Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1169 postów 575 komentarzy

Ruch Narodawy - Białe Michniki

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zaangażowanie Ruchu Narodowego w kampanię antybiałoruską wygląda na wkupne liderów tej partii do koalicji z Solidarną Polską, a szerzej – na staranie się o akceptację na salonach namiestników III RP.

W ten sam sposób swoje przejście na pozycje establishmentowe zapowiedział wszak już Roman Giertych, a jego następcy w RN wciąż są z niego, choćby teraz woleli Z. Ziobro od Radka Sikorskiego. Kontynuowanie zupełnie niepotrzebnych ataków na środowisko realistyczne, które uparli się prowadzić mniej świadomi członkowie RN – ujawnia jednak poważniejsze niż tylko sprzedajność kierownictwa problemy współczesnego ruchu narodawego.

 

A, bywam pytany dlaczego narodawego – nie, to nie jedna z tak częstych w moich tekstach literówek. RN jest naroDAWY właśnie, bo beztrosko chce rozDAWAĆ polski interes narodowy obcym. I nie ma się co o to w sumie złościć, bo w połowie czyni to z naiwności, a dopiero w pozostałej części z głupoty.

 

Kto jest swój?

 

Postawę zaperzonych RN-owców ujawnioną przy okazji kryzysu białoruskiego – najlepiej charakteryzują trzy elementy. Pierwszym jest traktowanie wrogów Polski jako „swoich”. Tak, wiem – pochody młodych narodawców przechodząc koło redakcji GW skandują zawsze „Adam Michnik, gdzie twój brat – tu na niego czeka kat!”. Ale co z tego, gdy w prostej rozmowie samozwańczy rzecznik tegoż środowiska samego Michnika jeszcze radośniej… rozgrzesza! Zdaniem (skądinąd sympatycznego) red. Marcina Skalskiego, wyrażonym podczas jednego z jego licznych napadów trollerskich - Michnik siedział w więzieniu za Polskę, za walkę z komunizmem i broniąc Polski przed Sowietami. Nie za trockizm, nie w imię podporządkowania narodu polskiego rządom swoich pobratymców i ich zachodnim mocodawcom. Nie, dla p. Skalskiego Michnik – to polski patriota! 

 

Tak, to nas faktycznie dzieli i będzie dzielić, bo dla mnie i mam nadzieję dla każdego myślącego szczerze po polsku – Michnik to wróg i tylko wróg. I bez znaczenia jest, czy sadzali go akurat partyjni – bo niczego innego nie powinni z nim uczynić i polscy narodowcy. Zwłaszcza polscy narodowcy. No, ale kiedy p. Skalski wyprowadza następnie porównanie, że tak, jego zdaniem agenci Zachodu na Białorusi, p.p. Borys i Poczobut to „tacy sami patrioci” jak Michnik – to już zostaje się z tym sympatycznym narodawcą tylko zgodzić…

 

Narodawcy chcą zdepolonizować Kresy

 

Co jeszcze pokazuje, że koledzy z RN nie widzą na jakim świecie żyją? Ich całkowita ślepota geopolityczna, właściwie zupełnie niezrozumiała, jeśli szczera. Kiedy bowiem zachodniej inwazji na Białoruś domagają się środowiska od tegoż Zachodu wprost uzależnione – to przynajmniej wiadomo, że odpracowują rzucane im kompradorskie pensje. O co jednak u licha chodzi tym, którzy chodzą w Polsce za patriotów? Przecież wiadomo, że wchłonięcie Białorusi przez system zachodni oznaczać może tylko powtórkę scenariusza środkowoeuropejskiego i ukraińskiego: zniszczenie przemysłu, bezrobocie, pauperyzację, służbę zdrowia przez telefon, trujące leki, szkoły kształcące tanią siłę roboczą, zastopowanie budownictwa mieszkaniowego i w rezultacie masową emigrację zarobkową. Rozumiem jeszcze nienawiść do Białorusinów – ale przecież tam żyją Polacy! Jaką trzeba być antypolską kanalią, by życzyć naszym na Wschodzie takiej samej gehenny, jaka była naszym udziałem w latach 90-tych III RP?!

 

A właśnie to czynią koledzy narodawcy. Opowiadają, że najpierw się obali Łukaszenkę, a potem się zobaczy – jakby w ogóle jeszcze mieszkańcom Białorusi w takiej sytuacji zostawiono jakieś „potem”… Obalenie jedynego gwaranta bezpieczeństwa politycznego i socjalnego kraju, w którym mieszka 1,2 mln Polaków – jest działaniem antypolskim. Bo poza krzywdą wyrządzaną naszym na Grodzieńszczyźnie – czy panowie z RN chcą zobaczyć tę ziemię pustą, bez polskich mieszkańców, których sytuacja socjalna wygoni sprzątać w Niemczech i zbierać winogrona we Francji? Polityka popierana przez RN, a realizowana przez agenturę Zachodu – to najkrótsza droga do depolonizacji Kresów. I jak się wtedy będzie nazywał portal p. Skalskiego, Gastarbajternia.pl?

 

Wyklętyzm zamiast polskości

 

I ostatnia w tym wszystkim już nie tyle głupota – co słabość. Inna rzecz, że również intelektualna… Dla takich jak p. Skalski i tak możemy sobie gadać i pisać, może być Łukaszenko najlepszym geopolitycznym sojusznikiem Polaków, mogą sobie Polska i Białoruś mieć zbieżne interesy gospodarcze – to wszystko furda. Bo najważniejsi przecież są Wyklęci! 

 

Niestety, ostrzegaliśmy, kiedy koledzy zaczynali maszerować – że zupełnie nie wiedzą dokąd. I co gorsza, że wybrany przez nich jako motyw marszu nawet nie epizod historii prawdziwego ruchu narodowego – tylko pomoże zaprowadzić ich na manowce. Tymczasem przez te wszystkie lata, zwłaszcza wraz z upaństwowieniem – wyklętyzm zastąpił wszelkie priorytety polskiego ruchu narodowego: nadrzędność interesu narodowego polskiego, obowiązek obrony polskiej racji stanu, racjonalizm, krytycyzm wobec wad narodowych, nieufność wobec ideologii i celów serwowanych przez obcych Koledzy zapętlili się w dekoracyjnym postkombatanctwie, ba – są z niego dumni! I teraz faktycznie najważniejsze dla nich jest co taki Łukaszenko myśli o „leśnych braciach” albo czy Warszawa drukuje i rozsyła więcej broszur i ulotek niż kiedykolwiek było ludzi pod bronią w całym podziemiu antykomunistycznym. Narodawcy gotowi są poświęcić polskość dla wyklętyzmu i to właśnie przekreśla ich jako użytecznych dla Polski. 

 

Wyklętyzm ponad polskim patriotyzmem. Dążenie do zniszczenia i depolonizacji polskich Kresów. Bratanie się z Michnikami tego świata. Nie mogę ani polemizować, ani krytykować takich postaw. Białe Michniki dostatecznie obnażyły się same.

 

Konrad Rękas

Konserwatyzm.pl 

KOMENTARZE

 • No to ja będę pierwszy co się odważy napisać !
  Jeżeli to prawda że poseł Kamiński z Konfederacji żąda sankcji dla Białorusi to w tym momencie Kamiński przestaje być polskim patriotą szkoda bo na niego głosowałem w woj. Lubuskim .
  Tym bardziej mi przykro że Kamiński nie jest pochodzenia żydowskiego jak jego kumple partyjni z Konfederacji


  Cały czas mówię że powinna powstać ogólna Słowiańska partia Narodowa

  NPS ! JEDNA PARTIA WE WSZYSTKICH SŁOWIAŃSKICH KRAJACH !


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • "Ruch Narodawy - Białe Michniki"
  ---------------
  Przecież wg w/w osobliwości z cytatu - naród jest tylko jeden a potem - to już tylko fauna i flora.
  Wniosek?
  Jeżeli rzeczony poseł jest z narodu - to nie powinno dziwić jego zdanie - natomiast jeżeli należy do fauny - to jego ustami mówi Zły.
 • Wolność
  "Tak, wiem – pochody młodych narodawców przechodząc koło redakcji GW skandują zawsze „Adam Michnik, gdzie twój brat – tu na niego czeka kat!”. Ale co z tego, gdy w prostej rozmowie samozwańczy rzecznik tegoż środowiska samego Michnika jeszcze radośniej… rozgrzesza!"

  Niespójność w myśleniu, działaniu wyklucza ich jak poważnych pretendentów do władzy. I dobrze. Zbyt dużo idiotów przewinęło się przez te dziesięciolecia w naszej ojczyźnie.

