Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
962 posty 508 komentarzy

Jak Kaczor kury obronił, a rolnika zarżnął

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

PiS pod pretekstem "ochrony zwierząt" zarzyna polskie rolnictwo.

 

 

To oczywiste, że zakaz uboju rytualnego to wspaniała wiadomość dla wszystkich patriotów – bo przecież taki islamista, jak nie dostanie w Polsce swojego ulubionego kebaba drobiowego z sosem mieszanym i warzywami (za który, jak wiadomo, każdy Arab dałby się pokroić i świata sobie bez takiego nie wyobraża) – to do nas nie przyjedzie i dzięki genialnemu manewrowi PiS będziemy bezpieczni!

 

Jest więc obrzydliwą małostkowością podawanie, że np. zabijany wg zasad halal polski drób nie jest bynajmniej przejadany w polskich budkach – tylko trafia m.in. do Arabii Saudyjskiej (importującej rocznie około 850 tys. ton drobiu), Iraku (z potencjałem importowym około 700 tys. ton) oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich (zapotrzebowanie na mięso drobiowe z zewnątrz sięga 330-340 tys. ton rocznie). Zainteresowanie polskimi kurczakami wyraził już też Iran.

 

Łącznie tylko polskie drobiarstwo zapłaci za zakaz uboju 2,5 miliona euro rocznie. I nie chodzi tylko o pieniądze – ale i pozycję na rynku. Dotychczasowe prognozy potwierdzały, że już w przyszłym roku nasi producenci byliby w stanie zdobyć lidera w Unii Europejskiej w zakresie eksportu drobiu do krajów trzecich, wyprzedzając Holandię i Francję. Rynek ten uważany jest za szczególnie rozwojowy w branży mięsnej (prognoza KE mówi o wzroście o 24 proc. w ciągu najbliższej dekady). Największym odbiorcą pozostanie zaś Bliski Wschód.

 

I ktoś właśnie rękoma „patriotów z PiS” zażyna (rytualnie…) polskie drobiarstwo, żeby w tym wyścigu nie uczestniczyło.

 

Zarobią zaś nie tylko europejscy konkurenci – ale także mocno rozpychające się (metodą swoich ulubionych politycznych nacisków na importerów takich jak RPA) Stany Zjednoczone oraz… Ukraina, której produkcja, przejmowana obecnie przez podmioty zachodnie – nieskrępowanie rośnie.

 

Już raz próbowali

 

Tymczasem przecież już to ćwiczyliśmy – cztery i trzy lata temu na rynku wołowiny, kiedy to PiS i PO pospołu pozbawiły polskich producentów drobiu wołowiny jakichś lekko licząc 2 mld złotych. Jak pamiętamy - do końca 2012 r. ubój bez ogłuszania w Polsce był legalny. W okresie od 1 stycznia 2013 r. do 12 grudnia 2014 r. obowiązywał jego zakaz z uwagi na orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego z listopada 2012 r. stwierdzające niezgodność z konstytucją sposobu, w jaki zostało uchwalone prawo zezwalające na ubój rytualny. Niemniej jednak zgodnie z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego z grudnia 2014 r. zakaz uboju rytualnego był z kolei niezgodny z konstytucją, gdyż naruszał prawa człowieka i podstawowe wolności, co doprowadziło do przywrócenia jego legalności. Niemniej nawet po korzystnym dla hodowców orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, przywracającym legalność koszer i halal z 12. grudnia 2014 r. – ponad rok zajęło nam odtworzenie mocy przerobowych i powrót na utracone rynki, zaś dynamikę wzrostu nasza produkcja odzyskała na dobre dopiero w roku 2016. I teraz znów do władzy dorwały się jakieś sługusy zachodnich rządów, udające sentymentalistów kochających zwierzątka.

 

Ktoś ma jakieś wątpliwości? Trochę to dziecinne i banalne - no ale dobrze, wytłumaczę. Nikt, podkreślam - NIKT przy podejmowaniu takich decyzji nie myśli ani o zwierzątkach, ani o ich "zbytecznych cierpieniach". To są interesy i jak to w interesach - chodzi w nich o pieniądze, o pozycję rynkową, o potencjał, słowem tak czy siak - o pieniądze. A cała reszta to bajdy dla naiwnych i sentymentalnych. Bez urazy, jeśli ktoś się dał nabrać. W rzeczywistości jednak to nie miłośnicy zwierząt, ale  to Unia Europejska powinna bić dziś brawo. Polacy sami niszczą własną gospodarkę, wyręczając Brukselę.

