy.
  A to se ne wrati Pane Havranek:((("

  Wróci się, wróci. Nie wiecie o tym kolego, ale "wy" to jest polska grzecznościowa forma używana od stuleci.

  Także słowo "towarzysz". Kto należy do dobrego towarzystwa, wie o tym ;)
 • @ Autor - 5*
  DK
 • @brian 15:32:42
  // A wszystkie "niezalezne" demokracje ludowe Amer. Lacinskiej, Afryki bedace de facto wielkimi nieformalnymi bazami?
  Z Kuba na czele?//

  Obudziłeś się z trzydziestoletniej komy? Rosja nie ma baz ani na Kubie ani w Ameryce Łacińskiej.
  Widzę że jak przystało na klasycznego PISiora skłamać,zmanipulować,wygenerować,fake news, to norma.
 • @Pedant 15:39:39
  "Wy" i Towarzysz" zostaly skundlone przez komune.
  Ostal sie tylko "Pan"- i po cholewach poznac.
  Z rzadka mowi sie tez o kims zasluzonym " Maz".
  A towarzyszy zbyt wielu przyjechalo na tankach.
  I jak jeden "maz" walili do siebie "wy".
  Poza tym " wy" nie ma plci.
  To potencjalnie grozne.
 • @ikulalibal 15:48:37
  Najpierw czytac.
  Potem robic z siebie... ikulalibala.
  Napisalem:do niedawna.
  Bo taki stan rzeczy byl.
 • @brian 15:53:13
  //Napisalem:do niedawna//

  A może tylko się panu wydaje? może nosił sie pan z zamiarem napisania zwrotu "do niedawna" ale zadzwonił telefon i wyleciało z głowy?
  Nie wiem jak było w każdym razie nie napisał pan :"do niedawna"

  Cytat pańskiej bezcennej wypowiedzi:
  //A wszystkie "niezalezne" demokracje ludowe Amer. Lacinskiej, Afryki bedace de facto wielkimi nieformalnymi bazami?
  Z Kuba na czele?
  Nawiasem- jakby ktos czytal, wyglada to jak rozmowa dwoch skleroznikow//

  Przyjmują to jako kolejne kłamstwo.Nieudolne,żałosne i infantylne.
 • Trzy sprawy
  1) Wrogami Polski nie są państwa które pokojowo wypełniając swój narodowy interes czerpią korzyści na durniach. Wrogami Polski są ludzie którzy będąc polskimi obywatelami i Polakami umożliwiają innym państwom robienie interesów kosztem Polski. Kiedy w końcu to zrozumiecie. Dla przykładu, wojska US nie przyszły do Polski bez zaproszenia. ktoś je tu zaprosił. Jak zawsze łapiecie pajęczynę babiego lata ale nie wiecie gdzie żyją pająki.
  2) Sytuacja w USA z Murzynami w tle jest wyolbrzymiana przez lewicowe media. W US nie jest tak źle jak to wszystko opisują i pokazują w TV. Jednak co bardziej świadomi biali zaczynają się bać ponieważ z takich zdarzeń może wypłynąć prawdziwa rasowa rewolucja. To nie czarni lecz biali są dyskryminowani i upokarzani na każdym kroku. Trzeba tu być aby to w końcu zrozumieć. Biali pracują na murzyńskie przywileje jakby byli ich niewolnikami. Nie będę dużo wyjaśniał ale w białych zaczyna gotować się złość. Jeżeli to wybuchnie, miliony czarnych zginie. Tego boją się inteligentni biali. Wtedy jedynym kryterium będzie tylko kolor skory. Każdy będzie przez sytuację zmuszony opowiedzieć się po jednej ze stron. Tak na marginesie, większością etniczną białych w USA są Niemcy 17% a nie Anglicy czy Irlandczycy.
  3) Zrozumcie w końcu że rządząca stanami "elita" a zwykli Amerykanie to dwie różne rzeczy. Jeden z drugim nie ma nic wspólnego. 95% ludzi w US
  nie ma żadnego wpływu na zagraniczna politykę imperium. Większość jest zarobiona po łokcie aby starczało na chleb że nie wiedzą nawet gdzie leży Polska. Tak więc życzyć złego i obwiniać ubezwłasnowolnione pospólstwo jest rzeczą śmieszną. USA to kraj emigrantów więc rządzi się innymi prawami. Jest rdzeń państwa i emigranci jako tego tworu wyrobnicy.

  PS: Jak to mówią przed szkodą tak i po szkodzie Polak zawsze głupi więc znowu wygra PiS. Tak naprawdę to innej alternatywy nie ma. No ale to pewnie znowu nie Polaków a Hameryki wina.
 • @Stara Baba 16:20:25
  "To nie czarni lecz biali są dyskryminowani i upokarzani na każdym kroku."

  Nowoprzyjezdni Polacy jak Wy, są upokarzani z winy Murzynów?
 • @Pedant 16:26:34
  ... fuck off
 • @Stara Baba 16:31:50
  "... fuck off"

  Widzę, że uczycie się angielskiego i obracacie się w dobrym towarzystwie.

  Nowoprzyjezdni Polacy jak Wy, są upokarzani z winy Murzynów? Jak byłem w USA nikt mnie tam nie upokarzał. Zaś wrogość do Murzynów była oznaką niskiego poziomu kultury.

