Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1169 postów 575 komentarzy

Jak „Bury” szkodzi polskiej niepodległości

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przede wszystkim nie ma najmniejszych wątpliwości, że Romuald Rajs był zbrodniarzem wojennym.

Kolejne dochodzenia przeprowadzone przez polską prokuraturę ostatecznie to potwierdziły. Wina „Burego” jest bezsporna i straszna, a dokonane przez niego morderstwa – niegodne żołnierza polskiego, Polaka i w ogóle człowieka. Jeszcze kilka lat temu panowała pod tym względem całkowita zgoda wśród polskich historyków. 

 

Pochwała zbrodni

 

Od kilku lat mamy jednak do czynienia z celową prowokacją, realizowaną przez III RP, jej organy takie jak Instytut Pamięci Narodowej, a teraz także przedstawicielstwa konsularne i dyplomatyczne. Tymczasem publiczny kult „Burego” jest skandalem i kompromitacją Polski na skalę międzynarodową. Wśród polskich bohaterów narodowych nie może być miejsca dla mordercy kobiet i dzieci. Miejsca dla bandyty próbującego dokonać ludobójstwa naszych braci Białorusinów na ich własnej ziemi. Osoby publicznie chwalące zbrodnie Rajsa powinny być ścigane, zgodnie zresztą także z polskim prawem karnym. 

 

Szczególnie obrzydliwym przejawem tego kultu zbrodniarzy – jest tak zwany „marsz przez Hajnówkę”, czyli coroczna próba zastraszania ludności białoruskiej w Polsce. Akcja tolerowana, a nawet inspirowana przez polskie władze. Nie może być zgody na próby manipulowania historią Polski w duchu szowinizmu - naszą prawdziwą historią jest braterstwo broni także z sowiecką Białorusią przeciw niemieckiemu nazizmowi. 

 

Zachodnie macki prowokacji

 

Jest to też jednak kwestia polityczna. Polska ma pełno prawo protestować przeciw takim przejawom neonazimu, jak banderyzm na Ukrainie, czy budowanie tożsamości współczesnej Auksztoty na kulcie „leśnych braci”, szaulisów i Plechavičiusa. Ale jak możemy to robić wiarygodnie, jeśli sami czcimy zbrodniarzy? Nie ma zgody na nazizm na Ukrainie i na Litwie, więc tym bardziej musimy pozbyć się z Polski szowinizmu inspirowanego przez naszych zachodnich okupantów. W istocie mamy bowiem do czynienia z podobieństwem bynajmniej nieprzypadkowym. Cokolwiek by się nie wydawało otumanionej, choć patriotycznej polskiej młodzieży – to Zachód stoi tak za propagandą. niesłusznie nazywaną „polską polityką historyczną”, jak i patologicznymi przejawami kształtowania świadomości Ukraińców, Auksztotów, Bałtów – a także tej części Białorusinów, która mediach III RP chodzi za „opozycję demokratyczną”. Oczywiście, motywy tej operacji są przejrzyste: po pierwsze wychowanie janczarów do rzucenia w pierwszej linii na Rosję. Po drugie – zabezpieczenie zachodnich interesów w krajach Europy Wschodniej tak, by nie miały żadnej alternatywy geopolitycznej dla amerykańskiej dominacji. Po trzecie wreszcie narzucenie nader wybiórczego historyzmu skutecznie odwraca uwagę od problemu najważniejszego – że nie toczymy dziś wojny o niepodległość sprzed lat 75, ale zupełnie współczesną, decydującą dziś i jutrze naszego narodu. I co gorsza – wojnę tę znów przegrywamy…

 

Melodyjka fałszywego patriotyzmu

 

W tym właśnie kontekście należy widzieć kolejne próby skłócenia Polaków i Białorusinów. To prawda, że konkretne działania władz białoruskich wobec łamiących prawo obywateli białoruskich narodowości polskiej budzą odruch sprzeciwu i gesty solidarności narodowej. To w pełni zrozumiałe i wręcz uzasadnione. Znowu jednak – wszak aż bije prowokacyjność kolejnych zajść, które doprowadziły do ponownej eskalacji napięć dyplomatycznych między Warszawą a Mińskiem! Tyle tylko, że jak w ubiegłym jeszcze roku zaczęto bić w bębenek „demokracji” i „praw człowieka” – tak teraz słyszymy głośniej melodyjkę fałszywego patriotyzmu, bardziej pasującą do repertuaru obecnych namiestników III RP. Skutek i cel są jednak przecież te same. To nie Białoruś stara się obalić władze w Polsce, to nie Białorusini chodzą przez polskie miasteczka domagając powtórzenia genocydu, to nie Białoruś wreszcie dała sobie zapuścić z gruntu nieprawdziwą, a szkodliwą wersję historii, prowadzącej do ogłupienia własnego narodu i skłócenia go z sąsiadami. To wszystko są dzieła III RP – skoro więc boli nas, że jakaś Polka znalazła się w białoruskim areszcie, to miejmy u licha pełną świadomość, że odpowiada za to polityka rządu w Warszawie, a nie tego w Mińsku!

 

I nie, nie jest też prawdziwy argument, że „nie będą nam sąsiedzi wybierać kogo mamy czcić!” – bo to z polskiego, narodowego punktu widzenia ślepy kult Żołnierzy Wyklętych w obecnej po raz kolejny pokazuje swą szkodliwość. I im szybciej się go z Polski pozbędziemy – tym większy zrobimy krok w stronę naszej prawdziwej niepodległości w XXI wieku.

 

Konrad Rękas

Konserwatyzm.pl

Krótsza wersja artykułu w języku rosyjskim została opublikowana na portalu Pravda.ru

 

  

KOMENTARZE

 • Tragedią
  Jest to, że władze w Warszawie kochają Banderowców, bo taki jest rozkaz z Waszyngtonu, to samo dotyczy Litwy i Białorusi, a tępaki z PiS robią to ochoczo i jeszcze mają poczucie misji. Kiedyś poseł Braun z mównicy Sejmowej powiedział do posłów PiS: jesteście grupą rekonstrukcji przedwojennej sanacji, to z trybun sejmowych padła odpowiedź: to chyba dobrze?!?!?
  Taki to poziom mamy w Sejmie.
 • a
  Kolejny przedstawiciel pedagogiki wstydu, gdzie taki osobnik musi znaleźć własny, najlepiej w rodzinie , powód do ekspiacji, za popełnione grzechy, za które należy przepraszać stosownie i w kolejności:
  Żydów, Murzynów, LGBT+ i inne "dziewice".
  I wszystkim stosownie zapłacić - zwłaszcza tym "dziewicom".
 • "Jak „Bury” szkodzi polskiej niepodległości"
  --------------------
  Co to za niepodległość - jak "Bury" jej szkodzi?
  Wniosek?
  Ciszej nad tymi trumnami!
 • @demonkracja 09:42:16
  "Wniosek?
  Ciszej nad tymi trumnami!"

  Dlaczego ciszej?
 • @Pedant 11:30:15
  Ale rzeczywiście, skoro Bury szkodzi naszej niepodległości, to co to za niepodległość?
 • @zbig71 12:38:21
  "Ale rzeczywiście, skoro Bury szkodzi naszej niepodległości, to co to za niepodległość?"

  Zastanawia mnie, dlaczego ci sami co deklarują miłość do Białorusinów, czerpią satysfakcję z mordowania Białorusinów przez Burego?
 • @zbig71 08:11:11
  Dla burego i jego kameradów przeciwnikami byli ludzie jak starcy, kobiety i kilku miesięczne dzieci w kołyskach.

  No mają się za walczących z komunistami bohaterów i za chrześcijan dla których 10 podstawowych przykazań nic nie znaczą.

  Paląc ludzi i strzelając do bezbronnych a przy tym rabując ich mienie.
 • @Pedant 11:30:15
  -------------
  Dlaczego ciszej?
  -------------
  Ano dlatego, że i tak prawda o tamtych czasach jest skrupulatnie skrywana. Tzw. naoczni świadkowie też nie wiedzą wszystkiego - bo nie mogli widzieć wszystkiego.
  Wniosek?
  Wiedz Pan - Panie @Pedant, że prawdziwe bandziory hasające w tamtym czasie po lasach z bronią - stanowili potem trzon tzw. władzy ludowej pod kierownictwem NKWD a potem UB. Dzisiaj tych ludzi nazywamy - wspólnota rozbójniczą - i to im pozwolono uwłaszczyć się prawem Kaduka na majątku PRL.
 • @Pedant 13:02:32
  Ty pedant albo głupiś albo głupiś. Innego wyjścia nie ma. A dla autora - 1*
 • @Monaco 13:04:12
  Rozumiem, że Szanowny potomkiem utrwalaczy władzy ludowej, którzy właśnie zajmowali się paleniem, strzelaniem do bezbronnych i do tego rabujących ich mienie. "Ch wała wam za to".

  Natomiast Bury:
  1. nie maił bezpośredniego wpływu na egzekucję tych chłopów - zabranych z domu dla podwózki.
  2. Sprawdzono, że wszyscy oni zaangażowani byli w donosicielstwo na rzecz UB - i to było przyczyną ich rozstrzelania.

  Owszem - chyba niepotrzebne i z negatywnymi konotacjami, ale tamte czasy nie były łatwe dla nikogo.
 • @Pedant 13:02:32
  Pytanie, czy rzeczywiście Bury mordował Białorusinów?
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:57:09
  "Sprawdzono, że wszyscy oni zaangażowani byli w donosicielstwo na rzecz UB - i to było przyczyną ich rozstrzelania."

