Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1169 postów 575 komentarzy

Powrót Oberżulika

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przez ostatnie lata tzw. opinia publiczna w Polsce karmiona była opowieściami o niebywałym sukcesie międzynarodowym Donalda Tuska.

Żadna panna po balu debiutantek nie mogła nigdy pochwalić się takimi recenzjami, jakie mocno już przecież przechodzony urodnik Donek otrzymywał po każdym swym pojawieniu się na europejskich salonach. A to go pijany Jean-Claud Juncker obklepał, a to Angela Merkel przytuliła, a to Donald Trump słabo skojarzył, a to wreszcie sam Donek swą imponującą tylko polskim gastarbajterom kulawą angielszczyzną zrugał twitterowo samego Borisa Johnsona – wszystko było odnotowywane przez gazety i stacje telewizyjne III RP i to bynajmniej nie tylko te programowo życzliwe. Wszak każde potępienie w mediach publicznych też jedynie dodawało chwały Donaldowi Wielkiemu, Jedynemu Zbawcy od PiS! I teraz ten Wielki, Międzynarodowo Obklepany Człowiek powrócił – hosanna nad Europą i jej polskimi wyznawcami. Tyle tylko, że to przecież wszystko fikcja. Tusk był na Zachodzie tak dobrze, jak szatniarzem (tylko, że jak na imigranta zarobkowego znośnie płatnym), a wraca do III RP wyraźnie nie z własnej woli, tylko bo mu kazali. I wcale nie wiadomo czy tak z góry skazany na sukces, jak chcieliby to widzieć jego wyznawcy.

 

Raczej Bokassa niż Napoleon

 

Jedno jest pewne – wraca, bo widać musiał. W tym punkcie jego stary kolega i dawny wspólnik, Jarosław Kaczyńskima absolutną rację. Kto zna Tuska, jego niechęć do pracy, przywiązanie do wygody i wreszcie osiągniętego stanu nieróbstwa za grubą kasę (7 milionów legalnie odłożone na europejskiej synekurze, 30 tys. miesięcznie wypłacane na obecnej posadzie, tyle samo na czekającej już za rok emeryturze) ten wie, że przecież sam sobie żadnego białego konia na przyjazd do Warszawy nie siodłał. Tyle, że właśnie – najdalej za rok i tak Donald Tusk pożegnałby się z gabinetem formalnej buzi Europejskiej Partii Ludowej, a kolejni oferenci łatwego życia jakoś nie ustawili się dotąd w kolejce. Nawet tak znaczne zasługi, jakie ma Tusk dla utrwalenia niemiecko-amerykańskiej dominacji nad Polską nie mogą wszak być opłacane wiecznie, a nawet najbardziej zasłużeni tubylczy kaprale armii kolonialnych w końcu bywali wystawiani za drzwi koszar. I by nie zostać zjedzonymi przez współplemieńców, których pomagali czołgać i okradać – często musieli zostawać ich cesarzami. Tak, robiący marsowe miny Tusk to więc nie tyle Napoleon – co raczej… Bokassa III RP.

 

Kuchenne rewolucje trzeciej świeżości

 

Do czego zresztą ex-premier powraca? Historia PO po odejściu Tuska jest stosunkowo prosta. Uciekając na europejskie lenistwo Donek chciał zostawić rząd Elżbiecie Bieńkowskiej, a partię HGW, czyli książkowo – tym najgłupszym. Pechowo zwłaszcza w przypadku pierwszej - przymiotu tego nie dało się dłużej ukrywać przed społeczeństwem. Wybrano więc przypadkową mietłę na premierzycę, ale zjazd już trwał i w tej sytuacji spanikowany lud POwski wezwał na ratunek gangstera Grześka, jako przynajmniej nie babę i nie Tuska. Tymczasem zaś Platforma znalazła się w sejmowej opozycji, czego nigdy nie umiała i nie lubiła robić, bo to szkodzi interesom. No, ale cyrk ma swoje prawa. Siłą rzecz trzeba było wybrać własnych Tarczyńskich, żeby tam coś wychodzili i piskliwie odkrzykiwali PiSowi, ku uciesze KODowego moheru. Tak z g… zlepiono Budkę. A gdy już wszyscy w PO przypomnieli sobie za co właściwie nigdy nie lubili Grzesia - potrzebna była mordka na przeczekanie aż komuś z prawdziwych decydentów będzie w Polsce znów potrzebny światły obóz europejski. I wygląda na to, że jest albo wkrótce będzie...

 

Jeśli bowiem tak zwana Koalicja Obywatelska naprawdę stała przed dylematem czy jej popisowym daniem ma być odgrzewany kotlet z Tuska czy nigdy niedogotowana sojowa potrawka z Trzaskowskiego – to znaczy, że tę polityczną garkuchnię można z powodzeniem zamknąć. Uporczywe wywoływanie Tuska świadczy bowiem dobitnie, że PO jest potrzebna już tylko własnemu aparatowi, podczas gdy upieranie się, że prezydent Warszawy jest wcieleniem Wałęsy na miarę XXI wieku dowodzi, że Platforma nie jest już potrzebna nikomu i całą wiedzę o polskiej rzeczywistości czerpie widać ze zlokalizowanych w stolicy komedii romantycznych. Jak brzmi bowiem to nowe otwarcie Tuska, dla kogo i po co on właściwie wrócił? „Żeby ratować Platformę!” – mówi się i pisze otwartym tekstem. A jaką to niby wartością dla Polaków i Polski jest ta schyłkowa partyjka???

 

Zwrócić Tuskiem

 

Specyfiką gabinetowo-trybunowej polityki PRL było jej wyraźne podzielenie na dekady. Jedna ekipa rządziła mniej więcej 10 lat, po czym szlus! Po kolejnym Polskim Miesiącu leciała, dobrze jak w ambasadory i więcej tych samych gąb (z nielicznymi wyjątkami) nie trzeba było oglądać. Tymczasem w Trzeciej RP od trzech dekad widzimy w pierwszej linii ten sam trzeci garnitur polityczków czynnych jeszcze w latach 80-tych! Imponująca to ciągłość w kraju, w którym non stop powtarza się jak wielkie zmiany są potrzebne i wprowadzane. Ale mimo tego, mimo tego zamęczania Polaków tymi samymi puchnącymi mordami doczepionymi do sprzedajnych łbów – jakieś spektakularne powroty tych zepchniętych wcześniej z karuzeli nigdy się nie udawały. Wałęsa próbował i stworzył jedynie własną parodię. Kwaśniewski mając pozornie tyle atutów więcej – ostatecznie ujawnił światu swą małość, nicość i żałosność (o pijaństwie nie wspominając), Olechowski – nikt nawet nie zauważył, że próbował, tak bardzo zmalał bez pompki, którą go wcześniej dmuchano. Czemu z Tuskiem miałoby być inaczej? Jasne, ma partię, partia dzięki dawnemu dogadaniu z PiS-em ma miliony subwencji, aparat, resztki szyldu. Ale dotąd to nie wystarczyło i raczej nie wystarczy, żeby płynnie zastąpić PiS w roli zarządu powierniczego III RP. A jednak Donald wraca mając, a przynajmniej sugerując, że ma coś ważniejszego niż jakieś krajowe układziki. Oto Tusk nieść ma jarłyk Europy, a w domyśle pewnie i nowej administracji waszyngtońskiej, by z ich błogosławieństwem dopasować polską kolonię do wzorca obecnie lansowanego przez Zachód. Cóż, może ma, może nie ma, może dopiero sam musi na niego zapracować i dlatego został zesłany do Warszawy, by pokazać, czy jeszcze warto mu płacić?

 

Gorsi od Czwartej Fali…

 

A poza tym ciekawe jest tylko jedno – że przysyłają Tuska, choć przecież do roku wyborczego zostało oficjalnie jeszcze dwa lata, a więc kto stoi na czele dowolnej partii powinno mieć jeszcze mniejsze znaczenie niż dotąd. Tusk nie jest przecież zdolny do żadnych długich marszów, żadnej żmudnej odbudowy ni pracy u podstaw. To spec od okazji, które tworzą mu inni. Czyżby więc naprawdę przychodził znowu w nadziei na gotowe, na zarządzone wyżej i przesłane po atlantyckich łączach do wykonania zlecenie odsunięcia innego emeryta, Kaczyńskiego, jako służącego chętniej tym, którzy już w Waszyngtonie nie rządzą? Ostatecznie kto będzie w polskiej kolonii zarządzał podczas jesiennej czwartej fali COVIDa i po niej – zapewne zostało już rozstrzygnięte. A powrót Wielkiego Europejskiego Sztaniarza – może być tylko ucieszną dekoracją tego przeprowadzanego nad nami i na nas procesu. 

 

Zresztą, to Jarosław Kaczyński i Donald Tusk wspólnie zakładali kiedyś Porozumienie Centrum (z Kongresem Liberalno-Demokratycznym ukrywanym w trzewiach ryby z pierwszego partyjnego emblematu) – partię współkreatorkę III RP. Jest zatem rzeczą naturalną, że wspólnie będą ten etap jej dziejów kończyli. Widać na nikogo lepszego jako naród nie zasłużyliśmy ani nie zapracowaliśmy…

 

Konrad Rękas

Sputnik Polska

KOMENTARZE

 • @Autor
  No i ?????
 • @Repsol 22:36:01
  Gdy rządza władzy, rządza bycia wielkim u osoby zupełnie nie kompetentnej zamienia się w psychopatię. Tw. Oskar pokazał, że choruje na to samo to nie są ludzie to są potwory zdolne do podpalenia Polski.
 • @Repsol 22:36:01
  Miller: Mam nadzieję, że liderzy opozycji razem z Tuskiem zbudują opozycję totalną.

