Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
996 postów 541 komentarzy

Kto był prawdziwym wrogiem Polski?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Na pytanie: "kto jest historycznie wrogiem Polski?" piłsudczyk odpowie że Ruskie, endek że Niemcy, część zgodzi się, że Żydzi. Wszystkie odpowiedzi na pewnym poziomie uszczegółowienia będą prawdziwe, ale strategicznie niekompletne.

Oto przez blisko dwa wieki polski interes narodowy był szczególnie dotkliwie naruszany wtedy, gdy było to korzystne dla jednego zwłaszcza światowego mocarstwa. Nasze nieszczęsne XIX-wieczne powstania wybuchały nie tylko w interesie Prus, ale także by ocalić światową dominację Londynu. Tamtejsza dyplomacja brała udział i w XVIII wiecznych dramatach - konfederacji barskiej czy sojuszu pruskim. Bodaj tylko dwa razy jednak udało się Anglików złapać bezpośrednio za rękę - przy niedoszłym powstaniu 1877 r. i przy prowokacji znanej jako "gwarancje brytyjskie dla Polski" w 1939 r. To Wielka Brytania przez wieki i bez żadnych emocji niweczyła nasze plany, utrudniała realizację narodowych aspiracji i bez skrupułów wykorzystywała. Patrzmy i się uczmy, tak właśnie trzeba z mniejszymi i głupszymi.

Jaka z tego lekcja - że mamy nienawidzieć także Brytyjczyków? Ależ skąd. Mamy po prostu myśleć - szerzej i dokładniej, tak o sprawach przeszłych, jak i bieżących oraz przyszłych. Wszak w ogóle polska historiografia obija się od dwóch ścian - megalomańskiej ("my zbawialiśmy Europę!") i zaściankowej ("byliśmy nieistotnym krajem na uboczu"). Ponadto nauczanie historii - także akademickie, wielkimi dynastiami badaczy - speców od danego stulecia, nie pozwala śledzić prawidłowości dłuższych niż tylko głupie 100 czy 200 lat. W efekcie rzadko widzimy wydarzenia w Polsce i tym regionie świata w szerszym kontekście interesów mocarstw światowych, rozpoznając tylko bezpośrednich przeciwników i rywali (a i to często opacznie), natomiast nie dostrzegając głębszych motywacji i ukrytych tendencji długofalowych, dotykających nas bezpośrednio, jak i pobocznie.

Stąd może nasza współczesna polityka zagraniczna jest wypadkową tego historycznego i dziejopisarskiego chaosu. Albo "międzymorskie mocarstwo", czy "unijna potęga" - albo "brukselska myszka, bo cóż my biedni". Albo "agenci Moskwy", albo "kumple Merkel". Żadnego szerszego kontekstu, żadnego odniesienia do sytuacji globalnej i innych aktorów światowych. A w dodatku prawdziwych interesów - cudzych i własnych - nadal nie widzimy i nie staramy się zrozumieć...

 

