Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1169 postów 575 komentarzy

Breżniew – Andropow – Biden

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Internet zastanawia się czy prezydentura Joe Bidena to jeszcze sekretariat Leonida Breżniewa czy już Konstantina Czernienki. Cóż, analogia tyleż zabawna, co jednak fałszywa.

 USA i dalej

 

O ile bowiem możemy oceniać z pozycji widzów – obserwujemy właśnie, jak globalizm pozbywa się powoli Stanów (i państw w ogóle), podobnie jak biurokracja partyjna pozbywała się niepotrzebnej nadbudowy, w tym ostatecznie i państwa sowieckiego. Linię tę w ramach oligarchii umownie nazywanej rządami Breżniewa - reprezentował i konsekwentnie realizował Jurij Andropow, choć przecież namaszczający go na następcę L. Breżniew nie tylko już zapewne tych implikacji nie rozumiał, ale i należał do kasty realizującej się w realiach sowieckich. W tym sensie ciągłości globalizacyjnej odpowiada ciągłość transformacji sowieckiej, zatem od Bushów/Clinotona&Gore’a/Obamy, przez Bidena po Kemalę Harris i dalej, poza samo istnienie i, znaczenie USA - oraz od Breżniewa przez Andropowa po Michaiła Gorbaczowa i poza ZSSR.

 

Trump, czyli fałszywa defensywa systemu

 

Tymczasem K. Czernienko był nieudaną i nieudolną obroną sowieckości, tak jak Donald Trump to koślawa i zapewne fałszywa, ale jednak reakcja amerykanizmu. Sekretariat Czernienki był zatem tylko chwilowym odejściem od planu transformacji sowieckiej, a w każdym razie jej zaburzeniem, budzącym naiwne nadzieje wierzących jeszcze w zdolności defensywne i realnie autonaprawcze systemu. Dlatego właśnie bardziej adekwatne byłoby porównanie tego epizodu do prezydentury Trumpa, co koresponduje zresztą z poprzednimi równie samonarzucającymi się skojarzeniami między najściem Kapitolu przez ludzi-bizony, a operetkowo-prowokatorskimi próbami ratowania ZSSR poprzez pucz pro-systemowy (nawiasem mówiąc zresztą i tak zabiegi takiego Janajewa i innych wyglądały poważniej niż to, co zdarzyło się niedawno w Waszyngtonie…). Tak czy inaczej jednak - prezydenturą Bidena wracamy do przerwanej linii planowanego następstwa, czyli coś jakby Czernienko zdarzył się przed Andropowem, a nie po, co jednak nie miałoby większe znaczenia, bo i tak wszyscy czekaliby na Miszę i koniec cyrku.

 

A może amerykański Putin?

 

A, no i zupełnie na marginesie, à propos tegoż końca: wszyscy którzy te trzydzieści parę lat temu liczyli na koniec Sojuza – przekonali się, że to, co przyszło po nim było znacznie, znacznie gorsze. Dla mieszkańców Związku, dla świata, także oczywiście dla Polaków. Trudno nie mieć dziś nadziei na upadek Ameryki, za bardzo wszystkich wymęczyła. Jeśli/kiedy będzie to jednak „upadek” kontrolowany – skąd wiemy czy to, co jest nam szykowane nie będzie jeszcze uciążliwsze?

 

Zwłaszcza, że mimo narastających w Ameryce konfliktów i sprzeczności etnicznych, kulturowych, ekonomicznych etc. – pod coraz ściślejszą kontrolą zmierzającego do totalności globalizmu nie przeradzają się one w stan w permanentnej smuty, znanej z okresu bezpośrednio posowieckiego. System nie musi zamieniać władzy politycznej na finansową oraz własność – bo te drugie i tak posiada, a ta pierwsza jest wobec nich wtórną i coraz bardziej marginalną, skoro ostatnim sensem istnienia państw wydaje się być posiadanie lotnictwa, którego nie chce się utrzymywać prywatnym „firmom ochroniarskim” stanowiącym armie nowego świata. Ze współczesnymi transformersami nie ma więc ani kto, ani czym handlować, a cały proces przebiega, póki co, bez większych zakłóceń. Czyż jednak reformatorzy ZSSR nie byli równie pewni siebie?