  Ponadto mnie osobiście "Ruch Narodowy" kojarzy się z jakimś realnym ruchem, a u nich wszelka aktywność sprowadza się tylko do ględzenia. Może bardziej pasowałaby nazwa "Ględzenie Narodowe" ? Chociaż w ich przypadku nawet i ględzenie nie jest pro-polskie.

  Rozbawiła mnie ich postawa względem polityki zagranicznej, ( jako znawców ) chcą robić porządki na świecie, Europie, a umyka im to, co pod nosem mają, biorąc pod uwagę, że w Polsce jak wisiał tak wisi dalej na Poczcie Gdańskiej napis w języku niemieckim "Postamt". "Ruch Narodowy" nie widzi ? Przecież za Pocztę Polską w Gdańsku nasi przodkowie, polscy przodkowie zapłacili najwyższą możliwą cenę : Życie.

  Kiedy się wypełniły dni
  i przyszło zginąć latem,
  prosto do nieba czwórkami szli
  żołnierze z Westerplatte.

  Cóż, pozostaje nadzieja, że :

  Lecz gdy wiatr zimny będzie dął,
  i smutek krążył światem,
  w środek Warszawy spłyniemy w dół,
  żołnierze z Westerplatte.
 • Ruch narodowy, to...
  już dawno pokazał jaki on jest narodowy.
  Gdyby był narodowy, to nie czciłby rocznicy odzyskania niepodległości w dniu przywiezienia salonką Piłsudskiego z internowania(?) w Magdeburgu, a w święto maryjne, np w 15 sierpnia, bo to za Jej sprawą Polska odzyskała niepodległość :
  https://gibson.neon24.pl/post/146343,polska-odzyskala-niepodleglosc-juz-22-kwietnia-1910-roku
 • @
  Ja swoje zdanie nr tego ,,Ruchu" wyrobiłem sobie dość dawno, jako że poszedłem warunkowo na współpracę z LPR/MW jako zwolennik pozostania poza UE, a oni posiadali odpowiednie materiały które mogłem kolportować. W ten sposób zapewniając sobie czyste sumienie w kwestii iż zrobiłem cokolwiek by przeciwstawić się idei jednoczenia świata pod jednego pana (wtedy jeszcze na zasadzie działającej intuicji, bo dziś wiem znacznie więcej na ten temat). W/w formacje przyciągały sporo osób trzeźwo myślących, ale wystarczył jeden moment bym nabrał wątpliwości.

  Takim momentem był przyjazd K.Bosaka, który usiadł do stołu obok mnie i wyraźnie próbował robić m.in ze mnie idiotę. Jako że jestem zadziorny i nie peszą mnie funkcje czy pozycje osób, szybko zripostowałem odwdzięczając mu się za te próby, już skutecznym obnażeniem: albo idiota albo agent.

  Z czasem okazało się że to drugie.


  Ponieważ im jest najbliżej do Watykanu, a Rosja wyrwała się spod wpływu Watykanu, to Rosja będzie zawsze na cenzurowanym. A co do agenturalności, to mogę zaświadczyć co usłyszałem od Witolda Tumanowicza, który omawiał kwestie Opus Dei. Oczywiście wypowiadał się w samych superlatywach, dodał że to czy jest agentem tego oczywiście nie zdradzi nawet w naszym wąskim gronie (oczywiście przyznając się przestałby być agentem), ale dodał że ewentualną propozycję natychmiast by przyjął i byłby to dla niego zaszczyt. Tyle w kwestii narodowców z pod znaku MW.
 • autor
  Jak zwykle w sedno sprawy. Gdy zamieściłem w grupie Narodowcy, komentarz poddający w wątpliwość celowość zaangażowania się RN w medialną, syjonistyczną nagonkę na Białoruś, zabrano mi możliwość komentowania tam czegokolwiek. Moderatorami w tej grupie są jakieś anonimowe miernoty, zadaniowo wypełniający tę powinność. Czujni w swej pracy ,a jakże...
 • @Oracz 10:12:48
  // a Rosja wyrwała się spod wpływu Watykanu, //

  Rosja nie wyrwała się.Rosja nigdy nie była pod wpływem Watykanu.
  Ale ma pan rację co do tego że na tym właśnie polega jej problem.
  Watykan czynił najmniej kilka poważnych prób przeniknięcia do Rosji a następnie podporządkowania sobie jej.
  Pierwsza była za czasów Aleksandra Newskiego który postawiony przed dylematem z kim zawrzeć sojusz przeciwko komu,wybrał sojusz z Ordą przeciwko Zakonowi Krzyżackiemu.(Księże Galicki wybrał opcję odwrotną i i na tym skończyła się historia Rusi Galickiej)
  Druga próba miała miejsce na początku XV w kiedy to Watykan wyswatał
  Wielkiego Moskiewskiego Księcia Iwana Srogiego ze swoją wychowanicą Zofią Paleolog.Sofija była ostatnią przedstawicielką bizantyjskiej dynastii Paleologów.
  Legenda głosi że kiedy uroczysty orszak wiozący Zofię prowadzony przez papieskiego wysłannika podszedł pod mury Moskwy Zofia wyrwała katolicki krzyż niesiony przez nuncjusza i rzuciła go w błoto następnie pieszo weszła do miasta.Tyle legenda.Zaś historia przekazuje że kiedy orszak podszedł pod mury Moskwy zamknięto przed nim bramu.Nastąpiła konsternacja a jak się okazało jej powodem był katolicki krzyż niesiony na czele pochodu.Patriarcha nie wyraził zgody na to aby katolicki krzyż został z honorami wniesiony do miasta.Wówczas faktycznie,Zofia odłączyła się od orszaku i sama weszła do miasta .
  Zofia (babcia Iwana IV) przywiozła ze sobą idee "Moskwa III Rzym".Była inicjatorką budowy i rozbudowy soborów i monastyrów.
  Trzecia próba miała miejsce w XVI w i związana była z działalnością hiszpańskiego wychrzty (Recent scholarship has identified Antonio Possevino's family as New Christians admitted to the learned circles of the court of Renaissance Mantua and its Gonzaga dukes.) ,herszta jezuitów Antonio Possevino.
  90% wiedzy do dziś rozpowszechnianej na Zachodzie pochodził właśnie od tego jezuity.
  Nawet na tutejszym portalu użytkownik wydawałoby się rozumny przekonywał mnie że Iwan IV zabił własnego syna bo był psychopatą.
  Antonio Possevino był twórcą polskiej "polityki jagiellońskiej" która krótkimi przerwami od wtedy do dziś realizowana jest przez polskie elity nieodmiennie zawsze z tym samym skutkiem.
  Czwarta próba miała miejsce na początku lat 20-stych XX wieku.Watykańscy dyplomaci próbowali zawrzeć umowę z bolszewicką władzą że w zamian powierzenia im (Watykanowi) monopolu na kształcenie prawosławnego kleru, Watykan zapewni bolszewickiej władzy pozytywny pijar i "dobrą prasę" w całym katolickim świecie.
  Szczęśliwie ówcześni bolszewicy byli skrajnymi ateistami nienawidzącymi wszelkich religii że odrzucili tę propozycję jako pozbawioną sensu.(Jednak to prawda że "duch boży wieje kędy chce")
  Watykan był niepocieszony jako że poczynił już spore przygotowania mianowicie urządził Collegium Russicum gdzie (jak zakładano) mieli się kształcić przyszli duchowni prawosławni.To znaczy mieli opuszczać mury uczelni jako de facto katolicy przebrani w "prawosławne szaty".
  https://en.m.wikipedia.org/wiki/Collegium_Russicum

  W latach późniejszych nie było już poważniejszych prób przejęcia Cerkwi.Zaś inicjatywy inspirowane mrocznymi intencjami https://pl.wikipedia.org/wiki/Nikodem_(Rotow) https://pl.wikipedia.org/wiki/Aleksandr_Mie%C5%84
  Duch Święty skutecznie eliminował.
  Ludzie małej wiary twierdzą że to wcale nie był Duch święty.
 • Autor 5*
  No, a jaki może być RN zainstalowany przez Żydów po 1990r. -?