 

Trzeba naprawdę być bardzo naiwnym, by wierzyć, że Prawo i Sprawiedliwość forsuje rozwiązania przeciw produkcji mięsnej i futrzarstwu „z powodów moralnych”. Odkąd odrosłem od ziemi żyję wśród kotów i zapewniam, że ani się ich nie je, ani na masową skalę nie zdziera z nich futer (a jeśli ktoś to robi – sam bym go zastrzelił i oskórował), więc nie wspomnienie Busia i Alika kieruje  Jarosławem Kaczyńskim. Ktoś z zachodnich protektorów, zapewne amerykański albo i europejski, bo przecież jakoś za te cyrki z praworządnością trzeba zapłacić – nakazał się Polakom usunąć z rynku konkurencyjnego i PiS-owski rząd karnie polecenie wykonuje, mieszkańcom III RP rzucając na otarcie jakieś kolejne telewizyjne „wstawanie z kolan”. Tymczasem naprawdę na własnych nogach stać będziemy dopiero wtedy – gdy uzyskamy siłę gospodarczą. Jednym z ostatnich elementów jej zaprzepaszczonego potencjału, który nam pozostał, obok węgla i ludzkiej przedsiębiorczości – jest rolnictwo. I żaden PR-owy chwyt wicepremiera  Morawiecki  nie złagodzi realnych ciosów właśnie mu zadawanych.

 

Konrad Rękas

KOMENTARZE

 • @Autor
  Jakieś óu wy popierają to , tak za POyebów jak za PISdzielców .Ave.
 • Antypolski zakaz uboju.
  Ja wiem, że zaraz pojawią się komentarze, że takim zakazem "strasznie Żydom/Arabom pokażemy". Tylko, że to bzdura. Przed wojną zakaz uboju rytualnego miał znaczenie antysemickie - bo miał na celu wypłaszanie mniejszości żydowskiej z Polski poprzez utrudnianie jej życia. Dziś Żydów mamy w Polsce nieortodoksyjnych, Arabów też prawie wcale - więc chodzi TYLKO o to, czy polscy hodowcy i przetwórcy będą zarabiać na eksporcie - czy nie.

  Dlatego właśnie popieranie zakazu jest działania na szkodę Polski i - pośrednio, czy bezpośrednio - na rzecz obcych, także Żydów i imigrantów.
 • autor i pozostali
  /Ktoś ma jakieś wątpliwości?/
  np: ja, obejrzyjcie sobie Panowie filmiki z uboju rytualnego bydła, bez problemu można znaleźć w necie.
  Koniecznie musimy karmić muzułmanów, jakie to w sumie pieniądze?
  Z przykrością muszę przyznać w tym przypadku PISiorom.
 • Bez oceny
  Autor ma najprawdopodobniej rację mówiąc, że chodzi o pieniądze i o rynki zbytu.
  Niemniej jednak, sposób mordowania zwirząt na modlę żydowską i islamską jest tak obrzydliwy, okrutny i niezgodny z polską tradycją, że lepiej, aby go nie było.
 • Myśleć trzeba. Myśleć!
  Muzułmańskie święto w Rosji. Ubój rytualny tylko w wyznaczonych miejscach

  https://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/956136,Muzulmanskie-swieto-w-Rosji-Uboj-rytualny-tylko-w-wyznaczonych-miejscach
 • @Lotna 05:10:51
  wyłączając ubicie kaczki na czerninkę....
 • @Lotna 05:10:51
  Sposoby eliminacji tubylców są różne. Początek eliminacji zapoczątkował ustawodawca Solon 2500 lat wstecz i tak dalej się ciągnie.

