Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1169 postów 575 komentarzy

Polityka Wschodnia – jak rozumieją ją Polacy?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia przedstawiło niedawno wyniki szerokiego badania opinii publicznej mającego uzasadnić czemu żadnego dialogu Polski z Rosją nie ma, a porozumienie nie jest możliwe.

Jak to jednak bywa, mimo zmarnowania kolejnych pieniędzy podatników - rezultaty nie w pełni jednak pokryły się z intencjami zamawiających sondaż.

 

Oczywiście, w ich analizie zwraca przede wszystkim uwagę jednoznaczne zideologizowanie, ukierunkowanie materiału upozowanego na „bezstronną analizę obiektywnego sondażu”. Komentarz autorów, Łukasz Adamskiego i Ernesta Wyciszkiewicza – bez zażenowania operuje takimi kalkami „Ukraina i Litwa – kraje bardziej pokrzywdzone przez rosyjski imperializm niż sama Polska”, czyli uprzedzenia i proste fałsze jak to zwykle w polskiej rządowej propagandzie przedstawiane są jako „oczywiste fakty”.  Do tego jednak dokumenty sygnowane przez instytucje jakoś tam desygnowane polskiej [czyli zachodniej] polityce wschodniej zdążyły nas już przyzwyczaić. 

 

My Słowianie

 

Inną bijącą w oczy manipulacją jest celowe mieszanie naturalnej, braterskiej życzliwości Polaków zwłaszcza do Białorusinów, deklaracje wsparcia humanitarnego dla innych narodów słowiańskich – z polityczną misją wspierania w ich krajach projektów destabilizacji i aneksji geopolitycznej. Słowem, z faktu, że Polacy chcieliby pomagać Ukraińcom i Białorusinom (co jest prawdą, choć ci drudzy akurat tego nie potrzebują) wyciąga się z gruntu fałszywy wniosek, że Polacy generalnie popierają wymianę rządów w Kijowie i Mińsku na pro-zachodnie – co prawdą nie jest. Po prostu – słabo znając nawet tak bliskie realia białoruskie Polacy autentycznie nie mają świadomości, że warunki życia u naszego najbliższego sąsiada bynajmniej nie ustępują polskim, a pod wieloma względami (np. polityki mieszkaniowej, urbanistyki, zrównoważonego rozwoju, bezpieczeństwa) wręcz je przewyższają. W tym punkcie faktycznie ulegamy propagandzie, wierząc w rzekomą białoruską biedę – ale zamiast za nią nienawidzić „złego Łukaszenki” – po słowiańsku mówimy, że pomożemy Białorusinom. Pomożemy żyć – nie obalać własne władze, podkreślmy raz jeszcze.

 

 

Klęska rusofobii

 

Inny ciekawy element, to przemknięcie przez autorów, było nie było mających wszak pracować na rzecz polsko-rosyjskiego dialogu i pojednania – nad faktem, że aż 30 proc. ankietowanych Polaków uznaje, że „współpraca z Rosją winna być [dla Polski] ważniejsza od współdziałania z sąsiadami”, czyli z Litwą i Ukrainą. A przecież to jest klęska rusofobii, stanowiącej od 10 lat oficjalną ideologię państwową Polski! Blisko 1/3 społeczeństwa polskiego rozumie oczywisty fakt, że Rosja jest naszym najważniejszym sąsiadem, a nasze relacje zwłaszcza z Ukrainą – są tylko funkcją stosunków polsko-rosyjskich (a w optymalnym kształcie podziału wpływów między Moskwę i Warszawę). Ba – 6 proc. wprost domaga się „związania polityki polskiej z Rosją”. A przecież nadal nie ma dnia, żeby polska państwowa telewizja nie obciążała Rosji odpowiedzialnością za wszystkie klęski pro-zachodniej polityki, od inflacji po COVID…

 

Banderyzm i NATO – wrogowie Polski

 

Aż trzy akapity autorzy poświęcają za to lamentom jak to aż 11 proc. Polaków jakiekolwiek rozmowy z Ukrainą uzależnia od odcięcia się przez jej władze od nazistowskiego dziedzictwa banderyzmu. W dodatku zaś 23 proc. badanych Polaków uważa, że celem polityki polskiej wobec Ukrainy nie powinno być żadne tam „wspieranie pro-zachodnich aspiracji” tego upadającego państwa, ale tylko i wyłącznie ochrona żyjących tam na naszej własnej ziemi rodaków. 