  Inny jest np.: "Nordycki Ruch Oporu – bez żydowskiej czapy" - https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/04/06/nordycki-ruch-oporu/comment-page-1/

  RN Winnickich i Bosaków jest jak PiS i PO razem wzięte:

  "Główna mycka Ruchu Narodowego u Rydzyka i Michnika" - https://wps.neon24.pl/post/111786,glowna-mycka-ruchu-narodowego-u-rydzyka-i-michnika
 • @Rzeczpospolita 14:40:42
  Oczywiście w swoich założeniach mają za zadanie wyciszyć zapędy patriotyczne, nacjonalistyczne - odwracając uwagę rodaków tematami zastępczymi, które nic korzystnego nie wniosą do życia Polaków. Typowy, nudny już zresztą "wentyl bezpieczeństwa" a za kotwicę mają robić :Żołnierze Wyklęci.

  W ramach przypomnienia czym jest zarzucenie "kotwicy" w umysł.
  https://michalpasterski.pl/2009/03/jak-wywolywac-stany-emocjonalne-kotwiczenie/

  Ja tam za swoją kotwicę w umyśle mam liczbę - symbol wolności : 14 !!!! i Boga, który mnie obdarzył tą łaską.
 • @Rzeczpospolita 14:40:42
  //No, a jaki może być RN zainstalowany przez Żydów po 1990r//

  I po 1990 i 1919 i za każdym razem.
  Trzeba znać ten mechanizm i rozumieć jego działanie.
  Trzeba trafu akurat dziś pojawił się wykład Delagina na ten temat.
  Byłoby fajnie i wygodnie gdyby któryś z polskich "niezależnych" palnął o tym perorę ale oni ciągle,bez wytchnienia:wsi,magdalenka,tuska, i tak na okrągło.

  https://www.youtube.com/watch?v=iJvcCxDfmj4
 • @werka1321 09:01:15
  Mam pytanie:
  Czy za PRL na tej Poczcie Gdańskiej był napis ,, Postamt,,?
  Wisiał tam cały czas, czy znów wisi?
 • @zbig71 17:12:36
  Czy za PRL-u był tam napis w języku polskim : "Poczta Polska" ?

  Czyje interesy Pan reprezentuje, że przeszkadza Panu, że zwróciłam na to uwagę ? Polskie ?
 • "smartfonowy" błąd dziś rano. Poprawiam : Brawo! Są jeszcze na neonie wpisy ROZUMNE
  'neonie' a nie 'bronie' jak smartfon mi ten mikro-wpis poprawił. Przepraszam,

  Pozdrowienia,MG
 • @ikulalibal 15:17:34
  A ja bym chciał poznać siłę pańskiej " niezależnej", " analitycznej" głowy i oczekiwałbym pańskiego komentarza do rzeczywiście ciekawego wykłądu M.Dielagina. Zwłaszcza, że kilka tez M.D. jest wielce dyskusyjnych. Jeden z tych spornych moim zdaniem punktów dotyczy m.in. jego interpretacji genezy i istoty nurtów narodowych, co koresponduje z zasadniczym tematem niniejszego wątku.
 • @stanislav 19:45:06
  //chciał poznać siłę pańskiej " niezależnej", " analitycznej" głowy i oczekiwałbym pańskiego komentarza //

  Przecież pan doskonale zna moje zdanie na ten temat i z tego co pamiętam nie bardzo się ono panu podoba.
  Komentarz pana Konrada Rękasa z którym całkowicie się zgadzam,jest kolejnym argumentem w całej masie innych podobnych argumentów ,na to że coś niedobrego czai się w cieniu każdego ruchu narodowego.Wychodzi to "coś" w momentach historycznych prób tak jak pozycja wspomnianego wyżej RN wobec sprawy białoruskiej.
  W przeciwieństwie do liberałów,komunistów czy innych demokratów narodowcy są nietransparentni.Mimo dość jasnych deklaracji zupełnie nie wiadomo czego się po nich spodziewać.Choć kto zna historie wie że nikt jak właśnie narodowcy szybko zwąchują się z liberałami stanowiąc np w parlamentach wspólny blok.Niby niepojęte bo to przecież "ogień" i "woda" a jednak takie są tendencje.Parlamentarzyści czarnej sotni wespół z liberastami tamtej epoki zwalczali każdą rozsądną rządową inicjatywę i wespół stanowili jądro opozycji wobec tak premiera Witte a po nie Stołypina.
  Polscy narodowcy są skłonni do współpracy z michnikowszczyzną.
  Nie wymawiając ale pańscy idole w rodzaju Demuszkina,Kałasznikowa i innych,robią dokładnie to samo.
  A jeśli obserwuje się historię ruchów narodowych na przestrzeni ostatniego stulecia to nie sposób nie zauważyć że pojawiają sie one kiedy zachodzi potrzeba i rozpływają się w niebycie kiedy są już niepotrzebni.Co się dziś dzieje z "barkaszowcami"? zniknęli.Ale pojawili się dokładnie wtedy kiedy trzeba było w 1993 pokazać światu że "komuniści" i "faszyści" chcą obalić demokratyczny porządek.Nie,nie chcę przez to powiedzieć że członkowie ruchów narodowych to cyniczni łajdacy.Chce powiedzieć że ich animatorzy to cyniczni łajdacy.Delagin ujmuje to pełniej i mądrzej .
 • @zbig71 17:12:36
  Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz
  Ni dzieci nam germanił,
  Orężny stanie hufiec nasz,
  Duch będzie nam hetmanił.
  Pójdziemy, gdy zabrzmi złoty róg!
  Tak nam dopomóż Bóg!
  Tak nam dopomóż Bóg!

  https://www.youtube.com/watch?v=8EcFSGfOD18

  To tak w ramach przypomnienia.
 • @ikulalibal 21:06:51
  To co pan napisał to trochę komunałów, mnóstwo fałszywych tez i brak merytorycznego stanowiska wobec poglądów Dieliagina ( jakby ich najważniejszą część stanowiły rozważania nt. ruchów narodowych ? A przecież wywiad z nim był zasadniczo o czymś zgoła innym, na pewno już bardziej dotyczył relacji: tzw. lewica a wielki kapitał, szkoda tylko, że poprawność polityczna nie pozwoliła tego nazwać wprost; tzw. lewica żydowska a wielki kapitał żydowski, bo to merytorycznie głębsze i oddaje istotę sprawy w dużej mierze - jeśli chodzi o historię ostatnich 170-180 lat).
  Chętnie ustosunkuję się do poglądów Dielagia, bo jest to ciekawe ujęcie, ale nieco ahistoryczne i w istocie statyczne, tzn. zgrabne, błyskotliwe syntezy, jak to u inteligentnego Dieliagina, ale sporo uproszczeń i w zasadzie skrajny materializmy. Niby Dieliagin krytykuje Marksa, ale w pełni nim przesiąkł :))))

  Nie omieszkał pan też sugerować jakichś " moich idoli"?

  Całkowicie fałszywe tezy w pana wypowiedzi, to takie:

  1. W przeciwieństwie do liberałów,komunistów czy innych demokratów narodowcy są nietransparentni

  2. Polscy narodowcy są skłonni do współpracy z michnikowszczyzną.

  3. jeśli obserwuje się historię ruchów narodowych na przestrzeni ostatniego stulecia to nie sposób nie zauważyć że pojawiają sie one kiedy zachodzi potrzeba i rozpływają się w niebycie kiedy są już niepotrzebni

  Temat jest ważny i nie można zbyć go komunałami, w pana stylu i stylu Gazety Wyborczej

  Wkrótce napisze coś więcej , ale już teraz "zdradzę" tytuł:

  Popłuczyny Giertychowskie " rn"
 • @ikulalibal 21:06:51
  O samych tzw. " polskich narodowcach" giertychowskiego chowu, tzn. pod kontrolą środowiska Gazety Wyborczej, czyli żydowskiej lewicy i anglosasko-żydowskich central, napomknąłem już nieco nie tak dawno:

  https://wps.neon24.pl/post/161229,r-winnicki-antypolski-dywersant-w-kostiumie-narodowca

  Temat jednak rozwinę " zainspirowany" tekstem kol. Rękasa i fragmentami wypowiedzi Dieliagina.
 • @ikulalibal 12:40:02
  Cytat:
  "Watykan był niepocieszony jako że poczynił już spore przygotowania mianowicie urządził Collegium Russicum gdzie (jak zakładano) mieli się kształcić przyszli duchowni prawosławni.To znaczy mieli opuszczać mury uczelni jako de facto katolicy przebrani w "prawosławne szaty"."