  Ps...Jego pradziadkiem od strony ojca był żydowski krawiec Eliasz Miller, syn Moszego i Sure. Ojciec był krawcem, a matka szwaczką. Rodzice rozstali się, gdy miał pół roku. Pracę zaczął jako robotnik w Żyrardowskich Zakładach Przemysłu Lniarskiego. Ukończył zasadniczą szkołę zawodową, a naukę kontynuował wieczorowo w technikum Zespołu Szkół Zawodowych w Żyrardowie. Zasadniczą służbę wojskową odbywał m.in. na okręcie podwodnym ORP „Bielik” Ukończył studia z zakresu nauk politycznych w Wyższej Szkole Nauk Społecznych przy KC PZPR ...
 • @Repsol 22:36:01
  Ryży kundel służył i zakończył służbę, kolega jemu rąbał żonę jak burą sukę, on takie całe życie ma przerąbane. Scenariusz z Tuskiem na czele PO nie był pisany w Polsce. Tworzyli go inni stratedzy polityczni. Jego celem nie jest wzmocnienie PO. Celem jest stworzenie z PO partii walki o cele możnych w UE. Czy do tej walki będą użyci hakerzy i bojówki z PO? To będzie zależeć od pieniędzy jakie obiecano Tuskowi za rozkręcanie afery w Polsce 2021. On przyjechał Polaków spacyfikować, a oszalała opozycja, jak chce dorwać się do władzy, musi się słuchać, może co najwyżej stroić miny, jak prezy-dęcik Warszawy, ale ma wykonywać rozkazy. Zamordyzm i brutalność już na starcie, i żadnych demokratycznych wyborów w PO. Pogarda i nienawiść Tyska do PiS, przybrała na sile wraz z siłą jego pieniędzy, swoich lub cudzych. Oby nie doszło do tragedii, bo unijne lewactwo zamierza brutalnie rozprawić się z Polską, bez oglądania się na demokrację. POspolite POdłoty to jest taki gatunek który uwielbia być sterowany przez lokai i kapciowych. To jest taki ich socjalistyczno faszystowski fetysz. Ha ha ha muszą teraz wyprawić sobie jakąś satanistyczną orgię tak zwane fekanalia. The leaders of the European Union are moral degenerates. The Union is the same evil. Tusk nie jest Polakiem. "Polskość to nienormalność" to jego słowa. Poza tym grożenie krajowi, z którego się pochodzi jest nie do przyjęcia. Jego działalność od 89' pokazuje kim jest naprawdę. Czy ktoś widział jakiegoś np. Niemca, który mówi źle o swoim kraju publicznie? Tusk jest zwykłym lokajem. Nigdy nie realizował interesów Polski. Jak wróci do Polski na nie na białym koniu, a na białej świni. Tego co dzieje się naprawdę w krajach, które przyjęły niby uchodźców to nigdy nie zobaczymy. Żadnych imigrantów muzułmańskich w Polsce. Trwa islamizacja celowa Europy. A Tusk bierze w tym udział. Czy za panowania germanofila (ostrzej: folksdojcza) Tuska były jakieś inwestycje? Nie, nie było. Było wyłącznie "zwijanie": przemysłu stoczniowego, kopalni węgla, linii kolejowych, dworców kolejowych, przedsiębiorstw PKS, komisariatów policji, urzędów pocztowych, posterunków straży granicznej, a nawet jednostek wojskowych. Za czasów PO, siły zbrojne RP zostały zredukowane ze 133 tysięcy (w roku 2007 za rządów "pierwszego PiS-u") do 96 tysięcy żołnierzy w roku 2015. Najgorszy premier w Historii Polski. Stworzył mafijne państwo karierowiczów miernot u władzy. Skromnie tylko powiem.... każdy członek czerwonej kliki PO powinien mieć sprawiedliwy proces, a następnie sprawiedliwie być rozstrzelany....! Za lata opluwania, poniżania w PE Polski kraju który dał im chleb na stole, dach nad głową i buty na nogach...Polska i jej dalsze losy ich obchodzą tyle co żydoszwaba Tuska...!Czas spojrzeć prawdzie w oczy i przestać się okłamywać, być szczerym ze sobą, zmierzyć się z tym, co niewygodne, niesprzyjające, nieprzychylne....Jedno jest pewne partia PO dawno zgniła i już tylko śmierdzi.
 • @Repsol 22:36:01
  Tuska przemówienie to, bełkot, wrogość, nienawiść i pogarda do wszystkiego co się w Polsce stało po jesieni 2015 roku. To był występ człowieka, który otrzymał zadanie: Zabić Polskę! Rozkaz wykonać! Zaspokajanie przez ryżego swoich zachcianek postrzega się jako osiąganie sukcesów. Nie liczy się więc Polska, bo jest tylko nieistotnym elementem gry, ważne są tylko zachcianki rudzielca. Dla Tuska nie liczą się żadne moralne zasady, bo one są tylko dla prostych ludzi. Liczy się tylko własny egoistyczny cel. Tusk wszystko zdepcze, aby go osiągnąć, Ma mentalność zbrodniarza. Jak Tusk niszczy bliskich współpracowników, których… się boi, przekonali się Płażyński, Olechowski, Rokita, czy Gilowska. Schetynę uPOKOrzył, a teraz robi to z Trzaskowskim, bo ten „rośnie w siłę”. A Tuska sukcesy to praca do śmierci, sześciolatki RAUS do szkoły, zabranie pogrzebowego, kradzież 160 mld z OFE, sprzedaż stoczni Katarczykom, Amber Gold, Olt Express, likwidacja LOT i same Afery.
 • @Repsol 22:36:01
  Rudy folksdojcz tworzy V kolumnę Niemiecką na zlecenie Berlina i z niemieckiej ambasady, w której urzęduje syn hitlerowca, były szef ich wywiadu. Po to został tu przysłany. A Trzaskowskiego Niemcy zrobili w chuja. Cytuję Tuska - „jeżeli słyszę, że PiS robi niektóre rzeczy dobrze to dostaję furii„ czyli Tusk to chory na nienawiść psychopata do zapakowania w kaftan bezpieczeństwa. Tydzień czy dwa temu były doniesienia prasowe, że podobno frau Merkelowa się mocno wkurzyła na Polskę. No i frau zadziałała i POwiedziała „Tusku, jedź tam i zrób mi porządek natychmiast, bo nie może tak być, że te Poloki nam tu tę naszą jewropę demoralizują, a jeszcze o jakieś reparacje za wojnę od narodu niemieckiego, który przecież wtedy był pod okupacją/niewolą hitlerowską, występują. Jedź tam Tusku i nie wracaj mi do jewropy, zanim tam porządku nie zrobisz”. Platforma Oszustów. Jak można tych POdludzi nazywać opozycją w ogóle? Toż to zwykła zbieranina cwaniaków, złodziei, oszustów i groszorobów, gotowych sprzedać kraj zachodowi i zgasić światło, byle nie zabrakło ośmiorniczek do końca życia. Nie różnią się niczym od pospolitych gangusów, mafiozów i kryminalistów, tyle, że nazywają się politykami i mają więcej przywilejów i możliwości niż zwykły gangus. Ale robią dokładnie to samo.
 • Autor
  Bardzo trafny, wnikliwy acz nie pozbawiony złośliwości artykuł. 5* ode mnie. Niestety, moja nadzieja, że te wszystkie partyjne gnidy rychło wylądują na śmietniku historii, jest całkowicie pozbawiona racjonalnych podstaw.
 • @kula Lis 69 07:08:05
  Aby nikomu nie przyszło do głowy głosować na tuskowych kundli, przypomnę jeszcze:
  AFERY PO
  1) Afera taśmowa
  2) Afera hazardowa
  3) Afera wyciągowa
  4) Afera stadionowa
  5) Afera autostradowa
  6) Afera stoczniowa
  7) Afera AmberGold
  8) Afera Elewarru
  9) Afera z informatyzacją MSW
  10) Afera z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru
  11) Afera z budową elektrowni atomowej (od 5 lat trwa „wybieranie” jej lokalizacji, a kasa dla zarządów specjalnych spółek leci)
  12) Afera z opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych
  13) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł)
  14) Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn
  15) Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów)
  16) Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł)
  17) Podniesienie VAT-u na wszystko
  18) Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców
  19) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych
  20) Podniesienie akcyzy na paliwo
  21) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa)
  22) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego
  23) Wprowadzenie nowego podatku paliwowego - tzw. opłaty zapasowej
  24) Nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!)
  25) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego
  26) Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego
  27) Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego
  28) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO
  29) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej
  30) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń
  31) Przyjęcie ustawy o „bratniej pomocy” (tzw. ustawa 1066)
  32) Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi
  33) Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS do jakich doszło w latach 2008 - 2013
  34) Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych
  35) Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty)
  36) Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej (najdroższy gaz w Europie)
  37) Blisko 3-letni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego
  38) Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej
  39) Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów);
  40) Ograniczenie potencjału militarnego
  41) Brak przemyślanej i suwerennej polityki zagranicznej
  42) Wszechobecny nepotyzm i kolesiostwo (tysiące stanowisk opłacanych z publicznej kasy dla plat
  formianych kolesi)
 • @viridiana 08:24:05 5! i pzdr!
  Donaldzie Tusk - obok Szczęsnego Potockiego, Rzewuskiego, Kohna, Dzierżyńskiego, Marchlewskiego, Wandy Wasilewskiej, Jakuba Bermana, Bieruta, Humera, Zarakowskiego, Szechtera-Michnika, Bolka, Geremka jesteś największą MORALNĄ, IDEOLOGICZNĄ, TECHNICZNĄ i EKONOMICZNĄ , NIEMIECKĄ ZARAZĄ w 1000-letniej historii Polski.
 • @viridiana 08:24:05
  Święta racja, powiedział bym więcej mianowicie iż Polacy nie dorośli nawet do miana 'banana republic'. Gdyby było inaczej to ten rudy kryminalista zostałby aresztowany w momencie postawienia nogi na terenie RP za zdradę kraju. Poza tym... Co to za przywództwo? Kto go wybrał?
  To po prostu klasyczne przesuwanie pionków "po (PeO) uważaniu:
  1. Kopacz, posuń się, bo Donald wskakuje
  2. Arłukowicz, posuń się, bo Donald wskakuje
  3. Budka, posuń się, bo Donald wskakuje
  A Donald wskakuje na p.o. (PełO) To ma być przywództwo? Śmieszne.
 • @viridiana 08:19:15
  Było wiadomo że, mimo zaklęć prawicowego dziennikarstwa, Tusk wróci. Wiadomo to było od momentu gdy USA sprzedały Polskę Niemcom jak się sprzedaje krowę. I będzie zmiana ekipy na niemiecką. Tylko trzeba to jakoś sprzedać w postaci jakiegoś politycznego przedstawienia. Nikt przy zdrowych zmysłach nie sądzi chyba że ten cymbał sam w sobie jest w stanie coś zmienić. On tu tylko świeci mordą.
 • @Repsol 22:36:01
  Tusk o niczym świadomie nie zadecydował. To tylko kolejne postawione mu zadanie, czyli rozpaczliwa próba odbudowy proniemieckiej opcji politycznej zrujnowanej przez tow. Budkę i kamratów. Tusku matole pamiętamy co skurwysyńskie POmyje robiliście z prezydentem Lechem Kaczyńskim za życia i po śmierci. Jak pluliście i plujecie na patriotyzm, na moją ojczyznę Polskę. Nie zapomnę wam bezrobocia, nie oZUSowanych śmieciówek, pracy za 4zł na godź, emigracji Polaków, podniesienia wieku emerytalnego, Balcerowicza i wyprzedaży majątku narodowego, amber gold , dzikiej reprywatyzacji budynków komunalnych w warszawce i innych miastach, chęci przyjęcia czarnuchów i zrobienia z Polski kalifatu, rozkradania Polski na wszelkie sposoby (VAT, hazardowa, stoczniowa, węglowa, spirytusowa, paliwowa i chuj wie jaka jeszcze), deprawacji i popieranie wszelkich zboczeń i wynaturzeń. Wyrzucenia mnie z pracy za prawicowe poglądy. Wszelkie najgorsze antypolskie kurwy, SBecy, pedolewactwo złodzieje i bandyci (95% osadzonych głosuje w zakładach karnych na PO) to jest wasz elektorat. Czego się kurwy nie dotkniecie zamieniacie to w pył. Nigdy nie będziecie rządzić chyba, że po moim trupie. Kto tylko ma jakąkolwiek możliwość to wypierdalać z roboty pedolewaków i POmyje na zbity ryj! Jak daleko mogłaby być Polska i Polacy w reformowaniu państwa gdyby nie te kurwy co z każdą nawet najmniejszą sprawą latają do unijnych pedolewackich kurew na skargę. Zablokowali reformę sądownictwa i teraz SBecy sędziowie wypuszczają złodziei na wolność. Kornik wpierdolił puszczę a kurwy się cieszą, że czym gorzej dla Polski tym lepiej dla targowicy a na koniec chcą zamknąć Turów i Baltik Pipe i rozjebać Polskę na dzielnice. Jewrokurwy nie dadzą nam żadnych uzgodnionych pieniędzy nawet tych co sami wpłacamy do tego kołchozu. Już nigdy kurwy nie wygracie wyborów bo Polaków jest więcej niż kurew.
 • @viridiana 08:19:15
  To jest polityczne zero i zaraz będzie miał tylko samych wrogów w PE, protektorka lachę na niego wywala. Kogo on miałby porwać w Polsce? Wszyscy pamiętają jak nas okradł z OFE i kobietom o 7 lat dłużej pracować do emerytury. Niech ta jego szantrapa pracuje do stu lat. Co dał Tusk i PO ludziom ?
  1- praca do 77 roku dla każdego, nawet robotnika na rusztowaniach
  2- wszechobecna nędza i bezrobocie. Dziś bezrobocie jest nie 20% Tuska ale zależnie od metody liczenia od 5,5% do 3 %. Najmniejsze w Europie. 3- 3 miliony młodych wypchniętych za granicę za chlebem
  4- likwidacja w kraju wszystkiego: stoczni, komisariatów policji, szkół, szpitali, przemysłu
  5- wyprzedaż Niemcom ziemi za pomocą siatki słupów
  6- obrabowanie Polski z 500 miliardów wpływu z podatków. To więcej niż cala pomoc z Unii przez 8 lat ich rządów. Pomocy z UE więc nie było!
  7- 8 milionów harujących na umowach śmieciowych bez ubezpieczenia czyli w przyszłości bez emerytury
  8- płaca minimalna 970 zł (a dziś to 2850)
  9- i gadanie, gadanie, gadanie i mowę nienawiści
 • @viridiana Tusk to "słup" Niemiec w Polsce. Nic nie znaczące stanowiska miały utrwalić wśród głuPOli mit Tuska jako wielkiego
  POlityka..No dobrze, ale co będzie teraz z oficerem prowadzącym IM Oskara Hausmeister od rezydenta BND w RP Grasiem? Tak się kończy każde zaprzaństwo i brak poczucia wspólnoty czym jest nasza ojczyzna. Dla młodego Tuska Polska to była nie normalność i to się zapewne już nie zmieni. Tusk był najgorszym nieudacznikiem w Brukseli, który zawsze będzie kojarzony z Brexitem i zalaniem Europy szambem z Afryki. W Polsce będzie kojarzony na zawsze z największymi aferami takimi jak VAT, Amber Gold, OFE, prowokacje różnego rodzaju, żeby pokazać Polskę światu jak najgorzej. Gdyby Tusk miał takie możliwości jak kiedyś Adolf, to zniszczyłby ten kraj gorzej niż naziści. Centkiewicz wylał na rudy łeb wiadro pomyj, a ryży skomentował to z głupkowatym uśmieszkiem. Każdy normalny człowiek poszedłby do sądu z pozwem dla oszczercy. On nie zrobił nic, bo się bał, że podczas rozprawy wyjdą na światło jego brudy.