  Kilkudziesięciu, razem z małymi dziećmi?
 • @Monaco 13:04:12
  Czy było prowadzone w tej sprawie śledztwo i czy było rzetelnie przeprowadzone?
  Zadaje te pytanie, bo naprawdę nie wiem czy takie dochodzenie było.
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:57:09 Problem nie dotyczy tego co było
  po wojnie, ale dotyczy tego co się dzieje dzisiaj.

  Bury był kontrowersyjny, Bóg z nim, ale nie można go dzisiaj czcić potępiając Banderowców. No chyba, że Pan uważa, że Bury i Bandera to ideały dzisiejszej polityki.
 • @Pedant 15:46:10
  A gdzie tam rozstrzelano te małe dzieci?
  Dla Pedant takie 30 -letnie , to jeszcze małe?
 • @Anna-PK 16:52:43
  Słyszała Pani o problemie skali?
  Zawisza kiedyś stwierdził, że PO , owszem, zlikwidowała 3 stocznie, ale za to PiS zlikwidował 4 przedszkola.

  Skala w tym przypadku jest zbliżona.
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:25:16 To nie jest kwestia skali,
  tu chodzi o przyszłość. A białoruska mniejszość może łatwo nawiązać współpracę z mniejszością ukrainską, a to już będzie problem.

  Ukraińcy w Polsce nigdy nie pogodzili się z tym czym była "Operacja Wisła" i mają poparcie ukraińskiej mniejszości na całym świecie. Produkują mapy z Ukrainą aż po Kraków.
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:23:16
  "A gdzie tam rozstrzelano te małe dzieci?
  Dla Pedant takie 30 -letnie , to jeszcze małe?"

  Idzie Pan w zaparte. Hańba.

  "Około godziny 14.00 – 15.00 mieszkańcy wsi zostali powiadomieni przez wyznaczonych członków oddziału o konieczności przybycia „na zebranie” do domu Dymitra Sacharczuka. Po zgromadzeniu w tym domu mieszkańców wywołano na zewnątrz Piotra Demianiuka - 16 letniego syna sołtysa Łukasza Demianiuka oraz mieszkańca sąsiedniej wsi Suchowolce - Aleksandra Zielinko. Na podwórku obaj zostali zastrzeleni. Do domu, gdzie zgromadzono mieszkańców wszedł „oficer – dowódca”, którym najpewniej był R. Rajs „Bury”. Po oddaniu strzału z pistoletu do góry, co uciszyło zebranych, oznajmił im, że przestaną istnieć, a wieś zostanie spalona. Po opuszczeniu pomieszczenia przez dowódcę drzwi zostały zamknięte. Następnie podpalono słomianą strzechę. Płonący budynek obstawiła część uzbrojonych członków oddziału. Mieszkańcy podjęli próbę ucieczki z domu przez drzwi i okna znajdujące się z jego drugiej strony „od podwórza”. Pilnujący tego wyjścia żołnierze nie strzelali bezpośrednio do uciekających, oddając strzały ponad nimi. W tym czasie inni członkowie oddziału przystąpili do podpalania pozostałych zabudowań we wsi. Około godziny 14.00 – 15.00 mieszkańcy wsi zostali powiadomieni przez wyznaczonych członków oddziału o konieczności przybycia „na zebranie” do domu Dymitra Sacharczuka. Po zgromadzeniu w tym domu mieszkańców wywołano na zewnątrz Piotra Demianiuka - 16 letniego syna sołtysa Łukasza Demianiuka oraz mieszkańca sąsiedniej wsi Suchowolce - Aleksandra Zielinko. Na podwórku obaj zostali zastrzeleni. Do domu, gdzie zgromadzono mieszkańców wszedł „oficer – dowódca”, którym najpewniej był R. Rajs „Bury”. Po oddaniu strzału z pistoletu do góry, co uciszyło zebranych, oznajmił im, że przestaną istnieć, a wieś zostanie spalona. Po opuszczeniu pomieszczenia przez dowódcę drzwi zostały zamknięte. Następnie podpalono słomianą strzechę. Płonący budynek obstawiła część uzbrojonych członków oddziału. Mieszkańcy podjęli próbę ucieczki z domu przez drzwi i okna znajdujące się z jego drugiej strony „od podwórza”. Pilnujący tego wyjścia żołnierze nie strzelali bezpośrednio do uciekających, oddając strzały ponad nimi. W tym czasie inni członkowie oddziału przystąpili do podpalania pozostałych zabudowań we wsi. Nie wszyscy mieszkańcy udali się na zebranie. Do osób, które pozostały i dopiero wskutek rozprzestrzenienia się ognia, usiłowały uciekać z domów, strzelano. Osoby, które zginęły w Zaleszach byli to wyłącznie ci, którzy nie poszli na zebranie Gdy został podpalony dom Niczyporuków, to zginęła cała ich rodzina; Jan, jego żona Natalia i dwoje ich dzieci. Według świadka Aleksandra D. „Rodzina ta nie poszła na zebranie, bo nie mieli w czym, byli biedni, nie mieli nawet butów. Z rodziny Nikity Niczyporuka zginęła; jego żona Maria i troje dzieci; Piotr, Michał, Aleksy. Wymieniona Maria Niczyporuk zmarła w następstwie postrzału lub poparzeń w szpitalu. Córka Marii Niczyprouk zeznała, że „matka nie poszła na zebranie, bo nie chciała zostawić samych dzieci, a ponadto obawiała się, że na zebraniu, będą wywozić na roboty”. Spaleniu uległa córka Bazyla i Tatiany Leończuków – nie ochrzczone, 7 - dniowe dziecko, gdyż matka zostawiła je w domu, będąc przekonana, iż niezwłocznie wróci z zebrania (zeznanie Piotra L). Podczas ucieczki ze swojego płonącego domu został zastrzelony Grzegorz Leończuk wraz z dwójką małych dzieci: Konstantym w wieku 3 lat i 6 - miesięcznym Sergiuszem).

  Nie wszyscy mieszkańcy udali się na zebranie. Do osób, które pozostały i dopiero wskutek rozprzestrzenienia się ognia, usiłowały uciekać z domów, strzelano. Osoby, które zginęły w Zaleszach byli to wyłącznie ci, którzy nie poszli na zebranie Gdy został podpalony dom Niczyporuków, to zginęła cała ich rodzina; Jan, jego żona Natalia i dwoje ich dzieci. Według świadka Aleksandra D. „Rodzina ta nie poszła na zebranie, bo nie mieli w czym, byli biedni, nie mieli nawet butów. Z rodziny Nikity Niczyporuka zginęła; jego żona Maria i troje dzieci; Piotr, Michał, Aleksy. Wymieniona Maria Niczyporuk zmarła w następstwie postrzału lub poparzeń w szpitalu. Córka Marii Niczyprouk zeznała, że „matka nie poszła na zebranie, bo nie chciała zostawić samych dzieci, a ponadto obawiała się, że na zebraniu, będą wywozić na roboty”. Spaleniu uległa córka Bazyla i Tatiany Leończuków – nie ochrzczone, 7 - dniowe dziecko, gdyż matka zostawiła je w domu, będąc przekonana, iż niezwłocznie wróci z zebrania (zeznanie Piotra L). Podczas ucieczki ze swojego płonącego domu został zastrzelony Grzegorz Leończuk wraz z dwójką małych dzieci: Konstantym w wieku 3 lat i 6 - miesięcznym Sergiuszem)."
 • @Pedant 18:14:01
  Można poprosić o źródło tej historii?
 • Kolega patriota szkocki chyba czegoś nie doczytał
  https://ipn.gov.pl/pl/dla-mediow/komunikaty/67471,Komunikat-dotyczacy-informacji-zawartych-w-ustaleniach-koncowych-sledztwa-S-2802.html

  Komunikat dotyczący informacji zawartych w ustaleniach końcowych śledztwa S 28/02/Zi w sprawie pozbawienia życia 79 osób – mieszkańców powiatu Bielsk Podlaski, w tym 30 osób tzw. furmanów w lesie koło Puchał Starych, dokonanych w okresie od dnia 29 stycznia 1946 r. do dnia 2 lutego 1946 r.
  Barbara NiedzielkoData publikacji 11.03.2019
  W świetle najnowszych badań naukowych informacje z ustaleń końcowych śledztwa w sprawie „Burego” w wielu obszarach są wadliwe

  itd
 • @zbig71 22:50:55
  "Można poprosić o źródło tej historii?"

  https://ipn.gov.pl/pl/dla-mediow/komunikaty/9989,Informacja-o-ustaleniach-koncowych-sledztwa-S-2802Zi-w-sprawie-pozbawienia-zycia.html
 • @Pedant 23:00:21
  Rozumiem, że śledztwo prowadzili pańscy przodkowie. Wnioski zatem musiały być jednoznaczne.
 • @Krzysztof J. Wojtas 23:13:29
  "Rozumiem, że śledztwo prowadzili pańscy przodkowie. Wnioski zatem musiały być jednoznaczne."