Konrad Rękas

KOMENTARZE

 • Największym wrogiem Polski byli i są sami polacy
  trzy ostatnie wieki w państwach władających dla polaków tym krajem było i jest naznaczone zwykłym pechem, nieodpowiedzialnością i błędami wynikłymi z dobrych intencji.
 • Patrzmy na obecnych wrogów
  Najbardziej wrogim, prawdziwym Polakom , jest wyborca PO , z tym wrogiem trzeba walczyć , ten wrog jest najbardziej niebezpieczny gdyż dąży do likwidacji Państwa Polskiego
 • "Wady narodowe"
  Wszystko to prawda - ale niestety tzw. wady narodowe, czyli najczęściej uleganie prowokacjom i złemu przywództwu, to pewien smutny constans. Zmienna, którą przyjmujemy do wiadomości jako oczywistość - choć to jest właśnie główny problem do przezwyciężenia. Drugim zaś - jest wspomniana w notce większa czujność w obserwowaniu uwarunkować zewnętrznych.
 • Trochę tak i trochę nie
  Anglicy po 1 wojnie wspierali Niemców aby czasem Francja za bardzo w siłę nie urasła dltego też nie pozwolili Piłsudskiemu dokonać ataku prewencyjnego na Niemcy. Tak tak mało kto wie żee były takie plany gdy Niemiaszki jescze słabe były. Dlatego błedne sa tezy że Piłsudczycy pałają miłością do Niemców a awersją do Rosjan. Zgadzam się że obrażac się nie ma na co tylko wyciągać wnioski na przyszłość.
 • Anglii nie widzimy
  Panowie, ale mechanizmy polityki żydowskiej są jednak opisane w polskiej literaturze politycznej dość dobrze, by wspomnieć tylko fundamentalne dzieła Giertycha i Gluzińskiego. Jednak postrzeganie działań brytyjskich - choćby via loże, zwłaszcza w Rosji - jest już w naszej historiografii znacznie słabsze, albo traktowane li tylko jako pochodna np. domniemanych interesów żydowskich.
 • @Robert.Grunholz 18:21:48
  Najlepiej wszystko sprowadzić do "żydów".
  Tyleż proste, co prostackie i uniemożliwiające wyciągnięcie żadnych sensownych wniosków.
  Jawnie byliśmy i jesteśmy zabawką w rękach obcych nie rozumiejąc zupełnie co się dzieje, tłumacząc wszystko potęgą "żydów".
  To nawet nie jest śmieszne, to jest tragiczne.
 • @pasmail 18:32:00
  Nie pozwolili Piłsudskiemu? W jaki sposób? Wydali mu rozkazy?
  Bardzo ciekawe, bardzo.
  Czy też raczej France olały sprawę, a cała akcja była z góry skazana na niepowodzenie.
 • @AlexSailor 19:53:48
  Piłsudskiemu chodziło o sprzęt ale bardziej o zgode polityczną. Wojsko Polskie przewyższało wówczas wehrmacht i liczebnie i jakościowo. O ile Francja pomagała nam od czasów budowy niepodległości to Angole rzucali nam kłody pod nogi wspierając Szkopów, ale tak jak myślę głównie przeciwko Francji
 • Mity o marszałku
  Żeby pozostać przy faktach - to mit wojny prewencyjnej jest drugim z upowszechnianych przez piłsudczyków (po szeregu świadectw jak to Komendant genialnie przewidział przebieg I wojny światowej) oczywiście na podstawie wyłącznie późniejszych wypowiedzi i publikacji. Na tej zasadzie można zapewniać, że genialnie się przewidziało pogodę na zeszły czwartek, tudzież, że wszystkim się chciało dobrze zrobić dobrze, tylko inni nie dali...
 • @chart 20:01:11
  O przepraszam zapomniałem ze to GIERTYCH odzyskał nam niepodległość a wszystko oczywiście poparte "faktami" czyżby tymi z TVN 24 ?
 • Mity są mitami
  A co to ma do rzeczy? Po prostu - świadectwa, że Piłsudski przewidział przebieg I wojny światowej pochodzą z okresu po jej zakończeniu. Odnośnie wojny prewencyjnej - brak jakichkolwiek dowodów np. w źródłach francuskich, że ktokolwiek ze strony polskiej faktycznie ją planował i proponował. I tyle.
 • Dla mnie poprawność polityczna jest najwiekszym złem
  Granice mogą się zmieniać może być okupacja .Ale jak wyrywa się rodzinę jako podwalinę społeczną i państwową . Sieje się homoseksualizm inter socjalizm europejski jako nowe wartości to zagraża bytowi wszelkiemu państwu .Mamy coraz więcej Europejczyków bez narodowych .
  Niemcy mają kłopoty z islamem i będą mieli coraz większe w ramach multikulti. Rosji zawsze trzeba się obawiać ale na obrzeżach od Syrii Gruzji do Czeczeni maja własne kłopoty .
  Dla mnie to jest zło największe dla mojego kraju Polski i innych narodów
  http://www.youtube.com/watch?v=WSUVxRS0KL0
 • @Skanderbeg 21:19:21
  Piłsudski w I wojnie raczej szkodził Mam zupełnie inne zdanie z resztą się zgadzam .
  Dobranoc
 • ---------NAPISZCIE HISTORIĘ Polski --- TU !! na NE
  --RACHUNEK CIĄGNIONY -najpierw z grubsza -niech każdy wrzuci swoje -UDOKUMENTOWANE !! fakty historyczne / zródła / za i przeciw -WSPÓLNA ANALIZA D-O-W-O-D-Ó-W powinna dać -jakiś obraz

