Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1169 postów 575 komentarzy

Kukiz-PiS – bo tutaj jest jak jest…

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Moje serce zajmuje już Trzy, może pięć pięknych dam Więc odejdź, bo boję się Czy z szóstą radę sobie dam..."

 

Elementem maskującym porozumienie Kukiz-PiS – ma być powołanie zespołu omawiającego wprowadzenie mieszanej ordynacji wyborczej, w celu „urealnienia biernego prawa wyborczego każdego pojedynczego obywatela”, jak to się ładnie nazywa w kręgach zwolenników JOW. Czyli, mówiąc po ludzku, żeby każdy obywatel mógł sobie wystartować do Sejmu inaczej niż jako kandydat z listy partii politycznej, najlepiej ogólnopolskiej.

 

Kto floty nie posiada ten jest kurwa cienki!”

 

Dowcip polega jednak na tym, że dla uzyskania tego efektu - JOW-y czy mix ordynacyjny wcale nie są konieczne. W dodatku ich wprowadzenie skutecznie UTRUDNI zwykłym, acz zainteresowanym ludziom dostanie się do Sejmu. 

 

Tymczasem wystarczyłoby:

 

1.     Znieść wymóg minimalnej ilości kandydatów na listach w obecnych okręgach tak, by pojedynczy kandydat też mógł w nich występować jako odrębna „lista”. 

 

2.     Znieść ogólnopolski próg wyborczy, a wówczas decydować będzie liczba głosów zdobytych w danym okręgu - także przez w/w jednosoobową listę.

 

I już. Nie trzeba dłubać w konstytucji, wprowadzać ordynacji większościowej czy mieszanej. Chętni będą sobie mogli startować, a co więcej - ich szanse zdobycia mandatu będą WIĘKSZE niż w JOW-ach, w których i tak musieliby uzyskać więcej głosów niż kandydaci głównych partii. A tak, w okręgach wielomandatowych działać będzie jedynie próg efektywny, wynikający ze stosunku zdobytych głosów do łącznej ilości mandatów do obsadzenia. Prościej?

 

No właśnie, prościej. Obywatel w JOW-ie nie pokona kandydata partii, chyba, że jest milionerem i/lub celebrytą. A w okręgu wielomandatowym bez progu i bez wymogu listy wieloosobowej - do zdobycia mandatu wystarczy kilkakrotnie mniej głosów niż przy wyborach większościowych. Nie trzeba będzie bowiem koniecznie mieć więcej głosów niż kandydaci partii, wystarczy być powiedzmy piątym czy siódmym itp., w zależności od wielkości okręgu. A zatem urealnienie biernego prawa wyborczego byłoby posunięte znacznie dalej niż w propozycjach KUKIZ'15 dla PiS-u. 

 

No, chyba że wcale nie chodzi o osłabienie monopolu partii na dojenie III RP... Tym bardziej, że przecież mechanizmem obronnym tego zawłaszczenia jest nie (sama) ordynacja, ale przede wszystkim system finansowania partii z budżetu państwa. A ten pozostanie nienaruszony, jest bowiem dzieckiem PiS-u i jedną z przyczyn rozstania Kukiza z PSL. Układ KUKIZ-PIS to zatem ten fantastyczny rodzaj porozumienia, w którym strona teoretycznie pozyskiwana, czyli Kukiz triumfalnie wyrywa od oferującej, tj. PiS tylko to, co jest dla Kaczyńskiego i s-ki korzystne. To zresztą cecha rozpoznawcza tego drugiego ugrupowania: PiS często mówi, że daje, by w rzeczywistości zabierać i prezenty robić tylko sobie. Ot, taki szeryf z Nottingham w przebraniu Robina.

 

Będzie nowa flota, a lojalność jebał pies”

 

