Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
962 posty 508 komentarzy

„Dokąd idziesz, Polsko?!”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rolnicy zwierają szyki i szykują się do protestów.

 

Pogotowie protestacyjne w całym kraju, organizacja ogólnopolskiego Kongresu Rolnictwa, pozew przeciw rządowi za nielegalne wprowadzenie zakazu uboju rytualnego i szereg uchwał, m.in. z żądaniem szybkiego uporządkowania rynku żywca, a także ochrony rolników przed szkodami wyrządzanymi przez dziki oraz zdecydowany sprzeciw wobec polityki zagranicznej rządu skutkującą rosyjskim embargiem oraz nadmiernym uprzywilejowaniem Ukrainy w stosunkach handlowych – to efekty III Zjazdu Krajowego Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych, który obradował w Warszawie.

 

Zjazd miał charakter przedkongresowy. Dokonał wyboru przewodniczącego, którym na kolejną już kadencję został  Sławomir Izdebski. Z kolei w prace Rady Krajowej pod kierunkiem  Leszka Barwińskiego  włączono przedstawicieli grup producenckich – głównie mlecznych, drobiowych, mięsnych, żywca i wędliniarskich oraz zbożowych. Delegaci ostrzegli władze przed skutkami zapaści na rynku wieprzowiny, której ceny skupu spadły do nienotowanego od dekady poziomu nawet 3,20 zł/kg. Poparli też zdecydowanie postulaty podlaskich rolników, domagających się radykalnego rozwiązania problemu dzików niszczących ich uprawy.

 

Zdecydowanie negatywnie oceniono koszty i straty poniesione przez gospodarkę polską, a zwłaszcza rolnictwo w związku z kryzysem ukraińskim. „Wszystko to są skutki niezgodnych z rachunkiem ekonomicznym, a motywowanych wyłącznie politycznie działań rządu RP oraz Komisji Europejskiej. Obecny konflikt z Rosją i uprzywilejowanie Ukrainy nie służą polskiej racji stanu, a władze nie podejmują działań zmierzających do zabezpieczenia interesów polskich rolników, przetwórców, eksporterów, usługodawców. W tej sytuacji Zjazd OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych wzywa rząd polski do racjonalizacji prowadzonej polityki zagranicznej i oparcia jej o nadrzędność interesu polskiego” - stwierdził III Zjazd Krajowych OPZZRiOR.

 

Gośćmi Zjazdu byli m.in. europoseł  Janusz Korwin-Mikke, lider Kongresu Nowej Prawicy, wzywający do wspólnego frontu przeciw nadmiarowi biurokracji i przerostowi kosztów lansowanemu przez Unię Europejską. - Polski rolnik był przeciw kołchozom, to i eurokołchozowi nie ufa! - odpowiedział przewodniczący Izdebski zaznaczając, że OPZZRiOR dodając, że „nasz Związek to nie kolejna organizacja roszczeniowa, domagająca się państwowych dotacji, czy przywilejów. Przeciwnie - OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych mówi: MNIEJ PRZEPISÓW - WIĘCEJ PRAWA! A resztę zrobią już sami rolnicy. Z kolei poseł SLD  Cezary Olejniczak  zdecydowanie poparł walkę rolników o zniesienia absurdalnego ekonomicznie zakazu uboju rytualnego. Wiceprzewodniczący OPZZ  Andrzej Radzikowski  odniósł się zwłaszcza do kwestii fatalnych skutków polityki zagranicznej III RP. - Niestety, nie można nawet zarzucać braku patriotyzmu jej kierownikom, bo jeśli ktoś ma dwa paszporty, to może jest po prostu patriotą tego drugiego kraju – szydził związkowiec.

 

W połowie stycznia Związek zorganizuje ogólnopolski Kongres Rolnictwa pod hasłem „Dokąd idziesz, Polsko?!”, na którym ma zostać sformułowany bilans kryzysu i założenia programu ratunkowego dla gospodarki. Niezależnie od tych przygotowań – delegaci ogłosili pogotowie protestacyjne i zagrozili blokadą dróg dojazdowych do Warszawy w przypadku dalszego ignorowania interesów polskiej wsi.

 

Konrad Rękas

KOMENTARZE

 • WPS
  https://www.youtube.com/watch?v=mvlEzFOlC4Y

  https://www.youtube.com/watch?v=oMdMG8VkIdo

  https://www.youtube.com/watch?v=wPby5GNLGis

  https://www.youtube.com/watch?v=cpRCwc1xXg0
 • pytanie!
  Kiedy ludzi zajmujących się rolnictwem możemy opisywać jak z dawien dawna jako "rolnicy" a kiedy jako "farmerzy"?
  Wbrew pozorom jest to kolosalna różnica. Proszę pamiętać iż firma Monsanto także jest firmą tak zwaną "rolniczą" i działa w branży rolniczej.

  Jeżeli chodzi o ubój rytualny jest tematem obyczajowym i kulturowym danego kraju a nie tylko "rolników" hodujących zwierzęta. Ostatni głos nie należy do "rolników", Żydów, Muzułmanów lub innych zarabiających na tym politykierów a do całości Polaków zamieszkujących tereny nad Wisłą. Proszę o tym pamiętać. Polska nie jest tylko wasza.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031