  My starzy Polacy pamiętamy dorobek, wizerunek i osiągnięcia liberałów, UW, KLD, szeroko rozumianej Lewicy, PO jest złe, oni wszyscy ściśle powiązani ze służbami UB, SB i strukturami PZPR z PRL. Teraz zmieniają swoje złe cechy wprowadzając Hołownię, który zasila swoje szeregi politykami Lewicy i PO (wszystko jasne co złe przekazują następnej partii). Te siły polityczne przy użyciu fałszywego planu chazarskiego żyda i omc magistra socjalistycznej ekonomii po WUMLu Aarona Bucholtza aka Balcerowicza doprowadziły do wyprzedaży majątku narodowego, ponad 30% bezrobocia, okropnej biedy ponad 70 % rodzin w Polsce dzieci tych rodzin głodowały, Tusk razem z PSL wydłużał wiek emerytalny do 67 lat, wyprzedano banki, prasę i środki informacyjne do kapitału zagranicznego. Należy podkreślić że NIE BYŁO RZADNYCH TARCZ OCHRONNYCH! Rodziny w Polsce te skutki i cierpienie odczuwają do tej pory. Dopiero rządy Zjednoczonej Prawicy (PiS) chronią rodziny od totalnej biedy. Uwaga: Hołownia czeka i zaprowadzi powrót zła ja za PO, PSL i Lewicy. Obecnie Młody Gomułka czyli Budka totalnie się kompromituje, wcześniej bezmyślnie bronił byłych oficerów z PRL po obniżce emerytur, a Trzaskowski ma jakieś zaćmienie umysłowe bo nic więcej tylko bredzi o zamknięciu TVP INFO innych swoich błędów nie widzi skandal. Totalna opozycja atakuje Polaków. Sprzyja niemieckim i rosyjskim interesom. Nie podoba im się gospodarczy rozwój naszej ojczyzny! Protestują przeciwko trzem dużym inwestycjom, które są budowane! CPK, przekop Mierzei Wiślanej i tunel w Świnoujściu są solą w ich oku! Polacy trzymać się za kieszenie (ale to nie pomoże już to przerabialiśmy w przeszłości), jeśli opozycja dojdzie do władzy razem z Hołownią, Lewicą i Trzaskowskim, to odbierze zapomogi dla rodzin 500+, 300+, obniżony wiek emerytalny, obniżenie podarku z 18% na 17%, brak podatku do 26 lat , będzie duże bezrobocie , narzekanie na poprzednie rządy PIS, prywatyzacja resztek majątku na rzecz Niemiec i Rosji oraz inne niekorzystne rozwiązania. Rodziny Polskie będą żyć w biedzie na kolanach tak jak było w przeszłości za rządów liberałów i lewicy, rządy Buzka, Millera, Tuska kłamcy, Kopacz. Przez te 26 lat byliśmy wyrobnikami Europy, emigracja za pracą na własny koszt itd. Esbecką przeszłość i biedę oto co nam zafundowali ośmiorniczki PZPR to SLD, UW, UD, PO, i PSL itp. wylęgarnie mafiosów i złodziei obecnie Koalicja Esbecka! Oddajcie te skradzione setki miliardów złotych STARCZY NA WSZYSTKO!
 • "Powrót Oberżulika"
  -----------------------
  Oberżulik czyli nadkanalia rodem z Piekła w ludzkiej skórze vel Hyży Ruj - ma tak nagrabione w atrapie Polski, że jego powrót może tylko wzmocnić PiS.
  Wniosek?
  Ponieważ nie dzieli się przez zero (magdalenkowa ferajna to monolit) - więc oberżulik czyli nadkanalia rodem z Piekła w ludzkiej skórze vel Hyży Ruj - ma wzmocnić magdalenkową ferajnę - chociaż wyglądać to będzie, że wzmocnił PiS.
 • @Repsol 22:36:01 Przed wojną o takich mówiono V Kolumna.
  Ryży kundel Makreli już do końca swojego POdłego żywota będzie musiał pluć na polskich patriotów i ich sojuszników aby odwdzięczyć się Niemcom za POsadę szatniarza w Brukseli i za sowity jurgielt. Rudy mściwy i proniemiecki, nigdy nie upomniał się o interes Polski. Ale Kaczyński to polityk proizraelski, też nigdy im nie powiedział wara od Polski, a gdzie w tym Polska?
 • 5*
  Fragment książki śp. Albina Siwaka "Bez strachu" tom 2.

  "[...] jeśli idzie o zachowania i przeszłość, to myślę, że warto żeby luzie wiedzieli jaki był i co mówił obecny nasz premier – Tusk. [...]

  Otóż w 1992 roku , gdy już wróciłem z Libii, zaprosił mnie do siebie dyrektor jednej z firm mającej kontrakt w Libii. A że zżyliśmy się i uważaliśmy się za przyjaciół, to zaprosił mnie do siebie, do Gdańska.

  Było to już po upadku rządu Bieleckiego i Zarząd Główny Związku Kaszubów Polskich robił Drugi Kongres Kaszubski. Przyjaciel, jako biznesmen, sponsorował ten Kongres, gdyż czuł się Kaszubem, a wtedy była moda na sponsorowanie, gdyż przeważnie wszystkie zarządy główne był biedne jak myszy kościelne. Więc ten mój przyjaciel otrzymał zaproszenie na dwie osoby i to z zaznaczeniem miejsca w pierwszym rzędzie krzeseł.
  Nie byle jaka sensację wywołała moja gęba, znana wtedy z telewizji.
  Więcej i robiono mi zdjęć niż siedzącym w prezydium. Donald Tusk wtedy był wiceprzewodniczącym Zarządu Głównego i oczywiście miał wystąpienie programowe. Cała ta impreza odbywała się w Domu Technika w Gdańsku przy ulicy Ratajskiej 6. Głos zabrał pan Tusk 13 czerwca i mówił tak:

  „Moje wystąpienie ma charakter programowy i by rozpisać go na kierunki
  działań i wcielać w życie nosi to wystąpienie tytuł:

  ”Pomorska idea regionalna jako zadanie polityczne".

  Przedstawił w nim swój program pełnej autonomii dla Pomorza (Kaszub),
  które powinny posiadać nie tylko własny rząd, ale własne wojsko i pieniądze.

  Słuchałem osłupiały – Czy on mówi to poważnie? Czy też za chwile
  powie, że żartował? Mój przyjaciel, z tytułem doktora, kazał mi żebym go
  uszczypnął, bo może śpi i może ta mowa mu się śni. Ale to było na
  poważnie, nie był to żaden żart czy sen. Na taką mowę ksiądz Janusz Pasierb i posłowie Szablewski i Franciszek Pieczka, szefowie Wielkopolan i Górnoślązaków oraz wielu innych delegatów wyraziło swe oburzenie. Oni nie widzieli Kaszub inaczej jak w Polsce, jak i Polski bez Kaszub.

  Poseł Feliks Pieczka wskoczył na mównicę i powiedział:
  „Oddzielenie Kaszub od Polski byłoby nie tylko przestępstwem wobec racji stanu, ale i wobec interesu Kaszub”.
  Przypomniał słowa hymnu kaszubskiego: „Nie ma Kaszub bez Polonii, a
  Polonii Bez Kaszub”.

  Zrobiło się duże zamieszanie i wszyscy, którzy zabierali głos po Tusku, w
  ostrych słowach potępiali mówcę, a niektórzy pytali go, czy dobrze się czuje.
  Mój przyjaciel, Kaszub z krwi i kości, nie mógł ochłonąć z wrażenia, że
  coś takiego może mówić Kaszub. Wiele osób nie mogło się przez dłuższy
  czas uspokoić i wracało do tego, co usłyszeli od Tuska. Nic dziwnego, że
  przewodniczący Rady Naczelnej Stronnictwa Narodowego w dokumencie, o sygnaturze akt VI NS rej. E.w.p. 206, Kartuzy z dnia 22.VI.2005 roku, zadał takie pytanie:

  „Czy człowiek, który od wielu lat wykazuje działanie na rzecz dezintegracji Polski i Narodu Polskiego może być premierem i kandydować na prezydenta? Gdzie i po co on Polskę zaprowadzi?”

  W innym źródle o Tusku m. in. podają takie oto kwiatki, cytuję:
  „Dla D. Tuska żołnierze Polskiego Państwa Podziemnego, żołnierze Armii
  Krajowej i Gryfa jeszcze w 1985 roku (!!! A.S.) byli”.

  I w innym miejscu napisano:
  „Patriotyzm Tuska... Dla Tuska nadal Polska to "mit", a polskość , to
  nienormalność”. (Nasz Dziennik z 7.10.2005 r. artykuł ks. prof. Jerzego
  Bajdy pt. „Dlaczego nie głosuję na Tuska”)."
 • WPS
  Kolega Rękas napisał zgrabny artykuł, na którego końcu zawarł gorzką refleksję. Pod tekstem jak zazwyczaj, aż do znudzenia, pojawiają się urągania nad kolesiami, którzy od ponad 30 lat rządzą utyskującymi.

  Warto zapytać: jak długo można paprać się w magdalenkowym gównie? Jaka korzyść płynie z urągań i epitetów? Czy Polaków jedynie na to stać?

  Należałoby raczej zastanowić się co zrobić, i jak konsekwentnie i z determinacją działać żeby takie indywidua, jakie od ponad 30 lat rządzą polską trzodą konsumpcyjno-wyborczą, raz na zawsze nie tylko odsunąć od polskiej polityki, ale także wystawić im stosowy rachunek za czas dewastacji majątku i świadmości narodowej i wreszcie wyegzekwować, to co ukradli, bez cienia pobłażliwości dla beneficjentów, jak równiez dla paserów.

  Rozpamiętywanie nad hucpą polityczną rozgrywaną na naszych oczach przez PiS i PO i pozostałe mafie pookragłosołowe, urąganie rządzącym marionetkom politycznym bez jakiejkolwiek, zaplanowanej i zorganizowanej na okres najbliższych 3- 5 lat, akcji wyeliminowania ich raz na zawsze ze sceny politycznej, to nieszkodliwa zabawa, którą wspomniane marionetki mają głęboko w czterech literach, a nawet może czerpią z tego jakąś perwersyjną satysfakcję.
 • @Kmieć 10:53:25
  Orwell: „Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów, nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.” Brawo elektorat Tuska i Trzaskowskiego! Możecie być dalej dumni z nienawiści do PiS!
 • @Kmieć 10:53:25 dla her Tuska to degradacja, ale rozkaz Merkel jest ponad wszystko, Dojczland Dojczland iber ales!
  I tak oto Tusk na jeden z ostatnich rozkazów Merkel, bezceremonialnie, nie statutowo zmienia władze w PO! No cóż, kto płaci - ten wymaga! PO to w rzeczy samej ręcznie sterowana niemiecka V kolumna! Tusk zrobił to co zawsze i co robią wszyscy tyrani „wyciął” tego który mu najbardziej zagraża. Tym razem jest to Trzaskowski..wystukał Rafałka bez mydła!…./musiało boleć!../. To dwie mściwe obrzydliwe kanalie jedna jak widać okazała się silniejsza.

