Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1169 postów 575 komentarzy

Solidarność

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Szczucie przez PiS-owską TVP na młodych lekarzy ostatecznie wyjaśniło co dziś oznacza slogan "Polska Solidarna". Rządzący chcą po prostu, byśmy się "solidarnie", nawzajem trzymali w biedzie i bylejakości.

 

 

 

Pułapka niskich płac

 

Władza zupełnie cynicznie wykorzystuje zawiść grup jeszcze gorzej uposażonych i pozbawionych możliwości skutecznego protestu. Napędzają histerię przeciw "lekarzom-bogaczom" dokładnie tak samo, jak PO szczuło na "za dużo zarabiających górników" i "rolników w traktorach za milion". Po prostu - cały  establishment w Polsce strzeże jak źrenicy bieda zarobków w naszym kraju, byle tylko nie wypuścić Polaków z "pułapki średniego wzrostu".  Ponadto zaś PiS faktycznie nie lubi lekarzy, raz kojarząc to środowisko z drugą częścią obozu solidarnościowego, a dwa pamiętając, że właśnie o walkę z "korupcją w służbie zdrowia" potknęła się poprzednia odsłona "dobrej zmiany", czyli niedoszła "IV RP". A tak naprawdę w Polsce "za mało" (w stosunku tak do kosztów życia, jak i do potencjału gospodarczego kraju) zarabiają nawet... posłowie i samorządowcy. Bo co to za cymes, gdy taki marszałek ma oficjalnie tyle, co w UK kierowca autobusu miejskiego?

 

Nb. ta dysproporcja (wtedy jednak wynikająca z naturalnego poziomu rozwoju gospodarczego, a od lat 90-tych utrzymywana sztucznie) pomogła ówczesnym władzom zwinąć PRL. Bo o co mieli się szarpać ze szczebelka na szczebelek, o "willę" w standardzie dostępnym w konkurencyjnym systemie byle klasie średniej? Teraz jednak dysonans ten nie zwija systemu, rozładowując się niesolidarnościową roszczeniowością, korupcją i emigracją.

 

Tymczasem był czas, gdy właśnie w obronie tych, których postulaty mogły być zbyt bezczelnie lekceważone - wymyślono formułę  strajku solidarnościowego. Niestety, to właśnie m.in. dla obrony obecnego systemu najpierw w latach 90-tych rozmontowano przemysł oparty o wielkie zakłady pracy, dające zaplecze zwartym grupom załóg - a następnie zlikwidowano samo poczucie solidaryzmu społecznego. Tymczasem jego istotą jest także to, że jest się solidarnym RÓWNIEŻ z młodym lekarzem - rezydentem, nawet, jeśli za 20 lat jako burżuj - ordynator będzie mieć na koncie więcej, niż cała zmiana w Tesco razem wzięta.

 

Płacowa wojna z lekarzami to także, a może przede wszystkim  ethosowa kompromitacja PiS-u.  Bo czym różnią się posłowie tej partii wyliczający pogardliwie ile to państwo dokłada do studiów medycznych - od PRL-owskiego dyrektora telewizji krzyczącego do Jandy w "Człowieku z marmuru", że ma się słuchać, bo przecież studiowała za darmo?!

 

Reforma ubezpieczeń

 

Oczywiście, niechęć do lekarzy, jako grupy uchodzącej za lepiej sytuowaną, a w dodatku w codziennych relacjach znajdującej się w przewadze swej pozycji wobec przeciętnego pacjenta – wzbudzić jest szczególnie łatwo, jednym okrzykiem „pokaż lekarzu co masz w garażu”. Z jednej strony ludzie w kitlach zlewają się ludziom w jedną masę – i lekarz-rezydent, na państwowej mikropensji ma przy drobnej tylko pomocy rządowych propagandystów odpowiadać i za swego starszego kolegę bez koperty nie dotykającego stetoskopu, i za specjalistę, do którego zapisano nas za pół roku, a zwłaszcza za konowała, który komuś zdrową nerkę wyciął (omyłkowo, jak się okazało…). Tymczasem zła praktyka nie uzasadnia błędów systemu. Przecież to nie lekarze wymyślili przeładowane SOR-y i niewydolny system opieki nocnej i świątecznej, i klincz finansowy POZ-ów z badaniami, i przede wszystkim nie był na żadnym etapie wprowadzania, zmieniania i dalszego psucia fatalnie pomyślany i jeszcze gorzej realizowany system ubezpieczeń zdrowotnych i finansowania całej ochrony zdrowia w Polsce.

 

Od lat zawodowo zajmując się opisywaniem działalności medycznej w Polsce, do znudzenia powtarzam, że właśnie ubezpieczenia zdrowotne należy zreformować, zamiast niekończących się zmian nazewniczych-pseudorganizacyjnych w samych instytucjach zdrowotnych. Po pierwsza od 20 lat wiadomo, że niezbędna jest wyższa składka, a ściślej silniejszy  drugi filar ubezpieczeń zdrowotnych i wyższa składka, bo pieniędzy w systemie jest za mało - na świadczenia, a nie na wyalienowane od nich zarobki i tego właśnie skutkiem są m.in. wielomiesięczne kolejki do specjalistów. Żeby unaocznić absurd płacowego szczucia na rezydentów trzeba podkreślić, że w obrębie kosztów ogółem płacówka w szpitalach to np. na Lubelszczyźnie między 35 a 57 proc., a  zatem to nie płace ciągną opiekę medyczną w dół, tylko niedofinasowanie, zły system ubezpieczeń i w dalszej kolejności błędna organizacja finansowania świadczeń  – i cała ich filozofia, uparcie traktująca szpitale i poradnie jak fabryki śrubek, które przede wszystkim muszą się bilansować, a nie leczyć. PiS również przed wyborami obiecywało podejście to zmienić – a pomysłów starczyło tylko na czysto dekoracyjną ustawę o sieci szpitali, która do całej sprawy nie wnosi dokładnie nic.

 

Poza zmianą zasad finansowania i zwiększeniem nakładów – konieczne jest też jednak poczucie stałości i konsekwencja. Dotychczasowe doświadczenia uczą bowiem, że samo dosypywanie pieniędzy BEZ ZMIAN SYSTEMOWYCH – niczego nie daje, co widać po niespadającym zadłużeniu szpitali. Po prostu – sektor publiczny jest w istocie zdolny skonsumować dowolną ilość funduszy, niekiedy generując koszty… na wszelki wypadek – po prostu, żeby nie odebrali, żeby potem nie dali mniej, bo nie wiadomo co władzy do głowy strzeli. Każdy przecież podskórnie czuje, że tu jest Polska, a zatem co może pójść źle – to pójdzie! Wiedzą to też młodzi lekarze i próbują coś ugrać, tak jak wcześniej pielęgniarki i (mniej skutecznie) inne branże medyczne. A resztę społeczeństwa drażni nawet nie to, że tamci walczą, tylko że tej reszty nie ma kto obronić, zorganizować, reprezentować i wywalczyć poprawę warunków życia.

 

Wspólnota

 

To prawda zatem, że lekarze może i nie nadają się na "ikony wojny z PiS-em”, jednak nie chodzi ani o symbole, ani nawet o PiS, ale o cały system - tak ochrony zdrowia, jak i organizacji społeczeństwa. Zresztą słyszaną dziś nutę już ćwiczyliśmy za poprzednich rządów PiS-u: „nie lubmy lekarzy, bo są niemili”.Umówmy się - a co to, k...a ma do rzeczy? Są pewnie wśród medyków także rudzi, łysi i zdradzający żony. I nadal nie ma to żadnego znaczenia dla istoty problemu. Tak jak liberałowie chronicznie używają w takich dyskusjach "argumentu" w typie "płacę składkę a cały rok nie chorowałem!", tak PiS próbuje rozgrywać przeniesienie jakichś traum, że jakiś lekarz kiedyś na kogoś źle spojrzał, a poza tym z mordy mu burżuj patrzy. Nie musimy wcale medyków lubić, podobnie jak i nie ma obowiązku kochania górników i rolników.

 

Ale jeśli nie przywrócimy w społeczeństwie poczucia wspólnoty - dysproporcje, także płacowe będą tylko większe i w istocie przestaniemy funkcjonować jako jeden naród.

 

Konrad Rękas

 

KOMENTARZE

 • Metodologia działań propagandowych PiS głęboko oparta jest na metodach
  lat stalinizmu. Wykazać wroga, kułaka, imperialistę, badylarza, kapitalistę... Dziel i rządź. W tym wychowany jest Kaczyński i tego już nie zrzuci.

  Jest to metodologia na którą łapie się nisko wykształcony, zaściankowy elektorat. Mamy powtórzenie wzorca z lat 40-50. Wtedy dano rolnikom ziemię, rozkułaczono Polskę i naród głupi głosował 3 x TAK. Od tamtego czasu upłynęło przecież dobrze ponad pół wieku, mamy podobnież znacznie lepiej wykształcone społeczeństwo, a mechanizm się sprawdził. Dziś dano 500+ i naród głupi znów głosuje 3 x TAK, bezmyślnie, bezrefleksyjnie, bez przewidywania kosztów. Przejadamy pieniądze, zaś z efektów umysłów naszych światłych ludzi korzystają inni. Znacząca część badań kadry naukowej naszych wyższych uczelni finansowane są przez korporacje zagraniczne. Czy można się dziwić, że nasz przemysł coraz bardziej odstaje od zagranicznych?
 • Rezydeńci wiedzą czego chcą, głodując walczą o nasze życie
  Tu nie chodzi o podwyżki dla rezydentów, tylko kompleksowe dofinansowanie służby zdrowia. Podkreślają to protestujący, jednak rząd podnosi jak mantrę tylko jedną kwestię, podwyżki dla rezydentów.

  Tak naprawdę chodzi tu o nasze życie i zdrowie. Rezydenci głodują w naszym dobrze pojętym interesie. Rząd usiłuje grać najniższymi emocjami społecznymi. Zazdrości wobec tych lepiej zarabiających, od fryzjerki, kasjerki w sklepie, czy hydraulika.

  Niestety żyjemy w państwie, gdzie mamy wolna gospodarkę, a nie sterowaną. To rynek dyktuje ceny i płace. Lekarze to zawód deficytowy, więc i gaże ich są wyższe. Jak ilość lekarzy spadnie o połowę, to w ogóle nie będzie lekarzy na etatach państwowych. Wszyscy będziemy musieli leczyć się prywatnie, mimo zagwarantowanej bezpłatnej opieki lekarskiej. W tedy dotrze do społeczeństwa ile warta jest praca lekarza.

  Niestety PIS wyłoży się na służbie zdrowia. Niczego tu nie zmienią starania zwolenników Rządu i eksterminacji narodu. Życie weryfikuje każdą brednię. Fakty są nie zaprzeczalne, młodzi lekarze wyjeżdżają z Polski, czy to się komuś podoba czy nie. Sami lekarze wiedzą najlepiej czy to się im opłaca.

  W służbie zostają starzy lekarze, średnia obecnie to 60 lat.

  Faktem jest że Polska nie spełnia wymogów WHO. Czyli minimum wydatków na służbę zdrowia na poziomie 6,8 % PKB, by ta właściwie funkcjonowała. Polska wydaje 4,7 % PKB, jest to 31% poniżej zalecanego minimum. Mało dochód PKB Polski jest nie porównywalne z PKB Niemiec, Anglii, Francji czy Szwecji. Pod względem mieszkańców tez nie jesteśmy outsiderami, i liczba mieszkańców naszego kraju stale rośnie.

  Z braku środków system nie będzie działał sprawnie. Nawet gdyby były środki minimalne, na poziomie 6,8%, to wiele z tych pieniędzy będzie musiało być przeznaczone na usuniecie starych zaszłości, a nie na natychmiastową reorganizacje i poprawne funkcjonowanie opieki zdrowotnej. Np. trzeba wymienić przestarzały sprzęt.

  Faktem jest, że niedofinansowanie służby zdrowia to nie tylko niedopatrzenie rządu PIS, ale i poprzedników. Jednak PIS rządzi już dostatecznie długo by naprawić tą sytuacje jak obiecywał minister Radziwiłł. Niestety jego praca to dorzynanie służby zdrowia. Mało PIS, atakuje wszystkich tych co chcą cokolwiek zrobić dla służby zdrowia. Przykładem niech będzie np. Orkiestra Świątecznej Pomocy.

  Tu nawet nie chodzi o podwyżki dla rezydentów, ale o zwiększenie budżetu na służbę zdrowia. Po to by chory nie musiał czekać miesiącami na wizytę u specjalisty czy zabieg. By pogotowie pacjenta dowoziło do szpitala, a nie przekładała do kolejnej karetki na granicy województwa. By co rocznie nie skracano listy refundowanych leków, odbierając chorym nadzieję na życie. By lekarze nie umierali na dyżurach z przepracowania.

  Za trzy lata 60 tyś lekarzy osiągnie wiek emerytalny. Wtedy polscy pacjenci zostaną z ręką w nocniku. Oczywiście, że wielu z nas pójdzie do lekarza prywatnie, ale co zrobią Ci co ich na to nie będzie stać. Dzisiaj zazdroszczą lekarzom zarobków, potem zostawia u nich naprawdę duże pieniądze, albo szybciej umrą.

  Obecnie już mamy stosunkowa niską średnią życia w porównaniu do innych krajów Europejskich. Jednak dalsze obniżenie średniej wieku, obniży znacznie koszty emerytalne co jest na rękę rządowi, który nie będzie musiał się tłumaczyć skąd brać pieniądze na wcześniejsze emerytury. Może nawet po raz kolejny obniży wiek emerytalny, lub podniesie emerytury.

  Jestem skłonny uważać, że rząd Polski poprzez swoje działania, świadomie dąży do eksterminacji narodu Polskiego. Woli wspierać finansowo ukraińskich banderowców i formować cyber-dywizję Macierewicza niż zadbać o zdrowie Polaków.

