Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
962 posty 508 komentarzy

Jak uniknąć powyborczego kaca w Polsce

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czemu osoby uważające się za prawicę w Polsce - nie uczą się na błędach przeszłości ani nie wyciągają z wcześniej popełnionych omyłek?

 

 

Podstawową z nich, jest upieranie się, że tylko szyldy mają znaczenie, że wyborca o określonych poglądach i sympatiach jest po prostu SKAZANY na wiecznie te same propozycje, wiecznie tych samych ludzi ze swej natury niezdolnych do reprezentowania konkretnych interesów wyraźnie określonych grup społecznych. „Ja mam rację, mam grupkę fanów – i to jest moja legitymacja do rządzenia…!”. No dobra, do udziału w wyborach, bo o rządzenie to oni się nigdy nie otarli i nie otrą.

 

Pamiętam kolegów, którzy po upadku Stronnictwa Narodowego zaangażowali się w projekt Ligi Polskich Rodzin – i zawsze słyszałem od nich tłumaczenia, w tylu: „no wiesz, my wiemy, że to jest do bani…, że Romek, że regres, że w końcu wszystko szlag trafi… Ale wiesz, przecież NIE MA WYJŚCIA, taka jest teraz PRAWICA, tacy NARODOWCY, więc musimy na nią głosować…!”.

 

A przecież właśnie nie musimy! Nikt niczego nie musi. Tak jak podstawową chorobą wyborów w Polski jest głosowanie wbrew własnym przekonaniom, ale jak w Familiadzie – na partię, „która ma szansę”. Przeciwnym stanowiskiem, prowadzącym jednak do równie fatalnych konsekwencji - jest ignorowania podstawowej zasady polityki, a sprowadzającej się do generowania siły politycznej do tym skuteczniejszego zabezpieczania interesów danej grupy społecznej/zawodowej/dochodowej/etnicznej etc. Cóż więc z tego, że ktoś się ogłasza „reprezentantem Prawdziwej Prawicy Polskiej” – jeśli nie wiadomo co w ogóle przez to rozumie i nie CO, ale KOGO reprezentuje?

 

Przedwojenna endecja była partią polskiego rzemiosła i handlu, wielkopolskiego chłopstwa i drobnej inteligencji, niższej burżuazji. Socjaliści reprezentowali robotników, poszczególne partie ludowe wybrane grupy dochodowe chłopstwa itd. Podstawowe pytania III RP cały czas brzmi: KTO i DLACZEGO miałby głosować na kolejne mutacje narodowców czy lewicy? Właściwie tylko do czasu Brona jako formacja reprezentująca poniewieraną klasę średnią – resztki handlu, bogatszych producentów rolnych, a wszystko dzięki głosom lumpenproletariatu – była konkretną pozasystemową propozycją organizacyjną. Z kolei po stronie pro-III RP równie czytelne jest pozycjonowanie się PSL – partii biurokracji i części biznesu żyjącego z kapitalizmu partyjnego w Polsce. Generalnie establishment obecnie nie napotyka żadnej zorganizowanej reakcji społecznej – oczywiście poza cyklicznymi protestami rolniczymi. Czy nabiorą one cech trwałości – wyjdzie w praniu, z pewnością jednak ze swoim zakorzenieniem w rzeczywistym interesie konkretnej grupy Polaków wydają się one ciekawsze i bardziej rozwojowe niż wszystko, co się dzieje się na tej nieszczęsnej prawicy w Polsce.

 

Dziś wśród znajomych spośród fejsbukowej prawicy widzę znów tę samą dezorientację, fatalizm i narastającą frustrację – „och jej, a  Braun  z tym, a  Jakubiak  siam, a owym pewnie znowu nie wyjdzie, a pewnie będzie sabotaż, ach, och, znów się pokłócą, o jojoj, wszystko jak zwykle spieprzą, ale co na to poradzić, teraz to oni są PRAWICĄ, więc NIE MAMY wyjścia…!”. W swoim czasie zresztą również lewica miała podobny problem - najpierw "nie było wyjścia", tylko liberalni aferałowie z SLD. Potem dla innych nie było wyjścia, tylko socjal-liberałowie z Razem itd. Właściwie tylko PPP chciała występować jako reprezentacja konkretnego interesu społeczno-zawodowego - i nie znalazło to (z różnych względów) uznania wyborców. Już niedługo zapewne rozpocznie się lament, że „nie ma wyjścia, tylko  Biedroń…, tylko „Grodzka”…” czy jeszcze jakiś wynalazek, byle deklaratywnie SWÓJ.

