Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1169 postów 575 komentarzy

Jak Kaczor kury obronił, a rolnika zarżnął

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

PiS pod pretekstem "ochrony zwierząt" zarzyna polskie rolnictwo.

 

 

To oczywiste, że zakaz uboju rytualnego to wspaniała wiadomość dla wszystkich patriotów – bo przecież taki islamista, jak nie dostanie w Polsce swojego ulubionego kebaba drobiowego z sosem mieszanym i warzywami (za który, jak wiadomo, każdy Arab dałby się pokroić i świata sobie bez takiego nie wyobraża) – to do nas nie przyjedzie i dzięki genialnemu manewrowi PiS będziemy bezpieczni!

 

Jest więc obrzydliwą małostkowością podawanie, że np. zabijany wg zasad halal polski drób nie jest bynajmniej przejadany w polskich budkach – tylko trafia m.in. do Arabii Saudyjskiej (importującej rocznie około 850 tys. ton drobiu), Iraku (z potencjałem importowym około 700 tys. ton) oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich (zapotrzebowanie na mięso drobiowe z zewnątrz sięga 330-340 tys. ton rocznie). Zainteresowanie polskimi kurczakami wyraził już też Iran.

 

Łącznie tylko polskie drobiarstwo zapłaci za zakaz uboju 2,5 miliona euro rocznie. I nie chodzi tylko o pieniądze – ale i pozycję na rynku. Dotychczasowe prognozy potwierdzały, że już w przyszłym roku nasi producenci byliby w stanie zdobyć lidera w Unii Europejskiej w zakresie eksportu drobiu do krajów trzecich, wyprzedzając Holandię i Francję. Rynek ten uważany jest za szczególnie rozwojowy w branży mięsnej (prognoza KE mówi o wzroście o 24 proc. w ciągu najbliższej dekady). Największym odbiorcą pozostanie zaś Bliski Wschód.

 

I ktoś właśnie rękoma „patriotów z PiS” zażyna (rytualnie…) polskie drobiarstwo, żeby w tym wyścigu nie uczestniczyło.

 

Zarobią zaś nie tylko europejscy konkurenci – ale także mocno rozpychające się (metodą swoich ulubionych politycznych nacisków na importerów takich jak RPA) Stany Zjednoczone oraz… Ukraina, której produkcja, przejmowana obecnie przez podmioty zachodnie – nieskrępowanie rośnie.

 

Już raz próbowali

 

Tymczasem przecież już to ćwiczyliśmy – cztery i trzy lata temu na rynku wołowiny, kiedy to PiS i PO pospołu pozbawiły polskich producentów drobiu wołowiny jakichś lekko licząc 2 mld złotych. Jak pamiętamy - do końca 2012 r. ubój bez ogłuszania w Polsce był legalny. W okresie od 1 stycznia 2013 r. do 12 grudnia 2014 r. obowiązywał jego zakaz z uwagi na orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego z listopada 2012 r. stwierdzające niezgodność z konstytucją sposobu, w jaki zostało uchwalone prawo zezwalające na ubój rytualny. Niemniej jednak zgodnie z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego z grudnia 2014 r. zakaz uboju rytualnego był z kolei niezgodny z konstytucją, gdyż naruszał prawa człowieka i podstawowe wolności, co doprowadziło do przywrócenia jego legalności. Niemniej nawet po korzystnym dla hodowców orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, przywracającym legalność koszer i halal z 12. grudnia 2014 r. – ponad rok zajęło nam odtworzenie mocy przerobowych i powrót na utracone rynki, zaś dynamikę wzrostu nasza produkcja odzyskała na dobre dopiero w roku 2016. I teraz znów do władzy dorwały się jakieś sługusy zachodnich rządów, udające sentymentalistów kochających zwierzątka.

 

Ktoś ma jakieś wątpliwości? Trochę to dziecinne i banalne - no ale dobrze, wytłumaczę. Nikt, podkreślam - NIKT przy podejmowaniu takich decyzji nie myśli ani o zwierzątkach, ani o ich "zbytecznych cierpieniach". To są interesy i jak to w interesach - chodzi w nich o pieniądze, o pozycję rynkową, o potencjał, słowem tak czy siak - o pieniądze. A cała reszta to bajdy dla naiwnych i sentymentalnych. Bez urazy, jeśli ktoś się dał nabrać. W rzeczywistości jednak to nie miłośnicy zwierząt, ale  to Unia Europejska powinna bić dziś brawo. Polacy sami niszczą własną gospodarkę, wyręczając Brukselę.