  Hmm, zapewne ja bym Pana też upokorzył za rasistowskie brednie.
 • @Stara Baba 16:20:25
  //Zrozumcie w końcu że rządząca stanami "elita" a zwykli Amerykanie to dwie różne rzecz//

  Ależ większość z nas doskonale to rozumie.Ale musi Stara Baba też zrozumieć nas.Skoro elity nie mają związku ze "zwykłymi Amerykanami" zaś "zwykli Amerykanie" nie mają najmniejszego wpływu na to jaką politykę uprawiają elity,to co nam (europejczykom) pozostaje innego jak nie nadzieja że ten wasz "interes" pierdyknie i zacznie się jakiś nowy etap.
  Nowy etap w historii lub zgodnie z przewidywaniami Fukuyamy "koniec historii".Byłaby to naprawdę ironia losu jako że Fukuyama przewidywał "koniec historii" ale całego świata za wyjatkiem USA.
 • @kowalskijan584 12:13:47
  Jeśli Afganistan to tylko heroina.
  ;)
 • @Wican 14:45:14
  Podatnik zapłaci, od tego jest.
 • @kula Lis 69 14:55:50
  ------------
  "Powinno być łyżka dziegdziu nie beczka."
  ------------
  Tak! Dzięki za sprostowanie - lapsusy się zdarzają.
 • @Stara Baba 16:20:25
  "Zrozumcie w końcu że rządząca stanami "elita" a zwykli Amerykanie to dwie różne rzeczy. Jeden z drugim nie ma nic wspólnego. "

  Najlepsza demokracja na świecie a lud w USA nie ma na nic wpływu. Ciekawe. Bo to przecież zwykli Amerykanie wybierali tą "elite" a teraz zwykli Amerykanie nie są za to odpowiedzialni?

  Idealna demokracją, którą trzeba krzewić gdzie się da (najlepiej za pomocą bomb), nie ma na nic wpływu?

  Czyli obowiązuje zasada : dopóki możemy kupić hamburgera ,wykorzystując innych, to jest ok., jak to się kończy to wołamy o pomoc od tych innych a sami nie czujemy się winni.
  Sprytne. Ale nie za bardzo.

  Trzeba ponosić konsekwencje swoich czynów.Anglosaskie WASP-y w USA wpierdzieliły sie w niezłe szambo. Ono wybije, jak nie dziś to za 10, 20-30 lat.
 • @brian 07:58:39
  Upraszczasz, sowieci nieśli "braterską" pomoc. Jankesi demokratyzację i bananyzację kraju
 • @kula Lis 69 14:55:00
  //Coraz bardziej się kompromitujecie Ruszkiewicz.//

  Ja i kto jeszcze?
  A może "wy" to forma, której używałeś w młodości?
 • Nonsensy politpoprawności..
  Celebryci w amoku. Znany zespół zmienia nazwę przez... skojarzenia z niewolnictwem. Zespół Lady Antebellum ogłosił, że zmienia nazwę, której używał od czasu powstania grupy w 2006 roku, i będzie się posługiwać skrótem Lady A. Jak poinformowała grupa w oświadczeniu, zmiana jest podyktowana tym, że członkowie zespołu uświadomili sobie związek słowa "Antebellum" z niewolnictwem.

  https://niezalezna.pl/334844-celebryci-w-amoku-znany-zespol-zmienia-nazwe-przez-skojarzenia-z-niewolnictwem


  Ps...Noszę czarne spodnie i kamizelkę taktyczną! Czy jestem rasistą? Jak mocno i w jaki sposób lewica wyprała mózgi. To już są absurdy i nonsensy. Co jeszcze wymyślą? Niestety nie da się poprzez ideologię zrobić geniuszy ze zwykłych debili...oni oprócz nazwy powinni kupić czarną pastę do butów i wysmarować sobie te głupkowate ryje bo kolor biały to rasistowski. No, to teraz wszyscy "metale" jazda zmieniać ciuszki na nieczarne. A co na to Black Sabbath? A co z czarnym salcesonem i krwistą kaszanką? Czy też przestaną ją sprzedawać żeby nie być posądzonymi o rasizm? Brunetki, koniecznie przefarbować się na blond. Czarne włosy u białej kobiety, to dyskryminacja murzynów. W Polsce koniec z zupą czarniną. Szkoda, bo dobra była. Ale barszcz biały..... to przegięcie. Nie mówiąc o barszczu czerwonym. Generalnie koniec z kolorami jeśli chcemy przeżyć.
 • @ikulalibal 16:05:36
  Jak ja tego nie znosze: powiedziala kura.

  12.06. Godz 7.58
  Nic nie dopisywane.
  Chyba ze Adeem po cichu pisiorzy.
  Poza tym, znacie tow. iku..... takie haselko.
  "gdziekolwiek stanela stopa radzieckiego soldata..."
  tudziez " raz zdobytej wladzy...".