 

Być może, ale tylko być może – na jakimś etapie tej drogi genialny plan przestanie być jednak tak perfekcyjny i wszechprzewidujący i być może pojawi się w nim zaburzenie autentyczniejsze niż Trumpo-bizon. A wówczas faktycznie Bidena będziemy pamiętać jako Breżniewa Waszyngtonu, a Amerykanów może cieszyć będzie, że chociaż jako regionalne mocarstwo, ale jednak ich samopoczucie uratował jakiś tamtejszy W. Putin.  Na razie jednak Międzynarodówką naszego świata pozostaje natrętnie cyrkowa melodyjka 

 

Hail to the Chief we have chosen for the nation,

Hail to the Chief! We salute him, one and all…

 

Konrad Rękas

KOMENTARZE

 • @ Autor, All
  Zły tytuł.
  Powinno być: Bierut, Breżniew, Biden.
  Prawda, że lepiej?

  Oczywiście 5*

  Ukłony
 • @Jasiek 22:29:53
  "Furda skandale.
  Furda układy.
  Furda łapówki.
  Kasa i zdrady.

  Nowy faraon.
  Siada na tronie.
  Cóż że na kółkach.
  I o balkonie.

  Amerykanie.
  Mogą być dumni.
  Z nowej chodzącej.
  Czerwonej mumii.

  A gdy już kojfnie.
  Wreszcie się przyda.
  Oko Saurona.
  I Piramida. O!
  AVE.
 • Autor porównuje
  USrahell do byłego ZSRR i rzeczywiście trudno nie dopatrzeć się analogii. Celem jest globalizacja i likwidacja państw narodowych ale globalizacja nie jest celem samym w sobie.
  To co jest głównym celem?
  Ano depopulacja - o miliardy istnień i odczłowieczenie człowieka. Wydaje się, że człowiek przegrał z dziećmi diabła z kretesem - natomiast dni białej rasy na globie są już policzone.
  Wniosek?
  Z drugiej strony - diablisko strzela a Pan Bóg kule nosi - więc któż to wie - czy owa globalizacja nie stanie się zaczynem do choćby jakiegoś ograniczenia panowania - dzieci diabła na Ziemi. Małe to pocieszenie - bo białej rasy wtedy - już na Ziemi prawdopodobnie - nie będzie.
 • @demonkracja 08:56:10
  //To co jest głównym celem?
  Ano depopulacja//

  Depopulacja nie jest celem globalizacji.Jest tylko środkiem podobnie jak likwidacja narodowych państw,religii,tradycyjnych systemów wartości itd.
  Celem globalizacji jest maksymalizacja zysków i władzy a do tego potrzebne są określone warunki.Na przykład brak jakichkolwiek idei które integrują w związku z czym mogły by się stać konkurencją dla globalnej władzy.
  Globalizacja to "Tikkun olam".Powrót do stanu pierwotnego kiedy nie było jeszcze państw,narodów,językowo-kulturowo-religijnej różnorodności.
 • pierestrojka w USA
  Jeśli Biden to Breżniew, a ma nastąpić amerykański Putin, to trzeba przejść przez Gorbaczowa??!! Ponieważ Breżniew odszedł w trakcie bycia szefem, to po odejściu Bidena na amerykańskiego Gorbaczowa wyrasta Kamala Harris. Ona doprowadzi do pierestrojki po amerykańsku, czyli zapaść supermocarstwa a po niej ichni Putin,odbudowujący potęgę USA. Pażiwiom, uwidim. Excalibur
 • @ikulalibal 10:05:09
  --------------
  "Celem globalizacji jest maksymalizacja zysków i władzy a do tego potrzebne są określone warunki."
  --------------
  Ależ pełna zgoda - a ja dodam jeszcze, że chodzi o hodowlę nowego "człowieka".
 • Niby rozumiem intencje autora ale
  zupełnie nie mogę się zgodzić z paralelami które czyni.
  Jak można porównywać polityków; mniej lub bardziej sprawnych,czasem demonicznych,bywało zdradzieckich ale przecież prawdziwych z ludźmi absolutnie teflonowymi,nijakimi,kukłami za placami których stoją ich animatorzy.
  Weźmy dajmy na to takiego Breżniewa którego propaganda każe nam pamiętać jako nieporadnego starca.Swoisty symbol państwa na czele którego stał.
  Dlaczego nie mamy pamiętać go jako młodego krasawca