  KOMENTARZ "fiesta"

  NIE OGLUPIAJ POLAKOW !.... i powtorzez jeszcze raz:
  NIE OGLUPIAJ POLAKOW SWOJA ZMANIPULOWANA PROPAGANDA PODANA W CYTACIE !.... Robisz to w sposob bezczelny i zmanipulowany i zeby dodac sobie wiarygodnosci to podparles sie WIKIPEDIA.
  (https://en.m.wikipedia.org/wiki/Collegium_Russicum)

  Tymczasem wikipedia powolujac sie na Encyklopedie Katolicka podaje, ze:

  Collegium Russicum zostalo zalozone przez papieza Piusa XI 15 sierpnia 1929r , ktory byl poruszony masowa ucieczka Rosjan z bolszewiczkiej Rosji i przesladowaniem chrzescijanstwa w tym panstwie.
  Kolegiata rosyjska powstala z dotacji zebranych posrod darczyncow calego swiata.
  Nastepnie sa wymienione nazwiska rektorow i kraj ich pochodzenia oraz wymienione jest kilkanascie nazwisk znanych osob, ktore byly czlonkami organizacji Collegium Russicum.

  Czy widzisz roznice lewacki oszuscie ?!

  CZERWONY TERROR W BOLSZEWICKIEJ ROSJI - cytat:
  "... w latach 1921-1922 bolszewicy dokonali ostatecznej likwidacji wszystkich konkurencyjnych w stosunku do nich partii politycznych, jakie wtedy w Rosji istniały, czyli lewicowych partii eserowców i mienszewików, a także rozpoczęli brutalną walkę z Cerkwią prawosławną pod pretekstem odmowy przekazania przez nią naczyń liturgicznych na pomoc głodującej ludności Rosji w tym okresie. W liście Lenina do kierownictwa partyjnego z tego okresu znajdują się słowa:
  „Im więcej członków kontrrewolucyjnej burżuazji i kontrrewolucyjnego kleru uda nam się rozstrzelać pod tym pretekstem, tym lepiej” (ostatecznie życie straciło 8 tysięcy duchownych).
  Po zakończeniu wojny domowej bolszewicy pozostawili także niezmienione ustawy i instytucje, które umożliwiały w każdej chwili stosowanie masowego terroru wobec jakiejkolwiek większej grupy społecznej i narodowościowej.
  Kiedy zatem po śmierci Lenina władzę w ZSRR objął Stalin, miał już pod ręką wszystkie narzędzia potrzebne do stosowania terroru wobec jakiejkolwiek grupy społecznej lud narodowościowej..."
  Zrodlo:
  https://histmag.org/CzeKa-i-czerwony-terror-ludobojstwo-w-imie-slusznej-idei-16151
 • @stanislav 00:14:07
  Cytat:
  "Popłuczyny Giertychowskie " rn" ".

  KOMENTARZ "fiesta"

  Jest takie polskie przyslowie, ktore mowi:

  "Przyganial kosciol garnkowi, ze smoli."

  A przeciez wy bolszewickie dziady z WPS (wierne pacholki sowieckie) sami jestescie popluczynami po:
  PRL
  PZPR
  W.GOMULCE (agent Moskwy i wrog Polski)
  etc i stosujecie zmanipulowane UB-ckie metody propagandowe, wlacznie z usuwaniem faktow, ktore demaskuja wasze klamstwa i oblude.

  Nie tak dawno lewacki UB-cki smieciu usunales moj komentarz, ktory dotyczyl wypowiedzi plk W.Kwaczkowa:

  "... wladza Putina, to „zydowska tyrania” Putina."

  fiesta 18.04.2021 20:32:01
  https://wps.neon24.pl/post/161346,list-otwarty-plk-w-kwaczkowa-do-a-lukaszenki

  To jest dowod, z jestescie TUBA PROPAGANDOWA MOSKWY i OGLUPIACIE POLAKOW.
 • @fiesta 02:44:37
  //w latach 1921-1922 bolszewicy (...) rozpoczęli brutalną walkę z Cerkwią prawosławną //


  W latach 1919-1938 POLSKIE WŁADZE przy pełnym poparciu KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO dokonały zbrodni nie mającej precedensu w całej historii tej części świata.
  Wyburzono większość cerkwi prawosławnych uprzednio szabrując ich co cenniejszą zawartość.
  Szlachetne budulce Soboru Aleksandra Niewskiego zostały użyte do budowy kościołów katolickich i elementów reprezentacyjnych obiektów państwowych.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Sob%C3%B3r_%C5%9Bw._Aleksandra_Newskiego_w_Warszawie

  Cały świat ze zdumieniem przyglądał się temu metodycznemu barbarzyństwu niespotykanemu w historii świata.
  Nawet zburzenie Świątyni Jerozolimskiej było spowodowane kilkoma fatalnymi zbiegami okoliczności a nie celowym działaniem z zamiarem bezczeszczenia sakralnego przybytku

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Akcja_rewindykacji_cerkwi_prawos%C5%82awnych_w_II_Rzeczypospolitej

  Prześladowaniu prawosławnych świątyń towarzyszyło prześladowanie jej wyznawców.Rosyjska Cerkiew Prawosławna w latach 1919-1938 r kilkakrotnie zwracała się do rządów wszystkich ówczesnych państw z opisem tych odrażających praktyk i apelem o ich powstrzymanie.

  W latach 1920 r polskie władze dopuściły się zbrodni ludobójstwa na żołnierzach uczestniczącym w słynnym "marszu generała Bredowa",Spośród kilku tysięcy (około 10.000) przetrzymywanych w polskich obozach koncentracyjnych przeżyło tylko kilkuset którym udało się uciec i opowiedzieć o tym co działo się w polskiej niewoli.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Marsz_Bredowski
 • @Oracz 10:12:48
  Nie znam osobiscie K.Bosaka, ale Bosak ma wypisane pochodzenie na swojej twarzy oraz ma rowniez kolegow zydow.
  Poza tym przysluchiwalem sie komentarzom K.Bosaka na rozne tematy w czasie kampanii prezydenckiej i widac bylo, ze deklamowal formulki , ktorych nauczyl go A.Dziambor - Dziambor chwalil sie podczas jednego ze swoich wywiadow, ze szkolil Bosaka.
  Dlatego nazwalem wtedy Bosaka "gadajaca glowa".

  Jesli chodzi o Ruch Narodowy w Polsce to liderzy tego ruchu trzymaja sie kurczowo KK, poniewaz taka formule polskosci ulozyl sam R.Dmowski.

  Z kolei agenci Moskwy z WPS (wierne pacholki sowieckie) powoluja sie na formule R.Dmowskiego dotyczaca "wspolpracy z Rosja", ale milcza o tym, ze R.Dmowski zostal aresztowany przez wladze carskiej Rosji za pomysl utworzenia niepodleglej Polski, a po wyjsciu z carskiego wiezienia dostal jeszcze dodatkowa kare 5 lat zakazu pobytu na ziemiach Polski pod zaborem rosyjskim.
  R.Dmowski zaplacil za swoja naiwnosc i glupote pobytem w carskim wiezieniu i zakazem pobytu w Polsce pod zaborem rosyjskim i jak widac wyciagnal z tego wnioski , poniewaz udal sie do Anglii, Francji i USA , zeby uzyskac poparcie na powstanie niepodleglej Polski i misja R.Dmowskiego zakonczyla sie sukcesem w 1919r.
  Tu nalezy koniecznie dodac, ze ponad polowe delegatow na konferencji w Wersalu 1919r stanowili zydzi, ktorzy ani nie byli strona konfliktu w I w.s. , ani nie byli panstwem mocarstowym, ale wrzeszczeli jak popierdoleni i nie chcieli dopuscic do powstania niepodleglej Polski.

  Rosja to "cywilizacja turanska" (stepowa i azjatycja) i bantytyzm Rosji jest takim samym zagrozeniem dla Polski jak bandytyzm niemiecki.
  Poza tym Prusy i Rosja budowaly KONDOMINUM PRUSKO-ROSYJSKIE i chcialy wplywac na cala Europe, a po rozbiorach Polski postanowily, ze Polska nie odrodzi sie juz wiecej.

  Prawde mowiac Polska i Polacy maja 3 wrogow:
  Prusy/Niemcy
  Rosja
  ZYDOSTWO i wszyscy 3 wrogowie sa zagrozeniem dla Polski (cywilizacji lacinskiej).