  Jaka partia taki stołek, brak wyboru (szefa partii )poprzez wybory, apodyktyczna złodziejska, bez programów broniąca obce interesy Peło nie posiadająca moralnych wartości, nie może rządzić krajem!
 • @Kmieć 10:53:25 wrócił to i gites nie będzie potrzeby wystawiania europejskiego nakazu aresztowania
  https://images90.fotosik.pl/517/f7db40d28fcc89ca.jpg

  https://images91.fotosik.pl/517/c8948e8d68a6e05e.jpg
  https://images91.fotosik.pl/517/50c3bfd071e0db35.jpg
  https://i.postimg.cc/9FjcbxQQ/wroci-czy-ucieknie-z-kasa-31846.jpg
  https://images90.fotosik.pl/517/7b0a5a0bfbdc64de.jpg
  Donald T, jako głupek ma swój słupek...

  https://i.postimg.cc/fTYvdbJr/Tusk-jako-glupek-na-slupku-1.jpg

  Tusk źle działa na dzieci, jak mawiał Rokita. Miał rację. Te jego wilcze oczy, niesympatyczny grymas twarzy, patrzenie spode łba..Teraz jeszcze polskie biedactwa nie wiedzą, co ich czeka. Zaciskanie pasa, szczaw, mirabelki i kamieni kupa. Rudy wrócił w samą porę, teraz należy go przewieźć na Al. Szucha i przesłuchać. Po między przesłuchaniami intensywnie szczepić przeciwko wirusom co dwie trzy godziny. Jeżeli zemdleje to trzeba mu zrobić transfuzję krwi. Niech nam powie których lokalizacji Polskich elektrowni jądrowych Angela boi się najbardziej. Ponieważ należę do ofiar eksperymentów Donalda Tuska na prawdzie, nie ma możliwości abym kiedykolwiek uwierzył w choć jedno słowo tego człowieka. Zawsze będę pamiętał jego łgarstwa na temat wieku emerytalnego i przekręcenie moich 72 tysięcy złotych z OFE. Dla mnie jego nazwisko już do końca moich dni będzie synonimem parszywego oszusta.
  A propos nepotyzmu i korupcji politycznej.
  Józef Bąk Tusk zatrudniony na stanowisku głównego specjalisty ds. inwestycji w Zarządzie Transportu Miejskiego w Gdańsku u partyjnej przyjaciółki Dulkiewicz. Wcześniej pracował dla Amber Gold Plichty w OLT EXpress, gdzie obaj z tatą wiedzieli, że to LIPA, i przeprowadzał wywiad sam ze sobą dla GW. PiS zróbcie ustawę, zakazującą rodzinom partyjniaków, prezydentom miast, radnym zasiadania w spółkach miejskich i radach nadzorczych przedsiębiorstw i spółek miejskich.
 • @Kmieć 10:53:25
  Dlaczego żaden z tzw. dziennikarzy nie zapyta tego "zbawcy" Tuska o jego zapewnieniu będąc Polskim premierem o wyższości tego zaszczytu nad funkcje w strukturach europejskich. Jak wszyscy wiemy, chwilę po tym wyznaniu porzucił funkcję premiera i przewodnictwo PO i uciekł do Brukseli bo tak mu kazała ta niemra z Bundestagu, wstyd... Ale to nie tylko to. Jest wiele innych i podobnych przykładów na zakłamania tego politycznego błazna.... Tusk to wyjątkowa antypolska kanalia. Dla niego polskość to nienormalność.....
 • @Kmieć 10:53:25
  Jeśli ten naród na niego zagłosuje, to nie zasługujemy chyba na własne państwo. Niedobrze się robi - autentycznie słabo- słuchając kłamstwa, bezczelności, hipokryzji tego człowieka. Mam nadzieję, że pewnego dnia ludzie go zlinczują dosłownie i w przenośni.
 • @Kmieć 10:53:25
  Przewodził Tusk EPL samemu nie będąc w PE. Teraz przewodzi PO samemu nie będąc ani w Sejmie ani w Senacie. W tym jest przynajmniej jedyny sam w sobie. Przypadek Tuska tylko unaocznia fakt, że dzisiaj PO to ... INTELEKTUALNA PUSTYNIA! chociaż możliwe, że skumał to Trzaskowski, bo wygląda na to, że Rafał nie jest zachwycony poczynaniami "króla europy" (czytaj: figuranta Angeli Merkel)
 • @Kmieć 10:53:25 jaka zużyta morda
  https://img.dorzeczy.pl/img/przewodniczacy-europejskiej-partii-ludowej-donald-tusk/de/28/d7e437283ab6cb597701118ee0e3.jpeg
 • @Repsol 22:36:01
  Jedyną misją Tuska jest totalne podporządkowanie Polski niemieckiej mafii. Won z Polski szkopski szmatławy sprzedawczyku!
 • @Kmieć 10:53:25
  Diagnoza dotycząca wrodzonego kretynizmu Tuska. Jaka groza? te wybałuszczone dzikie oczy i wzrok to świadectwo jego kretynizmu i strachu o czym poniżej. Macie na tacy przeze mnie podany klasyczny kliniczny przykład kretyna, oto diagnoza wykonana przez moją śp już niestety Małżonkę mgr mikrobiolog na podstawie poniższego zdjęcia ryżego wnusia esesmana, także na podstawie zdjęcia jego dziadka.
  http://republika.pl/blog_rh_4757899/7279220/sz/donald_tusk_pap_450.jpeg