  Jak na moj malutki rozumek, Antifa miala kase z Moskwy a fachowcow z Lubianki.
  Potem znalazl sie nowy sponsor.
  I stala sie niegrzecznym, nieprzewidywalnym riebionkiem.
  Dlatego dzis nawet wujaszek Wowa nie plakalby po zadymiarstwie.
 • @gnago 22:09:47
  Sorry, pisze na smarcie.
  Skrotami myslowymi i bez diakrytow.
  Zreszta... kto chce, wie. Kto chce, pamieta.
  A wielu nawet na szczeblu gminnym u nas boi sie pamietac.
  O tym tez pisalem.
  Dlatego Otworzyc ArchiwaIPN!!!
  Poki jeszcze wszystkiego nie wyniesiono.
 • @kula Lis 69 07:28:26
  Nie przesadzaj.
  Nasi "politpoprawiacze" nie pozwola na poprawianie tytulu " Oczi czjornyje".
  W kazdym razie taka zmiane czarno widze.
 • @Pedant 16:26:34
  Konserwatywny Afroamerykanin: “Czemu nie mówi się, że 70% zabójstw popełnianych jest przez czarnych na czarnych?” [WIDEO] W zeszłym roku zostało zastrzelonych przez policję 965 ludzi. W 4% przypadków był to biały policjant strzelający do nieuzbrojonych czarnych. W Chicago w 2011 roku zastrzelono 21 ludzi, w 2015 było to 7. W Chicago, które jest w 1/3 białe, 1/3 czarne i w 1/3 latynoskie. 70% zabójstw popełnianych jest przez czarnych na czarnych. 40 na miesiąc, prawie 500 na rok w samym Chicago i ponad 70% tych spraw jest nierozwiązana. Dlaczego Black Lives Matter o tym nie mówi? mówił w przypomnianym właśnie programie telewizyjnym wyemitowanym kilka lat temu konserwatywny czarnoskóry prawnik, pisarz i gospodarz programu radiowego “The Larry Elder Show” Larry Elder. Powiedziałbym, że z uwagi na to, że murzyni są w większości potomkami niewolników, rasizm jest po części instytucją. Po prostu nadal istnieje. Myślę, że można by znaleźć dowody na to, że ogólnie policjanci są bardziej skłonni strzelać, jeśli przestępca jest czarny kontrował biały dziennikarz. Jakie dowody? Na jakiej podstawie to mówisz? W zeszłym roku zostało zastrzelonych przez policję 965 ludzi. W 4% przypadków był to biały policjant strzelający do nieuzbrojonych czarnych. W Chicago w 2011 roku zastrzelono 21 ludzi, w 2015 było to 7. W Chicago, które jest w 1/3 białe, 1/3 czarne i w 1/3 latynoskie. 70% zabójstw popełnianych jest przez czarnych na czarnych. 40 na miesiąc, prawie 500 na rok w samym Chicago i ponad 70% tych spraw jest nierozwiązana. Dlaczego Black Lives Matter o tym nie mówi? Pomysł że rasistowscy, biali policjanci powszechnie strzelają do nieuzbrojonych murzynów to g… prawda. Powodem, dla którego ci tzw. aktywiści o tym mówią jest założenie, że rasizm nadal jest wielkim problemem w USA. Media: CNN, a zwłaszcza MSNBC szaleją gdy tylko policja zabije murzyna i od razu organizują jakiś “marsz na Waszyngton”. To niedorzeczne. Połowa zabójstw w USA popełniana jest przez czarnych na czarnych. Nie uwzględniam samobójstw, same zabójstwa. W zeszłym roku było to 14 tys. zabójstw. Połowa dokonana przez czarnych, z czego 96% na czarnych to 7 tys. Dlaczego Black Lives Matter o tym nie mówi? przytomnie tłumaczył Larry Elder.

  https://www.facebook.com/watch/?ref=external&v=536768703658811

  https://dzienniknarodowy.pl/konserwatywny-afroamerykanin-czemu-nie-mowi-sie-ze-70-zabojstw-popelnianych-jest-przez-czarnych-na-czarnych-wideo/
 • Poszukiwany terrorysta z Antify zgłosił się na policję. Przyprowadzili go rodzice [WIDEO]
  https://dzienniknarodowy.pl/wp-content/uploads/2020/06/Fotoram.io-2-768x369.jpg

  Dwudziestoletni Brian Bartels, bojówkarz Antify oskarżony o podżeganie do przemocy i zamieszek w Pittsburghu w sobotę, przebywa już w areszcie policyjnym.
  https://youtu.be/titKrltxJb0


  Policja w Pittsburghu dość szybko ustaliła, że to on podburzył pokojowo do tej pory protestujący tłum i zaczął niszczyć policyjny samochód. Nie pomogła czarna chusta na twarzy. Bartelsowi postawiono zarzuty instytucjonalnego wandalizmu, wzniecania zamieszek i sprowadzenia zagrożenia bezpieczeństwa publicznego. Jak można się było spodziewać po bandycie z Antify, gdy tylko zaczęło mu coś grozić, schował się pod opiekuńcze skrzydła rodziców. Wczoraj Bartels oddał się w ręce policji. Na posterunek dotarł w asyście matki i ojca.
  https://youtu.be/mcdGLIEnIiQ