  Niech się Pan nie martwi. Nowe pokolenie historyków wybieli Burego, tak że nad śnieg bielszy się stanie.
 • @MacGregor 22:50:58 W jaki sposób dzisiejsze marsze po
  Hajnówce pomagają w w wyjaśnieniu sprawy? Co te marsze mają spowodować?
  A może by tak pomaszerowali przeciwko Ukraińcom np. w Przemyślu, albo
  gdzieś po terenie niemieckim... w końcu chyba Niemcy zrobili więcej szkody niż Białorusini?
 • Proszę popatrzeć gdzie sięga Ukraina
  https://dziennik-polityczny.com/wp-content/uploads/2018/12/2t5th345hy3y6jy6j63hj.jpg
 • Myśleć trzeba towarzyszu Rekas
  Zanim ponownie zaczniecie płodzić takie mundrosci pomyślunkiem nieskazone.
  Pan Rekas nie pierwszy raz wypisuje sterty bzdur o Burym, będące niemal wierna kopia produkcji propagandowych paszkwili na temat Burego, wytworzonych w tamtym czasie przez wydział IV MBP, i z taką lubością powtarzanych przez różnego rodzaju lewicowych cwiercinteligentow, którzy uwielbiają, tak jak Rekas pouczać przy tym wszystkich dookoła, że trzeba myśleć, tylko nigdy nie chcą tej rady odnieść najpierw do samych siebie.
  Giedroyciowcy i Lukaszenkofile do rezerwatu

  https://kresy.pl/publicystyka/giedroyciowcy-i-lukaszenkofile-do-rezerwatu/
 • @Krzysztof J. Wojtas 23:13:29
  A coo do polskiej Niepodległości, najbardziej jej szkodzi głupota Pana Rekasa i jemu podobnych. Może czas już byłoby to zdiagnozować u siebie samego Panie Rekas, bo tak jak z zalecaniem myślenia innym, tak i w tym przypadku, nawet nie dostrzegasz Pan raku tej przypadlosci u samego siebie, i nie stosujesz również w pierwszej kolejności do samego siebie.
 • @Anna-PK 23:52:22
  Douczcie się najpierw, a nie od 75 lat powtarzacie brednie bolszewickiego UB i NKWD.

  http://kresywekrwi.neon24.pl/post/137222,w-obronie-honoru-i-pamieci-kapitana-romualda-rajsa-burego
 • @Jacek Boki 05:50:33
  "Douczcie się najpierw, a nie od 75 lat powtarzacie brednie bolszewickiego UB i NKWD.

  http://kresywekrwi.neon24.pl/post/137222,w-obronie-honoru-i-pamieci-kapitana-romualda-rajsa-burego"

  Przeczytałem tekst pod linkiem, jest on skrajnie nieobiektywny:

  "Najlepszym podsumowaniem kontrowersyjnej dla wielu mentalnych spadkobierców PRL, działalności kpt. Romualda Rajsa Burego będzie fragment tekstu opublikowanego 26 lutego 2016r. w Naszym Dzienniku:

  Działania kapitana „Burego” mieściły się w kanonach etycznych ujętych na przykład w pracy kapłana, etyka i żołnierza prof. Józefa Marii Bocheńskiego OP „De virtute militari. Zarys etyki wojskowej”. Oczywiście ubolewać należy nad ewentualnymi niewinnymi ofiarami walk w drewnianym terenie zabudowanym, które poniosły śmierć bez intencji dowództwa akcji i wyniku gwałtownej dynamiki pola walki. Śmierć kobiet i dzieci, poza przypadkami wykorzystywania ich jako tarcze bojowe przez komunistycznych bojowników z bojówek PPR, była wynikiem np. uduszenia w płonących budynkach czy przypadkowego postrzału lub, w najgorszym razie, niesubordynacji pojedynczego żołnierza."

  Tak czy inaczej, czy zamiast gloryfikować tak kontrowersyjne postaci jak Bury, Ogień i im podobni, oraz robić prowokacyjne marsze pod oknami dzieci ofiar, nie byłoby lepiej skupić się na mniej kontrowersyjnych partyzantach?

  Panie Jacku, przesada i żarliwość w forsowaniu swojej propagandy, niekoniecznie tę propagandę wzmacnia. Może to się odbić rykoszetem. Obrona takich bohaterów naprawdę przypomina obronę Szuchewycza przez ukraińskich nacjonalistów. Nie widzi tego Pan?
 • @Pedant 07:38:41
  Mordowanie polskich picjantow przez Białorusinów i atakowanie posterunków polskiej policji w biały dzień na długo przed wybuchem drugiej wojny światowej przez Białorusinów mieszkających na tych terenach, a po zakończeniu drugiej wojny, atakowanie z bronią w ręku polskich wiosek przy wsparciu krasnoarmiejcow, jedna ze wsi w pobliżu tej, do której wszedł oddział Burego, dla przypomnienia jego zastępca był... Białorusin, została nawet zbombardowana przez dwa samoty sowieckiego lotnictwa za wspieranie oddziałów polskiego podziemia, czym się według Pana różni od przedwojennych i powojennych działań podkomendnych Szuchewycza z OUN-UPA?
  Taka sama narrację, prowadzą obecnie Ukraincy, że nieliczne akcje odwetowe polskiej samoobrony to było ludobójstwo na ukraincach prowadzone przez Polaków.
  W USA trwa obecnie nawet promocja książki Wiatrowy za pt. Girdyjski węzeł, wsparta suma kilkudziesięciu milionów dolarów, w której przekonuje się amerykańskiego czytelnika, że ludobójstwa na Wołyniu to dokonali Polacy na ukraincach, a UPA ten... horror zgotowany Ukraińców tylko przecięła. To samo robią obecnie Białorusini z pomocą polskojęzycznych użytecznych idiotow, że Bury to był ludobójca, skrzętnie przy tym nie wspominając nawet słowem o własnym bandytyzmie, napadach i zbrodniach na polakach, zarówno na długo przed wojną, jak i po jej zakończeniu.
  Czym to się różni od banderowskie propagandy proszę Pana? Ano niczym.
 • @Jacek Boki 08:02:03
  "To samo robią obecnie Białorusini z pomocą polskojęzycznych użytecznych idiotow, że Bury to był ludobójca, skrzętnie przy tym nie wspominając nawet słowem o własnym bandytyzmie, napadach i zbrodniach na polakach, zarówno na długo przed wojną, jak i po jej zakończeniu."

  A co ma ma rzekomo nikczemny charakter Białorusinów do działań Burego?
  To że działania Burego były usprawiedliwione? Jeśli Bury zarzucanych czynów nie popełnił, to po co go usprawiedliwiać?
  Czego Pan oczekuje od Białorusinów w Hajnówce, mają przyznać się do zdrady oraz bandytyzmu i uznać Burego za bohatera?

  Sam Pan sobie zaprzecza. Przypomina mi się taka historyjka, o tym jak zażądano zwrotu dzbanka od sąsiadki:

  "Po pierwsze dzbanek już dawno oddałam, po drugie żadnego dzbanka nie pożyczałam, po trzecie jak pożyczałam to już był rozbity"

  A szkoda, mógłby Pan się przyczynić do ujawniania obiektywnej prawdy od ówczesnych wydarzeniach na Kresach.

  "Czym to się różni od banderowskie propagandy proszę Pana? Ano niczym."

  Wolałbym aby tak nie było.
 • @Anna-PK 23:52:22
  Marsze są specjalnie przeciwko Łukaszence. Gdyby na Białorusi był ktoś taki jak Żeleński, to marsze byłyby potępione
 • @Pedant 08:49:43
  Nikogo nie bronię, przytaczam tylko niewygodne dla Białorusinów i ich polskojęzycznych użytecznych idiotow niewygodne fakty, o których chcieliby, żeby wszyscy zapomnieli. Sami prowadzili już przed wojną zbrodniczy terror przeciwko państwu polskiemu na tych ziemiach, atakując zbrojnie polska policję i polska ludność, a nawet o czym wie tylko niewielu, a Pan Rekas świadomie to pomija, jak wiele innych niewygodnych mu faktów, które odbiegają od jego założeń, powołali partie białoruska, która w ciągu kilku miesięcy liczyła 100 tysięcy członków, a której celem głównym było oderwanie tych ziem od Polski. Na szczęście wladze polskie szybko się zorientowały, reagując w porę i delegalizując ta organizacje, tak jak ukraiński OUN.
  W oddziale Burego służyli też białorusin, jego zastępca, który brał udział w tej akcji był białorusin, więc opowiadanie bredni, że była to czystka etniczna dokona a z powodów narodowościowych, nie wychodzi poza ramy wierutnej bredni i bezczelnego klamstwa na użytek durniow większych, niż sprzedawcy tych kłamstw.

  Białorusini z tych terenów masowo donosili na Polaków do NKWD i byli przez tą Sowiecka bezpiekę uzbrojeni po żeby, z której to broni robili użytek przeciwko polskiej ludności bez żadnych zahamowań.
  Opowiadanie więc dzisiaj głupszym od siebie ludziom, nie znającym faktów, że ta akcja w Zaleszczanach była ludobójstwem dokonanym z zimna krwią, to ordynarna kpina z poważnych ludzi.
  I jeszcze jedno Bury i jego oddział to byli według obecnych komuchow bandyci, a terroryzujący i dokonujący na polskich mieszkańcach tych ziem zbrodni ludobójstwa, to są do dzis niewiniątka i ofiary Burego.
  Pytam się czym to się różni od banderowskie propagandy w odniesieniu do Wolynia i Małopolski Wschodniej, czego pokłosiem jest chociażby najnowsza książka Wiatrowy za, mówiąca o tym, że to Polacy dokonali tam ludobójstwa na ukrainca h, a nie Ukraincy na Polakach.