 

Dla dopełnienia zaś aż 10 proc. respondentów za główny błąd polityki zagranicznej III RP uważa jej nadmierne uzależnienie od instytucji międzynarodowych, z Unią Europejską i NATO włącznie. A to już potencjał może nie do strategicznej zmiany – ale już na pewno do wstawienia nogi w drzwi żebraczej bieda-dyplomacji kolejnych rządów usadzonych w Warszawie.

 

Nic więc dziwnego, że wprawdzie oficjalne wnioski z raportu tchną urzędowym optymizmem, w istocie jednak wyziera z niego strach macherów tzw. polityki wschodniej, czyli działań prowadzonych przez polskie rządy w zachodnim interesie. Mimo wydanych milionowych sum, mimo ogromnego natężenia propagandy – wciąż istnieje w narodzie polskim silny opór związany z prawidłowym rozumieniem naszej racji stanu, którą jest: odzyskanie polskiej własności na Kresach, na Ukrainie, Litwie i Łotwie oraz uzyskanie realnych, zwłaszcza gospodarczych wpływów na wszystkich ziemiach należących historycznie do Polski, także poprzez dążenie do ustanowienia tam polsko-rosyjskiego kondominium. I żadne straszenie Polaków Rosją niczego w tym zakresie nie zmieniło i nie zmieni.

 

Konrad Rękas

SPUTNIK POLSKA 

KOMENTARZE

 • Chodzi tu głównie od destabilizację stosunków polsko-ukraińskich.
  Rosji i jej usłużnym pomocnikom zawsze o to chodziło. Międzymorze jest wielkim zagrożeniem dla przyszłości FR. To nie pierwszy raz, kiedy Rosja poprzez swoje peryferyjne "kanały" medialne, proponuje Polakom rozbiór Ukrainy. Z polskiej strony to byłby krok bardzo głupi - po prostu niewybaczalnie idiotyczny.

  https://informnapalm.org/wp-content/uploads/2017/03/dhlhokiikkojllkk.jpg
  Photo: IN

  https://www.kyivpost.com/wp-content/uploads/2013/04/24/p17otjrhalblc19j71kej1ku0cfp5/original.jpg
  Photo: Kyiv Post
 • Ukraina jest przede wszystkim cytując klasyka "krajem posiadanym przez kogoś z zewnątrz".I nie należy do Ukraińców
  Posiadaczom służą różne podnóżki /w tym z Polski/ którym rzucane są ochłapy z grabieży tego kraju. A to udziały w Burisma,fikcyjne i prawdziwe stanowiska ministerialne

  https://twitter.com/i/status/1353104174758699013

  Wystarczy spojrzeć na pochodzenie poprzednich i obecnych władz Ukrainy, na miliarderów oligarchów posiadających większą część majątku.
  Jeden z nich z Dniepropietrowska fundator największej synangogi na świcie...zamieszany w Amber Gold i OLT Ekspress nie został nawet tknięty paluszkiem na słynnej "komisji" panny Wasserman.
  Dlatego krajanie oraz słudzy /parobki ,"posiadacza" Ukrainy na forum tak zawzięcie wpychają Polakom urojoną 'przyjaźń". A właściwie to zmuszanie do utrzymywania "przyjaciela/ kraju 2 razy większego i bogatszego od Polski w czarnoziemy, bogactwa mineralne,bursztyn,...... z krwawicy biedniejących Polaków, 4 mld pożyczki/pan Duda/ nie słychać o zwrocie, sponsorowanie mleczarni, sadownictwa, kolei, budowy dróg, straży pożarnej, lecznictwa,fundowanie szczepionek, testów itp, idzie w miliardy/obcięto ogromną kwotę na leczenie onkologiczne w Polsce, skazując wielu ludzi na cierpienie albo i gorzej/.