  Działania ministra Radziwiłła, przypominają raczej działania Jozefa Mengele, niż polskiego lekarza, lekarza Polaków.

  Ta medyczna hucpa, nie skończy się tak szybko. Eskalacja protestu osiągnie znacznie szerszy zasięg i poważnie zaszkodzi politycznie PIS-owi. Możliwe jest , że PiS nawet nie zdoła przegłosować nowego budżetu. Doprowadzi to do trzęsienia ziemni w Sejmie i nowych sojuszy. Radziwiłł przez swoją niefrasobliwość , z Panią Premier strzeli gola własnemu Rządowi . Tego aktualny Rząd nie przewidział. Tylko Minister Mateusz Morawiecki zdołał uciec dwa dni temu do USA by uniknąć jakichkolwiek decyzji w związku z żądaniami protestujących.

  Po prostu źle Pis-owcy pograli z lekarzami, to nie są idioci. Spychoterapia, obietnice, gra na zwłokę, rozbicie środowiska nie zadziałało, to zbyt prymitywne zagrywki. Dziś Radziwiłł może spodziewać się nawet strajku ogólnopolskiego rezydentów , gdzie dołączy się cały personel medyczny, a być może i pacjenci.

  Opozycja to wykorzysta bez skrupułów, Kukiz i Gowin wyłamią się z koalicji. Będzie to taka ich próba sił i ugrania czegoś dla siebie (kilka stołków w radach). Może to PiS kosztować więcej jak jakieś dofinansowanie żądań medyków. Jest jeszcze grupa w PIS-ie, która jest przeciwko forowaniu na następcę prezesa P. Ziobry, z którymi zaczynają już flirt opozycjoniści.

  Czym dłużej będzie trwał protest medyków tym więcej osób będzie się do niego przyłączać. Czym więcej osób, tym będą twardsza i większe żądania. Tylko w tym wszystkim brakuje jeszcze trupa i będzie po PiS-e i to nie tylko w kraju, ale na forum UE.
  Na razie jest tylko brzydka, podła gra.

  https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/fala-hejtu-na-rezydentk%C4%99-po-publikacji-tvp-info-zarzucono-jej-wyjazdy-na-misje-medyczne/ar-AAttgFZ?li=AAaGjkQ&ocid=spartanntp
 • @Autor
  To raczej wnuki POyeb...nej kasty . http://eugeniuszsendecki.neon24.pl/post/140621,czego-nie-mowia-lekarze-rezydenci
 • @Zawisza Niebieski 20:03:29
  Lemingi nie widzą że już płacą coraz więcej za „bezpłatną” opiekę zdrowotną.

  By dostać się do specjalisty szybko muszą udać się do niego prywatnie. By zrobiono szybko badania czy tomografie trzeba zapłacić za tą przyjemność lub czekać miesiącami na tomograf, rezonans. Lista leków refundowanych jest coraz krótsza, lekarze nie wystawiają coraz częściej recepty bez zniżek bo później są rozliczani przez system. Wstrzymano wiele zabiegów, które były nie odpłatne. Karetka pogotowia nie przyjedzie do chorego dziecka, trzeba je dowieść do pogotowia.

  Za kilka lat nie będzie lekarzy w ogóle w przychodniach, będą wyłącznie przyjmować prywatnie. Ceny i kolejki w prywatnych gabinetach wzrosną, wielu nie będzie stać mimo 500+ na leczenie.

  Dziś wizyta prywatna u profesora w gabinecie kosztuje , tyle co wymiana oleju w samochodzie. Ile będzie kosztować za 10 lat ?
 • @ireneusz 21:09:32
  Czego domagają się młodzi lekarze?

  zwiększenia nakładów na ochronę zdrowia do poziomu Europejskiego nie niższego niż 6,8 proc. PKB w przeciągu trzech lat oraz do 9 proc. w ciągu 10 lat

  likwidacji kolejek

  rozwiązania problemu dramatycznego braku personelu medycznego
  likwidacji biurokracji w ochronie zdrowia

  poprawy warunków pracy i płacy w ochronie zdrowia.


  Co, według ich postulatów, stanowi aktualnie największy problem systemu?

  najniższe w Europie publiczne nakłady na ochronę zdrowia (tylko 4,7 proc. PKB; w innych krajach od 6 proc. do 11 proc., a w USA nawet 17 proc.; według OECD minimum to proc. PKB)

  upokarzające pacjenta i medyka kolejki (pilna wizyta u kardiologa dziecięcego 4 miesiące, oczekiwanie na diagnozę raka piersi jedyne 37 tygodni)

  braki personelu medycznego (W Polsce na 1000 mieszkańców mamy tylko 24,6 osób zatrudnianych w sektorze medycznym w tym lekarze 2,2, pielęgniarki 5,1. Dla porównania w Niemczech 61,4 a we Francji 63,5)

  biurokracja (10 minut na biurokrację, a 5 dla pacjenta)

  źle wynagradzany personel medyczny (14 zł za godzinę ratowania twojego życia)
 • @Fischer 22:09:31
  Wybacz to propaganda . Zlikwidować należy , " REZYDENTÓW " No i co System na to ? . Pozdrawiam.
 • @Zawisza Niebieski 20:03:29
  /:Wykazać wroga, kułaka, imperialistę, badylarza, kapitalistę../

  https://oko.press/oczerniona-tvp-lekarka-przysyla-nam-zdjecia-pracy-misjach-same-wiadomosci-2016-r-wychwalaly-dr-pikulska-jako-bohaterska-lekarke/
 • @ireneusz 21:09:32
  Lekarz który jest kierownikiem przychodni i jest żydem, nawet rabinem będąc w USA, Izraelu stwierdził, że Amerykę to on ma w Polsce, można pracować od 7 do 15 i zapłacą za 48 h pracy. Tu pełny etat tam tam 2 godzin w innym miejscu znowu 2 a jak jest potrzebny to był ale już wyszedł.
 • @Repsol 22:17:46
  Czy to na naszych oczach rodzi się nowa myszka agresorka? Tej idiotce powinni odebrać prawo wykonywania zawodu, a strach że ona będzie leczyła ludzi. To jest jakieś "ćwierć"! Ćwierć mózgu, ćwierć wiedzy, ćwierć kultury. Nigdy nie oddałbym się w ręce tego "ćwiercia". Ujawniła się kolejna nadzwyczajna kasta. Gówniarze mają poprzewracane w głowach. Ledwo odrośli od ziemi, są bez doświadczenia, a już grymaszą na pieniądze o jakich większość zwykłych Polaków może tylko pomarzyć. Ci "nadzwyczajni" smarkacze uważają, że im się należy więcej, bo to są ONI.
 • @reflexión 08:31:39
  Facjata tego coś wskazuje pochodzenie pozostałości po kałmukach ruskich z1945r, dlatego słowo "ten kraj" to dla niej obczyzna. Bo rezydentka jest z pochodzenia córką narodu handlowego. Dlatego słowo "Polska" nie przechodzi jej przez gardło. Misja lekarska w Las Vegas?? Ta od kiedy misje lekarskie są w USA. Człowieku czy Arizona i Teksas potrzebują polskich KONOWAŁÓW z papieroskiem przy mustangu hhahabuhahaaa!
 • @Repsol 22:17:46
  Protestująca o podwyżkę rezydentka: "Tatusiu, dlaczego ja jeżdżę mustangiem, a mój kolega ze studiów autobusem?" Tatuś rezydentki: "Nie martw się, córeczko, kupię ci autobus".
 • @Repsol 22:17:46
  Na światło dzienne wyszło i to, że ta Pikulska nie jest dr/lekarzem medycyny, jest mgr medycyny i to bez napisania pracy dyplomowej. Pikulska od 2013 r jest właścicielką prywatnego gabinetu lekarskiego, zatrudnia w nim lekarzy.
 • @ireneusz 20:30:00
  http://kontrowersje.net/m_ode_komuchy_z_partii_razem_chcia_y_pokaza_starym_jak_si_robi_rewolucj
 • @ireneusz 20:30:00
  http://kontrowersje.net/sites/default/files/pikulska.jpg
  Rezydentka Katarzyna Pikulska (Guta) zemdlała nie z głodu, ale na widok Mustanga

  http://kontrowersje.net/rezydentka_katarzyna_pikulska_guta_zemdla_a_nie_z_g_odu_ale_na_widok_mustanga

  Ps...Takiej pani "doktor" to bym se nawet ciśnienia nie dał zmierzyć ...bo by mi skoczyło, a IQ spadło.

  Studia za darmo to mało za staż też my płacimy :

  ".. Pieniądze na rezydenta są płacone z ministerstwa zdrowia "

  ale okazuje się że to wszystko

  i tak nie ważne

  bo za mało płacimy :)))

  https://pbs.twimg.com/media/DMCHblkW4AAdrEa.jpg:small


  "Internauci wiedzą swoje. Demaskują liderów protestu rezydentów i bezlitośnie oceniają żądania lekarzy."
  https://pbs.twimg.com/media/DMBdodlUMAAg1d2.jpg


  Dlatego, kiedy minister Prezydenta Dudy wysyłał do PiS komunikat polityczny "róbcie to o co was prosimy, albo rozwalimy PiS lub zrobimy przedterminowe wybory" nie wiedział człowiek co czyni. Z takimi wynikami, Kaczyński PRZYCIŚNIĘTY do muru wyrzuciłby jednego posła Rzepeckiego albo jednego posła Gowina bo cała reszta trzyma się Kaczyńskiego. A nawet zrobiłby OSTATECZNIE wcześniejsze wybory, po których PiS stojący naprzeciw Prezydenta byłby jeszcze silniejszy, a Prezydent delikatnie mówiąc nielubiany w jakimkolwiek elektoracie. Jak więc widać, doradcy Prezydenta Dudy nie mają czym straszyć PiS. Mam rację?
 • @reflexión 08:31:39 oto i "medycy"
  https://pbs.twimg.com/media/DMGD-GbXkAAsGsj.jpg


  https://pbs.twimg.com/media/DMGaHquX0AEjXa4.jpg:small


  To jeszcze nie koniec tej farsy :))) Zbierają pieniądze na... głodówkę! A filmik z nią, tą Pikulską genialny, jakbym zobaczył w akcji radziecką przodowniczkę wiejskiego kola Komsomołu. Ten arogancki ton, te wyuczone na pamięć slogany i hasła, ten tępy wzrok, i ta pewność siebie bo to "słuszne" przecież media nadadzą...
 • @Repsol 22:17:46
  Rewolucji to chyba koniec i podrygi jeszcze w TV bo do lekarskiej wierchuszki na pewno poszedł sygnał z politycznej kuchni żeby zrobiła sobie porządek ze szczylami bo stracić może najwięcej.
 • @Repsol 22:17:46
  Mojego syna koleżanka jest obecnie na rezydenturze, zapytałem ją co sądzi o tym proteście i "dlaczego nie strajkuje" - powiedziała, że życzy tym młodym lekarzom więcej pokory, oraz że powinni wiedzieć na co się piszą jak szli na medycynę.
 • @ireneusz 20:30:00
  i po co plujesz stolcem? po co wlasne usta zamieniasz w sracz? az smierdzi z ekranu. Rezydenci zarabiaja obecnie 1700 zl. i 90% z nich wyjedzie. a ty matole bedziesz leczyc sie u baby-znachorki.
 • @kula Lis 67 09:27:49
  3000 zl to wg. pana takie wielkie wymagania?
 • @grzegorzrzrz 10:36:15
  O 3 tys zł za dużo, bo za PiS już dostali 40% podwyżkę w większości pazerne tłumoki.
 • @Repsol 22:17:46 już piszą skargi do "zagranicy"..
  Naczelna Rada Lekarska poskarżyła się "zagranicy". Jest ostra reakcja ministra Radziwiłła.
  http://niezalezna.pl/206019-naczelna-rada-lekarska-poskarzyla-sie-quotzagranicyquot-jest-ostra-reakcja-ministra-radziwilla

  Poniższy komentarz mówi wszystko o rezydentach i tzw. "lekarzach!