  https://ic.pics.livejournal.com/miss_hohotyn007/73968878/779219/779219_original.jpg

  który podczas II WŚ służąc na południowym froncie na kutrach desantu morskiego aż czterdzieści razy zachodził na przyczółek "mała ziemia" .Każdy z tych rejsów był śmiertelnie niebezpieczny i śmiało mógłby być gotowym scenariuszem wojennego thrillera a Breżniew wykonał ich czterdzieści.Podczas jednego z rejsów kuter trafił na minę.Większość załogi zginęła zaś Breżniew kilkaset metrów przepłynął wpław nim natknęła się na niego jakaś łódź rybacka.Breżniew wykazywał niezwykłą sprawność w walce wręcz.Nie był przecież szkolonym komandosem a bywało że powalał przeciwnika ze skutkiem śmiertelnym.
  Czy wielu amerykańskich prezydentów miało za sobą takie doświadczenia? Czy Biden nim się stał starym pierdzielem był kiedykolwiek żywym,pełnym werwy człowiekiem? czy raczej zawsze był kukłą? kiedyś młodą dziś starą ale zawsze kukłą.
 • @excalibur 10:24:47
  //Jeśli Biden to Breżniew, a ma nastąpić amerykański Putin, to trzeba przejść przez Gorbaczowa??!! //

  I jeszcze przez Borysa Pugo,Nikołaja Kruczine i marszałka Siergieja Achromiejewa.Zwłaszcza marszałka Siergieja Achromiejewa.
  Aż kilkakrotnie urywał się z samobójczej pętli doznając wielokrotnych ciężkich urazów co własnoręcznie opisał na maszynie w pożegnalnym liście.
  Był jedynym ruskim świadkiem słynnego spotkania Gorbaczowa z Buszem na Malcie.
 • @ Autor, All
  Jest dość duże prawdopodobieństwo, że zanim ten wpis spadnie z pudła, to Biden przestanie być prezydentem....
  Z demokracją nie ma żartów. Zwłaszcza z przodującą.
 • @excalibur 10:24:47
  " po odejściu Bidena na amerykańskiego Gorbaczowa wyrasta Kamala Harris. Ona doprowadzi do pierestrojki po amerykańsku, czyli zapaść supermocarstwa a po niej ichni Putin,odbudowujący potęgę USA. "

  Zapomniał Pan o najważniejszym - o Jelcynie ;)
 • @Jasiek 11:57:37
  Co myślicie o specjalnej PETYCJI do prez. A.Dudy, żeby nie jechał do homo--Ameryki, bo jak trzeba mu będzie pocałować w rękę doradcę do spraw zdrowia trans--babochłopa Rachel Levine, to nawet Murzyny w Burkina Faso będą z nas "drzeć łacha"! . . A to Rachel

  https://bi.im-g.pl/im/95/76/19/z26700949ICR.jpg
 • @Jasiek 11:57:37
  Bida to się dopiero zaczyna w USA. Na Florydzie zaczyna brakować jedzenia (brakuje firm transportowych i producentów żywności) ... i taniej siły roboczej. Był trampizm teraz bidenizm, dziadźka z plastikowym uśmiechem poruszany jak na baterie. Za chwilę będzie harrisizm i przepraszanie białych, że żyją. Tak wygląda transformacja do neotrockizmu. Tym się kończą czerwone rządy lewaków. Ameryka dogorywa chwiejąc się na lewej nodze. Biden rozpoczyna malowanie Stanów na czerwono! Kalifornia to Rosjanie i Chińczycy, ciężko białego zobaczyć na ulicy. Jeszcze nie wiedzą, że w komunistycznej rewolucji ręka sprawiedliwości bezlitośnie karze aktywistów, którzy zbłądzili w ideologiczne odchylenie. Gdzie ich będą wysyłać? Może na Alaskę.
 • WPS
  Końcowy wniosek autora jest zupelnie bez sensu, bo sugeruje, że okres włądzy Putina oznacza skuteczne przeciwstawienie się marginalizacji i destrukcji Rosji, gdy w rzeczywistości jest to jej zasyssanie przez globalny system oligarchiczno -lichwiarski, tyle że w nowych dekoracjach, które mają stwarząc miraż suwerenności Rosji. Co bardziej wnikliwi analitycy polityki W.Putina nie mają złudzeń w jakim kierunku zmierza Rosja jeśli do władzy nie dojdą rzeczywiście narodowo-patriotyczne środowiska, a nie jedynie ich atrapy.
 • @stanislav 21:43:34
  //analitycy polityki W.Putina nie mają złudzeń w jakim kierunku zmierza Rosja jeśli do władzy nie dojdą rzeczywiście narodowo-patriotyczne środowiska, //