  Pisalem juz ponad 20 lat temu na grupach dyskusyjnych, ze z geopolitycznego punktu widzenia Polska powinna budowac wlasny uklad
  gospodarczo-ekonomiczno-obronny od Baltyku do Adriatyku (okolo 100 milionow ludzi) jako przeciwwage na imperialne zapedy Niemiec i Rosji, czego najlepszym dowodem i argumentem jest HISTORIA POLSKI i bandytyzm Niemiec i Rosji na przestrzeni kilkunastu wiekow.
  Ja nie wykluczam takze wspolpracy Polski z Iranem i Turcja, pomimo tego, ze to nie sa kraje chrzescijanskie, poniewaz Turcja zachowala sie honorowo i po podpisaniu pokoju z Rzeczpospolita nie napadla na Polske oraz nie uznala rozbiorow Polski.
  Z kolei Iran udzielil Polakom pomocy humanitarnej w 1942r przyjmujac do siebie zolnierzy armii gen. W.Andersa i polska ludnosc cywilna (lacznie ponad 120 tysiecy mezczyzn, kobiet i dzieci), ktorzy wydostali sie z SOWIECKIEJ NIEWOLI oraz Polakow laczy z Iranczykami ten sam przodek: ARIOWIE (wspolne DNA) i oczywiscie rynek Turcji i Iranu to kolejne 180 milionow ludzi, razem 280 milionow ludzi.
  Bez silnej polskiej ekonomii nie bedzie silnej Polski.

  Obecnosc wojsk amerykanskich w Polsce to zabezpieczenie przed imerializmem niemieckim i rosyjskim wobec Polski i zabezpieczenie przed wplywami KONDOMINIUM NIEMIECKO-ROSYJSKIM do czasu, kiedy Polska nie zbuduje silnej polskiej ekonomii i wlasnego systemu obronnosci.
  W tej wspolpracy z Polska widze rowniez JAPONIE.

  Powyzsze plany beda mogly byc zrealizowane gdy Polacy odsuna zydow od wladzy i wplywow w Polsce i wyrzuca obce agentury z Polski na czele z watykanska agentura - dotychczasowy baca Watykanu: mason, lewak i JUDASZ J.Bergoglio popiera plan zaprowadzenia NWO (New World Order - Nowego Porzadku Swiata), wiec wy Rodacy-Polacy wypierdalajcie jak najdalej od tego zydo-masono-lewackiego towarzystwa.

  Ja jestem zwolennikiem takiej wlasnie polskiej polityki jak powyzej napisalem juz od ponad 20 lat.
 • @ikulalibal 05:53:59
  Nareszcie sam siebie zdemaskowales bolszewicki trollu.
 • @ikulalibal 05:53:59
  p.s.
  Gdybys nie wiedzial dlaczego nazwalem cie bolszewickim trollem to wyjasnie, ze podajesz wybiorcze informacje z historii Polski, a nastepnie tworzysz swoje wersje opowiadan upodobnionych do historii.

  Faktem z kolei jest, ze po dokonaniu rozbiorow Polski m.inn. przez Rosje, carowie Rosji rozpoczeli RUSYFIKACJE POLSKI m.inn. poprzez budowanie cerkwi prawoslawnych na ziemiach Polski , rowniez w Warszawie oraz przejmowali koscioly katolickie i zamieniali je na cerkwie prawoslawne..... i wbij to sobie do swojej mozgownicy, bolszewicki trollu.

  W zwiazku z odzyskaniem przez Polske niepodleglosci w 1918r rzad Polski przystapil do oczyszczania Polski, ktora wczesniej znajdowala sie pod zaborem rosyjskim z pozostalosci po carskich gownach.

  Panimajesz tawariszc ?
 • @ikulalibal 05:53:59
  p.s. 2
  Dwukrotnie przylapalem cie jak zaklamujsz historie, dorabiasz swoja wersje opowiadan i oglupiasz Polakow:
  1. Odnosnie Collegium Russicum.
  2. Odnosnie cerkwi prawoslawnych.

  Indentycznie postepuja lewackie i moskiewskie trolle z WPS (wierne pacholki sowieckie).

  Tu na marginesie dodam, ze kosciol prawoslawny zostal calkowicie podporzadkowany carom Rosji.
  Z kolei w okresie istnienia ZSRR, kosciol prawoslawny zostal podporzadkowany wladzom ZSRR i o wyborze kandydata na stanowisko patriarchy kosciola prawoslawnego decydowalo KGB (spec sluzby ZSRR) i taki patriarcha musial podpisac deklaracje wspolpracy z KGB, w przeciwnym wypadku nie mogl zostac patriarcha kosciola prawoslawnego.
 • @fiesta 06:46:21
  "Obecność wojsk amerykańskich w Polsce to zabezpieczenie przed imperializmem niemieckim i rosyjskim wobec Polski "


  Jest to jeden z nielicznych logicznych ruchów Pana Kaczyńskiego - dlatego uważam, że na Poczcie Gdańskiej powinna wisieć nazwa Poczty Polskiej w języku POLSKIM !!!!

  W dalszym ciągu będę twierdzić, że realnym zagrożeniem dla Polski są niemcy - to one w pierwszej kolejności drenują naród polski z ludzi ich czasu energii szantażując jakimiś chorymi pakietami klimatycznymi.

  Przy czym złodzieje nie oddali nam zrabowanych dóbr oraz nie rozliczyli się za nasze krzywdy.

  O tym jak traktują polskie opiekunki swoich starców wspominać nie będę.
 • @fiesta 07:39:59
  To niemcy proszę Pana bez przerwy szczują, bo kimże były by niemcy gdyby nacja słowiańska się zjednoczyła - kim byłoby usa czy chiny w stosunku do potęgi zjednoczonych państw Słowiańskich ?
 • @werka1321 07:51:06
  -------------
  ""Obecność wojsk amerykańskich w Polsce to zabezpieczenie przed imperializmem niemieckim i rosyjskim wobec Polski ""
  -------------
  Co takiego?
  Polski już nie ma - jest tylko jej atrapa - więc nie ma tutaj co zabezpieczać. Atrapa Polski z kolei jest podwykonawcą i dojnym cyckiem koncernów zachodnich, w których znaczące udziały maja dzieci diabła.
  Wniosek?
  Wojska USrahellskie strzegą tutaj interesów światowego dziecka diabła - i tyle. Natomiast atrapa Polski - a w niej sieroty po Polsce - bez przeszkód są poddawane operacji - przerobu na szatańskie odchody.
  **************
  Na koniec - to nie Niemcy i Rosja przeorywały Polskę w ubiegłym wieku a dzieci diabła przeorywały ją Niemcami i Rosjanami. To jest kolosalna różnica.
  **************
  Powyższego niekoniecznie był świadomy czy to zwykły Niemiec czy to zwykły Rosjanin w tamtym czasie. Zwykłemu Niemcowi pomiot wpoił, że jest ponad wszystko i wszystkim a bolszewikom, że idą zbawiać świat uwalniając go na terenie II RP - od "polskich panów" - i oczywiście od tych - co w tamtym czasie byli pond wszystkim i wszystkimi.
 • @demonkracja 08:32:04
  "Polski już nie ma - jest tylko jej atrapa "

  Powtarza się Pan jak zacięta płyta siejąc przy tym zwątpienie, a to jest forma manipulacji. Z mojej perspektywy - zadam jeszcze raz pytanie - kim były by niemcy, chiny oraz usa gdyby doszło do zjednoczenia narodów Słowiańskich ?
 • @werka1321 08:37:10
  ---------------------
  " ...kim były by niemcy, chiny oraz usa gdyby doszło do zjednoczenia narodów Słowiańskich ?"
  ---------------------
  Tak - o to w tym wszystkim chodzi - a raczej chodziło.
  Dlaczego chodziło?
  Ano dlatego, że czarci pomiot cofnął już w rozwoju białą rasę na tyle, że teraz należy to Pani pytanie nieco przeredagować:
  kim będą USA, Niemcy, Europa - kiedy Azja się zjednoczy?
  Wniosek?
  Widząc - jak drastycznie czarci pomiot cofnął w rozwoju białą rasę - można dojść do wniosku, że rozwój Azji ma pośrednio pomóc owemu pomiotowi w likwidacji wspomnianej, białej rasy.
 • @demonkracja 09:21:55
  Napiszę jeszcze raz : Nie interesuje mnie, co chcą inni natomiast interesuje mnie, co chcę JA !
 • @werka1321 09:27:29
  -------------
  "Napiszę jeszcze raz : Nie interesuje mnie, co chcą inni natomiast interesuje mnie, co chcę JA !"
  -------------
  Tego ja nie wiem - i nie jestem pewien - czy Pani też to wie. Zresztą zachcianki się zmieniają.
  Wniosek?
  To - czego chcą inni - może mieć wpływ na to - co chcę ja.
 • @demonkracja 09:33:15
  Napisałam to w odniesieni do tego, że Pan się ciągle koncentruje na tym czego chcą inni - a dlaczego nas ( jako naród, nacja ) miałoby to interesować ?
 • @fiesta 07:39:59
  //kosciol prawoslawny zostal calkowicie podporzadkowany carom Rosji.//

  A Kościół Rzymsko Katolicki od 1020 lat temu został całkowicie podporządkowany DIABŁU czego skutki były i są widoczne a zwłaszcza teraz kiedy maski opadły.