  elzbietawozniak 16.10.2017 10:44
  Komentarze: 543 Reputacja:
  A gdzie byl ten pieprzony Hamankiewicz kiedy rzadzila POi PSL??? Niech sie zajmnie sprawa Izby Lekarskiej bo oni robia tak jak wysoka kasta sadowa !!!! Jak moj maz lezal w szpitalu i byl blad lekarski i potem umarl bo mu nie zrobili koroniografii powiedzieli lekarze w Zgorzelcu ze bez koromiografii mozna zyc a moj maz za dwa miesiace umarl . Zlozylam pozew do sadu i zwrocilam sie do Izby Lekarskiej to lekarka robila wszystko zeby mnie nie wpuścić i uciekla przedemna a jej kolezanka wybiegla za mna zeby zobaczyc jakim autem przyjechalam i zapytala ktore pani auto ?? Odpowiedzialam ta Omega !!!! A ona do mnie nie boi sie pani ze jak bede w potrzebie i pojde do szpitala to lekarze odmo wia mojego leczenia?? Powiedzialam ze zaskarze ich do Helsinek !!!I to maja byc lekarze To sie wszystko dzialo w Wroclawiu!!!!Izba Lekarska Wroclaw .
 • @grzegorzrzrz 10:36:15
  A niech tam siedzą i strajkują nawet rok. Kto kogoś przymusza żeby wykonywać zawód lekarza ? A czy studia były płatne ? Bo na przykład w Szwecji bierze się z CSN na takie studia 6 letnie bardzo dużą pożyczkę. Później ludzie pracując przez wiele lat ją spłacają. Niech może idą do prywatnych przychodni czy szpitali. A reasumując kto z nas zaczynając pracę miał od razu wysokie apanaże ? To jest czysto polityczne, są napuszczeni przez lewactwo. Bo ta hołota nie ma żadnego pomysłu, programu czy propozycji dla Polski. Tylko zamęt.
 • @grzegorzrzrz 10:36:15
  Kolejna kasta pokazała się, ilu jeszcze będzie tych zdrajców? Za judaszowe srebrniki sprzedają Ojczyznę. Opozycyjna patologia wykorzystuje każdą okazję do walki z demokratycznie wybranym Rządem. Ohyda. Pan minister ma rację. Strach się leczyć u lekarzy. To kasta łapówkarzy. Nasilić kontrole lekarzy którzy maja prywatne gabinety biorą kasę i nie dają paragonów oszukując państwo. Przypilnować lepiej dziadów pod kątem płacenia podatków ! Środowisko lekarskie w 50% jest plemienne; zobaczcie zdjęcia ze zjazdów starszych roczników; oszustwa przy egzaminach są nagminne; konkursy na rezydentów są fikcją... kolejna "kasta"...Polacy mają być niewolnikami różnych wyższych kast!
 • @Repsol 22:17:46
  Realizuje się plan "ulica i zagranica". PIS przyzwala na harce totalnych, taki Kramek bezkarnie na wolności łazi, pluje i nawołuje do obalania rządu. Mamy nadal państwo teoretyczne. Gdyby rządziła PO wjechałaby tam z pałami policja i zaorała "głodujących". Lekarz mający prywatny gabinet nie powinien być zatrudniony w szpitalu(szpital płaci ZUS -prywatnie nie muszą już płacić oraz wykorzystywanie sprzętu szpitalnego do celów prywatnego przyjmowania). Tak jest w większości państw na świecie. Sami się proszą o uporządkowanie służby zdrowia. PiS do dzieła!
 • @Repsol 22:17:46
  Panie ministrze, ani kroku w tył, niech niemiecka izba lekarska, płaci szczeniakom 6000 zł/m-c. Okazja sama się nadarzyła, za zdradę kraju rozwiązać izbę lekarską i wprowadzić system niemiecki albo prywata albo publiczna. Od początku było wiadomo, że to nie żaden protest lekarzy, a element niszczenia państwa przez Targowicę z PO i Nowoczesnej, za niemieckie pieniądze. A może tak by się lekarze najpierw zabrali do porządnego leczenia w ramach NFZ. Ostatnio jedna z moich wizyt trwała 5 minut, nie było żadnej kolejki, by się tak spieszyć ale przed wejściem czekałem 10 minut, bo "pan doktor" rozmawiał przez telefon (słychać było, że to całkowicie prywatna luźna rozmowa) na moje pytania odpowiadał zdawkowo, widać było, że zdecydowanie mu przeszkadzam w "pracy". Ponoć są sytuacje, gdzie ten sam lekarz w ośrodku nie potrafi wyleczyć, ale w prywatnym gabinecie od razu dostaje oświecenia ? Minister zdrowia powinien rozwiązać tą tzw Naczelną Radę Lekarską, to jest relikt PRL. To są kolesie którzy hamują reformy w służbie zdrowia, nigdy nic nie zrobili w tej kwestii. A dla pana ministra koniec sielanki, on myślał, że to jest zabawa, tu są takie zagrywki aby nic się nie zmieniło w tym układzie. Zacząłbym od kadr prof Chazan na ministra zdrowia, dr Jaśkowski na dyrektora SANEPIDU, prof Majewska na konsultanta epidemiologii, prof Talar na konsultanta chirurgii, prof Burzyński z USA na konsultanta chorób nowotworowych, inż Zięba na rzecznika praw obywatelskich, inż Zięba ( walczy o życie nienarodzonych)z Radia Maryja na rzecznika praw dziecka, Radziwiłł w odstawkę, za słaby, pan się nie nadaje, jak na razie zwiększa sprzedaż firm i biznesu żerującego na zdrowiu Polaków, on nic nie zmieni, zapomnijcie. Rozwiązać Izby lekarskie, bo to kasta ścigająca niezależnych lekarzy. Wtedy dopiero można mówić o początkach dobrej zmianie w służbie. Jak na razie to co robi Radziwiłł to wyrzucanie w błoto naszych pieniędzy
 • @grzegorzrzrz 10:34:53
  Teraz napisz dokąd wyjedzie, jak większość nie zna języka obcego, obowiązującego w kraju potencjalnego wyjazdu. Już lekarze wracają bo język za słabo opanowali, nie mówiąc już o ubogiej ich wiedzy.
 • @grzegorzrzrz 10:34:53
  Przestać z rozmawiać z tym towarzystwem. Głodują? Ich wybór, ale niech to robią poza państwowym szpitalem (np. w fundacji Batorego). Podatnik polski teraz dopłaca do elektryczności, poboru wody itp. Pracują to pozostają. Nie pracują to fora ze dwora. Zerwać z nimi rozmowy i niech głodują. Kilku kolegom i koleżankom może to pomoże schudnąć wreszcie kilka kilogramów. Żeby być lekarzem to oprócz wiedzy praktycznej (której nie mają) potrzeba zalet moralnych... a to jest tym młokosom absolutnie obca dziedzina....!!! Na potwierdzenie problemów finansowych rezydentów i lekarzy wypowiadał się ostatnio w TV pracodawca jednej polskiej gminy, że nawet działka z domem, który lekarz może wybudować w dowolnym miejscu w gminie nie są w stanie namówić lekarza do pracy. Studia zrobić płatne w minimalnym stopniu, za wszystko pozostałe, akademik, utrzymanie itp. student powinien płacić sam, ze stypendium. Stypendia fundowane mogą rozwiązać ten problem. Każdy musi je odpracować np. jako rezydent. A pensje? A tak na marginesie mamy przecież skomercjalizowane szpitale! Podliczyć ile szpital, załoga szpitala (lekarz, rezydent, pielęgniarka, palacz, kierowca, prąd, woda) zarobiła i wszystko OK. Jeżeli jest nadwyżka to cacy! Dodam, że medycyna polega na wkuwaniu i tyle! A reszta to indywidualne predyspozycje osiągnięte przede wszystkim jakie student wyniósł z domu wychowanie! Spróbuj obudzić lekarza na dyżurze. Życzę powodzenia! Mnie udało się to dopiero gdy zagroziłem wezwaniem policji.
 • @Repsol 22:17:46
  W niedzielę oglądaliśmy z żoną Familiadę, "występowali" "studenci" prawa, medycyny, poziom ich wiedzy żałosny wręcz żenujący! Jak to to pokończyło powszechniaki/gimnazja? nie mówiąc o maturze i egzaminach na te studia, oto jest hamletowskie pytanie. Na pytanie pojazd bez silnika, przyszły medyk odpowiada: helikopter! zamiast np taczka wózek, etc.. następny na pytanie czy zero jest liczbą całkowitą odpowiada nie!!! Przyszła prawniczka na pytanie jak zwie się większa liczba zwierzą mówi owca, druga lama zamiast stado, wataha... oni nie rozumieją zadawanych pytań, mają problemy z logicznym myśleniem, kojarzeniem, zrozumieniem zadawanych pytań, oto ta ponoć przyszłość narodu od której uchowaj nas Panie!
 • @grzegorzrzrz 10:34:53 Jak mówi dr Książek rezydent za nic nie odpowiada, tylko jego nadzorca i ordynator.
  Rezydenci te niby lekarze tak z 50% i tak nic nie potrafią, to pospolite pazerne tłuki. Kto ich szkolił.? [Słownik PWN: Rezydent: ubogi krewny, przyjaciel lub wysłużony oficjalista mieszkający stale na dworze szlacheckim i będący na utrzymaniu gospodarza*Janda i Materna pasują do opisu.] Statystyka jest taka- 1 dobry lekarz specjalista na 10 pseudo lekarzy!!! i to są fakty bezlitosne, doświadczyłem to na sobie. Wyhodowano po 1989 roku kolejną KASTĘ roszczeniowych nierobów. Jak przyjdzie co do czego to "zwykły" lekarz na niczym się nie zna (nie mówię tu o autentycznych specjalistach-chirurgach w danej dziedzinie-ich jest w sumie niewielu) - najlepiej leczy zapisując ketonal na wszystkie dolegliwości, taki jest POziom tych psudo-lekarzy. Lewactwo ma niespożyty talent do zapewniania nam codziennej dawki dobrego humoru. Ich zdolności do samozaorywania są niepojęte. Zwrócę również uwagę, że społeczeństwo finansuje wielu przyszłym lekarzom naukę „gratis”, a trudy ucznia związane z nauką każdego zawodu (nie tylko) z medycyną to własna inwestycja i spełnianie własnych wyborów. Na dobrą sprawę, to powinno być tak, że jak się kształcił "za darmo" na państwowej uczelni, to po studiach robi specjalizację w Polsce i co najmniej 15 lat pracuje w Polsce. Albo płaci za studia. I z głowy. Zmiana w służbie zdrowia jest potrzebna, bo to worek bez dna, nawet te 6.8% zmarnują, rozkradną, ale zastanawia, dlaczego wszyscy zaczęli protesty jak PiS wygrał wybory, wcześniej nie było im źle? Wygląda to niestety strasznie politycznie, czyli dobro pacjenta wcale może im nie leżeć w duszy. nie zawierać umów o pracę z protestującymi, ponieważ oni nie będą nigdy prawdziwymi lekarzami, lecz działaczami związkowymi, albo politykami. Proszę nie szastać pieniędzmi z moich składek. To nie są, nie są, i nie będą żadni lekarze to bachory totalnej Targowicy ! To nie wychowawcze, żeby osoby, na które przez 6 lat studiów łożyło państwo robiły taki harmider. A co z ich powołaniem ? Ich trzeba się po prostu BAĆ ! Płatne studia medyczne kosztują w Polsce 66 600 euro x 4.2 to mamy 280 000 zł. Tyle proponuję rezydentom zwrócić do kasy państwa, natomiast nowi studenci medycyny powinni zaciągnąć kredyt jeśli chcą studiować. Mojej żony szwagier jest chirurgiem i radiologiem już na emeryturze. Żyje z dyżurów. Dom, kilka mieszkań w tym w trójmieście, koniaczki i różne wódeczki a samochody najwyższej klasy zmienia jak rękawiczki. Średniak lekarz. Lubi w "żyłę" i gardło. Mój sąsiad ratownik medyczny mówił, że lekarze rozniosą finansowo ten kraj, a pensja w szpitalu w którym pracuje lekarska przekracza 40 tysięcy złotych, przypadkowo jeden z tych "bubków" jak powiedział, zostawił kartkę z wypłaty na dyżurze. Oni zarabiają 10 razy tyle co inny wykształcony personel medyczny a zawód kastowy to idzie POkoleniowo!!! Rozmowy jakie prowadzą na dyżurach dotyczą tylko pieniędzy, samochodów, wycieczek, willi a pacjentów to oni mają głęboko w dupie, naśmiewają się z nich po ich wyjściu. Nie wolno rządowi ustępować szkodnikom. Za 1 dyżur 2400 zł .,... to mało ? według ciebie? a są szpitale gdzie płacą 180 zł brutto za godzinę dyżuru rezydentom, lekarzom więcej... inny zasuwa cały miesiąc za 2400 .. w żadnym zawodzie nie można tyle dorobić co dorabia lekarz .. posiedzi 3 godz. w szpitalu i biegnie na praktykę prywatną albo z niej już do przychodni. To, że rezydenci nie chcą brać dyżurów na oddziałach, to rozumiem...... boją się oni jedno osobowej, własnej odpowiedzialności, mając świadomość, że ich dotychczasowy poziom wiedzy, nie sprosta wyzwaniom, które mogą ich czekać. Ale, że nie chcą, brać tych dyżurów /najlepiej płatnych/ na izbie przyjęć, to tego już nie mogę zrozumieć, bo akurat na izbę przyjęć to oni się już powinni nadawać, a na dodatek tego na oddziałach mają lekarzy specjalistów, z którymi mogą sobie przekonsultować poszczególne przypadki. W bogatej Germanii lekarz po studiach tzw "Assistenzarzt" zarabia dziś na rękę (netto) 2200-2400 euro. Tyle też zarabiają regipsiarze jak się trochę postarają. Na życzenie mogę wysłać linka z dokładnymi tabelami stawek wynagrodzeń. Przykładem może być jeden z lekarzy z K.. który dyżur pełnił w domu na przeciwko dyżurki pielęgniarek, dawały mu znak gaszeniem światła gdy był potrzebny a i tak czasem nie mogły się go dowołać, bo płoty za domem spawał. On był w Kanadzie tylko spawaczem, bo nie zdał egzaminów, tak z medycyny jak i języka, wrócił przed upływem 10 lat(pielęgniarka traci prawa po 5 latach) by nie stracić prawa do leczenia, był bardzo cienki w zawodzie, dano mu szansę przesiedzenia do emerytury. Koledzy na niego tego konowała co mi bardzo zaszkodził i nie tylko on tam, cedowali swoje dyżury by emeryturę miał odpowiednią. Leżałem tam prawie dwa lata, o lekarzach i pielęgniarkach, same negatywy to mógłbym książkę napisać. Po 7 latach procesowania się z nimi o dziwo wygrałem. W Niemczech w bogatym kraju rezydenci zarabiają najmniej. Bo to jest normalne przepisowo. Żeby zarabiać więcej musza się wykazać, to naturalne. Muszą nabrać praktyki i czegoś się nauczyć. Bo co to za lekarz któremu zaraz na starcie płaci się więcej niż lekarzowi po stażu. To jest jakaś paranoja !!! Podpisywali umowę i wiedzieli ile będą zarabiać. A co z przysięgą Hipokratesa?? I ich powołaniem, Polska za darmo ich wyuczyła a oni zamiast się wziąć do pracy to sobie rotacyjnie "głodują". Lewacy za tym się ukrywają, ponieważ chcą destabilizacji w kraju ! I to są tzw. resortowe dzieci i wnuki ! Nie negocjować z nimi bo wtedy rząd pokazuje swoją słabość ! Dosyć tego strajkowania, mają się brać do pracy albo wynocha z kraju jak im się nie podoba! Za granicą bez stażu to najwyżej miga się na budowie albo na zmywaku można pracować. Taka jest prawda bo na lekarskie stanowisko nikt ich nie przyjmie bez praktyki, czy oni nie myślą. No tak, pracować się nie chce bo po co skoro po wyjściu ze szpitala idą zaraz na prywatną praktykę w gabinecie tatusia gdzie zbierają 200 zł za jedna 15 minutową wizytę gdzie nawet nie tkną pacjenta palcem bo się brzydzą. Do tego jeszcze prywatne badania na publicznym sprzęcie szpitalnym, za które "pan doktor" kasuje do kieszeni bez podatku. Takie wspomnienie sprzed kilku lat: wizyta u pani "profesor" trwała 5 minut, kosztowała 250 zł, a ta nawet nie zajrzała dziecku w gardło. Wypisała badanie za 450 zł u kolegi. Bezczelność i obcesowość tej "profesor" na tyle poraziła rodziców, że na badanie nie poszli. Dziecko ma się dobrze. Mojej kuzynki mąż był "lekarzem" bez specjalizacji w przychodni PKP jeszcze za tzw. komuny. Lekceważąco traktował pacjentów, przyjmując ich trzymając nogi na biurku, podkreślając tym swą wyższość. W końcu go zwolniono i nikt go nie chciał zatrudnić. Obraził się i nie znając języka bo był za tępy na naukę wyjechał do Niemiec, tam został tylko sanitariuszem którym ze względu na tępotę jest do dziś. Takich tam wielu co z Polski tam za chlebem wyjechali, lecz mało który przyznaje się co faktycznie tam robi, kim tam jest. Kolegi żona robiła tam specjalizację, pracuje w dużym szpitalu, praktyki prywatnej z tego powodu nie może prowadzić, ma 5500 euro brutto. Mówiła mi, że z jej szpitala zwolniono 6 lekarzy z Polski, za braki w wiedzy i biegłą znajomość języka, mieli 2 lata na naukę. Musieli wrócić, to samo dotyczy pielęgniarek. Moja córka mieszka w Hanowerze, jest dyplomowaną pielęgniarką, ma 3500 euro brutto, musiała zdać po dwu latach nauki języka egzamin, czyli biegle w mowie i piśmie.
 • @kula Lis 67 11:40:45
  pleciesz bzdury. Wiekszosc polskich lekarzy zostaje za granica, wraca kilka %. Obecnie LEKARZ (nie student) rezydent zarabia 1700 zl!! chca 3000zl i tyle zatrzymaloby ich w kraju do rozpoczecia specjalizacji. czyli przez 5-6 lat leczyliby w Polsce. A rezydent, zwlaszcza sam, bez rodziny ma najwiekszy motyw do wyjazdu. Poczekajmy jeszcze kilka lat, jak z braku obsady zamkna polo0we placowek panstwowej sluzby zdrowia. wtedy pogadamy.
 • Artysta czy kopista
  Współczesna medycyna to ogrom wiedzy. Bo i też ciało ludzkie to wyjątkowo skomplikowany twór. Jednak wiedza o procesach dziejących się w naszych komórkach i organach, jakkolwiek wyjątkowo szeroka i głęboka, nie przekłada się automatycznie na umiejętność takiego pokierowania terapią aby zharmonizować te procesy. Kogoś kto to potrafi, z ręką na sercu nazwę artystą, a jego działalność nazwę sztuką lekarską. Niestety artystów we współczesnej medycynie wyjątkowy niedostatek. Może to dlatego, że każdy z nas, biorąc pod uwagę psychosomatyczny charakter wszystkich przypadłości, jest unikalny. Ta unikalność wymaga od lekarza ogromnej empatii, wyczucia, skupienia i oczywiście tej ogromnej wiedzy. Oddając takiej osobie określenie sposobu poprawy naszego zdrowia, czujemy nieodparty szacunek i wdzięczność. Szczerze uważamy, że pieniądze się wtedy nie liczą. Ideał.
  Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna. Wielka farmacja zawładnęła tym przemysłem, narzucając lekarzom stosowanie tzw procedur. Pod groźbą utraty praw do wykonywania zawodu „lekarz” pilnie wpatruje się teraz w ekran zamiast w pacjenta, wklepując podane przez nas jednostkowe objawy. Co taka działalność ma wspólnego ze sztuką leczenia? Toż taką działalność trudno nazwać nawet czeladnictwem. Lepiej by już było zapytać wujka google o diagnozę i od razu wydrukować receptę. Przy okazji pojawiają się pytania czy ten biznes choroby naprawdę ma na celu wyleczenie kogokolwiek z jego przypadłości? Czy przepisane lekarstwa usuną schorzenie? Czy lekarz jest świadom tego jaki jest rzeczywisty powód choroby? Moim zdaniem na wszystkie te pytania odpowiedź jest negatywna. I teraz słyszymy, że lekarze aby godnie sprawować swoją misję potrzebują więcej naszych pieniędzy. Czy można się zgodzić z taką postawą? A może rozpirzyć towarzystwo na cztery wiatry i od nowa budować ZDROWE struktury.
 • @grzegorzrzrz 11:51:13
  Bzdury piszesz, i tyle w temacie.
 • @grzegorzrzrz 11:51:13
  To są pospolici łapówkarze o złodziejskiej naturze. hieny żerujące na ludzkiej krzywdzie. Najgorszy sort ludzi. Im nie zależy na dobru pacjenta a tylko i wyłącznie na własnym. Kolejna kasta uprzywilejowanych. W tym bałaganie w służbie zdrowia nikt nie da rady przeprowadzić prawdziwych reform. Trzeba zatrudnić do tego fachowców z zewnątrz, nie uwikłanych w nasze układy. Tak długo jak długo lekarze będą mogli pracować na dwa fronty, dla NFZ i prowadzić praktykę prywatną, ciągle tylko miesza się w brudnej wodzie i jest jak jest. I minister nic nie zrobi, bo jest za słaby na te układy. Naczelne rady lekarskie, adwokackie i tym podobne to ostatnie bastiony żydokomuny. Stoją na straży aby obcy poza resortowymi nie dostali się do zawody a wystarczyłyby komisje społeczne na egzaminach na prawo, aplikacje czy medycynę. Jak powiedziała przodowniczka akcji żydówka Pikulska, ta grupa przygotowywała się do akcji przez dwa lata, wszystko już jest ustawione. Niech zwrócą więc koszty swoich studiów. Jeszcze nie widzicie, że strajki są według określonego harmonogramu? Wzmożenie następuje i ma towarzyszyć każdej debacie PE na temat Polski. Tym razem się przeliczyli z tym głodem, bo PE przesunął debatę na listopad. Do tego czasu mogą pomrzeć. Aj waj! Zlikwidować rezydenturę i niech sami szukają pracy po studiach! Jako podatnik nie chce opłacać "stypendium" tępych i pazernych rezydentów!!! W tych głupich i bezczelnych łbach im się poprzewracało. Zwrot kasy za studia i wypad za granicę. A tam praca tylko jako sanitariusz lub "salowy".
 • @kula Lis 67 12:22:53
  poziom glupoty w panskich postach powala. nie ma pan zielonego pojecia o zarobkach mlodych (i wiekszosci starszych ) lekarzy. powtarza pan bzdety bab spod magla. niedawno byl artykul o specialiscie-pediatrze z duzego szpitala klinicznego w Warszawie. 15 lat pracy w zawodzie. na fejsbuku wrzucil ksero paska - 3065 zl na reke. Te 40 tysiecy miesiecznie MOZE zarabia np. kardiolog inwazyjny w prywatnym szpitalu. Moze. zarobki powyzej 10 tysiecy to 1% lekarzy. ale nic to. juz niedlugo z powodu masowych wyjazdow lekarzy pierdyknie "luka pokoleniowa" czyli mowiac po ludzku pan Lis Kula nie bedzie mial do kogo pojsc (panstwowo) z kaszlem i goraczka. Pozostanie baba-znachorka. ona nie ma podejrzanych kontaktow z firmami farmaceutycznymi.
 • @Krzysztof Szotowicz 12:09:35
  jak te gornolotne, filozoficzne wywody maja sie do leczenia zapalenia wyrostka?
 • @grzegorzrzrz 12:31:03
  Z kaszlem i gorączką nigdzie iść nie muszę, ponieważ żona dr mikrobiolog , mamy kompa i diagnozę możemy sobie sami postawić, zresztą tak samo jak lekarze czy rezydenci dzisiaj, dla chcącego nic trudnego samemu się z kaszlu, gorączki, przeziębienia czy grypy, leczyć. A z zapalenia płuc to nas będąc dziećmi Babcia za pomocą baniek leczyła i wyleczyła, czego dowód, że żyję, żyjemy. Wtedy zwykły felczer miał większą wiedzę niż niejeden dziś lekarz o rezydentach to już nie wspomnę.
 • @kula Lis 67 12:38:56
  jeszcze polecam samemu sobie wyciac wyrostek
 • @kula Lis 67 12:16:45
  Pleciesz jak potłuczony, jak reżimowa TVPiS kłamcy Kurskiego (z prawomocnymi wyrokami). Zapytaj się lepiej ile Maybachów ma Tadeusz R. Bolszewicka zasada obowiązująca w propagandzie PiS dla narodu głupiego. Złapali nas na kłamstwie, to alleluja i do przodu. Czy oficjalnie przeprosili za słowa o "wycieczkach"? Czy trzeba znów przed sąd na postronku sprowadzić i przyczepić na głowie wyrok.
  Każdy program informacyjny powinie zaczynać się podsumowaniem z prowadzącym pod ławą wygłaszającym oświadczenie "kłamałem jako pies".