  Co do obecnych bialiruskich mieszkańców Hajnówki, to nie ulega najmniejszej wątpliwości, że ich lojalność do obecnego państwa polskiego od 30 lat jest Zerowa. Nie ma też co liczyć, zresztą tak samo jak dzieje się to w przypadku Ukraińców, żeby przyznali się do swojej zdrady i dokonanych zbrodni na Polakach. Więc usprawiedliwianie ich niczym nie różni się od usprawiedliwiania banderowskich zbrodniarzy.
 • @Jacek Boki 09:58:58
  "o czym wie tylko niewielu, a Pan Rekas świadomie to pomija, jak wiele innych niewygodnych mu faktów, które odbiegają od jego założeń, powołali partie białoruska, która w ciągu kilku miesięcy liczyła 100 tysięcy członków, a której celem głównym było oderwanie tych ziem od Polski"

  Zakładając, że jest to prawdą (tej sprawie się nie przyglądałem), nie widzi Pan, że Pana podejście jest stronnicze?

  Jeśli by Polacy powołali partię, której głównym celem było oderwanie ziem zamieszkałych przez Polaków od Rosji, Prus i Austrii, Pan by to pochwalał czy potępiał?

  Oczywiście ma Pan prawo do pochwalania polskich dążeń, ale nie może Pan oczekiwać, że inni się z Panem zgodzą. Utożsamia Pan uniwersalne zasady moralne z partykularny interes narodowy z uniwersalnymi , a to nie zawsze jest tym samym.
 • @Jacek Boki 09:58:58
  "W oddziale Burego służyli też białorusin, jego zastępca, który brał udział w tej akcji był białorusin, więc opowiadanie bredni, że była to czystka etniczna dokona a z powodów narodowościowych, nie wychodzi poza ramy wierutnej bredni i bezczelnego klamstwa na użytek durniow większych, niż sprzedawcy tych kłamstw."

  To nie jest dobry argument. W tłumieniu Powstania Warszawskiego uczestniczył Polak - Bronisław Kamiński. Założycielem bolszewickiego terroru był Feliks Dzierżyński, też Polak. Proszę się zastanowić.
 • @Pedant 11:22:50
  Bronisław Kamiński nie był Polakiem. Jego ojcem był Niemiec, a matka etniczna białorusinka.
  Co do Dziezynskiego też istnieją uzasadnione wątpliwości co do jego polskości. Odsyłam do książek Henryka Pająka, który pisał o tym pieszczoch szczegółowo.
  Ale jeśli przyjmiemy nawet, że Dzierzynski miał polskie korzenie to renegatom nie brakowało wśród Polaków. Cała ich zresztą masą zasiliła urzędy bezpieczeństwa po drugiej wojnie światowej, gorliwie służąc chszarskim panom.
 • @Pedant 10:50:54
  No i trzeba było tak od razu mówić, że białorusin mieli i mają zresztą do dzis swoje partykularne interesy nie związane z Polską i polskością, którymi gardza.
  Więc po co te wszystkie rzewne opowieści z mchu i paproci o białoruska h męczennikach Burego, gdy od początku jest wiadomo, że to byli zwykli bandyci na usługach NKWD, z którym mieli zbieżne interesy.
 • @Jacek Boki 11:28:32
  "Bronisław Kamiński nie był Polakiem. Jego ojcem był Niemiec, a matka etniczna białorusinka.
  Co do Dziezynskiego też istnieją uzasadnione wątpliwości co do jego polskości."

  A jakby nie było "uzasadnionych wątpliwości" to by mój argument do Pana dotarł? Pan usprawiedliwia Burego tym, że jeden z jego podwładnych był Białorusinem.

  Nawiasem mówiąc to matka Kamińskiego była Niemką, ojciec był Polakiem. Dzierżyński BYŁ Polakiem po obu stronach, tak jak Stalin był Gruzinem.
 • @Jacek Boki 11:32:49
  "No i trzeba było tak od razu mówić, że białorusin mieli i mają zresztą do dzis swoje partykularne interesy nie związane z Polską i polskością"

  Białorusini tak jak Polacy mają swoje partykularne interesy. Nie ma w tym nic nienaturalnego.

  Chesterton przyrównał takich jak Pan do Cyklopa, który ma tylko jedno oko, i widzi wszystko z jednej strony.
 • @Pedant 11:51:38
  Kamiński uważał się za biorusina, a nie za polaka i to wszystko w temacie. Stalin był gruzinem tylko ze strony matki, która służyła w domu Rotschildow Baku. Jej późniejszy mąż gruzi tylko przysbosobil Kobe jako swojego syna.
  Polecam lekturę Stalin Edwarda Radzińskiego i Dwór czerwonego cara Simona Sebaga Montefiore. Obaj autorzy właściwych korzeni, więc wiedzą co piszą. O Dzierzynski nadal podtrzymuje to co napisałem.
 • @Pedant 11:54:06
  Jak to dobrze, że Pan widzi na oboje oczu. Choć, gdy czytam te bzdury, które wypisuje Pan na temat Burego, które ubliżają inteligencji niedawnego gimnazjalisty to porównanie Chestertona jak ulał opisuje obraz Pana i pozostałych sierot po Solomonie Morelubi innych ubeckich rzeznikach przywiezionych tu na sowieckich tankach i zainstalowanych nad Wisłą przez towarzyszy Berię i Iwana Sierowa.
 • @Pedant 11:54:06
  No fakt, jeśli białorusin mordowali Polaków na tych ziemiach i dążyli do ich oderwania od Polski i przyłączenia do święta, to nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Ot zwyczajna realizacja swoich partykularnych interesów.
  Ale, gdy kapitan Bury i jego oddział, broniąc POLSKICH partykularnych interesów, wymierzył należna karę zdrajców i kolaborantom, a krótko mówiąc zwykłym zbrodniarzom, to jest to wręcz ludobójstwo.

  Prawdziwa logika Kalego w najprymitywniejszym wydaniu. Jak Kali mordować ze swoimi bandytami, o to dobra rzecz, ale jak Kali dostać w dupe za swoje bandyckiej wyczyny, to jest straszna zbrodnia.

  Czy Pan czyta samego siebie, jakie bzdury Pan wypisuje? A przy tym zwyczajnie obrzydliwe!
 • @Jacek Boki 14:01:40
  "Prawdziwa logika Kalego w najprymitywniejszym wydaniu. Jak Kali mordować ze swoimi bandytami, o to dobra rzecz, ale jak Kali dostać w dupe za swoje bandyckiej wyczyny, to jest straszna zbrodnia."

  Nie rozumie Pan. Jeśli by Białorusini gloryfikowali bandytę, który mordował Polaków, byłoby to równie złe. Tak samo jak gdy Ukraińcy czczą Szuchewycza.

  Najwyraźniej nie jest Pan wierzący, i dlatego nie rozumie Pan słów Biblii: "Dwojakie odważniki i dwojaka miara obydwa są ohydą dla Pana".

  "O Dzierzynskim nadal podtrzymuje to co napisałem."

  Ma Pan ukropskie podejście do historii.

  Chociaż z wieloma rzeczami się z Panem zgadzam, Pan swoim zacietrzewieniem zraża do swojej sprawy.
 • @Pedant 14:22:29
  //Najwyraźniej nie jest Pan wierzący, i dlatego nie rozumie Pan słów Biblii: "Dwojakie odważniki i dwojaka miara obydwa są ohydą dla Pana". //

  Nie bez przyczyny obłuda zaliczana jest do najcięższych grzechów.Ta psychologiczna skłonność odbiera człowiekowi jakiekolwiek szanse na refleksje,żal,chęć poprawy czyli mówiąc poetycko zatrzaskuje przed delikwentem bramy raju.
  Człowiek czyniący choćby najgorsze zbrodnie jeśli tylko nie zatracił umiejętności ich obiektywnej oceny zawsze,nawet w ostatniej chwili,ma szanse na żal i wybaczenie. Zaś człowiek który z jakiś powodów zatracił możliwość sprawiedliwej oceny własnych czynów umrze w przekonaniu że jest bez grzechu.Nieszczęśni obłudnicy.

  " Znam twoje czyny, że nie jesteś ani zimny ani gorący; życzę ci, obyś był zimny albo gorący!
  A tak, ponieważ jesteś letni, i ani zimny ani gorący, mam zamiar zwymiotować cię z moich ust. "
 • @ikulalibal 14:48:05
  Już są skutki kultu Burego. Na Białorusi zabierają się za polskie szkoły.

  https://wydarzenia.interia.pl/swiat/news-bialorus-prokuratura-weszla-do-polskich-szkol,nId,5110895
 • @ikulalibal 14:48:05
  Uwielbiam jak komuchy, wyznawcy NKWD bioora się za moralne pouczanie swoich ofiar i cytują przy tym Biblię. Hipokryzja, to w tym przypadku najłagodniejsze określenie.
  Współczuję.
 • @Pedant 17:02:13
  Wypisuje Pan kolejne bzdury, że rzekomy kult Burego jest powodem zamykania polskich szkół na Białorusi.

  Giedroyciowcy i Lukaszenkofile do rezerwatu

  https://kresy.pl/publicystyka/giedroyciowcy-i-lukaszenkofile-do-rezerwatu/


  Podpisuje się pod tym stwierdzeniem obiema rekami
 • @Pedant 14:22:29
  Ukropskie podejście do historii to domena bolszewii. Banderowcy brali od nich lekcje w podejściu do historii i odrobi je niestety dla nas Polaków znakomicie.
 • @Jacek Boki 18:20:22
  "Ukropskie podejście do historii to domena bolszewii. Banderowcy brali od nich lekcje w podejściu do historii i odrobi je niestety dla nas Polaków znakomicie."

  To Pan ma ukropskie podejście do historii. Nie ma Pan pojęcia o bolszewiźmie.