  --puzzel + puzzel + itd --OJ ! może być bardzo ciekawie -wynik wreszcie !! może POGODZIĆ NAS Polaków -albo wyłonić niespodziewanego WROGA

  OKRĄGŁY STÓŁ -wydaje się być ! rozpracowany NIC BARDZIEJ MYLNEGO - świadkowie ŻYJĄ !!! pózniej będzie jak zawsze -HISTORIĘ PISAĆ BĘDĄ ZWYCIĘZCY -
 • @Robert.Grunholz 18:21:48
  no właśnie to chciałem napisać ale zupełnie inaczej nie tak dosłownie czyli:
  Iwo Pogonowski "ogon wywija psem"

  i nic więcej w temacie geopolityki współcześnie wiedzieć nie potrzeba, przynajmniej tej dotyczącej naszego kraju.

  Doradcy w GB od wieków wywodzili się z tego samego klucza co medycy elekcyjnych królów Polski.
  Zamordowany Stefan Batory chciał rozstrzygnąć sprawę turecką lecz było to nie na rękę .. wiadomo komu.
 • @Skanderbeg 21:19:21
  "Szkoda, że to Prusy ich zjednoczyły"

  - bzdura na resorach. Zjednoczyły Niemcy kahalne organizacje Lubelszczyzny i nie tylko. Strach przed pogromami, powtórką Hiszpanii i Chmielnickiego zadecydował o wywiezieniu złota do Prus. Tyle że ten autorytarny militarystyczny kraj nigdy nie dał Żydom tyle wolności co Polska, i wyszło na to że ich obawy były niezgodne z filozofia "polin" co się wykłada z hebrajskiego "tutaj odpoczniesz"
  Śmiem twierdzić że debile !?! zniszczyli miejsce swego odpocznienia na własną zgubę, dlatego właśnie współczesny projekt polin jest tak ważny i tak ważny jest nacisk na polskich narodowców w blogosferze.
 • @norwid 22:42:24 - "(...) ważny jest nacisk na polskich narodowców w blogosferze."
  O, i tutaj się z Panem Szanownym zgodzę. Tekst Rękasa jest charakterystyczny w swoich odcieniach dla ludzi zbliżonych do Opus Dei i/lub innych Służb Bertone. Jak się wie, że jest on intelektualnie zbliżony do Artura Zawiszy - to się te odcienie wyłapuje dość szybko. Oni mają układ z WASP-ami i neo-Sowietami, że będą polskim gojom mydlić oczy, bałamucić i zagadywać - żebyśmy nie stawiali oporu podczas likwidacji polskiej własności narodowo-państwowo-prywatnej. Kolega Konrad właśnie wije się w swoim tekście jak piskorz, aby ominąć kwestię WASP-ów której częścią składową jest sprawa brytyjska i kwestię Układu z Dorotheenstrasse. Bo to są kwestie kluczowe dla rozeznania - co to są/były Sowiety, chazarstwo, III Rzesza, WASP-y itp. Co ciekawe - wbrew Służbom Bertonowskim o ludobójcach - sygnatariuszach Układu z Dorotheenstrasse, tych mafijnych ojcach chrzestnych Adolfa Hitlera wypowiedział się uczciwie Papież Benedykt XVI - że była to szajka, która zanim napadła na inne narody - napadła i zniewoliła Niemców. Mnie napawało to wielkim obrzydzeniem i wstrętem, gdy odkryłem że Bertone swoim ludziom nakazuje trzymać inną linię polityczną co Stary Papież, wbrew prawdzie i ze szkodą dla Polski.
  Cała nadzieja w Młodym Papieżu Franciszku - że Bertona zdymisjonuje i położy kres temu antypolskiemu oszustwu. Właśnie dlatego polscy narodowcy są tak ważni - żeby dotrzeć do księży katolickich i samego Papieża, i ich od tego kłamstwa bertonowskiego uratować.
 • @Eugeniusz Sendecki 01:53:35
  Gieniu, to jest notka, a nie traktat historiozoficzny...

  W zbliżaniu do Zawiszy - to bym się na Twoim miejscu ze mną nie licytował, bo więcej się na niego napracowałeś, niż mi kiedykolwiek przyszłoby do głowy. A już sugerowanie OD mnie, któremu kiedyś odmawiałaś prawa do jakiejkolwiek katolickiej ortodoksji - doprawdy już zakrawa na żart.