Rzecz jasna nie ma chyba większego sensu odnosić się tu do reszty znanych argumentów za JOW-ami, a jedynie do tezy, że tylko JOW-y, względnie ordynacja mieszana pozwolą niezrzeszonemu obywatelowi na start w wyborach. Bo to po prostu nieprawda. Co zaś się tyczy zbawiennego wpływu samej ordynacji większościowej – wystarczająco wiele razy było już tłumaczone, że wizja ta opiera się na naiwnym założeniu, że niczym rycerze pod Giewontem drzemią gdzieś zastępy uczciwych, bezinteresownych, cieszących się szerokim poparciem, którzy byliby znakomitymi posłami i już, już czekają, by nimi zostać, a tylko złe prawo wyborcze im to uniemożliwia. Niestety, ale nic nie wskazuje na istnienie tych ukrytych rezerw społecznych, a zwolennicy JOW-ów myślą przeważnie o sobie jako o tych skrzywdzonych przez Kodeks Wyborczy. W dodatku zaś utopią jest wizja, że sama ordynacja większościowa, a już zwłaszcza mieszana sama w sobie wpłynie na zmniejszenie dominacji partii w życiu politycznym III RP, bo oto zmienią się zasady kampanii wyborczej, będzie się więcej chodzić po domach, rozmawiać, słuchać i przekonywać itd. Przykre, ale to tylko nieuzasadniona ekstrapolacja zwyczajowego przebiegu kampanii w JOW, przede wszystkim w UK. Kandydaci będą chodzić po domach - i szlus, tyle! Nie przyjedzie prezes K., (a także prezes T., prezes B. i paru innych prezesów), nie obieca, że jak Pipsztycki z partii Y. wygra, to się chodnik załata i wszystkim da po pincet więcej, kandydat Pipsztycki z partii Y. nie będzie na wszystkich kanałach rządzonej przez partię Y. telewizji. Nic z tego, wystarczy chodzić i przedstawiać pomysły. 

 

Tak właśnie będzie. Z całą pewnością.

 

Podobnie zresztą grzeszą naiwnością zaklęcia przeciw zniesieniu budżetowania partii, że „jak nie wezmo z budżetu – to partyjne ukradno i jeszcze poleco do oligarchów!”. Bo teraz też kradną i też latają do oligarchów, co było przecież jasno powiedziane przy okazji tzw. taśm Sowy, gdyby już koniecznie ktoś potrzebował twardych dowodów. No, to skoro tak wielu i tak jest na sprzedaż – to po im jeszcze dodatkowo dopłacać z podatków nas wszystkich?

 

„Kto wiarę naszą sprzedał?”

 

Kolejnym zwycięstwem Pawła Kukiza miałoby być złożenie utargowanego z PiS-em projektu ustawy antykorupcyjnej, w której sam zainteresowany eksponuje m.in. taki zapis: „Zakaz łączenia sprawowania mandatu posła, senatora a także funkcji wójta, burmistrza i prezydenta miasta z zatrudnieniem w spółkach prawa handlowego, w których Skarb Państwa lub jednostka samorządu terytorialnego posiadają bezpośrednio lub pośrednio przez inne podmioty co najmniej 10 proc. akcji lub udziałów”.Brawo! Cudownie! Już słychać te okrzyki zaspokojonego poczucia ludowej sprawiedliwości. TYLKO ŻE...

 

Po pierwsze - kogo pominięto wśród enumeratywnie wymienionych funkcji? Ano RADNYCH, a to ich głosy w ten sposób najczęściej się kupuje. W ten sposób budują i utrzymują swoje większości w radach prezydenci wielu miast polskich, tak partia rządząca wyrywa rajców opozycji rządzącej w samorządach. To CODZIENNOŚĆ KORUPCJI POLITYCZNEJ III RP. Realizowana z powodzeniem tak przez PiS, jak PO i PSL. Siedząc drugą kadencję w Sejmie Paweł Kukiz o tym nie wie?

 

I sprawa druga. Najlepszy nawet zapis ustawowy nie pomoże, jeśli nie jest rzetelnie i konsekwentnie stosowany. O szczegóły niech lider KUKIZ’15 zapyta może swoich nowych kolegów ze Zjednoczonej Prawicy, w tym Porozumienia. Niech mu opowiedzą na przykład jak zbudowano poparcie radnych dla prezydenta Chełma, do czego służą spółki komunalne i ciągła rotacja na stołkach ich prezesów i to pomimo gigantycznych strat, potwierdzonych przez kontrole NIK. Inny przykład: prezydent Lublina (z PO), niczym bezczelny Żul złamał kiedyś wprost JUŻ OBOWIĄZUJĄCY przepis istniejącej ustawy antykorupcyjnej, zasiadając w Radzie Nadzorczej spółki PZU Życie S.A. I co? I nic. PiS-owskie organy nadzoru z ówczesnym wojewodą (a obecnym ministrem edukacji, idolem wierzących w prawo-rządność PiS-u) tak prowadziły postępowanie, byle tylko Żu(li)ka nie odwołać. I tak dalej, pewnie w każdym województwie, w większości samorządów można by znaleźć takie same historie, z udziałem PiS, PO, PSL, a i „Lewicy” tam, gdzie w terenie jeszcze istnieje. Ale to nic, najważniejsze, że będą znowu wspaniałe tytuły ustaw – a to antykorupcyjna bis, a to antysitwowa… I dokładnie NIC się od nich nie zmieni.