 

Trzeba naprawdę być bardzo naiwnym, by wierzyć, że Prawo i Sprawiedliwość forsuje rozwiązania przeciw produkcji mięsnej i futrzarstwu „z powodów moralnych”. Odkąd odrosłem od ziemi żyję wśród kotów i zapewniam, że ani się ich nie je, ani na masową skalę nie zdziera z nich futer (a jeśli ktoś to robi – sam bym go zastrzelił i oskórował), więc nie wspomnienie Busia i Alika kieruje  Jarosławem Kaczyńskim. Ktoś z zachodnich protektorów, zapewne amerykański albo i europejski, bo przecież jakoś za te cyrki z praworządnością trzeba zapłacić – nakazał się Polakom usunąć z rynku konkurencyjnego i PiS-owski rząd karnie polecenie wykonuje, mieszkańcom III RP rzucając na otarcie jakieś kolejne telewizyjne „wstawanie z kolan”. Tymczasem naprawdę na własnych nogach stać będziemy dopiero wtedy – gdy uzyskamy siłę gospodarczą. Jednym z ostatnich elementów jej zaprzepaszczonego potencjału, który nam pozostał, obok węgla i ludzkiej przedsiębiorczości – jest rolnictwo. I żaden PR-owy chwyt wicepremiera  Morawiecki  nie złagodzi realnych ciosów właśnie mu zadawanych.

 

Konrad Rękas

KOMENTARZE

 • @Autor
  Jakieś óu wy popierają to , tak za POyebów jak za PISdzielców .Ave.
 • Antypolski zakaz uboju.
  Ja wiem, że zaraz pojawią się komentarze, że takim zakazem "strasznie Żydom/Arabom pokażemy". Tylko, że to bzdura. Przed wojną zakaz uboju rytualnego miał znaczenie antysemickie - bo miał na celu wypłaszanie mniejszości żydowskiej z Polski poprzez utrudnianie jej życia. Dziś Żydów mamy w Polsce nieortodoksyjnych, Arabów też prawie wcale - więc chodzi TYLKO o to, czy polscy hodowcy i przetwórcy będą zarabiać na eksporcie - czy nie.

  Dlatego właśnie popieranie zakazu jest działania na szkodę Polski i - pośrednio, czy bezpośrednio - na rzecz obcych, także Żydów i imigrantów.
 • autor i pozostali
  /Ktoś ma jakieś wątpliwości?/
  np: ja, obejrzyjcie sobie Panowie filmiki z uboju rytualnego bydła, bez problemu można znaleźć w necie.
  Koniecznie musimy karmić muzułmanów, jakie to w sumie pieniądze?
  Z przykrością muszę przyznać w tym przypadku PISiorom.
 • Bez oceny
  Autor ma najprawdopodobniej rację mówiąc, że chodzi o pieniądze i o rynki zbytu.
  Niemniej jednak, sposób mordowania zwirząt na modlę żydowską i islamską jest tak obrzydliwy, okrutny i niezgodny z polską tradycją, że lepiej, aby go nie było.
 • Myśleć trzeba. Myśleć!
  Muzułmańskie święto w Rosji. Ubój rytualny tylko w wyznaczonych miejscach

  https://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/956136,Muzulmanskie-swieto-w-Rosji-Uboj-rytualny-tylko-w-wyznaczonych-miejscach
 • @Lotna 05:10:51
  wyłączając ubicie kaczki na czerninkę....
 • @Lotna 05:10:51
  Sposoby eliminacji tubylców są różne. Początek eliminacji zapoczątkował ustawodawca Solon 2500 lat wstecz i tak dalej się ciągnie.

