Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1012 postów 542 komentarze

1939 –1989 – 2019

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

To była niepotrzebna wojna. Ani Polacy, ani nawet Niemcy nie szli na nią bynajmniej jakoś szczególnie chętnie, choć po obu stronach zabrakło świadomości do jak tragicznej w skutkach gry zostały wciągnięte nasze narody.

 

To była  niepotrzebna wojna, bo przecież formalnie poszło tylko o rzeczywiście niemiecki Gdańsk (gdy mieliśmy już Gdynię) i jakąś durną autostradę. I zamiast się umówić, że my sobie taką samą zbudujemy, dajmy na to, przez Prusy Wschodnie, a do praw w Danzig dołożą nam jakieś przywileje, powiedzmy, w Memel[i] - tośmy się poszli bić za City i Wall Street...

 

Bo to była  nieuchronna wojna. Wojna mająca ukonstytuować nowy porządek światowy, zlikwidować przejściowy etap państw narodowych i przyspieszyć procesy globalizacyjne, utrwalające władzę Wielkiego Kapitału.

 

Paradoksalnie, scenariusz ten został jednak odwleczony w czasie, gdy wśród zwycięzców owej tak dobrze wymyślonej wojny – znalazł się konkurencyjny projekt, pierwotnie równie uniwersalistyczny, a właśnie DZIĘKI tej wojnie unarodowiony i upaństwowiony: "komunizm". Także dla Polski oznaczało to odwleczenie klęski w tej ukierunkowanej na polską klęskę wojnie o kilkadziesiąt lat. Niestety, historia wraca w przygotowywane stuleciami koleiny. Co było nieuchronne – nadal nieuchronnym pozostaje, a my  przegrywamy naszą własną kampanię wrześniową, nasz własny kawałek światowego konfliktu.

 

A przecież okazała się to być tak  przydatna Polsce wojna. Bez niej nie rozwiązalibyśmy zżerającego nas problemu mniejszości. To w jej wyniku udało się (w bólach, ale jednak) rozwiązać narosłe stuleciami kwestie społeczne i przeskoczyć tychże kilka stuleci gospodarczych zapóźnień.

 

Wojny, przy całej swej gwałtowności i sile napędowej – zwłaszcza z pewnej perspektywy są tylko epizodami historii, jak ona cała mogącymi służyć po prostu jako nauka tego co nieuchronne, tego, co niepotrzebne, tego, co użyteczne i co konieczne. Przede wszystkim zaś wojny uczą, by je wygrywać. I jak je wygrywać. Bo  właśnie 1. września powinniśmy także pamiętać, że był i 9 maja.

 

Dokładnie przeciwnie niż opowiadał to na obchodach prezydent  Andrzej Duda  – to rok 1945 r. geopolitycznie unieważnił 1939 r., bo przecież wojna zakończyła się w sposób zupełnie inny niż zakładały to siły odpowiedzialne za jej wywołanie. Zwycięstwo sowieckie z udziałem polskim i powstanie systemu dwublokowego zawiesiło na 45 lat stan, który chciano uzyskać kierując Niemcy przeciw Polsce. A  rok 1989 jakby odmroził tamtą fatalną rzeczywistość. Naszą część wojny przegraliśmy więc dopiero wtedy  – i przegrywamy nadal...

 

Czy jednak musieliśmy przegrać przed 80 laty?

 

Tak, wówczas już tak. Nie pomoże żadna, najbardziej nawet optymistyczna historia alternatywna.  Tego się po prostu nie dało wygrać  w sytuacji międzynarodowej, do której doprowadzono. Weźmy po kolei wszystkie wałkowane do znudzenia warianty:

 

Inne ustawienie sił polskich dałoby może tydzień – dwa ekstra. Decydowały jednak względy pozawojskowe i głębokie polskie niezrozumienie o co toczy się walka i jakie interesy są w nią zaangażowane. Podstawowym błędem, który zaważył także na kolejnych latach polskiej dyplomacji i następnych błędach przez nią popełnionych – było bowiem upieranie się, że to wojna o Polskę, do której innych trzeba zachęcać, pilnować, żeby się nie zniechęcili itd., a nie  walka o globalne interesy (przede wszystkim brytyjskie czy raczej przez UK reprezentowane). Stąd właśnie we Wrześniu ustawienie się do bitwy granicznej, poświęcenie Armii Pomorze, rozpaczliwy opór Wybrzeża, heroiczna acz straszna obrona Warszawy. Wchodząc do wojny w interesie brytyjskim, namówieni i podpuszczeni przez Brytyjczyków – drżeliśmy, żeby się broń Boże Brytania nie rozmyśliła i „nie zrezygnowała z walki o Polskę!”. Czy dziś, nie odnosząc ŻADNYCH korzyści z przynależności do NATO, przy JEDNOSTRONNYCH zyskach wyłącznie amerykańskich z tak zwanego „sojuszu z Polską” – nie zachowujemy się dokładnie tak samo?

 

Z drugiej jednak strony, czy naprawdę "Alianci zdradzili Polskę"? Ależ skąd, zrobili tylko tyle, ile obiecali i to, co było w ich interesie. To przywódcy naszego kraju nie rozumieli naszej roli w tej wojnie, tak jak całemu narodowi narzuca się dziś i wgrywa podobne niezrozumienia polskiej pozycji międzynarodowej. I  kiedy znów poniesiemy klęskę – to naprawdę tylko my będziemy jej winni, a nie Amerykanie, Brytyjczycy, NATO, UE, „Izrael” czy kto tam jeszcze zarabia na naszej naiwności i ślepocie. A przecież jest jeszcze czas się wycofać!