 

Tymczasem wyjście jest. Przestać się przejmować, uwolnić od szyldów, przestać jojczeć, że prawica to jakaś śmiertelna choroba, dziedziczona od klęski do klęski, od idioty do agenta. Jeśli koniecznie chcemy głosować (co jednak nie jest obowiązkiem, bo czasem rzeczywiście nie ma na kogo) – może lepiej zastanówmy się co naprawdę osłabia system ekonomiczno-polityczny III RP, co może pomóc w realnym wyzwoleniu Polaków z trwających opresji, co – i kto może zabezpieczyć faktycznie występujące interesy polskie. Obawiam się bowiem, że od samego „bycia prawicą/lewicą” nic się w Polsce nie zmieni, ani nie poprawi.

 

I tylko powyborczy kac będzie ten sam, co zwykle.

 

Konrad Rękas

 

 

KOMENTARZE

 • Jak uniknąć powyborczego kaca w Polsce
  Wzorem PO :
  Zbojkotować wybory
  Zbojkotować politykę
  Zbojkotować TVP
  Proste?
 • WPS
  Całkowita zgoda z autorem. Te tzw. " ikony i twarze prawicy" - Braun, Winnicki, Korwin-Mikke, Jakubiak, Kukiz, to kupa śmiechu.
  Program "polityczny" wyżej wymienionych jest prostacko przyziemny:

  w dekoracjach pseudo opozycji oraz własnych wyobrażeń o bezalternatywnej ich atrakcyjności dla wyborców dostać się do żłobu unijnego, a jak nie to chociaż pozostać przy sejmowym.

  Braun - nadęty sloganowiec, który będąc atlantystą i miłośnikiem neokonów zaoceanicznych stroi się w piórka patriotyczne, a nawet "narodowe". Anachroniczny zwolennik mądrości nabywanych w zakrystii.

  Winnicki - typowy post giertychowski karierowicz, duchowy liberał udający ideowego i pragmatycznego narodowca.

  Korwin-Mikke - "oryginał wolnościowy" oderwany od jakiejkolwiek praktyki społeczno-gospodarczej, bałamut nastoletnich głów odurzonych ideałami życia bez ograniczeń i bez celu wspólnotowego. Totalny egoista polityczny dbający wyłącznie o korzyści własne. Startujący zawsze w celu żeby "efektownie " przegrać ( oczywiście jako formacja, bo jemu samemu coś tam kapnie)

  Jakubiak - człowiek bez właściwości, który usadowiony przez mocodawców na niezłym biznesie zamiast " zajebistym autem" zapragnął zaimponować kostiumem polityka. W rezultacie wyszło jak mawiał tow. Wiesław " ni pies, ni wydra, coś na kształt świdra".

  Kukiz - ten to po prostu przeszedł sam siebie. Po prostu facet wszedł na scenę nie tego prowincjonalnego teatru. Suflerzy przywieźli go nie tą taksówką, nie na tę estradę. Po co mu to było? Nie mógł to se chłop śpiewać ?!
 • @stanislav 23:25:17
  Braun atlantystą? Co takiego pań pali? To musi być naprawdę mocne.
 • @Husky 22:55:52
  Albo lepiej:
  Iść do urny wyborczej i skreślić koalicję Braun, Korwin, Winnicki.
  Idąc do komisji wyborczej zrywać plakaty że zdrajcami narodowymi z POPis.
  Uświadomić wszystkich znajomych, aby nie marnowali głosu na postkiszczakowskie twory jak np: PiS.
 • NPS ! Narodowa Partia Słowian !
  Te wszystkie wymienione osoby w artykule są pochodzenia żydowskiego
  i dlatego ni pies ni wydra ! niby są Polakami a tak naprawdę jak przyjdzie co do czegoś to opowiedzą się po stronie żydowskiej !!!

  Słowianie ! Tylko Narodowa partia Słowian może Naród Polski wyrwać z marazmu jaki tkwi od 1939 r ! Tylko NPS nie zdradzi Polski i Polaków
  tylko trzeba POLSKIM SŁOWIANOM DAĆ ALTERNATYWĘ !!!

  Słowianie ! osoby występujące w żydowskich mass-mediach jak ognia unikają słowa Słowianin ! Słowian w żydowskich szczekaczkach NIE MA
  i dlatego trzeba obudzić żywioł SŁOWIAŃSKI !

  Polska Krajem Neutralnym ! wolnym od okupacji żydowskiej !!!

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • co – i kto może zabezpieczyć co – i kto może zabezpieczyć faktycznie występujące interesy polskie.
  .
  Faktycznie występujące interesy polskie, oczywiście może zabezpieczyć tylko sprawiedliwy system podziału władzy w Polsce.