 

Paweł Kukiz chce sprawiać wrażenie, że nikt przed jego układem z PiS-em nie walczył w Polsce z korupcją. I ma rację.

 

Problem w tym, że po układzie NADAL ŻADNEJ SKUTECZNEJ WALKI Z KORUPCJĄ NIE BĘDZIE. Bo wraz z partyjniactwem stanowi ona samą istotę III RP i tylko wraz tą chorą naroślą na Polsce może zostać trwale zlikwidowana.

 

Konrad Rękas

Konserwatyzm.pl

KOMENTARZE

 • @chart
  Temu gamoniowi dziękujemy . Salute https://www.youtube.com/watch?v=3gzShIO9o4c
 • WPS
  Kukiz, czuje się w sejmie jak żul w wodzie. Ryba psuje się od głowy, a to stado żuli sejmowych, to właśnie głowa, wprawdzie pusta jak dzban, ale chłonna na nalewanie kasy z kiesy podatnika-niewolnika. Żul Kukiz wkupił się do żulerni wychwalaniem po jarmarkach ze swoją kapelą tzw. UniI Europejskiej przed zmanipulowanym referendum w 2003 r., a potem żul Kukiz się uwiarygodnił wykrzykując wraz z karłem z PiSu u boku banderowców na trybunie w Kijowie: " slava Ukrainie, hierojom slava" !
  Czego można spodziewać się po żulu? Niczego więcej niż namolnej, pełnej hipokryzji gęby w TvPiS. Cały ten parlament to taki cienki żydowski rosół choć z kurwielu:))))
 • @stanislav 15:40:33
  Żul Kukiz właściwie został zdiagnozowany przez WPS już w 2013 roku.

  Jeden z przykładów mentalności żula Kukiza:

  https://www.youtube.com/watch?v=54J7mFvtdzs
 • @stanislav 15:40:33
  A to jakże wzruszająca "historia pewnej miłości" ( ale nie w wykonaniu Kazika i Kultu) tylko hieroja majdaniarskiego Pawła Kukiza:

  " „Nie umarła Ukraina póki żyją ludzie; już na zawsze będzie trwała choćby w wielkim trudzie” – tak zaczyna się najnowszy utwór Pawła Kukiza zatytułowany „Doky zhyvut’ ludy” (Póki żyją ludzie).

  „Nagrałem ją przede wszystkim po to, by dodać ducha braciom Ukraińcom, z którymi nie raz w ostatnich miesiącach spotykałem się na Majdanie. Potem przyszło mi do głowy, by ją wydać i potraktować jako cegiełkę, dzięki której można ich wspomóc również finansowo” – powiedział Pap Life wokalista. Opowiadał też, że od lat jeździ na Ukrainę i jej sprawy są mu bardzo bliskie.

  Przejmująca pieśń zaczyna się od mocnego bicia w bębny. Kukiz wspominał, że „zagrała mu w głowie” kiedy miał okazję obserwować w Kijowie mszę za poległych. „W miejscu, gdzie była odprawiana, stały 94 krzyże symbolizujące poległych. Duchowni odprawiali modły, a berkut zagłuszał mszę. Wokół było pobojowisko, ogromne emocje i wszystkie te dźwięki. Wtedy pojawił się pomysł na ten utwór” – mówił.

  Utwór w całości zaśpiewany został po ukraińsku. Kukiz napisał go po polsku, a potem dał do przetłumaczenia zaangażowanej w sprawy Majdanu działaczce i do ostatecznego sprawdzenia tłumaczce przysięgłej. Nagrany został natomiast w Nowym Jorku, gdzie muzyk wyjechał na kilka koncertów do Stanów Zjednoczonych.