  Diagnoza: Jego matka lub ojciec mieli, raczej matka, bo ona kretyna urodziła, chorobę tarczycy, tzw. Wole; chorobę Gravesa-Basedowa; chorobę Hashimoto; niedoczynność lub nadczynność tarczycy; obrzęk śluzowaty. Objawami choroby Gravesa-Basedowa są: utrata masy ciała( nawet przy wzmożonym apetycie), nerwowość, drażliwość, (lub stałe rozdrażnienie, nerwowość, wybuchowość), bezsenność, zmęczenie, lenistwo, osłabienie mięśniowe, drżenie rąk, uczucie gorąca, nadmierne pocenie się, często także biegunka. Następuje przyśpieszenie czynności serca, wywołujące kołatanie i potencjalnie niebezpieczne zaburzenia rytmu serca. Przerost tkanek w przestrzeni pozagałkowej powoduje olbrzymi wytrzeszcz gałek ocznych, a niekiedy także ich zapalenie.Niedoczynność tarczycy, w skrajnej postaci zwana obrzękiem śluzowatym, jest szczególnie groźna u kobiet w ciąży, grozi bowiem kretynizmem u urodzonych przez taką osobę dzieci, jeżeli nie rozpocznie się, ich leczenia już w pierwszych tygodniach ich życia. Kretynizm przejawia się, w zaburzeniach wzrostu w życiu płodowym i ciężkim niedorozwoju umysłowym. Z tych wszystkich względów u wszystkich noworodków powinno się, sprawdzać stężenie hormonów tarczycy, a w przypadku wnusia esesmana takiej możliwości w latach pięćdziesiątych nie było, więc urodził się, kretyn, co widać po zdjęciu. W czasie postępującej choroby, zmienia się, osobowość, występuje utrata pamięci, i inne zaburzenia intelektu ( o ile się, go posiada, a u wnusia esesmana jest jego całkowity brak od urodzenia),a nawet stany otępienia( widoczne u wnusia podczas posiedzeń w ławach sejmowych), błędnie rozpoznawane jako otępienie starcze. Choroba narasta powoli, po czasie występują zmiany skórne, wypadają włosy, siwieją. Konkluzja jest jedna, patrząc na zdjęcie ryżego ćpuna, alkoholika, a mianowicie taka, że dzięki jeszcze większym kretynom co go wybrali, bo ci co go wystawili i nim kierują nimi nie są, rządzi a raczej nie rządzi, fuhrer KRETYN od urodzenia. Jestem ciekaw jak ten skretyniały osobnik skończył szkołę podstawową, średnią, studia. Miło wam fani i wyborcy fuhrera KRETYNA?, choć on sam nie winien, że się KRETYNEM urodził, ani jego śp. matka, czekam na waszą odpowiedź. Wysłałem także tę diagnozę na adres kancelarii KRETYNA, czekam na odpowiedź, czy im jego pracownikom się, mojej Małżonki trafna diagnoza stanu zdrowia wnusia esesmana spodobała. Do dziś adresat mi nie odpowiedział, tylko pani z kancelarii, że adresat dostał do rąk własnych, cieszyło mnie, że chociaż pracownicy posiedli prawdę o swym szefie. Także i posłowie z komisarzami w PE i tante Makrelą dostali tę diagnozę. Odpowiedział mi Nigel Farage, że trafione w 10/10! złożył gratulacje mojej Małżonce. // To by się zgadzało z tym co jakiś czas temu powiedział o wnuczku dziadka z Wehrmachtu i SS jego dobry znajomy niejaki Alef Stern w wywiadzie z blogerem FIATOWCEM na portalu NE. Alef Stern o Tusku cyt: Zakompleksiony chłopiec z podwórka-swojego czasu wiele się mówiło o depresjach Tuska, o jego napadach złości, o płaczu, o deptaniu marynarek kolegów. Czy tak się zachowuje zdrowy człowiek? Silny lęk przed odrzuceniem, działanie autoagresywne, wahania nastroju, napady intensywnego gniewu. Brak dojrzałości emocjonalnej, brak pracy nad sobą, brak systematyczności i wrodzone lenistwo, którym się publicznie w mediach chwalił! Pali cygara i papierosy, uwielbia alkohol. Jest wiele filmów z kampanii wyborczej, gdzie po analizie widać-małe źrenice, wąskie rozbiegane i rozszerzone oczka. Po sposobie chodzenia Tuska widać postępującą już bardzo zaawansowaną chorobę alkoholową. // Rude jest cwane jak reszta tej gdańskiej hałastry cinkciarzy, paserów i innych drobnych złodziejaszków, których Bolek wepchnął do polityki. A teraz sukinsyny są paniskami i jedni poszli w biznesy inni tak jak rude i Lewandowski na stołki unijne a ludzi wyrzuca się na bruk bo gmina oddaje kamienicę właścicielowi, który odsprzedaje ją razem z ludźmi firmie i gminę nie obchodzi los tych ludzi, których kiedyś zakwaterowano. Co za państwo nam stworzyli bandyci, powinni odpowiedzieć przed sądem za draństwa, których dopuścili się w stosunku do innych. [ Wytrzeszcz (oftalmopatia, orbitopatia) Choroba Gravesa-Basedowa jest najczęstszą przyczyną powstawania naciekowego wytrzeszczu oczu czyli oftalmopatii, która może występować w 10-30% przypadków tej choroby. Oftalmopatia może pojawiać się przed wystąpieniem objawów nadczynności, w pełni choroby lub nawet po pewnym czasie od skutecznego leczenia choroby. Nasilenie wytrzeszczu jest różne - od przypadków łagodnych do zaawansowanych. Każdy przypadek naciekowego wytrzeszczu powinien być leczony przez doświadczonego specjalistę z tego zakresu. Przyczyną oftalmopatii jest gromadzenie się wokół gałki ocznej i w pewnym stopniu w jej obrębie substancji śluzowatych i nacieków komórkowych. Poza defektem kosmetycznym może dochodzić do powikłań takich jak owrzodzenie rogówki, podwójne widzenie, jaskra, światłowstręt czy nawet trwałe uszkodzenie wzroku.] [Szczękościsk (łac. trismus) – przemijające ograniczenie ruchomości rozwarcia szczęk spowodowane odruchowym przykurczem mięśni unoszących żuchwę (żwacz, mięśnie skrzydłowe lub skroniowe).
  Przyczyny miejscowe:
  a. - stan zapalny (np. zakażenie przestrzeni skrzydłowo -żuchwowej po znieczuleniu do otworu żuchwowego, zapalenie mięśni żwaczowych, stawu skroniowo-żuchwowego, około zębowe, promienica, ropień np. około migdałkowy, ropnie zewnątrz ustne) uraz jako powikłanie po usunięciu zębów (trzonowych górnych i dolnych)
  b. - dysfunkcja skroniowo-żuchwowa
  c. - ropowica dna jamy ustnej
  d. - zębo pochodne zapalenie okostnej
  e. - zaburzenia nerwicowe
  Ogólne:
  a. - niektóre schorzenia OUN
  b. - histeria
  c. - nowotwory
  d. - tężec (czasem jako pierwszy objaw)
  e. - padaczka (częsty objaw)
  f. - narkotyki (np. amfetamina)
  Wszelkie substancje, które powoduje skurcz mięśni, także będą powodować zaciskanie szczęk np.: narkotyki. Zażywanie amfetaminy może objawić się odruchowym zgrzytaniem zębów i zaciskaniem szczęk.
 • @Kmieć 10:53:25
  Niemcy wysyłając Tuska do Polski ponowili wcześniejszy numer z Leninem wysłanym do Moskwy. Przed ryżym trudne zadanie, z jednej strony dopełnienie zobowiązania wobec Makreli w podzięce za intratny stołek, z drugiej mnożące się pytania nie tylko od dziennikarzy, ale w przyszłości także od obywateli i to nie tylko tych zrzeszonych w młodzieżówce Targowicy… a misję powierzoną przez kanclerz Niemiec trzeba wykonać, bo ochrona Brukseli przestanie działać.
 • @Kmieć 10:53:25
  Misją Platformy Niemieckiej jest rabunek i sprzedanie ''Tenkraju'' Niemcom. By żyło się lepiej! NIEMCOM!
 • @Kmieć 10:53:25
  W czasie wojny dla nas Polaków bardziej niebezpieczni byli gestapowcy lokalni niż ci gestapowcy, którzy przybyli z głębi Niemiec. Ci lokalni znali język polski, często również znali gwarę lokalną. Znali powiązania rodzinne i polskie zwyczaje. Byli oni związani z niemiecką V-kolumną , należeli do nich m.in. Hans Kassner vel Jan Kaszubowski. Był on mordercą tysięcy Polaków, głównie żołnierzy Gryfa. Inwigilacją Polaków zajmowała się również cała jego rodzina, dwie siostry (jedna z nich w czasie wojny pracowała na Poczcie Głównej w Gdyni), matka oraz brat. Po wojnie oprócz jednego brata wszyscy pozostali w Polsce po wojnie współpracowali z UB i otrzymali osobiście od B. Bieruta wysokie emerytury. Zadziwiające jest, jak szybko operacyjne kontakty z tworzącym się dopiero gdańskim oddziałem Gestapo, nawiązało okrzepłe już w bojach sowieckie NKWD. Do pierwszych kontaktów na szczeblu lokalnym doszło już w 1935 roku. W grudniu tegoż roku w Oliwie doszło do spotkania Forstera z Karolem Radkiem. Ten prominentny działacz bolszewicki, nota bene polski yd spod Tarnowa, był szefem sowieckiej delegacji, w skład której wchodził również niejaki Bolesław Biernacki. Ten ostatni już wtedy posługiwał się zmyślonym nazwiskiem Bolesław Bierut. Pogłoski, jakoby był agentem sowieckiego wywiadu, okazały się nieprawdziwe. Bierut był etatowym oficerem NKWD i służył w randze pułkownika. Co było celem tych kontaktów? Tego łatwo się domyślić czyli rozpracowanie środowiska polskich Kaszubów na wypadek planowanej aneksji Pomorza. A Albert Forster jeszcze w 1945 roku został schwytany przez Aliantów na terenie Danii. Zgodnie z założeniami prawa międzynarodowego, przekazano go Polsce. Prawdopodobnie to uratowało mu życie. Forster trafił przecież w ręce dawnych kolegów! Prezydentem nowej Polski został Bolesław Bierut. Jak bardzo zdziwić się musiał gauleiter Prus Zachodnich. Wyrok śmierci wydał na niego sąd PRL w 1950 roku, ale prawdopodobnie żył jeszcze długie lata w polskim więzieniu, gdyż do dziś w archiwach nie odnaleziono dowodów na wykonanie wyroku choćby aktu zgonu. Losy podwładnych Forstera były mniej nieszczęśliwe. Sowieci byłych gestapowców płynnie przekwalifikowali na aparatczyków NKWD i tworzącego się w Polsce UB. Nikt przecież, tak jak oni, nie znał środowisk niepodległościowych na Pomorzu. Przykładem są choćby powojenne losy przywódcy polskojęzycznej grupy Gestapo, Aleksandra Arendta. W 1939 roku został szefem NSDAP na powiat kościerski, zaś już w 1947 r. komuniści mianują go starostą Kościerzyny, potem jest jeszcze komendantem MO w Kartuzach. Po wizycie w Kościerzynie Bierut zabiera do Warszawy innego członka polskojęzycznej grupy Gestapo, Heinricha Kassnera vel Jana Kaszubowskiego. To już wręcz sensacyjny przykład kariery byłego gestapowca w komunistycznej Polsce. Kassner w czasie wojny był inspektorem Gestapo w Gdańsku, prywatnie szwagrem wspomnianego Aleksandra Arendta. W 1948 roku, w Warszawie, UB zmienia mu tożsamość i staje się on Hansem Kassnerem. Zostaje doradcą samego Bieruta i pracuje w UB. Zmiana tożsamości Heinricha Kassnera na Hansa Kassnera była konieczna, ponieważ na Zachodzie Heinrich Kassner był poszukiwany jako bardzo groźny zbrodniarz wojenny. Komuniści nie mogli wydać Zachodowi poszukiwanego zbrodniarza, jednocześnie przyjaciela Bieruta, najbliższego współpracownika, tak zasłużonego dla sowieckiego okupanta. Według nowej, upozorowanej wersji życiorysu, Heinrich Kassner był bardzo zasłużonym komunistą, przeciwnikiem Hitlera ...Sowieci i Niemcy realizowali te wytyczne wspólnie, praktycznie bez przerwy, aż do 1945 roku (a de facto nawet o wiele później). Nie jest prawdą, że funkcjonariusze polskojęzycznej grupy Gestapo nawiązali kontakty z Sowietami ze strachu, pod wpływem klęsk Wehrmachtu. Nawet w latach 1941-1943, czyli w okresie największej wrogości rosyjsko-niemieckiej, towarzyszącej sukcesom militarnym Niemców, współpraca, choć na nieco niższym szczeblu, miała miejsce. Ofiarami tej gry stali się polscy patrioci - przede wszystkim członkowie Tajnej Organizacji Wojskowej "Gryf Pomorski". Gryfowcy, choć uznawali autorytet Rządu Polskiego w Londynie i Naczelnego Wodza, nie wstąpili do AK i zachowywali polityczną i wojskową autonomię. Wynikało to z faktu, że zapleczem politycznym "Gryfa" było potężne na Pomorzu Stronnictwo Narodowe, niechętne raczej lewicowemu skrzydłu AK. Z tego też powodu "Gryf" stał się celem numer jeden dla "oswobodzicieli". Należy podkreślić, że w przygotowaniu tego spotkania w Gdańsku-Oliwie brał udział pułkownik NKWD B.Bierut, który mieszkał wtedy w majątku Wernera Modrowa z NSDAP (w miejscowości Modrowo-Nygucie). B. Bierut współpracował również z Ernestem Gunterem Modrow (kuzynem Wernera Modrow), szefem NSDAP na powiat kościerski, który mieszkał w Bączku. Po wojnie w 1952 r., z okazji 60-tej rocznicy urodzin B. Bieruta, w ramach zacierania zbrodni polskojęzycznej grupy Gestapo, majątek W. Modrow został nazwany imieniem Bieruta - Bolesławowo. Pomimo licznych protestów kombatantów nazwa Bolesławowo istnieje do dziś (w Polsce istnieje ustawowy zakaz gloryfikowania nazizmu i komunizmu w przypadku używania nazwy Bolesławowo mamy do czynienia jednocześnie z gloryfikowaniem nazizmu i komunizmu razem; to samo przestępstwo zachodzi w przypadku honorowego obywatelstwa B.Bieruta miasta Kościerzyna). A Gdańsk chyba nadal ma problemy z polskością? to prawda, że mało brakowało, aby na reprezentacyjnym skwerze Kościuszki w Gdyni stanął monument upamiętniający ofiary "bałtyckich tytaników", czyli niemieckich "turystów", którzy przybyli na Pomorze Gdańskie we wrześniu 1939 z tzw. wizytą przyjaźni, a także planowano w Pomorskim Katyniu - Lasach Piaśnickich, umieścić pamiątkową tablicę ku czci pomordowanych tam... Niemców? Tak, to prawda. Są to poczynania na poziomie osławionej pani Eriki Steinbach, które pod pretekstem chrześcijańskiego miłosierdzia mają zrównać kata z ofiarą. Nawet "Rotę" pierwotnie chciano wyeliminować w Gdańsku z programu ratuszowego carillonu w ramach "pojednania" z Niemcami. Po zajadłej walce, głównie dzięki postawie zasłużonego dla miasta prof. Andrzeja Januszajtisa i gdańskiego ZChN, "Rota" jest jeszcze wygrywana w południe. W pewnej gdyńskiej kawiarni wywieszono kilkanaście kolorowych widokówek okupowanej Gdyni (swastyki na flagach), w knajpie zamontowano kilkanaście kolorowych widokówek z nazistowskiego Gotenhafen z flagami i swastykami, po co i czy ktoś to zgłaszał jako niedobry pomysł? co o tym sądzicie? Stefan Dargacz. Zbrodnie polskojęzycznej grupy Gestapo przemianowanej po 1945r na UB w okresie okupacji niemieckiej i sowieckiej
  https://docplayer.pl/11704965-Stefan-dargacz-zbrodnie-polskojezycznej-grupy-gestapo-przemianowanej-po-1945-r-na-ub-w-okresie-okupacji-niemieckiej-i-sowieckiej-w-polsce.html
 • @Kmieć 10:53:25 to wszystko z mego archiwum
  Prawda o rodzinie TUSKA. Rebe Jasha Danciger: Chaim Tusek cadyk z Radomska wyświęcony na POmorze za cudzołożenie z g(n)ojkami. Wykierował syna na SD/SS, a wnuki na "malarzy" komina. Tusk to zwykły szpicel którego Niemcy potrzebowały, teraz dostał kopa w zad. Widać, że nienawiść rudego wylewa się za granicę. Nie rozumie rudy tchórz, że świat nie jest tak łagodny jak JK i, że ten świat go rozdepcze. Jak zwykłe łajno na chodniku. Łajno, którym jest. A Ádám Petri Lukács nie wie, że Tusk to po prostu prostakiem pozującym na intelektualistę? To cham umiejący ledwo co czytać cudze "przemyślenia" (najczęściej przydupasów Merkel) ale bez zrozumienia. Warto więc jeszcze wspomnieć o sponsorze polskiego lewactwa-Soros to żyd, który rabował majątki żydów węgierskich i na tym się dorobił. Teraz ten współpracownik Hitlera Soros jest patronem lewactwa. Oto dlaczego Polska "ZAWADZA'' w Europie .!!! ______ W/g książki Chrisa Bishopa (z 2005 r.) „Zagraniczne formacje Waffen SS” --- [służyli w niej tylko OCHOTNICY .!!! ] ... Waffen SS, walczyła na froncie, wprowadzała terror , dokonywała masowych egzekucji i pacyfikacji miast i wsi , zabijała partyzantów i dopuściła się ogromnej ilości zbrodni... w tym jako oddziały wartownicze SS, w obozach zagłady ... Waffen-SS uznano za związek przestępczy .... Waffen SS,było prawdziwie "europejską armią" ... była w niej cała Europa, „od Atlantyku po Ural” .... TYLKO Polaków w tej „europejskiej” armii ZABRAKŁO .!!! . ------------- SKŁAD narodowościowy kilkuset-tys. armii Waffen SS : ___ *** Holandia – 50 000 żołnierzy ......... *** Belgia – 40 000 ......... *** Łotwa – 39 000 ......... *** Chorwacja – 30 000 .........*** Ukraina – 25 000 ......... *** Francja – 20 000 ......... *** Estonia- 20 000 ......... *** Włochy – 20 000 ......... *** Węgry – 15 000 ........ *** Serbia – 15 000 ......... *** Białoruś – 12 000 ........ *** Litwa – 11 000 ( LVR) .........*** Rosja – 10 000 ......... *** Norwegia – 6 000 ........ *** Dania – 6 000 ......... *** Szwajcaria – 3 000 ......... *** Luksemburg – 3 000 ........ *** Rumunia – 3 000 ......... *** Albania – 3 000 ........ ***Finlandia – 1 200 ......... *** Hiszpania – 1 000 ....... *** Bułgaria – 1 000 ........ *** Anglia – 54 + (Hindusi – 2 000) . . . . . . . . . . . . . . . . POLSKA – 0 [sic.!!!]
 • @Kmieć 10:53:25
  Donald honorowy pułkownik KGB ojciec chrzestny premiera III RP  Donald premier, Bronisław bul prezydent . Bul Komorowski próbował swego czasu oszukać społeczeństwo Polskie tworząc w swym chorym umyśle szlacheckie pochodzenie swej rodziny . Dzisiaj wiemy , bul Komorowski kłamał i oszukiwał , podobnie jak czyni to wciąż Donald Tusk i jego rodzina wypowiadając się na temat pochodzenia imienia premiera III RP .Donald , hrabia z Londynu , którego rzekomo poznała w Londynie babka grosmuter Tusk. Społeczeństwu Polskiemu sprzedano umiejętnie wersje jakoby dziadkowie Tusk z wolnego miasta Gdańsk to biedna przeciętna rodzina gdzie dziadek był kolejarzem a babka grossmuternschen Tusk ciężko pracowała na podrzędnym stanowisku w jakimś szpitalu . W wolnym czasie jak podają oficjalne łże media dziadkowie użyczali na spotkaniach rożnych organizacji pielęgnując Polska kulturę , dziadek zasuwał na smyczkach polskie pieśni a babka grossmuterschen Tusk śpiewała polskie pieśni patriotyczne . Potem przyszedł Adolf i zamknął dziadka w obozie Stutthof a babka Tusk zamknęła się w izbie na poddaszu i czekała z różańcem w reku na koniec wojny . To, że nikt nie pyta , skąd taka biedna rodzinka miała kasę na podr,oże po Europie , to że nikt nie pyta jak to się stało ze taka biedna rodzinka paradowała po brytyjskich salonach wchodząc w zażyłości z lordami i hrabiostwem nie dziwi za bardzo. Lud to kupi jak mawiał pewien mądrala , tym bardziej skoro jest TVN , Polsat TVP oraz niezliczona liczba pseudo niezależnych mediów które umiejętnie indoktrynują mózgi społeczeństwa. Dzisiaj miliony Polaków przebywa na Wyspach Brytyjskich i jak wiadomo po 12 godzinach na zmywaku wciągają smoking i o siedemnastej popijają herbatkę z lordami i hrabiostwem . Kim zatem był Donald któremu Tusk zawdzięcza swe imię? Na początek celem zrozumienia jednak warto poznać prawdziwe korzenie rodziny Tusk