  Bardzo charakterystyczna jest "relacja" między naszymi krajami.
  Otóż prezydent Ukrainy z narodu "posiadaczy " tego kraju, żąda od pana Dudy odnowy w Polsce pomników oprawców z UPA m.in. swoich krajan.
  Bardzo ciekawe, jakaż to idea przyświeca temu żądaniu.
  W tym samym czasie bezczeszczone są polskie miejsca pochówki bestialsko pomordowanych Polaków na Ukrianie.A traktory wyorywaują tam kości Polaków na polach./za prof Osadczym/

  https://img7.demotywatoryfb.pl//uploads/202007/1593585905_1tqwv3_600.jpg

  zawracane są z granicy dary zebrane od polskich dzieciaków dla biednych dzieci Polonii na Ukrainie, Duda wycofał poprawkę do ustawy IPN o zakazie promocji banderyzmu w Polsce.
  Odrodzony morderca czyli banderyzm jak Frankenstein ma ważne zadanie , m.in.przytłumienia nastrojów i prawdziwej sytuacji na Ukrainie , w tym celu należało im coś rzucić, co ich ruszy i zajmie i odwróci ich uwagę.I utwierdzi w przekonaniu,że coś znaczą.
  Taka podprogowa inżynieria społeczna, opracowana przez starszych.
  Polska została wyznaczona do roli zabezpieczacza przed niezadowoleniem ograbianej tłuszczy ukraińskiej i burdami ulicznymi z powodów ekonomicznych.

  Ma dawać pracę /legalną i nielegalną, tylko 470 tys. płaci podatki ZUS i NFZ w Polsce/, 500+także na dzieci na Ukrainie,emerytury po roku pracy, 13 emerytury,stypendia,utrzymanie szkół i klas ukraińskich w Polsce,dodatki mieszkaniowe, sprzedwana jest polska ziemia itp.
  Nikt nie pyta czy Polacy zadłużeni coraz bardziej mogą chcą i zgadzają się na takie rozwiązania.

  Dlatego na każdym kroku oddane sługi/parobki z kraju i zagranicy będą lekceważyć, umniejszać,obsmiewać dążyć do całkowitego zamazania działań "przyjaciół" na ternach Wołynia, Małoplski Wschdniej Bieszczad, Powstania Warszawskiego.To ma zostać stopniowo usunięte z historii Polski i Polaków.

  I co najgorsze szczycenie się zbrodniarzami w stylu Kłyma Sawura / tnobilitowanego własnoręcznie rozpłatywał brzuchy Polakom/,i ich ideologią dzisiaj ma zapewne wejść w kanony nauczania Polaków!!!!!

  https://opinie.wp.pl/klym-sawur-rzeznik-z-wolynia-6126039198234241a


  Jedną z metod "legitymizacji" i "uspraiwedliwiania"i umniejszania tych przerażających i niepojętych dla normalnego człowieka zbrodni, ma służyć jak zwykle wcześniejsze udawadnianie przez sługi /parobków "posiadaczy"Ukrainy ,jak zła jest i była Polaska i Polacy, ten sam schemat powtarza się przy innych sytuacjach/447/.
  Tak że w zasadzie to rozpruwanie brzuchów ciężarnych Polkom wyjmowanie dziecka i wsadzanie tam zdechłego kota lub kamieni..im się prawie należało!!!!!!!!!!!!za te zburzone cerkwie!!~

  Polska była szarpana przez sąsiadów i sama szarpała.Jak prawie każdy kraj ....niestety.
  Natomiast zamiast normlanych r ó w n o ce n n y ch relacji handlowo gospodarczych z ukraińskim sąsiadem, Polacy są kolejny raz postawieni w roli dojnej krowy,są prześladowani w kraju w którym/ działacze kresowi/ żyją,pielęgnują groby swoich przodków,płacą podatki na które ciężko harują, są często nawet gorzej traktowani.
  I to "podoba się "patriotom"...zwłaszcza nie żyjącym w Polsce.

