Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1169 postów 575 komentarzy

Głupi i biedni. Polska finansuje edukację Ukraińców?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jak zwykle ciekawe dane opublikowała właśnie Najwyższa Izba Kontroli.

Tym razem badano kształcenie cudzoziemców na polskich uczelniach. I tak dowiadujemy się, że „pod koniec roku 2019 r. najwięcej studentów pochodziło z Ukrainy (38,5 tys. osób), Białorusi (8,2 tys. osób), Indii (3,3 tys. osób), Norwegii, Chin, Niemiec (po 1,4 tys. osób)”. A zatem Ukraińcy stanowią 71 proc. zagranicznych studentów w Polsce. A kto płaci za ich studia i o jakich kwotach mowa?

 

Miliony na indeksy Ukraińców

 

System, jak to w III RP – jest odpowiednio zawiły i z rozmytą odpowiedzialnością polityczno-urzędniczą. Wydatki obciążają jednak najbardziej budżet resortu nauki i szkolnictwa wyższego, z którego w latach 2017-19 „na programy kierowane do cudzoziemców wydatkowano 117.674.700 zł”. STO SIEDEMNAŚCIE MILIONÓW SZEŚĆSET SIEDEMDZIESIĄT CZTERY TYSIĄCE SIEDEMSET ZŁOTYCH. W tym samym okresie ministerstwo spraw zagranicznych „na stypendia dla cudzoziemców przeznaczyło 2.867.400 zł. Finansowało m. in. kształcenie ukraińskich studentów w Kolegium Europejskim w Natolinie (…)”.  Reasumując, jak ustaliła NIK, w latach 2017–2019 wysokość środków wydatkowanych na ten cel wyniosła łącznie 120.662.100 zł i 989.000 euro. STO DWADZIEŚCIA MILIONÓW SZEŚĆSET SZEŚĆDZIESIĄT DWA TYSIĄCE STO ZŁOTYCH i DZIEWIĘĆSET OSIEMDZIESIĄT DZIEWIĘĆ TYSIĘCY EURO. Na tych kilkadziesiąt tysięcy obcych – i to w sytuacji, gdy własnych świeżo wykształconych absolwentów radośnie wypuszczamy na Zachod!

 

Ale i jednak nie wszystko, bo przecież stosowne (?) wydatki ponoszą też same uczelnie, realizując projekty związane z kształceniem cudzoziemców. „Najwięcej realizowała ich Politechnika Warszawska, tj. 106 (w tym projekty/przedsięwzięcia cykliczne), Uniwersytet Warszawski – 85, Uniwersytet Jagielloński – 62 projekty oraz Uniwersytet Rzeszowski (29 projektów). Największe wydatki na projekty związane z kształceniem cudzoziemców poniósł w kontrolowanym okresie Uniwersytet Jagielloński (łącznie 74.501.300 zł oraz Uniwersytet Warszawski (19.726.100 zł)”. I co na takie obciążanie polskich podatników szacowny organ kontroli, mający strzec między innymi zgodności z prawem wydatkowania tak ogromnych środków publicznych? UBOLEWA, że nie da się, póki co wydać jeszcze więcej! Oto bowiem w „Wieloletnim planie współpracy z zagranicą Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego” przewidziano osiągnięcie w 2021 r. liczby 100. tys. zagranicznych studentów na polskich uczelniach, obecnie zaś NIK uważa, ten wynik za mało realny.

 

Zmusili uniwersytety do kombinatorstwa i żebractwa

 

Polscy reformatorzy szkolnictwa wyższego skupiają się tymczasem na przerzucaniu listami punktowanych wydawnictw – a to ktoś dopisze jakiś periodyk sławiący mnogość płci z wyboru, a to ktoś go skreśli i w zamian dopisze rozważania nad Summa theologiae. A nasza oświata, w tym szkolnictwo wyższe, a za nimi z każdym pokoleniem także badania naukowe – pikują sobie swobodnie w dół, naśladując w ten sposób niechlubnie drogę gospodarki III RP. I jest to zresztą w pełni konsekwentne – skoro bowiem zgodzono się, że współczesna Polska ma pełnić rolę podrzędną i służebną wobec ekonomii Zachodu, to zadaniem nauki i edukacji jest już tylko podtrzymywanie tego stanu i zapewnianie mu odpowiedniego zasobu personelu, średniej kadry zarządczej i wyspecjalizowanych w sposób ograniczony pomocników dla prawdziwych zarządców tego naszego rezerwatu.

