Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1169 postów 575 komentarzy

Obrońca praw człowieka = rosyjski szpieg?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polski kontrwywiad aresztował znanego działacza na rzecz praw człowieka, Janusza Niedźwieckiego pod zarzutem „działania na rzecz interesów rosyjskich” w Polsce i strukturach Unii Europejskiej.

Aresztowany przetrzymywany jest bez kontaktu z rodziną i bez prawa do adwokata, wiadomo jednak, że nie przyznaje się do żadnej winy. 

 

Niedźwiecki to współzałożyciel European Council on Democracy and Human Rights, organizacji międzynarodowej zajmującej się monitorowaniem procesów demokratycznych na całym świecie. Z jej ramienia prowadził misje obserwacyjne wyborów na terenie byłych republik Związku Sowieckiego, znany był także ze swojej aktywności na rzecz ujawnienia zbrodni dokonywanych przez nazistowskie bataliony ochotnicze w Donbasie. Aresztowany należał do bliskich współpracowników Mateusza Piskorskiego, lidera niezarejestrowanej w Polsce partii Zmiana, który przez trzy lata bez wyroku sądowego był uwięziony pod takimi samymi zarzutami. Zwolniony po protestach międzynarodowych Piskorski nadal nie może opuszczać kraju, a jego proces toczy się za drzwiami zamkniętymi. Niedźwiecki jest w nim ważnym świadkiem obrony, dzięki swoim kontaktom międzynarodowym doprowadził także do interwencji na rzecz Piskorskiego międzynarodowe organy ochrony praw człowieka ONZ i Unii Europejskiej.

 

Zdaniem współpracowników – to właśnie ujawnienie międzynarodowej kompromitacji polskiej Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego spowodowało zemstę służb. Niedźwiecki pomógł wyświetlić jak wielokrotnie naruszono praworządność w sprawie Piskorskiego, dlatego sam musiał „okazać się szpiegiem” – uważają przyjaciele. A na czym wina Niedźwieckiego miałaby polegać zdaniem kontrwywiadu? „Janusz N. na zlecenie osób działających na rzecz rosyjskiego wywiadu, próbował nawiązać kontakt z polskimi oraz zagranicznymi politykami, w tym pracującymi w Parlamencie Europejskim. Podejrzany prowadził swoją działalność na terenie Polski, Unii Europejskiej i innych krajów, która wpisywała się w rosyjskie przedsięwzięcia propagandowo-dezinformacyjne podejmowane w celu osłabienia pozycji Rzeczpospolitej Polskiej w UE i na arenie międzynarodowej” – ogłosiła Prokuratura Krajowa. Śledczy nie odnieśli się do faktu, że European Centre for Democracy and Human Rights jest legalną grupą lobbingową, zarejestrowaną właśnie przy Parlamencie Europejskim. Po raz kolejny też potwierdzili, że jakakolwiek pogłębiona krytyka łamania praworządności i w demokracji w Polsce – po prostu musi odbywać się na rzecz rosyjskiego wywiadu. Innej prawdziwej opozycji w Polsce po prostu być nie może, jak tylko sami rosyjscy szpiedzy!

 

Niedźwieckiemu grozi nawet 10 lat więzienia. Można założyć, że moment aresztowania wiąże się z wyciszaniem krytyki i odwracaniem uwagi od kolejnego skandalu z udziałem służb specjalnych III RP – czyli porażki sterowanego z Warszawy kabaretowego puczu na Białorusi. Gdy Białoruś wygarnia sponsorowaną przez rząd III Rzeczypospolitej siatkę nieudanego przewrotu - ABW nie mogąc pochwalić się żadnymi sukcesami w realnym zabezpieczaniu bezpieczeństwa państwa polskiego zamyka swoich krytyków i ogłasza kolejny „sukces w walce ze szpiegostwem”.