  Bez sprawnego systemu równowagi demokracji, niemożliwe jest aby coś dobrego można zrobić. Chyba, że wcześniej odwiedzać Poradnię AA
 • @zbig71 03:13:37
  "Atlantysta i miłosnik neokonów" czyli dawnych trockistów udających konserwatstów - nie wiem,po co p. Stanislav pisze takie bzdury
 • @ele 07:40:49
  jak partia narodowa, to nie może być Słowian, bo Słowianie nie są jako tacy narodem,al rozumiem intencję

  pozdr
 • Autor
  "może lepiej zastanówmy się co naprawdę osłabia system ekonomiczno-polityczny III RP, co może pomóc w realnym wyzwoleniu Polaków z trwających opresji, co – i kto może zabezpieczyć faktycznie występujące interesy polskie" - akurat koalicja narodowo-wolnosciowa taką prace wykonuje, a częsciowo ma za sobą

  Wymienianie w jednym zdaniu Brauna z jakubiakiem nie swiadczy najlepiej o śledzeniu tego, co się dzieje

  pozdr
 • Jak uniknąć kaca powyborczego ? Kilka zasad.
  Obywatel ma od 89r do czynienia z dobrze poznanym złem czyli rządami solidaruchów oraz przystawek...reszta jest nieznana..na scenie politycznej...bo wycięta w pień przez globalną mafię żydowską zarządzającą solidaruchami (z PO i z PIS)

  Pytania, rozterki głosującego wyborcy
  - czy glosować na znane zło próbując wybierać mniejsze zło ?
  pozostanie zło być może trochę mniejsze
  - czy zbojkotować wybory ?
  wygra zło bez naszego wpływu
  - czy głosować na nowe nieznane niesprawdzone
  jest ryzyko że nowe będzie jeszcze gorsze ale może być przełomem i
  odstawić znane od89r zło od koryta,
  Nowe może być kolejną reinkarnacją starego zła , może być większym
  złem (jakieś dzikie idee wdrażane brutalnie) a może być tym czego
  Polsce potrzeba.

  Jaką opcje wybrać.
  Dwie pierwsze opcje oznaczają stagnacje utrzymanie się dotychczasowego zła przy korycie.

  Trzecia opcja daje szansę za cenę ryzyka.

  Ja bym głosował za wszystkim co jest wyraźnie przeciw solidaruchom oraz ich kolaborantom (PSL i przystawki) z wykluczeniem zdemaskowanych żydowskich przebieranek (KOD, Nowoczesna itp) oraz ultra katolików (KK podobnie jak mafia żydowska to wrogowie Polski)

  I nie ma znaczenie czy ta opozycja do solidaruchów oraz KK) była by lewicowa czy prawicowa. Każdy tylko nie znane od 89r zło.

  Prawica bez kultu KK nie istniej... choć było by dobrze aby prawica deklarowała rozdział kościoła od państwa (lewica taki rozdział deklaruje).

  Niestety dyktatura solidaruchów jest totalitarna i obejmuje wszystkie dziedziny życia w tym media, służby specjalne, służby organizujące wybory, sądy, prokuratury. kasa państwowa i zagraniczna...) w tych warunkach żadna prawdziwa opozycja nie ma szans na dopuszczenie do startu w Wyborach.

  Jak widać Polska po 89r to dyktatura solidaruchów oraz KK a nie demokratyczny kraj a solidaruchy to agentura globalnej mafii żydowskiej podobnie jak KK za JPII a dzisiaj KK w Polsce to nadal te same gęby Biskupów co za JPII więc ten sam pro żydowski klimat)

  Co zrobić gdy na scenie nie pojawi się żadna siła polityczna opozycyjna do solidaruchów ? (a pewnie się nie pojawi, pojawią się tylko żydowskie przebieranki).
  Pewnie NIC ..trzeba czekać na wyzwolenie z zewnątrz skoro wewnętrzne siły Narodu Polskiego nie są w stanie przebić się przez Totalitaryzm dyktatury solidaruchów.

  A wyzwolenie przyjdzie dopiero ale i natychmiast po rewolucji w USA.
  USA to fundament siły globalnej mafii żydowskiej... siły militarnej i gospodarczej... z akcentem na siłę militarną.
  Jak mafia straci władzę w USA to straci ją natychmiast na całym świecie.
  Wtedy etykieta solidaruch będzie przekleństwem..a nie kluczem do kariery.