  Na zniesienie trójpodziału władzy, słychać w mediach paniczny sprzeciw.
 • Kaczyński to hipokryta
  Akurat ubój rytualny nigdy mu nie przeszkadzał, za to teraz walczy z hodowcami zwierząt futerkowych, świetnie funkcjonująca gałąź gospodarki ma zniknąć, żeby inni przejeli ten biznes, 60 na tys. ludzi na bruk, a hodowcy z kredytami na lata mają z dnia na dzień mają się pzrzebranżowić. Tak sie dzieje, bo ta ciemna masa sejmowa w większości nie ma pojęcia o prowadzeniu własnej firmy, a ustala przepisy dla innych i sprzedaje się różnym lobbystom. Świetna rozmowa na ten temat https://www.youtube.com/watch?v=VxXhUB_jiCY
 • Autor
  Nie jestem entuzjasta halal ani futerek naturalnych ale tez rozumie koszty spoleczne pewnych poczynian wladz.Dlaczego w Polsce wiekszosc ustaw,rozporzadzen musi miec negatywne konsekwencje dla Polakow :bezposrednio, posrednio lub w dlugim okresie czasowym.
 • @chart 23:44:12
  Ubój rytualny jest skrajnie barbarzyński wobec zwierząt.
  Jest to geszeft głównie dla żydów którzy z całą pewnością są pośrednikami między ubabranymi krwią zwierząt polskich chciwych rolników a koszernymi odbiorcami na całym świecie.

  Większość zysków i tak biorą pośrednicy.
  Chciwi na kasę i pozbawieni sumienia ale biegający do kościoła co niedzielę rolnicy kompromitują siebie i naród Polski.
  Nie wolno popełniać zbrodni na zwierzętach dla mamony.

  Niech może sprzedają nerki i inne części nowo narodzonych swoich dzieci...
  Takie nerki są znacznie wyżej cenione na koszernym rynku.
  Wystarczy zagonić baby do rodzenia (popyt na wiagrę lub przymusowa inseminacja) i biznes będzie się kręcił... a potem do kościoła i ksiądz ... odpuści...jak odpuszcza koszerny ubój.

  Moralność bogobojnego chłopa jest na poziomie Boga w którego wierzy..wystarczy poczytać Torę by zrozumieć te moralność Boga..
  Koszerny ubój to wymaganie koszernego Boga...
  a innego nie było.. ten katolicki to tylko podróbka tego koszernego..
  (miana treści Biblii czyli fałszerstwo wcześniejszej pierwotnej wersji czyli Tory).
 • @AgnieszkaS 02:56:14
  Mówimy o gospodarce i polityce, a nie o czyimś czułym serduszku, bez urazy.

  Coś Pani jednak podpowiem, nie z zakresu produkcji zwierzęcej - ale organizacji portalu. Otóż obrazek dołączony do tekstu przez autora - widzi Pani teraz na górze. A ten, który pojawia się jako ilustracja na stronie głównej - został dobrany przez umieszczającego tam dany materiał - nie przez autora.