 

Bo zawsze jest czas, żeby zmądrzeć. Jaki jest bowiem największy zarzut wobec marszałka  Śmigłego i reszty władz przedwrześniowych? Że nie zmądrzeli do końca[ii]. Nie w tym bowiem był problem, że"uciekli" – tylko że zrobili to w pozbawionym sensu dążeniu do kontynuowania walki! Po przegraniu bitwy granicznej należało bezwzględnie prosić o zawieszenie broni czy wręcz kapitulować. Generał  Sikorski  i tak by sobie pewnie przecież pojechał do Francji (w czym należało mu dyskretnie nawet pomóc), powstałby sobie jakiś Polski Komitet w Paryżu, ale przede wszystkim w Warszawie była szansa na znośniejsze choćby warunki okupacji, może nawet na jakąś zonę nieokupowaną w miejsce GG. Jaki jest zatem ostatni zarzut do Śmigłego-Rydza? Że doprowadziwszy do tego wszystkiego - nie stał się przynajmniej polskim  Petainem.

 

Tak, tego się nie dało wygrać, co nie znaczy, że należało aż tak przegrać…

 

Czy to jednak jeszcze tragiczne – czy już zabawne, że znowu nam to robią, a my nie umiemy w porę się wycofać i odwrócić klęski? Mamy się gryźć z Niemcami, a zarobią ci, co wtedy. I ZNOWU się na to nabieramy. Jesteśmy pionkami wieloszachownicowych rozgrywek o światową dominację i o sam kształt planszy – a ulegamy złudzeniom o własnej podmiotowości czy wręcz sile sprawczej. Nie. To już nie jest tragiczne, śmiech także musiał zamrzeć. Jesteśmy w tym wszystkim tylko żałośni…

 

Ale czy dziś jesteśmy skazani na ponowną klęskę?

 

Upokorzeni jeszcze w przededniu tej tak ponoć ważnej rocznicy – przełykamy zniewagę pocieszając się „chociaż ten Niemiec był jakiś miły”, choć przecież powinniśmy mieć także świadomość, że utrzymywanie Niemców w stanie kastracji narodowej i wiecznego poczucia winy, będące ideologicznym rdzeniem Republiki Federalnej – może się kiedyś cholernie zemścić. I przecież znowu nie na Anglo-Sasach, tylko na kimś bardziej poręcznym do odreagowania... To także lekcja z 1. września, nierozumiana. Nadto zaś raz jeszcze wdajemy się w nie te, co potrzeba rachunki akurat z Berlinem – zupełnie ignorując, że są już zupełnie inne, cieplutkie, gotowe do zapłacenia przez Polskę. Za tamtą swoją „pomoc” Anglo-Sasi też sobie kazali suto płacić, polskim złotem. Mamy go nagle za dużo, by kolejny raz oddawać go za pomoc, której nie potrzebujemy i która przynosi nam tylko szkody i wydatki?

 

Przede wszystkim jednak, obserwując heroiczną walkę, jak  Donald Trump  toczy z huraganem gdzieś między trzecim a czwartym dołkiem – moglibyśmy zrozumieć, że to jest właśnie ten moment, w którym przywódca Polski (gdybyśmy takiego posiadali...) powinien był oświadczyć: - Dla właściwego uczczenia 80-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej, dla przypomnienia wspólnie odniesionego w niej zwycięstwa i rozpoczynając tym samym nowy rozdział w stosunkach między naszymi krajami - skierowałem właśnie zaproszenie do wzięcia udziału w obchodach 1. września w Warszawie na ręce pana prezydenta Federacji Rosyjskiej,  Władimira Putina.Jak Pańśtwo sądzicie, jak szybko na takie dictum huragan Dorian okazałby się niegroźnym w sumie wietrzykiem, nie wartym uwagi p. Trumpa? Ano właśnie…

 

Skoro potrafimy 1. września spędzać z Niemcami, którzy uczestniczyli w ostatnich trzech dekadach rozbioru naszej gospodarki, przejęli znaczną jej część, włącznie z finansami i mediami – to czemu nie… z Rosjanami, z którymi nie dzielą nas już żadne kwestie sporne?

 

Pamiętajmy, że jeszcze w sierpniu 1939 r., już mając w ręku papier podpisany przez Ribbentropa – Stalin  (ustami m.in.  Woroszyłowa) do ostatniej chwili sondował Polaków proponując pomoc przeciw Niemcom. Zapewne nie bezinteresownie, ale i bezskutecznie. To znów odpowiedzialność zachodnia, przede wszystkim brytyjska – polegała także na tym, że Londyn ewidentnie NIE CHCIAŁ porozumienia z ZSSR z udziałem Polski już w 1939 r. - bo takowe mogło POWSTRZYMAĆ wybuch wojny. A to polityce brytyjskiej zależało na jej dokończeniu po 21 latach przerwy. Tak, jak polityka amerykańska korzysta dziś z zakończenia kolejnej, 45-letniej pauzy i wyciąga ostatnie już chyba korzyści z pozycji jedynego zwycięzcy walki o globalną dominację. Dominację, która powoli, ale nieubłaganie dobiega jednak końca…

 

Podobnie jak 80-lat temu – również całkiem niedawno Rosja proponowała nam współpracę, wyrażaną m.in. przez elementy wspólnej polityki historycznej, bliskiej (Sobibór) i odległej (Borodino), nie mówiąc oczywiście o 8/9 maja. Wszystko zostało odrzucone i to brutalnie, razem z ich rozwalanymi pomnikami. Gdy poprzednio odmówiliśmy takiej ofercie – dla jednych skończyło się to Zaleszczykami, a dla drugich Auschwitz, Palmirami, gruzami Warszawy. Nie pomylmy się więc kolejny raz.