  Zdradź pan imię któregoś z tych "analityków" a powiem który oligarcha sponsoruje jego niezależne analizy.
 • @ikulalibal 22:04:49
  Czuję woń chomików Nawalnego. No wiesz, tych w obcisłych portkach, gołych kostkach,trampkach w - 50 i z portretem Putina ''Nie, bo Nie!'' Ale Stanisłav, przecież to dorosła osoba. Co się stało?
 • WPS
  @ikulalibal,@fretka, dialog z Państwem bedzie miał sens jeśli zmienicie orientację czysto ideologiczno-emocjonalną na racjonalno-,merytoryczną. Musicie odróżniać żydowsko- zachodnią pacynkę, czyli niejakiego Nawalnego od szczerze rosyjskich krytyków systemu rządów W.Putina. Już sam fakt , że naprzeciw prezydenta Rosji staje taka ideowa i polityczna pokraka jak Nawalny, a głównie rosyjska młodzież dopuszcza taką "alternatywę" wystawia świadectwo 21 latom rządów Putina. Panie @ikulalibal, niech pan wreszcie spoważnieje i nie łączy każdej uzasadnionej krytyki systemu rządów Putina z " zapleczem oligarchicznym". Świadczy to jedynie, że pan nie wie, ale jedynie wierzy.
 • @stanislav 09:34:43
  //Musicie odróżniać żydowsko- zachodnią pacynkę, czyli niejakiego Nawalnego od szczerze rosyjskich krytyków systemu rządów W.Putina//

  Niczego nie musimy a nawet nie możemy.Liczba mnoga tyczy wszystkich którzy znają historię i wiedzą że jest ona matką życia.
  Jeśli grupki kontestatorów są małe to mają tendencje do skupiania się wbrew wszelkiej logice.To zgubna tendencja.
  Między 1905 a 1917 r było sytuacja identyczna do opisywanej przez pana.
  Ci mający "uzasadnione pretensje" stali w jednym szeregu z tymi którzy którzy dążyli do obalenia władzy dla samego obalenia,liberaści z nacjonalistami,mam przypomnieć jak się to skończyło?
  Gdyby jeszcze mieć pewność że dziś tak jak wtedy w krytycznym momencie wyłoni się jakaś trzecia siła która zaryje w ziemie i nacjonalistów i liberastów wraz z anarchistami i pozostałym pięknym ptactwem,to można ryzykować.Ale niestety niema takiej pewności więc lepiej zachować ostrożność.
  Bez względu na intencje i świadomość jaką pan w tym względzie posiada to na dzień dzisiejszy stoi pan w jednym szeregu z Chodorkowskim i Nowalnym.
  To dla mnie nie do zaakceptowania.
 • @Jasiek 22:29:53
  https://media.wplm.pl/thumbs/628/OTYwL3VfMS9jY19iMmE1MS9wLzIwMjEvMDEvMjMvMTIwMC83NjAvMGI3YzMwYjUzOTUzNGRiZjk4MWZmNTA4MWJiOWYzMDMuanBlZw==.jpeg