  Zwykli ludzie nie burzą świątyń.Nigdy tego nie robili.Prawdopodobnie z powodu tabu tkwiącego w najgłębszych strefach ludzkiej świadomości.Bali się zemsty nieznanego bóstwa dlatego nawet sakralne przybytki wrogów omijano z daleka.
  Ani Wielka Orda ani żaden inny napastnik nie niszczył świątyń oczywiście za wyjątkiem tych wypadków kiedy pełniły one funkcje twierdz wojennych.
  Nawet bolszewicy nie burzyli świątyni a tylko odbierali je właścicielowi i zmieniali jego funkcję.

  To dowód na to że akcja burzenia Cerkwi odróżniała się od wszystkich inny brutalnych ludzkich działań .Odróżniała się tym że inspirowana była Metafizycznym Złem.


  //po dokonaniu rozbiorow Polski m.inn. przez Rosje, carowie Rosji rozpoczeli RUSYFIKACJE POLSKI (...) oraz przejmowali koscioly katolickie i zamieniali je na cerkwie prawoslawne.//

  Głupi jesteś jak stołowa noga.
  Budynek kościoła katolickiego nie przedstawia dla prawosławia żadnej wartości.Jak wiadomo z przyczyn doktrynalno-teologicznych cerkiew musi posiadać specjalną konstrukcję i architekturę.  //Dwukrotnie przylapalem cie jak zaklamujsz historie,//

  Na niczym nie nie przyłapałeś ponieważ ja pisze o szeroko znanych faktach historycznych ty zaś jesteś patentowanym osłem nafaszerowanym pseudo wiedzą.
 • @fiesta 03:22:03
  Dear citizen @fiesta vel @Toronto vel @Mars vel @ Autobahn401...do żydowskiego nieba,

  moje powitanie/pożegnanie ciągle obowiązuje:

  Wyp.....Pospolity....Skur.....u !

  Radziłem wielokrotnie, nie jedz śmieciowego żarcia w McDonald's etc., ono uszkadza mózg na trwale, ale ty kanalio nie słuchasz mądrych rad i efekt jest widoczny i czytelny :))))

  P.S. Za W. Gomułką, to nawet nie mógłbyś nosić kapelusza, gdyż byłby to dla ciebie kanalio za duży zaszczyt - citizen @Toronto !
 • @werka1321 07:51:06
  Zlo jest zawsze zlem, niezaleznie od wielkosci i kazdemu zlu towarzyszy podstep.
  Np. W.Putin podczas pobytu w Gdansku w 2009r z okazji 70-tej rocznicy wybuchu II w.s. usmiechal sie do Polakow jak qrwa do klienta , a pozniej powtorzyl stalinowska propagande, ze..... 17 wrzesnia 1939r ZSRR bronil mniejszosci narodowych.
  Lewackie i moskiewskie mendy z WPS (wierne pacholki sowieckie) nigdy nie podaly tych informacji na swojej stronie internetowej.
  Z kolei faktem jest, ze Stalin podpisal tajny uklad z Hitlerem 23 sierpnia 1939r , ktory dotyczyl kolejnego ROZBIORU POLSKI I PODZIALU POLSKI POMIEDZY NIEMCY A ZSRR.
  Nastepnie Hitler i Stalin dokonywali masowych zbrodni na polskiej inteligencji i jakby jeszcze tego bylo malo to Stalin rozpoczal w lutym 1940r masowa wywozke Polakow z Kresow Wschodnich II RP w glab ZSRR, a na miejsce Polakow przywozil Rosjan, ktorzy przejmowali majatki Polakow.
  Oczywiscie W.Putin urodzil sie po wojnie, wiec nic nie wie na ten temat, czyli problemu nie bylo - typowa mentalnosc bolszewika, od ktorych roi sie na "neon24.pl".
 • @fiesta 17:53:30
  //17 wrzesnia 1939r ZSRR bronil mniejszosci narodowych.//

  Opamiętaj się.Tłumoku.
  Bronił rosyjskojęzycznej WIĘKSZOŚCI narodowej jaka zamieszkiwała wiadome terytorium.W dodatku bronił zgodnie z międzynarodowym prawem.Państwo nie będące stroną konfliktu ma w określonych wypadkach prawo zabezpieczyć interesy np ludności zamieszkującej określone terytorium.I właśnie z uwago na to 17 września rząd II RP ani żaden z jej wojennych sojuszników, nie wypowiedział ZSRR wojny.

  //Z kolei faktem jest, ze Stalin podpisal tajny uklad z Hitlerem 23 sierpnia 1939r , ktory dotyczyl kolejnego ROZBIORU POLSKI I PODZIALU POLSKI POMIEDZY NIEMCY A ZSRR //

  A minister Beck 25 sierpnia 1939 podpisał tajny układ z Anglią który dotyczył podziału ZSRR /Umowa zawierała osiem artykułów jawnych[2] oraz 4 artykuły tajne. /
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Polsko-brytyjski_uk%C5%82ad_sojuszniczy

  I co teraz? czyjaś wygrana? przegrana? Remis?
 • @werka1321 08:37:10
  Co ty za bajki wypisujesz n/t "zjednoczenia" narodow slowianskich.

  Rosja to "cywilizacja turanska" (stepowa i azjatycka) i wroga dla Polski (cywilizacja lacinska) - analogicznie wroga dla Polski jest "cywilizacja bizantyjska" (Niemcy) oraz "cywilizacja zydowska" (koczowniki plemienne).
  Poza tym Rosja to panstwo imperialne i totalitarne, a zarazem przeciwienstwo dla mentalnosci Polakow, ktorych jedna z wielu cech jest umilowawnie wolnosci - vide polskie powstania zbrojne przeciwko okupantom Polski.

  Rosjanie musiliby sie sami wyzwolic spod okupacji zydow i "cywlizacji turanskiej" - vide slowa plk GRU W.Kwaczkowa:

  "wladza Putina to zydowska tyrania Putina".

  https://www.salon24.pl/u/lamelka222/485831,pocztowka-z-rosji-plk-gru-w-kwaczkow
  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/pulkownik-kwaczkow-skazany-na-13-lat-obozu-o-zaostrzonym-rygorze-2013-02

  Kolejny problem dla Polski i Polakow to:
  - zbrodnie "ukraincow" na Polakach w czasie II w.s.
  - zbrodnie bialorusinow na Polakach w czasie II w.s.
  - zbrodnie litwinow na Polakach w czasie II w.s.
  - zbrodnie rosjan na Polakach w czasie II w.s.

  Oni mieli gleboko w d*pie ideologie Slowian i mordowali Polakow (Slowian).

  Ideologie Slowian podsunela narodom slowianskim carska Ochrana grubo ponad 100 lat temu, bo ich celem bylo podporzadkowanie Rosji wszystkich narodow slowianskich.
  Kto nie zna historii Polski i totalitaryzmu Rosji w podbitej Polsce (okres zaborow) to jest zmuszony nauczyc sie od nowa historii Polski, w przeciwnym wypadku jest czlowiekiem naiwnym, ktorego latwo mozna oglupic.
  Taki wlasnie kit propagandowy "o zjednoczeniu Slowian" zeni Polakom bolszewickie WPS (wierne pacholki sowieckie) na czele z buldogiem P.Zieminskim i jego pudlami, jak: D.Kosiur, Stanislaw , ikulalibal etc.

  Polacy musza sami myslec za siebie i o sobie, zamiast przejmowac sie innymi z czego nie bylo zadnego pozytku , a jedynie mnostwo klopotow.
 • @werka1321 08:37:10
  Jeszcze raz wracam to tego samego tematu.
  Cytat:
  " Z mojej perspektywy - zadam jeszcze raz pytanie - kim były by niemcy, chiny oraz usa gdyby doszło do zjednoczenia narodów Słowiańskich ?"

  To jest pytanie czysto spekulacyjne i w praktyce nierealne, poniewaz:
  - czlowiek nie jest istota doskonala.
  - istnieja sily zla, ktore oddzialywuja na ludzi, spoleczenstwa i narody.
  - pieniadz daje wladze.
 • @fiesta 19:06:14
  "- czlowiek nie jest istota doskonala.
  - istnieja sily zla, ktore oddzialywuja na ludzi, spoleczenstwa i narody.
  - pieniadz daje wladze."