  No i ma Pan coś z rycerza ;)
 • Zydzie "Chart"
  Polska rzadza zydzi przez ostatnie 76 lat (1945 - 2021) i nie ma czegos takiego jak: "III RP" , "polska prokuratura" , "polskie wladze" etc , poniewaz Polsce zostal narzucony zydowski system komunistyczny w 1945r przez armie czerwona i zydow z NKWD i UB, ktorych dzieci i wnuki sprawuja wladze w dzisiejszej Polsce.
  Nie bylo rowniez rozliczenia zbrodni komunistycznych i agentow dawnych spec sluzb PRL , ktorzy nadal zasiadaja w organach wladzy panstwowej wlacznie z sadami i prokuratorami - gruba kreska zyda T.Mazowieckiego ulaskawila zydowskich ludobojcow i zbrodniarzy okresu PRL (1945 - 1989).

  Lupaszka, Ogien i Bury sa ofiarami:
  - zydowskiej propagandy UB i zydowskich gazet w j.polskim, jak: Gazeta Wyborcza, Gazeta Baltycka, Tygodnik Przeglad etc.
  - bialoruskiej i czerwonej propagandy z Minska.
  - klamstw i polprawd podawanych przez potomkow bylych czlonkow KPZB i tajnych wspolpracownikow armii czerwonej i NKWD.

  L.Zebrowski i E.Szakalicka oraz kilkunastu historykow z IPN omawialo te tematy w szczegolach na YOUTUBE.

  Nie dziwi mnie wyrok zydowskich sadow w Polsce w sprawie Burego i Ognia, poniewaz zydzi w sadownictwie i prokuraturach zawsze falszowali zarzuty i skazywali niewinnych ludzi, jak to mialo miejsce w przypadku "pogromu" w Kielcach (1946r) i "pogromu" w Jedwabnem (1941r) , ktorych scenariusze pisali zydzi z UB i oskarzyli Polakow o mordowanie zydow.

  Jak skonczy sie panowanie zydow w Polsce to skonczy sie zydowska propaganda oczerniania Polakow.
 • @Pedant 15:46:10
  Nie zaklamuj historii zydo-lewaku.
  Dzieci to przypadkowe ofiary strzelaniny, poniewaz czerwoni bandyci i kolaboranci NKWD pochowali sie w domach i strzelali do polskich partyzantow, ktorzy odpowiedzieli do nich ze swoich karabinow.
  A poniewaz w czasie strzelaniny nikt nie czeka na to, az zostanie zabity tylko wali z karabinu, az do ostatniego pocisku tam skad do niego strzelaja.

  Jesli chodzi o bialoruskich kolaborantow to slucznie zostali rozstrzelani, poniewaz w warunkach wojny kolaboracja w wrogiem oznacza kare smierci - takie prawo obowiazuje w kazdej armii.
  Poza tym jak informowali: L.Zebrowski i E.Szakalicka, kilku furmanow zostalo puszczonych wolno.
  Oprocz tego polscy partyzanci posiadali listy sowieckich i UB-ckich kolaborantow, ktorzy jednoczesnie nalezeli do organizacji komunistycznych, a organizacje komunistyczne na obszarze Polski byly agenturami Moskwy i prowadzily robote wywrotowa w Polsce, wiec automatycznie czerwoni agenci podlegali pod kare smierci (przepisy wojenne).
 • @Anna-PK 16:52:43
  Najpierw podszkol sie z historii i nie wypisuj farmazonow, bo porownanie Burego do Bandery jest dowodem na to, ze masz H2O w mozgownicy lub wyprany mozg czerwona propaganda i zabierasz glos w sprawie, o ktorej za bardzo nie masz pojecia.

  L.Zebrowski i E.Szkalicka omawiaja ten temat na YOUTUBE i tam szukaj prawdy.
 • @fiesta 09:06:40
  "Nie zaklamuj historii zydo-lewaku."

  Strasznie się Pan nakręca. Oby żyłka w głowie Panu nie pękła.
 • @Anna-PK 17:43:20
  Kogo obchodzi UPA-inska propaganda w Polsce i zagranica ?

  Ukrainy nigdy nie bylo, nie ma i nie bedzie.
  https://www.youtube.com/watch?v=JbpmK3WaJEU

  A te mapy, ktore drukuje UPA-inska propaganda nie nadaja sie do podtarcia dupy, bo papier jest zbyt twardy.
  Podazajac tokiem rozumowania UPA-incow to nawet Tatarzy (Mongolowie) mieliby prawo do Glogowa i Kalisza, poniewaz tez tam byli.

  Operacja Wisla byla wielkim bledem, poniewaz tamtejsza ludnosc cywilna nalezala do UPA oraz kolaborowala z UPA i powinni byc wywiezieni w glab Syberii, a nie na polnocne obszary Polski.
 • @MacGregor 22:50:58
  Dokladnie tak.
  Poza tym swoje wersje opowiadan podaja takze lewackie i polskojezyczne:
  Gazeta Wyborcza
  Gazeta Baltycka
  Tygodnik Przeglad
  Bialoruska czerwona propaganda z Minska
  etc

  Odtrutka na lewackie i zydowskie scieki propagandowe sa opinie L.Zebrowskiego i E.Szkalickiej oraz kilku rzetelnych historykow z IPN.
 • @Anna-PK 23:52:22
  Nie Bialorusini, ale bialoruskie lewactwo i zydostwo, ktore kolaborowalo z armia czerwona i NKWD oraz UB przeciwko Polsce i Polakom, a nawet zadali oderwania tych ziem od Polski i przylaczenia do ZSRR w zorganizowanym przez siebie czerwonym referendum.
  Ponadto na tamtych obszarach zamieszkali rowniez UPA-incy i ich potomkowie i razem z bialoruskim lewactwem i zydostwem podnosza wrzask pod adresem polskiej partyzantki.
  Prawdziwi Bialorusini byli polskimi patriotami i nalezeli do polskiej partyzantki oraz byli nawet w oddziale Burego.
  Dlatego bardzo istotna jest znajomosc faktow historycznych, zeby nie wypisywac bzdur i nie dolewac wody na mlyn czerwonej propagandy.
 • @Pedant 07:55:05
  Sam jestes kontrowersyjny zydo-lewaku i podsuwasz Polakom zydo-lewacka propagande do wierzenia.

  Leszek Zebrowski , Ewa Szakalicka i Michal Ostapiuk demaskuja klamstwa propagandowe zydo-lewackiej propagandy oczerniajacej Burego.

  To samo zrobil kiedys J.R.Nowak wobec klamstw zyda J.T.Grossa , ktory oskarzyl Polakow o udzial w zbrodniach w Jedwabnem w lipcu 1941r na podstawie informacji pochodzacych z archiwow zydowskiego UB.
 • @fiesta 10:10:39
  "Prawdziwi Bialorusini byli polskimi patriotami i nalezeli do polskiej partyzantki"

  To tak jak powiedzieć "prawdziwi Polacy byli ukraińskimi patriotami i należeli do UPA".

  Logiki u Pana ani za grosz. Wiem, odpowie Pan pianą i wyzwiskami.
 • @Pedant 08:49:43
  Nie chodzi o usprawiedliwianie Burego, ale o zarzuty bialoruskich lewakow i zydow, ktorzy podaja klamstwa i polprawdy o Burym.
  To zydo-lewacka propaganda ukrywa informacje n/t tzw. "Bialorusinow" , ktorych okresla mianem "ludnosci cywilnej" , "bezbronnej" i "niewinnej" , a z Burego robi bandyte i morderce rzekomych "bezbronnych" i "niewinnych".

  Naczytalem sie klamstw propagandowych z zydo-lewackich srodkow masowego oglupiania Polakow (GW, GB, TP etc) pod adresem Burego i w tej propagandzie nie ma ukazanych motywow dzialania Burego i logicznego sensu oraz brakuje w tych opowiadaniach informacji o ofiarach Burego i to sa dowody na FALSZOWANIE HISTORII przez zydo-lewackie oglupiacze propagandowe.
 • @Pedant 10:50:54
  Polska nie miala tendencji zaborczych, jak: Rosja, Niemcy, zydostwo, UPA-incy, Anglia etc.
  Wiec nie manipuluj zydo-lewaku swoimi wymyslonymi teoriami w odniesnieniu do faktow historycznych o bandyckiej i zdradzieckiej roli bialoruskiego lewactwa i zydostwa zamieszkalego na obszarze II RP.
  Po prostu komunizm byl ideologia wymyslona przez zydow i mial za zadanie zniszczyc monarchie i panstwa narodowe w Europie po to, zeby zydzi mogli zapanowac nad innymi panstwami i narodami i do tych celow zydom potrzebna byla rewolucja i goje do zrobienia brudnej roboty.
  W zwiazku z tym w Moskwie zarzadzanej przez zydow-bolszewikow powstaly takie partie jak: KPP , KPZB, KPZU etc zlozone glownie z samych zydow i mialy za zadanie prowadzic agitacje i robote wywrotowa na obszarze II RP, na ktorej zamieszkiwaly mniejszosci narodowe, ktore rowniez zostaly uzyte przeciwko Polsce w kampanii sowieckiej 17 wrzesnia 1939r , w ktorej braly udzial u boku armii czerwonej w napadzie na Polske.
  O kolaboracji mniejszosci narodowych zamieszkalych na obszarze II RP (Zydow, Litwinow, Bialorusinow, Niemcow, UPA-incow etc) z obydwoma najezdzcami i okupantami Polski pisal J.R.Nowak, L.Zebrowski, L.Kulinska, A.L.Szczesniak, H.Pajak etc.
  Wymienione mniejszosci narodowe byly PIATA KOLUMNA w Polsce i pomagaly Niemcom i Sowietom w wylapywaniu polskiej inteligencji, ktora byla elementem kierowniczym i przywodczym w Narodzie polskim.
  Czyli Niemcy i Sowieci (zydo-bolszewicy) mieli z gory przygotowany plan likwidacji polskiej inteligencji i elity przywodczej i te obce twory cywilizacyjne (bizantyjski, turanski i zydowski) byly wrogo nastawione do Polski (cywilizacji lacinskiej) - wiecej szczegolow dotyczacych cech wymienionych cywilizacji podaje polski historyk i filozof prof. F.Koneczny.
  W zwiazku z tym nie ma zadnych podstaw do spekulacji, ze gdyby Polacy to lub tamto... , chyba ze zastosowales swoj manewr talmudyczny jak zyd, zeby zbit z tropu oponenta i wmowic mu, ze nia ma racji.
  Taki zydo-lewak jak ty moze myslec co chce i pisac co chce, ale twoje zydowskie spekulacje i klamstwa zawsze spotkaja sie z odpowiednia riposta.
  Wy obywatelu "Pedant" macie mentalnosc zyda i widac to po waszych komentarzach i nawet krecicie jak zyd.
 • @fiesta 12:02:41
  "O kolaboracji mniejszosci narodowych zamieszkalych na obszarze II RP (Zydow, Litwinow, Bialorusinow, Niemcow, UPA-incow etc) z obydwoma najezdzcami i okupantami Polski"