  https://dzienniknarodowy.pl/poszukiwany-terrorysta-z-antify-zglosil-sie-na-policje-przyprowadzili-go-rodzice-wideo/
 • Obywatelstwo tego afrykańskiego kraju zastrzeżone jest wyłącznie dla czarnych
  https://dzienniknarodowy.pl/wp-content/uploads/2018/04/rsz_screenshot_2018-04-03_at_191101.jpg
  Republika Liberii – państwo położone w Afryce Zachodniej – została założona przez afrykańskich niewolników z Ameryki Północnej uwolnionych przez American Colonization Society (Amerykańskie Towarzystwo Kolonizacyjne) i przywiezionych na Czarny Ląd celem ustanowienia republiki na afrykańskiej ziemi. Powstała w wyniku umowy między Towarzystwem a autochtonami, podpisanej w 1821 r. Dzięki niej wyzwoleni niewolnicy ze Stanów Zjednoczonych mieli osiedlić się w tej części kontynentu, na wykupionych przez Towarzystwo terenach, i żyć w zgodzie z 18 plemionami tubylczymi. Początkowo Liberia była zależna od Stanów Zjednoczonych. 26 lipca 1847 r. Amerykanoliberyjczycy uchwalili konstytucję, jednocześnie deklarując własną niepodległość. Nazwa kraju pochodzi od łacińskiego słowa liber „wolny”. Historia Liberii zdominowana była przez konflikty między kolonistami z Ameryki a rdzennymi Afrykańczykami (ich powodem było przede wszystkim zajmowanie przez kolonistów obszarów niewykupionych) oraz przez walki międzyplemienne. Przez ponad stulecie ludność tubylcza stanowiła drugą kategorię mieszkańców, wyzyskiwaną, często wykorzystywaną jako niewolnicza siła robocza i pozbawioną praw wyborczych. Rdzenni Afrykańczycy uzyskali prawo do głosowania ograniczone cenzusem majątkowym w 1947 r. Prawo dotyczące obywatelstwa zostało określone w ustawie o cudzoziemcach i obywatelstwie z 1973 r., na podstawie konstytucji z 1847 r. Obrońcy praw człowieka opisują ustawę jako jawnie rasistowską, gdyż wymaga bycia czarnym jako warunku obywatelstwa. Tylko osoby czarnoskóre pochodzenia afrykańskiego mogą uzyskać obywatelstwo, choć prawo pozwala ludziom innych ras posiadać status stałego rezydenta. Artykuł 5 par. 13 konstytucji stanowi, że „zasadniczym przedmiotem stworzenia tych kolonii, jest zapewnienie domu dla rozproszonych i uciskanych dzieci Afryki, odnowienie i oświecenie tego kontynentu. Jednak jedynie osoby kolorowe (persons of colour) mają prawo do obywatelstwa w tej Republice”. Fraza “osoby kolorowe” została zmieniona na “Murzyni lub osoby pochodzenia murzyńskiego” (Negroes or persons of Negro descent) w poprawce z 1955 r. Nie ma wyjątku również dla osoby, która wejdzie z obywatelem Liberii w związek małżeński. Jeżeli nie jest czarna, może liczyć jedynie na stały pobyt. Liberia jest jednym z najbiedniejszych państw na świecie, zajmuje 225 miejsce na 228 państw w rankingu uwzględniającym średni dochód na osobę.
  https://dzienniknarodowy.pl/obywatelstwo-tego-afrykanskiego-kraju-zastrzezone-wylacznie-dla-czarnych/
 • Raport służb specjalnych: Antifa infiltruje ruchy klimatyczne, w tym stworzony przez Gretę Thunberg
  https://dzienniknarodowy.pl/wp-content/uploads/2020/06/Fotoram.io-3-768x448.jpg
  Niemieckie służby specjalne ostrzegły, że skrajnie lewicowi ekstremiści z Antify zaczęli infiltrować grupy zajmujące się zmianami klimatu, aby uzyskać legitymację i szerzyć swoją antypaństwową anarchistyczną ideologię. Federalny Urząd Ochrony Konstytucji (Bundesamt für Verfassungsschutz, BfV) i inne agencje twierdzą, że istnieją dowody na to, że lewicowi ekstremiści próbują radykalizować bardziej umiarkowane grupy zajmujące się takimi kwestiami. Jednym z takich ruchów jest Fridays for Future znany też jako Młodzieżowy Strajk Klimatyczny – międzynarodowy ruch uczniów i studentów, którzy w czasie zajęć szkolnych protestują przeciw bierności polityków wobec globalnego ocieplenia i wywołanych rzekomo przez człowieka zmian klimatu. Został on zainspirowany strajkami Grety Thunberg w Szwecji w 2018 r. W październiku ubiegłego roku BfV wpisało na listę ugrupowań ekstermistycznych grupę Ende Gelände niemiecki ruch nieposłuszeństwa obywatelskiego okupujący kopalnie węgla “w celu zwiększenia świadomości na temat sprawiedliwości klimatycznej”. Berliński szef Urzędu Ochrony Konstytucji Michael Fischer stwierdził, że grupa „agituje przeciwko naszemu system polityczny w Republice Federalnej ”, poinformował we wtorek “Die Welt”. Grupa opowiada się za „zmianą systemu”, a hashtag „Zmiana systemu, a nie zmiana klimatu” był wspierany przez Fridays for Future w niemieckich mediach społecznościowych. Działacze Ende Gelände zaangażowani są w przemoc wobec policji i wkroczenia do kopalni, w tym odkrywkowej kopalni węgla brunatnego Hambach w 2018 r. Raport nie po raz pierwszy skrajnie lewicowy ekstremizm kojarzy z aktywizmem klimatycznym. W lipcu ubiegłego roku sama Greta Thunberg pokazała się w koszulce Antify.

