Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
997 postów 541 komentarzy

Tymoszenko jak Łucenko? Nie teraz

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie ma na razie złudzeń, że prezydent Wiktor Janukowycz zamierza zastosować wobec Julii Tymoszenko „wariant Łucenki”, czyli ułaskawić, a przynajmniej zwolnić z aresztu.

Władze w Kijowie tłumaczą, że to pierwsze rozwiązanie nie byłoby możliwe, bowiem sprawa byłej premier jest jeszcze w toku, a jej obrońcy nie wyczerpali wszystkich procedur formalnych.

 

Ze stanowiskiem tym zgadza się też ukraińska ombudswoman –  Waleria  Łutkowska. - W przypadku  Jurija  Łucenko  czekaliśmy na moment, gdy wszystkie wewnętrzne środki odwoławcze zostały wyczerpane, dopiero wówczas biuro Rzecznika zwróciło się do prezydenta o ułaskawienie. Sytuacja z Julią Tymoszenko jest nieco inna. W jej przypadku toczą się jeszcze dwa procesy, nie zostały wyczerpane wszystkie krajowe możliwości obrony i odwołań, więc rozmowy o procedurze ułaskawienia byłyby przedwczesne – zaznaczyła Łutkowska.

 

Obrońcy Tymoszenko,  Siergiej  Własenko Aleksaneder  Płachotniuk powtarzają, że w przypadku sprawy zabójstwa Szczerbania ich klientka zostanie przynajmniej uwolniona z braku dowodów, jeśli nie uniewinniona, natomiast w przypadku wymierzenia kary za inne przewinienia – nie wykluczają wystąpienia o jej zawieszenie lub właśnie ułaskawienie - podał „Kommiersant-Ukraina”.

 

Skierowane do Janukowycza wystąpienie przedstawicieli Parlamentu Europejskiego -  Patricka  Coxa Aleksandra  Kwaśniewskiego  nie odnosi się bezpośrednio do Tymoszenko, choć namawia prezydenta Ukrainy do zastosowania „wariantu Łucenki” w „niektórych innych sprawach”.

 

7 kwietnia prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz podpisał dekret ułaskawiający sześciu więźniów, w tym byłego ministra spraw wewnętrznych Jurija Łucenkę i byłego ministra środowiska Georgija Filipczuka.

 

Konrad Rękas

Zapraszam też na Geopolityka.org

 

KOMENTARZE

 • Jedna
  Banda skorumpowanych poltyków a społeczeństwo w biedzie i kogo tutaj bronisz ? W Polsce tez nalezałoby powsadzać neoliberałów z Balcerowiczem na czele
 • @Prome 17:25:44
  Kto broni?
 • @Prome 17:25:44
  złodziejka, komuna, bronią ją pisowcy i złodzieje z UE
 • @Wrzodak Z. 10:46:31
  No właśnie, Pan Poseł jak zwykle trafnie - po pierwsze warto patrzeć kto broni Tymoszenko. Po drugie zaś - niektórzy prezentują dysonans poznawczy - potrafią jednocześnie jęczeć, że obecny, rzekomo "pro-rosyjski reżim w Kijowie" więzi piękną Julię, ale z drugiej przyznają, że taka kuracja przydałaby się i elytom z Polski. Widać w tym wyraźny brak konsekwencji - albo manipulację.

OSTATNIE POSTY

więcej
 • EKONOMIA

  Ekonomia – wiedza tajemna?

  Podatki mają być niższe, kwota wolna od podatku wyższa, darmowa służba zdrowia bardziej dostępna i oczywiście jednocześnie w pełni prywatna (razem z oświatą). Oto krótki kurs przeciętnej wiedzy ekonomicznej Polaków... czytaj więcej

 • POLITYKA - POLSKA

  NATO? Lubimy, ale nie wierzymy

  Przed kilkoma tygodniami szalenie interesujące wyniki badań przedstawił amerykańska think tank Pew Research Center (finansowany przez ważny ośrodek neo-konstwa, The John Templeton Foundation). czytaj więcej

 • GOSPODARKA

  Wojna o węgiel

  Kwestia “rosyjskiego węgla” stała się nagle tematem kampanii wyborczej w Polsce, dodatkowo uwypuklonym przez tyleż intensywnie, co szybko wygaszone przez rząd protesty górnicze. czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829