  Ale miło, że czytasz :)
 • @Eugeniusz Sendecki 01:53:35
  Panie Eugeniuszu mam duży szacunek do Watykanu i Stolicy Piotrowej. Jednak proszę nie mieszać blogerów i docierania do Franciszka. Raczej skłaniałbym do napisania rzeczowej notki o układzie z drogiej dorotki ;p
  Choć może uważa Pan za żart taką formułę - pisze poważnie - chętnie o tym poczytam, byle nie jakieś wcinki z książek.

  Narodowa blogosfera jest potrzebna ze zgoła innych powodów niż Pan wymienił. Współczesne niedomagania ambony zmuszają do ofensywy zwykłych ludzi, tych którzy coś zrozumieli i są wstanie przekazać, jak choćby autor powyższego bloga, czy Michalkiewicz. Każda przeciwwaga dla przyszłej symbiozy GP(Kaczyński) i pochodne URze (Wildstein) jest godna uwagi. Nawet JKM bym stolerował pomimo ewidentnej konfliktogenności. Dziś bowiem nie rozgrywa się współczesna scena polityczna, ona jest ukształtowana kilka lat temu. Dziś rozstrzyga się scena polityczna przyszłej dekady.

  Jest jeszcze jedna rzecz o której wszyscy zapominają - zasada pierwszeństwa o której obszernie rozpisuje się Księga Daniela.
 • Wspolna granica
  Anglicy od dwoch wiekow pracowali nad wymazaniem Polski z mapy aby Rosja i Niemcy mialy wspolna granice. Liczyli na to, ze wtedy ich rywale beda ciagle "zajeci" soba a oni, Anglicy beda mogli spokojnie buszowac po morzach i kolonizowac swiat. Wydaje mi sie, ze dzisiaj nie lezy to juz w ich interesie.
 • Ja to mam tu przerąbane
  Przodkowie walczyli z bolszewizmem w wojnie 1920 . Jeden był pod oficerem armii pomorze brał udział w walkach z Niemcami w borach tucholskich . Drugi od strony mamy był w AK .Wychowany w szacunku do Marszałka nienawiści do bolszewizmu i czerwonego .To mam przerąbane na pewno jestem masonem tylko o tym nie wiem. :(
 • Dodam
  Że wychowany w szacunku do sanacji widzę jej błędy .W polityce zewnętrznej i wewnętrznej .Ale coraz częściej słyszę że wojna 1920 r była nie potrzebna a z Denikinem i Kołczakiem można było się dogadać
  a są dokumenty ze nie można. A że sanacja broniła z całym narodem 1939 r Polski to wypadek przy pracy masońska kłótnia w rodzinie.
  AK tez nie pewny element podobno infiltrowany przez masonerię.
  Zawsze myślałem że jestem katolikiem a coraz częściej dowiaduję się
  że masonem bo nie lubię bolszewików bronie sanacji .Nie wiem jakiego
  rytu jestem ale ludzie mają zryte mózgi pisząc bzdury.
 • @zwykły człowiek 07:36:34
  A najlepsze że te same bzdury tylko ubrane w inne słowa powtarzano za komuny. Jak widzę owe kłamstwa mają gorliwych wyznawców wśród dzisiejszych tzw. "narodowców". Różnica między nimi a tymi przedwojennymi jaest taka że Dmowski pomimo niechęci do Piłsudskiego(za sprawą kobiety zresztą) chciał dobra Polski. Do głowy nie przyszły by mu podobne banialuki wypisywane przez niektórych myślących inaczej. Dogadac się z Denikinem można było pod warunkiem uznania naszych nowych wtedy granic. Denikin nie wyraził na to zgody. Można tylko za Piłsudskim powtórzyć "WAM PANOWIE KURY SZCZAĆ PROWADZAĆ A NIE DO POLITYKI"
 • @zwykły człowiek 07:36:34
  Tutaj komentując, trzeba mieć ogromny dystans, do niejednokrotnie oczywistych bzdur.
  Denerwuje mnie bardzo często, ta filozofia niektórych, że tak naprawdę to nic nie zawdzięczamy sobie ,a wolność zdobylismy w wyniku błędów innych nacji.
  Tysiąc lat tutaj trwamy, pomimo takich sąsiadów przetrwaliśmy...
  Dla mnie fakt, że po raz kolejny chcą unicestwić państwo polskie, jest ciągłością działań trwających od wieków.
  Czytałam parę miesięcy temu artykuł, przedruk z prasy usa, że nie tylko pojedyńczy człowiek, ale całe nacje dziedziczą zachowania. To by jednak wiele wyjaśniało...
  Pozdrawiam.
 • @pasmail 08:34:44
  Ręce opadają tłumacz że koło jest okrągłe

  http://eugeniuszsendecki.nowyekran.pl/post/90134,urodziny-judasza
  Trochę faktów