  Reżimówka już się całkiem pogubiła "Początkujący lekarze żądają miliardów złotych" "Młodzi lekarze żądają ponad 9 tys pensji" "Rezydenci ponad 5 tysięcy to za mało""Rezydenci: 3,5 tys podwyżki to za mało".
  No ale za ile można się sprzedać: Adamczyk 40'250, Holecka 40 tys, Ziemiec 33'500. Za taką forsę PiS kupuje kłamców.
 • @kula Lis 67 12:38:56
  do informacji o zarobkach specjalisty po 15 latach pracy sie pan nie odniesie?
 • @grzegorzrzrz 12:35:16
  Jeżeli ten temat poruszyłeś, to ci odpowiem: młoda lekarka stażystka z pogotowia nie potrafiła zdiagnozować zapalenia wyrostka już w ostatnim stadium u mego śp. Ojca, stwierdziła wzdęcie i zaleciła leżenie!. Mama zadzwoniła do znajomego ordynatora, Ojca zabrano natychmiast na stół i tym uratowano mu wtedy życie, był to ostatni gwizdek, bo wyrostek pękł. Dzisiejsi lekarze i rezydenci są głusi, niepotrzebny im jest stetoskop ponieważ i tak nic prze niego nie słyszą, to opinia starych lekarzy, a dlaczego tak jest to sam sobie dopowiedz. Zwykły felczer kiedyś za jego pomocą rozpoznawał wiele chorób.
 • @Zawisza Niebieski 12:47:02
  O. Rydzyk nie ma Maybacha, nie mówiąc już o kilku. Zapomniałeś dodać helikopter i łódź podwodną koniecznie żółtą. Z debilami nie dyskutuję. Koniec dyskusji, szkoda kompa i klawiatury na takich jak ty i tobie tu podobni.
 • @kula Lis 67 12:48:53
  jak widze zna pan DOKLADNIE setki przypadkow bledow lekarskich. Byl pan przy badaniu, widzial pan dokumentacje. No, no. Czy powtarza pan co na osiedlu mowia pod trzepakiem. Upierdliwie zapytam jeszcze raz, co pan sadzi o zarobkach 3 tysie dla specjalisty z 15-letnim stazem pracy?
 • @grzegorzrzrz 12:47:19
  Odniosę się: niech zmieni pracę jak mu mało i nie odpowiada, weźmie kredyt, wyjedzie za granicę -Bul. przypomnę, że w 2007 roku nikt inny, tylko Ewa Kopacz mówiła o tym, że systemu służby zdrowia nie reformuje się wyłącznie na podwyżkach lekarzy. Bartosz Arłukowicz w 2012 roku mówił, kiedy lekarze chcieli podwyżek, że to jest tylko eskalacja żądań, a dzisiaj chodzą i wspierają.
 • @grzegorzrzrz 12:52:27
  Znam kolego wiele błędów lekarskich w tym na sobie, w tym bardak jaki tam panował, pijaństwo lekarzy, pielęgniarek, po 2 letnim pobycie w OCR Korfantów. Wszystko to było przedstawione w sądzie, dlatego po 7 latach procesu wygrałem z tymi konowałami. Więc nie ze mną te numery.
 • @kula Lis 67 13:03:23
  juz niedlugo nie bedzie tych brzydkich, zapijaczonych, niedouczonych lekarzy. zgodnie z rada Bula wyjada za granice. A Kula Lis sam sobie w lusterku wytnie wyrostek.
  Amen.
 • @grzegorzrzrz 12:52:27
  Dodam, że od roku toczy się następna z nimi sprawa po zadość uczynieniu w kwocie 350 tys zł, o odszkodowanie i utratę zarobków do czasu przejścia z renty na emeryturę, czyli za 15 lat, a miałem je pracując za granicą bardzo duże jak na polskie realia.
 • Ostrzegałem zwolenników PISolandi.
  PIS poprzez ministra Radziwiłł a dokopie własnej Partii i wysadzi Rząd, o ile szybko PiS nie zaradzi tej sytuacji.

  Strajk będzie się rozszerzał i przyjemnie charakter ogólnopolski.