 

Czas na zwrot.

 

Konrad Rękas[i] Jasne, Litwę należało... uregulować przy okazji Anschlussu. A Memel był nam dokładnie po nic, tylko dla ugłaskania mocarstwowego honorku. No ale skoro ponoć dla niego władowaliśmy się w tę nieszczęsną wojnę…

[ii] Może za wyjątkiem jedynego rozsądnego rozkazu marszałka, by „z Sowietami nie walczyć” – co jednak uczynił zapewne by nie komplikować położenia Polski wobec sojuszników zachodnich, nie rozumiejąc, że akurat konflikt sowiecko-polski był wówczas jak najbardziej na rękę Brytyjczykom. Nieważne jednak, nawet z błędnej przesłanki – choć raz Rydz zrobił wówczas coś rozsądnego i z pożytkiem.

KOMENTARZE

 • Drodzy przyjeciele....bracia ....
  Nasi bracia Rosjanie, nasi przyjaciele zza Odry

  Przepraszamy was.....i prosimy o wybaczenie
  To nie tak miało być,zupełnie nie tak
 • @Husky 21:05:40
  Masz coraz większe rozmiękczenie mózgu. ...Siedzisz sobie bezpiecznie na wyspach i w dupie masz podobnie jak rzond londyński co w Polsce będzie się działo. Twój przypadek chorobowy jest po prostu nieuleczalny.
 • @zadziwiony 22:08:10
  Przepraszamy Cie.....i prosze o wybaczenie
  8-)))))
 • @ Autor
  "to czemu nie… z Rosjanami, z którymi nie dzielą nas już żadne kwestie sporne?"

  Som na tem światu człowieki, które wierzom w "agresję Rosji".
  No a poza tym "starsi i mądrzejsi" nam zabraniają.

  Oczywiście 5*

  Ukłony
 • @ Autor - 5*
  Znakomity, oparty na faktach tekst. BRAWO

  DK
 • @Husky 22:18:45
  Wątpię aby w twoim przypadku przeprosiny i prośba o wybaczenie wystarczyły ;-)
 • Panie Czarcie,
  A wystarczyło tylko oddać wszystko to, co niemieckie, i nie byłoby II Wojny.
  Niech się Pan zdrowo puknie czymś ciężkim w głowę.
  1*
 • Stek bzdur
  Cytat z kretynka: Niemiec jednym niedobry słowem przeciwko innemu nie dpbremu słowu...itd

  Cały materiał.w podobnym tonie.Zero prawdy historycznej za to bzdur !!!!
 • Bardzo dobry i głęboki w treści artykuł.
  Pomijając błędy popełnione w historii (choć trzeba mieć ich świadomość)
  powinnyśmy się skoncentrować na czasach dzisiejszych by nie popełnić podobnie tragicznych w skutkach błędów.
  Polityka zagraniczna PRLu był stonowana nie agresywna, nastawiona na łagodzenie konfliktów na działania rozejmowe...w ścisłym związku z ONZ i prawem międzynarodowym (z wyjątkiem uspokojenia Czechosłowacji ... ale też w istocie bez rozlewu krwi). To też już historia ale dla szerszej perspektywy warto i to pamiętać.

  Polska solidaruchów to czysta kolonia i od strony gospodarczej i od strony polityki zagranicznej.
  Państwo solidaruchów to państwo całkowicie kontrolowane przez globalną mafię żydowską. Polityka zagraniczna jest całkowicie zbieżna z polityką zagraniczną tej mafii to dowód ostateczny.
  Polityka gospodarcza , otwarcie granic szeroko na rabunek globalnych oligarchów też potwierdza że Polska solidaruchów to państwo kolonialne grabione planowo przez globalną mafię żydowska.

  Rola PO w tym upodlaniu Polski jest oczywista jednoznaczna bezdyskusyjna (Balcerowicz, Bielecki, Bufetowa, .. i dziesiątki innych wprost zdrajców i grabieżców..wszyscy znamy ich nazwiska... wszyscy systemowo bezkarni.

  Rola PIS to rola pożytecznego idioty który uprawiał klasyczną przedwojenną politykę bazującą na nienawiści do Rosji...i w ciemno popierał wszelkie działania z otoczką propagandową "walki z komunizmem z pozostałościami komunizmu" w ramach tej walki grabieżcy przy wsparciu PIS grabili Polskie zasoby gospodarcze.

  PIS jest współwinny grabieży Polski i zrobienia z Polski dostawcy mięsa armatniego w brudnych, zbrodniczych wojnach globalnej mafii żydowskiej.
  (Irak, Afganistan, Ukraina, pewnie i Syria..Libia...).