  Szaleństwo! Biden podpisał dekret, który "poszerza prawa" sportowców transpłciowych w szkołach. "Niszczy kobiecy sport". Jedną z pierwszy decyzji nowego prezydent USA Joe Bidena okazało się… wprowadzenie dyrektywy, mającej rozszerzać prawa uczniów transpłciowych. Zgodnie z nią, np. sportowiec płci męskiej deklarujący, że jest kobietą, będzie mógł startować w zawodach z kobietami. Dzieci powinny móc uczyć się bez lęku o to, czy będą mogły wejść do szatni, łazienki czy wziąć udział w zawodach sportowych (…). Wszyscy otrzymają jednakową opiekę, jaką zagwarantuje im prawo bez względu na ich tożsamość płciową czy orientację seksualną można przeczytać w dyrektywie podpisanej przez Joe Bidena. Środowiska LGBT są zachwycone z decyzji Bidena.

  Działania prezydenta Bidena stawiające jako priorytet przeciwdziałanie dyskryminacji i ułatwianie zbierania danych na temat przemocy wobec osób LBTQ, to prawdziwy powiew nadziei

  — powiedział Sam Brinton z organizacji The Trevor Project, która zajmuje się pomocą dla transseksualnej młodzieży.

  Okazuje się, że w dyrektywie są de facto zapisy dyskryminujące! Znajduje się w nich zapis, który wymusza na szkołach zapewnienie dzieciom zawodów zgodnie z płcią, z którą się utożsamiają. A zatem kobiety są de facto zmuszone do mierzenia się w zawodach z biologicznymi mężczyznami.

  „Dekret Bidena niszczy kobiecy sport”
  Niedawno wydany dekret Bidena niszczy kobiecy sport pod sztandarem feminizmu. Właśnie dlatego nie jestem feministką napisała na Twitterze Erielle Davidson, analityczka polityczna z Jewish Institute for National Security of America.
  15 rozporządzeń wykonawczych Bidena już pierwszego dnia urzędowania! Prezydent USA Joe Biden wydał w pierwszym dniu urzędowania w Białym Domu bezprecedensową liczbę 15 rozporządzeń wykonawczych. Zmierzają one głównie do wprowadzenia znaczących zmian w polityce realizowanej przez jego poprzednika Donalda Trumpa. Kiedy Biden pojawił się 20 stycznia w Gabinecie Owalnym, podpisując rozporządzenia wykonawcze twierdził, że te działania są „punktem wyjścia”. Myślę, że niektóre z rzeczy, które zrobimy, będą odważne i ważne. (…) Aby to rozpocząć nie ma (lepszej) pory jak dzisiaj przekonywał.

  Pierwsze rozporządzenia wykonawcze Bidena dotyczą m.in. zmian w strategii zwalczenia pandemii Covid-19, w tym wprowadzenia obowiązku noszenia maseczek w obiektach federalnych.

  Można oczekiwać, że krytykę wśród jego adwersarzy wzbudzi m.in. nakaz wstrzymania budowy muru na granicy z Meksykiem oraz wycofanie zakazu podróży do USA osób przybywających z kilku krajów muzułmańskich. Kontrowersje wywoła zapewne też rozwiązanie tzw. Komisji 1776 Trumpa oraz anulowanie raportu o promowaniu „edukacji patriotycznej” w szkołach. Jego zdaniem dzieci uczono kłamstw o systemowym rasizmie.

  W dokumentach ogłaszających dekret Bidena urzędnicy administracji stwierdzili, że panel „dążył do wymazania z historii niesprawiedliwości rasowej w Ameryce”.

  Nowy prezydent cofnął też m.in. zarządzenie Trumpa wycofujące USA ze Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), z porozumienia klimatycznego zawartego w Paryżu oraz zezwolenie poprzednika na rurociąg z Kanady do USA - Keystone XL.

  Biden wydał w pierwszym dniu urzędowania 15 rozporządzeń wykonawczych (oraz dwa inne dokumenty wykonawcze), natomiast w drugim dniu, według przewidywań, miał podpisać 10 kolejnych.

  Dla porównania Trump w kilka godzin po objęciu władzy podpisał w roku 2017 jedno rozporządzenie wykonawcze, dążące do anulowania definiującej prezydenturę Baraka Obamy ustawy o reformie ubezpieczeń zdrowotnych tzw. „Obamacare”.