 

Tymczasem komisaryczny zarząd III RP kontynuuje pouczanie Rosji i Białorusi jaki rodzaj demokracji i praworządności jest najwłaściwszy…

 

Konrad Rękas

 

 

KOMENTARZE

 • @
  A bandzior Frotman aka Tihnybok przyjeżdża do Polski jak by nigdy nic organizować odbijanie Warszawy i Krakowa na rzecz Ukrany, wykłada Ukraińcom że to ziemie utracone!
 • Jeśli nie popełni samobójstwa to posiedzi w areszcie
  z kilka lat jak Piskorski,a potem go wypuszczą.Z Piskorskim było to samo.
  Akcja na 100% ma na celu zastraszenie tych którzy chętnie poparli by jakiś ruch radykalnie odmienny od obowiązujących.
  z kilka lat jak Piskorski,a potem go wypuszczą.Z Piskorskim było to samo.
  Akcja na 100% ma na celu zastraszenie tych którzy chętnie poparli by jakiś ruch radykalnie odmienny od obowiązujących trendów.
 • @ikulalibal 18:49:02
  //posiedzi w areszcie z kilka lat jak Piskorski, a potem go wypuszczą.//

  Ale jak to to tak?
  W demokratycznym państwie prawa!? Tak sobie posiedzi?

  A co na to te wszystkie pozarządowe i między-"narodowe" organizacje praw człowieków, te Amnesty International, te fundacje "Na Rzecz" i "Dla poszanowania", itd?
  I co z najwyższymi standardami?...

  P.S. Kryminalna banda kamaryli Morytzovietzkiego-Kalkszejna, przy demokratycznym poparciu ponad demokratycznymi podziałami demokratycznej opozycji totalnej, nie popełni takiego drugiego błędu jak z Piskorskim, żeby jakiś Strasburg musiał wstydliwie i z ociąganiem interweniować.
  Obawiam się, że nie posiedzi, za długo...
 • @ikulalibal 18:49:02
  //Akcja na 100% ma na celu zastraszenie tych którzy chętnie poparli by jakiś ruch radykalnie odmienny od obowiązujących trendów.//

  No i sukces jakiś jest potrzebny, żeby Edyta Lewandowska w gównym wydaniu "wiadomości" TVPiS miała co radośnie obwieścić, wyginając przy tym przeszczepy, zwane rękami, w niemożliwy dla normalnych ludzi sposób.
 • @Kmieć 19:14:24
  //W demokratycznym państwie prawa!? Tak sobie posiedzi? //

  W demokratycznym.Trzeba tylko zastosować (wymyślić) odpowiednią formułę w rodzaju "wewnętrzny terroryzm" czy "domowy" -wypadło mi z głowy jak Biden nazwał wydarzenia na Kapitolu.

  //A co na to te wszystkie pozarządowe i między-"narodowe" organizacje praw człowieków, te Amnesty International, te fundacje "Na Rzecz" i "Dla poszanowania", itd //

  Wszystkie te instytucje powołane są do pilotowania łamania praw człowieka w:Rosji,Białorusi,Chinach i Syrii.
  A ten Janusz Niedźwiecki kto? Ani Ujgur ani gej ani feminista.Nikt.
  Wogóle nie wiadomo dlaczego miałby liczyć na zainteresowanie humanitarnych instytutów ?
 • WPS
  Polskie służby są tak samo dyspozycyje, jak służby rosyjskie. Więc prawidłowość jest ponad granicami, i ponad systemami.

  Obowiązuje zasada: kto jest tylko potencjalnym przeciwnikiem i krytykiem władzy, tego do aresztu i do tiurmy, pod zarzutem terroryzmu, rozsiewania nienawiści etnicznej i faszyzmu, albo współpracy z obcym wywiadem/

  We współczesnej Rosji wyglada to tak :

  https://www.youtube.com/watch?v=5YjibwUOgxA
 • Tego Niedźwieckiego wymienić na Protasiewicza,
  Będzie win-win sytuacja. Zdobędzie się następnego patriotę, który będzie pracował dla Amerykanów i będzie pewność, że będzie przeciwnikiem Rosji.
 • Autor 5*
  DK
 • @stanislav 20:30:08
  //
  We współczesnej Rosji wyglada to tak :

  https://www.youtube.com/watch?v=5YjibwUOgxA //

  Czyli jak?
  Siedzi trzech facetów w tym jeden "po przejściach" i mówi o dwu innych których nazwisk nie mogę wyodrębnić z potoku słów.(Przy okazji proszę napisać o kogo chodzie bo chcę zerknąć na ich "dorobek" )
  Tylko niech mnie @stanisław nie rozśmiesza i nie mówi że w przeszłości W.Kwaczkow nie stosował metod uznanych za terrorystyczne.Czubajs to gnida ale niestety prawo nie zezwala na jego likwidacje.
 • @Anna-PK 21:24:06
  //Tego Niedźwieckiego wymienić na Protasiewicza,//