  .
 • @zbig71 03:13:37
  Od dziecka byłem i jestem nie palący, ale Pan jak widzę jest politycznym " dzieckiem".
 • @MacGregor 09:26:03
  Stowarzyszenie Grunwald wiecznie żywe.
 • @MacGregor 09:29:34
  Jakubiak to wrzuta starych kiejkutów
 • @stanislav 10:15:09
  Uff to w takim razie dobrze, że ,,spenetrował,, Pań prawdę.....
 • @MacGregor 09:26:03
  Gdyby szanowni panowie tak wpatrzeni w G.Brauna chcieli nieco dowiedzieć się o jego prawdziwej orientacji intelektualnej i źródłach światopoglądu politycznego, to polecam fragmenty filmu jak niżej, które dokumentują w jakimś stopniu przebieg dyskusji sprzed kilku lat, jaką usiłowałem z nim prowadzić ( pomimo żydowskiego rejwachu wszczętego przez "zakochanych" w nim otumanionych) w trakcie spotkania w Łodzi, przy okazji promowania jego "dzieła" Transformacja 2, zastanawiająco sponsorowanej przez pookrągłostołowe państwo polskie ( którego rzekomo jest takim krytykiem ?)

  https://www.youtube.com/watch?v=cWpRPPe5BZk

  szczególnie od ok. 12:00 min i potem od ok. 29:00
 • @MacGregor 09:29:34
  "Wymienianie w jednym zdaniu Brauna z jakubiakiem nie swiadczy najlepiej o śledzeniu tego, co się dzieje". Właśnie ich Pan sam wymienił w jednym zdaniu :)
 • @MacGregor 09:26:03
  Po to, aby dorobić gębę narodowcom. Tym narodowcom, którzy nie podlegają skali narodowościowości pana Stanislava :)
 • @Jan Twardowski 19:42:23
  Szanowny Panie, nie mam zwyczaju dorabiać komuś gębę. Ja po prostu pokazuję " narodowców i patriotów" bez ich codziennego, oficjalnego kamuflażu.
 • @stanislav 20:26:34
  Gdyby Polska, szanowny Panie, była nasączona tak znakomitymi narodowcami jak Pan i jego kolega D. Kosiur, to POPiS już dawno powinno być zaorane, a tu co? Gó...o! Wasze poglądy to skrajniactwo obijające się o Grossa (nie wiem, czy używa lusterka przy goleniu). Nadajecie się do pchania karuzeli w lunaparku Michaela Jackson'a.
  Straciłem nieco czasu, aby poznać prawdziwe oblicze Brauna, które przedstawiać miał materiał linkowany przez Pana i wie Pan co? Pan jestes zwykłym żydofilem zaoranym przez Brauna jako nawóz. To jedyny pożytek z tej waszej ultra ,,prawicowej" propagandy. Róbta co chceta, ale za politykę się nie bierzta!!!
 • @zbig71 13:32:15
  To żadna wrzuta, to dureń!
 • @Jan Twardowski 20:50:51
  Wałęsa i Komorowski geniuszami nie są, ale na smyczy WSI trzymani są do dnia dzisiejszego. Jedno nie wyklucza drugiego.
 • @Jan Twardowski 20:47:25
  "Gdyby Polska, szanowny Panie, była nasączona tak znakomitymi narodowcami jak Pan i jego kolega D. Kosiur, to POPiS już dawno powinno być zaorane, a tu co? "

  Na przeszkodzie tej orce stoją matołki i barany podobne Panu. Ale spokojnie, orzemy dalej i zasialiśmy już. Na wiosnę się zazieleni :)))

  Pozdrawiam, choć Pan pewnie ćwiczy na strzelnicy z G.Braunem i jest zajęty celowaniem... kulą w płot :)))
 • @Jan Twardowski 20:47:25
  "Pan jesteś zwykłym żydofilem zaoranym przez Brauna jako nawóz. To jedyny pożytek z tej waszej ultra ,,prawicowej" propagandy."

  No wreszcie jakieś "nowe spojrzenie " na WPS. Proszę przesłać na emaila swoje dane, to powołamy Pana na świadka, bo Żydzi z " Otwartej Rzeczpospolitej" i prokurator Maciej Młynarczyk z Prokuratury Warszawa-Praga Północ zarzucają nam, tj. Dariuszowi Kosiurowi i mnie, że jesteśmy "antysemitami i faszystami".

  A poza tym proszę o powściągliwość, bo sączy pan " mowę nienawiści" tak modną wśród matołków i baranów, aby dodać sobie znaczenia.
 • @stanislav 00:15:41
  Znaczenia, to Pan sobie dodal, albo dodaje; wg gustu.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031