  A to przykład....równocennych relacji/odwrócenie sytuacji to taka sama wypowiedź na Ukrianie z ust polskiego dziennikarza finansowanego przez podatników na Ukrainie..... niemozliwe....../

  https://wprawo.pl/skandaliczny-wpis-ukrainca-igora-isajewa-polsko-ty-hju/

  https://wprawo.pl/prowokacja-ukrainskiego-dziennikarza-zrobil-znaczki-pis-idz-w-ch-j-teraz-skarzy-sie-na-hejt-i-ukrainofobie/

  motyw anatomiczny sie przewija dośc często...
  I co ?? ma rację "dziennikarz", aktywista LGBT w Polsce???
 • "...odzyskanie polskiej własności na Kresach,
  odzyskanie polskiej własności na Kresach, na Ukrainie, Litwie i Łotwie oraz uzyskanie realnych, zwłaszcza gospodarczych wpływów na wszystkich ziemiach należących historycznie do Polski, także poprzez dążenie do ustanowienia tam polsko-rosyjskiego kondominium. I żadne straszenie Polaków Rosją niczego w tym zakresie nie zmieniło i nie zmieni."
  ------------------
  Tak - to jest elementarz dzisiejszego spojrzenia na rzeczywistość. Jednak realia są inne - etap mądrości zmieniono niedawno - bo taki etap mądrości pasuje globalistom - do czasu całkowitego zoperowania Białej Europy. Potem będziemy mieć inny etap mądrości - ale białych ludzi już nie będzie.
  Wniosek?
  Mleko już się rozlało!
 • @AgnieszkaS 02:06:33
  Polska nie prowadzi suwerennej polityki zagranicznej.
  Polskie solidaruchy przy korycie na zmianę to wprost agentura wrogów Rosji.
  Oni realizują politykę wrogów Rosji a interes Polaków jest tylko propagandą dla pożytecznych idiotów.
  Tani ruski gaz jest zły, szpiegowski.. a drogi amerykański dobry demokratyczny... to śpiewki dla idiotów.
  "Drang nach osten" NATO jest dobry demokratyczny (podobnie jak drang nach Jugosławia, Libia, Syria, Iran.. Wenezuela) ...
  tylko idiota nie widzi to czystych kolonialnych zapędów odwiecznych kolonizatorów czyli rabusiów zasobów poszczególnych narodów.
  Solidaruchy wprzęgły Polskę w ten zbrodniczy kierat kolonizatorów jako bezwolnych wykonawców woli nadzorców... Polska pod rządami solidaruchów sama stała się kolonią zachodu.

  Nie jest interesem Polski niszczyć Rosję Polskim interesem jest korzystnie współpracować z Rosją, Białorusią.. i potępiać Ukraiński banderyzm... a kolonizatorów traktować na dystans... i handlować owszem ale nie uczestniczyć w ich bandyckich projektach podboju świata.
 • @demonkracja 09:47:56
  "Odzyskanie Polskiej własności..." oznacza w istocie zanegowanie ładu Jałtańskiego..
  a to oznacza odzyskanie przez Niemców takiej samej niemieckiej własności..

  Przesunięcia granic w Jałcie pozwoliły zakończyć krwawe wojny między wymieszanymi społecznościami..
  Jak ktoś chce wrócić do czasów rzezi Wołyńskich, czystek "fafluchten Polaken" jak w Bydgoszczy czy Gdańsku... to jest z nim coś nie tak..