  To mogło by sugerować że ich działalność była podobna a to nieprawda.
  No chyba że udowodnią że Niedźwiecki brał pieniądze od rosyjskich specsłużb,tak jak Protasiewicz brał od polskich.
 • Autor
  Przetrzymanie w areszcie bez postawienia zarzutów Mateusza Piskorskiego przez ponad dwa lata to obraz degrengolady naszego wymiaru sprawiedliwości. Z Panem Januszem Niedźwieckim sytuacja może wyglądać analogicznie. Politycy wszelkich opcji, wycierający sobie mordy frazesami o praworządności nie zauważają tego bezprawia, nabierają wody w usta.
  Absolutne zbydlęcenie wielkiej części, tzw. polskich elit.
 • Autor
  Ja w tej sprawie po obu stronach widzę daleko idący fałsz.
  - Po jednej stronie i idiotyzm "praw człowieka" (ale z walka o nie w całkiem innych, bandyckich, zwłaszcza globalistycznych sprawach.
  - Tutaj też jest idiotyzm, bo miały by tam być tylko "prawa niewolników typu codzienna miska stawy), oraz absurd związanej z tym walki "o prawa", podczas kiedy prawa nie mają statusu wartości, - a więc tego co jest niepodzielne i niezbywalne. Prawa w systemach faszystowskich (a taki mamy i taki nam w innej formie szykowany przez psychopatów

  - Po drugiej stronie idiotyzm prawa państwowego stanowionego przez byle łachmytki a po cele doraźne, podczas gdy prawo państwowe w całości musi być wspólne z systemami wartości ludzkich i narodu którego ono jest dobrem wspólnym i wartością niepodzielną.

  Sam spór też jest fałszywy. - Bo w rzeczywistości prawa dziś nic nie znaczą.
  Właśnie za sprawą podobnych idiotycznych sporów "w imię prawa" (z którym byle zbrodniarz czy bogacz może robić co chce).
 • @miarka 22:15:26
  "Bo w rzeczywistości prawa dziś nic nie znaczą.
  Właśnie za sprawą podobnych idiotycznych sporów "w imię prawa" (z którym byle zbrodniarz czy bogacz może robić co chce)."

  W samo sedno problemu.
 • @ikulalibal 21:32:44
  Panie @ilkulalibal jest pan nudny z zaklinaniem rzeczywistości.
 • @stanislav 23:24:51
  Przecież ja proszę tylko o nazwiska osób o których debatują rozmówcy.
  Mam prawo o to pytać bo to pan a nie kto inny uznał za właściwe zalinkować film z dość określoną zapowiedzią a mianowicie że jest to dowód na panujące bezprawie.Na podstawie czegoś musiał pan wyrobić sobie taką a nie inna opinię,więc pytam na jakiej.
 • @ikulalibal 23:38:32
  Przecież pan zna język rosyjski, to proszę wysłuchać i przestać zawracać głowę pana urojeniami. Może pan wierzyć w Putina , Prilepina itd. i w kogo pan tam chce.
 • Dlaczego pozycja Polski osłabła?
  Teraz już wiemy.

  "Podejrzany prowadził swoją działalność na terenie Polski, Unii Europejskiej i innych krajów, która wpisywała się w rosyjskie przedsięwzięcia propagandowo-dezinformacyjne podejmowane w celu osłabienia pozycji Rzeczpospolitej Polskiej w UE i na arenie międzynarodowej” – ogłosiła Prokuratura Krajowa. "

  Jest to skutek działalności szpiegów uprawiających propagandę i dezinformację.
 • @Kmieć 19:14:24
  "Kryminalna banda kamaryli Morytzovietzkiego-Kalkszejna"

  Prokuratura nie jest kontrolowana przez nich.
 • @miarka 22:15:26
  "Bo w rzeczywistości prawa dziś nic nie znaczą"

  Może i znaczą. To że złodzieje krzyczą "łapaj złodzieja" i ustanawiają reguły, nie znaczy że prawo własności nic nie znaczy.
 • @Pedant 08:33:28
  //Prokuratura nie jest kontrolowana przez nich.//

  https://i.pinimg.com/originals/37/ec/46/37ec46d4073d58c4dc52b17876828210.png

  A przez kogo? Może bezpośrednio z ambasady największego sojusznika?