  Babka grossmuterschen Tusk.

  Tusks Mutter, welche seit 1929 NSDAP- Parteimitglied war, trat an seinen Studienfreund Schnauz (Erich Monch), Stammesgrunder der Sturmtrupp- Pfadfinder, heran, mit der Bitte sich fur dessen Entlassung in Berlin einzusetzen, was schlieBlich auch gelang. Schon auf dem Weg in die Emigration nach Schweden besuchte tusk Schnauz zum Dank auf einem illegalen Pfadfinderlager der Stamme „Braune Baren” und „Grauen Reiter” auf einer verschwiegenen Havelinsel.
  ***Tłumaczenie
  Matka Tuska ( babka grossmuter obecnego DT ze strony matki prawdziwe nazwisko Koebel) od roku 1929 była członkiem NSDAP,
  poprosiła swego przyjaciela Schnauza ( Ericha Mocha ) założyciela i opiekuna grupy szturmowej o wstawiennictwo za synem , celem uwolnienia go z wiezienia . Schnauz zorganizował Tuskowi ucieczkę wyjazd na emigracje do Szwecji. W drodze do Szwecji Tusk osobiście podziękował Schnauzowi , odwiedzając go w domu.
  Auf einen Wink hin, fluchtet tusk am 10 Juni 1934, von Hans Seidel an die Fahre nach SaBnitz begleitet nach Schweden. Weil man ihn dort langerfirstig nicht haben wollte, sollte London die Bleibe fur das Exil werden. Aus dem Exil heraus kam es zu einzelnen Treffen mit Stuttgarter Hortenmitgliedern: gemeinsame Lager und Fahrten im freien Ausland (Luxemburg, England, Schottland, Schweiz, Island)
  ***Tłumaczenie

  Pospiesznie uciekł Tusk 10 Czerwca 1934 roku eskortowany przez Hansa Seidela promem do Szwecji. Ponieważ Szwecja nie zgadzała się na dłuższy pobyt Tuska na swym terenie zdecydowano o wyjeździe do Londynu. gdzie nawiązał kontakty z ludźmi dawnej siatki oraz jej sprzyjającymi.

  Doch wie kam tusk vom Nationalismus zum Kommunismus? Welche Schriften und welche Personen spielten eine Rolle?
  ***Tłumaczenie
  Co było powodem przejścia Tuska z partii faszystowskiej Hitlera do ruchu komunistycznego Niemiec. Co i jacy ludzie odgrywali role w tej zmianie. Z wielu zapisów i wspomnień współtowarzyszy ( zapisy z archiwów STASI – akta Nr.3/7 1962/ ) dziadka Tuska wynika . Był zawsze człowiekiem dążącym do władzy , kiedy zakładano pierwsze oddziały NSDAP natychmiast przejmował inicjatywę , co nie zawsze zgadzało się z założeniami przełożonych NSDAP. Wałczył o swoje wpływy i kiedy trafiał na ludzi którzy się sprzeciwiali wpadał w nerwowe szały i pisał nawet do samego Adolfa , skarżąc się na przełożonych. Tusk lubił rządzić i nie mógł znieść takiego stanu rzeczy w którym musiał się dostosowywać do rozkazów. Bardzo przy tym liczył i korzystał ze wsparcia rodziny , szczególnie matki która miała wysoka pozycje w obecnej – początek lat 30stych – NSDAP. Partia Hitlera na przełomie lat 20tych i 30 tych ubiegłego wieku -lata 1929-1934 nie była zbyt silna i miała na terenie Niemiec groźnego rywala który odwoływał się do tej samej grupy społeczeństwa czyli ludu pracującego miast i wsi . KPD – komunistyczna partia Niemiec miała potężne wsparcie , także finansowe z Moskwy . Sytuacja polityczna była bardzo niejasna i przejecie Niemiec przez komunistów było kwestia czasu . Mimo powstrzymania nawałnicy bolszewickiej przez J. Piłsudskiego , marsz na zachód był ciągle aktualny a partia NSDAP hitlera była ciągle słaba i nikt nie traktował jej poważnie . Młody , żądny władzy i wpływów dziadek Tusk po wielu poważnych konfliktach wewnątrz NSDAP zdecydował .

  „Am 20. April 1932 trete ich der Kommunistischen Partei Deutschlands bei… Die Not und die Schwierigkeit der Heimat ist so grofi, dass ich nicht verantworten kann, aus Bequemlichkeit dem politischen Kampf fernzubleiben. Das konnen viele nicht verstehen. Sie sagen: „Der tusk hat sich verandert.” Naturlich habe ich mich verandert.”

  Und weiter: „Als politischen Kreis grunde ich den Kultur-Klub (KK). Alle politischen Erwachenden konnen in ihm mit mir kampfen. Sie konnen gleichzeitig in dj.1.11 sein. Seine Stimme sind die „Plane” Kunftig heifit die Formel: „Politisch Organisierte in dj.1.11 mussen im KK sein.”

  Otto-Ernst Schuddekopf („Die linken Leute von rechts”) vertrat die These, dass tusk infolge des„Scheringer-Kurses”, wie dieser, vom Nationalismus kommend, sich zum Kommunismus bekannte. Reichswehrleutnant Scheringer glaubte selbst, dass seine Wendung zum Kommunismus 1931 fur tusk ausschlaggebend gewesen sei. Tusk habe ihm damals entsprechende Briefe geschrieben. Nach Scheringers Erklarung gegen Hitler und fur eine kommunistische Volksrevolution lernte er tusk im Zusammenhang mit Mannern wie K.O. Paetel, Grosse, Renn, Kurella, Ernst Niekisch, Otto Strasser und Beppo Romer (KPD und ehem. Fuhrer des Freikorps Oberland) naher kennen. Tusk bewegte sich also im Dunstkreis Nationaler Revolutionare, welche den Spagat wagten zwischen Nationalismus und Kommunismus. Ein Protokoll-Auschnitt gibt Einblick in die „Erste Stunde”, wie sich die Hinwendung aus interner Sicht vollzog: Auszug aus dem ,,Protokoll der Besprechungen auf dem Reichshortenlager 1931/32″

  Der „politische tusk” – hier interessiert vor allem:

  seine Veranderung vom Nationalismus zum Kommunismus
  sein Verhalten nach der „Machtergreifung”
  seine Aktivitaten in der Exilzeit
  seine Stellung in der SBZ und SED
  Am 1.11.1931 begrundet tusk eine der ersten Jugendwohngemeinschaften, die „rotgraue garnison” (Berlin Kreuzberg). Als nach seinem Tod Werner Helwig beauftragte, tusks Lebenswerk in einer Edition zusammenzufassen da wurde Vieles geschont und durch Streichung ins unpolitische verschoben. Moglicherweise eine Konzession an den Antikommunismus der „Adenauer-Ara”.

  ***Tłumaczenie

  20 Kwietnia 1932 przystąpiłem do komunistycznej partii Niemiec. Dostrzegając tyle biedy i niesprawiedliwości wokoło nie mogłem sobie pozwolić na wygodnictwo nie robienia niczego aby z tym walczyć politycznie . Wielu się dziwiło i mówili . Tusk się zmienił . Tak zmieniłem się . I dalej , jako polityczne kolo założyłem Kolo Kulturalne w skrócie KK. Wszyscy przebudzeni politycznie mogą się zapisywać do kola KK jednocześnie potwierdzać swe członkostwo na liście dj.1.11 która to będzie jednocześnie lista wyborcza i potwierdzeniem przynależności do komunistów. Politycznie zorganizowani komuniści muszą być jednocześnie członkami kola KK. Otto Ernst Schuddekopf w wydanej książce – Die Linken leute von rechts – Lewicowi ludzie prawej strony –zdradza tezę wpływu na Tuska kursów organizowanych przez Reichswehrleutnanta Scheringera. Kursy propagandy jak wspomina w swych zapiskach Schuddenkopf miały duży wpływ na Tuska I były powodem przejścia na stronę komunistów. List Schuddenkopfa do Hitlera oraz znajomości zawarte z wieloma wysokiej rangi działaczami komunistycznymi były jedna z przyczyn przejścia Tuska z NSDAP do KPD. Była to grupa stojąca w swoistym szpagacie , pomiędzy nacjonalistami a komunistami . Wyciąg z protokołu pozwala poznać genezę tego rozwidlenia , został dokładnie opisany proces rozdwojenia towarzyszy lewicowych - socjaliści z partii NSDAP i KPD

  Der „politische tusk” – hier interessiert vor allem:

  seine Veranderung vom Nationalismus zum Kommunismus
  sein Verhalten nach der „Machtergreifung”
  seine Aktivitaten in der Exilzeit
  seine Stellung in der SBZ und SED
  Am 1.11.1931 begrundet tusk eine der ersten Jugendwohngemeinschaften, die „rotgraue garnison” (Berlin Kreuzberg). ***Tłumaczenie
  *jego zmiana od nacjonalizmu do komunizmu
  *jego zachowanie po zdobyciu władzy – dotyczy NSDAP po 1935 roku -
  *jego aktywność na emigracji – Szwecja -Anglia – Francja .
  *ego miejsce i stosunek do niej w późniejszej partii SED -zjednoczona partia socjalistyczna Niemiec – odpowiednik PZPR w byłej NRD.
  1.11.1931 roku Tusk założył pierwsza tak zwana komunę , czyli wspólnotę mieszkaniową o nazwie czerwonoszary garnizon w Berlińskiej dzielnicy Kreuzberg* Dokumenty źródłowe dla mnie , użyte podczas pisania . Po śmierci dziadka obecnego premiera III RP Donalda Tuska Werner Helwig opracował na zlecenie socjalistów z RFN życiorys dziadka Tuska , jednakże ze względu na sytuacje polityczna podczas rządów Adenauera oraz antykomunistycznej wówczas polityki RFN ukryto wiele zdarzeń i powiązań politycznych . Książka ta , raport został przekazany do archiwum i nigdy nie ujrzał światła dziennego
  ***Koniec tłumaczenia
  Max Oppenheimer
  von der deutschen Gewerkschaftsjugend stellt fur die im Nov. 45 geplante
  Weltjugendkonferenz in London
  eine 5 kopfige deutsche Delegation zusammen. Auf Empfehlung von
  Kaplan Bruno Tausig,
  ein Bekannter Oppenheimers aus dem KZ Dachau, wird tusk in London ausfindig gemacht und als Delegationsmitglied gewonnen.
  ***Tłumaczenie