  Polska solidaruchów liczy sobie 30 lat i jest to jedno wielkie pasmo zdrady Narodowej rządzących solidaruchów.
  I jeśli kiedyś Polska stanie się wolnym suwerennym krajem to i historia będzie prawdziwa (a nie jak teraz pisana przez solidaruchów pełna kłamstw, białych plam i przeinaczeń)... i Polska solidaruchów będzie opisana uczciwie zgodnie prawdą ich dokonań ...
  Wtedy solidaruchy jak bandyci przeklęci pochowają się po kątach i będą udawali że ich nigdy nie było. Wdzięczny Naród spontanicznie oceni ich dokonania... inna sprawa że wiele "autorytetów" czmychnie do Izraela...
  i tam ogłosi że Izrael zawsze był dla nich jedyną prawdziwą ojczyzną ..a w Polsce byli tylko na "placówce" w walce o wielki Izrael.
 • @Jwu 08:33:07
  Sowieckiej prawdy to fakt.
 • @AgnieszkaS 23:24:42
  1*
 • @Jasiek 09:46:20
  1*
 • @Husky 09:55:40
  Mam Cię zacytować? ;-)
 • @Tezeusz 09:46:09
  Sowieckiej prawdy to fakt.

  8-))))
 • „Czas na zwrot”
  .
  Problem w tym, że tego zwrotu nie dokonamy bez uprzedniego wzrostu narodowej świadomości historycznej i politycznej. Jak to osiągnąć bez własnych mediów, bez polskiego kapitału, który takie media by wspierał? Jak to osiągnąć bez polskiej oświaty – polskiej, będącej w gestii polskich narodowych władz? Oświata w IIIRP, jak zresztą cała sfera polityki, znajduje się w gestii syjonistycznej, wasalnej względem ośrodków żydowskiej finansjery z Waszyngtonu, Tel Avivvu, Londynu, reżimowej szumowiny stanowiącej „elitę” IIIRP? A ta „elita” wspierana przez żydo-katolicki Kościół, finansowana przez agenturalne ośrodki światowego syjonizmu, jak słusznie zauważył Autor, ukonstytuowała się w 1989r. Przegrywamy Polskę, przegrywamy bo pozwoliliśmy Żydostwu i Kościołowi zająć w polskiej polityce pozycję, której nigdy nie powinni zajmować jako nasi najwięksi odwieczni wrogowie.

  „Czas na zwrot” – ten zwrot, jeśli ma być autentyczny, jeśli ma służyć Polsce i Polakom, Słowianom, musi oznaczać bezwzględne odżydzenie wszystkich struktur Państwa Polskiego, odżydzenie całego życia społeczno-politycznego kraju oraz całkowitą eliminację żydo-katolickiego Kościoła z polityki.
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2019/09/02/1939-1989-2019/
 • @Tezeusz 09:46:09
  Tezeuszu-Trollu,
  tobie to nie powinno przeszkadzać, przecież ty sam prezentujesz tu na Neon24.pl antypolskie, antynarodowe, syjonistyczne żydowsko-aglosaskie prawdy.
 • @Rzeczpospolita 13:18:51
  "
  ..musi oznaczać bezwzględne odżydzenie wszystkich struktur Państwa Polskiego, odżydzenie całego życia społeczno-politycznego kraju oraz całkowitą eliminację żydo-katolickiego Kościoła z polityki.
  "
  Bardzo celna diagnoza.
  Bez tego Polska się nie odrodzi... i będzie się staczać coraz głębiej w kierunku "Palestyny"...

  Polsce potrzeba kolejnego Gomółki oraz Gierka ... najlepiej obu w jednej postaci. Morawiecki usiłuje robić za Gierka ale jest niewiarygodny jako żyd...
  bo kto wie po której stronie ma serce .. po Polskiej czy po żydowskiej.
  Jarek nawet nie próbuje grać Gomułki chociaż jest podobnie jak Gomułka ascetyczny....

  Może jest tak że mafia jest jeszcze za silna na świecie i w Polsce i żaden "Gomułka" nie ma szans na przeżycie po ujawnieniu swojego programu...
  Jeden kandydat był taki ludowy naturalny prosto z ludu ...Lepper... nie przeżył... i domyślamy się kto na niego wypisał zlecenie do piątkowego samobójcy...mafia to oczywiste.
  Dzisiaj już wiemy że na Kennedy'ego też ta sama mafia wypisała zlecenie...
  bo chciał zlikwidować FED a to fundament siły mafii.
 • @Rzeczpospolita 13:22:15
  Piszesz o sobie !
 • @AgnieszkaS 23:24:42
  Czy to konieczne, tak po chamsku?
 • @Oscar 13:56:55
  Programy "dopłat" którymi się tak zachwycasz to przepiękny "MYK".
  WSZYSTKIE te "piniondze" które dostał lud, wracają z powrotem do budżeciku, ale lud wierzy że to z "dobroci".
  Przed wszystkim, tnie się dotacje samorządom na zadania "zlecone"/szkoły,przedszkola, szpitale. drogi/tak samo jak za PO/.No i co robią samorządy???PO tzw. uwłaszczeniu mieszkań aby zdążyć przed naliczaniem opłaty przekształceniowej drastycznie podniesiono opłaty za uż. wieczyste, będące podstawą naliczania tej opłaty.

