Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
800 postów 361 komentarzy

Zarząd przymusowy w spółce TEMPO

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zarząd spółki TEMPO powiązany z rekinem biznesu Markiem Stefańskim oraz jednym z prominentnych polityków Ruchu Narodowego - już nie rządzi w firmie. Nastąpił przełom w aferze z przejęciem lubelskiej rodzinnej firmy zajmującej się bioenergetyką.

 

 

29 sierpnia 2013r. Sąd Okręgowy w Warszawie XX Wydział Gospodarczy wydał postanowienie o zabezpieczeniu roszczenia założycieli firmy – rodziny Maciejewskich, poprzez ustanowienie nad spółką zarządu przymusowego w osobie Lechosława Kochańskiego. To kolejny krok po opisywanym już przez nas rozstrzygnięciu tegoż sądu z 12 czerwca 2013r. (w sprawie XX GC 343/12), które w całości uwzględniło roszczenie dawnych właścicieli – uznając, że spółka nadal należy do nich. W orzeczeniu tym bowiem Sąd stwierdził nieważność wszystkich uchwał podejmowanych przez nowe władze TEMPA, z uwagi na brak zawarcia umowy sprzedaży udziałów tej spółki przez Maciejewskich.

 

Ponadto Sąd uznał istnienie interesu prawnego w udzieleniu zabezpieczenia, jako że „istniejące w obrocie uchwały zagrażają prawnie chronionym interesom uprawnionych oraz czynią potencjalnie niemożliwym wykonanie zapadłego w przyszłości orzeczenia”. Ma to uchronić majątek spornej spółki przed ewentualnym wyprowadzeniem do czasu prawomocnego rozstrzygnięcia. Wyrok z 12 czerwca pozostaje bowiem na razie nieprawomocny, przez co w Krajowym Rejestrze Sądowym TEMPO zp. z o.o. figuruje wciąż pod zmienioną nazwą Lubelskie Biogazownie sp. z o.o., zarządem w osobach Beaty Mateckiej   i  Sylwii Koch-Kopyszko.

 

Ustanawiając zarząd przymusowy - Sąd jasno stwierdził, że „obawa związana z wyzbywaniem się majątku spółki nie ma charakteru hipotetycznego, ale jest w pełni realna, ponieważ powołane na podstawie zaskarżonych uchwał władze podejmują szereg rozporządzeń w stosunku do majątku spółki, w tym dokonały już przeniesienie własności nieruchomości należących do spółki TEMPO Sp. z o.o. na rzecz powiązanych ze sobą podmiotów gospodarczych, tj. GREEN ENERGY EUROPE sp. z o.o. i GREEN ENERGY sp. z o.o.”.

 

- Wyrok z 12. czerwca oznacza, że wszystko, co robiły osoby podszywające się pod zarząd przez ostatnie ponad 2,5 roku w imieniu naszej spółki jest nieważne z mocy prawa i nigdy nie byli oni jej właścicielami. Czekamy już tylko na uprawomocnienie wyroku i wracamy do spółki. Oby było, co ratować… - mówi Anna Maciejewska. Równolegle toczy się też sprawa o oszustwo, w której na ławie oskarżonych zasiadają właśnie nowe władze TEMPA – obecnie odsunięte od wpływu na spółkę. Prowadzone jest też śledztwo w sprawie działania przez nich na szkodę firmy na kwotę ponad 5 mln zł. Na razie zarządca przymusowy zabezpieczył konta TEMPA, w tym tygodniu ma też zamiar przejąć ostatecznie lubelską siedzibę spółki.

 

Konrad Rękas

Zapraszam też na http://www.nowytydzien.pl/

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031