  Dlatego wszystko jest możliwe - nawet i zjednoczenie narodów Słowiańskich. Sieje Pan wątpliwość, a to jest forma manipulacji aby zniechęcić.
 • @ikulalibal 10:36:14
  Diabla to masz w swojej glowie, w Rosji , na Bialorusi, w synagodze, w posoborowym KK i Watykanie etc ... i diabel znajduje sie w glowach twoich towarzyszy z WPS (wierne pacholki sowieckie).

  W moim domu panuje taka zasada, ze ja decyduje jak ma byc w moim domu, a nie przybleda z Rosji typu "car" lub jego przydupas, ktory zaprowadzal w podbitej Polsce swoje "widzi-mi-sie".
  W zwiazku z powyzszym rzad Polski jako prawy gospodarz w panstwie polskim mial pelne prawo zrobic porzadem z g*wnami po carze i to samo dotyczy bolszewickich pomnikow w Polsce budowanych jako symbole utrwalania dyktatury bolszewickiej w Polsce.

  A jak ty masz ochote budowac sobie cerkiew lub pomnik Lenina, Stalina etc w swoim domu lub na podworku to wybor nalezy do ciebie i nie narzucaj tego calej Polsce.

  Zlapalem cie cwaniaczku z banka w nosie na dorabianiu swoich wersji opowiadan i zaklamywaniu historii - vide 2 podane wczesniej przyklady.
  Kto nie zareagowal na twoje oszustwa to jest albo glupszy od ciebie albo jest tak samo zaklamany i wredny jak ty.
  Jest to jednoczesnie dowod, ze masz mozg opanowany przez diabla, ktory jest ojcem klamstwa, analogicznie jak reszta twoich bolszewickich towarzyszy na tym forum.

  Wy dzieci klamstwa nigdy nie wygracie z prawda.
 • @ikulalibal 18:34:45
  Znow wciskasz swoja bolszewicka propagande, bolszewicki cieciu od Stalina ?

  Rosyjskojezyczna wiekszosc w Polsce ???.... Tak moze pisac w zrodlach rosyjskich i sowieckich, poniewaz Rosja i ZSRR na sile rusyfikowaly wszystkie podbite przez siebie panstwa i narody oraz przerzucaly na podbite obszary ludnosc rosyjska.

  Roman Dmowski przewraca sie w grobie, gdy slyszy twoje zmanipulowne bzdety propagandowe, ktorymi zasmiecasz forum dyskusyjne.
  To kolejny juz 3 przypadek twoich klamstw propagandowych.

  Poczytaj mi mamo:
  https://www.nck.pl/projekty-kulturalne/projekty/powstanie-styczniowe-150-rocznica/aktualnosci/rusyfikacja

  Smierc wrogom Polski i Polakow !
 • @werka1321 19:18:57
  Nie jest mozliwe, poniewaz czlowiek to nie robot i nie da sie zaprogramowac.
  Nie bujaj w oblokach tylko zejdz na ziemie.
 • @fiesta 20:19:48
  Panie fiesta od marzeń się zaczyna puls wiara, nadzieja, działanie = sukces. I bardzo nie lubię jak ktoś mi mówi, co mam robić czy myśleć.
 • @fiesta 20:16:25
  //Rosyjskojezyczna wiekszosc w Polsce ???//

  60 do 80% mieszkańcy Polskich Kresów Wschodnich na co dzień nie posługiwało się j.polskim.
  To są powszechnie,powtarzam:POWSZECHNIE, znane fakty.Przybłędo!
 • @werka1321 20:29:00
  Wiara to sprawa prywatna.
  Nadzieja to matka glupich.
  Pojedynczy czlowiek nie ma wielkiego wplywu na swoje zycie.

  Dlatego nie przerywam tobie zabawy i dalej bujaj w oblokach.
 • @fiesta 20:36:50
  przypilnuję aby Pan nie sial zwątpienia.
 • @ikulalibal 20:36:03
  Bolszewicki dziadu.
  Jeszcze podaj swoje zrodla informacji i zobaczymy skad czerpiesz swoje bolszewickie rewelacje.
 • @fiesta 21:12:19
  //Jeszcze podaj swoje zrodla informacji i zobaczymy skad czerpiesz swoje bolszewickie rewelacje.//

  Drugi Powszechny Spis Ludności przeprowadzony w grudniu 1931 roku.
  Zgodnie z jego wynikami na 32 108 000 mieszkańców Polski 21 835 000 byli polskojęzyczni zaś reszta czyli 10.273.000 mówiło w innych językach głownie małoruskiej odmianie j.rosyjskiego.
  A teraz do budy kundlu!
 • @ikulalibal 20:36:03
  Cytat:
  " 60 do 80% mieszkańcy Polskich Kresów Wschodnich na co dzień nie posługiwało się j.polskim. To są powszechnie,powtarzam:POWSZECHNIE, znane fakty.Przybłędo!"

  KOMENTARZ "fiesta"

  Bolszewicki trollu.

  Skoro to byly polskie Kresy Wschodnie to automatycznie byly polskie urzedy, polskie prawo, polskie media i polskie szkoly z uniwersytetami wlacznie, nieprawdaz bolszewicki trollu ???
  Wiec to co ty wypisujsz, ze 60 - 80 procent mieszkancow polskich Kresow Wschodnich nie poslugiwalo sie na codzien jezykiem polskim zostalo wytrzepane z twoich bolszewickich onuc, ty bolszewicki dziadu i bolszewicka tubo propagandowa.

  Zas z idiotyzmow jakie podajesz wynika, ze krecisz jak zyd , co jest sprzeczne z logika i rzeczywistoscia.

  To ty bolszewiku wypierdalaj z Polski do ZSRR na biale niedzwiedzie !.... razem ze swoimi towarzyszami bolszewikami z WPS (wierne pacholki sowieckie) i tam bedziecie sobie przytakiwac.
 • @werka1321 20:58:29
  To co, planujesz zejsc z oblokow na ziemie ?
 • @fiesta 22:10:29
  Zamierzam pilnować aby Pan nie manipulował, rozsiewając zwątpienie.
 • @fiesta 22:08:45
  //Wiec to co ty wypisujsz, ze 60 - 80 procent mieszkancow polskich Kresow Wschodnich nie poslugiwalo sie na codzien jezykiem polskim zostalo wytrzepane//

  Nie zrozumiał debil?
  Więc powtarzam: dane są rezultatem Drugiego Powszechnego Spisu Ludności wykonanego w grudniu 1931 r
  Dla nieakceptujących rzeczywistości są domy wariatów więc spadaj stąd.
 • @ikulalibal 21:29:08
  Czy ty bolszewicki dziadu nie rozumiesz j. polskiego i nie wiesz co oznacza "zrodlo informacji" ?
  Ja pytalem o zrodlo informacji , a nie o twoja bolszewicka interpretacje, zrozumiales bolszewicki durniu ?

  Nawet sam sobie udowodniles, ze jestes bolszewickim durniem i masz cos nie tak z glowa , poniewaz piszesz zupelnie na inny temat , co jest charakterystyczne u zydow - vide:

  32,108,000 - 100 %
  21,835,000 - 68 %
  10,273,000 - 31,995 % (okolo 32 %)

  Do budy ?
  To ty sperdalaj do budy glabie kapusciany, przede wszystkim ze wstydu, bo obnazasz swoja glupote na forum dyskusyjnym.
 • @werka1321 22:12:38
  Zeby mnie pilnowac to potrzebujesz lornetke, aparat podsluchowy, plaszcz nieprzemakalny, latarke, magnetofon .... a reszte sama dopisz.
 • @ikulalibal 22:34:14
  Ty uwazaj, bo jak ja potrzasne galezia to spadniesz z drzewa malpo czlekoksztaltna i porysujesz sobie pysk.
 • @ikulalibal 22:53:52
  Miales podac zrodla swoich informacji bolszewicka onuco , a poniewaz nie chcesz sie zdradzic to tym samym potwierdzasz, ze jestes bolszewicka onuca.

  Kon by sie usmial z tego, ze mniejszosci narodowosciowe, ktore zamieszkiwaly w miedzywojennej Polsce nie uzywaly swojego jezyka tylko mowily po rosyjku, a do tego codziennie, pomimo isntienia polskich urzedow, szkol, uniwersytetow, gazet etc.
  Ty bolszewicki cepie zamiast glowy masz garnek wypelniony czosnkiem i cebula i zdradza cie twoj zydowski styl komentowania..... i byc moze sam jestes pedalem, bo jedno z drugim ma zwiazek.
 • @stanislav 10:55:25
  Bolszewicka smierdzaca onuco !