  Jak nie mają z czego szybko uzupełnić..podnoszą podatki!!
  Mam przykład na sobie, podniesiono mi podatek od działki.

  Niektóre samorządy się sądzą z państwem.


  https://www.prawo.pl/samorzad/samorzadowcy-chca-uwzglednienia-w-klasyfikacji-budzetowej,441914.html


  Pozostałe "datki" ,wrócą od wszystkich obywateli w różnych postaciach! Dzisiaj już zapłaciłam na zakupach dodatkowo, za "torebki"foliowe !

  http://biznes.interia.pl/finanse-osobiste/news/w-sklepach-wszystkie-torby-foliowe-platne,2627873,4141

  Składki ZUS w 2020 roku. To będą rekordowe podwyżki składek. To się szykuje!


  https://pomorska.pl/skladki-zus-w-2020-roku-to-beda-rekordowe-podwyzki-skladek-to-sie-szykuje/ar/c3-14238077


  Opłata za przeniesienie pieniędzy z OFE do IKE wyniesie 15 proc.
  Jeśli Polacy nie zdecydują się na przeniesienie swoich pieniędzy do ZUS - budżet państwa może zyskać w ciągu dwóch lat nawet 24, 3 mld zł

  https://gloswielkopolski.pl/koniec-ofe-pieniadze-z-ofe-trafia-na-indywidualne-konta-emerytalne-ale-bedzie-oplata-ile-straca-polacy-na-likwidacji-ofe/ar/c3-14023163
  itd.
  Zostaje jednakże miłe wrażenie u niektórych ,że zostali przez państwo "obdarowani" z "troski".
  Dług rośnie!!trzeba szukać dodatkowej pracy, bo trzeba to będzie spłacać w rosnących daninach.
  A rosną wszystkie opłaty, prąd, gaz hamerykański, C.O, woda , śmieci, no i żywność.

  Finansami kraju rządzą za oceanem,już widzę jak coś "polskim"rządzącym pozwalają "dać" narodowi bez opcji "odebrania" tego z nawiązką. I tam musiała być narada jak taki myk zrobić, żeby lud załkał ze szczęścia, a potem wszyscy to ładnie oddali!Lud ...pi to kupi!!
 • @AgnieszkaS 23:24:42
  Brawo! 100/100! Niech weźmie koło i pierdolnie się porządnie w czoło, pusty łeb. Pzdr!
 • @kula Lis 68 15:02:22
  Komentator robił to chyba za często - skutki tego są widoczne.
 • @trojanka 15:00:51
  5*
  DK
 • @trojanka 15:00:51
  Chyba naciągana interpretacja rzeczywistości... optyka totalnej opozycji.
  500+ trafia do rodzin i jak wszystkie dochody ludności poza tumi które
  wypływają poza granice kraju.

  Deficyt jest wielokrotnie niższy niż planowano i o wiele niższy niż za totalnej opozycji.
  Na przyszły rok pierwszy budżet od 30 lat, jedyny w "najjaśniejszej" zrównoważony.
  Inflacja poniżej 3%.
  Gospodarczo jest duuużo lepiej niż za totalnej opozycji.
  I to jest zasługa PISu.
  i nie żebym popierał PIS zwłaszcza za politykę zagraniczną... ale gospodarczo PIS zrobił dobry krok do przodu.
  (SLD Millera też podobnie działało... PO zawsze grabiło)
 • @Oscar 16:34:18
  Przyjmuje pan dokładną retorykę trolla.Nie jestem panie Oscar z totalnej opozycji ani z PISu. I nie będę!
  Uważam, że dobre programy społeczne winny być finansowane ze zdobytych z dodatkowych pieniędzy/ np z opodatkowania marketów., a nie szarpać i obciążać dodatkowymi daninami i zadłużać WSZYSTKICH!!
  Ja i moja Rodzina mamy spłacać "dopłaty" dla pani Pyżalskiej z majątkiem 20mln zł, albo pana Kalisza!!

  Mam mnóstwo przykładów tego typu nawet z otoczenia! Nie pracuje ona / co zrozumiałe, bo 4 dziecko w drodze/, nie pracuje on bo mu się nie chce, matka pielęgniarka płaci za mieszkanie , oni piją kawkę, on piwko i ćmią fajki na balkonie!
  Ja mam na nich pracować w czasie ich całodziennych sjest.

  https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/morawiecki-500-zl-jest-na-kredyt-teraz-prostuje/wrzrs5k

  To już kolejny raz obecna ekipa każe mi składać się na ludzi, być może w lepszej sytuacji materialnej niż ja!Taki : socjalizm " to ja mam w ....
  I łupienie ludzi niemiłosierne, żeby się pochwalić!
  NIE interesują mnie pańskie "wskaźniki"podane za MIN Finansów.
  Tylko to JAK się żyje mnie, mojej Rodzinie, moim przyjaciołom i znajomym, sąsiadom.
  Na razie Rodzina przyjaciół,mając małą firmę jęczą pod ciężarem ZUSu i spłacają w nim długi.Czy firma ma przychód i zarabia czy nie !!!
  Zmuszeni firmę zawiesić i dorabiać jako listonosze, żeby dług w Zusie spłacać pracują na Poczcie Polskiej ,.za 1850 zł miesięcznie!!
  ITD
 • @morgan 14:15:58
  "To była niepotrzebna wojna, bo przecież formalnie poszło tylko o rzeczywiście niemiecki Gdańsk (gdy mieliśmy już Gdynię) i jakąś durną autostradę. I zamiast się umówić, że my sobie taką samą zbudujemy, dajmy na to, przez Prusy Wschodnie, a do praw w Danzig dołożą nam jakieś przywileje, powiedzmy, w Memel[i] - tośmy się poszli bić za City i Wall Street.."