  Bo chyba nie próbuje mi powiedzieć, że prokuratura III RyPy/Polin jest niezależna i stoi na straży Prawa i Konstytucji RP?
  Chyba państwa prawa (talmudycznego)...
 • @Kmieć 08:55:11
  "A przez kogo? "

  Przez Pana Ziobrę, który prowadzi własną politykę, niekoniecznie w zgodzie z Morawieckim i Kaczyńskim. Są co najmniej cztery frakcje w rządzie, jeśli wliczyć Gowina.
 • "Obrońca praw człowieka = rosyjski szpieg?"
  -------------------
  Najpierw wytłumaczmy sobie - co to są tzw. prawa człowieków i kto je komu nadał? Otóż prawa człowieków - to prawo do bezkarnej eksterminacji ludzi stworzonych przez Boga przez czarci pomiot - nie wyłączając z tego dzieci w łonach matek.
  Wniosek?
  Wobec powyższego - czego broni każdy tzw. obrońca - praw człowieków?
 • @demonkracja 09:50:46
  Twój ,,Santo Subito" był przodownikiem tworzenia Prawa Czowieka. To prawo do bezkarnej eksterminacji ludzi stworzonych przez Boga, nadał Rzym (Watykan) panu Adolfowi Hitlerowi. Szopki aborcyjne to listek figowy mający przykryć ten interes.
 • @demonkracja 09:50:46
  Wartością daną przez Boga jest kreowanie swojego życia za pomocą Wolnej Woli - uwzględniając dekalog.

  Sprawiedliwość w obecnym systemie jest opluta, sponiewierana, bo przekupna. Sprawiedliwość powinno wymierzać 100 zawsze innych wybranych ludzi ze społeczeństwa, bo wcześniejszym zapoznaniu się z faktami, a nie jakieś chore kasty udające sprawiedliwość. ( za nasze pieniądze )
 • @Pedant 08:37:45
  ""Bo w rzeczywistości prawa dziś nic nie znaczą"
  Może i znaczą. To że złodzieje krzyczą "łapaj złodzieja" i ustanawiają reguły, nie znaczy że prawo własności nic nie znaczy."

  Jeżeli dla nich nic nie znaczy to nic nie znaczą.
  "Znaczy", ale własność, ale Ty tego słowa nie rozumiesz - prawda?
 • Dziś pod zarzutem "szpiegostwa na rzecz Rosji"
  aresztowano łotewskiego polityka Janisa Adamsonsa,parlamentarzystę z ramienia legalnej partii tyle że pozostającej w opozycji do rządzącej.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/J%C4%81nis_%C4%80damsons

  https://vz.ru/news/2021/6/11/1103742.html

  Ktoś ma jeszcze wątpliwości że to (razem z polskim przypadkiem) akcja zastraszania ?
 • @ikulalibal 21:32:44
  W samej próbie zamachu na Czubajsa jest wiele niejasności. Przede wszystkim czy była ta próba? Jeśli tak, kto tego potrzebował i dlaczego? Trudno uwierzyć w „mściciela ludu”, bo siedliskiem „mścicieli ludu” jest internet, na ulicach, z ładunkami wybuchowymi i bronią palną, mściciele tego poziomu ''popełniają autodestrukcję''.
 • @ikulalibal 18:10:39
  Zaraz do akcji dołączą jeszcze dwóch projebałtyckich tygrysów i kilka europejskich.
 • @fretka 19:02:58
  A tak w ogolę nie interesuje mnie opinia nieudacznika Kwaczkowa. Tak jak i tego całego KPSS. ''Z wierzchu czerwoni czerwoni a środku biali''. Rozwalili Sojuz i mają szczelność podskakiwać.
 • @fretka 19:02:58
  //Trudno uwierzyć //

  Nikt rozsądny w to nie wierzy poza autsajderami skupionymi wokół niego.No i rzecz jasna @ stanislav (przez "słowiańskie" v)
  Fretka wie do jakiego stopnia odbiło Szewczence? Już się na całego dekonspiruje.Przedostatni komentarz w tym temacie https://leonardo.neon24.pl/post/162191,the-end-terroru-netenyahu-izrael
 • @ikulalibal 19:49:59
  Szemrane autorytety.
 • @ikulalibal 19:49:59
  Z tym spoliczkowaniem Swanidze to pewnie też ustawka. Stają po jednej stronie barykady a dla ciemniaków udają.
 • @ikulalibal 19:52:03
  Powinien powiedzieć, że jest Żyd homo i w podskokach interweniowałby pedryl Aliu z ambasady

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031