  Hmm. Ciekaw jestem jak Pan wyjaśnia, dlaczego mniejszości wolały najeźdźców i okupantów od Polaków?
 • @Pedant 11:22:50
  Znow oglupiacie Polakow towarzyszu "Pedant".

  Polskie nazwisko nie jest dowodem na polskie pochodzenie i wbijcie to sobie do waszej baraniej zydowskiej glowy.
  Polskie nazwiska przyjmowali zydzi, UPA-incy etc i na pewno osobnik o przybranym nazwisku "Feliks Dzierzynski" nie byl Polakiem.
  W rzeczywistosci nazywal sie "Rufin" i mial zydowskie pochodzenie po ojcu, ktory wyemigral z Wloch do Rosji, a pozniej kupil majatek polskiego szlachcica prawdziwego Feliksa Dzierzynskiego, ktory zostal zeslany na Syberie za udzial w powstaniu styczniowym (1863r) i przyjal po nim nazwisko Dzierzynski.
  Nieco pozniej narodzil sie Feliks Rufin vel "Dzierzynski" , ktoremu jest przypisywane polskie pochodzenie.
  Powyzszych informacji nie podaje zydowska wikipedia i jest to jednoczesnie dowod, ze "Pedant" karmi Polakow informacjami zaczerpnietymi z zydowskiej wikipedii, ktora nie podaje, ze w mordowaniu mieszkancow Warszawy oprocz Niemcow brali takze udzial: ZYDZI, UPA-incy, Kalmucy, Tadzykowie etc , ktorzy sluzyli w armii niemieckiej.

  Do tej pory nie sprawdzalem kim byl z pochodzenia niejaki B.Kaminski i jego polsko-brzmiace nazwisko nie jest gwarantem polskosci, poniewaz zydzi tez przybierali sobie polskie nazwiska i analogicznie bylo wsrod Niemcow zamieszkalych w Polsce.
  Np. w armii niemieckiej sluzyli rowniez Rosjanie z powodow ideologicznych, ktorzy byli wrogami komunizmu i nie mozna tego kwalifikowac jako masowy udzial Rosjan w armii niemieckiej, a tym bardziej wnioskowac na podstawie nazwiska, ze Polak mordowal ludnosc cywilna Warszawy.
  Tego typu teorie powstaja w mozgownicy zydow i lewakow, ktorzy probuja do tego dorobic swoja teorie w celu oczernienia Polakow.

  Nawet teoretycznie zakladajac, ze B.Kaminski wstapil do armii niemieckiej to musial figurowac na Volksliscie, czyli musial miec rowniez niemieckie pochodzenie co Niemcy sprawdzali bardzo dokladnie, albo zostal sila wcielony do armii niemieckiej pod grozba rozstrzelania, bo i takie zdarzaly sie przypadki.

  A teraz robie przerwe, zeby sprawdzic kim w rzeczywistosci byl B.Kaminski.
 • @fiesta 12:53:22
  @fiesta 12:53:22
  "osobnik o przybranym nazwisku "Feliks Dzierzynski" nie byl Polakiem.
  W rzeczywistosci nazywal sie "Rufin" i mial zydowskie pochodzenie po ojcu, ktory wyemigral z Wloch do Rosji, a pozniej kupil majatek polskiego szlachcica"

  A ja myślę, że Pan Fiesta naprawdę nazywa się Mosze Pipes, co obraził się na swoich współplemieńców po tym jak go wykluczyli z synagogi za ostentacyjne jedzenie kanapek z szynką w czasie nabożeństwa, mlaskając przy tym.
 • @Pedant 16:39:46
  Lubie zarty, ale niestety nie zgadles.

  A swoje informacje czerpiesz z zydowskiej wykipedii, ktora przypisuje zydowi Rufinowi vel "Feliks Dzierzynski" polskie pochodzenie, zeby ukryc zbrodnie ludobojstwa kolejnego zydowskiego szalenca jakim byl zyd Rufin.

  Np. Stalin tez nie byl Rosjaninem, ale zydowskim bekartem, ktorego matke i mezatke Ekaterine Dzugaszwili (zone szewca i alkoholika Wissariona Dzugaszwili - Gruzina) wydupczyl zyd z Gori Dawid Papisniedow, ktora u niego pracowala.
  Gdy Wissarion dowiedzial sie, ze to nie jego dziecko to odszedl od swojej zony.
  Na wychowanie malego Jozka Dawida (Stalin mial 2 imiona) pieniadze dawal zyd Dawid Papisniedow.

  Mam rowniez dla ciebie odpowiedz n/t pochodzenia ludobojcy B.Kaminskiego, ktory byl synem spolszczonego Rosjanina i zydowki (niemieckiej lub rosyjskiej) , a sam uwazal sie za Rosjanina i nienawidzil Polakow.
  Tak jak zaznaczylem w poprzednim swoim komentarzu, polskie nazwisko nie jest dowodem na polskie pochodzenie.

  Np. Erich von dem Bach-Zelewski (general SS) , ktory jest odpowiedzialny za mordowanie Zydow, Polakow etc w czasie II w.s. rowniez nosi w swoim nazwisku polski czlon "Zelewski", ale to byl NIEMIECKI ZYD - liste zydow w aparacie wladzy III Rzeszy niemieckiej ujawnil historyk prof. Dietrich Bronder (niemiecki wykladowca uniwersytecki , ktory sam mial zydowskie pochodzenie).
  Zydowskie pochodzenie mieli takze: Hitler, Himmler, Hess, Goebbels, Milch, Heydrich, Ribbentrop, Eichmann, Goering, Canaris, Rosenberg, Strasser, von Kaudell, Globocnik , Hans Frank (kat Krakowa) , wspomniany Bach-Zelewski etc.
  Ponad 150 tysiecy zydow sluzylo w armii niemieckiej w czasie II w.s. i wytropil to zydowski historyk z USA B.Rigg

  Z kolei taka postac jak Kurt Tuchler (brzmi niemiecko) byl zydem i przywodca organizacji zydow w Berlinie, podpisal tajny uklad z Hitlerem w Berlinie "HAAVARA AGREEMENT" pod koniec sierpnia 1933r oraz zalozyl rowniez organizacje nazistowska zlozona z zydow, popieral A.Hitlera a jego zydzi z organizacji nazistowskiej napierdalali innych zydow w Berlinie.

  Historyk zydowski L.Brenner ujawnil 51 dokumentow wspolpracy zydow z niemieckimi nazistami i udzial zydow w mordowaniu zydow.
  O udziale zydow w mordowaniu zydow w czasie II w.s. pisali rowniez:
  zydowka H.Arendt
  zyd B.Hecht
  rabin M.Shonfeld
  zyd E.Ringelblum
  zyd I.Kacenelson
  etc.

  Rabin i przywodca Organizacji Zydowskiej Pomocy w Nowym Jorku, USA I.Greenbaum podczas swojego wystapienia na forum przedstawicieli organizacji syjonistycznych powiedzial w lutym 1943r, ze:
  NIE DA ANI CENTA NA POMOC ZYDOM..... oraz ze : JEDNA KROWA W PALESTYNIE JEST WIECEJ WARTA NIZ WSZYSCY ZYDZI W POLSCE..

  Kolejny rabin S.Wise , ktory byl przywodca Kongresu Amerykanskich Zydow pisal listy do prezydenta USA i premiera Kanady, zeby nie przyjmowali zydow do siebie, ktorzy uciekali z Europy przed narastajaca antyzydowska polityka w Niemczech hitlerowskich, poniewaz w planie zydow-syjonistow bylo przerzucenie wyksztalconym i bogatych niemieckich zydow do Palestyny w celu zbudowania tam panstwa zydowskiego.
  W Niemczech hitlerowskich byli rowniez szkoleni zydowscy terrorysci do walki z Arabami w Palestynie, ktorych armia niemiecka zaopatrywala w bron, amunicje i materialy wybuchowe.

  Ukazywanie zydow jedynie jako "ofiary" II w.s. i przemilczanie faktow o masowej kolaboracji zydow z niemieckimi nazistami oraz przemilczanie faktow o zydowskich zbrodniach na zydach w czasie II w.s. jest dowodem na to jak zaklamana i perfidna jest zydowska propaganda, ktora probuje zrobic wode w mozgu swiatowej opinni publicznej , a w szczegolnosci Polsce i Polakom, od ktorych zydzi probuja wyludzic pieniadze.