  Czy przeczytała Pani powyższy akapit i dokładnie go zrozumiała? Proszę dodać do tego lekturę Mein Kampf; sądzę że to niemieckie manifesto, modus operandi względem podludzi, jest w Polsce i poza granicami dostępne.
  Można byłoby mniej po chamsku, czyli postawić czarcich pisarczyków pod płot i....
 • @kula Lis 68 15:02:22
  Pozdrawiam Pana.
 • @trojanka 17:30:39
  .. ja myślę że tak się denerwują specjaliści od karuzel VATowskich..oni stracili dochody...
  Markety należy opodatkować bo unikają opodatkowania i wywożą z Polski gigantyczne zyski a Polska z tego nie ma NIC.
  Każdy zagraniczny biznes zarabiający a terenie Polski powinien zostawiać w Polsce jakąś część swoich zysków... a nie zostawiają..
  pasożytują na taniej sile roboczej...i skubią nasz popyt wewnętrzny...
  a to nasza Polska łąka i obcy jak chcą się tu napaść to muszą za to jakoś zapłacić... to musi się nam Polakom opłacać... a się nie opłaca.
  PIS próbuje coś zrobić (nieśmiało bo dostał po łapach przy reformie sądownictwa) z tym dojeniem Polski przez zagranicę...
  niestety Bruksela i totalna opozycja czuwają by interesy zagraniczne w Polsce miały się jak najlepiej ...a że ze szkodą dla Polaków ...
  mają to w d...pie.

  Chińczycy potrafili zadbać o swoje interesy ..Polska solidaruchów nie...
  Czas to naprawiać.. choćby po kroczku.
 • @AgnieszkaS 17:59:11
  Gdyby Polska zgodziła na autostradę do Gdańska to Hitler miałby to czego potrzebował do ataku na Rosję (droga zaopatrzenia dla armii w Prusach wschodnich).
  Mógłby wtedy zaatakować Rosja z dwóch stron od północy na Leningrad przez Prusy wschodnie i od południa przez Węgry i Rumunię.. na Stalingrad
  a potem na Moskwę..
  Popatrzcie sobie na mapę.
  Wojna z ZSRR zaczęła by się w 1940 r, Anglia i Francja by ocalały...
  spełniły by się marzenia zachodu.
  Polska te marzenia przekreśliła zmuszając Hitlera do podpisania paktu Ribbentrop - Mołotow a potem do wojny z Polską i w konsekwencji wypowiedzenia wojny Hitlerowi przez Francję i Anglię również wojny na zachodzie. Hitler stracił ok roku czasu a ZSRR odsunął swoje granice od Moskwy o kilkaset km... dzięki paktowi Ribbentrop- Mołotow...co pozwoliło ZSRR ewakuować przemysł Ukrainy za Ural... dodatkowo ZSRR miał rok czasu na umocnienie wojsk...
  Bez tego wszystkiego ZSRR był na przegranej pozycji i Hitler mógł tę wojnę wygrać... a Polska mogła by być rodzajem "Szwajcarii w Europie wschodniej).

  Jak widać Polska pokrzyżowała plany i zachodu i Hitlera .. i wywołała swoim uporem atak Hitlera na Polskę i Hitler musiał zaraz potem zaatakować Zachód... zanim dobrał się do planowanego kąska ..ZSRR.

  Polska wywołała wojnę światową gdyby nie Polska była by to tylko wojna Nazistowsko-Bolszewicka... czyli dwóch krajów.
  Polska spowodowała włączenie się do wojny Anglii i Francji do tego Hitler po drodze zajął Holandię, Belgię...a Włoch poszły na Grecję i Bałkany...
  Zrobiła się ogólnoeuropejska jatka...
 • @Oscar 18:58:14
  . ja myślę że tak się denerwują specjaliści od karuzel VATowskich..oni stracili dochody...
  Brawo nadal retoryka trolla, jak nie po mojej myśli to stygmatyzacja i łatka.
  No cóż jak to mówią "każdy sądzi według siebie".
  Nie prosię pana, ja jestem osobą wierzącą i to tak na serio..., i z tego powodu NIGDY nie oszukałam państwa, ani na jeden grosz!!Płacę wszystkie zobowiązania w terminie jak Pan Bóg przykazał, oddaje cysorzowi co cysorskie, nawet jak mi się to średnio podoba.
  I z tego co wiem,wszyscy w moim bliskim otoczeniu też.
  Wprawdzie słyszę głosy sąsiadów, że powodu łupienia na ZUSie i "wydatkowania" budżetu na cele z którymi się nie zgadzają, /np na ew. odnowę pomników UPA w Polsce w zamian za pozwolenie na ekshumacje i godne pochówki pomordowanych Polaków na Ukrainie./..są tacy co chcą przenieść firmę np. do Czech no ale...pewnie państwo znajdzie "sposób" żeby nie dali rady.
 • @trojanka 17:30:39
  "Uważam, że dobre programy społeczne winny być finansowane ze zdobytych z dodatkowych pieniędzy/ np z opodatkowania marketów., a nie szarpać i obciążać dodatkowymi daninami i zadłużać WSZYSTKICH!!"