 

A żeby nikt po stronie światłych przecież umysłów nie zaproponował – wirusa wpuszczono w samą istotę systemu, każąc uganiać się za środkami już nie tylko pojedynczym naukowcom czy katedrom, ale całej społeczności naukowo-akademickiej Polski. Kranik z pieniędzmi (przyznajmy to – w istocie hańbiącymi, bo pozwalającymi na przejedzenie i wegetację uczelni, a nie ich realny rozwój, mierzalny nie w ilości pobudowanych, a pustych i bezużytecznych obiektów „z funduszy unijnych”, ale poziomie naukowym) – ustawiono zaś na wschodniej granicy III RP. Przecież to jest perpetuum mobile nowego kolonializmu! Zachód za pieniądze swej podrzędnej polskiej kolonii za jednym zamachem kształci sobie kolejnych tanich pracowników, lekarzy, pielęgniarki do opieki nad własnymi starzejącymi się społeczeństwami, a równocześnie zapewnia sobie dopływ niższej i średniej kadry dla łupionej właśnie Ukrainy.

 

Tak oto III Rzeczpospolita wzniosła swój podwykonawczy… ethos na poziom jeszcze wyższego absurdu. Godząc się na obniżenie standardów własnej nauki i edukacji akademickiej, wypuszczając milionowe rzesze polskich absolwentów by zasilali zachodnie rynki pracy, drenując własny budżet – pchamy pieniądze i inwestujemy w bilans wiedzy na Ukrainie, nie dla siebie jednak, ale w interesie wspólnych panów dzisiejszej Polski i Ukrainy. A potem będziemy szlochać dopytując czemuśmy i głupi, i biedni…

 

Konrad Rękas

Sputnik Polska 

KOMENTARZE

 • 5*
  Przyjdzie czas i padnie rozkaz z jakiejś demokratycznej zatęchłej nory, to... się odwdzięczą. W sposób jaki jest im miły, i ostatnio propagowany jako ukraińska tradycja... Piłami, siekierami, wianuszkami na drzewach... z polskich dzieci.
  Ustawa 1066 i stacjonujący nad Wisłą kontyngent największego demokratycznego "sojusznika" dopilnują, żeby wszystko odbyło się z najwyższymi standardami demokratycznego państwa prawa (talmudycznego)... znaczy, żeby banderopitekom nikt w rezaniu Polaków nie przeszkadzał...
 • Autor
  Ukraińcy to Rusini ...bratni naród słowiański - nie mylić z rosjanami.

  Trzeba myśleć....
 • @Talbot 15:21:28
  Czyli jak cię zarżnie bratni rezun- to wszystko jest OK.
  Lecz nogi,bo na głowę za późno.
 • @Cheval Noir 15:29:10
  //Lecz nogi,bo na głowę za późno//

  Bloger Talbot pozostaje pod wpływem pewnych środowisk (szczególnie aktywnych w USA i Kanadzie),które od kilkudziesięciu lat specjalizują się w "teoriach" na temat tego kto jest Rusinem a kto nie jest,że starożytna Ukraina jest kolebką ludzkiej cywilizacji (ja nie żartuję),a język ukraiński jest pra językiem znacznie starszym od sanskrytu.
 • @ikulalibal 15:36:38
  Poniał.Wysszaja matiematika dla mienia.Pa sławiansku.
  Gierojam sało!
 • Ale jaja
  "Putin o Rosji i Ukrainie. "To jeden naród"
  Kreml opublikował zapis rozmowy, którą z Władimirem Putinem przeprowadził amerykański reżyser Oliver Stone. - Uważam, że Rosjanie i Ukraińcy to jeden naród - stwierdził rosyjski prezydent. Jego zdaniem Polska "wlokła" Ukrainę w stronę katolickiego świata.
  Putin o Rosji i Ukrainie. "To jeden naród"Kreml opublikował zapis rozmowy, którą z Władimirem Putinem przeprowadził amerykański reżyser Oliver Stone. - Uważam, że Rosjanie i Ukraińcy to jeden naród - stwierdził rosyjski prezydent. Jego zdaniem Polska "wlokła" Ukrainę w stronę katolickiego świata."