  Max Oppenheimer ze związku młodzieży zebrał pięcioosobowa delegacje na światowy kongres młodzieży , który odbywał się w listopadzie 1945 roku w Londynie . Na polecenie Bruno Tausinga znajomego z obozu Dachau odszukano Tuska w Londynie i włączono w skład delegacji. W ten właśnie sposób zaczęła się przygoda dziadka Tuska z tworzącym się państwem o nazwie niemiecka republika demokratyczna. Jednocześnie zaczął się podobnie jak na terenie ówczesnej Polski konflikt pomiędzy grupa komunistów których przygotowała Moskwa a komunistami na uchodźstwie . Komunistyczna partia Niemiec urzędowała w Londynie ,szefem departamentu do spraw młodzieży był właśnie dziadek Tusk. Tusk na zjeździe młodzierzy w Londynie listopad 1945.
  Tusk’s Mitwirken war jedoch nicht fur alle Beteiligte befriedigend: Sein Auftreten und seine personlichen Anspruche waren oftmals belastend.
  Auch nach Oppenheimers Einschatzung lieB sich Tusk bereitwillig von den Kommunisten instrumentalisieren. Seine Selbstuberschatzung lieB ihn Gefahr laufen, zur skurrilen Figur zu werden, was seiner Position in der spateren DDR schwierig gestaltete. Auch der Umstand, nie Mitglied der Exil-KPD geworden zu sein, sein undurchsichtiges Verhalten um 1933 herum und den auf der Weltjugendkonferenz geaufierten Anspruch, dass nicht unbedingt ein Kommunist der KPD FDJ-Vorsitzender werden musse, sonder eher dem Antifaschisten Tusk gebuhre, sorgte fur mehr als eine Irritation.
  ***Tłumaczenie
  Wystąpienie Tuska oraz stanowisko polityczne nie było jednak akceptowane prze towarzyszy z tworzącej się grupy bolszewików która miała objąć stery władzy we wschodnich Niemczech. Jego personalne zadania często obciążały stosunki osobiste wewnątrz grupy. Według oceny Oppenheimera Tusk nie doceniał towarzyszy i nie był świadomy gry jaka się toczy wewnątrz partii KPD .Przeceniał swe możliwości i stanowisko w partii. Wypowiedzi jak ta ze niekoniecznie któryś z komunistów KPD czy FDJ – federacja młodzieży socjalistycznej – musi koniecznie być szefem FDJ lecz to właśnie on Tusk powodowały nie tylko irytacje ale także blokowały Tuskowi osiągniecie swych celów w partii komunistycznej.

  Tusk’s politische Zuverlassigkeit schien weitgehend unklar. In einem Brief am 11.04.46 des in Berlin sitzenden Erich Honeckers an Horst Brasch in London heiBt es: „Mit Tusk werden wir es uns noch uberlegen, wenn er hier ist.”
  ***Tłumaczenie
  Tuska odpowiedzialność ( przydatność ) polityczna wygląda ciągle niejasno pisze 11.04.1946 z Berlina Erich Honecker do Horsta Brascha w Londynie . Nad Tuskiem pomyślimy i zastanowimy się , kiedy już będzie w Berlinie. Dziadek Tusk powrócił do Berlina , jednakże nie zrobił kariery w rządzie komunistycznym . Podobnie jak kiedyś w hitlerowskiej NSDAP ambicja i nie dostosowanie się do zaleceń Moskwy- ukręcono łeb jego karierze .

  Der britische Geheimdienst fuhrte Tusk als „eifrigen” FDJ- Unterstutzer. Es ist nicht auszuschlieBen, dass sich britische Behorden einen Vorteil bei der Begunstigung konservativer Krafte erhofften, indem sie die Repatriierung kommunistischer Emigranten kunstlich hinausschoben, um den in Deutschland ablaufenden gesellschaftlichen Prozess in ihrem Sinne zu gestalten. Tusk gehorte zu den letzten, welche gegen ihren Willen festgehalten wurden. Fur ihn wurde weder im Zentralrat, noch in der FDJ ein Platz freigehalten.

  ***Tłumaczenie

  Brytyjskie tajne służby oceniały Tuska jako zagorzałego komunistę i znały dokładnie jego role w FDJ . Dlatego sztucznie opóźniano jego repatriacje do wschodnich Niemiec , mając nadzieje ze w ten sposób chociaż trochę zaszkodzą w tworzeniu się komunistycznego układu w Berlinie . Tusk był jednym z ostatnich którzy opuścili Wielka Brytanie i wrócili do Niemiec.

  Wahrend viele FDJ- und FDB-Funktionare aus der englischen Emigrationszeit in der SBZ einflussreiche Positionen erhalten hatten, erhielt tusk keine vergleichbaren

  ***Tłumaczenie

  Podczas gdy funkcjonariusze FDJ i FDB którzy wcześniej wrócili z Londynu pozajmowali już najlepsze stanowiska , dla Tuska zostało po jego powrocie tylko miejsce w podrzędnych biurach i wydziałach.

  Gdańsk , Donald , Bierut

  Podczas gdy dziadzio Tusk mieszkał i działał dla bolszewików w Londynie ( osobno później napisze o jego roli w działalności wywiadowczej która prowadził inwigilując rząd Polski w Londynie oraz jego kontaktach z Bierutem ). Babka Koebel tusk oraz siostrzyczka i kuzynostwo wysokiej rangi aktywistów NSDAP na polecenie władz udała się do Gdańska aby wspomagać i kontrolować prace partii . Ktokolwiek chciałby się zapoznać z życiorysem rodziny Tusk z wolnego miasta Gdańsk natrafia na mur . Dane zostały skrzętnie wyczyszczone , a w ich miejsce utworzono oficjalnie znana historyjkę . I tak roczniki urodzin oraz roczniki dat śmierci obywateli wolnego miejsca Gdańsk z niewyjaśnionych przyczyn maja białe plamy właśnie w tych miejscach które mogłyby świadczyć o datach narodzin oraz śmierci członków rodziny Tusk . Dostępne są w archiwach polskich i niemieckich wszystkie dane oprócz tych które dotyczą roczników urodzin i śmierci familii Tusk. Tak nie było zawsze , ślady w niemieckich archiwach wskazują na 1987 rok jako rok usunięcia tych danych. Jedyny ślad dotyczący rodziny Tusk który się zachował i nie mógł być usunięty to lista członków załogi i pasażerów statku Wilhelm Gustloff na pokładzie którego co przyznaje sam obecny premier tak zwanej III RP Donald Tusk byli także babka i ciotka Tuska . MS Wilhelm Gustloff był statkiem nacjonal socjalistycznej partii Niemiec , właścicielem była organizacja Kraft Durch Freunde część NSDAP. Statek ten miał jedno zadanie – wywieść z Gdańska elitę funkcjonariuszy hitlerowskich Niemiec oraz archiwa . Własnie tutaj kończy się bajka premiera Donalda Tuska o biednej rodzinie kolejarza i pracownicy szpitala oraz panu hrabi Donaldzie z Anglii. Babka oraz ciotka obecnego premiera przeżyły atak sowieckiego okrętu podwodnego na Gustloffa , jako jedne z najważniejszych funkcjonariuszy rzeszy niemieckiej miały opiekę zespołu SS który czuwał nad bezpieczeństwem . Zostały dostarczone do Niemiec zachodnich . Babka zmarła , pozostawiając spisane wspomnienia . Ciotka żyje do dzisiaj w Gelsenkirchen . Babka Tusk była prawa ręką Forstera gubernatora Gdańska . Była odpowiedzialna za kontakty Gdańsk – Berlin . Ciocia obecnego premiera III RP zajmowała stanowisko szefowej kadr NSDAP i do jej obowiązków należało między innymi sporządzanie raportów które potem babka Tusk wysyłała bezpośrednio na biurko Adolfa do Berlina. Jednakże przygotowania do wojny z sowietami dotknęły także rodzinę Tusk . Brat cioci ze statku Gustloff – to właśnie ten z osławionego zdjęcia w samochodzie , tak bardzo podobny do obecnego premiera – który utrzymywał stale stosunki z wyrodnym synem NSDAP bolszewikiem z Londynu został zatrzymany przez władze po kontroli domu oraz znalezieniu korespondencji listowej . Forster jak każdy władca nie lubił być kontrolowany i wysyłając męża szefowej kadr do obozu koncentracyjnego Stutthof pokazywał babce tuskowej kto tutaj rządzi. Mimo konfliktu współpraca NKWD oraz służb tajnych hitlerowskich Niemiec ciągle była bardzo ważna dla obydwu bandyckich systemów socjalistycznych . To właśnie w tym czasie na Pomorzu działała silna grupa podwójnych agentów NKWD i Gestapo do której należał między innymi Bolesław Bierut i wielu innych którzy czerpali całymi rękoma z dobroci sowietów i niemieckich okupantów. Rozlegle kontakty w kręgach komunistycznych jakie posiadał dziadek Tusk przebywający w owym czasie w Londynie doprowadziły z pomocą babki Tusk do zwolnienia młodego Tuska z obozu . Po krótkim urlopie został wysłany na placówkę do Dachau , gdzie jako żołnierz bez żadnego stopnia wyższego odbywał służbę jako wartownik na wieżyczce przy plocie okalającym obóz.

  Tusku..
  Koniec okupacji niemieckiej w Polsce początek okupacji sowieckiej
  Donald Duart Maclean przybywa do Gdańska. Część rodziny Tusk , w tym siostra szefowej kadr nie miała jak wielu innych szans na ucieczkę z Gdańska. Doskonale jednak kontakty rodzinne i wysoka pozycja dziadka Tuska z Londynu , który do polowy lat 40 stych miał wpływy w partii komunistycznej były powodem ze rodzina Tusk nie musiała się obawiać nowej władzy . Także młody tusk z wieżyczki w Dachau , zapewne obawiając się ponieść jakakolwiek odpowiedzialność za służbę na wieżyczce zdecydował się na powrót do Gdańska . Nie było to trudne , młody Tusk przebywał w obozie jenieckim na terenie Anglii . Dziadek był na miejscu i wykorzystując doskonale relacje z Donaldem Duartem Macleanem zorganizował transport do Polski . Po drodze młody Tusk miał także okazje przysłużyć się nowej władzy w Polsce obejmując na zlecenie Bieruta stanowisko które załatwił Donald Maclean w eskorcie zbrodniarzy hitlerowskich jakich właśnie koalicjanci przekazali stronie polskiej . Warto tutaj dodać , jednym z tej przekazanej grupy zbrodniarzy był dziadek obecnego wiceministra zdrowia Sławomira Neumanna wysoki oficer SS któremu Bierut zawdzięczał bardzo wiele na Pomorzu . Groziło mu wiezienie w Niemczech , więc Bierut zażądał go od amerykanów . Ten to właśnie chłopak z wieżyczki w Dachau , w prostej linii dziadek obecnego premiera III RP swej córce przekazał historie ocalenia i spotkania z Donaldem Maclean. Ta po narodzinach obecnego premiera postanowiła pamięć o Donaldzie dobroczyńcy przedłużyć ,nadając obecnemu premierowi III RP imię Donald na pamiątkę . Donald Duart Maclean ur. 25 maja 1913 w Londynie zmarł 6 Marca 1983 w Moskwie. Działacz komunistyczny , do późnych lat pięćdziesiątych aktywny szpieg sowiecki . Po ucieczce do związku radzieckiego otrzymał tytuł honorowego pułkownika armii czerwonej . W następnej części Donald Tusk w polityce Gdańskiej . Miliony dolarów i zatrzymanie przez STASI w Dreźnie w roku 1987. Grupa Bieruta agenci Gestapo i NKWD na Pomorzu

  http://costerin.wordpress.com/z-gestapo-do-po/

  Wysłane do Donalda Tuska

  @premiertusk akta STASI podają te informacje na temat pana i pana rodziny http://

  http://costerin.wordpress.com/2013/06/15/donald-honorowy-pulkownik-kgb-ojciec-chrzestny-premiera-iii-rp/ ustosunkuje się pan do tego ?
 • @Kmieć 10:53:25
  https://www.google.com/search?newwindow=1&sxsrf=ALeKk01nDYsOL1lLxlua9nkOr0vxNx3BrA:1587311803053&q=Bundesarchiv+Bild+101I-380-0069-33,+Polen,+Verhaftung+von+Juden,+Transport.jpg&tbm=isch&source=univ&sa=X&
 • @Kmieć 10:53:25
  "będę jeszcze w tym tygodniu rozmawiał z partnerami, czy było kiedyś (8lat) , dobrze" ....