  W pierwszym roku urzędowania Trump wydał 55 rozporządzeń wykonawczych. W ciągu czterech lat liczba ta wzrosła do 212. Było to o ok. 28 więcej, niż w przypadku poprzedniego prezydenta, który sprawował urząd tylko w jednej kadencji - George’a H.W. Busha (166).

  We współczesnych czasach rekordzistą pod względem liczby rozporządzeń wykonawczych w ciągu całej prezydentury był Ronald Reagan - 381. Za nim plasują się Clinton - 364, George W. Bush – 291 i Obama – 276.

  Biden już w czasie kampanii wyborczej zapowiadał odrzucenie programu republikańskiego rywala. Był nieraz krytykowany, że motywuje go to bardziej, niż sformułowanie własnej agendy. Jego dekrety są odzwierciedleniem różnicy w podejściu obu przywódców do wielu ważnych kwestii.

  Dekrety wykonawcze, zwłaszcza wobec dużej polaryzacji mającej miejsce w USA, mogą być mocnym narzędziem sprawowania władzy w ręku prezydenta. Gwarantuje je artykuł drugi konstytucji. Nie wymagają zatwierdzenia przez Kongres i mogą być trudne do unieważnienia przez ustawodawców.

  Kongres może uchylić, zmodyfikować lub zastąpić zarządzenie wykonawcze, ale w przypadku prezydenckiego weta unieważnienie ich wymaga co najmniej dwóch trzecich głosów obu izb Kongresu. Badanie z 2006 roku, cytowane przez Congressional Research Service wykazało, że tylko około 4 proc. takich dekretów zostało zmodyfikowanych przez Kongres.

  Także sądy mogą uznać zarządzenie wykonawcze za niezgodne z prawem lub konstytucją. William Howell w książce „Power without Persuasion: The Politics of Direct Presidential Action” zauważył jednak, że w latach 1945–1998 stało się tak jedynie w 17 proc. przypadków.

  Uchylić rozporządzenie wykonawcze swoich poprzedników władni są, zgodnie z prawem, także następni prezydenci.

  W sumie Najwięcej, bo 3728 rozporządzeń wykonawczych, przypisuje się Franklinowi D. Rooseveltowi, ale sprawował on władzę przez cztery kadencje. Woodrow Wilson wydał ich 1803, Calvin Coolidge 1203, Theodore Roosevelt 1081, podczas gdy George Washington tylko 8, a zasiadający w Białym Domu tylko przez miesiąc William Henry Harrison żadnego.

  PAP/theguardian.com/

  Ps...Witajcie w domu wariatów. Świat amerykański (i nie tylko) stanął już nie na głowie, a na dupie. Nie starczy psychiatrów dziecięcych w związku z decyzją Bidena, bo będzie skokowy wzrost zaburzeń psychicznych młodzieży. Zwłaszcza że pójdzie za tym ofensywa LGBT w szkołach. Biden stary dziad z altzheimerem i w pieluchomajtkach - podpisze wszystko co mu lewackie bydło podsunie Z prostego powodu- bo ma okulary +185 dioptrii i nie widzi-gdyby widział to i tak nie rozumie, spowodował, że większość nastolatków będzie dziewczynkami, wspólne toalety i natryski! Demokraci wybrali kandydaturę tego beozbjawowego katolika z demencją na prezydenta a marksistkę na vice, bo Biden jest dobrym listkiem figowym. Łatwo nim sterują i podpisze wszystko co mu podsuną. Właśnie między innymi po to był lewakom potrzebny stary sklerotyk w roli prezydenta! Brawo Joe, jeszcze tylko podobny dekret w sporcie amatorskim i zawodowym i będzie można powiedzieć, że załatwiłeś feministki jak nic. Biden, luka w przepisach: pozostały jeszcze przebieralnie, gabinety lekarskie, sale szpitalne (w tym sale porodowe), mykwy, szatnie, toalety! Dewianci górą! Powiedzenie, że lewica zjada własny ogon, nie wzięło się znikąd. Żydokomuniści przez 45 lat fałszowali wybory w Polsce więc nie żal ani trochę durnych Amerykanów mają to co chcieli, a jednak Trump miał rację. Chcącemu nie dzieje się krzywda. Amerykanie chcieli, Amerykanie wybrali. Oni musza zderzyć się komunizmem, bo na zrozumienie tego panującego u nas, wyobraźni im nie starczało. Poczujesz to zrozumiesz…Chyba zostanę dewiantem. Będę przesiadywał w kobiecej toalecie, pod prysznicem itd. Cudo. Aha i jeszcze Emerytura o 5 lat wcześniej.