  Ma Pani rację, ale problem jest głębszy. Potrzebne są rozwiązania makroekonomiczne oraz z ekonomii politycznej.

  Niestety one nie nastąpią zanim tzw elity nie zostaną przyparte do muru.
 • @trojanka 17:30:39
  Przecież takie zasady ZUS nie PIS wymyślił ale PO Balcerowicz...
  To też jest do zmiany ale najpierw trzeba poprawić sytuację Budżetu...
  Polacy powinni zarabiać ok 3x więcej przy obecnych cenach artykułów pierwszej potrzeby (ale wzrosną ceny nieruchomości, wynajmu..jak na zachodzie.

  Jest dużo do zrobienia (służba zdrowia, kwota wolna od podatku, ZUS, płace minimalna...) i PIS coś tam robi po kroczku.
  PO nic nie robiło w tym kierunku a wręcz przeciwnie (prywatyzacja służby zdrowia, OFE, płaca minimalna) tylko grabiło Polaków.

  PIS robi coś tylko SLD Millera robiło więcej...ale też im solidaruchy razem z Kwaśniewskim wiązały ręce....a w końcu dokonały zamachu stanu na Millera.

  Ktoś kto chce coś zrobić dla Polaków w Polsce ma bardzo pod górkę.
  Lepper chciał i walczył o to jak Lew....wiemy jak skończył on , Łyżwiński, Piskorski i kilka do kilkunastu trupów w ich środowisku.
 • @Pedant 19:21:22
  Oczywiście MFW sie "nie podoba" to co robi rząd Rumunii, ale zdaje się za bardzo się tym nie przejmują.


  https://wolnosc24.pl/2019/04/28/morawiecki-ucz-sie-jak-to-sie-robi-rumunia-obnizyla-podatki-teraz-ich-gospodarka-gna-jak-szalona/

  https://niewygodne.info.pl/artykul8/04121-Obnizyli-podatki-maja-gigantyczny-wzrost-PKB.htm
  NO ale takie działanie nie daję takiego "efektu" medialno wyborczego.
  Chociaż mylę że Rumunii docenili mądrość swojego rządu.

  https://www.salon24.pl/u/kazdyrokwiekszymrok/934664,wegrzy-zawalcza-z-nizem-demograficznym-likwidujac-podatek-dochodowy-nasladujmy-ich


  https://forsal.pl/artykuly/1415201,obnizka-kilku-podatkow-wegry-zapowiadaja-pakiet-ochrony-gospodarki.html
 • @Oscar 19:31:28
  No co się z panem dzieje ??takie bzdety..
  "Przecież takie zasady ZUS nie PIS wymyślił ale PO Balcerowicz."
  Rozumiem, ze to co wymyślił ten osobnik i PO zostało wpisane do Konstytucji i jest nie do ruszenia!Uff ręce opadają.
 • @Oscar 19:15:07
  Nie dokończyłem myśli...

  Polska wywołując wojnę światową uratowała świat od Hitlera.
  Gdyby Polska dała Hitlerowi autostradę to Hitler wygrał by wojnę z ZSRR
  a wtedy byłby nie do pokonania... doczekałby budowy własnej bomby atomowej, rozwinął system rakietowy...(zachód tego nie miał)
  oczywiście pożarł by pewnie i Polskę po dobroci lub siłą...
  Po pokonaniu Rosji zachód nie był by już żadnym przeciwnikiem dla Hitlera...
  upadłby w kilka miesięcy...
  Hitler miałby Europę od Atlantyku po Ural...

  Polska razem z ZSRR pokrzyżowała Hitlerowi te plany...
  Polska uratowała świat ... niechcący, przypadkiem nieświadomie, wbrew swoim intencjom.... zmuszając Hitlera do podpisania paktu Ribbentrop- Mołotow oraz do ataku na zachodzie Europy.
  ZSRR tę nieświadomą pomoc Polski skrzętnie wykorzystała i pobiła Hitlera.

  A dzisiaj głupki narzekają na pakt Ribbentrop-Mołotow.
  Ten pakt uratował świat .. i to Polska zmusiła Hitlera do podpisania tego paktu.
 • @trojanka 19:40:09
  Budżet musi się bilansować... emerytury wypłacać trzeba...
  a emerytów jest i będzie coraz więcej (powojenny wyż wszedł w wiek emerytalny). Problem zniknie za 15-20 lat (wyż wymrze..) a PISowski wyż z 500+ zacznie pracować dla budżetu..
  Niestety takie mamy układy dzięki solidaruchom które po 89r zamordowały przyrost naturalny w Polsce i jeszcze wypchnęły na zmywaki miliony Polaków.