  „…Lekarze rezydenci podtrzymują swoje postulaty, których akceptacji żądają ze strony rządu. Strajkujący podkreślają, że nie będą wstrzymywać protestów w innych częściach kraju. - Ruszą głodówki w całej Polsce - zapowiadają przedstawiciele rezydentów….”

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/lekarze-rezydenci-podtrzymuja-swoje-postulaty/44zqx9y

  Nastąpi rozpad koalicji i wewnątrz partii.

  „..Jesteśmy bardzo blisko pozytywnego przesilenia, którego rekonstrukcja rządu może, ale nie musi być elementem – mówi w wywiadzie dla Onetu wicepremier i lider Polski Razem Jarosław Gowin. Jak przekonuje, po okresie silnych turbulencji Zjednoczona Prawica znów jest razem….”

  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/jaroslaw-gowin-dla-onetu-oboz-dobrej-zmiany-czeka-przesilenie/nhcvht0
 • @grzegorzrzrz 13:07:21
  Akurat jeden z tych zapijaczonych już nigdzie nie wyjedzie, bo z cmentarza raczej nie da rady, zmarł pijany pod prysznicem. Drugiemu zabrano prawa leczenia z powodu pijaństwa i błędów, trzeci jest nosicielem złocistego, ten co mnie zaraził podczas zabiegu odsunięty od zabiegów, więc także nigdzie nie pojadą.
 • @kula Lis 67 12:52:03
  Ma takiego samego Maybacha jak rezydentka mustanga. Mój wypis odnosił się właśnie do tej "fake newsa" jakiego tu zamieściłeś.

  Widzisz filozofię Kalego" Jak uderzyć kłamstwem w osobę sprzeciwiającą się PiS to dobry uczynek, jak uderzyć w osobę związaną z PiS to zły uczynek.

  W ramach "fake newsów" podobnych do twoich, to podobnież rezydenci jedzą ośmiorniczki, bo na masło ich nie stać".

  Ty potrzebujesz idioty, który będzie wierzył w to co piszesz. Dobrze to ujął Kurski, narodu głupiego, co wszystko kupi. Więc pleć, pleć pleciugo, byle nie za długo.
 • @grzegorzrzrz
  Ja od wielu lat korzystam z podarowanego mi stetoskopu przez koleżankę lekarkę z osłuchiwania silników na jednostkach na których pływam. Zapobiegam przez to drogim awariom.
 • @Fischer 13:14:57
  Posiłkuj się dalej bzdetami szwabskiego onetu.
 • @kula Lis 67 13:16:32
  Kolego samemu bez lekarza, to możesz sobie zrobić lewatywę i też uważaj bo możesz sobie zrobić krzywdę. Gówno może wypłynie.

  Do lekarza chodzą ludzie chorzy i sama wizyta u lekarza nie daje im gwarancji na przeżycie,

  A w proteście medyków chodzi przede wszystkim o zwiększenie nakładów na służbę zdrowia by można skuteczniej pomagać chorym. Żądania płacowe są na ostatnim miejscu, ale ciebie chciwość i zawiść zaślepiła. Lepiej pompować kasę w IPN, Gwardie Narodową czy cyberdywizje by podsłuchiwała internet na magistrali światłowodowej w Lesie Kabackim.
 • @kula Lis 67 13:22:34
  nie ma co dalej ciagnac tej dyskusji. uwazam, ze rezydentom nalezy sie 3000, dzieki temu nie wyjada z kraju. Nie wszyscy maja w rodzinie mikrobiologa, ktory jakby co wytnie wyrostek w duzym pokoju na lewo od stolu. A na ciezkie zapalenie pluc zastosuje banki. Z ciekawosci - jak naturalnie leczy pan zawal?
 • @Fischer 13:14:57 tacy jak ci o których poniżej idą na medycynę zostają rezydentami,
  co ty ich obrońco na to? ponad 85 % pytań jest tak łatwe że każdy kto skończył gimnazjum powinien na nie odpowiedzieć. Długo się takich debili umysłowych szuka? i to się rozmnaża jak króliki, żeby nie znać chociaż mapy Europy.. Płakać mi się chce jak to widzę, rozumiem że niektórych rzeczy można nie wiedzieć ale kurwa nie wiedzieć gdzie jest Francja ?! Kopenhaga w Polsce ?! Poziom nauki geografii jak i reszty poniżej zera! Niektóre z tych dziewczyn nadają się tylko do ruchania a nie na przyszłe lekarki, rezydentki, nauczycielki. I ci wszyscy ludzie mają prawa wyborcze i co gorsze zapewne uważają polityków za debili. Dla mnie te wypowiedzi to tragedia ale też rozumiem teraz dlaczego tak łatwo bredniami można zdobyć elektorat. A śmiejemy się z ignorancji Amerykanów...tak po tym filmie nie dziwota, że nadal jesteśmy okradani przez polityków, skoro dla niektórych ziemia krąży wokół księżyca. 

  https://www.youtube.com/watch?v=3daci20vocU
 • @Fischer 13:33:03
  O mnie raczej się nie martw, martw się raczej o siebie. Z wątpliwych usług białej śmierci staramy się z żoną dr mikrobiolog korzystać jak najrzadziej i dobrze na tym wychodzimy, zdrowotnie i finansowo.
 • @grzegorzrzrz 13:40:48
  Zawał mi raczej nie grozi, chociaż wszystko w mym, naszym i nie tylko naszym wieku możliwe.
 • @kula Lis 67 14:01:59
  grozi, grozi. i zapewniam, ze z rozrywajacym bolem w klatce piersiowej bedzie pan szukal pomocy strasznego, zlego, skorumpowanego lekarza. a tu ni ma. bo wyjechali. bo za 1700 zl zaden czlowiek z takimi mozliwosciami pracowal nie bedzie.
 • @Fischer 13:14:57
  Rezydenci zamiast rozmów wolą awanturę? Dzisiaj padła groźba: „protest rozleje się na cały kraj”

  Ps...Patrz jakie zdrowe byki. Już ponad dwa tygodnie głodują i nic. Tak na marginesie to oni w tym szpitalu jakiś hotel sobie znaleźli czy co? A wywalić ich stamtąd na zbity pysk i niech sobie w parku protestują. Będą głodować od posiłku do posiłku? w czasie przerw?. Jak się nazywa ta firma cateringowa, która po kryjomu dowozi obiady tym protestującym? Należy DOPILNOWAĆ aby tylko UCZCIWIE głodowali. I muszą być skuteczni w tej głodówce aż do samego końca:) Takich lekarzy nie potrzebujemy!!! Pies ich trącał. Chcą głodować niech głodują. Ostatecznie głodówki są ostatnio w modzie przy dbaniu o smukłą figurę. A medialnie tematu nie poruszać, bo nie ma nawet o czym mówić... W całej tej zasranej EU jest zakaz wykonywania zawodu i to jest funkcjonujący przepis a nie martwy..Głównie u szwabskich mord.. Wprowadzić w tym wypadku i odebrać wszelkie uprawnienia medyczne i niech idą na pole i zapieprzają jak Ukraińce przy kartoflach...to im szybko przejdzie. Jeszcze zwrot kosztów za wykształcenie i mogą się od razu POwiesić.
 • @grzegorzrzrz 13:40:48
  Wiadomo, że większość ludzi w Polsce chciałoby zarabiać więcej i to oczywiste ale w przypadku tych strajkujących rezydentów wiemy, że takich lekarzy trzeba omijać z daleka. Lekarz przede wszystkim powinien mieć powołanie do tego co robi a tu mamy przykład ludzi którzy na pierwszy plan wysuwają roszczenia pieniężne, dlatego z takimi nie wolno nawet rozmawiać. Rząd powinien ignorować dziadów jak i ich żądania na dziś nierealne..
 • @kula Lis 67 14:17:10
  naogladal sie pan roznych "Znachorow" "na dobre i na zle" i stad te bajki o powolaniu. zawod jak zawod, trzeba robic swoje. a jak placa psie pieniadze - olac i wyjechac. I to sie dzieje. Az do calkowitego zalamania panstwowej sluzby zdrowia w Polsce. Moze pis ma taki cel?
 • @kula Lis 67 14:00:29
  Mikrobiolog to nie lekarz, Tak samo jak biochemik, farmaceuta, czy genetyk. U mikrobiologa możesz co najwyżej zbadać kał w szpitalu, o ile nie zatrudniają analityka.
 • @grzegorzrzrz 14:04:42
  To kretyństwo rezydentów nie do słuchania, będziemy dobijać zastrzykami takie już słowa padają z ust tej hołoty. Proponuję utworzenie komisji kontrolnych całodobowych w tych miejscach w których głodują te szczylo-stażyści. Nie uwierzę, żeby oni tyle dni nie jedli. Już widzę jak ten szczerbaty poseł rozchyla poły tego swojego pedalskiego płaszcza, a pod nim pęta kiełbasy, wędzony boczek itp. TVN zaliczył wpadkę i przeprowadził wywiad z jakimś człowiekiem, który powiedział, że za panelami jest magazynek z jedzeniem tych strajkujących oszustów. Jakoś znam młodych rezydentów i na narty w Alpach co ferie zimowe, mają. Śmieszne to porównywanie PKB na ochronę zdrowia z tzw. Zachodem, skoro tam nawet sprzątaczki lepiej zarabiają (godziwie). Lekarze obecnie po programistach są najlepiej zarabiającą grupą zawodową. Nikt nie ma w innych zawodach gwarancji natychmiastowej pracy po studiach bez zera doświadczenia w praktyce. Starzy lekarze na dyżurze muszą zmieniać cały plan leków, jak się przejdą na obchód i zobaczą co młodzi zastosowali. Aplikant zawodu prawniczego na wstępie płaci:
  1. Ponad 900 zł za egzamin wstępny,
  2. Po zdanym egzaminie jak znajdzie pracę za 2000 na rękę w oparciu o umowę o pracę, to prawie cud. Często młodzi prawnicy robią za darmo w oparciu o umowę o patronat przez 3 lata (sic!).
  3. W międzyczasie płacą przez 3 lata ponad 5000 zł za rok aplikacyjny (15 000 zł przez 3 lata)

  4. Egzamin końcowy kosztuje 3000 zł.
  5. Wpis (czynność techniczna) na listę 2000 zł
  6. Składka w zależności od izby do 100 zł miesięcznie przez 3 lata

  7. Koszt głupiego komentarza do kodeksu ponad 200 zł, programy prawnicze ponad 1000 za dostęp roczny, Kiedyś samorządy prawnicze płaciły pensje aplikantom, po otarciu zawodów pensje zabrano, wprowadzono opłaty 5 k rocznie. (na Zachodzie każdy aplikant ma pensję) Nikt o tym nie mówi jak niszczy się i wyzyskuje aplikantów. Ci ludzie też muszą jeść, komunikować się, chcieliby wyjechać na wakacje.
  Także w porównaniu do aplikantów, rezydenci są jak pół-bogowie Uczcie się i nie marudźcie.
 • @kula Lis 67 14:17:10
  Rezydent to lekarz , czasem z wieloletnim stażem. Tylko ty o tym nie wiesz. To są wyłącznie ci lekarze którzy zdecydowali się na podnoszenie kwalifikacji zawodowych poprzez specjalizację. I albo udało się im dostać na specjalizacje zdając egzamin, gdzie wielu odpada w przedbiegach. Wiec wiedzę mają większa od pozostałych. Albo są to ci co płacą za swoją specjalizację u jakiegoś doktoranta, profesora. Są też tacy co mają wakacje pod palmami i bombami w ramach wolontariatu otwierającego im drzwi do specjalizacji. .
 • @Fischer 14:26:38
  No i co z tego? co ma piernik do wiatraka? Nie o nich mowa bo oni nie rozrabiają, nie "głodują" żrąc na potęgę za kulisami.
 • Artykuł sponorowany ?
  Gołym okiem widać tendencyjność i autora i "spontanicznie" protestujących rezydentów z doradcami spod znaku PO czy KOD.
  Metody protestów takie same jakie solidaruchy stosowały w PRLu gdy rozwalały Polskę. Nie o porozumienie chodziło a o obalenie władzy i wtedy i teraz.

  Lekarze w Polsce to jedna z "nadzwyczajnych kast" podobnie jak sędziowie, prokuratorzy, politycy, księża, policjanci.. służby specjalne, najemni dziennikarze i inni celebryci do wynajęcia.

  Ad lat toczy się dyskusją o tym jak zadowolić lekarzy a oni chcą więcej i więcej i mają więcej w skrajnie chorym systemie służby zdrowia.
  Lekarze udają że pracują na kilku etatach jednocześnie tyle że nigdzie ich nie ma a kasa leci a pacjenci w kolejkach stoją, chyba ze pacjent prywatny wtedy lekarz jest od ręki tylko trzeba mu dać do ręki.
  To skrajna patologia..promująca interesy lekarzy a traktująca pacjentów jako źródło kasy, pacjent ma długo i boleśnie chorować i przynosić wszystkie swoje i rodziny pieniądze lekarzowi..

  System wynagradzanie lekarzy powinien być prosty i zależny od wyników pracy.

  Polecam najprostszy z systemów.
  Lekarza ocenia pacjent.
  Każda wizyta kończy się oceną "usługi" przychodni i lekarza.
  Ocena jest tajna (komputerowa) ale taka do sprawdzenia czy nie jest fałszowana (identyfikacja pacjenta z oceną ale tylko dla służb kontrolnych centralnych, nie dla przychodni).

  Ocena jest prosta 0-10p 0-5 stopień niezadowolenia, 5-10 stopień
  zadowolenia (lepiej -5 - 0 stopień niezadowolenia, 0 do+5 stopień zadowolenia).

  Wynagrodzenie lekarza powinno zależeć głównie od ilości zebranych punktów. Czyli stawka podstawowa (etat) uwzględniająca wykształcenie, specjalizacje.. niska, np poziom średniej krajowej dla rezydentów
  plus premia za punkty (pozytywne) minus kara za punkty negatywne.
  Lekarz który dostaje za dużo ocen ujemnych od pacjentów wylatuje z zawodu.