  Rozmowy z Kołczakiem Denikinem . Oba mocarstwa zachodnie uznawały potrzebę zapewnienia przyszłej nie bolszewickiej Rosji szerokiego i swobodnego dostępu do Europy Środkowej, dlatego miały negatywny stosunek Denikin Szefem Polskiej Misji Wojskowej do gen. Denikina został gen. Aleksander Karnicki. Jego zastępcą został mjr Alojzy Przeździecki, oficer II Brygady Legionów Polskich
  Denikin wprawdzie bardzo pozytywnie odniósł się do niepodległości państwa polskiego, ale jedynie w granicach Królestwa Polskiego z 1815 !!!roku
  W raporcie dla Naczelnego Wodza Karnicki podkreślił, że gen. Denikin zachowuje się wobec Polaków bardzo grzecznie, choć nie chce na razie oficjalnie wypowiadać się o wschodnich granicach Polski, uważając, że jego rola polega na pokonaniu bolszewików, zaprowadzeniu w Rosji porządku i zwołaniu konstytuanty, która zadecyduje o przyszłym ustroju państwa oraz jego granicach. Rosjanie – zdaniem Generała - dążą do pozyskania Polski do walki z Sowietami bez uprzedniego omówienia kwestii granicznych.
  połowie listopada 1919 roku do Taganrogu przybyła polska misja polityczna z Franciszkiem Skąpskim na czele. W końcu listopada 1919 roku doszło do spotkania szefów obu polskich misji z Denikinem, w czasie którego głównodowodzący siłami zbrojnymi południa Rosji ponowił żądanie ustąpienia wojsk polskich z Wołynia i Podola, uznając że ich zajęcie miało charakter okupacji i zarzucił władzom polskim chęć polonizacji tych ziem, która miała polegać na usuwaniu rosyjskich urzędników, walce z cerkwią prawosławną i językiem rosyjskim. Polska delegacja stanowczo odrzuciła te oskarżenia, wskazując że jedynymi Rosjanami usuniętymi z zajętych obszarów byli bolszewicy. Polska propozycja wysłania misji rosyjskiej do Warszawy została przez Denikina odrzucona. Spotkanie skończyło się fiaskiem, gdyż obie strony nie doszły do żadnego porozumienia politycznego i wojskowego.

  Francja i Anglia oczywiście zmusiła by nas na ustępstwa terytorialne względem Rosji Białej

  nadużycie link skomentuj usuń

  zwykły człowiek 02.04.2013 07:32:51


  Przyczyny wojno z bolszewikami

  Albo laik historyczny albo agent będzie twierdził że bolszewicy byli pokojowi a my agresorami.
  http://www.1920.muzhp.pl/komentarze/13/przyczyny-wojny-polsko-bolszewickiej.html