  Putin o Rosji i Ukrainie. "To jeden naród"Kreml opublikował zapis rozmowy, którą z Władimirem Putinem przeprowadził amerykański reżyser Oliver Stone. - Uważam, że Rosjanie i Ukraińcy to jeden naród - stwierdził rosyjski prezydent. Jego zdaniem Polska "wlokła" Ukrainę w stronę katolickiego świata.
 • @ikulalibal 15:36:38
  "Bloger Talbot pozostaje pod wpływem pewnych środowisk (szczególnie aktywnych w USA i Kanadzie)"


  Bloger Talbot przerasta ciebie inteligencją.
  Bloger Talbot jest Polakiem z krwi i kości.
  Bloger Talbot zna historię i wie, jak bolszewicka władza dochodziła do ekspansji na tereny ukrainy i jak NKWD rozprawiało się z polskimi Panami.
  Może popytaj w tym temacie rusina RUS-zkiewicza?
 • @Talbot 15:21:28
  Chyba rezuny są braćmi dla ciebie i Sakiewicze, bo dla nikogo wiecej
 • @Talbot 15:21:28
  Powiedz to jeszcze tym, których Twoi bracia wyrzneli za pomocą siekier, wideł, młotów, noży i innych narzędzi codziennego użytku i tym, którzy cudem uszli spod rezunskiej siekiery palancie!
 • @Jacek Boki 16:39:38
  Chyba się nie rozumiemy.

  Jestem Polakiem

  ""Polacy i Ukraińcy są najbardziej podobni ze względu na wszystkie rodzaje haplogrup. Dominująca jednak haplogrupa R1a1 wykazuje wysokie pokrewieństwo u Polaków i Kirgizów, co może być związane ze wspólnym pochodzeniem, ale różnym dalszym losem w ich historii( inne mniej dominujące haplogrupy).""

  https://www.salon24.pl/u/witas1972/634944,ukraincy-i-polacy-przeciez-jestesmy-prawie-tym-samym
 • @Talbot 16:16:41
  Jak pisze i to wielu autorów, że NKWD i Gestapo razem wzięte to było małe piwo w porównaniu z banderowcami i ich Służba Bezpeky OUN Bandery. Bo nawet z największych sowieckich katowni NKWD i niemieckiego Gestapo istniała szansa na wyjście żywym i bardzo wielu te katownie przeżyło.

  Za to katowni, najpierw ukraińskiej policji pomocniczej w służbie III Rzeszy, a potem katowni UPA, nie przeżył Nikt, nawet w liczbie jednego!
  Porównując nawet skalę zbrodni dokonanych przez NKWD i Gestapo razem wziętych, to wychodzi na to, że jedni i drudzy powinni zgłosić się na korepetycje z bestialskiego mordowania i tortur, bo Twoi rusinscy bracia pod tym względem przebili swoich nauczycieli, zarówno niemieckich i sowieckich o wszystkie możliwe długości.

  Jak napisał w swoich wspomnieniach, zawartych w jego przedostatniej w życiu książce pt. Raport Wilczura, prof. Jacek Wilczur, w miesiąc po wejściu w 1941 roku do Lwowa Niemców, ukraińska policja, wysługująca się arcygorliwie hitlerowcom, zakatowała na śmierć w biały dzień, w centrum miasta na oczach wszystkich, jego wówczas dwóch dziewięcioletnich braci, tylko za to, że Ci mówili między sobą po polsku. Tłukli ich za to pałami, tak długo, aż została po nich obu dosłownie mielonka. Ich zmasakrowanych ciał, nigdy nie oddali jego rodzicom. Do swojej śmierci w 2018 roku profesor Wilczur, nie dowiedział się, gdzie spoczęły ich ciała.

  Trzeba więc myśleć, bo to naprawdę nie boli, nim zacznie pisać się takie bzdury, jak ty i pouczać jeszcze przy tym innych, samemu mając zero wiedzy na ten temat.
 • @Jacek Boki 16:39:38
  Putin kłamie....
 • @Talbot 16:59:40 "Nie przesadzajmy", powiedział ogrodnik.
  Haplogrupa R1a1 (Y-DNA) – w genetyce haplogrupa występująca w męskim chromosomie Y. W Europie występuje najczęściej wśród niektórych ludów słowiańskich: Serbów Łużyckich (63%), Polaków (55%), Białorusinów (50%)[1], Rosjan (46%) i Ukraińców (43%) oraz Węgrów (25%)[2] i Estończyków (33%)[3], przynależących do ugrofińskiej grupy językowej. Istotny procent R1a występuje także u Skandynawów: Norwegów (25–30%), Szwedów (15–20%), Duńczyków (10–15%) oraz u Niemców (15–20%). Ludy bałtyckie również charakteryzują się wysoką częstością występowania haplogrupy R1a: Litwini (34–45%), Łotysze (40%)[3]. Poza Europą R1a występuje najczęściej wśród mieszkańców Indii Północnych (48–73%) i Azji Środkowej: irańskojęzycznych Iszkaszimów (68%), Tadżyków (30%) i Pasztunów (40–45%), ludów turańskich: Kirgizów (63%) i Ałtajczyków (38–53%).https://pl.wikipedia.org/wiki/Haplogrupa_R1a1_(Y-DNA)
 • @Jacek Boki 17:06:42
  "Jak pisze i to wielu autorów, że NKWD i Gestapo razem wzięte to było małe piwo w porównaniu z banderowcami i ich Służba Bezpeky OUN Bandery. "


  To jest fakt bezsprzeczny. Rusini i Moskale zawsze byli największymi wrogami Polaków. Wystarczy posłuchać co gadają Dugin i teraz Nawalny. To najgorszy sort nacjonalistyczny, niczym ukraiński.