  Polska w granicach PRL jest zasadniczo monolityczna narodowo (niestety solidaruchy ten monolit niszczą jak tylko potrafią sprowadzając banderowców).
  Tylko żydów w Polsce jest dużo więcej niż oficjalnie.... bo stali się "Polakami" podczas wojny uciekając przed holocaustem..
  i to ci "Polacy" teraz stanowią trzon solidaruchów... reszta solidaruchów to pożyteczni idioci spod ambony.

  PIS to Polacy niestety tylko ci spod ambony (czyli też w szponach żydowskich bo wyznawcy żydowskiego Boga) a PO to bardziej ci "obywatele" czyli żydostwo i banderowcy.
  Większość Polaków nie ma swojej politycznej reprezentacji... tak wygląda zachodni kolonializm.

  Teraz się żrą ... Podobnie jak Tramp (amerykanie) i demokraci (kolorowi sterowani przez mafię żydowską).
 • @Oscar 11:25:03
  -------------------
  ""Odzyskanie Polskiej własności..." oznacza w istocie zanegowanie ładu Jałtańskiego..
  a to oznacza odzyskanie przez Niemców takiej samej niemieckiej własności.."
  -------------------
  Ten ład zanegowano zwinięciem komuny moskiewskiej, rozczłonkowaniem ZSRR, likwidacją Układu Warszawskiego i wreszcie połączeniem się Niemiec. O wskrzeszeniu bandyckiego banderlandu na odwiecznych ziemiach polskich - nie wspomnę.
  Wniosek?
  Panie @Oscar Pan właśnie z Marsa wróciłeś?
 • @demonkracja 15:19:05
  To jeszcze nie uderza w granice Polski ale w populacje Polski już tak.. wymuszona emigracja na zmywaki i imigracja banderowców (dobrze że nie islamistów).

  Trzeba się z tego wycofywać a nie brnąć jeszcze głębiej w to bagno..
  To bagno jest antypolskie .. forsowane przez solidaruchów którzy mienią się Polakami... a w istocie są wasalami wrogów Polski.
  Kiedyś byli volksdojcze a teraz mamy folks banderowców i folks syjonistów.
  a Polacy dalej nie mają głosu w swoim własnym kraju (gzie zasoby już przejęła mafia).
  Od 89r mam kolejną okupację... też rabunkową .. i też z tendencją do wygaszania Polskości w Polsce (kroczki drobniejsze ale cel ten sam).
 • @Oscar 15:54:00
  nie wiem kiedy Polacy zrozumią jak sa oszukiwani ,jak łapią się w swojej głupocie na antyrosyjską propagandę i powszechną antyrosyjską narrację.
  Bo jak beznadziejną dla polskiej gospodarki prowadzimy z zachodem i USA
  to juz chyba niektórzy poczuli na własnej skórze .Skala kłamstwa i nachalnej anty "ruskiej" propagandy serwowanej nam w tej materii jest ogromna czego trudno nie zauwazyć nawet przecietnemu zjadaczwi .
  Kiedy Polacy zaczną mysleć ??????.


  z prowincji
 • @z prowincji p 16:24:49
  Ale są inne ciekawe kwiatki. Jakie służby nas skłócają?
  Macierewicz autora książki o sobie nie pozwał.
  A teraz red. Jan Piński napisał (cytat z jego książki o Mariuszu Kamińskim):
  "Specjalne podziękowania dla majora Roberta Tereli, z dawnego BOR, który razem z przyjaciółmi zabezpieczał spotkanie dziennikarza z rosyjskim pułkownikiem, z którym znajomość zataił w ankiecie bezpieczeństwa Mariusz Kamiński.".
 • @Oscar 15:54:00
  -------------
  "To jeszcze nie uderza w granice Polski ale w populacje Polski już tak.. wymuszona emigracja na zmywaki i imigracja banderowców (dobrze że nie islamistów)."
  --------------