  https://dzienniknarodowy.pl/raport-sluzb-specjalnych-antifa-infiltruje-ruchy-klimatyczne-w-tym-stworzony-przez-grete-thunberg/
 • Farage: “Rozpoczęło się palenie książek. Ten fanatyzm jest bardzo niebezpieczny”
  https://dzienniknarodowy.pl/wp-content/uploads/2020/06/Webp.net-resizeimage-22-1.jpg
  Lider Brexit Party Nigel Farage ostrzegł, że „zaczęło się palenie książek” po tym, jak przed weekendem biblioteka Royal Holloway University of London ogłosiła, że zamierza „zdekolonizować i zdywersyfikować” swoją kolekcję książek, aby uspokoić aktywistów ruchu Black Lives Matter.
  Kampus uczelni został zbudowany w 1879 r. Fundatorem budynku był przedstawiciel brytyjskiej burżuazji i londyński filantrop Thomas Holloway. Biblioteka oświadczyła, że ​​w ramach walki z „rasizmem strukturalnym” w społeczeństwie brytyjskim usunie pewne tytuły z kolekcji, przepraszając, że nie podjęła wcześniej takich działań. Poświęciliśmy czas na zastanowienie się nad naszą rolą w tym zakresie i uznanie, że musimy zrobić więcej, aby zwalczać rasizm systemowy i wspierać naszą społeczność BME [Black and Minority Ethnic]. Mając to na uwadze, stworzyliśmy listę lektur materiałów, które pomogą Wam zrozumieć walkę z rasizmem czytamy w komunikacie. Wiemy jednak, że możemy zrobić znacznie więcej. W przyszłości będziemy udostępniać szczegółowe informacje na temat kroków, które podejmujemy w celu dekolonizacji i dywersyfikacji naszych kolekcji, uczynienia naszych usług bardziej integracyjnymi oraz walki z rasizmem i dyskryminacją. Nadszedł czas na prawdziwą i trwałą zmianę. Rozpoczęło się palenie książek. Ten fanatyzm jest bardzo niebezpieczny skomentował w odpowiedzi na cenzorskie działania biblioteki brytyjski polityk. Sytuacja przypomina palenie książek w Niemczech w 1933 roku, gdy na terenie III Rzeszy i Austrii doszło do kampanii niszczenia książek, prowadzonej przez samorządy studenckie skupione wokół Niemieckiego Związku Studentów (niem. Deutsche Studentenschaft; DSt), której celem była manifestacja niszczenia literatury uznanej za „nieprawomyślną” przez niemieckich studentów. Palono te książki, które wskazywały w swych treściach na opozycję do ideologii narodowego socjalizmu. h https://dzienniknarodowy.pl/farage-rozpoczelo-sie-palenie-ksiazek-ten-fanatyzm-jest-bardzo-niebezpieczny/
 • Biała Niemka poprzez operacje stała się Murzynką. Dostała nawet od rządu nowe dokumenty [WIDEO]
  https://dzienniknarodowy.pl/wp-content/uploads/2018/01/rsz_screenshot_2018-01-23_at_170248.jpg
  Martina Big to trzydziestoletnia, niemiecka była stewardessa, a obecnie modelka i aktorka znana ze swoich modyfikacji ciała. Martina ma oficjalnie największe piersi w Europie, ale najbardziej szokujące jest to, że po serii zabiegów zmieniła swój kolor skóry białej na czarną.
  W maju 2012 r. Martina zwęziła nogi, biodra i talię, aby stworzyć z siebie postać inspirowaną Barbie. Za tym poszły operacje nosa i powiększenie ust. W czerwcu przykryła przednie zęby porcelanowymi okleinami. Od grudnia 2012 r. Martina przechodziła 23 (słownie: dwadzieścia trzy) operacje powiększenia piersi, finalnie osiągając rozmiar biustonosza 32 S. W ubiegłym roku Martina poddała się kilku seriom zastrzyków z melanotanu. Substancja ta zapewnia trwałą opaleniznę, aczkolwiek w wielu krajach jest uznana za szkodliwą i dlatego zakazana. W lipcu 2017 r. otrzymała nowe dokumenty – niemiecka administracja uznała jej nową, czarną etniczność. Ale to jeszcze nie koniec zmian: czarna Niemka planuje kolejne powiększenia biustu!


  https://youtu.be/4dUbGWf6zpA

  https://dzienniknarodowy.pl/biala-niemka-poprzez-operacje-stala-sie-murzynka-niedawno-dostala-rzadu-nowe-dokument/
 • “Nowi Niemcy” przy pomocy sztachet dyskutowali na temat “zbyt ciemnego mięsa w kebabie” [WIDEO]
  https://dzienniknarodowy.pl/wp-content/uploads/2020/04/Fotoram.io_-768x448.jpg

  https://dzienniknarodowy.pl/nowi-niemcy-przy-pomocy-sztachet-dyskutowali-na-temat-zbyt-ciemnego-miesa-w-kebabie-wideo/
 • Imigranci stanowiący 12 % populacji Niemiec odpowiedzialni są za 35 % przestępstw popełnianych w kraju
  Osobnicy bez niemieckiego paszportu popełnili 35 % wszystkich przestępstw w Niemczech w 2019 r., Pokazuje to, że osoby ze środowisk migracyjnych stanowią coraz większą część przestępców w tym kraju, zgodnie ze statystykami opublikowanymi przez niemiecką policję kryminalną (Bundeskriminalamt, BKA). Choć stanowią zaledwie 12 % populacji kraju, to proporcjonalnie trzykrotnie częściej schodzą na złą drogę. W przypadku morderstwa odsetek ten był jeszcze wyższy, bo prawie 40 % podejrzanych figurowało jako „imigranci”. W Niemczech odnotowano również wzrost liczby przestępstw seksualnych w 2019 r. 8189 podejrzanych figuruje jako „nie-Niemcy”, co stanowi więcej niż jedną trzecią przestępstw seksualnych (36 %). Chociaż ogólna liczba przestępczych aktów spadła w 2019 r., to poważnych przestępstw, takich jak morderstwa, przestępstwa seksualne i ciężkie obrażenia ciała, dramatycznie przybyło. Wiele przestępstw pozostaje niezgłoszonych, a według raportu tylko 56 % przestępstw zostało rozwiązanych, co oznacza, że ​​wielu podejrzanych pozostaje niezidentyfikowanych.