  We wrześniu 1920 r. Włodzimierz Lenin w czasie przemówienia na IX Konferencji Rosyjskiej Partii Komunistycznej (bolszewików) przedstawił główną według niego przyczynę wojny polsko-bolszewickiej: [stwierdziliśmy], że gdzieś pod Warszawą znajduje się nie centrum polskiego rządu burżuazyjnego i republiki kapitału, ale centrum całego współczesnego systemu imperialistycznego oraz że okoliczności pozwalają nam wstrząsnąć tym systemem i prowadzić politykę nie w Polsce, ale w Niemczech i w Anglii. Tym samym stworzyliśmy w Niemczech i Anglii zupełnie nowy odcinek rewolucji proletariackiej, walczącej z ogólnoświatowym imperializmem...[3].
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_polsko-bolszewicka
  Lenin nigdy nie ukrywał, że Polska nie jest celem, a jedynie kolejnym etapem podboju całej Europy przez „rewolucję z zewnątrz”. Takie było stanowisko polityczne tworzącego się ZSRR
 • @zwykły człowiek 09:31:04
  Dokładnie tak jak opisałeś ja ująłem to tylko w skrócie. Co do ustępstw terytorialnych to potwierdzać to mogą życzliwiej pisane dla Niemców plebiscyty na Śląsku, za namową Brytyjczyków, podobnie mogło byc po wygranej "Białych" w Rosji
 • @zwykły człowiek 07:20:10 - "(...) pewno jestem masonem tylko o tym nie wiem. :( "
  O, i to jest prawidłowa postawa przeciętnego człowieka żyjącego w Polsce! Powinien się Pan codziennie modlić o rozpoznanie - co wokół Pana jest masońskiego, WASP-owskiego, fałszywego i antypolskiego. Po rozpoznaniu powinien Pan podjąć walkę ze Złem za pomocą Dobra. Bo Polkość jest Dobrem, a Antypolonizm - Złem. Każda forma Zła w naszym nieszczęśliwym Kraju to zawsze jakaś akcja przeciwko Polskości.
  Co do kultu Marszałka, to Kościół Swięty, Matka Nasza tego kultu nie zabrania, jedynie wskazuje aby ów kult sprawować mądrze. To znaczy - żeby nie dać się nabrać kanaliom masońskim, hitlerowskim i WASP-owskim, które się pod tym kultem maskują i naiwnych ludzi w niewolę wpędzają. Marszałek był ikoną rządów masońskich i agenturalnych tak samo jak Wałęsa i/lub Kaczyński. Trzej ci panowie posiadają sporo uroku i są twarzą swojej epoki. Możemy sobie z nimi sympatyzować, ale dawać się nabrać Geremkowi, Kiszczakowi i innym macherom za ikoną się ukrywającym - to jest błąd.
 • @Eugeniusz Sendecki 10:45:30
  Że wychowany w szacunku do sanacji A NIE W KULCIE .Jedyny kult jest Jezusa Chrystusa i katolicyzmie
  Reszta to głupoty idiotyzm na które nawet nie odpowiem.
  Jeżeli chodzi o PIS nigdy na nich nie głosowałem .Ostatni raz głosowałem na AWS co było błędem.
  Nauka kościoła katolickiego mnie obowiązuję a nie Pańskie ecie pecie.
  Niby jesteście prawicowi katolicy a siejecie rosyjski panslawizm
  Parę notek patriotycznych a potem szydło z worka wychodzi
  Pański kolega a sa jeszcze lepsze rodzynki czy gwiazdeczki czerwone od tego gościa
  CYTAT
  Katolicyzm był/jest żydowskim oszustwem i podstępem. Opisał to Markus Ravage szyderczo rzucając żydo-chrześcijanom w twarz – czym jest żydo-chrześcijaństwo:

  http://monitorpolskislowian.nowyekran.pl/post/90184,negacja-slowianskich-korzeni-patriotyzmem
 • @zwykły człowiek 10:59:22
  Szanowny Panie. Panslawizm nie może być rosyjski. To tak jakby Pan napisał "żonaty kawaler". A swoją drogą to ja panslawizmu nie promuję. Ani rosyjskiego, ani nie-rosyjskiego.
  A tamte słowa, które Pana tak oburzają - nie są moje. Panu się osoby pomyliły, się obawiam.
  Co do kultu, to ja się spodziewałem, że w Pańskim domu jest albo jakiś medal z Wodzem, albo popiersie Piłsudskiego, albo jakiś obraz Kossaka z Marszałkiem na Kasztance. Tak jest w każdym porządnym polskim piłsudczykowskim domu. Nikt przed tymi obiektami kultu narodowego oczywiście kadzidełek nie pali, ale są to cenne pamiątki budujące świadomość narodową dzieci i młodzieży. Właśnie? Jak to u Pana w domu jest? Zero pamiątek materialnych po Piłsudskim? Null?
 • Tak są Pamiatki chyba masońskie
  Odznaczenie (3 DP Legiony 2 Armia Edwarda Śmigłego-Rydza) pradziadka za bitwę z bolszewikami nad Niemnem
  List dziadka (uczestnika walk A Pomorze w borach tucholskich) z niemieckiego oflagu i parę fotek rodzinnych z przodkami w mundurach masońskich z Orłem w Koronie z napisami masońskimi Bóg Honor i Ojczyzna .Resztę wojna zniszczyła albo wyzwoliciele ci od wsio pagibli .A ciocia ma legitymację logionową pradziatka.
  Czy te pamiątki są demoniczne masońskie>????
  Może obraz Cara albo lenina powieszę to zneutralizuję te pamiątki ?
  Zaraz znając wasze ryty napiszecie Pisowiec
  Nie PIS na żadne ugrupowanie lezbońskie nie zagłosuję jestem konserwatystą a pis jest centro lewicujący.
  Ale RN mocno się zastanowię kiedyś byłem na tak teraz nie wiem.
 • @zwykły człowiek 12:30:28
  Ps podobne fotografie do tych
  http://pl-pl.facebook.com/pages/Zwi%C4%85zek-Legionist%C3%B3w-Polskich-i-ich-Rodzin-Krak%C3%B3w/145933155448898
 • @zwykły człowiek 12:30:28
  A widzi Pan. Manifestuje Pan swoją zwyczajność w sposób niezwykle charakterystyczny dla zwyczajnego zjadacza chleba w Polsce, urobionego przez media rydzykowe, skowrońskie, cejrowskie, lisowe, urbanowe i olejnikowe. Cieszę się, że mimo wszystko - nie glosował Pan na PiS. Świadczy to o Panu dobrze, że mimo wszystko ma pan krytyczny, nieuśpiony instynkt narodowy. A było by jeszcze lepiej, jakby Pan nabył jeszcze większą wiedzę o sprawie polskiej, naszej walce z masonerią, sowietami, nazistami, WASP-ami, bertonowcami, mosadowcami, Rosjanami i Niemcami. Na początek, żeby Pan zrozumiał - zaserwuję Panu krotki wykład o dominująych w Polsce i manipulujacych z w y k ł y m i l u d ź m i czterech imperiach. Niech Szanowny Pan uważnie słucha i się dowiaduje; Specjalnie z myślą o zwykłym czlowieku mowiłem to;
  http://www.youtube.com/watch?v=IlrFsDlDEzc
 • @Robert.Grunholz 13:07:19
  Gen Rozwadowski jest Bohaterem Narodowym Obrona Lwowa która dość dobrze znam po przez wojnę z bolszewikami .Został ochydnie potraktowany przez Marszałka .Nic nie jest czarne albo białe. Napisałem sanacja miała wady.
  Co do bolków i Branickich zawsze będą .Zastanawiam się
  Kto jest teraz bolkiem? Zaśpiewajmy sobie piosenkę na pożegnanie
  http://www.youtube.com/watch?v=haEB_wERcS4&playnext=1&list=PL5F7C1188E356E32B&feature=results_video
 • @Eugeniusz Sendecki 13:15:21
  Panie Eugeniuszu wyznacznikiem Jest Polska Niepodległa !!!
  Dla mnie jest to granica .Możemy mieć inne poglądy na tematy historyczne Alle na zdradę nie ! Tu jesteśmy zgodni ani Moskwa oni Bruksela . Tylko na Boga nie deptajmy pamięci naszych dziadów.
 • @zwykły człowiek 13:36:29
  No ależ ja właśnie nie tylko nie deptam, tylko uczę prawidłowego kultu tej pamięci. Niewłaściwy kult jest groźny, a właściwy, będący pod kontrolą narodowców z ruchu narodowego - sprzyja Polsce.
 • @Eugeniusz Sendecki 13:15:21
  Mamy zaproponować Niemcom, że jak wyjdą Amerykanie (Żydzi), to my ich będziemy bronić przed Rosjanami ??To chce Pan powiedzieć "zwykłym" jak padło określenie zjadaczom chleba w Polsce ??
  Noooooooooo to jest rada roku, co ja gadam, co ja gadam to- rada tysiąclecia.
  Wie Pan co, ci zwykli zjadacze chleba mają więcej zdrowego rozsądku jak Pan.
  Wkładanie do jednego worka Piłsudskiego,Wałęsy i Kaczyńskiego...
  oraz mediów rydzykowych, olejnikowych, cejrowskich, lisowych, urbanowych i.t.d. to jest objaw jakiejś schizofrenii, naprawdę...
 • @Astra 14:27:56
  Owszem. Zaproponować współpracę. Zobaczymy - co nam zaproponują w zamian za mężne stanie w obronie wartości europejskich?
  Nie przypominam, żebym cokolwiek wkładał do jednego worka. To Pan wkłada. Bardzo mi przykro.
 • Wynoszę się z NE
  Widzę tu dużo rusofili wspierających liderów rosyjskich. Nie mam nic przeciw zwykłym .Rosjanom co oni winni że mają takich liderów. Tak samo cierpieli w czasach komunizmu. Pod przykrywką panslawizmu atakuje się chrześcijaństwo i kościół jednocześnie dla odwrócenia uwagi pisze się o masonerii i teksty patriotyczne.
  Czysty gnostycyzm . Cały dorobek przodków powstania wojny podlegają częstej krytyce negacji zwłaszcza wojnę z bolszewikami.
  Dzięki naszym przodkom istniejemy mamy własny język i kulturę.
  O atakach na kościół katolicki na NE i to chamskich szkoda pisać .
  Mam nadzieję że powstanie jakiś portal nie koszerny ale niezależny gdzie będzie można pisać i czytać .A treści obraźliwe religijnie czy anty Polskie będą wycinane.
 • @zwykły człowiek 17:14:10
  Na NE Pański najstarszy wpis pochodzi z 9-go października 2012. Znaczy - że jest Pan dopiero pięć miesięcy tutaj. Nie powiedział Pan kim Pan jest, jakiej narodowości i wyznania. Tylko Pan komentuje. Nie widzę żadnych Pańskich tekstów innych niż komentarze.
  A dzisiaj się Pan zdradził z chęci cenzurowania osób innej religii i narodowości. Dziwne... A jak Pan chce prowadzić dialog z nie-katolikami i nie-Polakami zamykając się w kręgu katolików i Polaków?
  +
 • @Eugeniusz Sendecki 14:43:28
  Nie przypomina Pan sobie?
  // urobionego przez media rydzykowe, skowrońskie, cejrowskie, lisowe, urbanowe i olejnikowe.//
  proszę bardzo:
  // Marszałek był ikoną rządów masońskich i agenturalnych tak samo jak Wałęsa i/lub Kaczyński. Trzej ci panowie posiadają sporo uroku i są twarzą swojej epoki. Możemy sobie z nimi sympatyzować, ale dawać się nabrać Geremkowi, Kiszczakowi i innym macherom //
  I jeszcze :