  Z drugiej strony - czy czerpiesz profity z antyukraińskiej propagandy?
  Moim zdaniem, jest to głupota, bo Rusini się dogadają ii wspólnie wystąpią przeciw Polsce.
 • @Talbot 17:08:33 Dzisiaj jest rocznica wydarzeń
  w mieście Podkamień i wsi Polikorowy. Ukraińcy zabili prawie tysiąc osób polskiego pochodzenia, to podają Ukraińcy.
  https://ukraina.ru/history/20210312/1030805232.html

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnia_w_Podkamieniu
 • @Talbot 17:27:13
  O jakiej antyukraińskiej propagandzie mi tu piszesz? Jak widzę, dla koalicjantów banderowskich rezunow, mówienie o nich prawdy, to anty ukraińska propaganda. Jak nisko trzeba upaść, nie mieć honoru i za grosz zwykłej przyzwoitości, żeby wypisywać takie brednie i uprawiać wazeliniarstwo względem tych, którzy nawet nie ukrywają, że zoologicznie nienawidzą Polaków i przy pierwszej nadarzającej się okazji zrobią Polakom powtórkę z Wolynia, Małopolski Wschodniej, Podkarpacia i Lubelszczyzny.

  Zalosne
 • @Talbot 17:27:13 Oto wspomnienia docenta UJ,
  Włodzimierza Kubijnowicza, geografa, kuzyna polskiego naukowca Kazimierza Dobrowolskiego.

  Kubijnowicz pochodził z mieszanej polsko-ukraińskiej rodziny, słabo mówił po ukraińsku, był ochrzczony w cerkwi unickiej. Jego matka była Polką i katoliczką z domu Dobrowolska ( piszą, że byli żydowskimi przechrztami). Kubijnowicz stał się ukraińskim nacjonalistą i organizował bojówki SS Galiczyna.
  https://ukraina.ru/history/20200923/1028996423.html
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Wo%C5%82odymyr_Kubijowycz
 • @Jacek Boki 18:03:33
  Popieram to co piszesz o zbrodniach ukraińskich nacjonalistów na Polakach.
  Nie popieram Autora tekstu przewodniego, ponieważ jest on pisany )moim zdaniem) na zamówienie - mające na celu skłócenie Słowian.
 • "Głupi i biedni. Polska finansuje edukację Ukraińców?"
  -----------------
  Kto myśli, że światowy czarci pomiot - wskrzesił banderland nie przeciwko Polakom - tylko przeciwko Rosjanom - ten jest jak dziecko we mgle.
  Wniosek?
  Tam w Piekle ciągle uwiera Belzebuba to - co zostało jeszcze po Polsce i Polakach.
 • @Talbot 18:27:47
  To ty chciałbyś żyć w przyjaźni ze swoim sąsiadem który mordował twoją rodzinę, gwałcił twoją matkę, zażynał twoje dzieci i uważał to za wielkie bohaterstwo?
  Człowieku, ogarnij się!
  W końcu są chyba jakieś granice zaprzaństwa?
 • @Robik 06:45:47
  "W końcu są chyba jakieś granice zaprzaństwa?" Niestety nie ma . Salute .https://www.portalsamorzadowy.pl/polityka-i-spoleczenstwo/tobiszowska-zadeklaruje-w-spisie-narodowosc-slaska-i-jezyk-slaski,262306.html
 • Do żyda @Talbot 16:16:41
  żyd talbot z gazety polskiej [ żydowskiej ] to klasyka żyda kłamcy ! czyli żydowski półgłówek !!!

  UWAGA !
  Współczesne badania genetyczne nad pokrewieństwem poszczególnych narodów koncentrują się na występowaniu haplogrup w chromosomach Y.

  W przypadku etnosów słowiańskich charakterystyczną dla nich jest haplogrupa R1a1 (Y-DNA).
  Według różnych badań częstotliwość występowania tej grupy u Rosjan wynosi 47-55%, co czyni ich największymi nosicielami tej haplogrupy na świecie (ok. 30 mln mężczyzn)


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach
 • Kraina U - uwagi
  -
  - https://kresywekrwi.neon24.pl/post/159851,krzywda-ukrainska-w-ii-rzeczypospolitej-monika-sladewska#comment_1751427

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031