  Policjanci i urzędnicy byli również coraz częściej atakowani w 2019 r.. W tej kategorii 31 % podejrzanych figurowało jako imigranci w sprawach dotyczących oporu lub napadu na „urzędników na służbie”. W przypadkach napaści związanych z „poważnymi obrażeniami ciała” 37 % podejrzanych to imigranci. Pomimo wzrostu odsetka przestępstw popełnianych przez imigrantów, niemiecki rząd federalny nadal kieruje funkcjonariuszy do uczestnictwa w kursach antyrasistowskich.Poprzednie raporty wykazały również podobne alarmujące statystyki. W raporcie zatytułowanym „Przestępczość w kontekście imigracji” z 2019 r. wskazano na 102-procentowy wzrost liczby Niemców wymienionych jako ofiary przestępstwa popełnionego przez członka społeczności imigrantów. W kategorii „przestępstw seksualnych” 3261 Niemców było ofiarami przestępstw seksualnych, w których imigrant był podejrzanym, a tylko 89 imigrantów padło ofiarą niemieckiego podejrzanego. Raport Federalnego Urzędu Kryminalnego (BKA) z pierwszego kwartału za 2019 r. pokazał również, że jako grupa uchodźcy, osoby ubiegające się o azyl i osoby niemające miejsca zamieszkania w Niemczech, których nie można deportować (w języku niemieckim znani jako Geduldete), są najbardziej reprezentowaną grupą przestępczą w całych Niemczech. Ponieważ większość tej grupy przybyła w 2015 r. lub później, reprezentowali oni tylko 2 % populacji niemieckiej, ale odpowiadali za 15 % śmiertelnej przemocy a 12 % podejrzanych było o gwałt lub napaść seksualną. Kolejny raport wykazał, że w Berlinie w 2016 r. połowa wszystkich podejrzanych o przestępstwa nie miała niemieckiego paszportu.
  https://dzienniknarodowy.pl/imigranci-stanowiacy-12-populacji-niemiec-odpowiedzialni-sa-za-35-przestepstw-popelnianych-w-kraju/
 • Niemcy: Tunezyjski imigrant atakował maczetą i siekierą w autobusie miejskim w Augsburgu
  Policja aresztowała wczoraj 27-letniego tunezyjskiego imigranta w bawarskim Augsburgu po tym, jak zaatakował dwie osoby maczetą i siekierą. Tunezyjczyk rozpoczął swój atak około czwartej nad ranem we wtorek. Najpierw zaatakował autobus przewożący kierowców lokalnego przedsiębiorstwa komunikacyjnego na poranne zmiany, rozbijając przednią szybę siekierą. Kierowcy udało się odjechać i poinformować policję o ataku bez odniesienia obrażeń. Kilka minut później imigrant zaatakował inny autobus i zagroził kobiecie po rozbiciu bocznych szyb pojazdu. Według gazety “Augsburger Allgemeine” 28-letni mężczyzna próbował skonfrontować się z migrantem i został uderzony maczetą w głowę. Mimo odniesionych obrażeń udało się mu obezwładnić napastnika i przytrzymać go, dopóki nie pojawiła się policja. Tunezyjczyk został aresztowany, a następnie umieszczony w ośrodku psychiatrycznym. Jego 28-letnia ofiara i pogromca został zabrany do lokalnego szpitala z obrażeniami, które nie zagrażają życiu. Tunezyjczyk ma pozostać pod opieką psychiatryczną. Ma mu zostać postawiony zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci, a także obrażeń ciała i zniszczenia mienia. Szaleńczy rajd miał miejsce niecały rok po tym, jak imigrant syryjski zranił czterech funkcjonariuszy policji w Augsburgu po rutynowej kontroli tożsamości.
  https://dzienniknarodowy.pl/niemcy-tunezyjski-imigrant-atakowal-maczeta-i-siekiera-w-autobusie-miejskim-w-augsburgu/
 • Szwedzka policjantka na kolanach przed imigrantami. Przeprasza i z płaczem obejmuje “prześladowanych” [WIDEO]
  https://dzienniknarodowy.pl/wp-content/uploads/2020/06/Webp.net-resizeimage-37.jpg


  Szwedzkich policjantów widzieliśmy już nawet nie jako ochronę marszy LGBT ale aktywnych uczestników parad. Tym razem, na fali przepraszania za rasizm, tamtejsi funkcjonariusze posunęli się jeszcze dalej. Blondwłosa policjantka uklękła na sztokholmskim Placu Sergela przed demonstrantami Black Live Matter, wśród których dominowała skrajna lewica i imigranci. Kobieta trzymała tablicę z napisem „Biała cisza to przemoc”, a potem z płaczem obejmowała protestujących. Svensk polis knäböjer och pratar om "vitt våld" (3/6 2020)  https://youtu.be/FP30iHBGqlo
 • “Jest białą dziewczyną. Zasłużyła” na gwałt i pobicie, bo istniało kiedyś w tym kraju niewolnictwo
  https://dzienniknarodowy.pl/wp-content/uploads/2019/06/Webp.net-resizeimage-5-11.png
  Jak informuje “The New York Post”, 23-letni czarnoskóry bandyta na zwolnieniu warunkowym został aresztowany za zgwałcenie i pobicie 20-letniej białej kobiety w nowojorskim Bronksie, twierdząc że ofiara „zasłużyła” na brutalny atak z powodu istnienia niegdyś w USA niewolnictwa. Jest białą dziewczyną. Zasłużyła na to, ponieważ my, mniejszości, przeszliśmy przez niewolnictwo powiedział Temar Bishop. To właśnie robili nam. Tak robili nam podczas ery niewolnictwa. Zwykli bić nas i bili. Bishop uderzył kobietę kilkakrotnie, zanim ją zgwałcił, a następnie kontynuował atak kopiąc ją i uderzając w głowę i ciało, aż upadła nieprzytomna. Potem uciekł, ale wrócił z człowiekiem, który widział kobietę „leżącą na dachu z krwią pokrywającą jej twarz”. To on złożył zeznanie obciążające bandytę. Kobieta była leczona w szpitalu rejonowym z powodu kilku urazów, w tym złamanego nosa i złamanych zębów. Poza tym „wymiotowała krwią”. Źródła policyjne wcześniej informowały “The New York Post”, że jeden z policjantów opisał atak jako „jeden z najgorszych, jakie kiedykolwiek widział”.