  Ja nie chce nawet splunac na twojego "bohatera" W.Gomulke , poniewaz szkoda mojej sliny.
  Zas jego gnaty, ktore leza w polskiej ziemi odeslalbym do Moskwy, czyli tam gdzie przechodzil przeszkolenie jako dywersant komunistyczny do prowadzenia roboty wywrotowej w Polsce miedzywojennej (IIRP).
  Za swoja antypolska dzialalnosc byl dwukrotnie aresztowany w Polsce i posadzony w wiezieniu, a po wyjsciu z polskiego wiezienia wyjezdzal natychmiast do ZSRR, czyli do swoich towarzyszy.
  Poza tym twoj "bohater" byl czlonkiem KPP (polskiej z nazwy organizacji zlozonej prawie z samych zydow) , ktora powstala w Moskwie w 1918r i wchodzila w sklad MIEDZYNARODOWKI KOMUNISTYCZNEJ , ktora z kolei byla wrogo nastawiona do Polski (IIRP) i opowiadala sie za oderwaniem Slaska i Pomorza od Polski.
  A w ogole to celem MIEDZYNARODOWKI KOMUNISTYCZNEJ bylo zaprowadzenie komunizmu w calej Europie po trupie Polski, ktora twoi towarzysze bolszewicy napadli pod koniec 1919r - vide wojna polsko-bolszewicka.

  Wasz towarzysz "Wieslaw" byl agentem Moskwy i agentem miedzynarodowki komunistycznej i wy "POLSZEWIKI z WPS" tez jestescie agentura Moskwy z siedziba w Polsce oraz prowadzicie robota wywrotowa wsrod Polakow.

  A ty to mozesz mnie cmoknac w knota, az ci we lbie zalomota.
 • BYLO CYMBALISTOW WIELU....
  .... i taki cymbal jak "ikulalibal" zrobil w ciula cymbala D.Kosiura na jego stronie WPS i cymbal D.Kosiur nawet nie zareagowal.... bo to cymbal, o czym napisze za chwile.

  Takie cymbaly, wlaczajac w to POLSZEWIKOW z WPS (polszewik to odmiana polskiego bolszewika) , wydaja dzwieki na grupach dyskusyjnych, ale jest to nuta falszywa, poniewaz ANTYPOLSKA.
  Poza tym WPS.... to TUBA PROPAGANDOWA MOSKWY z siedziba w Polsce.

  A teraz UWAGA !....

  GWOZDZ DO TRUMNY "ikulalibal" - wyjatkowej antypolskiej kanalii i oszusta , ktory probuje zrobic Polakom WODE W MOZGU.... oraz w PERFIDNY SPOSOB OSKARZYL POLAKOW O ZBRODNIE NA MNIEJSZOSCI NIEMIECKIEJ, zbrodnie, ktorych Polacy nie popelnili.

  ZAPAMIETAJCIE TO WSZYSCY !..... I BADZCIE CZUJNI !

  Otoz przylapalem "ikulalibal" na tym forum jak manipuluje podawanymi przez siebie informacjami zaczerpnietymi z "wikipedii", a nastepnie dorabia do tego swoja wersje opowiadan i jeszcze bardziej klamie.
  A gdy zapytany o zrodla swoich informacji , milczy jak zaklety, co tez jest odpowiedzia.
  W zwiazku z tym zainteresowalem sie co ten "cymbalista" wypisuje na grupach dyskusyjnych i znalazlem bardzo ciekawy komentarz autorstwa "ikulalibal".
  Ale komentarz "ikulalibal" dotyczy o wiele powazniejszej sprawy, a mianowicie dotyczy ZARZUTU POD ADRESEM POLAKOW, ZE WYMORDOWALI "50 TYSIECY MNIEJSZOSCI NIEMIECKIEJ" w sierpniu 1939r, co mialo rzekomo sprowokowac Hitlera do napasci na Polske we wrzesniu 1939r.

  Oto komentarz "ikulalibal"...

  @Arjanek 22:32:51
  ///Niemieckie prawo krwi Rassenschande było surowe także dla Niemców. ///
  No dobra.Poddaje się.Przekonałeś mnie.
  A teraz zsumujmy fakty (wedle twojej tj nowej narracji) Między nami mówiąc nie jest ona (ta narracja) taka całkiem twoja a już zwłaszcza nowa ale co tam.I tak:
  We wrześniu 1939 r pokojowa III Rzesza nie mogąc ścierpieć terroru na jaki narażona była niemiecka mniejszość,po serii barbarzyńskich mordów na ludności cywilnej pomorza i wielkopolski, wkroczyła na terytorium Rzeczpospolitej Polski.
  Wołające o pomstę do nieba i nigdy nie ukarane zbrodnie na 50.000 cywilnych Niemców dokładnie opisane są w książce "Śmierć mówiła po polsku" ( Der Tod sprach polnisch) .
  https://www.google.pl/search?q=Der+Tod+sprach+polnisch&client=firefox-b&source=lnms&sa=X&ved=0ahUKEwjbncKwwJPUAhXiIpoKHbanAWYQ_AUICSgA&biw=1366&bih=657&dpr=1
  Książka powstała na podstawie materiałów zebranych i zweryfikowanych przez międzynarodową komisję śledczą wiosną 1940r http://www.jrbooksonline.com/polish_atrocities.htm
  Swego czasu Gazeta Wyborcza nieśmiało usiłowała poruszyć ten temat http://poznan.wyborcza.pl/poznan/1,36024,1678271.html
  ale została "zakrzyczana" przez polskich szowinistów.
  No co Ajranek? podoba się? mam kontynuować?
  ikulalibal 28.05.2017 23:19:07
  Zrodlo informacji:
  https://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/138654,opole-stolica-polskiej-piosenki-czy-juz-niemieckiej#comment_1387094

  Komentarz jest na stronie WPS D.Kosiura , ale tam nie ma reakcji D.Kosiura.
  Byc moze D.Kosiur wystraszyl sie, poniewaz "ikulalibal" podal zrodlo swoich informacji , zeby siebie uwiarygodnic lub D.K. w tym czasie pral bolszewickie onuce lub rozmawial telefonicznie z Moskwa lub przygotowywal swoj kolejny program propagandowy etc.

  Mnie zainteresowal ten temat, poniewaz od 15 lat wiem, ze to niemiecka propaganda zyda Goebbelsa (ministra propagandy III Rzeszy niemieckiej) puszczala w obieg tego typu sfabrykowana propagande, zeby ukazac Polakow jako bandytow w miedzynarodowej opinii publicznej i jednoczesnie miec pretekst do napasci na Polske we wrzesniu 1939r - takich niemieckich prowokacji bylo setki i dowodow na to dostarcza wywiad II RP oraz dokumenty operacyjne niemieckiego wywiadu, ktore znajduja sie w niemieckich archiwach i potwierdzaja urzadzane przez Niemcow prowokacje i sabotaz.
  Malo tego.... autor napisanej przez siebie ksiazki E.Dwinger pt. "Der Tod in Polen" (Smierc w Polsce) wydanej po raz drugi w 1940r podwyzszyl liczbe ofiar niemieckich az DZIESIECIOKROTNIE do sumy 58 tysiecy.
  Po wielu latach E.Dwinger powiedzial, ze NIEMCY PROWADZILI SABOTAZ w 1939r !!!..... i tym samym E.Dwinger podwazyl wiarygodnosc swojego paszkwilu pt. "Der Tod in Polen" pod adresem Polakow i nie mial innego wyjscia, poniewaz o NIEMIECKICH AKCJACH SABOTAZOWYCH wiosna i latem 1939r zanim Hitler napadl na Polske we wrzesniu 1939r , mowili:
  SWIADKOWIE NIEMIECCY.
  NIEMIECKA GENERALICJA PODCZAS PROCESU W NORYMBERDZE.
  DOKUMENTY ARCHIWALNE NIEMIECKIEGO WYWIADU.
  RAPORTY WYWIADU II RP.
  PRASA W ANGLII, KANADZIE I USA.

  Zrodla informacji:

  NIEMIECKA DYWERSJA W POLSCE W SWIETLE DOKUMENTOW
  https://www.polska1918-89.pl/pdf/niemiecka-dywersja-w-polsce-w-1939-r.-w-swietle-dokumentow-policyjnych,4003.pdf

  NIEMIECKA PIATA KOLUMNA
  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/historia/189658,1,piata-kolumna.read

  Przyjemnej lektury.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031