  Jak Pan wie - w eurokołchozie granice niby jeszcze są - ale są niby.
  Wniosek?
  Co z tego, że granice są - kiedy Polski już nie ma - jest tylko jej atrapa.
  Wniosek?
  Jednaj najgorsze jest to, że nie ma już jej kto wskrzesić - gdyby nadarzyła się taka okazja.
 • @demonkracja 17:50:51
  Na szczęście granice jeszcze są ..tylko otwarte (ale kadra obsługi zabezpieczania granic jest nadal utrzymywana).
 • @AgnieszkaS 02:06:33
  //Chodzi tu głównie od destabilizację stosunków polsko-ukraińskich.
  Rosji i jej usłużnym pomocnikom zawsze o to chodziło. //

  Ile razy mówiłem ci, że jesteś po prostu głupia?
  Nie dociera...
 • @1abezmetki 02:47:06
  Banderowski wpis... poniżej krytyki.
  Takich dupków nie powinno się wpuszczać na salony Neonu.

  Ten wpis dużo wyjaśnia w zakresie innych aktywności tego indywiduum.
  (banowanie ludzi o odmiennych poglądach).
  Z każdego buraka w końcu wylezie buractwo choćby nie wiem jak się tapetował.
 • @Oscar 07:41:04
  Co sądzą inni:
  “Na moim blogu nie ma demokracji - niech będzie przeklęta - ani tym bardziej talmudycznej "wolności słowa". A zatem, nie ma na nim miejsca dla tych komentatorów Neonu - których przez rok aktywnej obecności zdążyłem tu poznać - którzy w moim odbiorze są smoczymi językami, ociekającymi ohydnym śluzem fałszu i złej woli.
   Nie mogę im dać szlabanu "z góry", a zatem apeluję do nich, aby powstrzymali się przed wpisywaniem jakichkolwiek komentarzy na moim blogu.
  Liczę na to, że macie resztki honoru i zastosujecie się do mojej prośby.
  Powyższe kieruję do następujących osób:
  • Oscar
  (...)
  Z góry dziękuję, i jednocześnie ostrzegam, że wpisanie przez każdą z wymienionych osób jakiegokolwiek komentarza pod publikacją na blogu "Kmieciowe Odmęty" zaskutkuje dla niej blokadą (tzw. banem) na "Kmieciowych Odmętach".


  Mam nadzieję, że sprawę postawiłem jasno i uczciwie.”

  https://kmiec.neon24.pl/post/160008,1380-zl-wolnosci-odkopany-z-niebytu-felieton-urbana#cmnts
 • @1abezmetki 08:57:26
  Kmieć ? to taki sam poziom wypowiedzi i podobna mentalność.
  Równanie do takiego poziomu ... pokazuje "who is who.."
 • Polecam interesujący i kontrowersyjny artykuł...
  ...zderzający przeciwstawne spojrzenia na łączące dwa narody – polski i ukrański – dramatyczne doświadczenia historyczne:
  “”Wołyń i Humań vs. pańszczyzna i akcja „Wisła” Czy możemy przekroczyć perspektywę martyrologiczną?””
  Mateusz Parkasiewicz o stereotypach w relacjach polsko-ukraińskich 
  1 grudnia 2020

  https://klubjagiellonski.pl/2020/12/21/wolyn-i-human-vs-panszczyzna-i-akcja-wisla-czy-mozemy-przekroczyc-perspektywe-martyrologiczna/
 • 26.01.2021 00:36:55 пошла собака вон!
  Niech pies jaja liże (jeśli je ma) u siebie w budzie, zamiast szczekać na Człowieka. Zawołać hycla?

  Jeśli pikolakowi nie podoba się mój wpis, to niech usunie wpierw chamski komentarz poprzedzający, zamiast chyłkiem usuwać tylko mój.
  Poniał?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031