  Chciałbym się mylić ale nie bądźmy zdziwieni jak przyślą nam transpłciowego ambasadora. Od razu przypomniało mi się jak w DDR zapładniano kobiety żeby polepszyć wyniki sportowe a później usuwano ciążę. Męskie, żeńskie transpłocie, nijakie dziwolągi na bieżniach, Harris działa, on podpisuje. Czy ktoś kto czuje się koniem będzie mógł brać udział w zawodach hippicznych? Swoją drogą, ten bolszewicki sport może być naprawdę emocjonujący. Wyobraźcie sobie np. bieg na 100 metrów, w którym wystąpi zboczeniec uważający się za zająca i transwestytka uważająca się za charta. Stary sklerotyk podpisuje wszystko co mu przygotowało lżydolewactwo. On i tak nie wie co podpisuje. Co narobi szkody to narobi. Lewackimi bredniami Kamali Haris Biden wykończy USA ekonomicznie i kulturowo. Zboczeńcy doszli do głosu a nieprzytomny dziadek Joe to sankcjonuje! Te sfałszowane wybory zaraz dadzą znać o sobie! Trump coś przegapił?! Był naiwny jak większość Amerykanów i ograł go Big Tech!? To teraz dopiero feministki mają pole do popisu, bo w tej sytuacji faktycznie trzeba walczyć o prawa kobiet, a nie dziwolągów, czy udających dziwolągi. Niedługo wszelkie przywileje kobiet uzyskają też mężczyźni deklarując, że są kobietami. Bo skoro stan biologiczny ustala się wg. samopoczucie psychicznego, to mogą się też uważać np.za kobietę w ciąży..No Jankesi to teraz będzie jazda bez trzymanki z amerykańskim Breżniewem! Kopia Breżniewa podpisze to, co mu położą na biurku. Witamy w bolszewii. Jak już wszystko podpisze, zostanie wyłączony. Kamila rozłoży ręce i stwierdzi, że robiła co mogła ale taka była jego wola. Po prostu Amerykanie zapłacą za mordy Rosjan w trakcie i po rewolucji bolszewickiej dokonanej za „ich” pieniądze przez ich nowojorskich bandytów i za ich wsparciem. Zaczyna się wprowadzanie łagodnego bolszewizmu i głosu (na razie) nie zabiera „towarzysz Mauzer”. Tolerancja jako władza mniejszości nad większością, poprawianie klimatu, poprawianie demografii przez imigrantów, cenzura w mediach, a amerykańska Dolores Ibarruri przebiera tylko nóżkami, zerkając na dożywającego swoich dni, upojonego władzą starca. Będą Amerykanie płakali, że głosowali na Bidena. Dziewczęta i kobiety znowu są spychane na pozycję przegranych. Jak Biden zrezygnuje, to wejdzie ta Harris i dopiero się zacznie. Jestem przekonany, że w ciągu jego kadencji zaczną wygaszać reaktory na lotniskowcach lub postawią je na nadbrzeżach jako elektrownie. Bieda nie idzie, biegnie do Ameryki. Wyzbywajcie się dolarów. A to dopiero początek uszczęśliwiania Amerykanów: poczekamy kilka miesięcy a doczekamy się Kapitolu bis tylko tym razem Gwardia Narodowa ruszy wraz z obywatelami. Widziałem kiedyś film, na którym były żołnierz Navy SEALs, uważający się obecnie za kobietę masakruje w klatce twarz autentycznej przedstawicielce płci pięknej. Wynik walki był oczywisty…

  Polecam „The 11th Hour Blog „ o transgenderyzmie i jego lobby . Miliarderzy i Big Farma chcą zmienić kształt świata, to są ogromne pieniądze.