  „Zależało mi na tym, by piosenka powstała jak najszybciej i by jak najszybciej można było nią wesprzeć tych, którzy walczą o wolną Ukrainę” – zaznaczył Kukiz. Dodał, że sfinansował powstanie krążka, ale cały dochód z niego przekaże na dalsze działania Samoobrony Majdanu.

  Singiel w ostatnich dniach pojawił się w sprzedaży na Allegro. Kukiz promuje go m.in. na swoim profilu na facebooku. Na krążku – jak zapowiedział muzyk – znalazł się zarówno utwór „Doky zhyvut’ ludy”, jak i nakręcony do niego teledysk" za: https://zw.lt/kultura-historia/pawel-kukiz-wydal-singiel-cegielke-dla-ukrainy/

  https://www.youtube.com/watch?v=UliQsmqWgGc


  A tak działały te umiłowane "ludy" w maju 2014 roku w Odessie:

  https://www.youtube.com/watch?v=BQkUAboSops
 • @stanislav 15:40:33
  Żul Kukiz z hirojami na trybunie:

  https://www.youtube.com/watch?v=rhHAUiFLeWg
 • No, świetna notka, garść światłych myśli
  szkoda tylko, że w języku polskim nazywa się pewien kraj "UK", oraz brak refleksji nad wynikami wyborów do senatu.
 • @stanislav 15:40:33
  NO cóż, prawi Polacy jakoś nie garną się do władzy, a jakby nawet, to nikt ich nie wybierze. Polacy po prostu wolą żuli w sejmie, mogą sobie wtedy z poczuciem własnej wyższości ponarzekać.
 • @stanislav 16:40:36
  ciekawe, co żul Kukiz myśli o polewaniu ukraińskich policjantów napalmem według receptury ambasady amerykańskiej.

  Może powinien sobie codziennie przed snem oglądać sceny palenia ludzi żywcem.
 • Kukiz zapisał się złotymi zgłoskami
  w historii magdalenkowej ferajny - bo to dzięki niemu wszedł do sejmu najbardziej szkodliwy gang dla tubylców w atrapie Polski pod nazwą PSL.
  Wniosek?
  Potem go oczywiście ów gang upokorzył ale pluj świni w... - i tak dalej.
  Na temat JOW-ów w ogóle się nie wypowiadam - ponieważ tzw. demonktaura absolutnie nie boi się tych JOW-ów.
 • @stanislav 16:44:49
  Och.
  O Kukizuku to dość głośno się zrobiło swego czasu że to bandersyn.
  (Pamiętam, jak w 2014 rozsyłałem znajomym odnośniki do tego filmu na którym zarejestrowano Kukizuka na Majdanie, i jak oni nie mogli uwierzyć, że to Kukizuk.)

  Ale miał wtedy także wsparcie innych nie mniej znanych polskojęzycznych ziomali z branży o typowo "kresowych" pseudonimach jak:
  Maleńczuk czy Mundek Staszczu(y)k (plus paru innych):

  https://www.youtube.com/watch?v=XH10rTfZfWk
 • @Kmieć 18:17:28
  Perełka ten link, szczególnie ten zapał żula Maleńczuka :)))
 • Banderowców mamy wszędzie.
  W rządzie, w partiach, w senacie i w sejmie.

  Ta zaraza to banderowska gangrena.
  To ci wyborcy którzy na nich głosują są winni,
  że ta banderowców szumowina się w Polsce rozprzestrzenia.

  W każdej partii są te ukry bandersyny te parszywe śmierdziele w PO, PSL, SLD ale w PIS są w większości, łącznie z guru kaczyzadem tam stanowczo tego szamba jest za wiele.

  Pozdr.
 • notka
  Notka na 5. Uwagi odnoszące się do systemu wyborczego wydają się słuszne.
  Co do Kukiza, wydaje się, że wszystko zostało już w komentarzach powyżej napisane.
  Można byłoby jedynie zapytać, kiedy to się zmieni, kiedy do władzy dojdą ludzie uczciwi, rzetelni, znający się na gospodarce i potrafiący prowadzić politykę zgodnie z polską racją stanu?
 • @Oświat 11:46:53
  " kiedy do władzy dojdą ludzie uczciwi, rzetelni, znający się na gospodarce i potrafiący prowadzić politykę zgodnie z polską racją stanu?"

  Wtedy gdy cały naród polski wyrazi takie życzenie.
 • @Monaco 01:11:42
  "To ci wyborcy którzy na nich głosują są winni..."