  Na zniesienie trójpodziału władzy, słychać w mediach paniczny sprzeciw.
 • Kaczyński to hipokryta
  Akurat ubój rytualny nigdy mu nie przeszkadzał, za to teraz walczy z hodowcami zwierząt futerkowych, świetnie funkcjonująca gałąź gospodarki ma zniknąć, żeby inni przejeli ten biznes, 60 na tys. ludzi na bruk, a hodowcy z kredytami na lata mają z dnia na dzień mają się pzrzebranżowić. Tak sie dzieje, bo ta ciemna masa sejmowa w większości nie ma pojęcia o prowadzeniu własnej firmy, a ustala przepisy dla innych i sprzedaje się różnym lobbystom. Świetna rozmowa na ten temat https://www.youtube.com/watch?v=VxXhUB_jiCY
 • Autor
  Nie jestem entuzjasta halal ani futerek naturalnych ale tez rozumie koszty spoleczne pewnych poczynian wladz.Dlaczego w Polsce wiekszosc ustaw,rozporzadzen musi miec negatywne konsekwencje dla Polakow :bezposrednio, posrednio lub w dlugim okresie czasowym.
 • @chart 23:44:12
  Ubój rytualny jest skrajnie barbarzyński wobec zwierząt.
  Jest to geszeft głównie dla żydów którzy z całą pewnością są pośrednikami między ubabranymi krwią zwierząt polskich chciwych rolników a koszernymi odbiorcami na całym świecie.

  Większość zysków i tak biorą pośrednicy.
  Chciwi na kasę i pozbawieni sumienia ale biegający do kościoła co niedzielę rolnicy kompromitują siebie i naród Polski.
  Nie wolno popełniać zbrodni na zwierzętach dla mamony.

  Niech może sprzedają nerki i inne części nowo narodzonych swoich dzieci...
  Takie nerki są znacznie wyżej cenione na koszernym rynku.
  Wystarczy zagonić baby do rodzenia (popyt na wiagrę lub przymusowa inseminacja) i biznes będzie się kręcił... a potem do kościoła i ksiądz ... odpuści...jak odpuszcza koszerny ubój.

  Moralność bogobojnego chłopa jest na poziomie Boga w którego wierzy..wystarczy poczytać Torę by zrozumieć te moralność Boga..
  Koszerny ubój to wymaganie koszernego Boga...
  a innego nie było.. ten katolicki to tylko podróbka tego koszernego..
  (miana treści Biblii czyli fałszerstwo wcześniejszej pierwotnej wersji czyli Tory).
 • @AgnieszkaS 02:56:14
  Mówimy o gospodarce i polityce, a nie o czyimś czułym serduszku, bez urazy.

  Coś Pani jednak podpowiem, nie z zakresu produkcji zwierzęcej - ale organizacji portalu. Otóż obrazek dołączony do tekstu przez autora - widzi Pani teraz na górze. A ten, który pojawia się jako ilustracja na stronie głównej - został dobrany przez umieszczającego tam dany materiał - nie przez autora.