  za: nypost.com
 • Stany Zjednoczone w ogniu protestów. Demonstranci zablokowali autostradę i podpalili jedną z restauracji. WIDEO
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18xMzI0Zi9wLzIwMjAvMDYvMTQvODI1LzQ5OS83MWU2OWI4NzMzMGY0NTFiYTY5NDJiM2QwYzJjMDAwNC5qcGVn.jpeg

  Erika Shields, szefowa policji w Atlancie, stolicy stanu Georgia na południowym wschodzie USA, zrezygnowała w sobotę ze stanowiska, nazajutrz po śmiertelnym zranieniu przez policjanta czarnoskórego mężczyzny podczas próby aresztowania. W mieście wybuchły protesty. Demonstracje trwają również w Nowym Jorku. Demonstranci zablokowali autostradę i podpalili restaurację sieci Wendy’s, w pobliżu której 27-letni Rayshard Brooks został zastrzelony podczas interwencji policji podały lokalne media. Fire at Wendy's on University Ave in southwest Atlanta raging. A night to remember in Atlanta: Rayshard Brooks shot by an officer, the chief of Atlanta police resigned, and protesters stormed the interstate. Now, fire. #AtlantaShooting #AtlantaProtest
  https://twitter.com/i/status/1272005902133006336
  W Atlancie pokojowo nastawieni protestanci uwolnili od trosk doczesności lokalnych sklepikarzy i właścicieli stacji benzynowej. Straż pożarna odmówiła wyjazdu z powodu niskiego poziomu bezpieczeństwa. Dziwni jacyś. #USARIOTS #AntifaTerrorists
  https://twitter.com/i/status/1272026284252594183


  Burmistrz Atlanty Keisha Lance Bottoms, której nazwisko pojawiło się jako potencjalnej kandydatki na nominację Demokratów na urząd wiceprezydenta w listopadowych wyborach prezydenckich w USA, ogłosiła rezygnację Shields, od ponad 20 lat kierującej policją w Atlancie.

  Ze względu na jej pragnienie, by Atlanta była wzorem tego, że w całym kraju należy przeprowadzić znaczącą reformę policji, Erika Shields złożyła natychmiastową rezygnację z funkcji szefa policji zakomunikowała burmistrz w oświadczeniu transmitowanym w telewizji.

  Protesty w Atlancie po śmierci Brooksa
  Protesty w Atlancie w sprawie Brooksa nastąpiły w sytuacji, gdy w ostatnich dniach odbywały się tam manifestacje przeciwko brutalności policji i rasizmowi po zabiciu przez uduszenie 25 maja przez policjanta w Minneapolis czarnoskórego George’a Floyda. W ciągu ostatnich dwóch tygodni protesty w tej sprawie przetoczyły się przez całe Stany Zjednoczone i wiele krajów na świecie. Według oficjalnych doniesień 27-letni Brooks zasnął w samochodzie na podjeździe drive-in restauracji Wendy’s i jej pracownicy wezwali policję, ponieważ auto blokowało innych klientów. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu i stawiał opór, gdy policja chciała go aresztować podało w raporcie biuro śledcze stanu Georgia. ÚLTIMO MOMENTO #EstadosUnidos
  La policia de Atlanta mató a un joven Afroamericano...
  En estos momentos manifestantes prenden fuego el local de comida rápida donde se produjo el asesinato...
  Hay protestas en todo Atlanta...

  https://twitter.com/i/status/1272038161410072576 Materiał z monitoringu pokazuje, że „podczas szarpaniny z funkcjonariuszami Brooks wyrwał jednemu z nich paralizator i uciekł” - napisano w raporcie.

  Policjanci pobiegli za Brooksem; podczas pościgu Brooks odwrócił się i skierował paralizator w stronę policjanta. Funkcjonariusz użył swojej broni, trafiając w Brooksa podano w dokumencie. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala i przeszedł operację, ale wkrótce potem zmarł. Funkcjonariusz został ranny. Burmistrz Atlanty powiedziała, że policjant, który śmiertelnie ranił zatrzymanego, powinien zostać zwolniony ze służby. Jak podaje stacja ABC News, funkcjonariusz zidentyfikowany jako Garrett Rolfe, został zwolniony, a drugi policjant biorący udział w interwencji został zawieszony. Zapowiedź reform nie osłabiła nowojorskich protestów przeciw brutalności policji
  W Nowym Jorku nieprzerwanie trwają demonstracje przeciw brutalności policji i nierówności rasowej. Mimo zapowiedzi reform, a także wezwania gubernatora Andrew Cuomo, by przedstawić projekt dodatkowych zmian i zakończyć protesty, na ulice miasta w sobotę znowu wyległy tłumy. WARNING VIDEO | PROTESTERS CLASH WITH POLICE IN #NewYork NEWYORK CITY IN LATEST DEMONSTRATIONS

  https://twitter.com/charlot59176629/status/1272085497037369344?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed&ref_url=https%3A%2F%2Fwpolityce.pl%2Fswiat%2F504627-usa-w-ogniu-protestow-demonstranci-podpalili-restauracje Manifestacje odbyły się od Harlemu, przez centrum Manhattanu, po Brooklyn. Lokalne media szacują, że we wszystkich pięciu dzielnicach miasta protesty przyciągnęły w sumie kilkadziesiąt tysięcy ludzi, najwięcej od „eksplozji gniewu” po brutalnym zabiciu 25 maja przez białego policjanta w Minneapolis czarnoskórego George’a Floyda.

  Ruch niezadowolenia przebiegający m.in. pod hasłem Black Lives Matter (Życie Afroamerykanów ma znaczenie) zasilili w zorganizowany sposób Azjaci. Przybyli na Washington Square Park z planszami, na których widniały napisy solidaryzujące się z czarnoskórymi, takie jak np. „Asians4BlackLives” (Azjaci za Afroamerykanami).