  https://youtu.be/LbaaWKqXYfw
 • @kula Lis 69 08:47:50
  Witam. Nikt nie napisał, że każda organizacja, firma itp powinna mieć szefa i ZESPÓŁ ludzi, który pod jego kierownictwem bedzie realizował polityczne cele DLA DOBRA NARODU!!! Niestety, ryży matoł wyciął najlepszych ludzi ze swojej bandy, bo nie znosi konkurencji i dlatego z tą zbieraniną nic większego nie osiągnie!!! Minęło 6 lat i rodacy widzą, jak nasz kraj się zmienia i bogaci oraz jest coraz więcej inwestycji!Samym pluciem na PIS i obrażaniem ryży nic nie osiągnie i jak Nowy Ład da konkretne efekty, to ryży może sobie szukać przyszłości najlepiej na jakiejś wyspie i tam nie podskoczy, bo tubylcy przerobią go na danie obiadowe!!!
 • @zibi 23:06:47
  Powrót Tuska to jest jeden z etapów wojny hybrydowej, prowadzonej przez Niemicy…! Pan kazał (czytaj Niemcy) sługa (czytaj Tusk) ma wykonać…!!! Zadanie do wykonania: „obalić rząd PiS”..człowiek kanclerz Merkel wrócił do polskiej polityki, by obalić rząd Dobrej Zmiany. Jego wystąpienie było przesiąknięte nienawiścią do Prawa i Sprawiedliwości. On i cała totalna opozycja są przekonani, że Polacy zapomnieli o aferach jak Amber Gold, mafiach vatowskich i paliwowych, zapomnieli o podwyższeniu wieku emerytalnego, knucia z Putinem przeciw prezydentowi Polski i żółwikach po katastrofie smoleńskiej. Ten pierwszy targowiczanin, człowiek dla którego „polskość to nienormalność”, który chce pozbawić Polskę suwerenności marzy o przejęciu władzy w Polsce. Larum grają... Tusk dostanie ogromną pomoc z Niemiec i od lewactwa brukselskiego i my musimy być gotowi do tej bezpardonowej walki o suwerenność Polski W tej walce jeńców się brać nie będzie. Zleceniodawcy i sponsorzy Tuska domagają się odwdzięczenia. Ten, kto daje, ten wymaga! Należy najpierw wykorzenić zło, którego jest się źródłem - sprawstwo smoleńskie, zniszczenie gospodarki morskiej, wpędzenia kraju w uzależnienia zewnętrzne, by czarować mówieniem o eliminacji zła. Damy odpór, bo Polska musi być suwerenna, nie damy się proniemieckiemu Tuskowi! Kundel skuli ogon, bo przegra!
 • @zibi 23:06:47
  Ryży oberżulik to skrzyżowanie Nikodema Dyzmy i Arturo Ui, dwa w jednym…i mam nadzieję, że i los jego będzie podobny i to wkrótce…, pozwy mogą nauczyć go rozumu i manier, są konieczne !
 • @zibi 23:06:47 Polacy głosujący na Tuska, to tak jak kurczaki głosujące na KFC.
  Dla Polaków przyjęcie w swoje grono Tuska świadczyłoby o głowobitności do zaaprobowania Polski jako landu lub republiki. Inaczej oddania kraju, narodu i wolności dla „wschodu i zachodu”. Straszna wizja. POrażające były sceny radości niektórych z PO, w czasie „przemówienia” złego człowieka DT. Przypomnę, że to z polecenia tego zdrajcy zamordowano A. Leppera oraz gen. S. Petelickiego. Niemcy wysłali tutaj swojego najlepszego agenta on ma mieszać, szczuć, obrażać, atakować i kłamać aby szkodził i bruździł w Polsce. Tusk zatrzymał się w 2014 r. Zionie jadem i nienawiścią i nic poza tym. Podobno ma jeździć po Polsce. Coś trzeba z tym zrobić, tak być nie może żeby wnuczek hitlerowca się tak zachowywał. W związku z tym trzeba go zaszczepić żeby nikogo nie pogryzł, bo było widać wczoraj wściekliźnie.
 • @zibi 23:06:47
  Stanisław Janecki ocenił powrót Donalda Tuska do polskiej polityki. To się nie może udać z kilku powodów. Na początek ciekawostka: ZDF, czyli niemiecki kanał telewizji publicznej, powitał powrót Tuska takim zdaniem: „Er ist wieder da” („On wrócił” – komedia, w której po 70 latach do Niemiec powraca Adolf Hitler) stwierdził dziennikarz „Sieci”. Nie wiem, czy ZDF kpi sobie z Donalda Tuska, ale on wrócił bo ma zadanie. Także zadanie wyznaczone przez Europejską Partię Ludową, przez Berlin, Brukselę, ważne stolice, więc coś tu jest z tym „Er ist wieder da” dodał. Moim zdaniem to jest zaprogramowana ucieczka Napoleona z Elby podkreślił Janecki.
  To prawda jako antypolski agent ma dokończyć dzieła zniszczenia narodu polskiego. To jego zadanie i cel tak więc i metody będą wykorzystywane wszystkie jakie istnieją. Dlaczego to bydle nie siedzi w więzieniu? Tego nie mogę zrozumieć!
 • @kula Lis 69 08:37:38
  Trafiles w 10.
 • @kula Lis 69 06:23:49
  Dziękuję wszystkim patriotom za konkretne i treściwe wpisy o tym zdrajcy i przestępcy, który za swoje grzechy powinien gnić w więzieniu!!!Mam nadzieję, że Polacy ocenią jego "zasługi" i poślą go na aut!!!
 • @zibi 08:07:39
  Już się zmęczył? Donald Tusk ogłosił, że... idzie na urlop: "Żebym się nie zajechał"; "Tydzień to mało, ale mi musi wystarczyć".. Uświadomił sobie, że przyjechał do innego kraju niż ten który dla kasy porzucił 8 lat temu i idzie na urlop bo tu nic nie ma już do roboty. Był w jednym mieście i ludzie powiedzieli mu co o nim myślą. Czyli nic się nie zmieniło. Trzy dni pracy i tydzień urlopu. Chyba nie był pewien, czy ten skok na partię mu się uda, bo by sobie najpierw odpoczął. PO jest głupsza niż myślałem.
 • @kula Lis 69 07:16:12 ps..
  Pan Bóg odpoczywał dnia szóstego, Tusk czwartego :)
 • @zibi 08:07:39
  Podobno Tusk ma ogłosić w najbliższym czasie swój plan na dla POlski pod hasłem "Akcja Wisła": pogłębić DNO i poszerzyć KORYTO!
 • @zibi 08:07:39
  Plotka głosi, że Tusk to bajerant na 100 dni, nie ma co pisać analizy na jego temat, takich co sprzedawali tramwaj w stolicy było wielu, nikt o nich nie pamięta, może w anegdocie. Jak na razie, jedynym namacalnym „sukcesem” Tuska jest fakt, że od kilku dni wszystkie media zapomniały o Hołowni. PO prostu nagle Hołownia nie istnieje, nie ma Polski 2050. Coś jak pederasta Biedroń. Umiejętności Tuskdojcza... Pomógł i umożliwił rozkradzenie Polski, zrobienie tu kolonii dla złodziei i zrobienie z nas nędzarzy i tanich roboli, wygnanie milionów z ojczyzny. To, jakby na to nie patrzeć, jakiś „sukces”.
 • @zibi 08:07:39
  Kłamiąc w żywe oczy, bełkocząc bez szacunku do powszechnie znanych faktów nawet się nie skrzywi. Łgarstwa przychodzą mu z łatwością, bo wie, że jego PełO-wyborcy chcą tej miłej dla ich ucha muzyki. Ta wyjątkowa menda jak trzeba to w roku wyborczym nawróci się na wiarę katolicką po dwudziestu latach cywilnego małżeństwa, a jak chce złowić parasolkowe aborcjonistki to przytarga Jażdżewskiego i pluje na KK. Szuja - naomamiał, natruł i nabujał, Szuja - dziecku kazał mówić „proszę wuja”, Szuja - niewykluta larwa i szczeżuja Szuja - do najtępszych pierwotniaków rym! Niestety są w Polsce „dzbany” które w to uwierzą, oczywiście plus banda cwaniaków którzy wiedzą że to lipa ale aby dostać się do koryta będą kłamać ,kłamać …..
 • @Donpedro 07:13:48
  Szanowni Rodacy! Nie można dopuścić do tego, żeby niemiecki dywersant ponownie dorwał się do władzy w naszym Kraju. Ten sługus Niemiec, gangster polityczny i eunuch gospodarczy nawyrządzał Polsce i Polakom tyle szkód, że trzeba wielu lat aby je zniwelować. Są to szkody nie tylko gospodarcze ale i społeczne. Np. prywatyzacje, reprywatyzacje, „zaoranie stoczni, zantagonizowanie społeczeństwa i pogarda dla innych. Niczym J. Goebbels sączy jad nienawiści i kłamstw. * Tusk to przeżytek. Cały naród się z niego śmieje. Pogrąży się jeszcze bardziej, dlatego „poszedł na urlop”. Wszyscy wiedzą, że to medialna pacynka.
 • @zibi oto facjata furiata, kłamcy , alkoholika i ćpuna
  https://img.dorzeczy.pl/img/donald-tusk/53/d2/227507aa4a031c232100d0843ee7.jpeg
 • @Kmieć 10:53:25 Jak gardłują antypolskie zgoła szuje patriotyzm hańbi, zdrada nobilituje
  Wstyd dla tych ludzi, którzy wybierali zdrajców do parlamentu w Polsce i Unii. Opozycja się dziś już nawet nie kamufluje, otwarcie kolaboruje z państwami dążącymi do zmarginalizowania Polski…nawet w oczach milionów Polaków te fakty bez echa przechodzą…Tusk i jego świta, wyraźnie realizują dla obcych instrukcję sprzed 3. wieków, zawartą w liście Niemki (potem carycy Katarzyny II), wysłanym ze Szczecina do Gdańska Nikicie Paninowi, „o sposobie na Polaków” (realizowali to głownie zaborcy i okupanci naszego kraju!) Cytuję ważne fragmenty: ”Nie można zaanektować ich państwa, bo trzeba byłoby się dzielić z Prusami, Austrią, Turcją… Nie można tego zrobić od ręki, gdyż są to znakomici żołnierze, a cały naród gdy otwarcie zagrożony, przypomina wściekłego wilka w nagonce. Zbyt dużo by to kosztowało, należy więc zdemoralizować ich do szpiku kości. Trzeba rozłożyć ten naród od wewnątrz, zabić jego moralność, wszczepić zarazę, wywołać dziedziczny trąd, wieczną anarchię i niezgodę. Trzeba nauczyć brata donoszenia na brata, a syna skakania do gardła ojcu. Trzeba ich skłócić tak, aby się podzielili i szarpali, zawsze gdzieś szukając arbitra. Trzeba ogłupić i zdeprawować, zniszczyć ducha, doprowadzić do tego, by przestali wierzyć w cokolwiek oprócz mamony i pajdy chleba. Przyjdzie czas gdy sami sprzedadzą swój kraj. My rozpoczniemy ten proces korupcją „milczących psów”, którzy będą nimi rządzić. Bogactwem i głodem, które biednych podjudzą przeciw możnym, tych drugich zaś napełnią takim strachem i podłością, że uczynią wszystko dla zachowania swego bogactwa… Zepsujemy ich kultem prywaty, złodziejstwa, rozpusty, wszelaką demoralizacją i wiodącym ku niej alkoholem. Stworzymy tam nową oligarchię, która będzie okradać własny naród nie tylko z godności i siły, lecz ze wszystkiego, głosząc przy tym, że wszystko co czyni, czyni dla dobra ojczyzny i obywateli. Każdą wartościową jednostkę wyeliminujemy operacyjnie, efekty będą wielkie. Polska zniknie w samych Polakach” Niebawem powstała Konfederacja Targowicka, a jej przywódcy zdradziecko zwrócili się do carycy Katarzyny II jako arbitra, o pomoc w przywróceniu „wolności”, co skończyło się utratą niepodległości. Dla nowych „targowiczan” takim arbitrem są rządzące Unią Niemcy…

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031