  W takim systemie lekarze zainteresowani są przyjmowanie wielu pacjentów (czyli pracą intensywną) i uzyskiwaniem zadowolenia ze strony Suwerena czy pacjenta.
  To pacjent jest "społecznym" zwierzchnikiem lekarza i to pacjent powinien oceniać lekarza a nie kolega dyrektor czy inny szwagier.

  To prosty do wprowadzenia centralny system w którym pacjent ma być zadowolony by lekarz był bogaty.. i też zadowolony.
  To system który premiuje dobrych lekarzy a odrzuca tych którzy nie potrafią leczyć lub dogadywać się z pacjentami.

  Do tego prosta instrukcja dla pacjenta jak oceniać lekarza i przychodnię.
  (czas oczekiwania, skuteczność ilość wizyt, koszty leczenia...klimat, zaufania).
 • @grzegorzrzrz 14:21:59
  To załamanie trwa już dziesiątki lat, i załamania nie widać, to coś jak bankructwo ZUS czy Rosji przepowiadane także od lat i też go nie widać a wręcz jej rozwój. Nie podniecaj się przepowiedniami, końcem świata także nie dawno przepowiedzianym,(opróżniłem w przeddzień barek by się nic nie zmarnowało a tu ZONK! musiałem zaopatrzyć go na nowo!) bo to ty zemrzesz na zawał gdy to się nie ziści nie ja. Za długo żyję by w przepowiednie wierzyć.
 • @Zawisza Niebieski 20:03:29
  "mamy lepiej wykształcone społeczeństwo"
  Warto pamiętać kto "lepiej" wykształcił to społeczeństwo (ten ohydny PRL)
  PO 89r o reformie szkolnictwa dokonanej przez solidaruchów to "lepsze" wykształcenie się skończyło na rzecz kupowanych praktycznie dyplomów w prywatnych "uczelniach" i skandalicznie niskiego poziomu nauczania podstawowego.

  A naród głupi był w latach 80tych gdy popierał solidaruchów którzy doprowadzili do rozgrabienia Polski przez obcy kapitał i do praktycznej kolonizacji Polski gospodarczej i politycznej.

  W PRL budowano Polskę, gospodarkę...a za Solidaruchów wyłącznie grabiono. Teraz PIS próbuje wprowadzać politykę Gierka (i Chin bo są bardzo podobne).
 • @grzegorzrzrz 14:21:59
  A może tak dla przykładu zamknąć Kopacz i Arłukowicza za zaniedbania które poczynili gdy rządzili przez 8 lat i tak po kolei w zależności jaki protest z jakiego resortu. Może się uspokoją bo poza tworzeniem i sianiem zamętu oraz zdolnością do okradania to te głąby nic nie potrafią. W/g statystyk 90% dzieci lekarzy zawsze idzie w ślady rodziców i również zostają lekarzami. ;) Jeśli lekarz w Polsce zarabia tak MAŁO, to dlaczego lekarze wysyłają swoje dzieci na studia medyczne? Hahaha! Wręcz przeciwnie, powinni odradzać swoim dzieciom studiowania medycyny, bo zarobki są w tym zawodzie tak bardzo niskie. Każdy z nas zna prawdę i doskonale wie, że ten strajk ma podłoże polityczne. W istocie lekarze należą do najlepiej sytuowanej materialnie grupy zawodowej w Polsce. Takie są fakty! Na miejsce zbuntowanych rezydentów czekają ci bez układów, którzy chcą się uczyć zawodu. Rezydent tak naprawdę niewiele umie, a ci strajkujący za nic nie odpowiadają, a chcą zarabiać jak samodzielni decyzyjni lekarze specjaliści. Jednocześnie ci zdolni, ale bez rodzinnych koneksji nie mogą zrobić specjalizacji w wymarzonym kierunku bo są limity. Myślę, że te bariery są tworzone sztucznie po to,aby zwiększyć długość kolejek do specjalisty i wymusić na co zamożniejszych kolejkowiczach wizytę prywatną.
 • @Oscar 14:39:01
  100/100! Pzdr!
 • @Oscar 14:45:24
  Stażyści łamią prawo? Super prawi obywatele na samym początku pracy zawodowej Wyrok Sądu Najwyższego z dnia 27 listopada 1997 r. I PKN 393/97 Forma strajku głodowego jest przez potencjalne zagrożenie dla życia lub zdrowia pracownika "niewspółmierna" do jego ewentualnych korzyści majątkowych wynikających z takiego strajku, a tym samym sprzeczna z art. 17 ust. 3 ustawy z dnia 23 maja 1991 r. o rozwiązywaniu sporów zbiorowych (Dz.U. Nr 55, poz. 236). Głodówka nie może też być inną niż strajk formą akcji protestacyjnej w rozumieniu art. 25 ust. 1 tej ustawy. Polacy czekają na bardzo zdecydowane posunięcia rządu wobec tej anarchii totalnych idiotów. Po sile działania władzy poznamy czy mamy rząd czy tchórzy. Typowa lewacka inwersja. Marginalizowano służbę zdrowia przez 8 lat, bo przecież "pisowska patologia" niech zdycha, a bogatsi i tak pójdą prywatnie. Najpierw trzeba długo i pokornie się doskonalić po studiach, by potem wołać o kasę. I przepraszam, ale ci państwo nie strajkują po to, by mnie, pacjentowi było lepiej, więc czas skończyć z ich rezydentów hipokryzją.
 • @Oscar 14:45:24
  Przyjęcie na studia medyczne powinno być poprzedzone po rocznej praktyce w szpitalu jak to jest w USA. Po tym okresie ordynatorzy orzekają czy taki praktykant może przystąpić do egzaminu na uczelnie czy w ogóle nadaje się by być lekarzem. Obecnie mamusie i tatusiowie pchają swoje dzieci na studia medyczne pomimo, że są gamoniami. Obecnie mamy 80% konowałów nie lekarzy którym zależy tylko na pieniądzach....Dlaczego się nie mówi o tym, że na zachodzie, żeby zostać lekarzem trzeba zapłacić za studia kwotę co najmniej domku jednorodzinnego, a potem za specjalizację również i lekarz na zachodzie właśnie ok 40-45 roku życia wychodzi z długów, które zaciągnął, żeby zostać lekarzem. Owszem więcej zarabia, ale z tego musi spłacać właśnie te kredyty zaciągnięte na siebie. Cholera mnie ciska na tę następną kastę półbogów. W przychodni przyszpitalnej nie można zrobić badań na wielu przyrządach, bo czas oczekiwania jest roczny, a już w fundacji za pieniądze ten sam lekarz na szpitalnym sprzęcie zrobi mi to natychmiast. To zwyczajnie trzeba przykrócić. Kręcą lody, że aż furczy. I cholera ich ciska, bo szpital Andrzeja, Maćka czy Jurka jak już się głośno mówiło, przez ten PiS ciągle nie jest ich. Sawicka wiedziała co mówi. I oddala się chwila "sprywatyzowania zysków i uspołecznienia kosztów", jak ktoś to ładnie zauważył. Znam również uczciwych lekarzy, ale ich naprawdę jest mało. I oni również w prywatnej rozmowie mówią: rezydenci przeginają!
 • @Oscar 14:45:24
  Jeśli rząd się ugnie przed tymi smarkaczami, to lawina protestów ruszy i o to totalnej opozycji chodzi.Niech Pani premier nie boi się tych "politycznych" szantażystów! Chcą wyjechać, bardzo proszę, niech posmakują emigracji zarobkowej. Tylko ostrzegam przed rozczarowaniem, bo np. w UK o tym czego nauczyli się na polskiej Akademii Medycznej w pewnym stopniu będą musieli zapomnieć i leczyć według brytyjskich standardów.Oj zaskoczy ich brytyjski NHS. Ale tej grupie chodzi tylko o gruby portfel, a nie zdobywanie umiejętności, poszerzanie wiedzy! Nie tylko absolwenci AM są grupą, którą należy nobilitować. Tak to już jest, że kończymy studia, rozpoczynamy pracę i na początku nikt nie zarabia kokosów. A lekarze w naszym kraju są najlepiej zarabiającą grupą społeczną, wystarczy dostrzec jak mieszkają i czym jeżdżą. Najbardziej pazerna grupa, ale im wolno bo leczą. Jeszcze raz powtórzę, jak im w kraju źle niech się pakują, (A tak na marginesie w Wielkiej Brytanii niewielki procent społeczeństwa korzysta z prywatnych gabinetów, więc o profitach z prywatnej praktyki lekarskiej mogą zapomnieć.)
 • @Oscar 14:45:24
  Panie Radziwiłł!!! Propozycja jest prosta. 1 lekarz = 1 etat; Studia za darmo = praca x lat w szpitalu, prywatna praktyka - ok., ale potem albo zwrot kasy, specjalizacja na państwowym ok, ale obowiązek odpracowania. Dzisiaj usłyszałem, że za 6 koła szpitale zatrudniają "specjalistów" na po dwa dni w tygodniu. Ci sami są naraz w 5 ciu szpitalach. To jest złodziejstwo i oszustwo. Kto na to zezwala?
 • @kula Lis 67 15:24:21
  Zezwala na to PIS ,a Radziwiłł też dobrze w to jest zaangażowany . Ave.
 • @grzegorzrzrz 10:36:15 odpowiedz mi..
  Dlaczego lekarze w ramach prywatnych przyjęć pacjentów używają państwowych gabinetów i państwowego sprzętu. Czas ukrócić tę prywatę! Za mordę łapiduchów, zobowiązać do kas fiskalnych. Jak uleczyć to chore zakłamane środowisko? - proponuję wiwisekcję, czyli wprowadzić system taki jak w Japonii. Przejściowo przywrócić i zatrudnić to towarzystwo na etacie felczera. W Japonii lekarz zarabia i owszem, ale ma obowiązek dokształcania się i co dwa lata ogłosić jego wyniki! U nas tysiące konowałów wyłącznie wypisuje preceptory, kasuje "należność" nie potrafią postawić diagnozy!!! Powtarzam, nie certolić się z tą hałastrą !!! Kiedyś było tak że nie było żadnych wycen medycznych na złotówki. Lekarze, pielęgniarki i cały personel medyczny przyjmował w swoich godzinach pracy wszystkich którzy się wtedy zgłosili! A teraz pan doktor przyjmie 15 osób i kończy pracę. U nas w przychodni jest jeden lekarz który pracuje w swoich godzinach, ma 30 minut na pacjenta. Wygląda to tak, że albo po badaniu gada z nim o pierdołach 20 minut, albo robi sobie 20 min. przerwę !
 • @kula Lis 67 15:59:15
  strajk rezydentow sie za kilka dni skoczy. nie dostana niczego. 60-70% z nich wyjedzie za granice. za 3000 na reke zostaloby jakies 90% i o tym jest rozmowa, a nie o tysiacu zarzutow, ktore mozna robic dowolnemu innemu zawodowi.
  pytanie jest krotkie i jasne: powinien rezydent dostawac 3000 na reke czy nie?
 • @grzegorzrzrz 16:12:33
  Odpowiedż jest prosta , powinni odpracować wartość wykształcenia . Potem droga wolna. Rezydentury nie powinny istnieć .
 • @Repsol 16:19:17
  no, to chyba KAZDY wyjezdzajacy, nawet ten po podstawowce (o zawodowce nie mowiac) powinien odpracowywac? dlaczego tylko lekarze?
 • @grzegorzrzrz 16:22:40
  Ponieważ kosztuje wykształcenie konowała ponadnormatywną kasę . Proszę o swoich problemach opowiedzieć np. pilotom . Dlaczego lekarze mają mieć inaczej ?.
 • @grzegorzrzrz 16:12:33
  NIE!!!!!!!!!
 • @Repsol 16:31:47
  umiesz rozmawiac normalnie a nie popisywac sie chamskimi odzywkami?
  wedlug konstytucji kazdy ma prawo wyjechac za granice kiedy chce i zadne twoje wylewanie frustracji tego nie zmieni.
  lekarze maja zbyt wielki potencjal i sa za madrzy zeby robic za 1700 zl. wyjada i ich nie bedzie. i umrzesz na zapalenie wyrostka.
  piloci zarabiaja ponad 10 tysiecy, nie wiem o co kaman?
 • @kula Lis 67 16:32:49
  zycze ci, zebys zadzwonil na pogotowie z podejrzeniem zawalu i uslyszal, ze zlikwidowano oddzialy kardiologii w promieniu 100 km. bo "konowaly" wyjechaly do Szwecji i pracuja za kilkanascie tysi.
 • @grzegorzrzrz 16:42:51
  Piloci zarabiają i po 30 tys. Oczywiście po spełnieniu odpowiednich wymogów. Warto te wymagania zastosować do młodej kasty przyszłych lekarzy . Dlaczego oni mają mieć inaczej ?. Święte krowy ?.
 • @grzegorzrzrz 16:44:34
  Tu masz dlaczego konowały . Proszę sprawdzić ranking ,a następnie dyskutować o co kaman . :))) https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/220058-polskie-uniwersytety-sa-na-dnie-najwazniejszych-rankingow-swiatowych
 • @grzegorzrzrz 16:44:34
  Akurat ze Szwecji wszystkie polskie konowały wróciły.
 • @Repsol 15:56:41
  Radziwiłł akurat jest na wylocie, nie sprawdził się w/g Kaczyńskiego.
 • @kula Lis 67 18:37:58
  On się wszędzie nie sprawdza , ale na niego nie ma mocnych . Pzdr. :)
 • @Repsol 17:31:57
  On nie zrozumie, że to prywatne linie tak pilotom płacą. Daremny twój trud. Pzdr!.
 • @Repsol 17:44:10
  Jak uleczyć to chore zakłamane środowisko? - proponuję wiwisekcję, czyli wprowadzić system taki jak w Japonii. Przejściowo przywrócić i zatrudnić to towarzystwo na etacie felczera. W Japonii lekarz zarabia i owszem, ale ma obowiązek dokształcania się i co dwa lata ogłosić jego wyniki! U nas tysiące konowałów wyłącznie wypisuje preceptory, kasuje "należność" nie potrafią postawić diagnozy!!! Powtarzam, nie certolić się z tą hałastrą !!!
 • @kula Lis 67 18:44:13
  :)))) Widzę że systemowo impregnowany . Ave . :)))
 • @grzegorzrzrz
  Poseł Prawa i Sprawiedliwości Joanna Lichocka skrytykowała byłego ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza. Jej zdaniem, „oszukiwał on i zwodził lekarzy rezydentów”. – Nie ufajcie takim politykom, którzy mieli okazję zmienić wasz los, a nie zrobili tego – zaapelowała do protestujących lekarzy. W 2017 roku limity przyjęć na bezpłatnych studiach lekarskich zwiększyły się o ponad 850 miejsc w stosunku do roku 2015. Kwota na wynagrodzenia rezydentów i stażystów od 2015 roku wzrosła o ponad 40 proc. Z wydatkowanych na ten cel w 2017 roku 812 mln zł kwota w 2018 roku wzrośnie do ponad 1 miliarda złotych, a przez najbliższe 4 lata wynagrodzenia rezydentów wzrosną o ponad 2 tysiące złotych. Po latach zapaści i bardzo złej polityki za czasów PO i PSL w dziedzinie służby zdrowia, rzeczywiście jest co nadrabiać, bo zmarnowano mnóstwo pieniędzy. Obecny rząd wychodzi z sytuacji stworzonej przez poprzedników, ale stan służby zdrowia jest bardzo zły i nie ma cudów, żeby naprawić to w ciągu dwóch miesięcy, na to trzeba czasu
 • @grzegorzrzrz 16:44:34
  Ponowne egzaminy im zrobić bo połowa za łapówki ma tytuły, tak jak córka salowej Kopaczki, zwrot za naukę kasiory i wprowadzić odpowiedzialność za błędy zaraz im zwieracze puszczą. Nie cackać się z nimi.
 • @Repsol 18:51:59
  niestety tak samo jak niejaki Fiszer i niebieski. Pzdr!
 • @grzegorzrzrz 16:44:34 oczekuję odpowiedzi..
  A co dla lekarzy rezydentów i dla służby zdrowia zrobiło PO/PSL jak było u władzy?
 • @Repsol 18:51:59
  Jak pisałem, wszelkie rady na garnuszku państwa won!!! NFZ Won!!! Dwa izba lekarska, jako samorząd zawodowy nie ma prawa istnieć w służbie publicznej, a więc też won!! Niech te całe dziadostwo utrzymuje się z własnych składek, brak wydawania decyzji administracyjnych. Po prostu niech funkcjonują jak normalny związek zawodowy. Państwo nie podoła, jak będzie tylu ludzi na bizantyjskich stolcach. W najlepszym przypadku z tą armią nierobów, będzie zawsze dziadostwo.
 • @kula Lis 67 19:19:07
  Zobacz jak gamoń zamilkł , jego wypociny to typowy systemowe gó..o pokolenia niedorobionych kretynów .Oczywiście pretensja do społeczeństwa że niedojdą nie chce nic dawać . Zamiast mieć pretensje do rodziców , że połowa się na prześcieradło wylała .Szkoda dyskutować z lemingami . Ave. :))) https://media.giphy.com/media/rudJ4NP5H0GRO/giphy-downsized-large.gif
 • @Repsol 20:17:46
  Rezydent to nie lekarz jeszcze mu daleko do tego, brak specjalizacji jedynie co to może to kaczkę podać panu pacjentowi! Zachowaj panie Boże od takich lekarzy. Toż to łowcy skór a nie absolwenci medycyny. Czyżby na uczelniach uczyli tak diagnozować i zwalczać choroby. ???? Pozbawić/unieważnić im dyplomy uczelniane. Za młodzi na takie akcje za młodzi i o życiu nic nie wiedzą. Przecież tu nie chodzi o żadne podwyżki płac, ani tym bardziej o nakłady na służbę zdrowia! Przecież to tylko żałosny pretekst, żeby wywołać kolejny "mini-puciu-ciamajdanik". Kieruje tym ta żałosna PO*rana totalna oPOzycja, mając nadzieję, że a nuż tym razem uda się "zmienić wiele, żeby było tak jak było"i uratują się tyłki tych, nad którymi wisi widmo kryminału a w najlepszym przypadku śmierć POlityczna. Ignorować ten żałosny cyrk, co najwyżej z oddali obserwować czy nie niszczą trawników i tyle w temacie.
 • @Repsol 20:17:46
  http://niezalezna.pl/imgcache/750x430/c//uploads/news/przechwytywanie383.jpg