  Polecam video poniżej:

  https://news.yahoo.com/biden-order-encourages-transgender-athletes-045847138.html
 • @ikulalibal 12:36:20
  Już panu wyżej napisałem, mniej ideologii, a więcej myślenia.
 • @stanislav 22:53:38
  Przepraszam bardzo ale to pan zapatrzony w jakieś iluzoryczne,nie do końca sprecyzowane cele,traci poczucie gruntu pod nogami.

  A skoro już przy tym jesteśmy;słyszał pan o tym że główny sztab koordynujący dzisiejsze protesty gówniarzerii znajduje się w Polsce?
  Są też sygnały z Emiratów Bałtyckich i Londynu ale najsilniejsze są z terytorium Polski.Nie milkną głosy żądające wprowadzenia przeciw nam sankcji a na dobry początek wypierdzielenie naszego ambasadora.
 • @ikulalibal 23:04:02
  //w jednym szeregu z Chodorkowskim i Nowalnym//
  https://sun9-34.userapi.com/impg/OAxLhQAzUhFhBkCfqeHah8OKdo_ip4mByiSroQ/NLdoTm9ayKY.jpg?size=1103x600&quality=96&proxy=1&sign=4b66eda1d730955dd4cca9fdbb0c2426&type=album
 • @fretka 11:34:28
  Wyłania się "trzecia siła".Myślę że do lata będą zwarci i gotowi.
  Założę się że będzie się nazywało że to "bojówki Putina".

  https://www.youtube.com/watch?v=gHKpi7NhHws
 • @ikulalibal 12:27:20
  Sytuacja wymaga nie takich efekciarskich działań, ale decyzji strategicznych.
 • @stanislav 08:55:32
  //Sytuacja wymaga nie takich efekciarskich działań, ale decyzji strategicznych.//

  Jak tak pana czytam to przypomina mi się stara ruska anegdota o tym jak
  -Żyd i Ruski usłyszeli przez radio komunikat o wybuchu wojny.
  -Żyd chwycił się za głowę i lamentuje :Mój boże,mój boże,cóż to za kłopoty,cóż to za problemy:trzeba rodzinę wysłać do Taszkientu,zapakować wszystkie rzeczy,potem samemu jechać,jakoś się tam urządzać.Mój boże,mój boże.
  -Ruski odpowiada:wojna zawsze oznacza kłopoty
  -Żyd na to :nie rozśmieszaj mnie,jakie u was ruskich mogą być problemy? ot-usłyszeli komunikat,wzięli karabin i poszli na wojnę.

  Mówić o "efekciarstwie" w odniesieniu do czegokolwiek co nazwiskiem firmuje Zachar Prilepin to po prostu śmieszne.Ja nie znam człowieka bardziej realnego.Gdyby nie wiedzieć że jest prawdziwy można by pomyśleć że to postać literacka.
  "Dowiedział się" że w Czeczenii wojna-wziął karabin i poszedł na wojnę.
  "Dowiedział się" że w Donbasie wojna-wziął karabin i poszedł na wojnę.
  W międzyczasie napisał kilka książek które zachwyciły europejskiego czytelnika.
  A pan co,panie stanislav? z żadnym skutkiem od lat walczy w internecie?

  Jeśli istnieje jakakolwiek wątpliwość odnoście "gwardii Zachara Prilepina" to taka że nie powinna ona wyręczać struktur siłowych państwa bo sprawy mogą się wymknąć spod kontroli.

  https://bi.im-g.pl/im/b1/cf/13/z20772529V,Zachar-Prilepin-wlasnorecznie-umacnia-strefe-wplyw.jpg

  https://vnnews.ru/images/wsscontent/articles/2018/04/zakhar-prilepin-esli-ya-bashku-svoyu-podstavlyayu-v-donbasse-neuzheli-ya-budu-iz-za-fejsbuka-perezhivat.jpg

  https://naviny.belsat.eu/wp-content/uploads/2018/08/633651_b.jpg

  https://xportal.pl/?p=28474

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031