  Przyjemnej lektury.
 • @Pedant 12:18:20
  Ja nie musze niczego wyjasniac, poniewaz HISTORIA dostarcza na to dowodow i trzeba uczyc sie historii zamiast czytac zydo-lewackie bajki dla dzieci i doroslych, upodobnione do historii.

  Glowny powod wrogosci do Polski i Polakow to roznice cywilizacyjne, o ktorych pisal F.Koneczny oraz polityka prowadzona przez glownych wrogow Rzeczpospolitej/Polski (Niemiec, Rosji, Zydow, Protestantow, Prawoslawnych, Masonerii etc) , ktore wykorzystywaly mniejszosci narodowe lub religijne zamieszkale w Rzeczpospolitej/Polsce do wywolywania rebelii w celu wywolywania zametu i oslabienia Rzeczpospolitej/Polski.
  Tutaj powoluje sie na opracowania historyczne polskich historykow:
  W.Konopczynski
  W.Sobieski
  T.Gluzinski
  S.Didier
  M.Zdziechowski
  A.Niemojewski
  T.Jeske-Choinski
  ks. S.Trzeciak
  ks. M.Morawski
  ks. M.Poradowski
  A.L.Szczesniak
  R.Jaworek
  J.R.Nowak
  L.Kulinska
  L.Zebrowski
  H.Pajak
  W.Poliszczuk
  R.Korsch
  T.Koziej
  I.C.Pogonowski
  T.Ciolkowski
  etc i zagranicznych:
  ks. I.B.Pranaitis
  M.Hoffman
  J.Brafmann
  M.Fagan
  B.Freedman
  W.G.Carr
  N.Webster
  E.Dilling
  A.Ramsey
  A.Leese
  D.Reed
  D.Duke
  ks. D.Fahey
  A.Sutton
  P.deVillemarest
  P.Giraldi
  E.Griffin
  ks. L.Villa
  F.Bellegrandi
  etc.
  Z kolei informacje podawane przez zydo-lewacka wikipedie i podobne zrodla, dezinformuja czytelnikow i falszuja historie.

  Na razie tyle w temacie.
 • @fiesta 19:05:10
  "Ukazywanie zydow jedynie jako "ofiary" II w.s. "

  Nie tylko Żydzi byli ofiarami. Białorusini też (stracili 25% ludności).
 • @fiesta 20:16:12
  "Tutaj powoluje sie na opracowania historyczne polskich historykow"

  Znaczna część z przytoczonych przez Pana to bigoci i antysemici. A niektórych dodał Pan do ozdoby.

  Mogę przytoczyć jeszcze dłuższą listę tych co mają inne stanowisko.

  Jest Pan nudny, wątek był o Burym, on Żydów chyba nie zabijał?

  Ma Pan obsesję, i w kółko powtarza Pan to samo. Nuda jak flaki z olejem.
 • Jednak winny i jeszcze bardziej szkodliwy
  Państwo wybaczą, ale do komentarzy odniosę się zbiorczo.

  Po pierwsze: niewiele wnosi dyskusja o motywach działań Burego jako okoliczności łagodzącej dla jego czynów - bo w ostatecznym rozrachunku akcje oddziału kpt. Rajsa w niczym się interesom Polski i Polaków nie przysłużyły. I, co gorsza - nawet przysłużyć nie mogły. Stąd nie mają sensu próby argumentacji "mordował, bo chciał niepodległej Polski" itp.

  Podobnie rzecz się ma z długim wywodem, jak to gdzieś kiedyś jacyś Białorusini byli niedobrzy, więc "Bury" jest rozgrzeszony z upieczenia innych białoruskich dzieci przez swoich ludzi. Analiza relacji etnicznych i ideologicznych na Podlasiu i Kresach po 1939 r. może nam pomóc zrozumieć DLACZEGO doszło do zbrodni, ale ani to jej nie uzasadnia, ani nie uznaje za niebyłą. Tu z żadnej strony kpt. Rajs nie ma obrony. Tu naprawdę chodzi tylko o fakty.

  Dalej – niektórzy błędnie widzą w działaniach „Burego” przejaw działania na rzecz Polski silnej, mocarstwowej, wręcz imperialnej. I znowu – nic bardziej mylnego. Imperium nie buduje się metodą strzelania do furmanów. Dokładnie przeciwnie - imperia tworzą narody, którym udaje się uniknąć wirusa szowinizmu i ewoluują w wielkie etnosy, współtworzone z ludami dostającymi się w ich zasięg oddziaływania. Taki potencjał miała do pewnego czasu I Rzeczypospolita, jednak ulegał on osłabieniu po pierwsze przez jej wewnętrzną słabość (ustrojową i społeczną), jak i przez postępujący jezuityzm, równie szkodliwy jak ekskluzywizm szowinistyczny. Wraz zaś z imprintowaniem polskości elementów etnonacjonalistycznych - siłą rzeczy perspektywy imperialne zniknęły i maksimum, jakie można (było) osiągnąć - to silne państwo narodowe. W którym, co ciekawe - również rzeczonej siły nie buduje się na strzelaniu w głowy niższego personelu komunikacyjnego. Tak czy inaczej więc - to metody "Burego" stanowiły najbardziej krańcowe zaprzeczenie dążeń do imperialności Polski.

  No i wreszcie rzekome nowe ustalenia IPN. Przecież wystarczy je przeczytać, a widać wyraźnie jaka jest ich zasadnicza słabość, na czym zasadza się fałszywość wniosku, że „jednak Rajs był niewinny”. Otóż wszystkiego te "nowe ustalenia" – nie są bynajmniej odkryciem, że coś (np. zbrodnia w Zaleszanach) się nie wydarzyło. Nie ustalono, że czyny zbrodnicze (jak mord w Puchałach Starych) popełnił ktoś inny, bez żadnej wiedzy i odpowiedzialności Rajsa. Nic z tych rzeczy. Nic, co dawałoby podstawę do realnego wzruszenia wyroków i oczyszczenia Rajsa w rozumieniu prawnokarnym, gdyby miał miejsce jego uczciwy, a nie kolejny zideologizowany proces. Nie – IPN-owcy funkcjonariusze i propagandyści stwierdzają zamiast tego, że „Bury” zrobił, co zrobił, bo miał powody. Więcej nawet - bo miał RACJĘ!

  I to jest właśnie w tym nowym podejściu najgorsze: że zdejmując odium zbrodni z Rajsa i jego ludzi - przenosi się je bez wahania na państwo polskie, z placetem takiej jego instytucji, jak IPN. Zbrodnia faktycznie bowiem marginalna wobec ogromu ludobójstwa dokonanego przez Niemców i banderowców - nabiera więc rangi słusznej polityki (pro)państwowej. A to tylko dodaje jej znaczenia - szkodliwości dla sprawy polskiej...
 • Zydo-lewaku "Pedant"
  Cytat:
  "Znaczna część z przytoczonych przez Pana to bigoci i antysemici. A niektórych dodał Pan do ozdoby."

  KOMENTARZ "fiesta"

  Po pierwsze, podawanie faktow historycznych o zydach nie jest zadnym "antysemityzmem".

  Po drugie, wyraz "antysemityzm " posluzyl wam towarzyszu zydo-lewaku "Pedant" jako argument i straszak, co jednoczesnie dowodzi, ze:
  - nie macie zadnych rzeczowych argumentow,
  - poslugujecie sie informacjami z zydo-lewackiej WIKIPEDII,
  - i krecicie jak przyslowiowy zyd, zeby robic zamet w dyskusjach.

  Po trzecie, zablokowaliscie dla mnie mozliwosc odpowiedzi na wasze komentarze towarzyszu zydo-lewaku "Pedant" , ale ja zdolalem obejsc wasza blokade.

  Po czwarte, wy zydo-lewaki boicie sie faktow historycznych, poniewaz fakty historyczne zniszcza was , wasze klamstwa , sqrwysynstwo i skonczy sie wasze panowanie nad "gojami".
 • @chart 14:04:08
  Prosze nie powielac opinni zydo-lewackich sadow i prokuratury, ktore wydaly nieprzychylny wyrok wobec dzialan "Burego" w czasie II w.s.
  A poniewaz trwala wojna to w zwiazku z tym obowiazuje prawo wojenne o zaostrzonym rygorze i przepisach , w/g ktorych kolaboracja z wrogiem i okupantem Polski oznacza KARE SMIERCI , zwazywszy na fakt, ze to polscy partyzanci byli wladza i obroncami Polski i Polakow przed wrogami i zdrajcami (w tym przypadku mniejszosciami narodowymi: bialoruska, litewska, UPA-inska etc) , ktore koalborowaly z obydwoma wrogami i okupantami Polski.
  Tzw. "furmani" sami chwalili sie partyzantom "Burego" , ze donosili na Polakow do armii czerwonej, UB i NKWD i tym samym sami siebie oskarzyli o kolaboracje z wrogami Polski i Polakow, i za zdrade byl jeden wyrok - ROZSTRZELANIE.
  Gdyby z kolei polscy partyzanci wpadli w lapy armii czerwonej, UB i NKWD to byliby rozstrzelani na miejscu jako wrogowie ZSRR i nowej wladzy komunistycznej ustanowionej przez Stalina i ZSRR (obcy i wrogi twor terrorystyczny) , ktory nie mial zadnego prawa do ingerencji w sprawy Polski i Polakow i to oni byli ZBRODNIARZAMI, a nie "Bury" i jego zolnierze.
  Dlatego prosze nie krecic jak zyd.
 • @chart 14:04:08
  Kolejny moj argument w sprawie prawnych i legalnych dzialan "Burego" i jego zolnierzy oraz zolnierzy polskiego podziemia zbrojnego w okupowanej Polsce przez Niemcow i Sowietow.