  Co zresztą nie zmienia faktu, że ubój wygląda, jak wygląda - między innymi dlatego rzeźnie nie organizują pokazowych poranków dla przedszkolaków.
 • Paradoks
  Portal niby polski, a tylu szabesgojów chce zniszczyć polskie rolnictwo, żeby obcy się dorobili - ot, paradoks...
 • @AgnieszkaS 19:10:41
  Autorowi nie chodzi o rolników czy stan gospodarki, on pop prostu po raz kolejny judzi przeciw ekipie rządzącej i Kaczyńskiemu w szczególności.
  Arabom czy żydom zawsze można sprzedawać żywca i prawdopodobnie w takiej formie na życzenie kupców odbywa się eksport drobiu i zwierząt hodowlanych.
 • @AgnieszkaS 19:10:41
  Czy Pani zdaniem ironia to jest taka odmiana krzaczka z jagódkami? :)
 • @zadziwiony 08:52:56
  No masz rację, ale czarna polewka jest tu wyjątkiem, nie regułą.
  Poza tym, upuścić krew można bez przerażania zwierzęcia, podrzynania mu gardła i torturowania aż się wykrwawi. Wiem, bo widziałam na własne oczy, jak to się robi, a przynajmniej robiło, na polskiej wsi.
 • @hamurabi 00:45:15
  Panie, to są takie pieniądze, że nie będziesz Pan ich widział w życiu, ani nawet pojąć takiej ilości nie jesteś w stanie.
  Nie chcesz by zwierzęta w Polsce były w ten sposób zarzynane, to sobie kup gospodarstwo (o PIC zakazał - co za ból), wyhoduj milion ptaków lub tysiące zwierząt i nie sprzedawaj ich do takich ubojni.
  Tylko, że Pan nie chce "ratować zwierząt" od okrutnej śmierci, ale chce Pan ukraść je przez ograniczenie praw do dysponowania nimi.
  Oczywiście sam Pan o tym pewnie nie myśli, więc pomogę zwrócić na ten fakt uwagę.
 • @AgnieszkaS 02:56:14
  Czy Pani jest decyzyjną osobą w tej sprawie, czy ma do gadania tyle co cygan w Oświęcimiu za okupacji?
  To, że Pani myśli, że myśli, to jedno, a to jak jest, to drugie.
 • @Lotna 05:10:51
  Lepiej żeby Polacy zdychali z głodu, nie mieli na nic, robili za parobków w rzeźniach poza granicami, żeby rozpadały się rodziny, ludzie umierali z braku leków, bo zabijanie jest okrutne i niezgodne z tradycją.
  Proszę Was, zapewniam, że każdy rodzaj zabijania jest okrutny i nic tego nie zmieni.
 • @zadziwiony 08:52:56
  Ach, i nawet się okazuje, że jak najbardziej zgodne z tradycją polską.
  Szlak mnie trafia po prostu.
 • @finka 10:51:35
  @Finka
  I co robić.
  Żyć się odechciewa.
  Dziś futerkowe, jutro ptaki, pojutrze marchewka w ogródku.
  Ale z tak ciemną i głupią (proszę się nie obrażać - dość owijania) masą można zrobić wszystko.
  Podnieść podatek VAT o 4,5% z 22 do 23%, w jedną noc podnieść podatek od najmu mieszkań z 8,5 do 12,5% dla bogatszych, upaństwowić lasy i ziemię decydując komu i w sumie za ile można sprzedać, itd.
  I jeszcze się oklaski zbierze.

  Po prostu.
  Jest przykazanie NIE KRADNIJ.
  Oczywiście nie można bez sensu zadawać cierpień nawet zwierzętom, ale jeśli z tego tytułu uzyskuje się utrzymanie i zarobek, to już nie jest bez sensu ale realizacja CZYŃCIE SOBIE ZIEMIĘ PODDANĄ.
 • @mac 17:32:20
  Bo ktoś ma w tym interes i za to płaci???
 • @chart 18:25:37
  Nie żadnych szabesgojów, ale po prostu brak ELEMENTARNYCH instynktów samozachowawczych Polaków.
  Nie ma co mieszać tu żydów, chyba że jako konkurencji produkującej u siebie drób.
  Ale od nich i tak nie kupią raczej na Bliskim Wschodzie.
 • ...
  Prawdopodobnie chodzi o tzw. pustoszenie prowincji, zapodane do zrealizowania przez globalistów (m.in. ONZ) już wiele lat temu. Na wsiach i w małych miasteczkach, zwłaszcza w III RP po zniszczeniu (na polecenie Zachodu) środków produkcji, nie ma się już gdzie i jak dorabiać. Ostało się jeszcze tylko trochę biznesów związanych właśnie m.in. z hodowlą i przetwórstwem zwierząt oraz futrzarstwem. I właśnie PiSuary to zarzynają. Prowincja, jako ostatni bastion tradycyjnej polskiej kultury i - jako tako - demografii, ma zostać zniszczona. Ludzie mają dziadować, albo spierdzielać do kilku dużych miast wojewódzkich lub na emigrację, gdzie mają się wykorzenić i nie rozmnażać.
 • @Lotna 05:10:51
  Nie "najprawdopodobniej" tylko - w przypadku zakazu uboju rytualnego - na pewno. Mówił o tym w 2013 r. na antenie Radia Zet były premier Kazimierz Marcinkiewicz. Zakaz uboju rytualnego w Polsce wylobbowali Niemcy,zajęło im to pół roku, a kosztowało ich to 200 tys. euro.
  https://www.youtube.com/watch?v=fLTGCR1-N_A

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031