  //Zobaczymy - co nam zaproponują w zamian za mężne stanie w obronie wartości europejskich?//
  Panie Boże chroń nas od takiej niby przyszłej "elyty"
  Jestem pisiorem i co???
 • @zwykły człowiek 17:14:10
  Niech Pan zostanie, tutaj jest też wielu normalnych ludzi.
  A poczytać sobie takie wyimaginowane marzenia niespełnionych polityków, to naprawdę pożyteczna rzecz :)
  Pozdrawiam.
 • @Astra 18:10:57
  Proszę Pani szanuję wszystkich ludzi ich poglądy .Sama Pani chyba w święta reagowała na napastliwe antykatolickie wpisy knura taki nick jakiś i monitora słowiańskiego .Trzeba wiedzieć gdzie kończy się tolerancja a zaczyna chamstwo .Szanuję osobiście odmienność i inne religie .
  Jak oglądam czasem TV Trwam to na pewno tu jestem mason od Sorosa. Podobno powstaje portal 3 obieg na dniach, zobaczę może tam.

  Panie Eugeniuszu chamstwo zawsze trzeba cenzurować i nie porównywać z zwykłym prezentowaniem swojej religii i poglądów szanując innych w tym katolików. Dość mam tez plucia na legionistów i Marszałka oraz debilizmu fałszowania historii przez niektóre tu osoby.
 • @zwykły człowiek 17:14:10
  Don't forget to write.
 • za wszystkie nasze krzywdy odplacił Anglikom gen Anders wprowadzając do Palestyny ponad 3000 poborowych do walki z imperialistam
  Ich zorganizowane deze3rcje po przeszkoleniu i specjalnym uzbrojeniu w Korpusie byly specjalnie chronione prszez gen ASndersa, ktory skierowal resztę do kampanii apenińskiej wbrew stanowisku wszystkich innych polskich generalow ale z frazesami o walce o Wilno i Lwow pyskując na powstanie warszawskie mimo, e znal los Leningradczykow.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829