  Niektóre protesty zaczęły się w sobotę zaraz po wschodzie słońca. Koncentrowały się na obszarach zamieszkanych głównie przez białych. Ich uczestnicy argumentowali, że Afroamerykanie są już świadomi, jak wygląda sytuacja. Wznosili okrzyki: „Nie ma sprawiedliwości, nie ma snu”.

  Manifestacje na Manhattanie
  Aby zrobić coś innego, musisz się obudzić, bez sprawiedliwości, nie ma snu tłumaczył telewizji NBC jeden z protestujących. Na Manhattanie manifestacje odbyły się m.in. w uczęszczanych licznie miejscach, jak Union Square czy Columbus Circle. Ludzie przybyli też pod główną siedzibę nowojorskiej policji (NYPD) w południowej części dzielnicy. Setki protestujących zgromadziło się na Grand Army Plaza w pobliżu Łuku Pamięci Żołnierzy i Marynarzy (Soldiers’ and Sailors’ Arch) na Brooklynie. Monument jest poświęcony obrońcom Unii podczas wojny secesyjnej (1861-1865). W ostatnich dniach demonstranci w różnych amerykańskich miastach podjęli akcję niszczenia pomników żołnierzy Konfederacji pragnącej utrzymania niewolnictwa. Impetu sobotnich demonstrantów nie osłabiło podpisanie przez gubernatora Nowego Jorku Andrew Cuomo reformy policji. Obejmuje ona zakaz przyduszania zatrzymanych oraz uchylenie prawa uniemożliwiającego upublicznienie akt spraw dyscyplinarnych funkcjonariuszy policji, osądzonych o łamanie prawa. Cuomo wydał także rozporządzenie wykonawcze zobowiązujące samorządy do uchwalenia własnych reform uwzględniających potrzeby danego środowiska. Gubernator, wielokrotnie podkreślając, że sympatyzuje z demonstrantami, wzywał ich do wyartykułowania żądań także na poziomie federalnym. Jednocześnie ostrzegał przed groźbą rozprzestrzeniania się koronawirusa w trakcie protestów z udziałem tysięcy ludzi; nie wszyscy noszą maski i nie zawsze można zachować dystans społeczny. Gubernator podkreślał, że „demonstracja, ustawodawstwo i pojednanie” są sposobem na wprowadzenie zmian. „Słyszeliśmy was (…), zgadzamy się z protestującymi (…), powiedzcie nam teraz, jak powinny wyglądać siły policyjne. Nie musicie protestować, wygraliście. Osiągnęliście swój cel” - mówił w sobotę gubernator.Nie jest jeszcze jasne, jak na protesty w Nowym Jorku wpłynie zabicie w piątek przez policjanta w Atlancie w stanie Georgia 27-letniego Afroamerykanina Raysharda Brooksa. Tamtejsi demonstranci w sobotę wybili okna w restauracji sieci Wendy’s, gdzie doszło do strzelaniny, a potem wybuchł tam pożar. Zablokowali też pobliską autostradę.
  PAP
  Ps...Uważam, że to na rękę Trumpowi. W normalnej sytuacji nie miałby szans na reelekcje. Teraz jeśli zamieszki przybiorą bardzo dużą skalę i on przy pomocy wojska/gwardii je stłumi, jego szanse poszybują. Generał Sun Tzu w „Sztuka wojny”: w pierwszej kolejności należy osłabić państwo wroga od środka. Chińczycy korzystają z mądrości swoich przodków. Pytam ilu białoskórych bandytów zastrzelili czarnoskórzy policjanci ostatnio? I nikt nie podpala sklepów, niszczy pomników i żaden czarnoskóry gwardzista nie klęka przed białymi oszołomami. Państwo pyta chuliganerię, jak powinny wyglądać siły policyjne? To dzieje się naprawdę? Koniec świata.
 • @@@@!
  https://dzienniknarodowy.pl/wp-content/uploads/2020/06/Webp.net-resizeimage-19.jpg                                                                        
                                                                                                                          USA: Biali klękają przed czarnymi i proszą o przebaczenie za “lata rasizmu” [WIDEO]...Przepraszać można a nawet trzeba, gdy zrobiło się coś złego. Jednak w ostatnich latach mamy często do czynienia z będącą częścią politycznej poprawności praktyką przepraszania dla samego przepraszania, w dodatku na pokaz. Jeszcze gorzej jest, gdy ktoś przeprasza za winy nie swoje lub co najmniej wątpliwe – znamy to dobrze choćby w przypadku zbrodni niemieckiej w Jedwabnem. Niezwykle popularne w sieciach społecznościowych jest nagranie z Houston w stanie Teksas. Grupa białych mieszkańców zebrała się, aby modlić się za rodzinę George’a Floyda. Podczas modlitwy biali ludzie uklękli i prosili czarnych współobywateli o przebaczenie za “lata rasizmu”. Czarna społeczność przyjęła przeprosiny i połączyła się w modlitwie. Tymczasem bardzo popularne jest nagranie Trevora Noaha – południowoafrykańskiego komika i aktora pracującego w USA. Od 2015 r. na antenie stacji Comedy Central prowadzi on program The Daily Show. Noah wyraźnie broni plądrujących mienie, usprawiedliwiając to trwającą od dziesięcioleci “grabieżą” czarnych przez system, w domyśle stworzony i kontrolowany przez białych.

  https://youtu.be/v4amCfVbA_c                                                          
                                                           
  https://dzienniknarodowy.pl/usa-biali-klekaja-przed-czarnymi-i-prosza-o-przebaczenie-za-lata-rasizmu-wideo/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031