  Co zresztą nie zmienia faktu, że ubój wygląda, jak wygląda - między innymi dlatego rzeźnie nie organizują pokazowych poranków dla przedszkolaków.
 • Paradoks
  Portal niby polski, a tylu szabesgojów chce zniszczyć polskie rolnictwo, żeby obcy się dorobili - ot, paradoks...
 • @AgnieszkaS 19:10:41
  Autorowi nie chodzi o rolników czy stan gospodarki, on pop prostu po raz kolejny judzi przeciw ekipie rządzącej i Kaczyńskiemu w szczególności.
  Arabom czy żydom zawsze można sprzedawać żywca i prawdopodobnie w takiej formie na życzenie kupców odbywa się eksport drobiu i zwierząt hodowlanych.
 • @AgnieszkaS 19:10:41
  Czy Pani zdaniem ironia to jest taka odmiana krzaczka z jagódkami? :)
 • @zadziwiony 08:52:56
  No masz rację, ale czarna polewka jest tu wyjątkiem, nie regułą.
  Poza tym, upuścić krew można bez przerażania zwierzęcia, podrzynania mu gardła i torturowania aż się wykrwawi. Wiem, bo widziałam na własne oczy, jak to się robi, a przynajmniej robiło, na polskiej wsi.
 • @hamurabi 00:45:15
  Panie, to są takie pieniądze, że nie będziesz Pan ich widział w życiu, ani nawet pojąć takiej ilości nie jesteś w stanie.
  Nie chcesz by zwierzęta w Polsce były w ten sposób zarzynane, to sobie kup gospodarstwo (o PIC zakazał - co za ból), wyhoduj milion ptaków lub tysiące zwierząt i nie sprzedawaj ich do takich ubojni.
  Tylko, że Pan nie chce "ratować zwierząt" od okrutnej śmierci, ale chce Pan ukraść je przez ograniczenie praw do dysponowania nimi.
  Oczywiście sam Pan o tym pewnie nie myśli, więc pomogę zwrócić na ten fakt uwagę.
 • @AgnieszkaS 02:56:14
  Czy Pani jest decyzyjną osobą w tej sprawie, czy ma do gadania tyle co cygan w Oświęcimiu za okupacji?
  To, że Pani myśli, że myśli, to jedno, a to jak jest, to drugie.
 • @Lotna 05:10:51
  Lepiej żeby Polacy zdychali z głodu, nie mieli na nic, robili za parobków w rzeźniach poza granicami, żeby rozpadały się rodziny, ludzie umierali z braku leków, bo zabijanie jest okrutne i niezgodne z tradycją.
  Proszę Was, zapewniam, że każdy rodzaj zabijania jest okrutny i nic tego nie zmieni.
 • @zadziwiony 08:52:56
  Ach, i nawet się okazuje, że jak najbardziej zgodne z tradycją polską.
  Szlak mnie trafia po prostu.
 • @finka 10:51:35
  @Finka
  I co robić.
  Żyć się odechciewa.
  Dziś futerkowe, jutro ptaki, pojutrze marchewka w ogródku.
  Ale z tak ciemną i głupią (proszę się nie obrażać - dość owijania) masą można zrobić wszystko.
  Podnieść podatek VAT o 4,5% z 22 do 23%, w jedną noc podnieść podatek od najmu mieszkań z 8,5 do 12,5% dla bogatszych, upaństwowić lasy i ziemię decydując komu i w sumie za ile można sprzedać, itd.
  I jeszcze się oklaski zbierze.

  Po prostu.
  Jest przykazanie NIE KRADNIJ.
  Oczywiście nie można bez sensu zadawać cierpień nawet zwierzętom, ale jeśli z tego tytułu uzyskuje się utrzymanie i zarobek, to już nie jest bez sensu ale realizacja CZYŃCIE SOBIE ZIEMIĘ PODDANĄ.
 • @mac 17:32:20
  Bo ktoś ma w tym interes i za to płaci???
 • @chart 18:25:37
  Nie żadnych szabesgojów, ale po prostu brak ELEMENTARNYCH instynktów samozachowawczych Polaków.
  Nie ma co mieszać tu żydów, chyba że jako konkurencji produkującej u siebie drób.
  Ale od nich i tak nie kupią raczej na Bliskim Wschodzie.
 • ...
  Prawdopodobnie chodzi o tzw. pustoszenie prowincji, zapodane do zrealizowania przez globalistów (m.in. ONZ) już wiele lat temu. Na wsiach i w małych miasteczkach, zwłaszcza w III RP po zniszczeniu (na polecenie Zachodu) środków produkcji, nie ma się już gdzie i jak dorabiać. Ostało się jeszcze tylko trochę biznesów związanych właśnie m.in. z hodowlą i przetwórstwem zwierząt oraz futrzarstwem. I właśnie PiSuary to zarzynają. Prowincja, jako ostatni bastion tradycyjnej polskiej kultury i - jako tako - demografii, ma zostać zniszczona. Ludzie mają dziadować, albo spierdzielać do kilku dużych miast wojewódzkich lub na emigrację, gdzie mają się wykorzenić i nie rozmnażać.
 • @Lotna 05:10:51
  Nie "najprawdopodobniej" tylko - w przypadku zakazu uboju rytualnego - na pewno. Mówił o tym w 2013 r. na antenie Radia Zet były premier Kazimierz Marcinkiewicz. Zakaz uboju rytualnego w Polsce wylobbowali Niemcy,zajęło im to pół roku, a kosztowało ich to 200 tys. euro.
  https://www.youtube.com/watch?v=fLTGCR1-N_A

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031