  Myli sie Pan -winni jesteśmy wszyscy, bo pozwalamy im na takie rządy.
 • @werka1321 12:16:40
  //Wtedy gdy cały naród polski wyrazi takie życzenie.//

  Nawet gdyby coś takiego się wydarzyło, to byłby akt niebywałego zamachu na demokrację, i raz dwa trzy mielibyśmy tu "kolorową rewolucję".
 • @Kmieć 13:02:30
  Niekoniecznie - wystarczy jedna mała iskierka aby podpalić cały świat/Europę. Myślisz, że tylko my Polacy mamy dość "demokracji" ?

  Tak naprawdę to tylko zagrożeniem dla nas są niemcy - ale trzeba pamiętać, że nie tylko wobec nas stosują politykę terroru.
 • @Kmieć 13:02:30
  No właśnie, cały czas trzeba pamiętać, że mamy ,, Przyjaciół,,.
 • @werka1321 13:27:27
  Niestety, gdybyśmy tylko Niemców mieli na karku, to by było pół biedy.
  Nie można zapominać o starszych i mądrzejszych, którzy co do naszego cudnego raju mają swoje plany.
 • @zbig71 15:27:42
  I nic nam nie zrobią, bo sąsiedzi wschodni, zachodni nie pozwolą na zadymę w Europie. Tak, że na karku mamy tylko obsrane niemcy.
 • @werka1321 15:30:27
  To ciekawe, bo już nam robią, choćby ,,reklamę,, na cały świat.
  A to dopiero początki, bo jeszcze chcą nas wydymać na 300mld $,
  No i mają plany sprowadzić się do nas i na Ukrainę, a z takim majątkiem to raczej nie będą pracować.
  Tylko zarządzać.
 • @zbig71 15:34:50
  Skąd ma Pan takie informacje ?

  Ja mam natomiast inne - jestem w niemchech i oni są wściekli na Kaczyńskiego za konszachty z usraelem. Oni ich też tu nie chcą, a jak na razie to w Europie oni pierwsze skrzypce grają. Proszę nie zastraszać pisząc czarne scenariusze.

  Rosja też nie ma interesu aby mieszkali w Eurpie - zresztą bądźmy poważni. Kto by chciał biedną, zaśmieconą niemieckimi odpadami Polskę ?
 • @werka1321 15:39:50
  Te informacje są ogólnie dostępne, dość głośno o nich było jakieś 2 lata temu, gdy rząd Morawieckiego osiągał ,, kompromis,, z Izraelem w sprawie ustawy o IPN.
  No i ustawa 447 podpisana przez Trumpa nic pani nie mówi?
  Niemcy na razie mają rozkaz kochać Żydów, jak zmieni się rozkaz to będziemy inaczej gadać.
 • @zbig71 16:09:20
  Ja Ci pokazałam perspektywę z logicznego punktu widzenia i jeszcze raz powtarzam ! Europa nie pozwoli na drugą Palestynę, a juz z pewnością nie niemcy.
 • @zbig71 16:09:20
  Dziwnie Pan pisze - nie (rząd) potrzebuje wroga - czy to Izrael czy to Rosja, bo co by to było gdyby naród zobaczył wroga w nich ?
 • @werka1321 16:19:22
  No jasne.....
  Na Jugosławię jakoś pozwoliła, o Ukrainie nawet nie wspominam.
 • @werka1321 16:27:49
  Sorry, można jaśniej?
  Bo nie kapuję....
 • @zbig71 16:36:52
  Ok, kto nas osacza chorymi ustawami, prawem, horrendalnymi podatkami ? Rosja ? Niemcy ? Izrael ?
 • @werka1321 16:43:58
  Oczywiście rząd RP. Tylko ile z praw stanowionych w Polsce to detektyw UE? Zatwierdzane tylko przez Parlament i podpisywane przez prezydenta.?
  Akurat Rosja nie ma z tym nic wspólnego. Niemcy natomiast mają dużo, jako kierownik polityczny w Europie.
  A Izrael?.....no cóż.
 • @zbig71 17:19:59
  "Tylko ile z praw stanowionych w Polsce to detektyw UE?..."

  Unia sponsoruje ich ekskluzywne życie czy ja ?
 • @werka1321 17:51:43
  Sponsorują podatnicy.
  Tylko znów nie rozumiem pytania.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031