  Otoz w II RP obowiazywala polska konstytucja z 1935r, a dekret Prezydenta II RP I.Moscickiego z 30 listopada 1939r stwierdzal niewaznosc aktow prawnych ustanowionych przez okupantow Polski - vide strona:
  https://www.prawo.pl/akty/dz-u-1939-102-1006,16906021.html

  W zwiazku z powyzszym takim aktem prawnym dla "Burego" i zolnierzy polskiego podziemia zbrojnego, ktorzy walczyli z okupantem niemieckim i sowieckim byla Konstytucja II RP z 1935r..... a nie konstytucja Stalina z 1952r narzucona w powojennej Polsce, ani NEO-STALINOWSKA konstytucja Stolcmana z 1997r, ktora nie spelnila warunkow referendum konstytucyjnego , a mimo tego zostala uznana za "wazna" przez zydow u wladzy w dzisiejszym PRL"bis", znanym oficjalnie jako "IIIRP" - twor, ktory nawet nie ma ciaglosci konstytucyjnej z II RP.
  Poza tym okupant sowiecki narzucil Polsce system komunistyczny i terror oraz narzucil Polsce i Polakom swoj wlasny rzad powstaly w Moskwie (PKWN - polska z nazwy agentura sowiecka zlozona glownie z samych zydow) w lipcu 1944r.
  Na fundamencie PRL powstal PRL"bis" w 1989r (Republika "Okraglego Stolu") w oparciu o UMOWE POMIEDZY ZYDAMI Z PZPR, A ZYDAMI Z KOR I SOLIDARNOSCI, KTORZY PODZIELILI SIE WLADZA.
  Polacy zostali po prostu oszukani i zdradzeni i to nie byla wolna i suwerenna Polska, w ktorej obowiazywalo polskie prawo konstytucyjne z 1935r.

  To oznacza, ze "wyrok" nielegalnych sadow i prokuratury PRL"bis" w sprawie "Burego" i jemu podobnych polskich bohaterow uznaje:
  1. Albo duren.
  2. Albo wrog Polski.
  3. Albo 1 i 2.

  Miejcie litosc nad wasza glupota !
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:57:09
  Małe dzieci też kapowały? Sprawdzono? Kto sprawdził? Słabo cos ucuwilizowany ten Wojtas. Samo się sprawdziło? Takie niedookreslenie to przejaw etyki sytuacyjnej.
 • @Wican 20:30:25
  Cytat:
  "Małe dzieci też kapowały?...."

  KOMENTARZ "fiesta"

  Otoz zdanie w cytacie jest wytworem twojej bujnej wyobrazni zbudowanym na klamstwach i polprawdach podawanych przez zydo-lewackie oglupiacze ludu typu:
  Gazeta Wyborcza
  Gazeta Baltycka
  Tygodnik Przeglad
  raporty UB
  etc
  oraz przez samozwancze "autorytety" ze skazami na mozgu, jak P.Zychowicz i jemu podobni, ktorzy czerpia "wiedze" z UB-ckich raportow, a takze BIALORUSKIEJ PROPAGANDY z Minska, ktora zaklamuje historie wydarzen zwiazanych z "Burym" i jego zolnierzami.

  Owszem, dzieci tez byly ofiarami "Burego" , ale to byly ofiary przypadkowe, ktore zginely w czasie strzelaniny pomiedzy zolnierzami "Burego" , a bialoruskimi komunistami i agentami UB i NKWD, ktorzy posiadali bron i strzelali z domow lub zza wegla do zolnierzy "Burego".
  W domach podpalonych przez zolnierzy "Burego" dochodzilo rowniez do wybuchow co jednoczesnie dowodzi, ze znajdowala sie w nich co najmniej ukryta amunicja i bron.
  Niestety, ale powyzszych informacji nie podaja zydo-lewacke oglupiacze ludu, ale podaje je:
  L.Zebrowski - historyk
  E.Szakalicka - rezyserka filmow dokumentalnych
  M.Ostapiuk - historyk IPN
  panel dyskusyjny historykow z IPN.
  A to z kolei jest dowodem na rzetelnie przeprowadzone dochodzenie przez wymionione powyzej osoby, a nie poslugiwanie sie propaganda jak to czyni zydo-lewactwo, ktore celowo zaklamuje wydarzenia zwiazane z "Burym" i jego zolnierzami.
 • @Pedant 17:02:13
  Na Bialorusi rzadzi komunista A.Lukaszenka , odpowiedzialny rowniez za morderstwa przeciwnikow politycznych i falszowanie wyborow prezydenckich (informacja zostala potwierdzona przez oficerow spec sluzb Bialorusi) oraz maniak polityczny na punkcie wladzy.

  M.inn. lewacka propaganda bialoruska nakrecila zmanipulowany film propagandowy o "Burym" i zamiescila na YOUTUBE kilka lat temu, i tym samym sami dostarczyli dowodow na swoje manipulacje, poniewaz podali wybiorcze informacje, ktore pasowaly do ich wersji opowiadan.

  L.Zebrowski, E.Szakalicka, M.Ostapiuk etc podaja szczegoly n/t dzialan
  Burego i jego zolnierzy i rozbijaja w drobny mak zmanipulowane i wybiorcze informacje podawane przez bialoruska lewacka propagande i jej podobne zydo-lewackie scieki propagandowe w j.polskim, ktorymi wy obywatelu zydo-lewaku "Pedant" tak sie podniecacie.
 • BURY - historia prawdziwa
  Michal Ostapiuk (historyk IPN)
  BURY
  https://www.youtube.com/watch?v=HXX7Wftp0Xk

  Ewa Szakalicka (rezyserka filmow dokumentalnych)
  BURY - podwojnie wyklety
  https://www.youtube.com/watch?v=E3D9OinUBM8

  Leszek Zebrowski (historyk)
  BURY
  https://www.youtube.com/watch?v=rcxxThnStzA
  https://www.youtube.com/watch?v=aPgPWR6C8YM
  https://www.youtube.com/watch?v=O0OBmtjK-04
  NSZ i AK , a komunistyczne: AL i GL
  https://www.youtube.com/watch?v=bnDGB3w2fx4
  CZERWONA TRUCIZNA - czesc 2
  https://www.youtube.com/watch?v=T_2MV0WNFRw
  CZERWONA TRUCIZNA
  https://www.youtube.com/watch?v=xipK6HAnq4w
  BANDY ZYDOWSKO-BIALORUSKO-POLSKIE
  https://www.youtube.com/watch?v=MgH5O9Dh08A
  KAMPANIA KLAMSTW PRZECIWKO POLSCE
  https://www.youtube.com/watch?v=FBUsTAMvXcQ&t=14s
  ZYDOWSKIE ELITY WCZORAJ I DZIS
  https://www.youtube.com/watch?v=UXsUWzcmD_w
  WYMIANA ELIT W POLSCE LUDOWEJ PO 1944 ROKU
  https://www.youtube.com/watch?v=yYqVMgVPjps

  L.Zebrowski i T.Pluzanski - historycy
  https://www.youtube.com/watch?v=HkzXAOY-SjE
  https://www.youtube.com/watch?v=j7SuZTWZYNQ

  L.Zebrowski i J.Zaryn - historycy
  TAJEMNICE BEZPIEKI
  https://www.youtube.com/watch?v=urGRuzpKdy8&t=3s

  M.Chodakiewicz, L.Zebrowski, T.Pluzanski - historycy
  DLACZEGO W POLSCE NIE ROZLICZONO KOMUNIZMU ?
  https://www.youtube.com/watch?v=h8gXzphl6fI

  Przyjemnej lektury.
 • Bury szkodzi polskiej niepodleglosci ???
  Najwiekszymi szkodnikami Polski sa ZYDZI !

  Juz w 1794r ksiadz dr S.Staszic nazwal zydow: ZARAZA WEWNATRZ POLSKI... i pisal:
  ZYDZI TO LETNIA I ZIMOWA SZARANCZA , KTORA POLSKIE WSIE UBOZY A MIASTA SMRODEM NAPYCHA.... ZYDZI SA NIEPRZYJACIOLMI WIARY CHRZESCIJANSKIEJ.

  W 1914r A.Niemojewski pisal n/t ZYDOWSKIEJ NIENAWISCI DO POLSKI I POLAKOW w swojej ksiazce pt. DUSZA ZYDOWSKA W ZWIERCIADLE TALMUDU.
  https://docplayer.pl/106904807-Kulturowa-i-prawno-religijna-nienawisc-zydow-do-polakow.html

  A.Niemojewski nie byl odosobniony w swojej opinii, poniewaz n/t nienawisci i wrogosci zydow do Polski i Polakow pisali tacy polscy historycy, jak:
  W.Konopczynski
  T.Jeske-Choinski
  S.Didier
  W.Sobieski
  T.Gluzinski
  F.Koneczny
  M.Zdziechowski
  ks. S.Trzeciak
  ks. J.Kruszynski
  ks. M.Morawski
  R.Jaworek
  A.L.Szczesniak
  H.Pajak
  etc.

  Przyjemnej lektury.
 • SWIATOWY SPISEK ZYDOWSKI !
  SWIATOWY SPISEK ZYDOWSKI PRZECIW PANSTWOM I NARODOM.
  https://d3konspiracja.neon24.pl/post/161052,panika-pandemiczna

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031