  Boże uchroń nas od tych lekarzy. Im większy dureń tym więcej reklamowych ołówków i długopisów w kieszonce. To dodaje powagi. Stetoskop przerzucony przez karczycho to też standardowy atrybut. Szkoda, że nie ma takich trąbek stetoskopowych na sznurku bo też by sobie przerzucali przez łeb. To dodaje powagi też. Do tego stopnia, że psychiatrzy młodzi i gimnaści też z ołówkami i stetoskopami biegają. Inaczej nikt by nie wiedział która to salowa a która lekarka. Chociaż może salową można odróżnić po grzecznym odzywaniu się do pacjentów, no i oczywiście, że nikt z jej powodu nie umiera, czego nie można powiedzieć o tych z ołówkami i stetoskopami.
 • @kula Lis 67 21:16:33
  :))) Ave
 • @grzegorzrzrz 16:44:34 odpowiedz, czekam..
  Co by z nimi było w prywatnej klinice ? Tłumaczę bo niektórym się wydaje, że lekarz rezydent to jakaś szycha jest. Nie. To jest lekarz, a w zasadzie nie lekarz tylko absolwent szkoły (uczelni medycznej) który by być pełnoprawnym lekarzem musi odbyć jeszcze "praktyki" (rezydenturę). Podawałem tutaj przykład bogatej Germanii. Powtórzę: Assistenzarzt (rezydent) zarabia netto w granicach 2200-2300 euro. Po 5 latach ok 400 euro więcej. Wystarczy zapytać naszych "budowlańców" pracujących na robotach w Niemczech czy zarabiają mniej. Chyba nie. Nasi przyszli lekarze, w biednej Polsce chcą zarabiać więcej niż ich koleżanki i koledzy po drugiej stronie Odry. Problem w tym, że jesteśmy gospodarczym krasnoludkiem a apetyty mamy na najwyższym światowym poziomie. Przy tak masowym głodowaniu trzeba będzie szybko znaleźć rynek zbytu na żywność, która nie zostanie zjedzona. W przeciwnym razie grozi nam strajk producentów rolnych, a tych jest chyba więcej.
 • @Repsol 21:24:58
  Po 337 godzinach głodowania a nie "głodowania" oni powinni być już na noszach wyniesieni i odwiezieni do szpitali pod kroplówki! To istny cyrk i lewacko-żydowska hucpa!
 • @Repsol 21:24:58
  Oni chcą pobić rekord "głodówki" 92 dni tej upainki ponoć pilotki w rosyjskim łagrze, wyszła z niego grubsza zanim do niego trafiła.
 • @Repsol 21:24:58
  Protest rezydentów może się skończyć tym, że górnicy będą chcieli aby obniżyć pensje lekarzom bo nie pracują w bardzo złych warunkach. Protest rezydentów może skończyć się obniżeniem poborów dla lekarzy, gdy wyjdą rolnicy, którzy wiele czasu spędzają w rakotwórczych oborach i na trzęsących się ciągnikach. Nie dyskutować z V kolumną. Rząd ustępując szantażowi zdradzi pozostałych polaków. PiS ulegając szantażowi straci wyborców. Odpowiedzią rządzących powinno być otwarcie zawodów medycznych w Polsce. Zniesienie wszelkich ograniczeń korporacyjnych. Jak najszybsze udostępnienie rynku polskiego dla wszystkich profesji medycznych z całego świata. Im szybciej tym lepiej dla obywateli w Polsce . Wprowadzić prawo pozwalające władzom wydawanie zakazu uprawiania zawodu medycznego .. np . zakaz wykonywania zawodu lekarza. oczywiście w drastycznych przypadkach. W ostateczności .. jeżeli rozbisurmanienie tzw. medyków będzie zagrażało pacjentom .. wprowadzić stan obowiązku wykonywania pracy dla zawodów medycznych bez prawa do strajku. Za złamanie .. pozbawienie prawa wykonywania zawodu. Jeżeli tzw, środowisko medyczne chce pasożytować na pozostałych polakach .. wszyscy powinni dać im to odczuć. Polska jest na określonym poziomie rozwoju .. i wg tego poziomu wynagradza. Jeżeli rezydentom źle, to niech spitalają po uprzednim zwrocie kosztów kształcenia które poniosło państwo. A lekarze którym jest mało niech otworzą swoje praktyki lekarskie .. ale bez możliwości wykonywania badań za społeczne pieniądze. Jak praktyka prywatna to w całości. Przyzwyczaili się do żerowania. Porównują siebie do kolegów z bogatszych krajów. Dlaczego nie porównują siebie do Polaków w Polsce, do możliwości budżetowych. Jak im mało to niech spitalają. Choć myślę, że ci co mieli wyjechać wyjechali, najczęściej ci dobrzy. Ci najgorsi pozostali, bo wiedza , że na zachodzie od razu poznają się na ich umiejętnościach. Ale za to pieniaczą tu w Polsce. Najpierw się wykażcie, a potem żądajcie. Jeżeli chodzi o rezydentów .. to od razu .. bym im zawieszał wykonywanie prawa do zawodu i zwalniał z owych rezydentur. Mogli by powracać dopiero po odwieszeniu praw do wykonywania zawodu. Może jak popracują na wolnym rynku to docenią wysiłek i pracę tych od których żądają kasy .. czyli od wszystkich.
 • @ kula lis - co niektorym tu chyba rozum odebralo
  Widze wasc ze zachowujesz najwieksza przyotmnosc umyslu w ocenie tzw medycyny akadmickiej. i tego srodowiska korporacyjnych przestepcow Tzw wiekszosc widze to chyba juz wyprzedzajac NWO jakies prochy sobie aplikuje by swiat widziec w jasnych kolorach. Drogi autorze i komentatorzy[wiekszosc] broblem zdrowia pubicznego nie lezy w coraz wiekszych srodkach przeznaczanych na medycyne ten ,,owsiakowy infantylizm,, nasycania medycyny coraz drozsza technika medczna jak widac do niczego ie prowadzi w stosunku do okresu tzw,,parszywej komuny,,mamy 5 krotny wzrost zachorowan na nowotwory,wiec tylko idioci moga myslec ze wieksze srodki na medycyne i lekarzy cos zmienia . Puki co ten pulswiatek traktowac nalezy jako mafie [oczywiscie nie tyczy to wszyskich lekarzy bo sa tam tez w tym srodowisku wspaiali ludzie i utrzciwi lekarze] Medycyna jako calosc Krok po kroku staje sie waznym elementem systememy wladzy i kontroli spoleczenstwa [Maciej Giertych ,,Plany dobrych Niemcow,, czytamy tam ,,szpitale beda wiezieniami,, patrz tez , Pllany eugeniczne fundacji Rockefelera ujawnione,,] sam jeden fakt ze lekarze nie sa wstanie rozpoznac prawidlowo problemu ludobujstwa szczepionkowego swiadczy o tym ze ich wiedza jest zadna byle kmit moze wiecej rozumie niz lekarz po uniwersytecie medycznym. Mowi Jezus -,,wiecej szczescia jest w dawaniu niz braniu,, coz oni beda dawac ludzia ,choroby i smierc,.Autorze nigdy nie bedzie dobrze w kraju gdzie sa takie gorki placowe,przytaczalem przyklad szpitala w gorzowie wkp nie bylo pieniedzy na leki i zabiegi a ordynatorzy brali po 40 tys zl [Gazeta lubuska ] w normalnym panstwie za to pwinien byc pluton egzekucyjny. Medycyna akademicka wspuluczestniczy w wywolywaniu chorob a ilosc zgonow jako kosekwencja procedur medycznych jest zatrwozajaca [DR Hamer mwi o miliardach przedeczesnych zgonow ] Spoleczenstwo jest coraz badziej chore a lekarze chca zarabiac .nie tedy droga . W artykule ,,Prawdziwa przyczyna chorob serca,, dr medycyny po 25 latach pracy jako kardiochirurg i wykonaniu 5tys operacji na otwartym sercu stwirdza ze to droga donkad i przekwlifokowuje sie na dietetyka,by dac pacjenta zdrowie a nie leczyc do konca, bez nadzieji na wyleczenie medycyna nie moze opierac sie o ,,menadzerow zdrowia,, robiacych biznes na chrobach i pacjentach,nie moze byc tak ze na jednego doktora pracuje dziesiatki innych ludzi dostajac w zamian watpliwej jakosci nadzieje na zdrowie. Skladki na leczenie ludzie placa by w razie potrzeby mogli se wyleczyc tym czasem przejada je banda pasorzytow o watpliwej wiedzy. Obecne model finansowania medycyny to w sporej dzesci skladki milionow ludzi nie moze byc tak ze te najzwyklejsze opodatkowanie w idzie do kieszeni kasty nadludzi. a innym pozostaje hospicjum. Mylisz sie autorze w swych wniskach sprawiedliwosc jest jednym z elementow prawdy,ty tymczasem proponujesz rozwiazania synow ciemnosc,, mowi Jezus do ,,,uczonych,,nakladacie innym ciezary nie do uniesienia a sami nie kiwniecie palcem by im ulzyc,, Jesli mamy mowic z zmianach w polsce na lepsze to sprawiedliwosc musi byc istota tego wszystkiego. Osobiscie popieram dzialania Pis by swiete krowy mialy tylko sprawiedliwy dostep do zloba. Wklejam artykol dr Jaskowskiego calosc znajduje sie na alexjones.pl polecam inne art dr Jaskowskiego poniewarz niewielu lekarzy zasluguje na miano. nazwania lekazem jak pisalem milczenie jakegokolwiek lekarza w konfrontacji z pacjentem i przykladowo nie poinformowanie go ze np szczepionki to farmaceutyczny przekret i trucizna dyskwalifikuje takiego czlowieka jako lekarza,trzeba wrescie nazywac sprawy po imieniu bo jutro medycy zaczna w majestace prawa zabijac i wtedy bedzi za puzno na przeciwdzialanie .