  Gdzie się nie obejrzysz tam widać ogrom zbrodni solidaruchów na Narodzie Polskim.
 • @Oscar 16:34:18
  Wielokrotnie niższy deficyt? To o ile nizszy? Bo samorządom dowalaja zadania bez kasy? Ale cóz, bankster zna się na propagandzie
 • @AgnieszkaS 17:59:11
  To jednak pani Mein kampf nie czytała. Na necie mozna znaleźć po polsku. I przereklamowana książka, bardzo przereklamowana.I czy były tam takie rzeczy o których pani myśli, że były? Radzę przeczytać, a potem się wypowiadać
 • @Oscar 18:58:14
  A zamiast dowalić marketom zagranicznym, dowalono polskim małym firmom.
 • @Oscar 19:49:53
  Hitler wojny z ZSRR by nie wygrał. A Polska była tylko pewną niedogodnościa i sama sie wykrwawiła w interesie niepolskim.
 • @Oscar 19:54:41
  Nie ma żadnego wyżu z 500+. Przynajmniej takiego, który mógłby zmienić naszą sytuację ekonomiczną. A część tego nibywyżu, wyjedzie na Zachód. Czyli sfinansujemy Zachodowi pracowników
 • WPS
  Rosyjski punk widzenia na okoliczności wybuchu II wojny światowej. Od razu trzeba przyznać, że jest to znacznie bliższa prawdzie wersja niż polska poprawna politycznie historia uprawiana szczególnie ostatnimi czasy.

  Sanacyjna Polska, to podobnie jak obecna POPiSowska Rzeczypospolita( w skrajnej wersji aglosasko-syjonistycznych PiSowskich przydupasów Rzeczpospolita Przyjaciół) - jedynie narzędzie cudzych interesów. Po antypolskim zamachu majowym z 1926 roku, piłsudczykowskich niedojdów i skrytobójców, Polska stała się łupem i zakładnikiem anglosasko-syjonistycznych kreatur politycznych. Wykorzystywano antyrosyjską fobię piłsudczykowskiej bandy do kumania się z hitlerowskimi psychopatami, upstrzonymi żydowskimi agentami, jak bożonarodzeniowy angielski indyk warzywami. Anglosasko-syjonistyczny kompleks wymyślił sobie i niemal zrealizował scenariusz: po trupach Polaków i Niemców dobrać się do wnętrza Rosji i ją skolonizować.
  Historia obecnie się powtarza, jak to zwykle bywa w jeszcze bardzie groteskowej wersji za sprawą tzw. " polityki zagranicznej" Dudy- Czaputowicza i tzw. "polityki gospodarczej" ekonomisty-amatora i statystyczno-gospodarczego kłamcy i oszusta M.Morawieckiego.

  Trzeba jednakże zauważyć, że Rosjanie podając okoliczności zajęcia Zaolzia przez Polaków w 1938 r. nie wspominają nic o antypolskich działaniach Czechów w styczniu 1919 r, kiedy to Czesi, uprzedzając plebiscyt, wkroczyli na teren spornych ziem i zajęli Śląsk Cieszyński. Polska w tym okresie zajęta była działaniami wojennymi na Wschodzie. W ówczesnych działaniach wojennych na Śląsku Cieszyńskim zginął m.in. Cezary Haller , brat dowódcy Błękitnej Armii gen. Józefa Hallera .

  Antypolski jazgot żyda Żirinowskiego wpisuje się oczywiście w generalną syjonistyczną wersję II wojny światowej, która ma ukryć syjonistyczno-anglosaskich autorów II wojny światowej. Rosyjscy żydzi i syjoniści jak Władimir Żirinowski, Wladimir Sołowiow, czy Mossadowiec Jakow( Jasza) Kedmi zawsze, jak tylko mogą, grają antypolską kartą dla skonfliktowania Polaków i Rosjan.

  https://www.gazeta.ru/army/2019/09/02/12619021.shtml?utm_source=smi2&utm_medium=exchange&es=smi2

  https://historia.uwazamrze.pl/artykul/961107/jak-czesi-zrabowali-zaolzie

  https://dziennikzachodni.pl/spor-o-zaolzie-czyli-jak-czesi-ograli-polakow-w-1919-roku-historia-dz/ar/1020353
 • Hmmmmm....
  Bardzo ciekawa opinia…!!!!
  Owszem ta wojna byla niepotrzebna! Wojna polsko -niemiecka.. oczywiscie… Hitler do konca liczyl, ze Polacy wejda w sklad Sojuszu AntyKominternowskiego. Coz ,kiedy zakryto loze w Polsce..wiadomym bylo ,ze tzw rzad polski poslucha polecen Wielkiego Warsztatu.
  Zamiast Pomorza mozna bylo miec Morze Czarne…. w Nowej Tysiacletniej Rzeszy, czyli pierwowzorze Unii Europy… I dwu -trzymilionowa Armie na Froncie Wschodnim…..z adekwatnymi staratami...
  W tym ukladzie Sowiecki Zdo-Komunistyczny lad rozlecialby sie w pyl….a ludy niechciane powedrowaly za Ural….
  Anglia stworzylaby faszystowski rzad….i w USA przejeliby rzady faszysci….
  W sumie niewielka roznica pomiedzy tym- co moglo byc i co bylo i co jest….. Wielki Experyment Marxistowski….Socjalizmow w wielu wydaniach, ukronowaly globalistyczne rzady bez Boga.. zmiana paradygmatu kulturowego...na antykulturure, zrownanie Czlowieka z bydleciem w prawach poprze kulture gender przynosza jednakowe skutki…..tragiczne skutki.
  Przypomnial o tym prez Pence… to nei przypadek.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930