Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1169 postów 575 komentarzy

Złamanie Protasiewicza?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nawet wydelegowani na odcinek wschodni publicyści i politycy nie są już w stanie wmawiać wszystkim, że Protasiewicza zabili, pobili, podstawili za niego sobowtóra itd.

. Zamiast jednak analizować co takiego mówi zatrzymany opozycjonista, a co jest kompromitujące m.in. dla polskiego udziału w próbie przewrotu na Białorusi - loża komentatorska przeszła z nazywania trądziku siniakami do sporu czy należy p. Protasiewicza potępiać za z(a)łamanie (jak domaga się p. Romaszewska-Guzy) czy jedynie mu współczuć (jak proponuje red. Warzecha). Cóż, bardzo to wszystko ciekawe, jednak pomija jedną, za to fundamentalną kwestię - czy Polacy przed zajęciem się sprawą p. Protasiewicza nie powinni najpierw sprawdzić co dzieje się na naszym własnym podwórku?

 

Nie zaszkodziłoby również uświadomienie, że to w III RP aresztuje się ludzi za „próby nawiązania kontakt z polskimi oraz zagranicznymi politykami, w tym pracującymi w Parlamencie Europejskim”, że ABW i prokuratura prowadząc przesłuchania również proponują układy w zamian za samoobciążenie i oskarżenie innych. I że można tak przesiedzieć nawet kilka lat bez wyroku sądowego. To właśnie przydarzyło się Mateuszowi Piskorskiemu, którego rozpoczęty w końcu proces bije wszelkie rekordy przewlekłości. To również zdarzenie sprzed kilku dosłownie dni, gdy zatrzymany, a następnie aresztowany został Janusz Niedźwiecki, któremu z miejsca śledczy zaproponowali toczka w toczkę znajomy deal: Przyznaj się, samooskarż, ukorz i obciąż innych, to zawsze coś tam ci się poprawi.

 

I dosłownie na palcach jednej ręki można policzyć kto w ogóle w tych sprawach zabrał publicznie głos, poddał w wątpliwość praktykę sądów i prokuratury czy przypomniał o naruszeniach polskiej procedury karnej. Gdy podczas debaty na temat fasadowej w III RP instytucji Rzecznika Praw Obywatelskich skandal z 3-letnim trzymaniem w areszcie M. Piskorskiego bez wyroku przypomniał Janusz Korwin-Mikke – odpowiedzią była cisza, tak samo głucha z foteli rządowych, ław tzw. opozycji i loży prasowej. A przecież JKM to nie żaden fan demokracji – ale jeden z nielicznych którzy wiedzą jak bardzo jest ona fikcją. Zwłaszcza, gdy łączy się ją z jednoczesnym gwałceniem ustanowionych praw i zwykłej ludzkiej przyzwoitości, jak dzisiaj w Polsce. Tym bardziej, że również sam Aleksander Łukaszenko również nigdy przecież nie udawał szczególnego przywiązania do demokracji i doktryny „praw człowieka”, podczas gdy hasła te są głównym elementem mimikry III RP w jej pucowaniu na państwo prawdziwie praworządne. To wszystko warto dostrzec, najlepiej zanim zaczniemy pouczać inne państwa i narody akurat na temat praworządności i wolności obywatelskich.

 

Co więcej, zasadnicza różnica opisanych przypadków z III RP i Białorusi polega na tym, że p. Protasiewicz rzeczywiście dążył przecież do obalenia obecnych białoruskich władz i mówił o tym jawnie na długo przed swoim zatrzymaniem. Polacy natomiast nawet nie zauważyli, kiedy stosowana przez polskie organy ścigania definicja szpiegostwa została zmieniona z przekazywania informacji niejawnych obcemu wywiadowi na m.in. „próby wpływania na opinię publiczną” czy właśnie „nawiązywanie kontaktów z politykami”. A to oznacza przyznanie prokuraturze i ABW prawa arbitralnego rozstrzygania czy dowolna działalność demokratyczna, lobbingowa czy nawet medialna - ma być uznana za przejaw… szpiegostwa.

 

Kto więc tak naprawdę został złamany: Protasiewicz czy Polacy?

 

Konrad Rękas

 

 

KOMENTARZE

 • Panie Konradzie,
  ci durnie u władzy nigdy nie biorą pod uwagę, że koło historii może się obrócić przeciwko nim (czyli nam, Polakom, jako ofiarom tych bezmózgów). Filosemickie zaczadzenie jest czymś najgroźniejszym w obecnym czasie - dla przetrwania narodu... Jak Lucyfer podpowie, tak te czarciki stołeczne postępują... Persja, Białoruś - co tam dobra historia, aktualne i przyszłe korzyści. Racja stanu nad Wisłą się nie liczy. Teren ten ma być skolonizowany. A dopiero Polin zawrze wszelkie sojusze, z Putinem, Łukaszenką, Bidenem, Merkel, Macronem i diabli jeszcze wiedzą z kim (Turcją, Iranem, Syrią, Hamasem - a co...! niemożliwe?). Na obecnym etapie trzeba w warszawce produkować kompromaty i skłócać wszystkich ze wszystkimi. Mosadowy diabeł w kotle miesza.
 • "Kto więc tak naprawdę został złamany: Protasiewicz czy Polacy?"
  ----------------
  Autor zadaje retoryczne pytanie - tymczasem w tym wszystkim ważniejsze jest to, że Białoruś naprawdę istnieje w przeciwieństwie do Polski. - bo Polska to już atrapa. Atrapa i żerowisko do wszelkiej maści kanalii rodzimych i rezydujących po świecie indywiduów.
 • @demonkracja 18:54:08
  Zatem: czy duch twój zstąpił i odnowił oblicze tej ziemi?
 • @Oracz 20:47:03
  ----------------
  "Zatem: czy duch twój zstąpił i odnowił oblicze tej ziemi?"
  ----------------
  Póki co zstąpił nie ten duch - więc do jakiego ducha zwracał się JP II?
 • @Zygmunt Korus 16:24:38
  100/100 Salute .
 • @demonkracja 21:33:08
  Do ,,twojego".

  No, nareszcie rozpoznany został owoc. Teraz należy skojarzyć go z drzewem z którego pochodzi.

  Bardzo męczące jest uczenie ludzi inteligentnych (bo pan się do takich wg mnie zalicza) absolutnych podstaw. A wszystko to ,,zasługa" tradycji, przed którą ostrzegał Chrystus. Lecz pamiętam jak sam miałem taki sam tok rozumowania, nawet wtedy, gdy z pomocą cudów Bóg nakłonił mnie do nabycia Biblii i studiowania Pism. Nie różniłem się wtedy od pana i jemu podobnych parafian. No, może jakimiś detalami.

  Niemniej te cuda mogłem sobie wyprosić u Boga. Jednakże ten kto nie zobaczył a uwierzył (raczej Bogu, niż w Boga), tego nagroda będzie większa. A moje napomnienia nie zaliczają się do cudów. Walczcie o swoją nagrodę.
 • @ Autor
  Bardzo zgrabnie ubrana w słowa prawda, Autorze.
  Bardzo dobry artykuł.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031