  Wspomniany fragment art Dr Jaskowskiego


  Znachorzy w akcji - grypa
  Znachorzy w akcji - grypa

  Z cyklu: „P-236, państwo istnieje formalnie”  „Polityka jest ostatnim schronieniem łotrów”.

  „W więzach organizacji prawdę diabli biorą”. T.Kotarbiński  Celare fraudem fraus est - ukrywanie oszustwa jest oszustwem!

  rzymska maksyma prawna  Wyraźnie widać w polskojęzycznych mass mediach głównego nurtu dezinformacji, niemieckich właścicieli, pod amerykańskim zarządem do 2099 roku, że koncerny szczepionkarskie nie dają za wygraną. Zastosowana socjotechnika jest bardzo prosta. Szeroko nagłaśnia się sprawę jakiegoś jednego przypadku chorego wspomaganego fitoterapią, a zupełnie przemilcza tysiące zgonów z powodu tzw. leków na recepty.

  Ale od początku.

  Wielokrotnie przypominałem, że państwo w obecnej dobie to nie jest organizacja polityczna ludności zamieszkującej dany teren i powiązanej historią, językiem itd. Państwo, to jest obszar zamieszkały przez ok. 5 - 10 milionów ludzi, zarządzany przez namiestników, których jedynym celem jest zbieranie podatków w możliwie najwyższej wysokości, tak, aby nie powodować tzw. zaburzeń społecznych. Jak uwidacznia to raport CIA, przez ostatnie 200 lat wszelkie zaburzenia, czy rewolucje, były przeprowadzane przez państwa ościenne. Generalnie zawsze kryły się za tym macki City of London Corporation.

  Już B. Chmielnicki w 1647 roku, przed dokonaniem rewolty na Kresach, był dziwnym trafem gościem Lorda Protectora, który tytułował go „generalissimusem”. Obecny przykład podziału Jugosławii, Katalonii, czy Ukrainy, potwierdza powyższą tezę. Po prostu, takie małe społeczności bardzo łatwo można pacyfikować i uzależniać ekonomicznie.
 • @kula Lis 67 21:41:32
  Puchlizna głodowa . :))) http://www.sickchirpse.com/wp-content/uploads/2012/03/feeder1.png
 • @jan 21:51:13
  Odpocznij . :)))
 • @grzegorzrzrz 16:44:34
  Dość tej hucpy! Od długiego czasu leczę się z dr Google wspomagany przez dr mikrobiolog żonę, a gdy muszę już iść do lekarza, to muszę mu powiedzieć, co ma mi zapisać i jakie dać skierowanie, bo lekarz, w prywatnej sieci, ma mnie w nosie a przecież mało nie zarabia a tym bardziej w NFZ.
 • @jan 21:51:13
  100/100! Komentarz zbyteczny. Cieszy mnie, że me wpisy doceniłeś. Pzdr!
 • @Repsol 21:51:42
  100/100! Tak wygląda ich "głodówka"..Pzdr!
 • @Repsol 21:51:42
  Obecne zarobki lekarzy rezydentów (na specjalizacji) reguluje rozporządzenie ministra zdrowia z grudnia 2012 roku. Uzależnione są one od stażu pracy i specjalizacji. W dziedzinach określanych jako priorytetowe (w rozporządzeniu jest ich 16, m.in. to anestezjologia i intensywna terapia, onkologia, pediatria, geriatria, medycyna ratunkowa i rodzinna) są one wyższe. Ogółem jest to od ponad 3100 do prawie 3900 zł. netto. Poza tym rezydenci pracują na lewo, w soboty i niedziele przyjmują po parędziesiąt pacjentów nie odprowadzając podatków. Jeszcze im mało ? Niech idą pracować na dół do kopalni. Nawet tam tego nie zarobią, a praca na dole jest o wiele cięższa i niebezpieczna.
 • @Repsol 21:51:42
  Zbudować równowagę. Protest lekarzy rezydentów, niezależnie od konotacji politycznych, ożywił debatę o stanie polskiej służby zdrowia. Dobrze, bo sytuacja ta otwiera pole do szerszej dyskusji wykraczającej poza kwestię uposażeń samych lekarzy. Warto zauważyć rzeczy bardziej fundamentalne.
  Kluczowym elementem determinującym nieefektywność systemu jest niemal zupełny brak instrumentów nadzoru państwa nad działalnością medyków w sytuacji konstytucyjnej odpowiedzialności władz publicznych (art. 68.2), a de facto rządu, za stan opieki zdrowotnej. Brak ów spowodował powstanie osobliwej hybrydy publiczno-prywatnej, gdzie koszty bez wyjątku ponosi społeczeństwo, a zyski trafiają w prywatne ręce ordynatorskiej oligarchii. Publiczna służba zdrowia przypomina garnek bez dna, którego nie sposób napełnić. Kwestią jest też etos służby i poziom etyczny lekarzy, zwłaszcza młodych. Lekarze powinni godnie zarabiać, ale stawianie na pierwszym miejscu wysokości zarobków źle wróży i zwiastuje odradzanie się w przyszłości w środowisku medycznym feudalnej patologii zorientowanej głównie merkantylnie. Szukajmy równowagi pomiędzy państwowym i prywatnym, służbą i bezpieczeństwem bytowym ją pełniących. Tak właśnie trzeba rozmawiać o problemie tzw. służby zdrowia. Konieczna jest dogłębna zmiana, nie dorzucanie pieniędzy. Ato niestety też kasta i tu zmiana będzie nieprawdopodobnie trudna, trudniejsza może niż w sądach. Ruszenie zasiedziałych bossów i układów będzie niemożliwe ustawami. Ale może znajdą się mądrzy, którzy dadzą radę...Jak wiemy, na oczyszczenie stajni i pastwisk Augiasza w krótkim czasie (jeden dzień) był tylko jeden, bardzo radykalny sposób - skierowanie nurtu rzeki przez centrum oczyszczanego terenu. Nasza służba zdrowia wymaga podobnego zabiegu - inne metody to jedynie "topienie pieniędzy" w pokrętny, lekarsko-biznesowy przekręt tysiąclecia. A o radykalnym sposobie czasem wspominano, dziś nadal stosowane są półśrodki. Rezydentom dziwię się niespecjalnie - to na ich oczach, pod ich bokiem, a często ich rękoma, dokonują się gigantyczne przekręty. Rezydenci chcą po prostu też coś z tego MIEĆ (oni wcale nie chcę z tym walczyć). Ale tak ich przecież wychowano, wyedukowano!
 • @Repsol 21:51:42
  Przecież tym konowałom wiecznie jest mało i mało i mało!!! Ile by nie dano, czy 6.8%, czy 10% czy 16%, a nawet 20% zawsze będzie im mało, służba zdrowia to wór bez dna! Byle jaki konował za dyżur w samym tylko pogotowiu zarabia 700 zł na rękę. U mnie w mieście konowały biją się o dyżury. Mój znajomy konował który studiował 9 lat (śmiejemy się z niego z żoną, że dogłębnie opanował program) ma 5-6 dyżurów w miesiącu prócz tego zatrudniony jest w przychodni NFZ, żyć nie umierać. Kto takie stawki ustalił dla tych konowałów.
 • @Repsol 21:51:42
  Minister przypominał, że obowiązuje już ustawa o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia pracowników medycznych.

  "Według naszych szacunków w ciągu 4 lat obowiązywania tej ustawy (...) finansowanie podwyżek dla tych osób, które po prostu dzisiaj niegodnie mało zarabiają, będzie kosztowało nas ok. 17 mld zł. To znaczy, że te podwyżki mają realne znaczenie" - ocenił.
  Zwrócił też uwagę, że od 2015 r. realizowane są podwyżki dla pielęgniarek.

  "Od 2015 r. realizujemy konsekwentnie podwyżki dla pielęgniarek, które dzisiaj zarabiają o 1200 zł więcej niż dwa lata temu. Realizujemy również podwyżki dla ratowników, którzy w tym roku dostaną 400 zł podwyżki, a w przyszłym dostaną kolejne 400 zł. I wreszcie (...) znacznie więcej środków niż dotychczas przeznaczamy również na rezydentury" - powiedział.

  Ps...Totalna opozycja zrobiła sobie nowe źródło do robienia zadymy, a rząd PiS negocjując z tymi terrorystami właśnie przegrywa tą walkę. Niech lekarze pokazują swoje PITy(Lekarz zarabia 30 tysięcy i więcej) a nie jakieś paseczki z jednego miesiąca, kiedy to byli na wyjazdach na Maderę i nie pobierali pensji. Skłócenie i dzielenie środowiska trwa. Jednym dużo drugim gówno. Co z technikami rtg, laborantami, ratownikami. Niepotrzebni są? Co zrobi lekarz bez diagnostyki? ano nic! W wielu krajach jest tak, że lekarz więcej zarabia gdy jego pacjenci nie idą do szpitala, gdy cukrzyk nie idzie do szpitala, etc. Niech lekarze między sobą sprawiedliwiej dzielą łupy,a nie wyciągają łapę do biednych ludzi...!!! Drapieżnikom trzeba przypiłować zęby...!!!
 • @Repsol 21:51:42
  Skończmy z tą brednią o kolejnej nadzwyczajnej kaście i wybitnych ludziach medycyny. Tak jak w innych grupach zawodowych 1 na 10 jest wybitny, reszta to norma. Młodzian nie wiele potrafi, zarabia 3-4 tyś zł, uczy się nadal za pieniądze podatników i jeszcze ma czelność protestować o podwyżki. Dziwię się że rząd ulega takim cwaniakom. Dla porównania nauczyciel 20 lat pracy, 2300zł do ręki i zapowiedź podwyżki (waloryzacji) 5% rocznie. To są jaja. Z innej beczki. Kiedy lekarze specjaliści będą używać tachografów? Tyle krzyku, że to bardzo odpowiedzialna praca, to może warto zadbać żeby ten odpowiedzialny człowiek nie pracował 20 godz. na dobę. Lekarze w pogoni za pieniądzem robią sobie żarty ze swojego zawodu, a rząd z nimi dyskutuje jak z poważnymi ludźmi. W służbę zdrowia można wpompować i 20% pkb, a oni to przepuszczą. W ilu szpitalach dyrektorami są fachowcy od zarządzania? W większości dyrektorami są lekarze czyli fachowcy od leczenia ludzi. Dlaczego za specjalizację rezydenci nie płacą ? Farmaceuci muszą za specjalizację płacić. Zróbmy większe pensje dla rezydentów ale niech zapłacą za specjalizację ale nie symboliczne. Jeden semestr płatnego lekarskiego kosztuje 20-30tys. Jeśli ktoś chce skończyć studia w Polsce i wyjechać to niech zwraca za studia.
 • @Repsol 21:51:42
  Czy ci młodzi lekarze po studiach jak szli na studia to nie wiedzieli ile zarabiać będą na rezydenturze? A mogą sobie rezydenci głodować od śniadania do obiadu nawet przez cały rok. Ludzie z nich się śmieją! Rezydentów stać na urlopy w egzotycznych krajach, na social media można było sobie zobaczyć, gdzie te bidulki spędzają urlopy!! a przecież tak mało bidulki zarabiają. Śmiechu warte! Z racji, że to "budżetówka" (nasze podatki) medycy(głownie lekarze i pielęgniarki) powinny mieć podstawę (1,5 rej najniższej krajowej bez żadnych patologicznych jak teraz stawek kapitacyjnych i refundacji NFZ apriori) a reszta wynagrodzenia wypłacana powinna być po wizycie pacjenta u lekarza a jeśli pacjent jest wstanie agonalnym to najbliższa osoba do tego powołana(jeśli takiej nie ma to odpowiednia osoba powołana do tego typu zadań w cywilnym urzędzie wyższego rzędu np: urząd wojewódzki itp(aby wykluczyć nieprawidłowości i aby sitwa była ograniczona z samorządów gmin, miasta, starostw). Reszta wynagrodzenia to wysoka motywacja (ale nie jak teraz punkty edukacyjne dla lekarzy i innych zawodów medycznych gdzie to bardziej przypomina fikcje) ale za np: trafna diagnozę i wypisanie i zużycie mniejszej ilości lekarstw (refundacyjnych) i tu można by się rozpisać za co...To samo pielęgniarki. Póki co w ostatnich latach na służbę zdrowia i jej doposażenie poszło kilkadziesiąt miliardów złotych środków Unijnych, norweskich, szwajcarskich i budżetowych a efekt tych nakładów jest mizerny i nieliczni się tylko nachapali (dyrektorzy szpitali i ich świta i fundacje różnej maści od maści). Jeśli minister zdrowia boi się reform, że zaczną mu protestować jak kasy nie dostaną to wystarczy rozpisać referendum i naród się wypowie i lepiej na nie wydać to 100 mln niż tkwić w tej abstrakcji tzw. służby zdrowia. Powtórzę, że służba zdrowia to wór bez dna wchłonie wszystko! 85%-90% to koszta w tym płacowe a tylko raptem 10%-15% idzie na pacjenta! To nie moralne i anormalne. Bądźmy w czymś lepsi i piersi od zagranicy.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031