Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
739 postów 328 komentarzy

- To wina CIA! – mówi Kadyrow

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Prezydent Czeczenii Ramzan Kadyrow zwrócił uwagę, że bracia Carnajew, uznani przez Amerykanów za sprawców zamachu w Bostonie - wprawdzie pochodzą z jego kraju, jednak przecież przez lata mieszkali i studiowali w Stanach Zjednoczonych.

 

- Jest tendencja na świecie, żeby obwiniać Czeczeńców za całe zło świata, włącznie z tsunami. Ale osoby uczestniczące w tych tragicznych wydarzeniach odebrały edukację i wychowanie w USA. I to być może są tego skutki. A gdyby oceniać dokładniej, to odpowiedzialność za zaistniały stan rzeczy spada na wywiad i kontrwywiad amerykański – zaznaczył Kadyrow.

 

Jednocześnie czeczeński przywódca przekazał Ameryce kondolencje w związku z ostatnimi wydarzenia. Z kolei Rosja – w związku z coraz głośniejszymi teoriami spiskowymi związanymi z wydarzeniami w Bostonie poprosiła władze USA o przedstawienie informacji o przebiegu śledztwa, zwłaszcza w sytuacji, gdyby jakieś jego elementy związane były z obywatelami Federacji.

 

W świecie poza dominacją USA główne pytanie po zdarzeniach w Bostonie brzmi – kogo teraz napadną „ofiary terroryzmu”? I czemu w sprawę uwikłane zostały osoby z obszaru post-sowieckiego, a dokładniej z tak newralgicznego dla bezpieczeństwa Eurazji (i zwłaszcza Rosji) Kaukazu.

 

Konrad Rękas


 

 

KOMENTARZE

 • ?
  Czyżby miłość "narodu" amerykańskiego do narodu czeczeńskiego skończyła się wraz z tymi , jakoby zamachami terrorystycznymi?
 • ...
  A co na to ludzie wpatrzeni w PiS. Przecież Czeczeńcy to wrogowie Ruskich, a tutaj masz ci los, zaatakowali ich bratnią Amerykę Stanów Zjednoczonych. Teraz chyba trzeba będzie za swoim wodzem pomaszerować na Grozny, ale razem z Rosjanami?
 • I tak winni Ruscy...
  Już ogólny ton komentarzy około-PiS-owskich jest taki, że to "prowokacja rosyjska". Niektórzy nawet opady deszczu wezmą za dowód na to, że jest susza.
 • A nazywaliście ich bojownikami!
  Każdy Kozak wie, że z bojownikami Czeczeńcy mają niewiele wspólnego, to zwykli terroryści których antyrosyjska działalność odpowiadała byłym władzom RP które popierały ich import do Polski oraz wspomagały organizację popierającą terroryzm "Wolny Kaukaz". Dużo krwi polało się w Rosji ale dopiero ta rozlana w USA otwiera niedowiarkom oczy na sposoby działania czeczeńskich terrorystów. To wstyd że w Warszawie istnieją miejsca którym ci terroryści patronują, np. Rondo Dudajewa.
  http://kozacy.com.pl

OSTATNIE POSTY

więcej
 • POLSKA

  Przekręt Ziobry

  Który lobbysta motoryzacyjny dał w łapę ministrowi sprawiedliwości za wyczyszczenie wtórnego rynku aut w Polsce? czytaj więcej

 • POLSKA

  Pał/jac

  Jedno jest pewne. Jeśli nawet naprawdę ktoś kiedyś rozwali Pałac Kultury - to przecież nie dlatego, że to "relikt komuny", tylko ze względu na łapówkę od jakiegoś banku czy developera za warte miliardy miejsce w centrum Warszawy. czytaj więcej

 • POLSKA

  Murzyn niepodległości

  Marsz jak to marsz – przeszedł sobie. Wprawdzie próbuje się na siłę kreować wokół niego aurę skandalu – tymczasem MN po prostu wypełnił swoją rolę jako forma świętowania historycznej różnicy czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930